نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: 13 سال اختلاف سن

1676
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28853
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb 13 سال اختلاف سن

باسلام.
    من دختری 27 ساله متولد 67 هستم لیسانس هنر(گرافیک)چند روز پیش یه آقایی ازم خواستگاری کردن که ایشون قبلا دبیر خودم بودن و متولد 55 هستن.13 سال باهم اختلاف سنی داریم.ایشون ارشد هنر دارن و دبیر هستن.دو سال پیش همسرشون فوت میکنه و الان تصمیم به ازدواج گرفتن
    الان تو شرایط کاملا سردر گمی به سر میبرم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و چی بگم.
    بنظر آدم خوبی میان ولی اختلاف سنی و ضربه روحی که دو سال پیش خوردن و برا یه معضله.
    احساس میکنم برای رهایی از غم از دست دادن همسرشون میخوان دوباره ازدواج کنن.خیلی ابراز احساسات میکنن و من در جواب چیزی نمیتوم بگم.

ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنید منو

2. کاربران زیر از پریا رحمانی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : 13 سال اختلاف سن

سلام عزیزم

درست فکر کردی یکی از دلایل که تصمیم به ازدواج دارن بخاطر فوت همسر ثابقشون هست!

و اینکه شما الان و نبینید اینده رو ببینید 13 سال اختلاف سنی ! شما هنوز یه دختر جوون هستید ولی این اقا 40 ساله فوقش شادابی داشته باشن تا 5سال دیگه هم از نظر ظاهر شکسته تر میشن بی حوصله تر میشن هم ممکن دیگه نتونه شمارو درک کنه !!!! و ممکن نتونه دیگه خواسته های جنسی و عاطفیتون براورده کنه

اگر واقعا موقعیتت خوبه خاستگارای دیگه ای داری این مورد و رد کن. چون موفق شدن تو این زندگی درصدش پاین
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

اختلاف سن در زوجين چقدر اهميت دارد؟

تفاوت سن در فرهنگ ما اهميت دارد ولي ميزان آن را هم هيچ علم و منطقی با قاطعيت تخمين نزده است.

تفاوت در سن بلوغ دختر وپسر اين روند را طوري نهادينه كرده كه پسرها با توجه به ديرتر بالغ شدنشان بايد از دخترها بزرگتر باشند، با اين حال فاكتور سن به تنهايي نمي تواند تضمين كننده يك ازدواج موفق باشد.
    رشد عاطفي و فكری،
    تشابه علایق و طرز تفكر،
    تشابه مذهبی، تحصيلاتی و طبقاتی،
    تشابه طرز فكر به مسائل جنسی،
    تشابه به علاقه به زندگي و
    فرهنگ وآداب و رسوم بين زوجين
    نشان دهنده بهترين زمان برای ازدواج است.

اينكه مرد از زن بزرگتر باشد
    يا زن از مرد بزرگتر باشد
    يا هم سن هم باشند
    هيچكدام ملاك كلی نيست، تنها ملاك تعيين كننده رشد فكری و عاطفی طرفين می باشد.
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

http://forum.moshaver.co/f77/%D9%85%...7%D8%AC-30098/

شما قبلا هم در این مورد تاپیک زده بودید .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

ویرایش توسط orbital : 06-19-2016 در ساعت 05:12 AM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    اختلاف سن در زوجين چقدر اهميت دارد؟

تفاوت سن در فرهنگ ما اهميت دارد ولي ميزان آن را هم هيچ علم و منطقی با قاطعيت تخمين نزده است.

تفاوت در سن بلوغ دختر وپسر اين روند را طوري نهادينه كرده كه پسرها با توجه به ديرتر بالغ شدنشان بايد از دخترها بزرگتر باشند، با اين حال فاكتور سن به تنهايي نمي تواند تضمين كننده يك ازدواج موفق باشد.
    رشد عاطفي و فكری،
    تشابه علایق و طرز تفكر،
    تشابه مذهبی، تحصيلاتی و طبقاتی،
    تشابه طرز فكر به مسائل جنسی،
    تشابه به علاقه به زندگي و
    فرهنگ وآداب و رسوم بين زوجين
    نشان دهنده بهترين زمان برای ازدواج است.

اينكه مرد از زن بزرگتر باشد
    يا زن از مرد بزرگتر باشد
    يا هم سن هم باشند
    هيچكدام ملاك كلی نيست، تنها ملاك تعيين كننده رشد فكری و عاطفی طرفين می باشد.
    با احترام

این متن شما برای زمانیه که اختلاف سن معقول و منطقی و مناسب باشه ، نه اختلاف سن 13سال که یوزر محترم مطرح کردن..

در ضمن اینکه زن از مرد بزرگتر باشه اصلا توصیه نمیشه و بعد از مدتی اختلافات عمیقی بوجود میاره... البته استثنایات رو کاری نداریم.
    ویرایش توسط orbital : 06-19-2016 در ساعت 05:11 AM

9. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام

دوست عزیز اینکه میگید میترسید برای از دست دادن غم همسرشون سمت شما اومده باشه ، اینطور نیست چون 2 سال از فوت همسرشون گذشته و باهاش کنار اومدن بیشتر نیاز به همدم و همراه دارن که اومدن سمت شما .

ولی اختلاف سنیتون زیاده .... الان شاید بخاطر علاقه ای که بوجود میاد یا ترحم بله بگید ولی بعد چندسال تفاوتها خودش رو نشون بده .

البته استثناء هم وجود داره که به روحیات اون آقا بر میگرده ، اینکه امکان داره دلشون جوون باشه و از نظر روحی کمتر از سنشون بزنن ، این رو فقط شما و مشاور به صورت حضوری تشخیش میدن ، و همچنین زدن تستهای شخصیتی

حتما به مشاور مراجعه کنید بعد تصمیم بگیرید .

11. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

خب همینطور که خودتون فرمودین اختلاف سنی زیاد هست و میتونه مشکلاتی را به همراه داشته باشه
    از جمله اینکه درک متقابل زوج در یک بازه سنی مشترک بالاتر هست و اختلاف سنی زیاد میتونه مانعی برای این موضوع باشه
    وقتی شما در بازه جوانی هستید ایشون در بازه میانسالی قرار میگیره و هر بازه سنی مقتضیات روحی خاص خودش را داره
    اون نکته ای که درمورد فوت همسرشون گفتید هم نکته مهم و قابل توجهیه، البته 2سال ازین موضوع گذشته و قاعدتا دیگه باید از فضای سوگواری خارج شده باشند
    اما باوجود این موارد بهترین راه اینه که اگه درکل نسبت به فاکتورای دیگه ی شخصیتی و موقعیت و ظاهر و ... نظرتون مثبت هست، برای شناخت بیشتر یه مدت در ارتباط باشین و ارزیابی کنین که آیا روحیاتتون باهم مطاقبت داره یا خیر، بعد جواب قطعی به ایشون بدین
    سعی کنید بیشتر از اینکه وارد فاز عاطفی و ابراز احساسات بشید روی شناخت طرف مقابل تمرکز کنید
    اگه باهم برید مشاوره ازدواج که دیگه عالیه، مورادی که نگرانش هستید کاملا مورد بررسی قرار میگیره و با اطمینان خاطر میتونید تصمیم گیری درستی داشته باشید
    نظر خانم نغمه رو هم انتقال دادم اینجا .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28860
    تشکـر
    135
    تشکر شده 155 بار در 105 پست
    میزان امتیاز
    8

در مورد اختلاف سنی من خودم قبلا با یک مشاور صحبت کردم ایشون نظرشون این بود که اگر فقط به دلیل اختلاف سنی یه موردی رو بزاریم کنار کار صحیحی نیست. باید در نظر گرفت که دو نفر چقدر میتونن با هم دیگه منطبق بشن خودشونو به هم نزدیک کنن و بتونن همدیگه رو درک کنن. بودن ازدواجهایی که در آنها اختلاف سنی زیادی وجود داشته و تا آخر عمر خوشبخت زندگی کردن.درواقع اختلاف سنی به تنهایی ملاکی برای رد ازدواج نیست. اولا شما باید ببینید از نظر فکری در حدی هستید که بتونید یه مرد چهل ساله که قبل از شما زندگی مشترک رو تجربه کرده درک کنید یا نه. و ببینید ایشون چقدر میتونه یه دختر ۲۷ ساله رو در اولین تجربش در یک رابطه زناشویی درک کنه. والبته در کنار این موضوع سایر شرایطی که مد نظرتون هست هم باید در نظر گرفته بشه. اما نظر شخصی خودم اینه که توی ازدواجهایی که یه طرف قبلا زندگی مشترکی رو تجربه کرده بهتره که طرف مقابلشم همین تجربه رو داشته باشه. نه به دلیل اینکه همدیگه رو درک نمیکنن. به این دلیل که تجربه شروع یه زندگی با تمام اتفاقات شیرین کوچیک و بزرگی که توش داره و فقط تو زندگی مشترکه که واسه اولین بار واسه آدم اتفاق میفته زمانی شیرینتر و قشنگتره که برای هر دو نفر اولین بارشون باشه. اینکه خاطرات دو نفره یک زن و شوهر فقط با خودشون شروع شده و خاطره کس دیگه ای تو ذهنشون نیس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد