نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: برادر من همه را کتک می زند!

1230
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15901
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question برادر من همه را کتک می زند!

سلام یه داداش یک ساله و نیمه دارم که بچه آخر هس و اختلافش سنش با منو داداش دیگم زیاده
    در قبل از یک سالگیش بهش دعوا و کتک زدن یاد دادیم و بدلیل ورزشکار بودن من و داداش دیگم تمرین های مارو نگاه میکرد و تقلید میکرد
    الان متاسفانه بدلیل بزرگ بودن هیکل و شرایط فیزیکیش حتی بچه های 2 و 3 ساله رو هم کتک میزنه ، توی خونه ناگهان شروع به کتک زدن اعضای خانواده میکنه

لطفا راهنماییمون کنید که چطور باهاش رفتار کنیم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : برادر من همه را کتک می زند!

نقل قول نوشته اصلی توسط lrzzare نمایش پست ها
    سلام یه داداش یک ساله و نیمه دارم که بچه آخر هس و اختلافش سنش با منو داداش دیگم زیاده
    در قبل از یک سالگیش بهش دعوا و کتک زدن یاد دادیم و بدلیل ورزشکار بودن من و داداش دیگم تمرین های مارو نگاه میکرد و تقلید میکرد
    الان متاسفانه بدلیل بزرگ بودن هیکل و شرایط فیزیکیش حتی بچه های 2 و 3 ساله رو هم کتک میزنه ، توی خونه ناگهان شروع به کتک زدن اعضای خانواده میکنه

لطفا راهنماییمون کنید که چطور باهاش رفتار کنیم؟

خب این نشون میده درسش رو خوب یاد گرفته ...

شمام باید وقتی بهش کتک زدن یاد میدادید کمی از کتک هاش بخوردید

ولی در این مورد باید با مشاوران کودک مشورت کنید تا بسته به نوع رفتار ایشون راهکارهایی عملی رو بکار بگیرید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

در این روش باید مادرتون هم به شما کمک کنه

۱) لحظه ای درنگ کنید. اگر می بینید کودک پرخاشگری می کند سریع به رفتار او پایان بدهید. سعی کنید با آرامش با او صحبت کنید، اگر به حرف های شما گوش نمی دهد، او را کناری کشیده و به او بگویید رفتارت از کنترل خارج است، باید کمی آرام بگیری.

۲) از کودک توضیحی راجع به رفتارش نخواهید. وقتی از کودک بپرسید به چه دلیل فلان کار را کردی، با خود فکر می کند بعضی مواقع هست که کار او درست است و حق دارد فلان کار را انجام دهد. این هم به این معنی نیست که دنبال دلیل کار او نگردید. اگر فرزند شما موهای دوست خود را می کشد به این دلیل که به او اجازه نمی دهد سرسره بازی کند، شما وارد عمل شوید و به آنها بگویید به نوبت، بازی کنند. کودک با این کار متوجه می شود که باید منصف باشد و اگر مشکلی پیش آمد با شما در میان بگذارد تا شما موضوع را حل و فصل کنید.

۳) سعی کنید نتیجه بگیرید. بعضی کودکان هر نوع توجهی را دوست دارند. از این رو زمانی که کودک کار اشتباهی را انجام می دهد و شما خشمگین می شوید، کودک ذوق می کند (با خود می گوید مامان را دیوانه کردم) و انگیزه پیدا می کند که دفعه بعد هم این کار را تکرار کند.

۴) بدانید رفتار کودک شما به احساسات دیگران هم ربط دارد. کودکان نوپا آگاه نیستند که رفتار آنها روی دیگران اثر می گذارد. کودک باید بداند که دوستان او چه احساسی پیدا می کنند، وقتی او آنها را گاز می گیرد، به کودک بگویید درست است که او دوست ندارد اسباب بازی های خود را به بقیه افراد بدهد، اما کتک زدن آنها هم کار درستی نیست.

۵) به کودک خود کمک کنید آرام بگیرد. کودکان نوپا وقتی ناراحت می شوند کنترل خود را از دست می دهند. بعد از کمی وقت با کودک خود صحبت کنید و بگویید درست است که ناراحت می شوی، اما با این کار دیگران را هم ناراحت می کنی. بدین صورت به کودک خود کمک می کنید احساساتش را درک کند و آنها را رده بندی کند.

۶) کودکان را مجبور نکنید که با دیگران شریک شوند. بعضی مواقع کودک شما نمی خواهد بقیه بچه ها را به بازی راه دهد بنابراین به طور سرسختانه رفتار می کند، اما در واقع این جزئی از رفتار اجتماعی می باشد. در یک گروه کوچک، کودک در موقع بازی اگر یکی از هم بازی های خود را بیرون کند رضایت دیگر دوستان خود را به دست می آورد و با خود می گوید، عجب زوری دارم. راه حل: وقتی کودک شما پیش دوستان خود نیست با او صحبت کنید و بگویید که شما مشاهده کردید چه اتفاقی افتاد، و اینکه صحیح نیست که کسی را از بازی بیرون کند.
    ۷) مهارت های حل مشکل را به او یاد بدهید. یک بازی ساختگی را ترتیب دهید و با کودک خود هم بازی شوید و بدین طریق به او راههای مثبت برای حل مشکل را یاد دهید.

در این بازی وانمود کنید که یکی از دوستان کودک خود می باشید که اسباب بازی او را برداشته است. به او یاد دهید که چطور با دوست فرضی خود صحبت کند (این اسباب بازی من است، لطفا آن را به من برگردان)، و اگر این کار بی فایده بود به او بگویید که باید در این مواقع از یک بزرگتر کمک بگیرد. با این کارها حتما نتیجه خواهید گرفت.
    ۸) اگر تا حالا دیده اید یک بچه من، من کنان ابراز تاسف می کند، شاید با خود فکر کنید که بی فایده است که از او درخواست عذرخواهی کنید. آیا فکر می کنید در این سن بدجنس است؟

ممکن است این طور نباشد، اما حتی اگر امروز عذر خواهی نکند، بهتر است به او یاد دهید که این کار را تمرین کند تا شاید روزی آن را انجام دهد. و کودک متوجه خواهد شد که عذرخواهی کردن و متاسف بودن به چه معنی است.

بنابراین به او کمک کنید عذرخواهی کند و آن را به زبان بیاورد. دلسوز باشید، و به او بگویید ابراز تاسف سخت است اما چون او کار اشتباهی انجام داده، نیاز است که عذرخواهی کند.

● وقتی که کودک شما گاز گرفته شده یا کتک خورده است
    احتمالا کودک خود را در زمین بازی دیده اید که کتک بخورد و مادر دوستش توجهی به کار بچه خود نمی کند (دوستش بازوی او را گاز گرفته است)،
    اما خود شما می توانید با مادر آن کودک صحبت کنید (مادر بی اعتنا).

۱) مشکل را به طور ساده بیان کنید: کودک شما دختر مرا گاز گرفته است. می توانید به من کمک کنید؟ وقتی بچه ها آرام گرفتند، آنها را تشویق کنید که به طور مستقل و جداگانه کاری را انجام دهند. شما ممکن است بگویید، بگذارید ببینیم کدام یک از شما دو نفر یک کاخ برای مادرتان درست می کنید. اگر کودکان سرگرم کاری بامزه و مثبت بشوند دیگر با یک دیگر درگیری پیدا نمی کنند.
    واگر این کار نتیجه نداد؟ اگر کار بالا گرفت، آنجا را ترک کنید. اگر مادر آن کودک قبول نکرده که گاز گرفتن کار بدی نبوده، دیگر اجازه ندهید دو کودک با یکدیگر بازی کنند. اما در بیشتر مواقع مادر دیگری ابراز تاسف می کند و سعی می کند کودک خود را از این کار بازدارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد