نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اشتباه درانتخاب همسر

1009
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18864
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباه درانتخاب همسر

سلام.خسته نباشید.من 3 سال است که ازدواج کرده ام . 2 سال هم با همسرم عقد بودم. با همسرم دوست بودم.مشکلی که دارم و داشتم اینه که من لیسانس دارم و همسرم دیپلم هم ندارد،قدش هم کوتاه است 160 است.من زود ازدواج کردم یعنی قبل از اینکه برم دانشگاه،وضعیت جوری بود درخانواده ام که فقط میخواستم از اون خونه بیام بیرون . ولی از اون اول تو انتخابم شک داشتم و تا الان دارم با این شک زندگی میکنم،جوری که الان اصلا دوست ندارم بچه دارشم.نمیدونم چیکار کنم تا بفهمم اصلا همسرم رو دوست دارم یا نه.چون نمیخوام یه بچه ام این وسط بدبخت شه.کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : اشتباه درانتخاب همسر

ببین دختر خوب اصلا دلم نمیخواد نصیحت کنم اما واقعیتش اینه که ازدواج یه تعهده. ازدواج لباس نیست که وقتی خریدی آوردی خونه تنت کردی دیدی خوشت نمیاد بری عوض کنی یکی دیگه بگیری! اون بنده ی خدا به شما اعتماد کرده و با شما وارد یه رابطه شده به قصد اینکه یک عمر کنار هم بمونید. اگه شما از نظر اخلاقی و سایر مسائل مشکلی با همسرتون ندارین واقعا خیلی خیلی بی انصافیه که فقط به خاطر تحصیلات و قدش اونو ترک کنید. میدونید چه ضربه ای بهش می زنید و ممکنه زندگیشو نابود کنید؟
    این خیلی خوبه که سطح تحصیلی زن و شوهر نزدیک باشه تا بتونن همدیگه رو درک کنن اما اینا مسائلیه که شما باید همون اول مد نظر میگرفتین(قبل از ازدواج) همین الانش این امکان وجود داره که شما از این آقا جدا بشی و بری با یه آدمی که موقعیتش بهتره(مثلا در مورد شما تحصیلات بالاتر و قد بلندتر) اما با این طرز فکر شما(که حالا بعد 3 سال زندگی مشترک به فکر معایب شوهرتون افتادین) چه تضمینی وجود داره که بعد از 3 سال توی اون آقا(دومی) هم معایبی پیدا نکنید که اولش به چشمتون نیومده؟ اونوقت میخواید چیکار کنید؟ از اونم جدا بشید و برید سراغ موارد بهتر؟
    راه هایی که به نظرم میرسه:
    - به نظر من اگه این مسئله ی اختلاف سطح تحصیلات اینقدر براتون مهمه بشینید باهاشون صحبت کنید و تشویقش کنید اونم ادامه تحصیل بده تا سطحتون یکی باشه.
    - در مورد قدشون هم (کلا مقوله ی ظاهر آدمها) چیزیه که همون اول به چشم میاد و به قول معروف یا یکی به دل آدم میشینه یا نمیشینه! اگه این آقا از همون اول به دل شما نشسته که بهش علاقمند شدین و تونستین باهاش ازدواج کنین و سه سال هم زندگی مشترک داشته باشید به این معنی هستش که فکاتور قدشون چندان هم برای شما اهمیتی نداشته. {ضمنا اگه واسه این دوست ندارید بچه دار بشید که فکر می کنید مثل پدرش کوتاه قدر خواهد شد در نظر داشته باشید که امروزه روش های پزشکی برای جلوگیری از کوتاهی قدر کودکان وجود داره(مثل روش های مبتنی بر تغذیه و ورزش و ...) در نهایت هم اگه نزدیک سن بلوغ بچه(سن بسته شدن صفحات رشد در استخوان ها) باشه و بچه همچنان کوتاه به وسیله ی هورمون درمانی سن بلوغ بچه رو مدتی به تعویق میندازن تا قدش به رشد مناسب برسه.}

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

خب شما میگین ک دوست بودین با همسرتون، این ایرادایی ک شما میبینین باید اول میدین

حالا سه سال از زندگی مشترک شما گذشته و نمیدونین همسرتون رو دوس دارین یا ن؟!؟!؟!؟!

حالا شما وارد زندگی مشترک شدین، بهتره سطح توقعات خودتون رو تا سطح همسرتون پایین بیارین

امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط غزاله123 نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید.من 3 سال است که ازدواج کرده ام . 2 سال هم با همسرم عقد بودم. با همسرم دوست بودم.مشکلی که دارم و داشتم اینه که من لیسانس دارم و همسرم دیپلم هم ندارد،قدش هم کوتاه است 160 است.من زود ازدواج کردم یعنی قبل از اینکه برم دانشگاه،وضعیت جوری بود درخانواده ام که فقط میخواستم از اون خونه بیام بیرون . ولی از اون اول تو انتخابم شک داشتم و تا الان دارم با این شک زندگی میکنم،جوری که الان اصلا دوست ندارم بچه دارشم.نمیدونم چیکار کنم تا بفهمم اصلا همسرم رو دوست دارم یا نه.چون نمیخوام یه بچه ام این وسط بدبخت شه.کمکم کنید

عزیزم دوست داشتن یک امر قلبی و درونیه و کسی نمیتونه در مورد چنین حسی جای شما تصمیم گیری کنه

مثل اینه که شما تشخیص گرسنگی خودتون رو به عهده دیگران بذارید ...!

ولی شما اگر به گفته های خودتون دقت کنید متوجه خواهید شد علاقه ای که ازش اسم میبرید نسبت به شوهرتون ندارید

بهتره در این مورد با مشاوری مجرب حضورا" مشورت کنید چون شما اگر به ایشون علاقه نداشته باشید اونوقت راه زندگی شما مسیر دیگه ای رو باید طی کنه
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16399
    تشکـر
    7
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اینکه شما لیسانس داری دلیل نمیشه , این اخلاق طرف مقابل هستش که تو زندگی مشترک مهمه
    شما خیلی وقته با ایشون بودین باید زودتر به این فکر می افتادید
    الانم مشکل خاصی ندارید که بخاطرش ذهنتون رو درگیر کنید
    بهتره بجای اینکه به نقطه ضعفای شوهرتون زوم کنید خوشبین باشین
    و تو دل خودتون از صفر شروع کنید به انتخاب خودتون ارزش داده و با ایراد گرفتن خودتون رو اذیت نکنید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

بنظر من چیزی ک مشکل نیست رو مشکل دار نکنین

قطعا علاقه یی در درون شما هست ک جواب مثبت دادین و حالا دارین باهاشون زندگی میکنین

سعی کنین دنبال نقاط قوت زندگیتون باشین

بیشتر بهش بها بدین و جلو چشاتون باشه

ایشالا ک روز ب روز زندگیتون بهتر میشه
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد