نمایش نتایج: از 1 به 26 از 26

موضوع: انتظارات غیر منطقی همسر

2492
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

انتظارات غیر منطقی همسر

سلام و خسته نباشید.
    دوستان عزیزم، من اخیرا با همسرم صحبت کردم و متوجه شدم که در زندگی زناشویی موفق نشدم به اندازه کافی بهش توجه کنم. بهتره بگم من نمی دونم چطوری بایستی بهش توجه کنم. روش های کلیشه ای روی رابطه ما خیلی کار نمی کنه، هرچند من خواهش می کنم هر نظری که دارید بگید. من و همسرم هر دو دانشجو هستیم. من در حال پذیرش گرفتن از خارج هستم و روی اون متمرکز شدم. خانمم هم دانشجو هستش. من فارغ التحصیل ارشد و خانمم فارغ التحصیل کارشناسی هستش. در حال حاضر خرج زندگی ما رو خانواده ام میدن و به همین دلیل خیلی با صرفه جویی زندگی می کنیم. خانمم به صورت پاره وقت کار می کنه. هنوز بچه نداریم و قصد نداریم به این زودی ها هم بچه دار بشیم.

دیروز با خانمم صحبت می کردم که متوجه شدم ازم انتظار داره من این طوری فکر کنم که که خانم من بی نقصه و خیلی تاکید کرد که اصلا دوست نداره با خانم دیگه ای مقایسه بشه. چون احساس می کنه رقیب داره. من برخی از اخلاق های خانمم رو تحسین می کنم. با این وجود اصلا نمی تونم قبول کنم خانم من بی نقصه. البته من ایشون رو با همین نقص ها دوست دارم و باور دارم هیچ شخصی غیر از ایشون نمی تونه همسر عالی برای من باشه. با این حال گاهی از برخی رفتارهاش انتقاد می کنم و گاهی هم برای اینکه توضیح بدم از خانم های دیگه مثال می زنم. این مسئله ایشون رو اذیت می کنه. من این رو درک می کنم. ولی نمی تونم قبول کنم که نباید انتقاد کنم. همسرم خیلی سعی می کنه ایده آل باشه ولی نمی تونم بهش نشون بدم که چقدر این تلاشش برای من ارزشمنده. اون انتظار داره تک تک حرفای من (البته کمی با اغراق می گم) موید این مطلب باشه. من احساس می کنم اگر این طوری پیش بره ممکنه او رو تو زندگیم از دست بدم؛ نه الان، اما شاید 5 سال دیگه یا بعدش. لطفا راجع توقعات خانم ها از این لحاظ بهم راهنمایی کنید.
    لطفا بفرمایید من چطور می تونم از ایشون انتقاد کنم؟ چطوری می تونم بهشون نشون بدم که دوستشون دارم؟ چطوری می تونم بهش نشون بدم من متوجه موفقیت ها یا تغییرات کلیش هستم و در درونم احساس خوشحالی می کنم اما گاهی (نمی دونم چرا) نمی تونم به صورت کلامی تحسینش کنم. لطفا هر راه حلی در این مورد دارید بهم بگین.

متشکرم. محمد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : انتظارات غیر منطقی خانمم که خیلی دوستش دارم

سلام توقعات ایشون بالا نیست
    اینکه من دوست دارم وقتی شوهرم به من میگه تو قشنگرین زن روی زمین هستی تو بهترینی تو ایده ال ترینی

و شوهرم هم بهم میگه معنیش این نیست که من بی نقصم معنیش اینه همسرم منو با خوبی ها و بدی هام دوست داره شما نباید با کس دیگه خانمتون مقایسه کنیدو باید همیشه بهش بگید که بهترینه حتی با وجود نقصاش
    ولی خب بوقتش انتقادم بکنید
    این دو مسئله جداست از هم

بهش بگید که بی نظیره
    و به وقتش ازش انتقاد کنید اگر گفت توکه گفتی من بی نظیرم چرا انتقاد میکنی بگید من تورو با تمام تقصها با تمام خوبی ها
    و بدی ها دوست دارم ولی دوست دارم بهم کمک کنیم تا خوبتر ازین بشیم

3. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30613
    تشکـر
    116
    تشکر شده 75 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : انتظارات غیر منطقی خانمم که خیلی دوستش دارم

سلام
    همه ی زنا نیاز دارن ستایش بشن شما انقدر منطقی به این قضیه نگاه نکن همیشه بهشون بگید که تو کاملی تو بی نقصی
    چرا انقدر تاکید میکنید که تو کامل نیستی
    یکم عاشقانه باشید بقول فرشته مهربان بوقتش انتقادم بکنید

عشق یعنی پذیرفتن و دوست داشتن فرد مقابل با تمام خصوصیات منفی و مثبت

5. 2 کاربران زیر از آخیش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : انتظارات غیر منطقی همسر

سلام

بببنید هنگام انتقاد در برابر همسر بدترین چیز مقایسه با دیگران و نام بردن از یک خانوم یا آقای دیگه ست در مقام مقایسه.

و مطمئن باشید همه خانوما به چنین چیزی حساسن٬ نه فقط همسر شما!

مثلا وقتی شما دوس ندارید ایشون بدون اطلاع شما جایی برن؛

قطعا اگه خیلی مستقیم بگید من دوس ندارم بدون اینکه به من بگی بری بیرون٬ ایشون جبهه میگیره و ناراحت میشه!

مثلا اگه کار مهم و واجبی درباره دانشگاه یا شغلشون داشتن میتونید بگید:

عزیزم از این که میبینم انقد در قبال مسئولیتهایی که داری متعهدی و احساس مسئولیت میکنی بهت افتخار میکنم اما ازت بیخبر بودم خیلی نگرانت شدم٬ خواهش میکنم دیگه بی خبرم نزار.

یا اگه واسه پر کردن وقتشون یا تفریح و گردش بیرون بودن میتونید بگید:

عزیزم خیلی خوب شد که خونه نموندی٬ اینجوری خونه بمونی دلت میگیره و من اصلا دوس ندارم خانوم خوشگلمو غمگین ببینم ولی ای کاش بی خبرم نمیزاشتی چون خیلی نگرانت شدم!

من همیشه به داداشم اینو میگم؛

اگه از همسرت تقاضای چیزی یا رفتار خاصی داری و میخوای آخرش اونی که خودت خواستی بشه؛

فقط یه کم با جابه جایی و تغییر کلمات و لحن محبت آمیز و همراه با احترام...

اون وقت ببین چه معجزه ای میشه و چقد از زندگیت لذت میبری!

البته همیشه باید چه زن و چه مرد رفتار توام با محبت و احترام نسبت به همدیگه داشته باشن.

الان صحبت ما در مورد شرایطیه که چطور میتونیم خواسته هامونو بدون ناراحتی طرف مقابل بیان کنیم در حالی که بتونیم به نتیجه ای که میخوایم برسیم.
    ویرایش توسط رامونا : 11-13-2016 در ساعت 03:23 PM

7. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از اینکه نکات خوبی رو تذکر دادید

در مورد انتقاد کردن، سناریویی نامطلوبی که بین ما اتفاق می افته معمولا اینه:
    خانمم اشتباه معمول یا کوچیکی می کنه (خانمم مثل هر خانم دیگه گاهی احساساتی تصمیم می گیره، یعنی تو مقابله با یه مسئله گاهی به لحاظ جنبه های منظقی اصطلاحا وا میده و انتخابی رو می کنه که به لحاظ منطقی اشتباهه). من معمولا سعی می کنم در دفعات اول تذکری ندم و در دفعات دوم یا سوم بهش تذکر معمولی بدم. اما وقتی باز هم تکرار میشه احساس می کنم حرفم زمین افتاد و تذکر نسبتا جدی میدم که هم باعث ناراحتی خودم میشه و هم باعث ناراحتی ایشون.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته. اما من سختمه بهش بگم تو زیباترین همسر دنیایی. مدونید چون نیست. من دوستش دارم به خاطر اخلاق و رفتارش. به خاطر چهره اش نیست اما وقتی این حرف رو بهش بزنم احساس عدم صداقت می کنم.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    تشکر شده 1,156 بار در 552 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Luffy نمایش پست ها
    ممنونم از اینکه نکات خوبی رو تذکر دادید

در مورد انتقاد کردن، سناریویی نامطلوبی که بین ما اتفاق می افته معمولا اینه:
    خانمم اشتباه معمول یا کوچیکی می کنه (خانمم مثل هر خانم دیگه گاهی احساساتی تصمیم می گیره، یعنی تو مقابله با یه مسئله گاهی به لحاظ جنبه های منظقی اصطلاحا وا میده و انتخابی رو می کنه که به لحاظ منطقی اشتباهه). من معمولا سعی می کنم در دفعات اول تذکری ندم و در دفعات دوم یا سوم بهش تذکر معمولی بدم. اما وقتی باز هم تکرار میشه احساس می کنم حرفم زمین افتاد و تذکر نسبتا جدی میدم که هم باعث ناراحتی خودم میشه و هم باعث ناراحتی ایشون.
    شما مرد منطقی هستید که اینطوری دارید مشکلتون رو بیان میکنید
    هم صحبت شما درسته هم همسرتون فقط باید یاد بگیرید چطور باهم صحبت کنید.
    شما ابعاد رو منطقی میسنجید منطقی صحبت میکنید و کاملا حق با شماست هیچکس کامل نیست
    همسرتون نسبت به جنسیتشون ابعاد احساسی رو میسنجن و دوست دارن صحبتهای بی پرواباهاشون داشته باشید

شما هیچوقت و هیچوقت نباید به همسرتون تذکر بدید چون فرزندتون نیستن بلکه باید همونطور که خانوم رامونا بیان کردند باهاشون صحبت کنید
    بهترین فرمول رو گفتند اول تعریف بعد انتقاد به همراه نوازش و الفاظ خوب
    همسرتون برای شما ارزش زیادی قائلن که سعی دارن عیوبشون رفع کنن پس شماهم تجدید نظر کنید
    تویه تذکر دادن.
    و اینکه اگر دیدید براشون مقدور نیست کاری که شما میگیدو انجام بدن کوتاه بیاید
    اگر لطمه ای به زندگیتون نمیزنه کوتاه بیاید .

و یه نکته دیگه انتقاد مکرر نتیجه برعکس داره پس گاهی هم سکوت و گذشت زندگی رو شیرین میکنه
    زندگی کلاس درس نیست
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

11. 2 کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    میزان امتیاز
    10

درسته. اما من سختمه بهش بگم تو زیباترین همسر دنیایی. مدونید چون نیست. من دوستش دارم به خاطر اخلاق و رفتارش. به خاطر چهره اش نیست اما وقتی این حرف رو بهش بزنم احساس عدم صداقت می کنم.
    نیاز نیست چیزیرو که نیستن بهشون بگید مطمنا اگر بگید از طرز صحبتتون مشخصه که راست نیست
    چیزیرو که واقعا فکر میکنید هستند بگید مثلا بگید تو مهربونترین زن دنیا هستی زیادی ام منطقی بودن
    زندگی رو یخ میکنه یکم احساسات چاشنی زندگیتون کنید.
    زنها زنده ان به عشق و تحسین شوهرشون
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

13. 2 کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آراد نمایش پست ها
    شما ابعاد رو منطقی میسنجید منطقی صحبت میکنید و کاملا حق با شماست هیچکس کامل نیست
    همسرتون نسبت به جنسیتشون ابعاد احساسی رو میسنجن و دوست دارن صحبتهای بی پرواباهاشون داشته باشید

شما هیچوقت و هیچوقت نباید به همسرتون تذکر بدید چون فرزندتون نیستن بلکه باید همونطور که خانوم رامونا بیان کردند باهاشون صحبت کنید
    همسرتون برای شما ارزش زیادی قائلن که سعی دارن عیوبشون رفع کنن پس شماهم تجدید نظر کنید
    تویه تذکر دادن.

و یه نکته دیگه انتقاد مکرر نتیجه برعکس داره پس گاهی هم سکوت و گذشت زندگی رو شیرین میکنه
    زندگی کلاس درس نیست
    متشکرم. بنده فکر می کنم اشکال از بنده است و من اصول زتدگی زناشویی رو خوب درک نمی کنم. ممکنه راهنمایی کنید چطور می تونم یاد بگیرم که به حقوق خانومم واقف باشم. برای مثال من به طور پیش فرض فکر می کردم که این حق رو دارم به همسرم وقتی اشتباه می کنه تذکر بدم.
    ویرایش توسط Luffy : 11-13-2016 در ساعت 04:46 PM

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط آراد نمایش پست ها

تویه تذکر دادن.

زندگی کلاس درس نیست
    عالی بود
    زندگی کلاس درس نیست

16. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

لازم نیست بگید زیباترین همسر دنیایی به ایشون بگید شما زیباترین زن دنیا برای من هستی.

18. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    لازم نیست بگید زیباترین همسر دنیایی به ایشون بگید شما زیباترین زن دنیا برای من هستی.
    این حقیقت نداره.
    ایشون زیباترین زن دنیا برای من نیست، قطعا زن هایی هستن که من چهره شون رو بیشتر از خانم خودم می پسندم (ضمنا خانم من چهره دلنشینی داره اما معمولی هستش). پس یا بایستی دروغ بگم یا بایستی بگم "شما زیباترین زن دنیا برای من هستی" چون ایشون تنها همسری هستش که دارم. به هر حال صداقت نیست. من هم دروغ گفتن بلد نیستم. اصلا ممکنه بفهمه این منظور رو ندارم و بیشتر ناراحت بشه.

20. کاربران زیر از Luffy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

این حقیقت نداره.
    ایشون زیباترین زن دنیا برای من نیست، قطعا زن هایی هستن که من چهره شون رو بیشتر از خانم خودم می پسندم (ضمنا خانم من چهره دلنشینی داره اما معمولی هستش). پس یا بایستی دروغ بگم یا بایستی بگم "شما زیباترین زن دنیا برای من هستی" چون ایشون تنها همسری هستش که دارم. به هر حال صداقت نیست. من هم دروغ گفتن بلد نیستم. اصلا ممکنه بفهمه این منظور رو ندارم و بیشتر ناراحت بشه.
    سلام

بهشون بگین: تو خوشگل خودمی

22. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

این حقیقت نداره.

اووووووووووووو، عامو چقدر سخت میگیری ، خانم ها احساساتی هستن و آقایون منطقی ، شما هم کاش بین این همه درس و کتاب درسی ، چارتا کتاب هم در مورد ازدواج و روانشناسی ازدواج میخونیدن ، خانم ها نیاز به تایید شدن دارن (خیلی از تصمیماتشون هم از روی احساسات هستش ) و به شدت از مقایسه شدن با بقیه خانم ها بیزار هستن ، شما دو تا فیلم ایرانی هم ندیدی توی زندگیت ؟ دیگه این چیزایی هستش که هر مردی باید بدونه :|

اگه هم بخوای با این حجم از خودشیفتگی به زندگیت ادامه بدی و همه چیز را منطقی نگاه کنی ، بی شک توی رابطه تون با مشکل جدی مواجه میشید ، اگر هم دنبال زیباترین هستید که خب اصلا هیچ وقت به آرامش نمیرسید ، شما ظاهرا همسرتون را دوست ندارید یا عاشقشون نیستید (مردی که قلبا عاشق همسرشه و عمیقا دوستش داره ، جز زیبایی چیزی نمیبینه ، من خودم تجربشو داشتم و تا قبل از اون تجربه فکر میکردم همه اینا حرفه) این شعر زیبا هم بازگو کننده صحبتای من هستش ...

به مجنون گفت روزی عیب جویی
    که پیدا کن به از لیلی نکویی

که لیلی گر چه در چشم تو حوریست
    به هر جزوی ز حسن او قصوریست

ز حرف عیب‌جو مجنون برآشفت
    در آن آشفتگی خندان شد و گفت

اگر در دیده‌ی مجنون نشینی
    به غیر از خوبی لیلی نبینی

تو کی دانی که لیلی چون نکویی است؟
    کزو چشمت همین بر زلف و رویی است

تو قد بینی و مجنون جلوه ناز
    تو چشم و او نگاه ناوک انداز

تو مو بینی و مجنون پیچش مو
    تو ابرو، او اشارت‌های ابرو

دل مجنون ز شکر خنده خونست
    تو لب می‌بینی و دندان که چونست
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

24. 2 کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

این حقیقت نداره.

چه ایرادی داره همسر شما فکر کنند شما زیبا می بینیدش. زنه دیگه زنها بسیار برایشون مهمه.همینطور که به ما خانم بگه خیلی قوی هستی و قهرمان من هستی ذوق میکنیم.خودمون میدونیم آرنولد و بروس لی نیستیم ولی خیلی واسمون مهمه قهرمان زندگی زن باشیم.خانمها هم زیبایی واسشون مهمه. دست بالای دست زیاده همه این رو میدونیم مهم اینه از نظر هم خوب باشید.
    ویرایش توسط siavash_en : 11-14-2016 در ساعت 03:22 AM

26. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط luffy نمایش پست ها
    این حقیقت نداره.
    عزیز من اومدی و نسازیا !
    زندگی زناشویی، میز گرد بحث های منطقی و فلسفی و روانی نیست
    کاملااا در این قضیه حق با خانوم شماست
    شاید زیبا ترین شخص دنیا نباشن ، ولی تو دنیا هم زیباترین زنی وجود نداره و هر زیبایی هم بالاخره نواقصی نداره
    شما یه مقدار جدی با قضیه برخورد میکنید
    زیباترین نیستند ؟ خب نباشن ولی دلیلی نداره که این رو به روشون بیارید یا در موارد دیگه ای با شخص دیگه ای مقایسشون کنید ( خانوما از مقایسه متنفرنددد )
    نمیتونید دروغ بگید ؟! خب راستش رو هم نگید
    زندگی زناشویی یعنی زندگی ای برپایه روابط احساسی بنا بشه ، ولی شما اصرار دارید که بر پایه منطق بناش کنید
    خانمتون نصف راه رو رفته ؛ ولی شما نمیخواید نصف راهو بیاید !
    دروغ نگید ؛ ولی ایشون حداقل 10 تا نکته مثبت که دارند ؟!
    شما هر روز اونو 10 بار با احساس براشون تکرار کنید ...
    به قول یه بنده خدا : خانوما عاشق اینن که ازشون تعریف بشه
    خب وقتی میتونید با دستای خودتون زندگیتون رو شیرین کنید ؛ چرا اینقدر سخت و جدی برخورد میکنید با این مورد ؟!
    مگه مجلس سنای آمریکاست ؟ :d

28. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

بهشون بگین: تو خوشگل خودمی
    متشکرم

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=ehsan1966;216476]اووووووووووووو، عامو چقدر سخت میگیری ، خانم ها احساساتی هستن و آقایون منطقی ، شما هم کاش بین این همه درس و کتاب درسی ، چارتا کتاب هم در مورد ازدواج و روانشناسی ازدواج میخونیدن ، خانم ها نیاز به تایید شدن دارن (خیلی از تصمیماتشون هم از روی احساسات هستش ) و به شدت از مقایسه شدن با بقیه خانم ها بیزار هستن ، شما دو تا فیلم ایرانی هم ندیدی توی زندگیت ؟ دیگه این چیزایی هستش که هر مردی باید بدونه :|

اگه هم بخوای با این حجم از خودشیفتگی به زندگیت ادامه بدی و همه چیز را منطقی نگاه کنی ، بی شک توی رابطه تون با مشکل جدی مواجه میشید ، اگر هم دنبال زیباترین هستید که خب اصلا هیچ وقت به آرامش نمیرسید ، شما ظاهرا همسرتون را دوست ندارید یا عاشقشون نیستید (مردی که قلبا عاشق همسرشه و عمیقا دوستش داره ، جز زیبایی چیزی نمیبینه ، من خودم تجربشو داشتم و تا قبل از اون تجربه فکر میکردم همه اینا حرفه) این شعر زیبا هم بازگو کننده صحبتای من هستش ...

[/QUOT

سلام. از شما متشکرم. با ابرخی از حرفاتون موافق نیستم اما نظرتون برای من سودمند بود.

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=Luffy;216500]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1966 نمایش پست ها
    اووووووووووووو، عامو چقدر سخت میگیری ، خانم ها احساساتی هستن و آقایون منطقی ، شما هم کاش بین این همه درس و کتاب درسی ، چارتا کتاب هم در مورد ازدواج و روانشناسی ازدواج میخونیدن ، خانم ها نیاز به تایید شدن دارن (خیلی از تصمیماتشون هم از روی احساسات هستش ) و به شدت از مقایسه شدن با بقیه خانم ها بیزار هستن ، شما دو تا فیلم ایرانی هم ندیدی توی زندگیت ؟ دیگه این چیزایی هستش که هر مردی باید بدونه :|

سلام. از شما متشکرم. با ابرخی از حرفاتون موافق نیستم اما نظرتون برای من سودمند بود.

32. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام و خسته نباشید.دوستان عزیزم، من اخیرا با همسرم صحبت کردم و متوجه شدم که در زندگی زناشویی موفق نشدم به اندازه کافی بهش توجه کنم. بهتره بگم من نمی دونم چطوری بایستی بهش توجه کنم. روش های کلیشه ای روی رابطه ما خیلی کار نمی کنه، هرچند من خواهش می کنم هر نظری که دارید بگید. من و همسرم هر دو دانشجو هستیم. من در حال پذیرش گرفتن از خارج هستم و روی اون متمرکز شدم. خانمم هم دانشجو هستش. من فارغ التحصیل ارشد و خانمم فارغ التحصیل کارشناسی هستش. در حال حاضر خرج زندگی ما رو خانواده ام میدن و به همین دلیل خیلی با صرفه جویی زندگی می کنیم. خانمم به صورت پاره وقت کار می کنه. هنوز بچه نداریم و قصد نداریم به این زودی ها هم بچه دار بشیم.دیروز با خانمم صحبت می کردم که متوجه شدم ازم انتظار داره من این طوری فکر کنم که که خانم من بی نقصه و خیلی تاکید کرد که اصلا دوست نداره با خانم دیگه ای مقایسه بشه. چون احساس می کنه رقیب داره. من برخی از اخلاق های خانمم رو تحسین می کنم. با این وجود اصلا نمی تونم قبول کنم خانم من بی نقصه. البته من ایشون رو با همین نقص ها دوست دارم و باور دارم هیچ شخصی غیر از ایشون نمی تونه همسر عالی برای من باشه. با این حال گاهی از برخی رفتارهاش انتقاد می کنم و گاهی هم برای اینکه توضیح بدم از خانم های دیگه مثال می زنم. این مسئله ایشون رو اذیت می کنه. من این رو درک می کنم. ولی نمی تونم قبول کنم که نباید انتقاد کنم. همسرم خیلی سعی می کنه ایده آل باشه ولی نمی تونم بهش نشون بدم که چقدر این تلاشش برای من ارزشمنده. اون انتظار داره تک تک حرفای من (البته کمی با اغراق می گم) موید این مطلب باشه. من احساس می کنم اگر این طوری پیش بره ممکنه او رو تو زندگیم از دست بدم؛ نه الان، اما شاید 5 سال دیگه یا بعدش. لطفا راجع توقعات خانم ها از این لحاظ بهم راهنمایی کنید. لطفا بفرمایید من چطور می تونم از ایشون انتقاد کنم؟ چطوری می تونم بهشون نشون بدم که دوستشون دارم؟ چطوری می تونم بهش نشون بدم من متوجه موفقیت ها یا تغییرات کلیش هستم و در درونم احساس خوشحالی می کنم اما گاهی (نمی دونم چرا) نمی تونم به صورت کلامی تحسینش کنم. لطفا هر راه حلی در این مورد دارید بهم بگین.متشکرم. محمد.
    خشم هر زنی رو برانگیخته میکنی با این لحن و این حرفات. یعنی چی انتقاد؟ تو انتقاد نکن فقط میتونی بگی چی دوست داری مثال هم از زنهای دیگه نزن هرچی دوست داری بگو بگو مثلا دوست داری زنت این چه جور لباس بپوشه یا چه جوری رفتار کنه همیشه از خواسته هات بگو اونم نه بی مقدمه وقتی تنهایید و وقتی خوشحالید هردو. این کار شما منم خشمگین میکنه فرض کن شوهر من مثلا بگه زنه فلانی ایجوریه من دوست دارم تو هم مثلا لباس پوشیدنت یا غذا پختنت اونجوری باشه من شوهرمو میتوشم

33. 2 کاربران زیر از ؛آیسان؛ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    عزیز من اومدی و نسازیا !
    زندگی زناشویی، میز گرد بحث های منطقی و فلسفی و روانی نیست
    کاملااا در این قضیه حق با خانوم شماست
    شاید زیبا ترین شخص دنیا نباشن ، ولی تو دنیا هم زیباترین زنی وجود نداره و هر زیبایی هم بالاخره نواقصی نداره
    شما یه مقدار جدی با قضیه برخورد میکنید
    زیباترین نیستند ؟ خب نباشن ولی دلیلی نداره که این رو به روشون بیارید یا در موارد دیگه ای با شخص دیگه ای مقایسشون کنید ( خانوما از مقایسه متنفرنددد )
    نمیتونید دروغ بگید ؟! خب راستش رو هم نگید
    زندگی زناشویی یعنی زندگی ای برپایه روابط احساسی بنا بشه ، ولی شما اصرار دارید که بر پایه منطق بناش کنید
    خانمتون نصف راه رو رفته ؛ ولی شما نمیخواید نصف راهو بیاید !
    دروغ نگید ؛ ولی ایشون حداقل 10 تا نکته مثبت که دارند ؟!
    شما هر روز اونو 10 بار با احساس براشون تکرار کنید ...
    به قول یه بنده خدا : خانوما عاشق اینن که ازشون تعریف بشه
    خب وقتی میتونید با دستای خودتون زندگیتون رو شیرین کنید ؛ چرا اینقدر سخت و جدی برخورد میکنید با این مورد ؟!
    مگه مجلس سنای آمریکاست ؟ :d
    خیلییی ممنونم. نصیحت های کاملا به جایی بود. من این نظر رو بیشتر از همه دوست داشتم. هم احساسی هم منطقی. بازم ممنونم.

35. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ؛آیسان؛ نمایش پست ها
    خشم هر زنی رو برانگیخته میکنی با این لحن و این حرفات. یعنی چی انتقاد؟ تو انتقاد نکن فقط میتونی بگی چی دوست داری مثال هم از زنهای دیگه نزن هرچی دوست داری بگو بگو مثلا دوست داری زنت این چه جور لباس بپوشه یا چه جوری رفتار کنه همیشه از خواسته هات بگو اونم نه بی مقدمه وقتی تنهایید و وقتی خوشحالید هردو. این کار شما منم خشمگین میکنه فرض کن شوهر من مثلا بگه زنه فلانی ایجوریه من دوست دارم تو هم مثلا لباس پوشیدنت یا غذا پختنت اونجوری باشه من شوهرمو میتوشم

سلام
    شما توجه کنید که من مسائلی رو بلد نیستم. اصلا دوست ندارم همسرم رو ناراحت کنم و خیلی بهشون علاقه دارم.

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همه عزیزان. واقعیت اینه که من در لحظه اول که تو این forum اومدم انتظار نداشتم که به نتیجه خوبی برسم. اما با همین تعداد نظراتی که از دیروز من اینجا خوندم از دیروز تا الان پیشرفت خوبی کردم. من امروز موفق شدم یه مسئله جدی رو حل کنم و حتی علاقه و توجهم رو به همسر ابراز کنم. تعجب می کنم که اگه اخلاق خانمم رو بلد باشم و این مسائل جزئی و ظریف رو در باره اش بدونم چقدر تاثیر معجزه آسایی می تونه داشته باشه. الان اعتماد به نفس خوبی دارم. از همه ممنونم.

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19270
    تشکـر
    817
    میزان امتیاز
    10

سلام به همه عزیزان. واقعیت اینه که من در لحظه اول که تو این forum اومدم انتظار نداشتم که به نتیجه خوبی برسم. اما با همین تعداد نظراتی که از دیروز من اینجا خوندم از دیروز تا الان پیشرفت خوبی کردم. من امروز موفق شدم یه مسئله جدی رو حل کنم و حتی علاقه و توجهم رو به همسر ابراز کنم. تعجب می کنم که اگه اخلاق خانمم رو بلد باشم و این مسائل جزئی و ظریف رو در باره اش بدونم چقدر تاثیر معجزه آسایی می تونه داشته باشه. الان اعتماد به نفس خوبی دارم. از همه ممنونم.
    خواهش
    میکنیم همگی
    یادتون نره خانومها عاشق محبت و ابراز علاقه کلامی هستند
    امضای ایشان
    دل بردی
    از
    من
    به یغما
    ای ترک غارتگره من

38. کاربران زیر از آراد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32137
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    چه ایرادی داره همسر شما فکر کنند شما زیبا می بینیدش. زنه دیگه زنها بسیار برایشون مهمه.همینطور که به ما خانم بگه خیلی قوی هستی و قهرمان من هستی ذوق میکنیم.خودمون میدونیم آرنولد و بروس لی نیستیم ولی خیلی واسمون مهمه قهرمان زندگی زن باشیم.خانمها هم زیبایی واسشون مهمه. دست بالای دست زیاده همه این رو میدونیم مهم اینه از نظر هم خوب باشید.
    مثالتون خوب بود. فهمیدم چی میگین. مرسی

40. کاربران زیر از Luffy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

ما عاشق تعریف نیستیم ما بی ایرادیم و چون شما مردها پر از ایرادید حسودیتون میشه و همش میخواید اعصاب آدمو خورد کنید واقعا که

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)