نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: رفتار خشن همکلاسی پسرم

21788
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16791
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار خشن همکلاسی پسرم

من امروز با این سایت اشنا شدم. خیلی دوست دارم که جواب مرتبطی با سوالم اینجا داشته باشم.
    من خارج از ایران زندگی میکنم و اخیرا شهری که زندگی میکردم را عوض کردم. مدت سه ماهه که در شهر جدید هستیم. پسر 6 ساله ای دارم که پیش دبستانی را میگذراند و به محض ورود ما به شهر جدید وارد مدرسه جدید شد. شهر قبلی که بودیم کلی دوست و همکلاسی داشت ولی از دور شدن از دوستاش شکایتی نکرد. کلاس فعلی یک پسر ایرانی همسن خودش هست که به شدت احساس مالکیت روی همکلاسی ها دارد. به طرزی که دیروز وقتی توی پارک نزدیک خونمون بازی میکردند متوجه شدم که مانع از بازی کردن بچه های دیگر با پسر من میشود و به دلیل قدیمی بودن رفاقت خودش به انها تشر میزنه که با فلانی بازی نکنید و بقیه هم به حرفش گوش میکنن!!!! وقتی دیروز از پسرم پرسیدم توی مدرسه هم این طور رفتار میکنن پاسخش مثبت بود! یعنی زنگ تفریح هم اون پسر ایرانی اجازه بازی هیچ بچه ای را با پسر من نمیده. البته رفتار اون پسر اصلا زیبا نیست و ما یک بار دیگه هم که بیرون رفته بودیم با هم، پسرم را زد! و من ندیده گرفتم و گفتم به مرور درست خواهند شد. لطفا کمکم کنید که ایا با این بچه قطع رابطه کنیم؟ ایا حرف خاص یا رفتار خاصی پیشنهاد دارید.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : لطفا کمکم کنید!

درود به مشاور خوش اومدین
    توجه داشته باشید دعوای کودکان مانند دعوای بزرگترها نیست کینه و یا ازوری تعمد و تعقل باشه
    کودک هیچگونه کنترلی بر رفتارهایی که بروز میده نداره منتهی باید از خانواده این درتربیت کودک نهادینه بشه
    درکودکان خصوصا مدارس اینگونه دعوا و منیت ها در بین همسن و سالان ازهمین امر ناشی میشه
    واگر حتی شما بازم مدرسه رو عوض یا قطع رابطه اگر فرزند شما این توانایی رو در روریا رویی با مشکلات خصوصا بین همسن وسالاش نداشته باشه بازم دچارمشکل هست بهترین گزینه عدم دخالت زیاد وبرخورد جدی متقابل هست بلکه با مهربانی توجیه بشه نا باهم دوستی کنند یک کودک حتی بایک چیر کوچیک کنقلب وتشویق میشهوجای دشمنی واین شیطنت دوست میشه
    پس فقط با مصالحه و حرف زدن و تربیت خانوادگی میسره ویا میتونید با همچین کودکی سازگاری ایجاد کرد نه تنبیه ویا صورت مساله روپاک ردن کودک تغییر پذیره

دلایلی ممکنه که درروند رفتار واین مشکل شخصیتی کودکان نقش داشته باشه چند موردشو میگم

هیچ کس به او نگفته نامهربانی مجاز نیست. نوع تربیت خانواده ونظارتشون .

نیاز به برتری داشتن بر دیگران آزار رساندن به دیگران، در او احساس برتری ایجاد می کند.

تمایل به «خودی» تلقی شدن او به عنوان روش برای این که جزئی از گروه به حساب بیاید، افراد خارج از گروه را تحقیر می کند.

ضعف مهارت های اجتماعی او مهارت های کنار آمدن با دیگران را یاد نگرفته است. ( همکاری، خویشتن داری، احترام، مهربانی، مذاکره، گوش دادن و ...) بنابراین با تحقیر کردن کودکان دیگر، با آن ها ارتباط برقرار می کند.

روشی که با او رفتار شده است. با او با نامهربانی رفتار شده و او هم همان رفتارهای نامهربانانه را تقلید می کند.

فقدان مهارت حل مسئله به این دلیل که روش حل تعارضات را نمی دانند، به انگ زدن به دیگران یا توهین کردن به آن ها متوسل می شود.

فقدان حرمت نفس او خود را خوب و خواستنی نمی داند.

حسادت او به کودک دیگری رشک می برد و برای این که خودش احساس بهتری داشته باشد او را تحقیر می کند.

وخیلی از مسائلی که شخصیتی متفاوت رو درکودک رقم میزنه حالا شما به فرض ازاین کودک مورد نظر قطع رابطه کردید ایافرزند شما مصون خواهد بود؟
    باید خودتون باش حرف بزنید ودشواریهای اجتماع رودرحد فهم ودرکش بهش یاد بدید تا توانایی این روداشته باشه چطوری کنار بیاد یا چطوخودشو وفق بده وهمین اقا پیر روبا خودش همسو کنه
    موردسوال یا ابهامی بود درخدمتتونم پیجم کنید یاحق

3. 2 کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16791
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از شما سپاسگزارم. خیلی مفید بود.

5. کاربران زیر از رزالین12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37739
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا نمیدونم چهی بگم اون پسر ایرانی یه رییس شده واسشون به نظر من باید سعی کنید یه کاری کنید تا اون پسر بچه جذب فرزند شما بشه شاید اگه رفت و آمد های کوچیکی با خانواده اون پسر داشته باشین تا بچه ها بیشتر باهم آشنا بشن فکر خوبی باشه
    امضای ایشان
    دردیست غیر مردن کان را دوا نباشد...[

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط FNF نمایش پست ها
    واقعا نمیدونم چهی بگم اون پسر ایرانی یه رییس شده واسشون به نظر من باید سعی کنید یه کاری کنید تا اون پسر بچه جذب فرزند شما بشه شاید اگه رفت و آمد های کوچیکی با خانواده اون پسر داشته باشین تا بچه ها بیشتر باهم آشنا بشن فکر خوبی باشه
    ممنون از نظرتون
    تاپیک مربوط به سال ۲۰۱۵ هستش.
    لطفا به تاریخ تاپیک ها قبل از پاسخ دادن دقت کنین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد