نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: قهر در دوران عقد

1275
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

قهر در دوران عقد

سلام من مجتبی الهی هستم .حدودا دوسال عقد هستیم تواین دوسال من و خانومم همش درحال قهر و اشتی هستیم خیلی همدیگرو دوست داریم و من از اول با خانواده خانومم مشکل داشتم از روز اول از خوشم نمی اومد از خانواده اش الان به خاطر خانواده خانومم همش جنگ و دعوا داریم نمی تونم با خانواده اش کنار بیام .با مامانش دعوام شده با باباش دعوام شده .یک نمونه از کاهاشون مثال میزنم خانومم و بدون اجازه من میبرن مشهد عروسی در صورتی که خرج خانومم با منه پول توجیبی پول دانشگاه لباس این درسته واقعا ؟؟؟؟؟و حرفای قلمبه سولمبه میزنن منم اعصابم خورد میشه بعد با خانومم دعوام میشه من از خانواده اش میگم اون از خانوادم میگه رومونم به روی هم باز شده بی احترامی میکه خانومم بهم؟؟؟؟

2. کاربران زیر از 0011220392 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : قهر در دوران عقد

«دوران عقد» دوره اي پس از خواندن صيغه عقد دايم است که رابطه ميان دختر و پسر را رابطه اي مشروع و قانوني مي سازد. دختر و پسر با عقد شرعي و قانوني با يکديگر پيمان ازدواج را بسته اند، اما هنوز در دو آشيانه اند.
    اين دوران داراي اهميت ويژه اي مي باشد که به پاره اي از آن مي پردازيم:
    1- براي دختر و پسر که از کودکي در کنار خانواده خود زندگي کرده اند و با اعضاي خانواده مانوس بوده اند، جدايي ناگهاني دشوار است و اين امر ممکن است سبب ايجاد خلا عاطفي براي آنها «به ويژه دختر» گردد. لذا دوران عقد فرصتي است تا به تدريج هم دختر و پسر و هم خانواده هاي آنها آماده پذيرش و تحمل اين جدايي شوند.
    2- دختر و پسر که تا چندي پيش از اين، با يکديگر ناآشنا و بيگانه بوده اند، برايشان سخت است که يک باره در کنار هم قرار گيرند و زندگي مستقلي را آغاز کنند. دوران عقد مي تواند اين فرصت را براي آنها فراهم سازد تا با انس و همدلي که به مرور زمان نسبت به يکديگر پيدا مي کنند، با آمادگي و آرامش بيشتري زندگي مشترک خود را آغاز کنند.
    3- نکته مهم و اساسي اين است که در اين دوران دختر و پسر مي توانند به شناخت بيشتري از يکديگر دست يابند و به شناخت قبلي خود «که پيش از اين دوران، در مرحله انتخاب به دست آورده اند»، عمق بيشتري ببخشند تا خود را برايتفاهم و سازگاري و بالندگي مطلوب در زندگي مشترک آينده آماده سازند.
    4- دختر و پسر در اين مدت مي توانند براي پذيرش مسئوليت زندگي مشترک آمادگي لازم را به دست آورند. اين دوران فرصت مناسبي براي برنامه ريزي زوج هاي جوان براي استقلال و شکوفايي زندگي مشترک است همچنين شور و نشاط و اميد نسبت به زندگي آينده که با سخنان پراميد و رفتار متين و مطمئن از جانب دختر و پسر ميسر مي گردد.
    5- با شروع دوران شيرين عقد، خداوند متعال محبت و عشق بي نظيري را ميان دختر و پسر به وجود مي آورد، به طوري که آنها از ديدن يکديگر خوشحال شده و آرامش دروني خاصي را احساس مي کنند و با ديدارهاي صميمانه در اين دوران، مهر و محبت آنها نسبت به هم افزايش مي يابد. بايد توجه داشت رفتار و گفتار آنها در افزايش محبت يا کاهش آن موثر است.
    در دوران عقد دختر و پسر مي توانند به شناخت بيشتري از يکديگر دست يابند و به شناخت قبلي خودکه پيش از اين دوران، در مرحله انتخاب به دست آورده اند، عمق بيشتري ببخشند

6- اگر اين دوران با هوشياري و خردمندي سپري شود، تبديل به شيرين ترين و به يادماني ترين دوران زندگي زوج هاي جوان مي شود. زيرا دختر و پسر، از داشتن موهبت همسر بهره مند هستند و نيز مسئوليت ها و تعهدات کمتري نسبت به يکديگر دارند. (پسر تعهد کمتري نسبت به هزينه و تامين مايحتاج زندگي دارد و دختر نيز مسئوليت اداره خانه را بر عهده ندارد).
    7- خانواده هاي همسران در اين فاصله مي توانند براي تهيه مقدمات ازدواج آنها آمادگي لازم را پيدا کنند.
    8- اين دوران زمان مناسبي براي تامين نيازهاي دختر و پسر است تا بدين وسيله هر دو به آرامش و س************ برسند. يکي از اين نيازها، نياز به مورد توجه واقع شدن است که براي تامين آن دختر و پسر در دوران عقد بايد عواطف و احساسات يکديگر را در نظر بگيرند و براي آن ارزش قابل توجهي قائل باشند.
    - ملاقات زوجين در دوران عقد

ديدارهاي همسران در دوران عقد از اهميت بسياري برخوردار است. اين ديدارها از دو جهت سودمند است: همسران مي توانند هم از کنار هم بودن لذت ببرند و هم با روحيات و اخلاق يکديگر آشنا شوند.
    اما براي اينکه اين ملاقات ها به دور از تنش و به نحو سالم و مطلوب صورت گيرد توجه به نکته زير ضروري است:
    - جهت ملاقات يکديگر زمان و دفعات آن را با مشورت همسر و خانواده او تعيين کنيد، زيرا رعايت اين مسئله داراي محاسن زير است:
    اگر خانواده عروس از زمان حضور داماد در خانه خود آگاه باشند، به راحتي مي توانند مقدمات لازم براي پذيرايي و استقبال از او را فراهم کنند، در اين صورت داماد نيز احساس مي کند که مورد احترام قرار گرفته است و خانواده دختر نيز به خاطر سرزده آمدن داماد دچار نگراني و ناراحتي به لحاظ فراهم نبودن مقدمات پذيرايي از او نمي شوند.
    به دليل نظم حاکم بر اين گونه ملاقات ها، دختر و پسر از آرامش رواني برخوردار مي شوند. زيرا داشتن نظم يک نياز رواني است.
    دختر براي ديدار همسر خود آمادگي بيشتري دارد و خود را براي ديدار با او آماده مي کند. بدين ترتيب براي همسر خود جذابيت بيشتري خواهد داشت و اين باعث رضايت مندي آنها از ملاقات با يکديگر مي شود.
    در ملاقات هايي که در دوران عقد با يکديگر داريد براي موفق و شاداب بودن اين ديدارها بايد مقدماتي فراهم کنيد:

توجه به خود و آراستگي ظاهر خود داشته باشيد. آراستگي پسر اين است که به وضعيت اصلاح موهاي خود و مرتب بودن آنها، تميز بودن کفش و لباس ها، استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه همسر توجه داشته باشد. آراسته بودن دختر نيز اين است که لباسي بپوشد که برازنده اوست. خود را به نحوي مطلوب و زيبا آرايش کند. موهاي خود را به شکلي مناسب و زيبا مرتب نمايد و از عطري مناسب که مورد علاقه همسرش است و جذابيت او را بيشتر مي کند استفاده نمايد.
    هميشه قبل از حضور در خانه همسرتان، با تماس تلفني آنها را از آمدن خود مطلع سازيد. در صورتي که مجبور به لغو قرار ملاقات شديد، حتماً سريع به آنها خبر دهيد و اگر هم به منزل همسرتان دير رسيديد از آنان عذرخواهي کنيد.
    براي همسرتان هديه اي مناسب در حد توان خود و سليقه او تهيه کنيد. يک شاخه گل نيز مي تواند احساس خوبي را در همسرتان ايجاد کند که حاکي از عشق و محبت شما نسبت به اوست.
    از نوشتن کلمات زيبا بر روي هديه خود دريغ نکنيد. (عباراتي مانند: «عزيزم دوستت دارم»، «تقديم با عشق»، «تقديم با صميمانه ترين محبت ها»، «تقديم به زيباترين گل زندگي ام» و...
    ناگفته نماند که گفتن اين کلمات در هنگام دادن هديه، محبت شما را در دل همسرتان بيشتر خواهد کرد.
    (زوج هاي جواني که به خاطر وضعيت خاص شغلي يا تحصيلي کمتر موفق به ديدار يکديگر مي شوند، بهتر است در همان ملاقات هاي اندک خود، آن چنان با گرمي و محبت و صميميت و عشق با يکديگر برخورد کنند(با به کاربردن کلماتي که حاکي از عشق و علاقه زياد آنها به همسرشان است) که در هنگام عدم حضور همسرشان با يادآوري آن خاطرات شيرين، عشق به همسرشان هم چنان در دلشان پايدار بماند.
    خانواده همسران هم بايد در حد توان خود وسايل لازم براي يک پذيرايي گرم و صميمي از آنها را فراهم سازند. با گشاده رويي پذيراي آنها باشند و در صورت امکان اتاقي را براي ملاقات خصوصي آنها اختصاص دهند.
    قبل از ملاقات خصوصي با همسر بايد مدتي را با خانواده او به گفت وگو و احوالپرسي بپردازيد.
    استقبال گرم از همسر هنگام ورود به منزل يکي از عوامل پايه اي و استحکام خانواده است.
    در ملاقات خصوصي ابتدا با گفتار نرم و صميمانه که حاکي از اشتياق نسبت به يکديگر است، با هم احوالپرسي کنيد. در آغوش گرفتن و بوسيدن هم يکي از امور ضروري در اين ملاقات ها مي باشد که نشانه محبتتان به يکديگر است.
    با کلمه زيبا و دلنشين از هديه همسرتان تشکر کنيد و متقابلاً علاقه خود را به او ابراز کنيد. هديه همسرتان با عشق و علاقه به شما تهيه شده است، مبادا ارزش حقيقي آن را به واسطه هزينه کم يا اندازه کوچکش ناديده بگيريد.
    سعي کنيد در اين ديدارها با يکديگر گفت و گو داشته باشيد. زيرا صحبت نکردن با يکديگر موجب سردي در روابط ميان شما مي گردد. ضمن اينکه با انجام اين گفت و گوها، مي توانيد از يکديگر شناخت بيشتري پيدا کنيد و با روحيات و خصوصيات رفتاري يکديگر آشنا شويد.
    از همسر خود تعريف کنيد. از نوع رفتار او، وضعيت ظاهري، از عطري که استفاده کرده است و... اينها از جمله عواملي است که بر جذابيت ملاقات هاي شما مي افزايد و موجبات دلبستگي بيشترتان را فراهم مي کند.
    آنچه در دل داريد به زبان آوريد و نگذاريد نکات کوچکي که موجب ناراحتي شما شده است پنهان نماند. زيرا با انباشته شدن حرف هاي کوچک است که انبوهي از مشکلات به وجود مي آيند

در سخن گفتن بايد علايق همسر خود را در نظر بگيريد نه اينکه حرف هايي بزنيد که تنها خودتان به آن علاقه داريد.
    حتما سخن خود را با پيامي مثبت آغاز کنيد. از کلماتي زيبا و مناسب استفاده کنيد.
    شاد و با نشاط سخن بگوييد. اين هنري است که بايد فرا گرفت.
    ملايمت در کلام بسيار موثر است. حتماً با همسرتان با نرمي، ملايمت و گرم صحبت کنيد.
    نه آن قدر در پرده و مبهم صحبت کنيد که همسرتان صحبت شما را متوجه نشود و نه به گونه اي صحبت کنيد که از آن تندي ورک گويي آزاردهنده استنباط شود.
    گفتن حرف هاي اميدوار کننده (البته نه دروغ) مي تواند چشم انداز آينده اي روشن را در برابر همسرتان جلوه گر سازد.
    گفت وگوي سالم بايد دو طرفه باشد. (به اين معني که نبايد همواره يک نفر صحبت کند و ديگري شنونده باشد. فرصت صحبت کردن را به همسرتان نيز بدهيد.)
    از اهميت و ارزش نگاه هاي چشم در چشم بدون کلام هرگز غافل نشويد.
    از همين ابتداي زندگي مشترک، ياد بگيريد که آنچه در دل داريد به زبان آوريد و نگذاريد نکات کوچکي که موجب ناراحتي شما شده است پنهان نماند. زيرا با انباشته شدن حرف هاي کوچک است که انبوهي از مشکلات به وجود مي آيند.

سعي کنيد شنونده خوبي براي صحبت هاي همسرتان باشيد. با دقت و توجه کامل به سخنان او گوش دهيد و در مواقع لازم با او همدردي و همدلي نماييد. بدين ترتيب همسر شما احساس مي کند که يار و ياور و مددکار خوبي را در کنار خود دارد.
    صداقت در گفتار عامل مهم ديگري است که به تداوم گفت وگو مي انجامد و مي تواند همسرتان را براي وارد شدن در زندگي با شما دلگرم سازد. دروغ گويي ناشي از عدم توانايي، ترس و نگراني و ساده انگاشتن همسر است. براي جلب اعتماد بيشتر و استحکام روابط زناشويي از دروغ گويي اجتناب کنيد.
    براي جلب اعتماد بيشتر و استحکام روابط زناشويي از دروغ گويي اجتناب کنيد.
    لازم نيست تمام اسرار زندگي خود يا خانواده خود را با همسرتان درميان بگذاريد. اسراري را که به زندگي زناشويي شما چندان ارتباطي ندارد و آشکار شدن آن به روابط شما با همسرتان لطمه وارد مي سازد، تا پايان عمر محفوظ داشته و بر ملا نسازيد.
    از قهر کردن و ترک گفت وگو بپرهيزيد؛ ترک کردن گفتگو به حالت قهر باعث آسيب هاي رواني مي گردد. ضمن اينکه در دوران عقد، ممکن است موجب ترديد در ادامه زندگي مشترک شود.
    در گفت وگوي با همسرتان هرگز از خواستگاران و خاطرخواهان قبلي خود ياد نکنيد، زيرا باعث دلسردي ميان شما و همسرتان مي شود. (زوج هاي جواني که از يکديگر دور هستند خوب است نکات مذکور را در حين گفت وگوهاي تلفني که با يکديگر دارند، مراعات نمايند.)
    براي جلب اعتماد بيشتر و استحکام روابط زناشويي از دروغ گويي اجتناب کنيد

گاهي يک نگاه محبت آميز و تبسمي بر لب، بيشترين عشق و گرمي را به همسر مي بخشد و موجب دلگرمي او براي ادامه زندگي مشترک خواهد شد. خالق دل ها، نگاه صميمانه و عاشقانه همسران به يکديگر را عبادت مي داند.
    پيامبر اکرم (صلي الله عليه واله وسلم) فرمودند: «وقتي مرد به زن خود با محبت مي نگرد و زنش به او با مهر نگرد، خداوند به ديده رحمت به آنها مي نگرد.»
    نوشتن نامه هاي عاشقانه محبت شما را به يکديگر زياد مي کند.
    در صورتي که تلفن همراه داريد پيام کوتاه را فراموش نکنيد. پيام هاي کوتاهي تلفني که سرشار از محبت است بر محبت و علاقه شما مي افزايد.
    از مناسبت هاي خوش، عکس بگيريد. از نامه ها، عکس ها، فيلم هاي زيباي اين ايام به خوبي محافظت کنيد و براي استحکام بيشتر پيوندتان، تا پايان عمر، هر چند وقت يک بار آنها را با هم مرور کنيد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

شما هنوز اول راه هستید پس یه تجربه از خودم بهتون بگم که هرگززز تحت هیچ شرایطی احترام همدیگرو از بین نبرید چون وقتی احترام بین هم نباشه خیلی حرفا بینتون رد و بدل میشه که خواسته یا ناخواسته زده شده و حرمتا ریخته شده و کلی آسیب روحی میبینید چون وقتی آروم بشید میگید چه حرفی بود زدم و اونجا پشیمونی بی فایدس شما میخای یه عمر زندگی کنید با هم پس اگه دختر رو میخای باید خانوادشم بخای همیشه طوری رفتار کنید که پشت سرتون به خوبی یاد کنن نه اینطوری شما به جای دعوا با خانوادش میتونستید خیلی آروم و منظقی حرف بزنید بعدشم درسته خرجشو میددید چون همسرتونه و لی دلیل نمیشه ایشون هیچ جایی نره چون شما خرج شو میدی همیشه سعی کنید با زبون نرم طرف تونو متقاعد کنید چون با دعوااا فقطط خودتونو کوچیک کردید همین.

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنمایی ولی اینکه خانوادش منو حساب نمیکنن شما باشید چیکار میکنید واقعا ؟؟؟؟ چقدر تحمل کنم .البته دوست دوران دانشگاهمه من خودشو دوس دارم ولی از روز اول که خانوادش رو دیدم مخصوصا مامانشو اصلا خوشنم نیومد چون اصلا تو سطح من نیست .

7. کاربران زیر از 0011220392 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

ببنید شما هنوز کلی فرصت جبران دارید مطمئن باشید وقتی از شما خوبی ببینن شک نکنید شما پیششون جایگاه بسیار خوبی خواهید داشت ولی وقتی این رفتار و میبینن خوب مسلما بهتون بی محلی میکنن و ازتون دوری میکنن.هیچ وقت نگید اونا تو سطح من نیستن همسر شمام از اون خانوادس همیشه طوری رفتار کنید که دوست داری بقیه باهات همون رفتارو داشته باشن دیدگاه تو عوض کن و فکرت همش سمت نکات منفی طرف مقابل نباشه وقتی همیشه چیزای بد و ببینی ناخداگاه دیگه چزای خوب طرف مقابل به چشمتون نمیاد.
    زندگی خیلی بالا پایین داره به همین زودی خسته نشید. برای بهتر شدن و دیده ش باید تلاش کرد.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

چی بگم .نمیدونم .مرسی .

10. کاربران زیر از 0011220392 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط 0011220392 نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی ولی اینکه خانوادش منو حساب نمیکنن شما باشید چیکار میکنید واقعا ؟؟؟؟ چقدر تحمل کنم .البته دوست دوران دانشگاهمه من خودشو دوس دارم ولی از روز اول که خانوادش رو دیدم مخصوصا مامانشو اصلا خوشنم نیومد چون اصلا تو سطح من نیست .

شما نباید با خانواده همسرت بحث کنی باید یه بحث جدی با همسرت انجام بدی که بدون اجازت جایی نره
    اونم نه با دعوا با ارامش و احساس بهش بگید من الان شوهرتم دوست دارم هرجا می خوای بری اول با من هماهنگ کنی
    یجوری بگید که قبول کنه و گارد نگیره
    و سعی کنید وارد بحث با خانوادش نشید شما باید همسرتون قانع کنید ازتون اجازه بگیرن نه با خانوادش دعوا کنید،
    و اینکه سعی کنید زودتر ازدواج کنید چون دوران عقد این مشکلارو داره
    چون دختر هم دختر خونست هم زنه شوهرشه
    برای دختر خیلی سخته این موضوع چون باید از هردو اجازه بگیره پس یکم خانومتون درک کنید که این اوضاع واسه اونم سخته
    ازدواج کنید مشکلا حل میشه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

چی بگم .نمیدونم .مرسی .

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    تشکر شده 216 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    9

چی بگم .نمیدونم .مرسی .
    با همسرتون صحبت کنید با احترام و جدی (یادتون باشه به خانوادش توهین نکنید)
    بهش بگید خانوادت هرجور هستند باشن من از تو توقع دارم خودت رو رفتارت نظارت داشته باشی و به من احترام بزاری
    به امید خدا ازدواج کنید دیگه این مشکلا نخواهید داشت دوران عقد خیلی دوران بدیه

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

قطعا اگه الان خانومتونم تو این انجمن بود یه تایپیک میزد و کلی از شما انتقاد میکرد بابت رفتارهاتون

پس نمیشه دیوار یکرویه کاگل کرد

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام من مجتبی الهی هستم .حدودا دوسال عقد هستیم تواین دوسال من و خانومم همش درحال قهر و اشتی هستیم خیلی همدیگرو دوست داریم و من از اول با خانواده خانومم مشکل داشتم از روز اول از خوشم نمی اومد از خانواده اش الان به خاطر خانواده خانومم همش جنگ و دعوا داریم نمی تونم با خانواده اش کنار بیام .با مامانش دعوام شده با باباش دعوام شده .یک نمونه از کاهاشون مثال میزنم خانومم و بدون اجازه من میبرن مشهد عروسی در صورتی که خرج خانومم با منه پول توجیبی پول دانشگاه لباس این درسته واقعا ؟؟؟؟؟و حرفای قلمبه سولمبه میزنن منم اعصابم خورد میشه بعد با خانومم دعوام میشه من از خانواده اش میگم اون از خانوادم میگه رومونم به روی هم باز شده بی احترامی میکه خانومم بهم؟؟؟؟
    سلام
    نمیشه تو ایران با کسی زندگی کرد ک با خانواده اش مشکل دارین.وقتی شما با فردی ازدواج میکنید با خانواده اون فرد وصلت کردین و مثه فرزند انها میشوید و باید مدام رفت و امد کنید و اگه نتونید باهاشون سازش داشته باشید به زندگی مشترکتان لطمه میخوره برای همین قبل از ازدواج درمورد خانواده طرفین تحقیق میکنن ک ببین از نظر اخلاقی و فرهنگی و اقتصادی بهم میخورن یا خیر.
    بهتره با خانمتون به مشاوره برین تا بهتر تصمیم بگیرید.
    ممکنه باعروسی کمی اوضاع بهتر بشه چون دیگه خانواده اش نمیتونن تصمیم بگیرن و زیر یک سقف و کنار هم هستین. و برای رفتن به خانه پدرش باهم هفته ای ی شب شام میرید و برمیگردید. نزارید تنها بره و بمونه.

یا علی مدد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد