نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: مخالفت شوهر با شاغل بودن همسر

13351
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

Post مخالفت شوهر با شاغل بودن همسر

سلام .دختری هستم 24ساله ساکن یکی از شهرهای جنوبی سنتی ایران.فارغ التحصیل رشته معماری.حدود یک ساله نامزدم.پنج سال پیش به نامزدم علاقه پیداکردم.فامیل نزدیک هستیم اما اختلافاتی بین خانواده هامون وجود داره.نامزدم تمام شروط ضمن نامزدی رو قبول وانجام داد. اون از من خواست که شاغل نباشم وقبول کنم که بیرون منزل کار نکنم .من متاسفانه قبول کردم اما امیدوار بودم بالاخره یه جوری راضی میشه.با اینکه خانواده هامون هنوزم از این وصلت راضی نیستن ومن از برخورد خانواده نامزدم با خودم شدیدا می رنجم اما این قضیه تا حالا مشکل خاصی بین ما ایجاد نکرده اما اون شرطی که من قبول کردم حالا بدجور اذیتم میکنه.من فرصتهای شغلی خوبی رو از دست دادم.حتی نامزدم با ادامه تحصیلمم مخالفت میکنه. در حالی که من خیلی به رشته م علاقه دارم واینو خودش میدونه. وقتی از کار حرف میزنم با واکنش شدید وگاهی پرخاشش مواجه میشم.لطفا منو راهنمایی کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج فامیلی

سلام عزيزم . وقتي ديگه بله گفتي يعني اين كه به همه شرط و شروطها بله گفتي پس يا بايد روي حرفت بموني يا بايد نامزديتو به هم بزني

واسه چي رفتار خانواده نامزدت باهات خوب نيست !!؟؟؟؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

چون راضی به این ازدواج نبودن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

به نظرت خانواده اي كه از اول راضي به ازدواج نباشن بعدا ميتونن باهات ارتباط خوبي برقرار كنن !!!؟؟؟؟

ميتوني اين شرايط رو بپذيري كه تا آخر عمرت سر كار نري و ادامه تحصيل ندي !!!!؟؟؟ اون هم توي جامعه امروزي كه جداي از بحث درآمد حس مسئوليت پذيري كه سركار رفتن به انسان ميده خيلي با ارزشه !!!! آيا ميتوني ؟؟؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

یعنی جدا بشم؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

الان عقد كرده همديگه هستين ؟

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

نه هنوز عقد نکردیم

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

ببين عزيزم اونها الان خيلي راغب به ازدواج شما دو نفر نيستن و الان هم باهات خيلي گرم برخورد نميكنن . بعد هم واسه هر چيزي شايد ازت ايراد بگيرن و باهات منطقي برخورد نكنن

ميتوني يه زندگي خانه داري داشته باشي و ببيني بقيه دارن ميرن سركار و ادامه تحصيل ميدن ولي شما همش خونه باشي ؟

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

خودمم به همین چیزاش فکر میکنم که روزگارو به نامزدم تلخ کردم. از طرفی نمیتونم به راحتی از یه علاقه شش ساله بگذرم. راستش چندان برام مهم نیست که خانواده ش چطور برخورد میکنن چون زیاد نمی بینمشون اما شغل وبخصوص ادامه تحصیل که قولی براش ندادم برام مهمه

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4526
    تشکـر
    10
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز تصمیم نهایی با خودتون فقط فکر اینجا رو کن که علاقه به زندگی با نامزدت میتونه جای احساس به کارت را بگیره یانه??
    باخودت حجتت تمام کن به اینم اصلا فکر نکن که شاید ی روزی باهات موافقت کنه,
    این موضوع را هم در نظر بگیر که نامزدت میتونه پشتیبان خوبی تو این موضوع باشه ??
    و میتونی هم از لحاظ احساسی وهم درآمدی تکیه کنی و اطمینان کامل بهش داری??
    ویرایش توسط earth : 07-13-2014 در ساعت 07:17 PM

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    ببين عزيزم اونها الان خيلي راغب به ازدواج شما دو نفر نيستن و الان هم باهات خيلي گرم برخورد نميكنن . بعد هم واسه هر چيزي شايد ازت ايراد بگيرن و باهات منطقي برخورد نكنن

ميتوني يه زندگي خانه داري داشته باشي و ببيني بقيه دارن ميرن سركار و ادامه تحصيل ميدن ولي شما همش خونه باشي ؟
    موضوع جدایی رو مطرح کردم. اون مغروره نمیگه جدانشیم اما موافقت کرد جایی کار کنم به صورت نیمه وقت ومحیطی مثل مدرسه. اون میگه دوس نداره بچه هاش تو مهدکودک یا زیر دست پرستار بزرگ بشن. راستش من قصد جدایی نداشتم همین طوری مطرحش کردم

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

عزيزم قبلا هم بهت گفتم وقتي بله گفتي يعني به همه شرايطي كه دوست داري و دوست نداري واست گذاشته الان بله رو گفتي و بعدا انتظار تغيير نداشته باش .
    جنگ اول به از صلح آخر

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

منم معتقدم کسیکه میخواد ازدواج کنه باید تا قبل از اینکه بله رو بگه تمام نیازها و خواسته هاشو بررسی کنه

اینکه شما بله رو بگید و یک عمر با حسرت به زندگی نگاه کنید ...عین اسارته و فکر نکنید که کار بزرگی انجام دادید ....

اینکه کسی خودش رو بخاطر کسی کوچیک کنه و عمرشون بگذرونه در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست ...

وقتی خداوند هیچ کراهتی در پذیرش دین نذاشته پس شمام باید با کراهت چیزی رو قبول نکنید ...

و اگر قبول کردید تا آخرش وایسید ...

و گرنه راه های زندگی به روی هیچ کس بسته نیست و چیزیکه بسته است این علاقه و دوست داشتن های ماست که

دست و پای مارو میبنده و مارو مجبور میکنه که تا آخر عمر به چیزهایی که دوست داشتیم نگاه کنیم و حسرت بخوریم
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نازل نمایش پست ها
    موضوع جدایی رو مطرح کردم. اون مغروره نمیگه جدانشیم اما موافقت کرد جایی کار کنم به صورت نیمه وقت ومحیطی مثل مدرسه. اون میگه دوس نداره بچه هاش تو مهدکودک یا زیر دست پرستار بزرگ بشن. راستش من قصد جدایی نداشتم همین طوری مطرحش کردم
    راستش الان که هنوز عقد نکردی این وضعیت رو دارید پس حتما" باید با خودتون کنار بیایت که بتونید شرایط رو بپذیرید ...

راستش نمیدونم ما دخترا چرا اینقدر وابسته میشیم که دیگه چیزی رو نمیتونیم ببینیم ...

الان دوتا خونواده خیلی روی خوشی به این ازدواج نشون ندادن ... این یعنی اینکه باید فردا که ازدواج کردید بحثای مفصل برای اینکه کی بره خونه

پدر و مادر هم داشته باشید ...

با کار کردنتون مشکل داره و قانون مدنی ایران این اجازه رو بهش میده که تورو بعد از عقد تو خونه نگه داره و حتی از ادامه تحصیل و کار کردنت
    جلوگیری کنه ...

پس باید تمام این موارد رو در نظر بگیر و بعد تصمیم بگیری ... اینو واسه وقتی میگم که ابرهای عشق و عاشقی از جلوی چشمای ما دخترا

کنار رفته ، دقیقا" یک ماه بعد از ازدواجتون ...

واقعا" مدت خیلی کمیه برای ما که این همه وابستش شدیم ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17364
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من مشکلم دقیقا برعکسه, یعنی من شرط کردم که بعد از ازدواج برم سرکار تو جلسه خواستگاری قبول کرد ولی حالا قبول نمیکنه برم سرکار
    واقعا راست میگن که مردا خرشون که از پل بگذره قول و قراراشون یادشون میره

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15305
    تشکـر
    2
    تشکر شده 15 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مخالفت شوهر با شاغل بودن همسر

سلام
    چندتا اشکال توی رابطه بین شما دوتا هست که اگر براتون بد نمیشه از ایشون جدا بشید خیلی کار مناسبی کردید.
    1- نارضایتی خانواده همسرتون بدون شک توی رفتار ایشون با شما هم تاثیر به سزایی خواهد داشت
    2- در زمانی که دارید با همدیگه راحت صحبت میکنید و پرخاشی توی رفتار یکی هست اونم توی دوران نامزدی این یعنی این که ارزش شما رو نمیدونه
    3- ظاهرا ایشون قبل از اینکه بیاد خواستگاری شما نتونسته اول رضایت خانوادشو جلب کنه
    4- خانواده ایشون طبق گفته های شما ارزشی برای ازدواج پسرشون قائل نبودن
    به نظر من شما در وهله اول حتما مشکل سر کار رفتنتونو حل کنید یه پیشنهادی که میتونم بکنم اینه که اگر خوشش نمیاد که شما کار کنید شما در ابتدا بگید که شما هم قرار نیست برید هر جایی کار کنید مثلا شغل تدریس یکی از شغلهایی است که بسیار فایده برای خانمها داره خصوصا تدریس به نوجوانان که بهشون کمک میکنه روحیات بچه خودشون رو هم بهتر بشناسن
    در وهله بعد حتما بپرسید که چی شد که خانوادشون به این وصلت رضایت دادن دوست عزیز لطفا توی تک تک جملاتی که به ایشون میگید و نحوه بیانشون فکر کنید چرا که بشین با بتمرگ یکی نیست
    ممکنه دلیل پرخاشگری ایشون ناتوانی در سخن گفتن شما باشه نه حتی مخالفت شدید روی کار کردن شما

یا علی
    مولا نگهدارتون باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد