نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: پیام های مشکوک به گوشی همسر

6130
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36063
    تشکـر
    6
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پیام های مشکوک به گوشی همسر

سلام.
    شب گذشته متوجه پیام های مشکوک به گوشی همسرم شدم. پیام هایی که انگار خانمی به همسرم داده بود. شماره رو برداشتم و داخل تلگرامم اد کردم و متوجه شدم ایشون خانم هستن. زنگ هم زدم به این شماره و یک خانم برداشت. میخواستم قضیه رو از همسرم پنهان کنم اما حال خرابم اجازه این کار رو بهم نداد و بهش همه چیز رو گفتم و گفتم که راهی جز جدایی برای ما نمونده. حال ایشون به شدت خراب شد جوری که لحظه ای نگرانشون شدم. و گفتن که این خانم مزاحمی بوده که میخو استن به این طریق از هویتشون مطلع بشن. و وابسطه به مسائل و نکات خاصی که من از ایشون میدونم این اصلا بعید نبود به نظرم. با توضیحاتشون تا حدودی قانع شدم. و ایشون هم قول دادن از این به بعد به محض اینکه مزاحمی پیام داد بلاکشون کنن اما حالا من دائما در فکر و خیال به سر میبرم. با اینکه از عشق بی نهایتشون نسبت به خودم خبر دارم اما افکار آزار دهنده لحظه ای تنهام نمیذاره و فکر میکنم از این به بعد زندگیم نابود شده. به نظرتون بخششم اشتباه بوده؟ چیکار باید کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ببخشم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط امپراتریس نمایش پست ها
    سلام.
    شب گذشته متوجه پیام های مشکوک به گوشی همسرم شدم. پیام هایی که انگار خانمی به همسرم داده بود. شماره رو برداشتم و داخل تلگرامم اد کردم و متوجه شدم ایشون خانم هستن. زنگ هم زدم به این شماره و یک خانم برداشت. میخواستم قضیه رو از همسرم پنهان کنم اما حال خرابم اجازه این کار رو بهم نداد و بهش همه چیز رو گفتم و گفتم که راهی جز جدایی برای ما نمونده. حال ایشون به شدت خراب شد جوری که لحظه ای نگرانشون شدم. و گفتن که این خانم مزاحمی بوده که میخو استن به این طریق از هویتشون مطلع بشن. و وابسطه به مسائل و نکات خاصی که من از ایشون میدونم این اصلا بعید نبود به نظرم. با توضیحاتشون تا حدودی قانع شدم. و ایشون هم قول دادن از این به بعد به محض اینکه مزاحمی پیام داد بلاکشون کنن اما حالا من دائما در فکر و خیال به سر میبرم. با اینکه از عشق بی نهایتشون نسبت به خودم خبر دارم اما افکار آزار دهنده لحظه ای تنهام نمیذاره و فکر میکنم از این به بعد زندگیم نابود شده. به نظرتون بخششم اشتباه بوده؟ چیکار باید کنم؟
    سلام

سعی کنید زیاد حساس نباشید..

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    همسر شما اشتباهی نکردن ک ببخشیدشون
    بلکه ایشون هستن ک شک بی دلیل شما را بخشیدن
    هرکسی ممکنه مزاحم داشته باشه
    شما بجای شک کردن و دعوا کردن به همسرتون میگفتین عزیزم میشه گوشیتو بدی میخوام به یکی پیام بدم(مثلا خواهرت یا خواهر ایشون)
    بعد اگه نمیداد دلیل را میپرسیدی و اگه دادن پیام را میدیدی و میگفتی این خانم کی هست و ایشون توضیح میدادن
    شما بدون داشتن اطلاعی ایشون را محاکمه کردین
    مطمین باش شوهرت خیلییییی دوستت داره ک عصبانی نشد
    اینجور وقتا مردها چنان عصبانی میشن و موضوع را کش میدن ک زندگی نابود میشه.
    فقط یک درصد فک کن این اتفاق برای خودت بیفته و شوهرت بهت شک کنه چجوری برخورد میکنی.
    عزیزم قدر زندگی و شوهرت را بدون و اینقدر راحت حرف از جدایی و نابودی نزن.
    مردها براشون بعضی چیزا عادی میشه اگه سر هر دعوا و لجبازی بگی طلاق ،کم کم برای شوهرت عادی میشه و سرد میشه از زندگیش.
    بچسب به شوهرت و براش بهترین باش تا ببینی همه دخترا با هزار قلم آرایش جلوش بیان و اون نگاهی هم بهشون نمیکنه چون جواهری مثه شما کنارشه.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36063
    تشکـر
    6
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از اینکه کمکم کردید. اما این رو هم در نظر بگیرید که بین ایشون و اون خانم پیام هایی رد و بدل شده که اصلا برای من که همسرشون هستم خوش آیند نبوده. و من این پیام ها رو به چشم دیدم. به نظرم پایبندی در زندگی زناشویی یعنی همین که به هیچ دلیلی با شخصی جز همسر پیام ها و صحبت های صمیمانه برقرار نشه. کما اینکه من هم به محض اینکه میبینم مزاحم دارم یا بلاک میکنم یا به همسرم اطلاع میدم تا خودشون مشکل رو حل کنن. پس انتظار داشتم ایشون هم جوری از شر مزاحمشون خلاص میشدن که کار به پیام های این چنینی برای شناخت هویت اون خانم نکشه.

5. کاربران زیر از امپراتریس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پیام های مشکوک به گوشی همسر

ما انسان ها حس در ارتباط بودن با بقیه را دوست داریم. خوشمان می آید وقتی احساس می کنیم دیگران به ما توجه دارند و خوشحال می شویم وقتی می بینیم از ما حمایت می کنند، به همین دلایل است که عضو شبکه های اجتماعی می شویم و برای ماندگار شدن در آنها وقت می گذاریم و هزینه می کنیم.

تا اینجای قضیه اشکال ندارد که هیچ، خوب هم هست چرا که ما نیازمند ارتباط با جهان و دیگرانیم اما وقتی پای افراط وسط می آید و سرو کله غفلت از همسر، زندگی مشترک و اهم های دیگر پیدا می شود، مسئله ای جان می گیرد که اگر به موقع حل نشود می تواند آنقدر پیچیده شود که رابطه را پله پله تا اضمحلال بکشاند. فرآیندی که از حساسیت شروع می شود و بعد از گذر از شک هایی قوی تر به بدبینی، بی اعتمادی و طلاق عاطفی یا شناسنامه ای منجر می شود.

شاید اگر طرف افراط کننده آشنایمان باشد یا این شخص خود ما باشیم به دلیل شناخت و آگاهی که از عدم سوءنیت او یا خود داریم، بی درنگ حس مقصریاب ذهن مان را به سمت طرف دیگر که حساس شده، گسیل کنیم و به سرزنش اش بپردازیم؛ چرا که به نظرمان او بی دلیل و مدرک همسرش (ما) را قربانی حس-اسیت های خود کرده و علیه او برنامه های نظارتی تدارک دیده است اما اگر از فاصله ای دورتر و کمی واقع بینانه تر به کل قضیه نگاه کنیم، متوجه می شویم که در تشکیل و تقویت این مسئله، رفتار حساسیت برانگیز یک طرف (که پیش فرض ما این است که ناآگاهانه است) به اندازه حساس شدن طرف دیگر موثر و مقصر بوده است.

بنابراین اگر می خواهیم برای رفع حساسیت های همسرمان نسبت به ارتباطات مجازی خود، اقدامی بکنیم، باید یک گام به عقب تر برگردیم؛ یعنی از زمان و مکانی شروع کنیم که مناطق حساس روانی و عاطفی او تحریک و بیدار شدند. بعد از کسب شناخت کافی از این مناطق، خواهیم آموخت که چطور می توانیم بیش از آنکه برانگیزاننده حساسیت در او باشیم، با وی همدلی کنیم. در ادامه چند راهکار ساده و کاربردی پیشنهاد می شود:

1- روشن کردن برداشت ذهنی خود و همسرمان از ارتباط در فضای مجازی
    عضو شدن در شبکه های اجتماعی برای ما چه معنایی دارد؟ برای همسرمان چه معنایی دارد؟ آیا معنای پست گذاشتن و لایک کردن برای هر دوی ما یکسان است؟ یا شاید هم خیلی متفاوت؟ همسر ما به کدام بخش این قضایا بیشتر حساس است؟ چه چیزهایی حساسیت های او را بیشتر می کنند؟ عادات رفتاری ما در فضای مجازی کدام است؟ عادات همسرمان کدام است؟ چه مقدار ارتباط مجازی برای هر کدام از ما لازم و خوب است؟ اینها برخی از سوالاتی است که برای شناخت حساسیت های همسر از او می پرسیم و نظرات او را به خاطر می سپاریم.

2- تامین احساس امنیت در همسر
    یکی از دلایل مهم حساس شدن همسران نسبت به روابط متفرقه یکدیگر، احساس عدم امنیت روانی و عاطفی کافی است. هر قدر میزان این احساس ناامنی در همسر ما بیشتر باشد، به همان نسبت او درباره ارتباطات مجازی ما حساسیت بیشتری نشان خواهد داد. بنابراین در گام دوم سعی می کنیم با ابراز عشق نامشروطمان احساس امنیت را در او تقویت کنیم.

3- وضع قوانین ارتباطی برای خود
    قانونگذار خود باشیم، آن هم بر مبنای شفافیت و صداقت.

* قانون اول:برای صرف وقت در شبکه های مجازی، برای خود برنامه ریزی کنیم؛ نیازهای واقعی مان را اساس کار قرار دهیم. برای مثال حتی اگر شغل مان طولی است که لازم است آنلاین باشیم، طوری ترتیب کارها را بدهیم که بعد از ساعات کار نیازمان به فضای مجازیبه حداقل برسد. می توانیم در این زمینه با همکاران مان صحبت کنیم و از آنها بخواهیم در ساعات اداری با ما ارتباط برقرار کنند. به خاطر داشته باشیم برای صرف وقت در فضای غیرواقعی، کم هم زیاد است.
    * قانون دوم:در انتخاب گروه هایی که عضو می شویم با دقت عمل کنیم. اگر کسی یا عاملی در آن گروه حضور دارد که همسر ما به آن حساس است، در ارزش رد کردن آن شک نکنیم.
    * قانون سوم:در تعداد گروه هایی که عضو می شویم، معتدل رفتار کنیم.
    * قانون چهارم:افراد ناشناس را تایید نکنیم.
    * قانون پنجم:بیش از آن که وقت صرف دیگران کنیم با همسرمان حرف بزنیم.
    * قانون ششم:در هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی کنار همسرمان باشیم، سعی نکنیم چیزی را از او مخفی کنیم.
    * قانون هفتم:سر سفره، در رختخواب، سفر و گفتگوهای دونفره، وسایل ارتباطی را از خود دور کنیم. بگذاریم همسرمان ببیند برای ما بیش از هر چیز اهمیت دارد.

4- ارائه اطلاعات واقعی از وضعیت تأهل خود در پروفایل
    کسی که متاهل است و در پروفایلش مجرد را علامت می زند، بدون شک کار حساسیت برانگیزی انجام داده است. برخلاف این فرد مثالی، یکی از دوستان واقعی ما در توضیح پروفایلش اضافه کرده بود، متأهل خوشبخت. فکر می کنید اضافه کردن این کلمه چقدر در کاهش حساسیت همسر او موثر بوده باشد؟

5- رفتارهای حساسیت برانگیز نکنیم
    فرض کنیم آنچه در شبکه اجتماعی می نویسیم، می خوانیم یا عکسی که برای دیگران می فرستیم، همه قرار است در یک مجله پرتیراژ چاپ شود. آیا باز هم آن رفتارها را انجام می دهیم؟

6- رازدار باشیم
    زندگی مشترک فراز و نشیب های زیادی دارد. بیان کردن مشکلات زندگی در فضاهای مجازی، حتی اگر در چنان لفافه ای باشد که جز خود و همسرمان کسی معنای آنها را متوجه نشود، عامل مهمی در تخریب آرامش همسر و ایجاد حساسیت در او خواهد بود. به جای ابراز احساسات در ارتباطات غیرواقعی، سعی کنیم به ارتباط واقعی مان با همسر سروسامانی بدهیم.

7- از لایک های حساسیت برانگیز پرهیز کنیم
    حواس مان باشد که چه مطالب، عکس ها یا خبرهایی را لایک می کنیم. بدیهی است اگر این موارد جزء حساسیت های همسرمان باشند، ماییم ه برانگیزاننده آن بوده ایم.

8- با همسرمان همدل شویم
    سعی کنیم احساس او را بفهمیم. بفهمیم در رقابت بودن با یک جسم بی جان که چیزی به جز شخصیت پردازی های مطلوب صاحبان شان نیستند، چه طعمی دارد؟ احساس عدم امنیت عاطفی را لمس کنیم. در یک کلم به جای اینکه او را احساس کنیم، سعی کنیم احساساتش را احساس کنیم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط امپراتریس نمایش پست ها
    ممنون از اینکه کمکم کردید. اما این رو هم در نظر بگیرید که بین ایشون و اون خانم پیام هایی رد و بدل شده که اصلا برای من که همسرشون هستم خوش آیند نبوده. و من این پیام ها رو به چشم دیدم. به نظرم پایبندی در زندگی زناشویی یعنی همین که به هیچ دلیلی با شخصی جز همسر پیام ها و صحبت های صمیمانه برقرار نشه. کما اینکه من هم به محض اینکه میبینم مزاحم دارم یا بلاک میکنم یا به همسرم اطلاع میدم تا خودشون مشکل رو حل کنن. پس انتظار داشتم ایشون هم جوری از شر مزاحمشون خلاص میشدن که کار به پیام های این چنینی برای شناخت هویت اون خانم نکشه.
    شاید به فرد خاصی مشکوک بودن ک دارن اذیتش میکنن و میخواستن هویت طرف آشکار بشه.
    حالا ک گذشت
    پس بیخیال همچی بشین و به زندگیتون برسین.
    مطمین باشید اگه چیزی بود دست پیش میگرفتن ک پس نیفتن
    ینی با عصبانیت و جرو بحث میگفتن چرا به گوشیم دست زدی چرا بهم شک کردی و از این قبیل حرفا.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36063
    تشکـر
    6
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته. ممنون از راهنمایی همه دوستان

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

کلان مشکلی که خیلی از خانمای ایرانی دارن فک میکنن اگه یه زنی به یه مردی پیام بده اون مرده حتما داره خیانت میکنه
    در حالی که اصن بنده خدا شاید فکر این چیزارم نکنه ولی خانومش مرتبا داره تو ذهنش میاد که حالا چطور شد حالا چیکار کرد

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    به نظرم شما خیلی زود و احساسی وارد عمل شدید
    درسته سخت هست ولی بهتر بود یه مقدار صبوری میکردید که ببینین رفتار همسرتون آیا تغییری میکنه یا نه
    شاید واقعا اون خانوم مزاحمشون شدن و خواستن هویتشون رو بشناسن.
    اعتماد یکی از پایه های مهم زندگی مشترک هست نباید همینجوری در معرض آسیب قرارش داد.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36063
    تشکـر
    6
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

وقتی پیام مورد داره که نمیشه بهش شک نکرد. لحن پیام ها جوری بود ‌که مشکل داشت وگرنه من انقدرا هم حساس نیستم که با هر پیامی که از زنی فرستاده بشه مشکل داشته باشم.
    ولی در مورد اینکه باید صبر میکردم‌ موافقم.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41347
    تشکـر
    8
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شنا خیلی عالی عمل کردید ب،یزید دور حرف های اون خانم که میگه همسرتون شما رو باید ببخشا اگه اون خانم کاری داشته همسر شما باید شمارو در جریان ویراسته عمل شما باعث این شده همسرتون حساب کار دستش بياد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)