نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: آموزش پیشگیری از سوءاستفاده جنسی به کودک!!

1425
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

آموزش پیشگیری از سوءاستفاده جنسی به کودک!!

امکان سواستفاده جنسی از کودک، موصوعی است که اکثر والدین ترجیح می‌دهند درباره آن فکر نکنند! اما این امر اتفاق می‌افتد و متاسفانه کسانی که مرتکب این عمل می‌شوند اغلب از نزدیکان کودکند (یا اکثراً عضو‌‌ همان خانواده) کودکان قربانی غالباً احساس می‌کنند که اگر موضوع سوء استفاده را فاش کنند گناهشان دو چندان می‌شود و از همین رو پرسشهایشان در این زمینه ممکن است غیر مستقیم و حاوی سرنخهای پنهانی باشد.

نه این که سوالات زیر همواره دلیل بر مورد سوء استفاده قرار گرفتن کودک توسط نزدیکان باشد اما باید با آموزش نحوه صحیح رفتار به کودک کاری کرد که خود او از پیش به پاسخ این پرسشها دست یافته باشد:
    - آیا باید به او اجازه دهم مرا ببوسد؟
    - آیا حتما باید روی زانوی عمو بنشینم؟
    - آیا ممکنه رازداری کار اشتباهی باشه؟
    - آیا درسته که کسی به وسط پاهای من دست بزنه؟
    - آیا همه کارهای عمو یا بابابزرگ درسته؟

ورای این پرسش‌ها چیست؟
    سوء استفاده جنسی یکی از مخرب‌ترین شیوه‌های بهره کشی از کودکان است و بدبختانه اغلب یکی از نزدیکان کودک در این امر دخیل است که می‌تواند با ایجاد یک پوشش عاطفی بر پایه ترکیبی از رازداری و تهدیدهای ضمنی، موضوع را مخفی نگه دارد.
    به گزارش جام جم سرا به نقل از مجله مادر- بسیاری از کودکان به دلایلی کاملا بیهوده از بزرگسالان می‌ترسند، اما کودکی که مورد سو استفاده قرار گرفته است، اغلب احساس می‌کند که واقعا اشکالی وجود دارد. بویژه اگر فرد متجاوز از او بخواهد تا موضوع را از والدینش مخفی نگه دارد.
    کودکانی که قول داده‌اند رازی را نگه دارند ممکن است از صحبت کردن بترسند، پس حواستان به پرسشهایی که ممکن است نشانه آن باشند که کسی دارد از معصومیت کودک شما سو استفاده می‌کند باشد.

در مورد سایر علایمی نیز که کودکتان نشان می‌دهد حساسیت به خرج دهید، مانند:
    - گوشه گیری
    - خودداری از غذا خوردن
    - اکراه داشتن از روبرو شدن با یکی از بستگان
    - کابوس دیدن
    - مشکل در راه رفتن یا نشستن
    - اجتناب ناگهانی از شرکت در فعالیتهای ژیمناستیک یا فعالیتهای بدنی
    - شب ادراری
    - تغییر ناگهانی در اشتها
    - خوردن چیزهای خاص و نشان دادن رفتارها و اطلاعات جنسی غیرمعمول
    - مشغول شدن بیش از حد به ناحیه تناسلی
    - خط خطی کردن ناحیه تناسلی یا وسط پا‌ها در نقاشی‌ها
    - استفاده از رنگهای تیره، سیاه و یا تیره کشیدن بعضی از افراد در نقاشی

رهنمودهایی برای پاسخ‌های شما
    کودکان باید بدانند که می‌توانند در مورد هر چیزی به شما پناه بیاورند. وشما حرف آن‌ها را جدی خواهید گرفت. بسیاری از کودکان از ترس اینکه والدینشان حرف آن‌ها را باور نکنند، از گفتن مساله به آن‌ها هراس دارند. لازم است شما بسیار آرام باشید و آماده باشید تا با ملایمت این مساله را بررسی کنید و کشف کنید که انگیزه پرسش کودکتان چیست؟ این را برای کودکتان روشن کنید که او می‌تواند هر چیزی را به شما بگوید، حتی رازهای بسیار مهم را، و به او اطمینان دهید که از او حمایت خواهید کرد.
    اگر کودک فکر کند که با گفتن این مساله به شما، مورد سرزنش قرار می‌گیرد و یا شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که آسیب می‌بینید ممکن است از گفتن مساله پرهیز کند. بنابر این به او نشان دهید که علاوه بر راز دار بودن آنقدر شجاع هستید که بدون اینکه غش و ضعف کنید راز او را تا آخر بشنوید
    اگر کودک فکر کند که با گفتن این مساله به شما، مورد سرزنش قرار می‌گیرد و یا شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که آسیب می‌بینید ممکن است از گفتن مساله پرهیز کند. بنابر این به او نشان دهید که علاوه بر راز دار بودن آنقدر شجاع هستید که بدون اینکه غش و ضعف کنید راز او را تا آخر بشنوید.
    فراموش نکنید که در بسیاری از موارد متجاوز و یا فرد سو استفاده کننده با ترساندن کودک از اینکه مثلا مادر و پدرش به دردسر بیافتد او را وادار به رازداری می‌کند. مثلا به او می‌گوید: اگر به مامانت بگویی او دیگر سر کار نمی‌رود و کارش را از دست می‌دهد. آنوقت تو مسوول این بدبختی مامان هستی!

چه چیزهای دیگری لازم است بدانید
    اکثر موارد سو استفاده جنسی از کودکان به وسیله کسی انجام می‌شود که کودک او را می‌شناسد و به او اعتماد دارد. این موضوع ممکن است تکان دهنده باشد، اما شما باید حرف کودکتان را بررسی کنید. از اینکه ناخودآگاه گفته‌های کودک خود را به عنوان توهم و یا واکنشی بیهوده رد کنید بپرهیزید، زیرا ممکن است به طور نا‌خواسته باعث تکرار سو استفاده از کودک شوید.
    حتی زمانی که اشاره می‌کنید کار شخص غلط بوده است، باز هم ممکن است کودکتان احساس کند نمی‌تواند به او خیانت کند زیرا دوست ندارد که آن شخص تنبیه شود.
    تمام کودکان قربانی فکر می‌کنند که به نوعی سزاوار سرزنش‌اند. به کودکتان اطمینان دهید که او مقصر نیست. اگر راستگو باشد دچار هیچ مشکلی نخواهد شد.
    اگر مشخص شود که شخص متعدی از آشنایان و نزدیکان است، حتما باید از مراجع ذیربط تقاضای کمک کنید. شرم و اندوهی که این مساله ایجاد می‌کند وحشتناک است، اما مهم‌ترین مسوولیت شما حمایت از کودک است، نه از شخص متعدی.

به کودکتان نکات زیر را برای مقابله با سو استفاده جنسی بیاموزید:
    -سو استفاده جنسی بتدریج شروع می‌شود. با تماسهای خوب آغاز می‌شود، بعد نوبت به تماسهای مشکوک می‌رسد و سپس تماسهای بد انجام می‌شود. (نمونه‌هایی از تماسهای خوب، مشکوک و بد در ادامه آمده است.)
    -معمولا سو استفاده جنسی همراه با فریب، تهدید و یا حتی تماسهای لذتبخش است.
    -معمولا فردی آشنا در این قضیه درگیر است. گرچه ممکن است غریبه‌ها هم گاهی به این کار اقدام کنند.
    -معمولا فرد متعرض و یا متجاوز از کودک می‌خواهد تا راز او را نگه دارد.
    -سو استفاده جنسی می‌تواند هم پسر‌ها و هم دختر‌ها را تهدید کند و ربطی به خوشگل و زشت بودن ندارد.

راههای فرار ازیک موقعیت و یا وضعیتی که ممکن است سو استفاده جنسی در آن رخ دهد را به کودکتان بیاموزید، می‌توانید برای این کار از داستان‌ها و یا سناریوهایی مانند مثال زیر استفاده کنید:
    مامان سپیده و سارا آن‌ها را برای خریدن نوشابه به سوپر محل فرستاده، آن‌ها بار‌ها برای خرید به این فروشگاه رفته‌اند. وقتی آن‌ها وارد می‌شوند همسایه که پیرمرد است آن‌ها را برای خوردن بستنی به خانه‌اش دعوت می‌کند. وقتی آن‌ها دارند بستنی می‌خورند، پیرمرد شروع به مالیدن دادن پای سارا می‌کند.
    از کودک ۶ تا ۸ ساله‌تان بپرسید اگر او به جای بچه‌ها بود چه کار می‌کرد؟ به چه کسی خبر می‌داد؟
    می‌توانید داستان را این طور ادامه بدهید که اگر پیرمرد به آن‌ها بگوید: «اگر به کسی چیزی نگویید من هر بار که اینجا می‌آیید به شما بستنی می‌دهم!» آن‌ها چه کار باید بکنند.
    اگر آن‌ها را تهدید کند که به صاحبخانه‌شان می‌گوید که آن‌ها را از خانه بیرون بکند، بچه‌ها باید چه کار بکنند؟
    خلاق باشید؛ مثالهایی از این دست فراوانند. شما می‌توانید با تاکید بر آنچه خود بچه‌ها می‌دانند به آن‌ها روشهای مقابله را بیاموزید.

فهرستی از کسانی که ممکن است کودک در صورت احساس خطر به آن‌ها پناه ببرد برای او مشخص کنید (ترجیحاً از زنان و خانمهای مورد اعتماد و در دسترس)

حمام کردن کودک فرصت خوبی برای آموزش نقاط خصوصی بدن و راههای محافظت از آن‌ها به کودک است. به کودکتان نشان دهید که شستن و تمیز نگه داشتن این ناحیه، برای سلامتی او اهمیت دارد و در ضمن باید مراقب باشد کسی به این نقطه دست نزند.
    نشان دهید که شما هم فقط برای سلامتی و پاکیزه نگه داشتن او به این نقطه دست می‌زنید. در سنین بالا‌تر، در صورتی که او را به حمام می‌برید به او فرصت دهید تا این ناحیه را خودش بشوید.

می‌توانید راههای برخورد با تماسهای ناخواسته را به او آموزش دهید. «نه گفتن» را به او بیاموزید و اینکه در صورتی که با تماس ناخواسته فردی سمج و پر زور روبرو شد چگونه از خود محافظت کند.

به کودک بگویید که تمام تماس‌ها خوب نیستند و یک بچه باهوش باید فرق بین تماسهای خوب و بد را بفهمد. باید تماسهای بد را به مادرو پدر، معلم و یا یک فرد مورد اعتماد گزارش بدهد. چون این تماس‌ها ممکن است کم کم پیشرفت کند و به سوء استفاده جنسی ختم بشوند.
    به کودک اطمینان بدهید که اگر تماسهای مشکوک را به یک آدم بزرگ مورد اعتماد گزارش بدهد، راحت‌تر می‌توان در مورد روش برخورد با آن تصمیم گرفت.
    به بچه‌ها بگویید که گزارش دادن موارد مشکوک باعث حفاظت بیشتر خودشان و بچه‌های دیگر می‌شود.
    یاد بدهید که نقاط جنسی و بدنش به خودش تعلق دارد و کسی حق ندارد بدون اجازه او به آن نقاط دست بزند. می‌توانید برای این آموزش از یک شعر و یا داستان استفاده کنید.
    چند سال قبل، شعری ژاپنی را می‌خواندم که برای کودکان ۲- ۳ ساله توضیح می‌داد که همانطور که مامان ساعتش را بالای کمد می‌گذارد و یا بابا وقتی موتور سواری می‌کند از کلاه ایمنی استفاده می‌کند. او هم پوشک می‌پوشد. شما هم می‌توانید به بچه بگویید که همانطور که او از چیزهای گرانبهایش مراقبت می‌کند ازآن نقطه هم باید مراقبت کند، و اجازه ندهد کسی آن را لمس کند مگر مامان یا دکتر آن هم فقط وقتی که مامان اجازه می‌دهد.
    اگر در سن ۳- ۲ سالگی این آموزش را به کودکتان بدهید بعد می‌توانید آموزشهای بعدی را بر همین اساس ادامه داده و در طی سالهای بعد او می‌داند چگونه از خودش مراقبت کند.

ارزشهای خانوادگی را به او بیاموزید مثلا بگویید: «ما توی خانوده مون از این کار‌ها نمی‌کنیم.» یا مثلا «ما این رفتار‌ها رو نمی‌پسندیم».
    این کار باید در زمینه‌ای از واقعیت انجام شود. کودک باید ببیند که شما واقعا برخی رفتار‌ها را عیب می‌دانید و به آن‌ها نمی‌پردازید؛ حتی اگر در حال مشاهده یک رفتار مشکوک توسط یکی از بستگان نزدیک مانند پسر خاله و یا پسر عمویش است. گرچه این کار گاهی بسیار مشکل است اما کودک باید بداند که ارزشهای خانوده او و قوانینی که در خانه آن‌ها وجود دارد حتی با قوانین خانواده عمو و خاله فرق دارد.
    این کار نیز باید در محیطی آرام و بدون ترس و سختگیری انجام بگیرد. بیشتر روی ارزشهای خانوادگیتان تاکید کنید.
    وقتی رفتار مشکوکی از یکی از افراد غریبه و آشنا دیدید. برای کودک بگویید که «این رفتار را من نمی‌پسندم و فکر می‌کنم خیلی از آدمهای دیگه دنیا هم تاییدش نمی‌کنند».

مثالهایی از پرسشهای کودکان و پاسخهای شما
    آیا درسته کسی به وسط پاهای من دست بزنه؟
    آیا مجبورم توی بغل عمو بشینم؟
    آیا ممکنه رازداری کار اشتباهی باشه؟

پاسخ‌ها برای سنین ۶- ۲ سال:
    اگر دوست نداری، هیچ وقت مجبور نیستی کسی را ببوسی یا بغل کنی. هیچ آدم بزرگی و یا هیچ فرد بزرگ‌تر از تو حق نداره به وسط پاهای تو دست بزنه، پس باید همیشه به من بگویی، تو مجبور نیستی هیچ رازی را از مامان مخفی کنی. حتی اگر کسی به تو بگوید که «اگر این کار را نکنی، اتفاق بدی می‌افتد». همه چیز را فورا به من بگو و مطمئن باش کاری می‌کنم که اتفاق بدی برای تو نیافتد.

پاسخ‌ها برای سنین ۶- ۸ سال:
    تنها کسی که تو باید همیشه از او اطاعت کنی مامان است. تو باید در مدرسه‌‌ همان طوری رفتار کنی که به تو می‌گویند، اما اگر در مدرسه کسی از تو خواست که کار عجیبی را در تنهایی با او انجام بدهی، لازم نیست حرف او را گوش کنی.
    اگر کسی به تو بگوید کارهایی مثل دست زدن به بدن همدیگر و یا بوسیدن را انجام بدهی، مجبور نیستی حرفش را گوش کنی. فقط بگو: «من نمی‌خواهم این کار را انجام بدهم:» یا «نمی‌خواهم این بازی را بکنم.» یا «می‌خواهم به خانه بروم.» اگر کسی از تو خواست تا درباره چیزی راز داری کنی، معمولا به خاطر این است که او می‌داند مامان از فهمیدن آن عصبانی خواهد شد بنابراین کار غلطی است که از تو بخواهند چیزی را به مامان نگویی. من باید همه رازهای تو را بدانم، بخصوص آنهایی که ناراحتت می‌کند.
    اگر شخصی به تو بگوید در صورت فاش کردن رازی به زندان یا جهنم می‌روی، بدجنس است و دروغ می‌گوید. او فقط برای ترساندن تو این را می‌گوید. نگران نباش مامان می‌تواند همه چیز را درست کند و تو اصلا سرزنش نمی‌شوی. هیچ کسٍ هیچ وقت نخواهد فهمید که تو درباره او با من صحبت کرده‌ای. تو همیشه می‌توانی به من اعتماد کنی.

پاسخ‌ها برای سنین ۱۱- ۸ سال:
    بعضی از آدم بزرگ‌ها دوست دارند با کودکان؛ پسر یا دختر، کارهای بد انجام بدهند. آن‌ها آدمهای بدی هستند و این کار نیز بسیار غلط است. این آدم‌ها فکر می‌کنند چون بزرگ‌تر و قوی‌تر از کسی هستند می‌توانند او را مجبور به انجام هر کاری بکنند، این اصلا درست نیست. این خلاف قانون است و پلیس بالاخره آن‌ها را دستگیر و زندانی می‌کند.
    اگر کسی سعی کند بدن تو را به شیوه بدی لمس کند یا از تو بخواهد بدن او را لمس کنی. حتی اگر فردی از خانواده خودمان باشد، آنچه را به تو گفتم به او بگو. تو هیچ وقت نباید حرف او را گوش کنی. حتی اگر هدیه‌ها و جایزه‌های بزرگی به تو پیشنهاد بکند.
    اگر احساس می‌کنی که شخصی به تو علاقه خاصی دارد و ممکن است سعی کند تماسهای مشکوکی با تو داشته باشد، فورا به مامان بگو تا من ترتیبی بدهم که تو دیگر هیچ وقت با او تنها نمانی.
    بعضی بچه‌ها فکر می‌کنند که اگر اتفاق بدی برای آن‌ها بیافتد تقصیر خودشان است، اما تو باید بدانی که اگر یک آدم بزرگ یا دختر یا پسر بزرگ‌تر سعی کند کار بدی مانند این انجام بدهد، هرگز تقصیر از کودک نیست.

تماسهای خوب:
    بغل کردن
    گرفتن دست‌ها
    نوازش کردن مو‌ها برای ابراز لطف
    بوسیدن معمولی به شیوه اقوام و نزدیکان
    ضربه ملایم به پشت برای تحسین و تشویق
    معاینه توسط پزشک

تماسهای مشکوک:
    نیشگون گرفتن
    قلقلک و لمس نقاط خصوصی بدن
    دست‌دان همراه با نیشگون گرفتن دست
    مالیدن پشت و کمر
    بغل کردن طولانی مدت

تماسهای بد:
    نیشگون گرفتن پا‌ها و وسط پا‌ها
    نوازش ناحیه تناسلی
    مالیدن پشت و کمر یا هر نقطه از بدن به پشت و باسن
    دست زدن به ناحیه تناسلی و سینه‌ها.

2. 7 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آموزش پیشگیری از سوءاستفاده جنسی به کودک!!

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از مطلبت راموناجان .
    به نظر من باید یه مجازات های خاص و خیلی سنگین برای افرادی که به کودکان تجاوز میکنن در نظر گرفته بشه .

6. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    متاسفانه در گوشه کنار میخوانیم یا میشنویم مخصوصا در خارج کشور و هم داخل ایران انگار مرد های مجرد موجب میشن که به فرزند خردسال یا کودک خودشون چه دختر یا پسر تعارض جنسی میکنن ( نه همه ) .... به نظرم ی راه کار این هست زن ها یکم از ناز کردن و توقع زیاد و... و این رفتار ها کمتر کنن تا مرد ها کمبود نیاز عاطفی و جنسی نداشته باشن که موجب این مشکلات برای کودکان و حتی سار مردم و خودشان نشود !!!!
    ویرایش توسط Name12 : 05-26-2017 در ساعت 01:15 AM

8. کاربران زیر از Name12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    ممنون از مطلبت راموناجان .
    به نظر من باید یه مجازات های خاص و خیلی سنگین برای افرادی که به کودکان تجاوز میکنن در نظر گرفته بشه .
    خواهش میکنم عزیزم.
    درسته دقیقا با نظرت موافقم اما به این شرط که این افراد توسط کودکان مورد تجاوز قرار گرفته معرفی بشن؛
    که متأسفانه متأسفانه بچه ها میترسن و سکوت میکنن و اون متجاوزای کثیف در امنیت کامل به دست درازیهاشون ادامه میدن ...

بچه باید تماس مشکوک و بد رو بشناسه و آگاه باشه که هر مورد آزار دهنده ای رو به پدر و مادرش بگه؛
    حالا در مورد بعضی والدین آموزش پیشکش! ای کاش حداقل مراقب بچه هاشون باشن٬ خیلی وقتا والدین مقصرن و در مراقبت از فرزندانشون کوتاهی میکنن؛

من زیاد دیدم دختربچه هایی که برای بازی میرن خونه دوستاشون که برادر بزرگ داره..‌
    زیااااااد دیدم که یک دختربچه توپول خوشگل و دوست داشتنی با لباس تنگ و چسبون که هر مردی رو تحریک میکنه وسط روز توی خلوتی تنها داره میره سوپر مارکت یا توی محوطه خارج از خونه تک و تنها داره بازی میکنه...
    واقعا برای اون بچه ها غصه م میگیره...

10. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Name12 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه در گوشه کنار میخوانیم یا میشنویم مخصوصا در خارج کشور و هم داخل ایران انگار مرد های مجرد موجب میشن که به فرزند خردسال یا کودک خودشون چه دختر یا پسر تعارض جنسی میکنن ( نه همه ) .... به نظرم ی راه کار این هست زن ها یکم از ناز کردن و توقع زیاد و... و این رفتار ها کمتر کنن تا مرد ها کمبود نیاز عاطفی و جنسی نداشته باشن که موجب این مشکلات برای کودکان و حتی سار مردم و خودشان نشود !!!!
    دقیقا٬ یکی از موارد خیلی دردناکی که مشاهده شده تجاوز پدر به فرزند خودشه!
    اتفاقا وقتی میخواستم این تاپیک رو ایجاد کنم یک مطلبی در رابطه با آموزش به کودکان میخوندم که به همین مورد اشاره کرده بود و چون خیلی ناراحت کننده و غم انگیز بود با خودم گفتم اینجا نزارمش بهتره ٬ باعث ناراحتی میشه!

ای کاش انسان ارزش و مسئولیت والد بودن رو بدونه و با فکر و قبول مسئولیت بچه دار بشه نه اینکه یهو بفهمه وسط لذت و عیش و نوشش ناخواسته پدر یا مادر شده!
    و اگر هم ناخواسته بچه دار شد انقدر عاقل و دارای درک باشه که بتونه بفهمه چه مسئولیت سنگینی روی دوششه...

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    در کشورهای پیشرفته غربی به جای تدریس مزخرفات و توهمات به بچه ها آموزش میدهند که چطور رفتار بکنند مورد تجاوز قرار نگیرند و همچنین ارگان هایی هست که اگر کودکی مورد سواستفاده قرار گرفت بتواند شکایت بکند.
    از نظر من فشار و افزایش جرم معضلی را حل نمیکند بلکه مثل کشورهای پیشرفته غربی باید اول به بچه ها آموزش داد سپس مراکزی باشد که بشود بهشان شکایت کرد(یعنی متجاوزان بدانند قانونی و مرجع قانونی مدافع کودکان است) که بترسند و دست به این کار نزنند.
    دوم بچه ها نترسند که اگر بگویند بهشان تجاوز شده از طرف خانواده و اجتماع طرد میشوند(چیزی که در کشورهای جهان سوم و کهنه فکر مرسوم است).
    کاملا درسته؛
    اینم از دردهای جامعه ماست که ریشه و اساس رو ول میکنن میچسبن به شاخ و برگ!

بله در واقع یکی از مسئولیتهای اصلی آموزش و پروش ٬ آموزش دادن این موارد به کودکان هست که متأسفانه تبدیل به تابو شده در نظام آموزشی!

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

افرادی هستند که در کودکی بهشون از طرف فرد بزرگسال تجاوز شده خودشون اقدام به تجاوز به کودک می کنن

یک سری افراد هم بیماری پدوفیلیا دارند که از بچه خوششون میاد و تحریک میشن

اینکه کسی از بی کسی بره سراغ بچه ..... هست ولی کمه
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

14. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    0

من حتی نقل از کسی که قربانی بهش گفته بود شنیدم که عمو یا دایی اشان رابطه جنسی به نحوه مختلفی باهاشان داشته در بچگی ..... اینا سر چشمه از کمبود نیاز های عاطفی و جنسی نسبت به جنس مخالف هست ( به حد زیادی )
    اتفاقات مختلف هست برای پیشگیری و کم تر کردن این اتفاقات باید خیلی چیزا تغییر کنه از اموزش در مدارس و تربیت فرزندان و....
    روابط جنسی خانوادگی زیاد هست یکی از راه های حل اش این هست به جایی که یک عده دوست دختر و پسرن بقیه هم بتونن با جنس مخالف رابطه عاطفی داشته باشن یا اگر همسر دارن همسری داشته باشن که زیادی مرد را اذیت نکند با ناز کردن و....
    ویرایش توسط Name12 : 05-26-2017 در ساعت 04:16 PM

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

روابط جنسی خانوادگی زیاد هست
    !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط آرش67 : 05-26-2017 در ساعت 04:30 PM
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
    این جا سایت مشاوره و یک جورایی جامع شناسی هست این جا دیگه گفتن اش عیب نیست .
    ویرایش توسط Name12 : 05-26-2017 در ساعت 04:36 PM

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

این جا سایت مشاوره و یک جورایی جامع شناسی هست این جا دیگه گفتن اش عیب نیست .

توضیح روابط جنسی خانوادگی نسبت به چی زیاده

به نظرم رواج نداره
    ویرایش توسط آرش67 : 05-26-2017 در ساعت 04:46 PM
    امضای ایشان

19. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

بچه ها رو با اقوام مسافرت نفرستید.حتی اگر از اون شخص یا اشخاص مطمئنید چون امکان داره اتفاقی خارج از دسترس اون شخص برای بچه پیش بیاد و چون حضور ندارید کاری از دست شما بر نمیاد.
    تا سن و سالی که بزرگ میشه و میتونه دفاع کنه و تشخیص میده یا باید پدر و مادر به مدرسه ،کلاس و... ببرند یا سرویس مطمئن بگیرند
    برای خرید کردن هم برای بچه وقت باید گذاشت مثلا میبینید هر روز میخواهد خوراکی بخره باید پدر یا مادر وقت بگذارند همراه بچه باشند تا بچه نیازش رو برطرف کنه.بازی کردن بچه ها هم باید زیر نظر باشه بطور نامحسوس مثلا یا در محوطه مجتمع یا اگر بیرون بازی میکنند باید وقت گذاشت و بیرون از خانه مراقب بود تا بچه بازی کنه.
    ویرایش توسط siavash_en : 05-26-2017 در ساعت 04:57 PM

21. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    در کشورهای پیشرفته غربی به جای تدریس مزخرفات و توهمات به بچه ها آموزش میدهند که چطور رفتار بکنند مورد تجاوز قرار نگیرند و همچنین ارگان هایی هست که اگر کودکی مورد سواستفاده قرار گرفت بتواند شکایت بکند.
    از نظر من فشار و افزایش جرم معضلی را حل نمیکند بلکه مثل کشورهای پیشرفته غربی باید اول به بچه ها آموزش داد سپس مراکزی باشد که بشود بهشان شکایت کرد(یعنی متجاوزان بدانند قانونی و مرجع قانونی مدافع کودکان است) که بترسند و دست به این کار نزنند.
    دوم بچه ها نترسند که اگر بگویند بهشان تجاوز شده از طرف خانواده و اجتماع طرد میشوند(چیزی که در کشورهای جهان سوم و کهنه فکر مرسوم است).
    کاملا باهاتون موافقم.
    اموزش هایی که به بچه ها تو مردارس ایران بخصوص دبیرستان میدن افتضاحه.
    ویرایش توسط saba95 : 05-26-2017 در ساعت 07:22 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)