نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کودک دو ساله من

5384
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6025
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کودک دو ساله من

پسری ۲۶ ماهه دارم. خیلی گریه میکنه. تا یه چیزی بهش میگیم (دست نزن، نرو، نکن) ما رو تهدید میکنه ( گریه میکنم هااا) و شروع میکنه به گریه کردن. وقتی یه بچه کوچیک میبینه همش گریه میکنه که کسی با اون بازی نکنه.همه چی رو برای خودش میخواد. با هیچ بچه ای هم بازی نمیکنه. همش با بزرگترها. واقعا نمیدونم چه جوری تربیتش کنم. لطفا کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کودک دو ساله من

نقل قول نوشته اصلی توسط ADR نمایش پست ها
    پسری ۲۶ ماهه دارم. خیلی گریه میکنه. تا یه چیزی بهش میگیم (دست نزن، نرو، نکن) ما رو تهدید میکنه ( گریه میکنم هااا) و شروع میکنه به گریه کردن. وقتی یه بچه کوچیک میبینه همش گریه میکنه که کسی با اون بازی نکنه.همه چی رو برای خودش میخواد. با هیچ بچه ای هم بازی نمیکنه. همش با بزرگترها. واقعا نمیدونم چه جوری تربیتش کنم. لطفا کمکم کنید.
    با سلام

عزیز با توجه به گفته ها و نکاتی که فرمودید اگر چه خیلی کوتاه بود, مشخص شد متاسفانه راجب پرورش و تعلیم وتربیت کودکان خیلی کم میدانید!. پیشنهاد میکنم حتما کتابهای خوب ومعتبر را در این زمینه که تعدادشان هم کم نیست را بگیرید و بخوانید و به آنها عمل کنید. به طور خلاصه کودک را به هیچ وجه تکرار میکنم به هیچ وجه وتحت هیچ شرایطی تنبیه فیزیکی نکنید,به فرزند 26 ماهه خود حتی المکان سعی کنید نه نگویید ولی اگر نه گفتید حتما سفت و سخت بر روی حرف خود وایستید, حتی اگر خون گریه کرد. و وقتی هم چیزی خواست حتی اگر آن چیز دم دست بود لطفا بهش بگید کمی صبر کن (و چند ثانیه و یا چند دقیقه) صبر کنید و سپس ان را به او بدهید. موفق باشید

3. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

خب مشاورین کودک بهتر میتونن به شما کمک کنن ...

گاهی بیش فعالی میتونه علت این پرخاشگری باشه ... که با دستوراتی میتونید اونو کنترل کنید

و اینکه وقتی تونسته ضعف شمارو در گریه کردنش پیدادکنه پس مسلم بدونید خوب میتونه ازش استفاده کنه

در صورتی که اگه شما صبور باشید و خریدار این احساسش نباشید بعد از مدتی از این کار دست میکشه

حالا خواست اعت ها گریه و فریادم کنه بهش اجازه بدید و اتاقی رو که وسیله در اون نیست رو براش اماده کنید

تا هر طوری که خواست با داد و گریه خودش رو سبک کنه ولی شما دیگه نباید خریدارش باشید

ولی اگه در این مورد صبور نباشید باید هرروز بیشتر در این مورد با دستوراتش بسازید

پس بهتره در این مورد با مشاوره کودک حتما" مشورت کنید و از تغییر رفتارش تعجب کنید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6025
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. ممنون از اینکه پاسخ دادین. باید بگم من هیچ وقت تنبیه بدنی نمیکنم. خیلی هم صبور هستم و سعی میکنم همیشه نازش رو بکشم و کمتر عصبانی بشم. مشکل دیگه ای که دارم اینه که اصلا تنها بازی نمیکنه همش دوست داره با من باشه با من بازی کنه با من خونه رو تمیز کنه با من اشپزی کنه و... . اصلا پیش هیچ کس نمیمونه یعنی من کاملا از همه چیز محرومم نمیتونم وقتی برای خودم بزارم. حتی پیش باباش هم نمیمونه. اگه من پیشش باشم با دیگران بازی میکنه ولی اگه من نباشم فقط گریه میکنه . خلاصه خیلی وقتها خسته میشم. لطفا در این مورد هم راهنماییم کنید. واقعا ازتون ممنون هستم.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من 6ما بعد از ادوجم بچه دار شدم البته برخلاف میل و علاقم ابتدای بارداریم قصد سقط داشتم اما نتوستم...بعد از تولدش خیلی گریه میکرد و عملا زندگی رو به ما زهر کرده بود من هم از نظر جسمی کلا داغون بودم ..
    حرفم اینه که سر این قضایا و اینکه یه جورایی مانع ادامه تحصیل و خیلی کارایی دیگه که میخواستم بکنم شد از همون اول اصلا حوصلشو نداشتم والان که 2 سالشه اصلا نمیتونم باهاش خوب رفتار کنم شایدپیش خودوتون بگید چه مادر سنگدلی هستم اما واقعا دست خودم نیست و اینکه بعد از تولدش خیلی خیلی عصبی شدم جوری که همسرم صداش درومده
    یه مشکل دیگه که دارم من دور از خانواده و فامیل زندگی میکنم و با کسی هم در ارتباط نیستم و عملا تنهای تنهایم و مجبورم کل وقتمو با دخترم بگذرونم و همین عصبی شدنم رو تشدید کرده و فکر میکنم رو دخترمم خیلی تاثیر منفی گذاشته میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    ویرایش توسط nafass : 11-10-2014 در ساعت 02:19 AM

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    پس چرا هیچ پاسخی برای سوالم داده نمیشه..........

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

اول در جواب سوال خانم adr لازم میدونم اینو بگم که این که شما به گریه هاش توجه نکنید و بزارید همینطور گریه کنه این کار رو اعصاب و روان بچه تاثیر منفی

میذاره و باعث میشه در اینده و وقتی که بزرگ شد عصبی باشه و به نظرم تنبیه بدنی بهتر از اینه که با اعصاب بچه بازی کنید البته بازم اینو بگم که منظورم این نیست که

تنبیه بدنیش کنیدا منظورم از گفتن اون حرف فقط مقایسه این دو بود و در اخر بازم میگم این نظر شخصیه منه

و فک میکنم اگه بچه رو ببرید مهدکودک ثبت نامش کنید و کارو بسپارید دست مربی ای که کارش تربیت بچه هاست جواب بهتری میگیرید

از این هم نترسید که ممکنه بهانه بگیره و فقط در صورت حضور شما اونجا باشه ممکنه هفته اول یکم مقاومت کنه ولی بعدش خودش اروم میشه

اینطور که پدر و مادرم میگم من هم وقتی بچه بودم تقریبا مثل بچه شما بودم و وقتی مادرم منو برد مهد ثبت نام کرد تا یه هفته با مادرم با هم میموندیم

تا این که بالاخره راضی شدم که مادرم نباشه و تنهایی اونجا باشم

بالاخره مربیا هم کارشون همینه دیگه میتونن بچه رو راضی کننو باهاش راه بیان

موفق باشید

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

اما در جواب سوال نفس خانم لازم میدونم اینو بگم که خب پدر و مادر باید با هم بچه رو بخوان و خودشون در نظر بگیرن که چه وقتی برا بچه دار شدن خوبه

و الان احساس یه خلاء تو زندگیشون میکنند که با بچه پر میشه

بچه مایه برکته زندگی و قوی شدن عشق میون زنو مرده اما اگه ناخواسته باشه ممکنه یه همچین مشکلی که برا شما پیش اومده پیش بیاد

دور بودن از خانواده و اشنایان هم مزید بر علت شده که عصبانیتتون و ناراحتیتون تشدید بشه

اما به این هم فکر کنید که این که شما ناخواسته صاحب فرزند شدید مقصرش خودتونید و بی احتیاطی ای که کردید پس اون بچه بی گناه رو

الکی به خاطر گناه نکرده عذاب ندید چون بی رحمیه

در مورد گریه هم بابابزرگم میگه که گریه و شیطونی برای بچه هست.بچه ای که شیطونی نکنه یا به اندازه گریه نکنی انگاری مریضه پس این هم مشکلی نیست

در مورد درس خوندن هم از قول بابام میگه تا اونجایی که میتونی درستو بخون چون بعد ازدواج درس خوندن تقریبا غیر ممکن میشه و حدش به صفر میل میکنه

مادرا اگه با این دید به بچشون نگاه کنن که این بچه هدیه ایه که خدا بهشون داده و در قبال تربیتش مسئول هستن با دقت و توجه بیشتری بچه شونو تربیت میکنن

چون هیچ بچه ای از بدو تولدش دزد یا قاچاقچی به دنیا نمیاد و روح همه بچه ها پاکه اونایی که به این کارا کشیده میشن مقصر اصلیش خانوادهاشون هستن که تو

تربیتشون کوتاهی کردن

و خب البته اینکه مردم در اینده در مورد بچهتون چه قضاوتی بکنن به تربیت الان شما بستگی داره مردم در اینده میتونن به بچتون بگن که خدا پدر و مادرتو لعنت کنه که همچین بچه ای تربیت کردن

و میتونن هم نه بگن خدا پدر و مادرتو بیامرزه که بچه ای مثل تو رو تربیت کردن و همونطور که گفتم این برمیگرده به تربیت الان شما و خلاصه مطلب اینکه بچه شما در اینده دیو باشه یا فرشته

به همت الان شما بستگی داره پس به این حرفام فک کنید شاید تو رفتارتون نسبت به بچتون تجدید نظر کردید

موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد