نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: روش درمان اختلالات جنسی

1995
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

روش درمان اختلالات جنسی

با سلام
    من دکتر عباس جامی روانپزشک و استاد دانشگاه می باشم و در دانشگاه تهران مدرک خود را اخذ کردم و بطور تصادفی در چند لحظه ای پیش با سایت شما آشنا شدم و ثبت نام کردم و به طور تصادفی وارد موضوع خواهش می کنم سریع کمکم کنید شدم و اتفاقا این یکی از مباحث مورد مطالعه رشته من ( اورولوژی ) است و من تا به حال 5 مقاله در این باره داده ام .
    در این جا من طی سه پست مختلف در باره موضوعات 1 - خودکشی 2- خود ارضایی 3- فیتیشیسم می پردازم که به لطف خدا دیگر این سه لغت در این سایت تکرار نشود.
    من در اینجا مثل بیمار های خودم می خواهم آقا / خانم help را درمان کنم و همه آن هایی که با یکی از موضوعات بالا درگیر هستند.

2. 9 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بررسی سوال help!!!!! برای عموم

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.abbas jami نمایش پست ها
    با سلام
    من دکتر عباس جامی روانپزشک و استاد دانشگاه می باشم و در دانشگاه تهران مدرک خود را اخذ کردم و بطور تصادفی در چند لحظه ای پیش با سایت شما آشنا شدم و ثبت نام کردم و به طور تصادفی وارد موضوع خواهش می کنم سریع کمکم کنید شدم و اتفاقا این یکی از مباحث مورد مطالعه رشته من ( ************لوژی ) است و من تا به حال 5 مقاله در این باره داده ام .
    در این جا من طی سه پست مختلف در باره موضوعات 1 - خودکشی 2- خود ارضایی 3- فیتیشیسم می پردازم که به لطف خدا دیگر این سه لغت در این سایت تکرار نشود.
    من در اینجا مثل بیمار های خودم می خواهم آقا / خانم help را درمان کنم و همه آن هایی که با یکی از موضوعات بالا درگیر هستند.
    جناب دکترجامی خیر مقدم ...

خوشحال میشیم از حضور علمی شما استفاده کنیم
    ویرایش توسط farokh : 07-22-2014 در ساعت 03:00 AM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام و عرض ادب...
    لطفا قبل از هرچيز به مشكل جناب yarigar رسيدگي كنيد كه تبديل به مشكل تمام اعضاء سايت شده...
    با توجه به راه حلهاي مطرح شده از جانب دوستان ايشان همچنان اسرار به خودكشي دارن كه البت بعيد به نظر ميرسه...
    ممنون از توجه شما به اين سايت...
    امضای ایشان

6. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    در این جلسه می خوام به زبان ساده و روان و بدون به کار گیری اصطلاحات پیچیده روانشناسی در باره خودکشی صحبت کنم.
    با یک مثال ساده حرفم را شروع می کنم .... همین مشکل هلپ!!!!!........ چقدر این مسئله راحت و ساده است همان طور که در صحبت های ایشان می بینم در اولین پست ایشان فقط خود را معرفی کرده و سپس مشکلش را می گوید تا این که آقای فرخ جواب ایشان را به درستی می دهد اما ایشان در پستی دیگر به واضحی بیان می کند که من همه ی اینها را خواندم و نتوانستم ......... بله درست شنیدید ..... گفت : نتوانستم ....... این مهم ترین نکته ی متنه ، چون اگر تفسیرش کنیم می شه : اون قدر کارا ی مختلف امتحان کردم اما موفق نشدم و این سر آغاز مشکلی هست به نام ناامیدی که منجر به فاجعه ای بنام خودکشی میشه . (دیدید که چقدر ساده مشکل ریشه یابی شد)
    خوب حالا می خوایم مشکلمنو حل کنیم
    چند راه وجود دارد :
    1 - این که به آینده کار فکر کنیم و ضرر و زیان کار را بسنجیم نه صرفا سودش را که اگر این کار را بکنیم نهایتا می شه help!!!!! و در آن پست به مواردی اشاره می کنیم که در نهایت خودمان را به این کار تشویق می کنیم
    2 - به آینده دینی و عاقبت فکر کنیم
    3 - قبل از فکر به این مسئله تمامی را های دیگر را ارزیابی کنیم
    ادامه در پست های آتی......

