نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: اقتدار مرد

2236
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 45 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    10

اقتدار مرد

با سلام من احساس میکنم توی تصمیم گیری در مسائل خانه خیلی ضعیف وشل هستم.مثلا خانمم به جای من تصمیم میگیرد.این نکته را همه به من گوشزد کردن.برادرم در مسائل زندگیش خیلی مقتدرانه و مانند مرد تصمیم میگیرد ولی من باید حتما با خانمم هماهنگ کنم.درحایکه بعضی افراد به من میگن زن ذلیل بعضی ها هم به من میگن داره برای خانمش احترم میذاره که مشورت میکنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اقتدار مرد

سلام
    لطفا دو سه مورد از مسئله ای که باید تصمیم میگرفتید و نوع تصمیمی که گرفته شده رو مثال بزنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

قبل از هر چیزی باید تکلیف خودمان و شما را مشخص کنیم یعنی همین اول مشخص کنیم که رفتار قاطعانه چه رفتاری است که باید دنبالش رفت و یادش گرفت؟! رفتار قاطعانه نه رفتار پرخاشگرانه است نه ظالمانه و نه سلطه جویانه و به رفتاری گفته می شود که مستقیم، صادقانه و مناسب عقاید و احساسات ما باشد. یعنی ما در برابر موضوعات مختلف همان طوری رفتار کنیم که عقیده، احساس و نظر ماست.

رفتار قاطعانه مانع سوء استفاده دیگران و تحمیل نظرات و خواسته هایشان به ما می شود و ما می توانیم خواسته ها و نظرات خود را به راحتی ابراز کنیم. لابد با خودتان می گویید حالا اگر آدم رفتار قاطعی نداشته باشد مگر آسمان به زمین می آید راستش را بخواهید بله! وقتی شما رفتار قاطع نداشته باشید یعنی رفتارتان منفعلانه است و ابراز وجود نمی کنید و تفاوت ابراز وجود با رفتار منفعلانه در این است که شما در رفتار منفعلانه از حق خودتان می گذرید اما در ابراز وجود بر حق خود تأکید می کنید و حاضر نیستید کسی حق شما را پایمال کند مثلا در رفتار منفعلانه می دانید که استاد اشتباه کرده و یک نمره به شما کمتر داده اما حاضر نیستید آن را بیان کنید و بی خیال می شوید و در واقع از حق خودتان می گذرید یا راننده تاکسی پول بیشتری از شما گرفته باشد! خیلی ها فکر می کنند وقتی باید رفتار قاطعانه ای داشته باشند یعنی باید رفتار پرخاشگرانه از خودشان نشان دهند و قاطع بودن را با خشونت اشتباهی می گیرند در صورتی که کاملا در اشتباه هستند چون در رفتار پرخاشگرانه آدم ها فقط روی حق خودشان تأکید دارند و به حقوق دیگران تجاوز می کنند اما در رفتار قاطعانه و ابراز وجود، برای فرد هم حق خود و هم حقوق دیگران مهم است و نه به حق خودش و نه حقوق دیگران تجاوز نمی کند.

کارشناسان می گویند بین آدم هایی که می توانند رفتار قاطعانه داشته باشند با آن هایی که نمی توانند تفاوت زیادی وجود دارد یعنی افراد منفعل یک ویژگی ها و خصوصیاتی دارند که افراد دارای رفتار قاطعانه ندارند. راستش افرادی که رفتار منفعلانه دارند نسبت به حق و حقوق خود بی تفاوت هستند. کسانی هستند که اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی دارند. برای خودشان احترام قائل نمی شوند و دائم خودشان را کوچک و حقیر تصور می کنند و معمولا به این که توسط دیگران یا موقعیت های مختلف کنترل شوند تمایل دارند و دائم هم نسبت به دیگران احساس گناه می کنند. اما کسانی که رفتار قاطع دارند و می توانند به خوبی ابراز وجود کنند برعکس اعتماد به نفس و عزت نفس خوبی دارند. برای خودشان و دیگران احترام و ارزش قائل هستند. در رفتارشان صداقت دارند. اهل سئوال و پرس و جو هستند. به دیگران توجه می کنند و منتظر بازخورد دیگران نسبت به کارشان هستند و البته همیشه انگیزه انجام کارهای خوب را دارند. آنها به کسی بی احترامی نمی کنند و البته اجازه هم نمی دهند کسی به آن ها بی احترامی کند. احساس منفی نسبت به بیان احساسات و خواسته های خود ندارند و نمی گذارند دیگران خواسته هایشان را به آن ها تحمیل کنند. البته آدم هایی که بلد هستند ابراز وجود کنند خودخواه نیستند و برای خواسته های دیگران هم ارزش قائل هستند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

مثلا خانم من میگه از اقوام هرکی که میخواد مارو دعوت کنه باید با من هماهنگ کنه این احترام به خانم خونه هست.بقیه میگن نه ما با مرد خونه هماهنگ میکنیم.حالا من موندم که کدوم درسته و چطوری باید تصمیم بگیرم که کی حرفش درسته.ولی من مجبورم طرفه خانمم باشم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط c12au6 نمایش پست ها
    مثلا خانم من میگه از اقوام هرکی که میخواد مارو دعوت کنه باید با من هماهنگ کنه این احترام به خانم خونه هست.بقیه میگن نه ما با مرد خونه هماهنگ میکنیم.حالا من موندم که کدوم درسته و چطوری باید تصمیم بگیرم که کی حرفش درسته.ولی من مجبورم طرفه خانمم باشم.

خوب اول این رو بفرمایید مرد خانه قرار هست پذیرایی کنند یا آشپزی کنند یا احیانا مهمان ها تشریف میارن خودشان وسایل پذیرایی رو مهیا میکنند؟
    یا اگر دعوت میکنند روز و ساعتش رو فقط با شما هماهنگ میکنند؟
    ویرایش توسط siavash_en : 06-13-2017 در ساعت 01:29 PM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

درست میگین زن خونه قراره پذیرایی کنه وزحماتش به بیشتر به عهده خودشه منم این رو قبول دارم ولی بقیه قبول ندارند.
    اما وقتی هم که دعوت میکنن بعضی از اقوام من از سر لجبازی به خودم زنگ میزنند.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط c12au6 نمایش پست ها
    درست میگین زن خونه قراره پذیرایی کنه وزحماتش به بیشتر به عهده خودشه منم این رو قبول دارم ولی بقیه قبول ندارند.
    اما وقتی هم که دعوت میکنن بعضی از اقوام من از سر لجبازی به خودم زنگ میزنند.

سلام
    با احترام و فرمی که برای خانواده و اقوام شما دلخوری بوجود نیاد برایشان مشخص کنید برای دعوت اگر یکی از آقایان هم با شما تماس میگیرند یک خانم باید از آن طرف با همسر شما صحبت کنند بالاخره هر خانواده ای از مرد و زن هردو تشکیل شده.
    کسی که به همسر شما احترام نگذاره در اصل به شما احترام نمیگذاره. باید سعی کنید کم کم این رو در خانوادتون نهادینه کنید اگر نتونید تعادل رو برقرار کنید در آینده به قطع رابطه فامیلی منجر میشه و خوشایند نیست.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    10

متشکرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد