نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کودک بهانه گیر

884
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37503
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation کودک بهانه گیر

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
    من یه پسر 4 ساله دارم که متاسفانه خیلی عصبی هست و همیشه گریه می کنه.
    اما مشکل بزرگ من باهاش اینه که با این که بدون اغراق تمام اسباب بازی ها رو داره ، اگر هر وسیله ای دست بچه دیگه ببینه اون رو میخواد و کلی گریه میکنه واقعا این رفتارش باعث خجالت من میشه .
    میخواستم بدونم باید چکار کنم؟
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تربیت کودک

نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan123 نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
    من یه پسر 4 ساله دارم که متاسفانه خیلی عصبی هست و همیشه گریه می کنه.
    اما مشکل بزرگ من باهاش اینه که با این که بدون اغراق تمام اسباب بازی ها رو داره ، اگر هر وسیله ای دست بچه دیگه ببینه اون رو میخواد و کلی گریه میکنه واقعا این رفتارش باعث خجالت من میشه .
    میخواستم بدونم باید چکار کنم؟
    با تشکر
    سلام
    به نظر من بچه ها خیلی باهوش هستن،فهمیده با گریه میتونه چیزایی که میخواد رو بدست بیاره و از شما باج بگیره،در درجه اول اصلا از رفتار بچه اون خجالت نکشید،این یه چیز طبیعی هست،اگر وسیله ای میخواد که شما صلاح نمی بینید تهییه کنید خب این کار رو نکنید،گریه میکنه؟خب بکنه،شما نباید از رفتارش خجالت بکشید،به مرور یاد میگیره که نمیتونه وسایلش رو با گریه و قلدری بدست بیاره،بعد کم کم توضیح بدید که این وسیله رو نمیگیرم به این دلیل

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کودک بهانه گیر

کودک بهانه گیر
    بهانه‌گيري معمولا در بين خردسالان، به خصوص قبل از ‌اينكه بتوانند به خوبي صحبت كنند، رايج است.
    ‌اين يكي از معدود راه‌هايي است كه بچه‌ها توسط آن مي‌توانند نارضايتي و خشم خود را از آنچه كه نمي‌توانند به دست آورند، ابراز كنند.
    اگر طريقه گفتار خود را تغيير داد، با بيان جمله‌اي او را تشويق كنيد. مي‌توانيد بگوييد:
    «وقتي بدون نق نق كردن مي‌گويي كه چه مي‌خواهي، بيشتر دوستت خواهم داشت.»
    وقتي كه در مقابل پرخاشگري كودك خود با خشم و عصبانيت عكس‌العمل نشان دهيد.
    به‌طور غيرمستقيم به او مي‌آموزيد كه عصبانيت وسيله كارسازي براي دست يافتن به اهداف است.
    در عوض مي‌توانيد بگوييد:
    «وقتي از گريه كردن دست برداشتي، در مورد آن با هم صحبت مي‌كنيم و راه‌حلي پيدا مي‌کنيم و به اتاق ديگري برويد.»
    خودتان را به كار ديگري مشغول كنيد.
    مثلا مطالعه كنيد. با ‌اين كار به او مي‌فهمانيد كه تا آرام نشود، نمي‌تواند توجه شما را جلب كند.
    اغلب [replacer_a]، اگر مخاطب مورد نظر حضور نداشته باشد، زودتر متوقف مي‌شود.
    اگر متوجه شدید الان است که بهانه گیری های کودک آغاز شود، بلافاصله حواس او را پرت کنید:
    اسباب بازی به او بدهید، مکانش را عوض کنید، شکلک های خنده دار در بیاورید یا توجه او را به پرنده در حال پرواز جلب کنید.
    در صورتي كه كودك شما در يك مكان عمومي شروع به بدخلقي و پرخاشگري كرد.
    بدون توجه به نگاه‌هاي مردم، او را به گوشه‌اي خلوت ببريد و منتظر شويد تا آرام شود
    به او بگوييد: «‌اينجا پيش تو مي‌مانم تا وقتي كه آرام شوي و با هم صحبت كنيم.»
    اگر بعد از سه يا چهار دقيقه باز هم به فرياد و گريه خود ادامه داد، او را برداريد و از آن مكان خارج شويد.
    البته از ياد نبريد که پرخاشگري‌ کودک هميشه به پرخاشگري‌ منجر نمي‌شود و در واقع كودكان به علل مختلفي ‌اين كار را انجام مي‌دهند.
    شاید بهانه گیری های روزانه برای کودکان امری طبیعی باشد اما باید مراقب مشکلات احتمالی هم باشید.
    هر گونه تنش و استرسی که در خانه وجود دارد می تواند در بیشتر شدن بهانه‌جويي و بهانه گیری های کودک تاثیر بگذارد.
    اگر کودک به طور مدام بهانه گیر است و به خود یا دیگران آسیب می رساند حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

کج خلقی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)