نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ترک خودارضایی

1412
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26713
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترک خودارضایی

سلام من یه دختر 18ساله هستم. فرزند آخر خانواده و درحال حاضر با پدر مادرم تنها زندگی میکنم. من خیلی احساس تنهایی میکنم با اینکه دوستای زیادی دارم و2خواهر و1برادر دارم اما هیچوقت کسی رو نداشتم که بتونم باهاش درد دل کنم.چندبار توبه کردم که خودارضایی رو ترک کنم اما هربار شکست خوردم دیگه روم نمیشه حتی به آسمون نگا کنم چه برسه به اینکه با خدا حرف بزنم. از وقتی یادم میاد این حس تنهایی همیشه باهامه همیشه. گوشه گیر و افسرده شدم از خودم متنفرم حالم از خودم بهم میخوره کنکوری هستم ولی انقدر افسرده شدم. که حتی آیندمم برام مهم نیس. با پدر و مادرم اختلاف سنی زیادی دارم اونا خیلی قدیمی فکر میکنن و حتی صحبت با روانشناس هارو هم مسخره بازی میدونن اصلا وضعیتی که من دارم براشون مهم نیس. از طرف دبگه م من دچار وابستگی خیلی شدید به یکی از دوستام شدم. دوستم دختره و من اونقدری حسم بهش قویه که نسبت به اطرافیانش احساس حسادت شدیدی دارم اگه بفهمم با کسی در ارتباطه خیلی بهم میریزم وقتی دیر حوابمو میده عصبی میشم و میگرنم اود میکنه و کل روز سردرد دارم حس میکنم برای هیچکس مهم نیستم تابحالم با هیچ پسری وارد رابطه نشدم چون خانواده ی من در این مورد هم خیلی سختگیرن. دارم نابود میشم حس میکنم عاشق دوستم شدم یه طوریه انگار که بهش نظر دارم این شرایط داره منو از پا درمیاره کار هرشبم گریه س. من بحز خدا هیچکسو ندارم که با کارایی که کردم و با گناه خودارضایی ک مرتکب شدم روی اینم ندارم ک بازم توبه کنم. حتی چندبارم به خودکشی فکر کردم که چطوری خودمو بکشم که خودکشی بنظر نیاد یا اینکه خودمو بندارم حلوی ماشین اما هربار بخاطر گناه کبیره بودنش منصرف شدم حالم از خودم بهم میخوره من خیلی آدم کثیفیم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دارم نابود میشم یکی به دادم برسه

سلام، اولا خدا بزرگه ،هر چند بار هم توبه کنی باز میبخشه، گناه کردی ،خدابزرگه می بخشه، این علایم هم به خاطر خودارضاعی و احساس گناهی که می کنی بهت وارد میکنه،سعی کن عواملی که باعث تحریکت میشن بزاری کنار وارتباط با خدا بیشتر کنی نماز و قرات قران به خصوص سوره نور....

در ضمن خودکشی گناه بزرگتر و ممکنه بخشیده هم نشی این فکر هم از سرت بنداز بیرون....

در مورد رابطه با پسر هم باید بگم خود ازچاله به چاه ننداز ،الان فقط گناهت خودارضاعی خدا نکرده با پسری رابطه برقرار کنی و اونم نامرد از اب دربیاد به راحتی می تونه توو رو به لجن و روابط نامشروع جنسی بکشه وایندت تباه کنه...

توکلت به خدا باشه و سعی کن فکر نکنی تنهای بلکه خودت سرگرم درس وغیره بکن و شاد باش تا به وقتش ازدواج سالمی داشته باشه ولذت رابطه زناشوی بکشی...

3. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خانم خدا را خیلی کوچیک گرفتیا ؟؟

تمام حالاتت تو این سن طبیعی هستش چون داری به بلوغ عاطفی میرسی

5. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21862
    تشکـر
    500
    تشکر شده 144 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    بدترین چیز اینه که آدم خودشو محکوم کنه بهتره دیگه این کارو نکنی چون عواقب بدی داره.هر انسانی ممکنه اشتباه کنه و این مختص شما نیست.اینا همه اش تجربه است حالا که خودت به این نتیجه رسیدی که اشتباه کردی باید به کمک مشاور مسیر رو پیدا کنی.هیچ کس به اندازه خودت نمی تونه بهت کمک کنه
    منم با پدر و مادرم که سن بالایی دارن زندگی می کنم اما سعی می کنم با مطالعه و کتاب خوندن و ذکر گفتن محیط آرومی رو برای خودت و خانواده ات فراهم کنی.
    تنهایی در کنار اینک خیلی بد بنظر میرسه می تونن محیط خوبی برای خودشناسی شما باشه .سعی کن از بودن با خودت لذت ببری .با خوندن کتابهای روانشناسی و یاد خدا در کنار یه مشاور حتما موفق می شی
    دوستی با پسر اصلا گزینه خوبی نیست .
    شما باید به آینده فکر کنی و سعی کنی مسائل پیش اومده رو حل کنه تا زندگی خوبی رو شروع کنی.اگه یه بار تونستی خودارضایی رو ترک کنی قطعا دوباره هم می تونی سعی کن جایگزین خوبی براش بزاری
    موفق باشی
    ویرایش توسط مهسا90 : 02-22-2016 در ساعت 10:14 AM

7. کاربران زیر از مهسا90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    درگیری فکری با خانواده و مشکل خود ارضایی فقط مختص شما نیست دوست عزیز.

اینکه ضرر داره و اشتباه هست درست، اما رحمان و رحیم بودن ادا خیلی بیشتر از اینه کسی از اشتباهش دور بشه و بخشیده نشه ...
    مطمئن باشید خدا خیلی دوستتون داره که همین دوست داشتن باعث شده علی رغم اینکه اینقدر اذیت میشین و عذاب وجدان گرفتین فکر ترک این کار توی ذهنتون زندس ...

در مورد افکار شما و پدر مادرتون، خب همه آدما افکارشون متفاوته، به تعداد آدم های روی زمین، رفتار، افکار و باورهای متفاوت داریم. شما سعی کنین از راه محبت و مهربونی بیشتر با پدر و مادرتون رفتار کنین و با همین محبت و صمیمیت خواسته ها و نیازهای عاطفیتون رو ازشون بخواین . وقتی افکار متفاوت باشه بحث کردن نتیجه ای نداره و برعکس محبت اثرش راحت قابل دیدنه.

به جای گرایش به تنهایی، توی انجمن های عمومی رفت و امد کنید، با آدمگهای زیادی ارتباط داشته باشید، حتی در حد سلام و علیک و دوستی های خیلی سطحی.برای دور شدن از افکار منفی و تنهایی ورزش کردن هم خیلی خوبه. مخصوصا ورزش هایی که گروهی و تیمی باشن. تاثیرش رو اودتون هم متوجه می شین.

برای خود ارضایی، زمانی که مدت زیادی به این کار مشغول بودین، نمیشه یک باره رهاش کرد. برنامه ریزی کنین. از هرچیزی که باعث تحریک جنسی یا عاطفیتون میشه، و از عواملی کهکباعث عصبی شدن و استرستون میشه دوری کنید.
    یه جدول زمان بندی برای خودتون درست کنید. مثلا 40 روز، 60 روز. نهایتا 80 روز. هر روزی که این کار رو نکردین یه تیک بزنین.
    اگه مدتی گذشت و بازم انجامش دادین، دلیلی واسه نا امیدی نیست، از اول تیک زدن روز ها رو شروع کنید و این بار روزهای بیشتری تحمل می کنید، یادتون باشه از عوامل شدی محرک جنسی، عصبی و عاطفی هم باید دوری کنید .
    تا وقتی جدولتون کامل تیک بخوره...
    برای خودتون هم جایزه در نظر بگیرین. مثلا اگه به فلان تعداد روز رسیدین و تیک زدین ، یه کاری که خیلی دوست دارین،یه تفریح خوب، یا چیزی که دوست دارین واسه خودتون بخرین. یا هر جایزه دیگه ای ، اینطوری واسه تحملتون انگیزه بیشتری هم پیدا می کنید.

از بهترین دوستتون، خدا هم کمک بگیرین، مطمئن باشین راحت تر از اون که فکرش رو کنین مساله حل میشه.

در طول روز، جز زمانی که به جدول زمان بندیتون تیک میزنین، فکرتون رو درگیر این مساله نکنین، اینقدر مشغله فکری، درسی، ورزسی، تفریحی و ... برای خودتون درست کنین که اگر هم خواستین به این مسائل فکر کنین دیگه وقتش رو نداشته باشین
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

9. 2 کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

متاسفانه ، عامل خیلی از مسائلی که تو زندگی ما اتفاق می افته پدر و مادر هامون هستند ... تو زمان ما که این مساله تقریبا همه گیر بود و همه مثل هم بودیم ، مثلا پدر من میاومد من و می زاشت دانشگاه و جلو در دانشگاه تا شب وایمیستاد تا من بیام بیرون و من برگردونه خونه .... البته اون زمان خیلی ها مثل من بودن واسه همین زیاد جلوه نمی کرد... اما الان خیلی زمانه بهتر شده دید مردم باز شده اما شما مثل اینکه هنوز مشکل قدیمی ما رو داری ...
    تنها توصیه ای که می تونم بهتون بکنم اینه که بی خود به چیزای الکی فکر نکنید وقتی به سن من رسیدید هی غصه می خورید که چرا بهترین دوران جونیتون رو برای این چیزا هدر دادید فقط خوش بگذرونید ، سر خودتون رو گرم کنید نمی دونم مثلا سر کار برید یا چند تا کلاس اسم بنویسید .
    مخصوصا کلاسهای هنری خیلی می تونه کمکتون کنه...
    در مورد وابستگی به دوستتون هم طبیعی هستش چون شما حس می کنید که کس دیگه ای رو ندارید خوب به اون وابسته شدید اگر همونطور که گفتم سر خودتون رو یه جور گرم کنید همه چی درست می شه. دانشگاه رفتن هم الان دیگه چیزی نیست که دست یافتنی نباشه می تونی چند ساله دیگه وقتی یکم اوضاع روحیت بهتر شد ادامه تحصیل بدی ، به نظر من یه کار پیدا کن و برو تو اجتماع بعد همه چی خودش درست می شه.
    تازه می تونی از این دانشگاه های بدون کلاس بری که سر کارت رو هم بتونی بری .
    موفق باشید

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

عزیزم دبیرستان شما مشاور نداره ؟
    بهتره هر چه زودتر با مشاور جایی که تحصیل می کنید تماس بگیرید .
    اگر ساکن تهران هستی خانه های سلامت مشاوره رایگان دارند .حتی خانه های فرهنگ هم مشاوره انجام میدن .
    حالا که پدر ومادرتون موافق روانشناس نیستن میتونید به این مراکز مراجعه کنید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترک خودارضایی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadface نمایش پست ها
    سلام من یه دختر 18ساله هستم. فرزند آخر خانواده و درحال حاضر با پدر مادرم تنها زندگی میکنم. من خیلی احساس تنهایی میکنم با اینکه دوستای زیادی دارم و2خواهر و1برادر دارم اما هیچوقت کسی رو نداشتم که بتونم باهاش درد دل کنم.چندبار توبه کردم که خودارضایی رو ترک کنم اما هربار شکست خوردم دیگه روم نمیشه حتی به آسمون نگا کنم چه برسه به اینکه با خدا حرف بزنم. از وقتی یادم میاد این حس تنهایی همیشه باهامه همیشه. گوشه گیر و افسرده شدم از خودم متنفرم حالم از خودم بهم میخوره کنکوری هستم ولی انقدر افسرده شدم. که حتی آیندمم برام مهم نیس. با پدر و مادرم اختلاف سنی زیادی دارم اونا خیلی قدیمی فکر میکنن و حتی صحبت با روانشناس هارو هم مسخره بازی میدونن اصلا وضعیتی که من دارم براشون مهم نیس. از طرف دبگه م من دچار وابستگی خیلی شدید به یکی از دوستام شدم. دوستم دختره و من اونقدری حسم بهش قویه که نسبت به اطرافیانش احساس حسادت شدیدی دارم اگه بفهمم با کسی در ارتباطه خیلی بهم میریزم وقتی دیر حوابمو میده عصبی میشم و میگرنم اود میکنه و کل روز سردرد دارم حس میکنم برای هیچکس مهم نیستم تابحالم با هیچ پسری وارد رابطه نشدم چون خانواده ی من در این مورد هم خیلی سختگیرن. دارم نابود میشم حس میکنم عاشق دوستم شدم یه طوریه انگار که بهش نظر دارم این شرایط داره منو از پا درمیاره کار هرشبم گریه س. من بحز خدا هیچکسو ندارم که با کارایی که کردم و با گناه خودارضایی ک مرتکب شدم روی اینم ندارم ک بازم توبه کنم. حتی چندبارم به خودکشی فکر کردم که چطوری خودمو بکشم که خودکشی بنظر نیاد یا اینکه خودمو بندارم حلوی ماشین اما هربار بخاطر گناه کبیره بودنش منصرف شدم حالم از خودم بهم میخوره من خیلی آدم کثیفیم...

دستورهاى ده گانه
    گفتیم خطر و زیان انحرافات جنسى مخصوصاً «استمنا» masturdationکه گاهى به تناسب یک افسانه تاریخى «اونانیسم» نیز نامیده مى شود. اگر چه غیر قابل انکار است، زیرا به زودى شکل «اعتیاد» به خود مى گیرد، اعتیادى ریشه دار و کشنده تا آن جا که گاه در یک روز چندین بار دامان مرتکبین خود را آلوده مى سازد،و حتّى طبق اعتراف صریح بعضى از مبتلایان گاهى کارشان به جایى مى رسد که تنها با «تصوّر و فکر»! بدون هیچ گونه عمل دیگر مایع مخصوص از آنها دفع مى گردد.
    ولى از آن خطرناک تر یأس و نومیدى از مبارزه با این اعتیاد است، زیرا این نومیدى بزرگ ترین سدّ راه نجات مبتلایان خواهد شد و واکنش هاى فوق العاده نامطلوب روحى در آنها ایجاد خودهد کرد.
    مبتلایان باید اطمینان کامل داشته باشند که اگر بخواهند مى توانند در مبارزه با این عادت شوم پیروز گردند، و حتّى عمده آثار آن را از وجود خود برچینند، خواه دوران این مبارزه کوتاه یا طولانى باشد.
    آنها هرگز نباید به خود تلقین کنند که این اعتیاد تا آخر عمر از آنها دست بردار نیست و یا آثار آن همچنان باقى خواهد ماند.
    منتها باید با هوشیارى کامل و تصمیم قاطع و به کار بستن «دستورهاى آینده» به مبارزه پى گیرى برخیزند.
    کسانى که از چنگال این عادات شوم نجات یافته اند باید قدر پاکى خود را بدانند، و در حفظ آن نهایت مراقبت را بنمایند، از هر گونه وسوسه شیطانى در این راه بپرهیزند، و با هیچ قیمتى سرنوشت خود را به دست افراد گمراه و معاشران منحرف نسپارند.
    همان طور که سابقاً هم اشاره کردیم شرط پیروزى قطعى در مبارزه با هر نوع اعتیاد غلط – اعم از اعتیادهاى خطرناک جنسى یا اعتیادهاى دیگر – پس از «امیدوارى و اطمینان به پیروزى» داشتن تصمیم قاطع است.
    تصمیمى آهنین و محکم و متّکى به ایمان و شخصیت و شرافت و وجدان.
    تصمیمى راسخ و غیر قابل عدول.
    حتّى اگر به عللى این تصمیم ده بار هم شکسته شد مجدداً، بلکه قاطع تر و راسخ تر باید تصمیم بگیرند و با همان امیدوارى و ایمان تصمیم خود را تجدید کنند.
    زیرا سرانجام آثار این تصمیم ها در ناخودآگاه آنها اثر گذارده و هنگامى که روى هم متراکم شد تأثیر خود را خواهد بخشید.
    امّا مسلّماً و بدون تردید اگر این تصمیم شکسته نشود خیلى زودتر آثار این عادات شوم از روح و جسم آنها برچیده خواهد شد.
    بدیهى است این گونه افراد اگر رابطه و پیوند نزدیکى با خداى خود برقرار سازند و با تمام ذرات وجود خود از ساحت مقدّس او استمداد جویند، و به لطف او امیدوار و دلگرم باشند در پرتو این ایمان مذهبى خیلى زودتر نتیجه خواهند گرفت.

* * *

اکنون که این مراحل پیموده شد باید امور زیر را دقیقاً به کار بندند.
    ممکن است این امور در نظر بعضى ساده جلوه کند، ولى هنگام عمل روشن مى شود که اثر معجزه آسایى دارد.
    ۱- اجتناب از هر گونه تحریک مصنوعى
    اگر جوانان انتظار داشته باشند که هر شب در سینما یا در برابر تلویزیون ناظر صحنه هاى هوس آلود «فیلم هاى س *ک**_س**ى» باشند، و همه روز قسمت مهمى از وقت گران بهاى خود را به مطالعه «رمان هاى عشقى» و تماشاى «عکس هاى شهوت انگیز» مجلات فاسد و مبتذل بگذرانند، و در کوچه و خیابان با ولع تمام اندام برهنه زنان و دختران را ورانداز کنند، و با این همه باز هیچ گونه آلودگى پیدا نکنند سخت در اشتباهند.
    این گونه «تحریکات مصنوعى» که هیچ گونه ضرورتى هم ندارد، مسیر فکر هر جوانى را از مسائل اصولى زندگى تغییر مى دهد و به سوى مسائل جنسى، آن هم به صورت حاد و طغیانگر، مى کشاند.
    شب و روز، آنها را در یک حال اضطراب دائمى عصبى که آثار نامطلوب آن بر تمام وجود آنان سایه خواهد افکند نگه مى دارد.
    همه جوانان عزیز – مخصوصاً آنهایى که داراى پاره اى از عادت هاى غلط جنسى هستند – باید به شدت از این گونه امور بپرهیزند، از دیدن این فیلم ها، و مطالعه آن رمان ها و هر گونه چشم چرانى عمدى اجتناب ورزند، آرامش فکرى خود را بى جهت بر هم نزنند، و اعصاب نیرومند خود را با هیجان هاى دائمى تضعیف نکنند.
    براى موفقیت در این قسمت لازم است سرگرمى هاى سالم و مناسبى براى اوقات فراغت خود انتخاب نمایند و به کمک دوستان خود برنامه هاى صحیحى براى این اوقات تنظیم کنند.
    این سرگرمى ها ممکن است:
    ورزش هاى فردى و دسته جمعى
    پیاده روى در هواى آزاد
    مطالعه کتب سودمند و مفید
    پرورش گل در منزل و به طور کلى کارهاى کشاورزى،
    کارهاى دستى
    جمع آورى اشعار
    تهیه کلکسیون هاى عکس و تمبر و مانند اینها.
    شرکت در انجمن هاى گوناگون و کنفرانس هاى علمى یا اخلاقى، باشد.

* * *

۲- تهیه برنامه فشرده و تمام وقت
    جوانان باید بطور حتم براى تمام شبانه روز خود برنامه تنظیم کنند به طورى که یک ساعت وقت بیکار و بدون برنامه نداشته باشند.
    نمى گوییم مرتباً درس بخوانند یا کار کنند، بلکه مى گوییم اگر تفریح یا ورزش هم دارند برنامه داشته باشند، و یک ساعت خالى از برنامه نباشد.
    جوانان باید بدانند بزرگ ترین بدبختى براى یک جوان این است که وقت هاى خالى از هر گونه برنامه داشته باشد.
    خطرناک» به وسیله مطبوعات هدف نشر داده شده قسمت قابل توجّهى از سرگرمى هاى سالم تشریح گردیده است.
    ممکن است جوانى بیکار باشد و جویاى کار، امّا در عین حال براى شب و روز خود برنامه اى تهیه کند، اعم از مطالعه و تفریح و استراحت و مانند آن.
    حتى اگر جوانان بتوانند برنامه روزانه خود را کمى بیش از مقدار وقتشان تنظیم کنند به طورى که فکر آنها حتى یک لحظه بیکار به معناى واقعى نباشد بهتر است، زیرا اشتغالات فراوان فکرى، اثر عمیقى در انصراف فکر از آن عادات شوم دارد.
    بسیار دیده شده که افراد معتاد به سیگار در روزهاى تعطیلى چند برابر روزهایى که مشغول کار هستند سیگار دود مى کنند، این تفاوت فاحش، اثر همان اشتغال فکر و اعصاب و بدن به کارهاى مثبت و انصراف از کارهاى بیهوده یا زیان آور در ایّام غیر تعطیلى است.
    خلاصه افرادى که گرفتار اعتیادهاى غلط جنسى هستند اگر برنامه مشغول کننده اى براى تمام وقت خود نداشته باشند به آسانى نمى توانند این عادت را از سر خود دور کنند، و تهیه چنین برنامه اى از مؤثرترین عوامل ترک اعتیاد است، و مطمئناً با تهیه چنین برنامه اى قسمت مهمى از مشکلات ترک این اعتیاد را پشت سر خود خواهند گذاشت.

۳- توجّه مخصوص به ورزش
    معروف است ورزشکاران نسبت به مسائل جنسى کم علاقه هستند، چون ورزش مقدار فراوانى از انرژى هاى بدنى و فکرى آنها را به خود اختصاص مى دهد و طبعاً از مسائل دیگر کم مى کند.
    به همین دلیل براى جلوگیرى از تحریکات زیاد جنسى لازم است جوانان برنامه هاى وسیع و متنوع ورزشى انتخاب کنند.
    مبتلایان به این عادت شوم غالباً افرادى گوشه گیر، منزوى کم تحرک و خمود هستند و همین گوشه گیرى و انزوا و عدم تحرک وضع آنها را تشدید مى کند، و اگر از این وضع به کلى در آیند و زندگى خود را با تحرک زیاد بیامیزند اثر عمیقى در بهبود حال آنها و ترک عادتشان خواهد بخشید.
    این گونه افراد معمولا اعصاب ضعیف و ناتوانى دارند، و ورزش هاى متنوع و مناسب در تقویت اعصاب آنها فوق العاده مؤثّر است.
    این افراد هر چه وقت اضافى و خالى از برنامه دارند باید به بازى هاى گوناگون ورزشى و یا پیاده روى در هواى آزاد تخصیص دهند تا هم سلامت از دست رفته خود را باز یابند و هم قسمتى از انرژى هاى جسمى و فکرى آنها متوجه این قسمت گردد.
    به همان اندازه که تحرّک و ورزش هاى فردى و دسته جمعى براى آنها مفید است، انزوا و به گوشه اى خزیدن و در فکر فرو رفتن براى این قبیل افراد سم مهلک است که باید به هر قیمتى شده از آن دورى گزینند.
    این توصیه را فراموش نکنید و آثار معجزه آساى آن را ببینید، در روز آن قدر ورزش کنید که خسته شوید و شب هنگام به محض این که در بستر آرمیدید در خواب عمیقى فرو خواهید رفت و از شر بسیارى از خیالات و افکار مضر و کشنده که در این موقع به سراغ جوانان مى آید در امان خواهید بود!

* * *

۴- باید عادتى جانشین عادتى گردد
    روانشناسان مى گویند: براى ترک یک عادت بد حتماً باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود.
    مثلا کسانى که عادت به قمار دارند، و با این که تمام زیان هاى آن را مى بینند و حس مى کنند، باز حاضر نیستند آن را ترک گویند، و به گفته خودشان وقت قمار که مى رسد نمى فهمند چه نیرویى آنها را مانند یک اسیر و برده به سوى این عمل که عقل و وجدانشان آن را محکوم ساخته مى کشاند؟!، چنین کسانى براى این که بر این عادات غلط پیروز شوند حتماً باید در همان ساعات، بازى صحیحى را (مانند یک مسابقه ورزشى سالم) جانشین بازى قمار کنند تا این عادت بد به اصطلاح از سر آنها بپرد.
    و به عبارت دیگر انرژى خاصى که تحت تأثیر انگیزه عادت در آن حال تحریک مى گردد به این سمت کشیده شود و مصرف گردد بدون این که هیچ گونه واکنش نامطلوبى داشته باشد (دقت کنید).
    در مورد عادات بد جنسى باید درست در همان ساعاتى که انگیزه آن در مبتلایان تولید مى شود به سراغ برنامه خاصى براى چنین ساعتى از قبل پیش بینى کرده اند بروند، به سراغ مسابقه علمى، ورزشى، مسابقه هوش، مطالعه یک اثر جالب، یک ورزش مورد علاقه مانند کوهنوردى، اسب سوارى و… این کار را آن قدر ادامه دهند که جانشین عادت بد سابق گردد.

* * *

۵- پرهیز مطلق از تنهایى
    این گونه افراد باید حتماً و بدون هیچ گونه قید و شرط از تنها ماندن به شدت اجتناب کنند.
    هرگز تنها نباشند; در خانه تنها نمانند، شب در اطاق تنها نخوابند، تنها براى مطالعه به نقاط خلوت نروند.
    و به محض این که در محیطى احساس کردند تنها هستند از آن محیط بیرون بروند.
    این گونه افراد مخصوصاً باید این نکته را فراموش نکنند که به مجرد این که نخستین تحریک را در خود حس مى کنند بلافاصله برخیزند و سرگرم کار دیگرى شوند. فراموش کردن این تذکر غالباً گران تمام مى شود.
    تنهایى، محیط کاملا مساعدى است براى پرورش میکرب این اعتیاد در فکر هر جوان، و تمام جوانانى که مى خواهند خوشبخت و سالم و از خطرات عظیم استمنا در امان باشند باید از تنهایى بپرهیزند.

۶- ازدواج در نخستین فرصت
    این افراد اگر امکاناتشان اجازه مى دهد باید در نخستین فرصت ازدواج کنند حتى اگر امکانات آنها «تنها» براى انتخاب نامزد (البتّه نامزد مشروع که عقد شرعى آن اجرا شده باشد) فراهم است باید این فرصت را نیز از دست ندهند.
    خلاصه ازدواج تأثیر قابل توجّهى در مبارزه با این انحراف جنسى دارد و در صورتى که دامنهه توقّعات را کوتاه و تشریفات زاید و بیجا را از آن حذف کنند کارى است بسیار سهل و ساده و آسان، ولى متأسفانه یک سلسله اوهام و قیود غلط، دست و پاى غالب طبقات را – اعم از تحصیل کرده و بى سواد – در این قسمت بسته است.
    بعضى از جوانان معتاد از ازدواج وحشت دارند، ولى این وحشت کاملا بى اساس است زیرا با به کار بستن دستورها هم ترک این اعتیاد آسان است و هم پیروزى در تمام مراحل ازدواج و زناشویى.

۷- تلقین و تقویت اراده
    «تلقین» نیز در مبارزه با این عادت رُل مهمى را بازى مى کند.
    افراد معتاد باید مرتباً به خود تلقین کنند که به خوبى قادر هستند این عادت زشت را ترک گویند.
    براى این که تلقین در آنها اثر قوى و سریع ببخشد آن طور که یکى از اطباى روانشناس دکتر «ویکتور پوشه فرانسوى» مى گوید: – باید تلقین را به صورت زیر چندین روز پشت سر هم ادامه دهند – همه روز در محل آرامى که چیزى فکر آنها را به خود مشغول نسازد، فکر خود را متمرکز ساخته و با کلمات شمرده و محکم این جمله را تکرار کنند: «من به خوبى قادر هستم این عادت بد را از خود دور کنم، من قادرم»! تکرار این تلقین ساده اثر عجیبى در تقویت روحیه و ترک این عادت و هر عادت بدى دارد. (مى توانید آزمایش کنید).
    علاوه بر این باید براى تقویّت اراده از مطالعه کتاب هاى روانى که براى تحکیم و رشد شخصیت و تقویت اراده نوشته شده است غفلت نورزند، زیرا همان طور که دانستیم – و همه معتادانى که موفق به ترک این عادت بد و سایر اعتیادهاى ناپسند شده اند اعتراف دارند – نخستین گام در این راه «اراده و تصمیم» است.

* * *

۸- پرهیز کامل
    از معاشرت و همنشینى با افراد منحرف و مبتلا به این عادت بد، در همه اوقات مخصوصاً دوران مبارزه، باید به طور مطلق دورى جست همان طور که از مبتلایان به «وبا» فرار مى کنند. علاوه بر این باید زیان ها و عواقب دردناک و مرگبار این عمل را هرگز از خاطر خود دور ندارند و هرگز گوش به سخنان وسوسه انگیز این و آن ندهند.
    نقش معاشران بد و فاسد در ابتلاى به این انحراف، و ادامه آن، بسیار عجیب است آنها براى این که کمتر احساس گناه و بدبختى کنند سعى دارند افراد دیگرى را نیز مبتلا سازند و به سرنوشت غم انگیز خود گرفتار نمایند، لذا همواره مى کوشند با سخنان وسوسه انگیز این عمل شوم و زشت را لذت بخش و کم ضرر جلوه دهند، ولى جوانان بیدار هرگز در دام وسوسه هاى شیطانى آنها نمى افتند.

* * *

۹- تقویت عمومى و رژیم غذایى
    داشتن یک رژیم غذایى کامل و سالم که موجب تقویت عمومى بدن گردد نیز در مبارزه با این عادت که در بسیارى از مواقع از ضعف اعصاب سرچشمه مى گیرد و یا خود عامل ضعف اعصاب است تأثیر قابل توجّهى دارد.
    استحمام با آب سرد (البتّه در مواقعى که وضع هوا اجازه مى دهد) و سپس ماساژ دادن بدن با حوله نیز کمک مؤثرى به این گونه افراد مى تواند بنماید.
    همچنین این گونه افراد باید به شدت از پوشیدن لباس هاى تنگ و چسبان که عامل مؤثّرى براى تحریک مصنوعى است بپرهیزند، این گونه لباس ها اصولا براى همه جوانان زیان بخش و حتى گاهى خطرناک است هم به نمو و رشد طبیعى جسم آنها صدمه مى زند و هم وسوسه انگیز و تحریک آمیز است.

* * *

۱۰- استمداد از نیروى ایمان و عقاید مذهبى
    نیروى ایمان و عقیده مذهبى مى تواند بزرگ ترین کمک را به این مبتلایان کند و آنها را به زودى از چنگال این عادت بد نجات بخشد.
    این گونه افراد هرگز نباید خود را یک فرد نفرین شده و مطرود درگاه خداوند بدانند. بلکه باید به لطف خداوند بزرگ کاملا امیدوار باشند و هنگام نماز و پس از نماز که سر به سجده گذاشته و با آفریننده مهربان و بخشنده خود راز و نیاز مى کنند با تمام دل و جان و با تمام ذرات وجود خویش از او بخواهند که آنها را در ترک این عادت زشت یارى کند و از چنگال آن برهاند و مطمئناً هرگاه با جان و دل به او توجّه نمایند، لطف خداوند مهربان به یارى آنها خواهد شتافت و در این مبارزه حیاتى پیروز خواهند شد.
    و نیز باید در همه جا و در همه حال او را حاضر و ناظر بدانند و هرگز به خود اجازه ندهند در پیشگاه مقدّس او دست به چنین کار خلافى بزنند.
    ما اطمینان کامل داریم اگر مبتلایان دستورهاى بالا را دقیقاً فقط براى یک ماه به کار بندند از شر این انحراف رهایى خواهند یافت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26713
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    سلام، اولا خدا بزرگه ،هر چند بار هم توبه کنی باز میبخشه، گناه کردی ،خدابزرگه می بخشه، این علایم هم به خاطر خودارضاعی و احساس گناهی که می کنی بهت وارد میکنه،سعی کن عواملی که باعث تحریکت میشن بزاری کنار وارتباط با خدا بیشتر کنی نماز و قرات قران به خصوص سوره نور....

در ضمن خودکشی گناه بزرگتر و ممکنه بخشیده هم نشی این فکر هم از سرت بنداز بیرون....

در مورد رابطه با پسر هم باید بگم خود ازچاله به چاه ننداز ،الان فقط گناهت خودارضاعی خدا نکرده با پسری رابطه برقرار کنی و اونم نامرد از اب دربیاد به راحتی می تونه توو رو به لجن و روابط نامشروع جنسی بکشه وایندت تباه کنه...

توکلت به خدا باشه و سعی کن فکر نکنی تنهای بلکه خودت سرگرم درس وغیره بکن و شاد باش تا به وقتش ازدواج سالمی داشته باشه ولذت رابطه زناشوی بکشی...
    دوست عزیزم سلام ممنونم که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین بی نهایت ازتون ممنونم. راستی من علاقه ای به رابطه به جنس مخالف ندارم اونو گفتم که بگم تابحال با هیچ پسری درارتباط نبودم و نخواهم بود بازم ممنونم ازتون یک دنیا سپاس

14. کاربران زیر از Sadface بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadface نمایش پست ها
    دوست عزیزم سلام ممنونم که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین بی نهایت ازتون ممنونم. راستی من علاقه ای به رابطه به جنس مخالف ندارم اونو گفتم که بگم تابحال با هیچ پسری درارتباط نبودم و نخواهم بود بازم ممنونم ازتون یک دنیا سپاس
    زنده باشین، ان شاءالله در اینده صاحب عشق وخونه وزندگی میشین!! مرد وزن به یکدیگه نیاز دارند البته در سایه تهعد وازدواج..

موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)