نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: آیا باید ساکت بمانم.خیلی سخته؟

1473
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9207
    تشکـر
    5
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

آیا باید ساکت بمانم.خیلی سخته؟

سلام .من از اول ازدواج برای این که شوهرم خودش مخارج ازدواج جور کرد اوایل کارش بود و دوسش داشتم واین که کمکی باشه در یه اتاق ال مانند زندگی را اغاز کردم سینک ظرفشویی نبود کلمن اب مخزن ابمون بود اتاق رو با یه پرده قشنگ تقسیم کردیم مثا پارتیشن بندی امروزی....بماند اسیری بو د حالا سه دختر دارم در خانه ای از پدرش زندگی میکنیم که کاه گل بود.یه اتاق روگچ کردیم اشپزخونش رو بخاطر اذیت نکردن.کاه گل با سفره مثل کاغذ دیواری مانند کردیم.اما حسا ب کنید گل گلی تاریکه .باور م از زندگی نبود ا ینجوری.تمام اقوامم وخودمون در بهترین خانه به سر بردن. خجالت میکشم از وضعیتی که داریم.بیان اون یه دسشویی صحرایی داره که دوره وبچه هام ازش استفاده نمی کنن.هر روز که پامیشم تمام تلاشمو برا تمیزی میکنم اما در این خونه چیزی بخاطر سفره هاش قشنگ به نظر نمی یاد.چند روزی هست که بیدار میشم در اشپزخونه گل گلی مینشینم وبه درو دیوار نگاه میکنم گریه میکنم با خودم حرف میزنم تو دلم .شوهرم که بیدار میشه میبینه تو اشپزخونه با برق خاموش نشستم ومیگه چرا بق کردی؟اگه به گفتن باشه بهش گفتم اخه اونم کارمند پرستاره مثل همه ادمای دیگه.چه کار کنم فقط بخاطر اجاره ندادن باهاش راه اومدم

2. 2 کاربران زیر از شب تاب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : آیا باید ساکت بمانم.خیلی سخته؟

سلام عزیزم قبول دارم که شرایط خیلی سختیه
    اما اولا اینو همیشه بدون همه توی زندگیاشون به نحوی مشکل دارند که از دید خودشون مشکلشون خیلی بزرگه
    خدا رو شکر کن شوهرت مرد خوب و زحمت کشیه بچه های سالم و خوب داری خیلیا هستند اینجا میان از خیانت شوهرشون مینالند به نظره من آدم با بی پولی و نداری و... میتونه بسازه اما با خیانت نمیشه
    خدا رو شکر کن که مشکلت حاد نیست کار خوبی کردی باهاش راه اومدی اجاره دادن واقعا اعصاب خورد کن و مزخرفه
    این تویی که در حال حاظر باید به شوهرت روحیه بدی بهش تکیه کن و اعتماد کن بهش اصلا هم سرکوفت نزن تا اونم بیشتر زحمت بکشه
    تا اونجایی که میتونید هم قناعت کنید و ذره ذره برای خودت پس انداز کن حتی مونده به هزار تومن
    یه زن با کار ها و رفتارش میتونه شوهرشو از هیچ به همه چی برسونه
    اصلا و اصلا و اصلا هم تحت هیچ شرایطی زندگی خودتو با دیگران مقایسه نکن که بدترین کاره
    و حرف مردم برات اهمیت نداشته باشه
    مهم آرامش خودت و شوهر و بچه هاته که حفظ کنی

4. 4 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

اگه عشق و علاقه تو دلاتون باشه توی چادر هم میشه زندگی کرد، درسته شرایطتون سخته ولی سخت ترین شرایط با عشق و درک دو طرفه قابل تحمله، بالاخره کم کم و با قناعت مشکلات حل میشه انشاا.... چرخ روزگار مدام میچرخه من به چشم خودم دیدم خانواده ای که به معنایی واقعی محتاج نون شبشون شده بودن با دو تا بچه ولی پشت همو خالی نکردن الان مرده دو جا کار میکنه و وضعشون الحمدلله خوب شده.

6. 4 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

موقتا اونجا زندگی میکنین؟ یا برای همیشه؟
    یعنی همسرتون نمی خواد یه ت************ی به خودش بده و کمی اوضاع رو سرو سامون بده؟
    از خودگذشتگی خوبه ولی نه به هر قیمتی.
    نمیگم کار بدی کردین اما این فداکاری درصورتی ارزش منده که مربوط به یک دوره زمانی محدود باشه نه تا پایان عمر!
    میگین همسرتون پرستاره. پس با این حساب همه پرستارا باید تو همچین جایی زندگی کنن ولی میبینین که اینجور نیست.
    نمیگم بزنین زیر همه چی ولی اخه تا وقتی اعتراضی نباشه، تغییری هم وجود نداره. این حس شما به مرور سردتون میکنه نسبت به زندگی. شمام انسانین. حق دارین چیزی بخواین. این زندگی شمام هست. ممکنه همسرتون تصور کنه شما از زندگی که براتون ساخته صددرصد راضی هستین. پس تلاشی هم برای تغییر شرایط نمیکنه.
    از اون گذشته، شما سه تا بچه دارین. اونام حق دارن تو شرایط بهتر زندگی کنن.
    به نظر من بدون پرخاشگری یا غر زدن، با همسرتون یواش یواش حرف بزنین و تشویقش کنین اوضاع را تغییر بده.
    مثلا یه روز که حال هر دوتون خوبه بگین: میدونی چی دلم میخواد؟ اینکه خونه مون یه کم بزرگتر بود تا بچه ها هم راحت بودن و میتونستن یه اتاق واسه خودشون داشته باشن.
    یا بگین: یه مدتیه دارم فکر میکنم از چه طریقی میشه وام گرفت یا از کسی قرض کرد تا بتونیم بالاخره یه ت************ی به زندگی مون بدیم.
    یا: نظرت چیه که از اینجا بریم یه جای بهتر؟

با جوابهای همسرتونم دلسرد نشین. ممکنه اولش کمی مقاومت کنه و بگه مگه اینجا چشه؟ یا اوه اوه اصلا حرفشو نزن، الان نمیشه.
    ولی شما دلسرد نشین. حتی اگه شرایطش پیش اومد صادقانه و محترمانه حرفتون رو بزنین. بگین من از صبح تو این خونه هستم و تو فقط شبا میای. من دارم اذیت میشم. انتظار دارم کمک کنی اوضاعمون بهتر بشه. اگه کاری ازم برمیاد حاضرم کمک کنم به شرطی که تو هم همراهیم کنی.
    اگه میتونین درامدزایی کنین، وامی بگیرین، از کسی قرض کنین، یا حتی پیش خرید خونه (البته با تحقیق کامل که سرتون کلاه نره)، مسکن مهر، اجاره نشینی و هزار تا راه دیگه هست که از این وضعیت خلاص بشین.
    خودتون رو سرزنش نکنین و فکر نکنین اگه سکوت کنین همسر نمونه ای هستین. اتفاقا برعکس. زن باید به پیشرفت شوهرش کمک کنه. مطمئن باشین اگه موفق بشین همسرتون یه عمر ممنون تون میشه.

8. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

خودتون هم اگه براتون امکان داره یه کار خانگی برا خودتون ردیف کنید تا هم بتونید پس اندازی برا خودتون داشته باشید هم اینکه کمتر فکر و خیال کنید مثلا بافتن تابلو فرش. سعی کنید برای بهتر شدن شرایط مشوق و محرک همسرتون هم باشید.

10. 2 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

ببین دوست عزیز هرکسی یواش یواش پیشرفت میکنه همونطور که گفتین اولش خونتون خیلی کوچیکتر بود الان اومدین خونه ای که یکم بزرگتره . پس هیچ وقت یدفعه به فکر تغییر بزرگ و ناگهانی نباشید چون ممکنه این اتفاقو محال و دست نیافتنی ببینی واسه همین از زندگی نا امید میشی . مثلا با خودت بگو من میخام پولامو جمع کنم تا مثلا چند سال دیگه به خونه ای برم که یکم از اینجا بزرگتره اینجوری شوهرتونم انگیزه بیشتره پیدا میکنه چون براش دست یافتنی تره
    و بهترین کاری که میتونید بکنید قناعت کردنه و مخارج زندگی رو کم کنید و تا میتونید پولاتونو ذخیره کنید مثلا اگه باقچه دارید سبزی و بادنجونو خیارو ... خودتون بکارید یا اینکه چندتا مرغ بخرید تا دیگه مجبور نشید تخم مرغ بخرید یا اینکه اگر میتونید برای فرزنداتتون لباس بدوزید و یا از طریق گلدوزی بافتنی کردن (ساختن شال گردنو و کلاه بافتنی میتونید درامدی هم برای خودتون پس انداز کنید) به نظرم زندگی رو برای خودتون لذت بخش کنید چون شما مادر هستید و فرزندانتون وقتی میبیننند که چقدر مادرشون اینقدر زیبا از پس سخترین شرایط زندگی برمیاد و روحیشو حفظ میکنه احساس خوشبختی میکنن و راحتر میتونن درس بخونن و شادتر میشن. (اینکارایی که گفتم رو حتی پولدارها و حتی خارجیا هم میکنن چون خیلیا معتقدند اینجوری غذای سالم تری وارد بدنشون میشه و طول عمر بیشتری هم پیدا میکنن) یه عاملی که باعث شده که خارجیا پیشرفت کنند دقیقا به خاطر اینه که تو زندگی هم سرک نمیکشن و کاری به هم ندارند پس سعی کنید زندگی خودتونو بکنید چون دنیا کوتاهه و هدف از زندگی ما رضایت خداست

12. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9207
    تشکـر
    5
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به دوستان .شوهرم ادم مهربونیه بعد ازدواج متوجه شدم معتاد است با همه وجودی که سعی در کنترل میکنه ونمیشه حرفی که میزنه حرف نیست شای اگه من مرد بودم خیلی بهتر خانوادمو اداره کنم.شب 3 میخوابه تا 12 صبح یقینا به کار اداری نمی رسه.اگه 1/5 باید سر کارش باشه 1/25 حرکت میکنه.در ماه شاید دو کار یا مشکی از خانواده شاید حل کنه مثلا چیزی رو چسب زدن .خیلی از کارای مردونه رو که زور وتوان مردونه میخواست انجام دادم کمدای سنگین قالی دوازده متری رفتن با بلندیا دوست نداشتم اما اگه انجام نمیدادم همین خونه قابل تحمل نبود و کاارا میموند.اون میگه بزار باشه چرا نه نمیتونید تجسم کنین .مثلا قسط سه تا بانکه 1 بعدا ز ظهر با کلی استرس انجام میده مثلا تا جایی که اینترنت هست من انجام میدم .حالا من دیسک دردم اما بخدا لحظه ای از نظر عاطفی نمی گه مرسی که برامون زحمت میکشی.برعکس میگه چرا ومن میگم هر کار مثبتی نشانه امید به زندگی واینطوری مردن بهتر از اینه که چشم بسته ودر خواب مردن.ببخشید وقتتون گرفتم

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

امکانش نیست ترک کنه؟
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

اگه 10 سال هم معتاد باشه آخرش به این نتیجه میرسید که با هر سختی شده ترک کنه پس بهتره همین حالا هرچه زودتر بستری بشه و ترک کنه.

16. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

یادتون باشه که الان شما دلگرمی خانوادتون هستید.شرایطتون هرچند سخت باشه اما اگر شما از شرایط موجود راضی باشید فرزنداتون هم شادتر میشن و با شرایط موجود بهتر کنار میان.شما باید نسبت به نگاه های دیگران بی توجه باشید.خودتون رو و خانوادتون و شرایطتون رو قبول داشته باشید و برای بهترین ها تلاش کنید.سعی کنید شادی رو به خانواده هدیه بدید

18. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

چرا ترک نمیکنن؟
    الان شما جوون هستین و متوجه نمیشین چه انرژی ازتون گرفته میشه وقتی بار زندگی رو به تنهایی به دوش میکشین.
    اما با گذشت زمان اثر روحی و جسمی بدی روی شما خواهد گذاشت.
    اگه از زندگیتون راضی هستین به همسرتون کمک کنید ترک کنه.

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9207
    تشکـر
    5
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید مثل دوست میگم که تجربه کرد مرد زاهدانی که معتاد نباشه من ندیدم.این طرف کشور اگه بچه کوچک دل درد بشه مسکنشون تریاکه.سردرد بشه دود میدنش وجالبه که نسبت به انتی بیوتیک خیلی بدبین هستن.بچه با تریاک اب بندی میشه.میدونم قبلا همه چی رو امتحان کرده .تو سربازی ترک کرد چون میخواست ازدواج کنه اما بعد متادون استفاده میکنه.یادمه اولین بار که قرص رو دیدم نمیدونستم از کی بپرسم رفتم داروخانه زنی کنارم بود گفت متادون مخدره.من نمی دونستم ناس چیه.چه تاثیری داره.اما حالا میدونم میدونم روی ادمیت نقابی میزنه که طرف خودش رو هم همانطور باور میکنه. یه بار رفته بودم دانشگاه به دخترم بجای شربت سرماخوردگی شربت متادون داده بودن خدا رحم کرد بچم چی کشید.سرتونو درد نیارم با بیان اینا باز زندگیمو ورق زدم . بی خیالی .روحیه قوی وشاد من ورزش ونماز نسخه منه.اما برام دعا کنین. به دوستان هرکی دارین نصیحت کنین ازدواج راه دور نکنن بخصوص با اینجاییا.مرسی

21. 2 کاربران زیر از شب تاب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شب تاب نمایش پست ها
    ببینید مثل دوست میگم که تجربه کرد مرد زاهدانی که معتاد نباشه من ندیدم.این طرف کشور اگه بچه کوچک دل درد بشه مسکنشون تریاکه.سردرد بشه دود میدنش وجالبه که نسبت به انتی بیوتیک خیلی بدبین هستن.بچه با تریاک اب بندی میشه.میدونم قبلا همه چی رو امتحان کرده .تو سربازی ترک کرد چون میخواست ازدواج کنه اما بعد متادون استفاده میکنه.یادمه اولین بار که قرص رو دیدم نمیدونستم از کی بپرسم رفتم داروخانه زنی کنارم بود گفت متادون مخدره.من نمی دونستم ناس چیه.چه تاثیری داره.اما حالا میدونم میدونم روی ادمیت نقابی میزنه که طرف خودش رو هم همانطور باور میکنه. یه بار رفته بودم دانشگاه به دخترم بجای شربت سرماخوردگی شربت متادون داده بودن خدا رحم کرد بچم چی کشید.سرتونو درد نیارم با بیان اینا باز زندگیمو ورق زدم . بی خیالی .روحیه قوی وشاد من ورزش ونماز نسخه منه.اما برام دعا کنین. به دوستان هرکی دارین نصیحت کنین ازدواج راه دور نکنن بخصوص با اینجاییا.مرسی
    سلام
    احتمالا افراد دور و بر شما اینجورند بقیه همه اینطور نیستند من زاهدان ا
    شنا دارم اینطوری نیستند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد