مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

موضوع: قراره مامان بشم... راهنمایی میخام

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6832
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    7
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    0

Red face قراره مامان بشم... راهنمایی میخام

دوستان سلام.
    خیلی خلاصه براتون بگم. من به زودی قرار مادر یه دختر بشم.
    چندوقته سایتای مختلف سر زدم و خیلی موضوعات تأسف باری راجع به وضعیت دخترا خوندم:
    *با دوست پسرم رابطه جنسی داشتم الان باردارم راهنمایی کنید
    *در اثر جهالت و خود ارضایی بکارتم را از دست دادم
    * در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتم
    *دوست پسرم بهم رابطه جنسی داده چیکار کنم
    * دراثر تربیت نادرست به سمت فحشا رفتم
    * دو ماهه از خونه فرار کردم
    و..............
    خیلی چیزای دیگه که اصلا فکرشم نمیکردم تو ایران همچین چیزایی باشه.
    من خودم 23 سالمه و همسرم28 سالشه همسرم فیزیوتراپه و خودم کارشناس hse فعلا میرم سر کار تا وقتی که احساس ناراحتی نکنم سر کار میرم دوست ندارم خونه تنها بمونم, خیلی شوهرمو دوست دارم وزندگیمون از هر لحاظ عالی هر دو خانواده ها هم سطح فرهنگی خوبی داریم و از لحاظ مذهبی بودن در حد بجا آوردن واجبات و پرهیز از مستحبات و اهل قرآن و نماز و حدیث هم هستیم.
    چند وقته به این فکر افتادم که با دخترم باید چ رفتاری داشته باشم که فردا خطایی ازش سر نزنه و آگاه باشه. من خودم تو خانوادم آزادی کامل داشتم دانشگاه شهر دور قبول شدم و رفتم و تا حالا هم الحمدلله نه خودم نه خواهرام اصلا طرف دوست پسر و این حرفا نرفتیم.حجابم چادره و حجاب معمولی دارم جاهایی که مهمونی باشیم اگه حس کنم حجابم مناسبه چادرم درمیارم.
    با شوهرم اول به صورت سنتی اومدن خاستگاری بعد با موافقت خانواده ها یه سال با هم صحبت کردیم و خانواده ها با هم رفت و آمد کردن و ما هم در چهار چوب اصلی خودش باهم آشنا شدیم و بعد از اینکه همه مشکلاتمون و اختلاف نظرمانو حل کردیم تصمیم به ازدواج گرفتیم دو ساله ازدواج کردم و خونه خودم هستم. البته اینم بگم اگه من باب تعریف از خود نزارید نسبت به سنم23 سال تجربه و اطلاعات زیادی دارم و همه اینارو مدیون خانوادمم. الانم دوست دارم بدونم چ جور با دخترم رفتار کنم که مثل من بزرگ که شد ممنون خانوادش باشه.
    چجور باهاش برخورد کنم از همون بچگیش همه چی مهمه و تأثیر داره دوست ندارم به تایپیکای بالا دچار بشه و مشکل براش بوجود بیاد .
    کلا راهنماییم کنید.ممنون.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    در لحظه زندگی کن
    شماره عضويت
    6176
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    98
    تشکر شده 76 بار در 44 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : قراره مامان بشم... راهنمایی میخام

راستی من ماه 6 بارداری هستم.

3. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    در لحظه زندگی کن
    شماره عضويت
    6176
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.08
    تشکـر
    98
    تشکر شده 76 بار در 44 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    3

دوستان توجه کنن "خانم مامان" تو پیام خصوصیشون به من اشاره کردن تو ماه 6 بارداری هستن و برای بارداریشون از قبل برنامه ریزی کردن و دنبال احادیث و آیه های مرتبط هستند که میتونه براشون مفیدباشه.
    دوستانی که اطلاعات دارن در اختیارشون بزارن.

4. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6832
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    7
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    0

الینا جان ممنونتم.
    سایتی که گفتی سر زدم ولی مسئله ای راجع به تربیت فرزند نبود بیشتر مراقبت دوران بارداری بود!
    بازم ممنونتم.

5. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    4839
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.17
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,134 بار در 614 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    4

6. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6832
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    7
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    آقای محمد زاده ممنون ولی من احادیث زیاد خوندم میخام از تجربه هاتون استفاده کنم. از راهنمایی های دوستان. چ طور با دخترم برخورد کنم. محیط خونه چ جور باید باشه. چ طور با مسائل جنسیش برخورد کنم. چطور مسائل جنسی بهش آموزش بدم.
    کتاب زیاد خوندم از مطالب کتابی خسته شدم.
    ممنونتم.

7. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    چشمم اگر خطا کند دل که خطا نمیکند
    شماره عضويت
    6064
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.19
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    3

حقیقتش اینه که همونجوری که شما گفتی تربیت فرزند مخصوصا دختر از همون آغاز تولد شروع میشه ..که برخی ها اعتقاد دارن حتی از زمان بسته شدن نطفه تربیت شروع میشه ..ببیند تمام آیات و اصول قرآنی و احادیث در دسترس هست ..و شما میتونی راحت با یه سرچ ساده همه اینها رو تو نت پیدا کنی ..ولی واقعیت موضوع با چیزی که شما در تئوری میخونی یکمی فرق داره ..در واقع خود شما راحت میتونی تشخیص بدی که چی خوبه و چی بد برای یه کودک ..من خودم یه دختر شیش ساله دارم از همون ابتدا سعی کردم تا همین الان رابطه ای که بینمون برقراره دوستانه باشه ..از همین الان اصلا تصور نکردم که بچه است و حرفی رو نمیفهمه ..کاملا باهاش منطقی و مث یه آدم بزرگ در مسائل مختلف حرف زدم ..البته مسائلی که مربوط به بچه ای تو این سن میشه ..مثلا میگه من با دوستم این کار و کردم خیلی منطقی باهاش حرف میزنم و جالب اینه که میپذیره ..مثلا جالبه که یه بار به دوستش گفته بود بیا برای دوتا دیگه از دوستامون نقشه بکشیم که با هم قهر کنیم ..خیلی منطقی باهاش حرف زدم..بلافاصله در حالی که فکر میکرد ما متوجه نیستیم با دوستش حرف زد و گفت به این دلایل من دیگه این کارو نمیکنم..مهمترین کار اینه که بچه رو دست کم نگیری ..در ضمن من به خاطر اعتقاداتم دخترم رو از سه سالگی گذاشتم کلاس قرآن نونهالان و الان حافظ دو جز قرآنه و به عینه تاثیر جوی رو که در اون بوده رو حس میکنیم ..بهترین کار برای یه کودک اینه که احساس کنه خونه حریم امنشه و از اون مهمهتر اینه که پدر و مادر رو بهترین رفقاش بدونه ولی حفظ حریمها باید مد نظر باشه ..اگه بخواهید میشه ..در ضمن از زمانی که سنش قد داد باید براش اهداف بزرگ تعیین کنید ..(اصلا یکی از اصول روانشناسیه )..مثلا من از 5 سالگی دخترم رو خانوم دکتر صدا میزنم..یکمی که بزرگ تر شد گفت دکتر چی؟؟ ..گفتم دکتر هر چی که خودت علاقه مندی..یه روز میگه میخوام دکتر نقاشی بشم ..یه روز میخواد دکتر دندون پزشک بشه ..یه روز دکتر تعلیم رانندگی (که در واقع اقتضای طبیعت کودکی این تنوع) ..ولی تو ذهنش داره ملکه میشه که تحصیل یعنی رسیدن به مدارج بالا ..موفق باشید
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

8. کاربران زیر از babak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    چشمم اگر خطا کند دل که خطا نمیکند
    شماره عضويت
    6064
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.19
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان نمایش پست ها
    آقای محمد زاده ممنون ولی من احادیث زیاد خوندم میخام از تجربه هاتون استفاده کنم. از راهنمایی های دوستان. چ طور با دخترم برخورد کنم. محیط خونه چ جور باید باشه. چ طور با مسائل جنسیش برخورد کنم. چطور مسائل جنسی بهش آموزش بدم.
    کتاب زیاد خوندم از مطالب کتابی خسته شدم.
    ممنونتم.
    در مورد مسائل جنسی هم ابتدائا که خودش یه سری کنجکاوی ها داره که عادیه ..بعدها ممکنه سوالاتی بپرسه که با رعایت ادب باید براش توضیح بدید که این اندام مثلا برای دفع ادراه و حرمت داره و همه اینجوری از خودشون مراقبت میکنن..مثلا جلوی فرزندتون در مقابل همسرتون اقدام به تعویض لبسهاتون نکنید ..در نزدیک سن پریود بهتره که مادر راحت همه مسائل جسمی رو برای دخترش شرح بده (کما اینکه قدیمها اصلا اینجوری نبوده )و وقتی به حدود بلوغ فکری رسید حدود دوازده و سیزده سالگی آروم آروم براش توضیح بدید که ممکنه پسری سر راه کسی قرار بگیره یا از شخصیتهای فرضی مثل دختر همکارم استفاده کنید ..بعد خب طبیعیه ولی عکس العمل باید مثلا اینجوری باشه که مشکلی پیش نیاد ..در ضمن رفاقت و محبت پدر برای دختر و مادر برای پسر بسیار مهمه ..من گاهی به دخترم میگم بیا بغل بابا زیاد میبوسمش ..نوازشش میکنم..میخوام که فکر نکنه آغوش جنس مخالف چیز خیلی عجیب با خواص مثلا شگفت انگیزه ای ..کما اینکه کمبود محبت از یه جنس مخالف رو احساس نکنه ..همین دخترهائی که شما میخونی ازشون خیلیهاشون میبنی از پدر محبت ندیده اند
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

10. کاربران زیر از babak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6801
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    0

سلام کمک میکنم که کمکم کنی
    ببین الان من بچه ده 70 ام
    منم دقیقا ازادی تورودارم ولی دانشگاه دولتی راه دور قبول شدم و پدرم اجازه نداد الان خوشحالم ک اجازه نداد ببین
    بذار روک بگم الان محیط دانشگاه خیلی خراب شده شاید گفته هام ربطی نداشته باشه ولی ی کمکه برات
    وضع مملکت خراب شده ب نظرم هر چی رو بچت بخوای سخت گیری کنی و هی بپایی کجا میره با کی میره نمیشه یه کارایی میکنه ک پشیمونی داره
    الان ک حامله ای ایشاالله ک ب سلامتی زایمان کنی
    اولین چیزی ک میخوای بچت ب حرفت باشه ارامشه
    انقدر با لطافت و ارامش با همسرت صحبت کن ک بچت یاد بگیره از همون نوزادی ارامش کامل تو خونتون باشه
    با صدای بلند تو خونه نحرفین نذار روش تاثیر بذاره این مهم ترین و اولین چیزه
    دومیش اگه اشتباه کرد نزنش عقده ای بشه ارزش بچتو پیش هیچ کس حتی پدرش پایین نیار بذار رابطه دخترو مادری انقد صمیمی بشه ک اگه بزرگ شد و دوست پسر گرفت
    دعواش نکنی دوستش بشی کمکش کنی
    جدی میگم دوره شما حرفی از دوست پسر نبوده ولی این دوره 90 ک بزرگ شه دنیاشون زمین تا اسمون با ما فرق داره اینایی ک گفتم اصل قضیه بود
    من تو خانوادم یاد گرفتم یعنی اگه کم عقلی میکردم الان سیگاری بودم تو دانشگاه کلاس نداشتیم دختر و پسر رفتیم قهوه خونه دوستای کلاسمون همه دوست پسر داشتن جز من
    گفتن بازی کنیم بازی حرکت نمیدونم بلدی یا ن وسط بازی ی پسره گفت حرکته دیگه سیگار روشن کرد همه ی دود بگیرن 16 نفر ادم بودیم بعد من دوستم بود دوست صمیمیم ک علاقه داشت بکشه ولی من نمیذاشتم
    ب من رسید خاموشش کردم و 15 تا پشت دست خورد قانون بازی بود پسرا با بی رحمی تمام زدن ولی خوشحالم دستم تا 3 روز درد میکرد ولی سیگارو نکشیدم
    فقط با بچت اول اروم باش بعد دوست بخدا همینه سخت گیری نکن بهش دوستاشو بدار بیاره خونه بدار بره خون دوستش ولی دوستشو بشناس اگه من دوست بدی بودم الان دوستمو خودم سیگاری بودیم
    دوستشو ببین کیه همین

12. کاربران زیر از sahel-jon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6832
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    7
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط babak نمایش پست ها
    حقیقتش اینه که همونجوری که شما گفتی تربیت فرزند مخصوصا دختر از همون آغاز تولد شروع میشه ..که برخی ها اعتقاد دارن حتی از زمان بسته شدن نطفه تربیت شروع میشه ..ببیند تمام آیات و اصول قرآنی و احادیث در دسترس هست ..و شما میتونی راحت با یه سرچ ساده همه اینها رو تو نت پیدا کنی ..ولی واقعیت موضوع با چیزی که شما در تئوری میخونی یکمی فرق داره ..در واقع خود شما راحت میتونی تشخیص بدی که چی خوبه و چی بد برای یه کودک ..من خودم یه دختر شیش ساله دارم از همون ابتدا سعی کردم تا همین الان رابطه ای که بینمون برقراره دوستانه باشه ..از همین الان اصلا تصور نکردم که بچه است و حرفی رو نمیفهمه ..کاملا باهاش منطقی و مث یه آدم بزرگ در مسائل مختلف حرف زدم ..البته مسائلی که مربوط به بچه ای تو این سن میشه ..مثلا میگه من با دوستم این کار و کردم خیلی منطقی باهاش حرف میزنم و جالب اینه که میپذیره ..مثلا جالبه که یه بار به دوستش گفته بود بیا برای دوتا دیگه از دوستامون نقشه بکشیم که با هم قهر کنیم ..خیلی منطقی باهاش حرف زدم..بلافاصله در حالی که فکر میکرد ما متوجه نیستیم با دوستش حرف زد و گفت به این دلایل من دیگه این کارو نمیکنم..مهمترین کار اینه که بچه رو دست کم نگیری ..در ضمن من به خاطر اعتقاداتم دخترم رو از سه سالگی گذاشتم کلاس قرآن نونهالان و الان حافظ دو جز قرآنه و به عینه تاثیر جوی رو که در اون بوده رو حس میکنیم ..بهترین کار برای یه کودک اینه که احساس کنه خونه حریم امنشه و از اون مهمهتر اینه که پدر و مادر رو بهترین رفقاش بدونه ولی حفظ حریمها باید مد نظر باشه ..اگه بخواهید میشه ..در ضمن از زمانی که سنش قد داد باید براش اهداف بزرگ تعیین کنید ..(اصلا یکی از اصول روانشناسیه )..مثلا من از 5 سالگی دخترم رو خانوم دکتر صدا میزنم..یکمی که بزرگ تر شد گفت دکتر چی؟؟ ..گفتم دکتر هر چی که خودت علاقه مندی..یه روز میگه میخوام دکتر نقاشی بشم ..یه روز میخواد دکتر دندون پزشک بشه ..یه روز دکتر تعلیم رانندگی (که در واقع اقتضای طبیعت کودکی این تنوع) ..ولی تو ذهنش داره ملکه میشه که تحصیل یعنی رسیدن به مدارج بالا ..موفق باشید
    منونم.

منظورتون از حفظ حریم چیه؟
    یعنی به عنوان یه مادر در کنار دوستی یه ترسی هم ازم داشته باشه؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

من یه دخترموفقم

مادرنا کی پخش میشه

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)