8. 4 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2994
    تشکـر
    2
    تشکر شده 51 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    در این جلسه می خوام به زبان ساده و روان و بدون به کار گیری اصطلاحات پیچیده روانشناسی در باره خودکشی صحبت کنم.
    با یک مثال ساده حرفم را شروع می کنم .... همین مشکل هلپ!!!!!........ چقدر این مسئله راحت و ساده است همان طور که در صحبت های ایشان می بینم در اولین پست ایشان فقط خود را معرفی کرده و سپس مشکلش را می گوید تا این که آقای فرخ جواب ایشان را به درستی می دهد اما ایشان در پستی دیگر به واضحی بیان می کند که من همه ی اینها را خواندم و نتوانستم ......... بله درست شنیدید ..... گفت : نتوانستم ....... این مهم ترین نکته ی متنه ، چون اگر تفسیرش کنیم می شه : اون قدر کارا ی مختلف امتحان کردم اما موفق نشدم و این سر آغاز مشکلی هست به نام ناامیدی که منجر به فاجعه ای بنام خودکشی میشه . (دیدید که چقدر ساده مشکل ریشه یابی شد)
    خوب حالا می خوایم مشکلمنو حل کنیم
    چند راه وجود دارد :
    1 - این که به آینده کار فکر کنیم و ضرر و زیان کار را بسنجیم نه صرفا سودش را که اگر این کار را بکنیم نهایتا می شه help!!!!! و در آن پست به مواردی اشاره می کنیم که در نهایت خودمان را به این کار تشویق می کنیم
    2 - به آینده دینی و عاقبت فکر کنیم
    3 - قبل از فکر به این مسئله تمامی را های دیگر را ارزیابی کنیم
    ادامه در پست های آتی......
    همکاران شما باعث نابودی زندگی من شدن من شکایت دارم بخدا

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب امیدوارم پست قبلیم مورد فایده بوده باشد
    اما روش های دیگر و کامل تر درمان:
    - تقویت ایمان مذهبی ، توجه به خدا و قیامت یا زندگی پس از مرگ.
    - برقراری تفاهم اخلاقی در اعضای خانواده و رعایت احترام همدیگر، احترام به والدین و محبت به فرزندان.
    - شرکت در کارهای جمعی مثل بازیهای سالم و مشروع ، رفتن به گردشهای علمی، زیارت اماکن مقدس و شرکت در بسیج دانش آموزی و یا دانشجویی، و مانند آن.
    صله رحم ، و رفت و آمد با بستگان دوستان و افراد مومن و شایسته.
    - ازدواج
    - کنار نهادن آرزوهای بزرگ و طولانی و دور از دسترس.
    - مقایسه نکردن امور معیشتی خویش با دیگران ، به ویژه با آنان که از نظر مادی در وضع بهتری هستند.
    - تعدیل احساسات و حساسیتهای جوانی، جوان از احساس و حساسیت ویژه ای بهره مند است گاهی افراد در حساسیتها فرد را به عمل خودکشی سوق می دهد حال اگر این احساس تعدیل بشود دیگر به سوی این عمل نمی رود.
    اما عواملی که باعث خودکشی مشه اینا هستند که اکثر بیمارهام هم همینو می گن و برای حل مشکلشون من فقط از موارد بالا استفاده می کنم ( اما در موارد بحرانی ممکن است کارهای دیگر نیز بکنم )
    1- افسردگی همراه با احساس گناه، تحقیر و متهم ساختن خود توأم باتنش و تشویق.
    2- هیپوکندریای شدید، یعنی تمایل به شکایت کردن مداوم.
    3- بی خوابی همراه با توجه زیاد به این مسئله .
    4- ترس از آزردن دیگران، یاخود، یااز کف دادن کنترل.
    5- قصد خودکشی قبلی.
    6- اشتغال ذهن و صحبت درباره خودکشی.
    7- بی علاقگی و عدم دلسوزی خویشان، یازندگی گوشه گیرانه .
    8- سابقه خودکشی در خانواده.
    9- سابقه از هم پاشیدگی خانوادگی قبل از سن پانزده.
    10- بیماری جسمانی شدید.
    11- اعتیاد به الکل یا داروها.
    12- مقارن مراحل نهایی یک دوره بیماری افسرده کننده هنگامی که حالت افسردگی هنوز باقی است، اما نیروی اولیه در حال برگشت است، خطر خودکشی به خصوص زیاد است.
    اما در بعضی کتب دیگر نیز به موارد زیر نیز اشاره شده است
    1- شکست و ناکامی در یک امر به گونه ای که انسان احساس می کند با این ناکامی ادامه زندگی به رفع و به مصلحت او نیست.
    2- فقر و محروبیت برای آنها که تاب و توانش را ندارند و آن را برای خود ضایعه ای جبران ناپذیر می شمارند.
    3- احساس گناه از یک امر که خود موجب اضطراب است و گمان فرد این باشد که آن قابل جبران نیست.
    4- احساس رسوایی از ارتکاب عملش به صورتی که براساس آن آبرویش را در بین جمع بر باد رفته احساس کند.
    5- احساس بی پناهی و بی کسی، بدین معنا که فکر کند، دیگران از او نفرت و انزجار دارند.
    6- احساس نفرت و انزجار نسبت به دیگران به صورتی که گمان کند، با زندگی آنها مرگ برای او گواراتر است.
    7- میل به انتقام به گونه ای که فکر کند با مرگ خود ضربه جبران ناپذیری بر دیگران وارد آمده است.
    8- مجازات خود از طریق مرگ برای جبران ستمی که نسبت به دیگران روا داشته است.
    9- آشکار ساختن خشم و پرخاشگری، خشمی که دیگر بیرونی و علنی شده است و نمی توان آن را در خود نگهدارد.
    10- وجود بیماری های روانی که در مواردی آدمی را از خود بیگانه می سازد، آن چنان که انسان خود را چون حیوانی لایق کشتن می داند.
    11- احساس این که دردها و رنجهای موجود او را به مرگ می کشاند ولی با مدت و زمانی طولانی تر، پس او خود را راحت می کند و زودتر از رنج خلاصی می یابد
    خوب در نهایت از من سوال می پرسند که بهترین راه کدام است؟؟؟؟
    بهترین راه از منظر من هم که دکترای روانشناسی از دانشگاه تهران و 5 مقاله مختلف در باره (************لوژی) و چندین مقاله در باره روانشناسی داده ام و هرگز آدم افراط گر مذهبی نبودم این است:
    بهترین راه درمان پدیده خودکشی تقویت ایمان و تقوی و یاد خداست. همان چیزی که قرآن می گوید:
    الا بذکر الله تطمئن القلوب: بدانید که با یاد خدا آدمی به آرامش و آسودگی می رسد.

11. 5 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب حالا می خوام در باره خود ارضایی صحبت کنم
    همان طور که گفتم این یکی از مشکلات عمومیت است که مشکل بزرگی حساب میشه
    از 100% بیماری که من داشتم 8% آن ها خودارضایی داشتن
    و اونا بارها می گفتن من 1000 بار توبه کردم اما به یه هفته نکشیده توبه رو میشکستم
    من بار ها به دانشجوهام گفتم تنها یک راه برای ترک خودارضایی وجود داره.
    1 - داشتن اراده محکم
    حالا مشکل شروع شد چطوری این اراده رو قوی کنیم
    1 - بررسی ضرر از لحاظ علمی
    2 - بررسی ضرر از لحاظ دینی
    3 - فکر به نفس عمل
    4 - داشتن اطلاعات کافی برای راه های تسهیل ترک
    اینجانب عباس جامی تمامی این وارد را در پست های آتی بررسی می کنم

13. 4 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2994
    تشکـر
    2
    تشکر شده 51 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب امیدوارم پست قبلیم مورد فایده بوده باشد
    اما روش های دیگر و کامل تر درمان:
    - تقویت ایمان مذهبی ، توجه به خدا و قیامت یا زندگی پس از مرگ.
    - برقراری تفاهم اخلاقی در اعضای خانواده و رعایت احترام همدیگر، احترام به والدین و محبت به فرزندان.
    - شرکت در کارهای جمعی مثل بازیهای سالم و مشروع ، رفتن به گردشهای علمی، زیارت اماکن مقدس و شرکت در بسیج دانش آموزی و یا دانشجویی، و مانند آن.
    صله رحم ، و رفت و آمد با بستگان دوستان و افراد مومن و شایسته.
    - ازدواج
    - کنار نهادن آرزوهای بزرگ و طولانی و دور از دسترس.
    - مقایسه نکردن امور معیشتی خویش با دیگران ، به ویژه با آنان که از نظر مادی در وضع بهتری هستند.
    - تعدیل احساسات و حساسیتهای جوانی، جوان از احساس و حساسیت ویژه ای بهره مند است گاهی افراد در حساسیتها فرد را به عمل خودکشی سوق می دهد حال اگر این احساس تعدیل بشود دیگر به سوی این عمل نمی رود.
    اما عواملی که باعث خودکشی مشه اینا هستند که اکثر بیمارهام هم همینو می گن و برای حل مشکلشون من فقط از موارد بالا استفاده می کنم ( اما در موارد بحرانی ممکن است کارهای دیگر نیز بکنم )
    1- افسردگی همراه با احساس گناه، تحقیر و متهم ساختن خود توأم باتنش و تشویق.
    2- هیپوکندریای شدید، یعنی تمایل به شکایت کردن مداوم.
    3- بی خوابی همراه با توجه زیاد به این مسئله .
    4- ترس از آزردن دیگران، یاخود، یااز کف دادن کنترل.
    5- قصد خودکشی قبلی.
    6- اشتغال ذهن و صحبت درباره خودکشی.
    7- بی علاقگی و عدم دلسوزی خویشان، یازندگی گوشه گیرانه .
    8- سابقه خودکشی در خانواده.
    9- سابقه از هم پاشیدگی خانوادگی قبل از سن پانزده.
    10- بیماری جسمانی شدید.
    11- اعتیاد به الکل یا داروها.
    12- مقارن مراحل نهایی یک دوره بیماری افسرده کننده هنگامی که حالت افسردگی هنوز باقی است، اما نیروی اولیه در حال برگشت است، خطر خودکشی به خصوص زیاد است.
    اما در بعضی کتب دیگر نیز به موارد زیر نیز اشاره شده است
    1- شکست و ناکامی در یک امر به گونه ای که انسان احساس می کند با این ناکامی ادامه زندگی به رفع و به مصلحت او نیست.
    2- فقر و محروبیت برای آنها که تاب و توانش را ندارند و آن را برای خود ضایعه ای جبران ناپذیر می شمارند.
    3- احساس گناه از یک امر که خود موجب اضطراب است و گمان فرد این باشد که آن قابل جبران نیست.
    4- احساس رسوایی از ارتکاب عملش به صورتی که براساس آن آبرویش را در بین جمع بر باد رفته احساس کند.
    5- احساس بی پناهی و بی کسی، بدین معنا که فکر کند، دیگران از او نفرت و انزجار دارند.
    6- احساس نفرت و انزجار نسبت به دیگران به صورتی که گمان کند، با زندگی آنها مرگ برای او گواراتر است.
    7- میل به انتقام به گونه ای که فکر کند با مرگ خود ضربه جبران ناپذیری بر دیگران وارد آمده است.
    8- مجازات خود از طریق مرگ برای جبران ستمی که نسبت به دیگران روا داشته است.
    9- آشکار ساختن خشم و پرخاشگری، خشمی که دیگر بیرونی و علنی شده است و نمی توان آن را در خود نگهدارد.
    10- وجود بیماری های روانی که در مواردی آدمی را از خود بیگانه می سازد، آن چنان که انسان خود را چون حیوانی لایق کشتن می داند.
    11- احساس این که دردها و رنجهای موجود او را به مرگ می کشاند ولی با مدت و زمانی طولانی تر، پس او خود را راحت می کند و زودتر از رنج خلاصی می یابد
    خوب در نهایت از من سوال می پرسند که بهترین راه کدام است؟؟؟؟
    بهترین راه از منظر من هم که دکترای روانشناسی از دانشگاه تهران و 5 مقاله مختلف در باره (************لوژی) و چندین مقاله در باره روانشناسی داده ام و هرگز آدم افراط گر مذهبی نبودم این است:
    بهترین راه درمان پدیده خودکشی تقویت ایمان و تقوی و یاد خداست. همان چیزی که قرآن می گوید:
    الا بذکر الله تطمئن القلوب: بدانید که با یاد خدا آدمی به آرامش و آسودگی می رسد.
    اینا که به نظر من مناسب نبود و موثر نبود من چند ساله از زندگی عقبم و بیکارم و معافیت پزشکیم بخاطر افسردگی خیلی شدیدم ندادن من چی کار کنم با چند تا کلمه مشکلات زندگی من حل نمیشه لینک پستی که گذاشتم بخونید
    http://forum.moshaver.co/f85/سلام-می...وردن-6821/

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب حالا می خوام در باره خود ارضایی صحبت کنم
    همان طور که گفتم این یکی از مشکلات عمومیت است که مشکل بزرگی حساب میشه
    از 100% بیماری که من داشتم 8% آن ها خودارضایی داشتن
    و اونا بارها می گفتن من 1000 بار توبه کردم اما به یه هفته نکشیده توبه رو میشکستم
    من بار ها به دانشجوهام گفتم تنها یک راه برای ترک خودارضایی وجود داره.
    1 - داشتن اراده محکم
    حالا مشکل شروع شد چطوری این اراده رو قوی کنیم
    1 - بررسی ضرر از لحاظ علمی
    2 - بررسی ضرر از لحاظ دینی
    3 - فکر به نفس عمل
    4 - داشتن اطلاعات کافی برای راه های تسهیل ترک
    اینجانب عباس جامی تمامی این وارد را در پست های آتی بررسی می کنم

مشکلات علمی

- از دست دادن زیبایی تدریجی:زیبایی همیشه چیزی بوده که همه دنبال اون هستند ، و مطمئنن هیچ نیست که دنبال زیبایی نباشه و زیبا بودن و جذاب بودنو دوست نداشته باشه، ولی خودارضایی عملیه که طی مدتی روی چهره و مخصوصا چشمها اثر میزاره. چشمهای کسی که خودارضایی میکنه دیگه هیچ براقی و جذابیتی نداره! حالت افسردا و افتاده میگیره.رنگ پوست به تدریج کدر میشه، جوش های زیادی روی بدن و از جمله صورتو میگیره(این عارضه مشترکه تو دختها و پسرها) جوشهایی که باعث زشت بودن چهره میشهکی از جوش خوشش میاد؟ خلاصه اینکه دختری که خودارضایی میکنه زیبایی اولیه و همیشگیه خودشو از دست میده.اگه میخوای زیبا بمونی دست از این کار بردار۲-هیکل و اندامی نا متناسب و بد: این هم یک امر مشترک توی دخترها و پسرهاست، بعد از اعتیاد پیدا کردن به خودارضایی شخص گرفتار کم کم یک اندام زشت و نامتناسب پیدا میکنه، کوچک شدن نامتناسب رانها و باسن لاغری نامتناسب و بقیه که میشه گفت بستگی به ژنتیک و تعداد دفعات خودارضایی داره. لاغر شدن بد فرم و نامتناسب مثلا اینکه شکم بزرگ ولی تمام بدن لاغر باشه یا ........۴-درد در کشاله ی ران:داشتن درد شدید در کشاله ی ران و تخمدانها یکی از عوارضیه که بین دخترها و پسرها مشترکه و تا چند روز بعد از خودارضایی ادامه داره پس ادامش نده!۵-ریزش موهای سر:خودارضایی در دخترها و پسرها میتونه باعث ریزش موهای سر بشه اگه نمیخوای کچل بشی بزارش کنار این کارو۷-آسیب روحی و اجتماعی:فردی که خودارضایی میکنه همش عذاب وجدان داره از گناهی که کرده!افراد ج*....ل--*ق*ي افرادي بي اراده، تنبل، كمرو، تندخو، خودخواه، بدبين، عبوس و قدرت سازش با مردم را ندارند.8-زود انزالی" onclick="replacer_hook(332)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f147">زود انزالی:پسرها و مردانی که خودارضایی میکنن در آینده وقتی میخوان س...س سالم داشته باشن با همسرشون دچار زود انزالی شدید میشن که این ی خصلت بد برای همه ی مردهاست .9--قوس كمر: پسرهایی که خودارضایی میکنن به شکل بد و ناهنجاری کمرشون گود میشه به شکلی که در آینده دچارکمر دردهای شدیدی میشن10-تنگی نفس: این عارضه در پسرهایی صادقه که به صورت خوابیده خودارضایی و انجام میدن حتی با مراجعه به دکتر هم این مشکل مشخص نمیشه .۱۱-بی اختیاری در ادرار:پسرهایی که با حلقه کردن دستاشون به دور آلتشون و ایستاده خودارضایی میکنن دچار بی اختیاری در ادرار و انزال میشوند!۱۲-دفع بی اختیار منی:پسرهایی که به این عمل بد اعتیاد دارن دچار دفع شدن بی اختیار منی ازآلت میشند در خواب ،بیداری۱۳-ضعف در قوای جسمانی:ضعف و تحلیلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ناپذیر خودارضایى است. احساس خستگى عارضه طبیعى انزال است، اگر خودارضایى در شبانه روز به دفعات تکرار شود.این احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوى براى او ایجاد مى‏کند. کاهش و تخلیه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پیرى زودرس مى‏انجامد. همچینی افت فشار شدید.۱۴-درد در استخوانها و کمر:هنگام اورگاسم در خودارضایی کلسیم خیلی زیادی از بدن خارج میشه به خاطر همینم افرادی که خودارضایی میکنن همیشه توی کمرو استخونهاشون احساس ضعف و درد میکنن،شخصی که اعتیاد شدید داره ممکنه دچار فلج عمومی بدن بشه۱۵-ضعف در چشمها و بینایی:ضعف بینایى خود ارضاى به تدریج در نور چشم و قدرت بینایى اثر مى‏گذارد و آن را کاهش مى‏دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضایى دارد و این به حدى است که گاه به نابینایى منجر مى‏شود.(به نقل از مشکلات جنسى نسل جوان). روزى در یکى از خیابان‏هاى یزد چشمم به جوانى حدوداً بیست و پنج ساله افتاد که در اثر نابینایى به همراه برادرش حرکت مى‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنین شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسى (خودارضایى) بوده است و دست از این کار برنداشته است تا به این روز افتاد۱۶-مریض شدن پی در پی:شخص خودارضا بدن خیلی ضعیفی داره و آمادگی هرنوع بیماری رو داره تو بدنش جسمى که با خود ارضایى ضعیف شده است نمى‏تواند در مقابل میکروبها و ویروسها از خود دفاع کند.۱۵-اظراب و دلهره ی شدید:اضطراب دلهره و دلواپسى از ویژگى‏هایى است که دائماً فرد خودارضا را رها نمى‏کند، او مرتب با خود درگیر است و نمى‏تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکرى، بى ثباتى، درهم ریختگى فکرى دامن گیر اوست: «نکند کسى بفهمد»، «کى و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کى مى‏شود نجات پیدا کنم» و.. لحظه‏اى آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم مى‏کوبد. گاهى تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه مى‏شود، امان او را مى‏گیرد. … آیا با ترکِ خودارضایى باز هم علائم آن باقى مى‏ماند. «امضا: همدم مرگ» … آیا پس از ترک مى‏توانم ازدواج کنم و صاحب فرزند شوم؟ آیا بخشوده خواهم شد؟۱۷-کم شدن حافظه: ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمرکز فکرى‏ همان گونه که گذشت، یکى از پى آمدهاى خودارضایى، ضعف و تحلیل قواى جسمانى است و این به نوبه خود ناشى از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. اختلال در این سیستم موجب مى‏شود که بخش حافظه کارایى لازم را نداشته باشد. علاوه بر این، شخصِ مبتلا به خودارضایى به خاطر تمرکز در این عمل و توجه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسى، حواس پرت و ناتوان در تمرکز فکرى است که این خود عامل دیگرى براى کاهش مستمر حافظه است.۱۸-ضیف شدن اعصاب: پرخاش‏گرى و بداخلاقى‏ شخصِ خودارضا نسبت به کوچک‏ترین محرک محیطى حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در مى‏رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و… حساسیت فوق‏العاده دارد.اعصاب ضیف میشه،سریع اعصبان ی میشی سر همه داد میکشی! بدنت تیک میگیره! خود به خود میزنه! آسیب مراکز عصبى و غدد در مغز در اثر خودارضایى و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب مى‏بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبى جریان خود مى‏شوندن و از این طریق آسیب‏هاى جبران‏ناپذیر و بر آنها وارد مى‏شود. تخلیه‏هاى مکرر عصبى، موجب ضعف اعصاب مى‏شود. خودارضایى‏هاى مکرر، مرکز عصبى را دچار حساسیت و ضعف و خستگى و اختلال مى‏سازد. به گفته یکى از دانشمندان، خود ارضایى موجب ضعف قواى شهوانى و بى رمق و بى جان شدن آنها مى‏شود. به طور کلى اختلال قواى بینایى، شنوایى (مثل صداى زنگ در گوش و وز وز کردن) و… از ضعف و اختلال اعصاب است19- افت تحصیلی20 - مشکلات بچه دار شدن و تولید مثل21 - کوچک شدن چشم گیر غده منی22 - از بین رفتن قوای جنسی23 - بی عرضگی و .......
    ویرایش توسط dr.abbas jami : 07-22-2014 در ساعت 05:39 PM

16. 5 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4968
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات دینی
    در زمینه حرمت استمنا و خودارضایى روایات متعددى است. از امام صادق (ع) درباره استمنا پرسش شد. حضرت فرمود: گناهى بزرگ است، خداوند در كتاب خود از این عمل نهی فرموده است. كسى كه به چنین عملى دست مى‏زند، گویى با خود ازدواج كرده است و اگر از كار وى آگاه مى‏شدم با وى غذا نمى خوردم. سؤال كننده پرسید: منبع این سخن از كتاب خدا كجاست؟ حضرت فرمود: در آیه a{فمن ابتغى وراء ذلك فاولئك هم العادون مؤمنون، 7)}vمراد از وراء ذلك استمناء مى‏باشد.v}وسایل الشیعه، ج 28، ص 364.
    حرمت خودارضایی در آیات و روایات:
    خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آیه 7 سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است».

علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم:

2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. V}(همان، ح 18748){v
    3. رسول خدا(ص): كسى كه خودارضایى مى‏كند، ملعون است. V}(همان، ح 18751){v
    4. امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است كه خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. V}(همان، ح 18750){v
    5. امام صادق(ع): براى كسى كه خودارضایى كند در قیامت عذاب دردناكى در نظر گرفته شده است. V}(همان، ح 18749){v
    علاوه این عمل شیطانی است که خداوند نهی کرده که از شیطان تبعیت کنیم و فرموده: A}لا تعبد و الشیطان{a ائمه دین علیهم السلام مفسران قرآن و تبیین کنندگان مراد واقعی آیات الهی هستند.
    هر چه در قرآن صریحا نیامده در کلام ایشان مطرح شده است.
    احادیث هم این طور نیست که همگی تحریف شده باشند معیارهائی برای تشخیص صحیح از غیر صحیح وجود دارد اگر سند بعضی از روایات محکم و قوی نباشد دلیل بر این نیست که هزاران روایت که در کتب معتبر آمده غیر قابل اعتماد باشند.
    عملی که از نظر پزشکی و علوم روز هم مردود و مذموم است و مشکلات فراوانی را به دنبال می آورد و در روایات هم مورد نهی قرار گرفته و پیامبر (ص) قاعل آن را ملعون نامیده تردیدی درقبح این عمل وجود ندارد. V}(بحارالانوار، ج 104، ص 30، روایت 1 و 2){v
    t}كبیره بودن:{t
    به طور قطع خود ارضایی یكی از گناهان است . در این زمینه برخی از عالمان دینی و اخلاقی نسبت به كبیره بودن آن نیزتاكید نموده اند. از میان ایشان خصوصا مرحوم شهید آیه الله دستغیب در كتاب خویش گناهان كبیره فصلی را گشوده و بر بزرگی آن تاكید نموده است .
    از نظر شرعی، ملاك كبیره بودن یك عمل، وعده عذاب از جانب پروردگار می باشد. در این زمینه امام صادق (ع) و در ضمن روایتی از عذابی دردناك برای فاعل آن خبر داده است. آن حضرت(ع) فرموده است: «سه دسته از مردمان اند كه خدای متعال در روز قیامت به ایشان نگاه رحمت نمی افكند، آنها را تذكیه نمی نماید و عذابی دردناك برای ایشان فراهم نموده است: كسی كه موی سپید خود را می كند، كسی كه با خود نكاح (استمناء) می نماید و كسی كه مفعول واقع می شود».
    به فرض صغیره بودن گناه خود ارضایی در صورت عدم تكرار، ملاك دیگر كبیره بودن گناه، تكرار و به تعبیر روایات اصرار بر آن است ، به همین دلیل چون به طور معمول، خود ارضایی، در افرادی كه به آن گرفتارند ، به صورت عادت و اعتیاد در می آید ، تبدبل به گناه كبیره می شود. 1. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏كند و از چشم خدا مى‏افتد. V}(میزان الحكمة، ح 18749){v

18. 5 کاربران زیر از dr.abbas jami بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4319
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همه ی دختر پسرای گل ومخصوصا شما آقای دکتر . واقعا با دیدن اسم شما و مطالبی که گذاشتید خوشحال شدم . متاسفانه حدود 2 سال گرفتارشم و اواسط سال 3 راهنمایی بود که من با انجام این عمل باعث بلوغ زودرس شدم به طوری که به جای منی ، 3یا4 قطره خون میومد و یه حس ارضا شدن وجود داشت اینم بگم که واقعا نمیدونستم دارم چیکار میکنم ولی یه جورایی میدونستم که کار زشتیه. خیلی کم اتفاق افتاده که دستمو دور آلت بپیچم و استمنا کنم . مهمترین چیزی که منو تحریک میکنه عکس و فیلمه و فکر کردن به اینکه با یه دختر رابطه داشه باشم و اون فردو میشناسم . خیلی دوس دارم ترک کنم ولی .... . راستی معلم المپیاد زیستمون میگفت هیچ ضرری برای استمنا کشف نشده و همه ی اینایی که تو اینترنت نوشته چرته ( به جز داشتن یه ذره کمر درد ) البته قصد تشویق به این کار نداشت واین حرف یه ذره باعث شد که من این کارو انجام بدم و الان دچار کمر درد شدم و خیلی از این کارم پشیمونم و حسرت میخورم . راستی بعد از ترک انسان به حالت اول خود برمیگرده ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد