نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: طرف خانمم باشم یا پدر و مادرم؟

2083
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12639
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

طرف خانمم باشم یا پدر و مادرم؟

با سلام و خسته نباشید، مشکل من اینه که دیگه نمی تونم پدر و مادرم رو ببینم و به خونشون برم. چون همسرم به خاطر بعضی مسائل که قبلا اتفاق افتاده، گفته تا آخر عمر پدر و مادرم رو نخواهد بخشید!! به نظرتون من باید چکار کنم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : طرف خانمم باشم یا پدر و مادرم؟

سلام

به نظر من مشکل هرچی که بوده شما نباید کاملا باخانواده تون قطع رابطه کنین،

این موضوع را میتونین خیلی راحت و با اقتدار به خانومتون گوشزد کنین که:
    اگرچه حق را در این مورد به شما میدم و قبول دارم خانواده اشتباه کردن، اما به هرحال نسبت به پدر و مادر و خانواده م حق و وظیفه ای دارم
    پس لازمه که هر از چند گاهی بهشون سر بزنم و جویای حالشون باشم و این امر دلیلی برای طرف بینی نیست
    امضای ایشان

3. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12639
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از جواب زودهنگام و منطقی تان، ولی این وسط یه مشکلی هست. و اون اینه که من حدود 6 ماه با دختر خاله ام نامزد بودم. ولی به خاطر عدم تفاهم بطور توافقی از هم جدا شدیم. بعد از مدتی دوباره ازدواج کردم ولی هر وقت نامزدم خونه ما میومد، مادرم پدرم و برادر و خواهرم و یا حتی مادر بزرگم(که گاهاً خونه ما میومد) در مورد نامزد قبلی ام(دختر خاله ام) و خانوادش سر صحبت رو باز می کردن و بعدها نامزد دومم به این مسئله به طور کاملا شدید حساس شد تا جایی که خانواده من که طوری برخورد می کردن که نامزدم فکر می کرد که پدر و مادرم در تلاشن که من ازش جدا بشم و دوباره با دختر خاله ام ازدواج کنم!! همسرم می گفت که وقتی تو میری اونجا از دختر خاله ات برات خبر میارن!! این گوشه ای از مشکلات من بود!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

خب حساسیت همسرتون طبیعیه وشما باید با خانواده صحبت واین موضوع حلش میکردین
    اما اینکه همسرتون ازتون خواسته که رابطه تون رو با خانواده قطع کنید کاملا غیر منطقیه
    اما مطمئنن این خواسته شون ازروی عصباتین وناراحتیه که به دلایلی که مطرح کردین بوده
    به نظر من بهتره که باهمسرتون منطقی حرف بزنید وآرومش کنید واین این اطمینانوبهش بدین که
    به جز اون به کسه دیگه ای فکر نمیکنین ودونستن خبری از دختر خالتون فرقی به حالتون نمیکنه
    وبراتون مهم نیست
    دلشو به دست بیارین

6. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12639
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

البته مادرم زیاد روی خوش به همسرم نشون نمیداد و به هر ترفندی همسرم رو با حرفاش اذیت می کرد!! چون بیشتر دوست داشت که دختر خواهرش، عروسش بود تا یه نفر غریبه(مادرم خودش به این مسئله اشاره کرده بود!)
    به هر حال همسرم شاید قبول کنه من خودم برم پدر و مادرم رو ببینم ولی با اخلاقی که از همسرم سراغ دارم مطمئنم که بدها روش تاثیر میذاره و برامون مشکل بوجود میاره!!

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2130 نمایش پست ها
    البته مادرم زیاد روی خوش به همسرم نشون نمیداد و به هر ترفندی همسرم رو با حرفاش اذیت می کرد!! چون بیشتر دوست داشت که دختر خواهرش، عروسش بود تا یه نفر غریبه(مادرم خودش به این مسئله اشاره کرده بود!)
    به هر حال همسرم شاید قبول کنه من خودم برم پدر و مادرم رو ببینم ولی با اخلاقی که از همسرم سراغ دارم مطمئنم که بدها روش تاثیر میذاره و برامون مشکل بوجود میاره!!
    با خانواده صحبت کردین که این موضوع ناراحتتون میکنه؟

علاوه بر اینکه مستقیما این موضوع را به مادرتون میگین ، به ایشون یاداوری کنین که اگه شما رو دوست دارن باید به انتخابتون احترام بذارن

و برای اینکه همسرتون احساس بهتری داشته باشه در جمع خانواده تون و درحضور همه از علاقه زیادتون به ایشون صحبت کنین!
    امضای ایشان

9. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

خودمو جای همسرتون گذاشتم و دیدم اگه منم بودم دقیقا همین کار رو میکردم.

اول خودتون تنهایی برید و بطور جدی تذکر بدید که به هیچ عنوان همسرتون رو ناراحت نکنن و هیچ حرفی مخصوصا راجع به دختر خاله تون نزنن.

به نظر من تو یه مناسبت مثل عید و اینا همسرت رو با روی خوش و اصرار و اینا واسه نیم ساعتم که شده ببرید اونجا.

اگر بازم خانواده تون به تذکرتون توجه نکردن و بازم ایشون رو ناراحت کردن همون جا طرف همسرتون رو بگیرید و جواب خونواده تون رو خیلی محترمانه بدید.

اینجوری دل همسرتون قرص میشه حتی اگه به روی خودش هم نیاره بازم من اطمینان میدم که خیالش راحت میشه و حساسیتش هم کمتر میشه.

11. کاربران زیر از sepideh.t بابت این پست مفید تشکر کرده اند

isa

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    شما اگه بخواین طرف ی نفر را بگیرید باید تا ابد با طرف دیگری قطع رابطه کنید درحالی ک شما باید نقطه اتصال هردوطرف باشید فقط کمی سیاست لازم است
    جلوی خانواده ات از محبت و ارادتی ک همسرتان نصبت به آنها دارن بگویید و حالت سرزنش نگیرید و سعی کنید با شوخی بهشون بگین ک این کار را نکنن و زندگی ک تموم شده را فراموش کنن و نزارن ک دوباره ضربه بخورین و بخاطره دل شما بهش محبت کنن و همین طور در مقابل همسرتان از محبتی ک خانواده ات بهش دارن بگو و اینکه این حرفا فقط ی حس ترحم به دخترخاله تان هست و اونا هم اون موقع اینطوری شیفته اش نبودن
    شاید این محبت وجود نداشته باشه اما شما اینطور بگین و از هر دو طرف بخواین بخاطره شما گذشت و محبت کنن و یادتان باشه سرزنش ویا طرفداری یکطرفه اصلا پاسخگو نیست
    موفق و خوشبخت باشین

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12639
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اولای زندگیمون چه در دوران نامزدی و چه زمانی که رفتیم خونه خودمون، زیاد با همسرم حرفم میشد و بیشتر از 90 درصدش همین حرفهای ذکر شده بودن که خانوادم باعثش بودن! البته ناگفته نماند که همسر من هم بیشتر احساساتی است تا منطقی! و فوق العاده حساس! ولی از وقتی که دیگه خونه پدر ومادرم نمیریم(حدوداً 3 ماه) دیگه اصلا حرفمون نشده!! نمیدونم چیکار کنم!! به نظرتون بهتر نیست کمی زمان بگذره تا شاید وضعیت درست بشه؟؟ من همسرم رو دوست دارم و اون هم منو دوست داره. اگه من عید امسال خونه چدر و مادرم نرم اتفاق خاصی می افته؟؟ یعنی مثلا صبر کنم تا یه فرصت مناسب گیر بیاد( چون میدونم همسرم امسال عید دیدنی نمیخواد بریم خونه پدر و مادرم!)

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

اگه اینکار را بکنید رابطه پدر و مادرتون با خانمت بدتر میشه به حدی ک شاید نفرینتون هم بکنن

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10387
    تشکـر
    10
    تشکر شده 23 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2130 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید، مشکل من اینه که دیگه نمی تونم پدر و مادرم رو ببینم و به خونشون برم. چون همسرم به خاطر بعضی مسائل که قبلا اتفاق افتاده، گفته تا آخر عمر پدر و مادرم رو نخواهد بخشید!! به نظرتون من باید چکار کنم؟؟
    سلام
    ب نظر من شما باید بین همسر و والدینتون مدیریت کنید و هردو رو با هم داشته باشید
    شما باید طوری رفتار کنید ک خانوادتون ب خودشون اجازه ندن این حرفها و مسائل رو جلوی خانمتون بازگو کنند ک خانمتون حساس بشوند و این مشکلات پیش بیاد و ناراحتی خودتونو از این مسئله نشون بدین
    و اینکه ب خانمتون هم این حق رو ندین ک خانوادتون رو از شما بگیره بالاخره هرچی باشه پدرومادرتونن و شما رو ب این سن رسوندن
    خلاصه ک نباید اجازه بدین هیچکدوم ب هم بی احترامی کنند و این وظیفه شماست

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12639
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم هرگونه افراط یا تفریط ممکنه به ضرر خودم و همسرم و زندگیم تموم بشه! اگه با ترس از نفرین پدر و مادرم بخوام برخلاف میل همسرم رفتار کنم و به دیدنشون برم ممکنه اختلافمون بیشتر بشه با همسرم. ولی با مدیریت صحیح و گذشت زمان بهتر می تونم نظر همسرم رو جلب کنم و اون هم حوادث گذشته رو فراموش کنه!!

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6620
    تشکـر
    122
    تشکر شده 252 بار در 118 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز شما خودتون بهترین تصمیمو گرفتین
    باید قبول کنین که دلیل این کار خانواده تون بوده نه همسرتون.همسر شما نیاز داره باور کنه تو زندگی شما نفر اول اونه.نه مادرتون یا نامزد قبلیتون یا هرکس دیگه.زن و شوهر باید مهمترین نفر هم باشن غیر این فکر کنه اونم سعی میکنه یکی دیگه رو قبل شما و مهمتر از شما در نظر بگیره .مثلا مادرشو و بخاد شما رو بده پای مادرش و لجبازی و از این حرفها.بهترین راه اینه اولا با همسرتون حرف بزنین و بهش بگین این فکر و عقیده مادرتونه نه فکر شما و شما گناهی ندارین که مادرتون این رفتار و عقیده رو داره و بگید اگر دختر خالم برام مهم بود با این همه اصرار خانواده مقاومت نمیکردم و طلاقش نمیدادم که بیام با تو ازدواج کنم پس اون برام ذره ای اهمیت نداره.بهشم بگید به خاطرش نمیرید دیدن خانوادتون تا زمانی که ایشون رو قبول کننو دست از این کارا بردارن.با خانوادتونم تلفنی حرف بزنید و بگید این کاراشون باعث اختلاف بین شما میشه یا دست از این کارها بردارن یا دیگه کم کم عین غریبه میشید.یه مدتم نبینیدشون و به قول خودتون سر یه فرصت مناسب مث عید و اینا یه سر بهشون بزنید.خیلی رسمی.فاصله تونو حفظ کنید تا زمانی که اشتباهشونو اصلاح کنن.یه مدت سرسنگین باشید همه چی خوب میشه.نمیگم با خانواده دعوا کنید و بی احترامی.بلکه رفت و آمدتونو خیلی محدود کنید زمانی هم که با همید و حرفو کشیدن به دخترخاله تون زود طرف خانمتون بگیرید مثلا بگید اون که صد سال خودشو بکشه اندازه یه تار موی زنمم نمیشه.و از این حرفها.تا هم خانمتون با شما دلش یکی شه هم خانوادتن کم کم ول کن قضیه شن.نفرین مفرینم چرندیاته.بخاطر خرافه زندگیتونو از هم نپاشونید.به نفرین باشه اول آه خانومتون دامنگیر میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد