نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: خواستگار کوتاه و با وضعیت مالی صفر

4243
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگار کوتاه و با وضعیت مالی صفر

سلام
    من 27سال و پنج ماهمه،لیسانس حقوق دارم .دوستانم تقریبا همگی ازدواج کردن و گاهن بچه هم دارن .بقیه معتقدند ک ازدواج من دیر شده .خاستگارایی هم که برام میان کیفتشون نسبت به قبل کمتر شده بخصوص از نظر مالی .برای ازدواج خیلی تحت فشارم با اینکه زشت نیستم و خانوادم معمولی هستن .اینقدر برای ازدواج تحت فشارم ک چند روز پیش صمیمیترین دوستم یه خاستگار که از من کوتاهتر بود و تا راهنمایی خونده بود و بیشتر از پنجاه میلیون بدهی داشت واسم فرستاده بود و اصرار داشت که چون پسر خوبیه قبولش کنم .خیلی این موضوع ناراحتم کرد .جدیدا هم یه پسری اومده ک وضعیت مالیش صفره نه خونه نه ماشین هیچی نداره و فقط یه مغازه اون هم اجاره .همسن من هست قدش هم از من کوتاهتره در حد چهار یا پنج سانت.تا دهم خونده و خانوادم خیلی تحت فشارم گذاشتن ک پسر خوبیه و وضعیت مالی مهم نیست قد و ظاهر هم مهم نیست فقط اخلاق مهمه از دورو بر هم فشار زیادی رومه و همه میگن پسر خیلی خوب و با ایمانیه و چون سنش کمه وقت برای بهتر شدن وضع مالیش هست اما سن من کم نیست ک امیدوار باشم اینده همه چیز بهتر میشه علاقه هم بهش ندارم بگین من چکار کنم خانوادش هم خیلی اصرار دارن و واسطه زیاد فرستادن .شوهر خاهرانم همه تا سیکل خوندن(خواهرامم یا سیکل بودن یا دیپلم) و از لحاظ مای همگی وقت ازدواج زمین داشتن و ظاهر و قدشون هم مناسب بوده با اینحال خاهرام اصرار دارن که من دارم سخت میگیرم بدجور حس بدی دارم چون احساس میکنم شاید حق با اونا باشه ولی نمیتونم خودمم راضی کنم با پسری ازدواج کنم ک فقط اخلاق داره اونم تنها شاهدش واسطه ها هستن در حالی که خاهر و مادرش فقط میگفتن اخلاقش بد نیست و اگه کسی تشویقش کنه احتمالا درسش رو ادامه بده بگین من چکار کنم ایا من توقعم از ازدواج زیاده?ایا ممکنه بعد ازدواج با چنین فردی سرخورده بشم?
    ویرایش توسط hana2019 : 08-10-2017 در ساعت 11:43 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خواستگار کوتاه و با وضعیت مالی صفر

بله خاستگارای قبلیم از هر نظر بهتر بودن ولی من علاقه ای واسه ازدواج اصلا ندارم.پیش نیازها چی هستن اگه ظاهر و تحصیلات و وضعیت مالی نیست پس چه چیزایی پیش نیاز هست بخصوص ک تجربه م بهم میگه موقع خاستگاری همه میگن پسره خیلی خوبه و با ایمانه ولی بعد ازدواج گندش در میاد و هیچکس گردن نمیگیره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

شما با این طرز تفکرتون بهتر هست ازدواج نکنید . یکم بگذارید زمان بگذره و پیرامون مسئله‌ی ازداج بیشتر تحقیق کنید، اگه دنبال ظاهر و تحصیلات و وضعیت مالی خوب همزمان هستید به سختی اینا رو میشه یه جا پیدا کرد، اون که وضعیت مالی خوبی داره معمولا درس نخونده، ظاهر خوبی داشته باشه احتمالا تا الان با یکی ازدواج کرده، وضعیت مالی خوبی داشته باشه هم باز توی هوا زدن این شخص رو ....
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من نمیخام که همه را با هم داشته باشه ولی به فاکتور اخلاق به تنهایی نمیتونم تکیه کنم چون اخلاق یه پارامتر غیر قابل تکیه هست و تا با کسی زندگی نکنی نمیشه متوجه شد ک ظرفیتهاش تا چ حد مورد اعتماد و مقبوله و چون ینفر تو کوچه و خیابون ادم ارومیه نمیشه گفت ک حتما اخلاقش خوبه ،من مسئلم این هست ک میشه با ریسک زندگی با کسی رو قبول کرد که هیچکدوم از معیارهای ازدواج رو نداره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نه حق با اونا نیست
    تنها هم اخلاق مهم نیست کفویت هم مهمه
    پس شما باید منتظر بمونید تا یکی پیدا بشه که با شما کفویت داشته باشه

البته اینم بگم دختر خانمها اکثرا از 18 سالگی خواستگاراشون شروع میشه که اوجشه تا 24 سالگی بعد اون دوران افول خواستگار به میون میاد تو این مدت چه دلایلی داشتید که خواستگار رد کردید؟

6. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بخصوص ک یخاستگار دگ هم هست که اون شرایط مالیش متوسطه و تحصیل کردست و با ایمانه و قدشم از من بلندتره اما اصرار بقیه برای قبول مورد قبلی ک مداحم هست خیلی زیاده و من هم اصلا علاقه ای به ازدواج ندارم حداقل فعلا ،مورد دیگه هم این هست ک من نیتی کردم و قراره تا کمتر از 40روز دگ عازم کربلا بشم و نمیخام قبل از اون ازدواج کنم یا به کسی قول ازدواج رو بدم اما میترسم این موضوع رو به دو خاستگار فعلیم بگم چون میترسم روی ازدواج حتمی حساب کنند . و موضوع مهمتر این هست که من بفرد دیگه ای علاقه دارم و میخام برای علاقم به اون فرد این چهل روز رو به خودم فرجه بدم شاید من به عشق واقعیم رسیدم و اگر هم نشد نسبت به خودم بعدها دینی نداشته باشم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    نه حق با اونا نیست
    تنها هم اخلاق مهم نیست کفویت هم مهمه
    پس شما باید منتظر بمونید تا یکی پیدا بشه که با شما کفویت داشته باشه

البته اینم بگم دختر خانمها اکثرا از 18 سالگی خواستگاراشون شروع میشه که اوجشه تا 24 سالگی بعد اون دوران افول خواستگار به میون میاد تو این مدت چه دلایلی داشتید که خواستگار رد کردید؟
    عدم علاقه به ازدواج و الانم تنها علاقم برای ازدواج فقط تشکیل زندگیه و خاستگارای قبلی رو هم بدون توجه به وضعیتشون با وجود اصرار بقیه رد میکردم.الان یکسال کمتر هست ک بفکر ازدواجم و روی موردهام بیشتر فکر میکنم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

فشار آوردن از طرف دیگران قابل قبول نیست.. بلکه مشورت و راهنمایی درست قابل قبوله..
    در انتها انتخاب رو باید شما بکنید.
    به خواستگارهات همون اول مجبور نیستی قول ازدواج بدی!
    می تونی بگی من باید فکرهام رو بکنم و اگر هم خودتان به کسی علاقه دارید قدمی بردارید..

10. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام همین طور که مردا برای ازدواج یکسری ملاکا رو در نظر دارن شمام حق اینو دارید ملاک های خاص خودتون رو داشته باشید این حرف اشتباهه که از قدیم تو گوش دختر کردن پسر فقط باید سالم باشه اون که یکی از اصول ازدواجه اونم به شرطی هست که خود طرف هم سالم باشه اما موارد دیگه هم برای زندگی لازمه شما باید طرفتون رو هم از چه جنبه اخلاقی هم از جنبه تطابق فرهنگی هم ظاهری قبول داشته باشید البته با توجه به وضعیتی که خودتون دارید نه اینکه ایده الی فک کنید.
    مثال میزنم این احتمال خیلی زیاده که شمایی که دانشگاه رفتی و به هر حال تو محیط فرهنگی بودین نتونید از لحاظ فکری با مردی که درس نخونده و تیپ شخصیتی بازاری داره کنار بیایید البته نمیگم صد درصده ولی به احتمال زیاد.دوم اینکه شما باید به سمت همسرتون تمایل وداشته باشید پس نباید حداقل از ظاهر طرف بدتون بیاد.
    شما روش خودتون رو در پیش بگیر و یکسری ملاکا رو برای خودت قرار بده اما این ملاکا رو باتوجه به شرایط خودت تنظیم کن نه با توجه به ایده ال ها.مثلا یکی که قیافش در سطح معموله نباید بردپیت توقع کنه یا کسی که وضعیت مالی معمولی دارن نباید دنبال یه ادم خیلی پولدار باشن ملاکا باید با وضعیت خود طرف متناسب باشه.

12. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36223
    تشکـر
    1
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

قدتون چند سانته؟

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرامرز6 نمایش پست ها
    قدتون چند سانته؟
    173
    ویرایش توسط hana2019 : 08-10-2017 در ساعت 01:27 PM

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

به هیچ وجه با طناب دیگران تو چاه نرید

16. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36223
    تشکـر
    1
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hana2019 نمایش پست ها
    173
    پس قد شما بلنده و برابر متوسط پسرها هست .به نظر من زیاد رو فاکتور قد مانور ندید چون بعد از ازدواج بی اهمیت میشه . حالا اگر همقد هم شد مهم نیست.

در مورد وضعیت مالی شرایط جامعه نرمال نیست .ولی به سن پسر هم بستگی داره مخصوصا اگر تحصیلکرده باشه معمولا در بالای 30 سال شرایطشون بهتر میشه
    در مجموع هیچ کس ایده آل و کامل نیست ویژگی های اخلاقی شرط کافی نیست ولی لازمه و به نوعی مهم ترین معیاره اگر الان بهش توجه نکنید چند سال بعد اون شما رو مجبور میکنه بهش توجه کنید

18. کاربران زیر از فرامرز6 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود بانو
    این حقتان است که خودتان همسر مورد علاقه تان را انتخاب کنید.
    مرد پولدار تحصیل کرده و با قد بلند میخواهید؟ خب باید انتظار بکشید همچین کسی از راه برسد دیگر / "هرکه فیل خواهد جور هندوستان کشد"
    خیلی بد است ازدواج بکنید چون دیگران میخواهند ازدواج بکنید!!!!
    ازدواج برای خودتان است نه دیگران , باور کنید آدم مجرد باشد بهتر است تا گیر یک نفر بیوفتد که نمیخواهد....شما تحصیل کرده اید؟ عالیست شخصی باید با تحصیلات خودتان بگیرید, ملاک باید عقلانی باشد مثلا قدتان 173 است شوهرتان باید 175 به بالا باشد و...این حق شماست!
    ولی مثلا این انتظار که یک مرد دو متری با ثزوت بیل گیتس و تحصیلات جناب هاوکینز بیاید غیر منطقیست...
    فاکتور اخلاق هم خیلی مهم نیست.(البته بداخلاق را کلا باید رد کرد خوش اخلاق هم اگر پولدار تحصیل کرده است باید پذیرفت)
    اخلاق باد هواست فردا که تشکیل زندگی دادید پولی نداشتید این اخلاق هم کم کم مزخرف میشود
    پس یا ازدواج نکنید یا رویه مواضعتان محکم بایستید.
    باور کنید اگر با کسی فقط به خاطر دیگران ازدواج کنید سرانجام شکست میخورید و آن موقع علاوه بر این فشارها فشار دیگری هم بهتان وارد میشود -میگویند طرف مطلقه است....-
    پس از همین اول محکم حقتان را بخواهید اگر هم نشد که نشد مجرد بمانید.
    ویرایش توسط Aamir2121 : 08-10-2017 در ساعت 05:09 PM

20. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    وقتی به کس دیگه ای علاقه دارین اگه هرکسی هم به خواستگاریتون بیاد به دل شما نمیشینه و توش ی عیب میبینید و گنده میکنید
    پس تا دلتون با فرد دیگه ای هست فکر کردن به ازدواج با فرد دیگر ارزش ندارد.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

22. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون منم به نکته ی اخر اعتقاد دارم ولی متاسفانه خانوادم قبول نمیکنند.

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34755
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حق با شماست

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

اگه به کسی دیگری علاقه دارید،‌ خب این موضوع را با خانوادتون مطرح کنید! اصلا جالب نیست یه نفر رو به خاطر اینکه به یه شخص دیگه علاقه دارید بی خود رد کنید، نظر شخصی من اینه که تموم بهانه‌های شما الکی هستن، شما به یه فردی علاقه دارید و همین باعث شده همه توی دید شما بد بشن، حتی اگه بهترین شخص بیاد و شما با اون ازدواج کنید باز اثرات کسی که قبلادوستش داشتید خودش رو نشون میده و یه عیبی توی اون شخص پیدا میکنید در نهایت ... داستان خیلی تکراریه سریع تر تکلیفتون رو مشخص کنید که این مورد های پیش رو را از دست ندهید !
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

26. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hana2019 نمایش پست ها
    سلام
    من 27سال و پنج ماهمه،لیسانس حقوق دارم .دوستانم تقریبا همگی ازدواج کردن و گاهن بچه هم دارن .بقیه معتقدند ک ازدواج من دیر شده .خاستگارایی هم که برام میان کیفتشون نسبت به قبل کمتر شده بخصوص از نظر مالی .برای ازدواج خیلی تحت فشارم با اینکه زشت نیستم و خانوادم معمولی هستن .اینقدر برای ازدواج تحت فشارم ک چند روز پیش صمیمیترین دوستم یه خاستگار که از من کوتاهتر بود و تا راهنمایی خونده بود و بیشتر از پنجاه میلیون بدهی داشت واسم فرستاده بود و اصرار داشت که چون پسر خوبیه قبولش کنم .خیلی این موضوع ناراحتم کرد .جدیدا هم یه پسری اومده ک وضعیت مالیش صفره نه خونه نه ماشین هیچی نداره و فقط یه مغازه اون هم اجاره .همسن من هست قدش هم از من کوتاهتره در حد چهار یا پنج سانت.تا دهم خونده و خانوادم خیلی تحت فشارم گذاشتن ک پسر خوبیه و وضعیت مالی مهم نیست قد و ظاهر هم مهم نیست فقط اخلاق مهمه از دورو بر هم فشار زیادی رومه و همه میگن پسر خیلی خوب و با ایمانیه و چون سنش کمه وقت برای بهتر شدن وضع مالیش هست اما سن من کم نیست ک امیدوار باشم اینده همه چیز بهتر میشه علاقه هم بهش ندارم بگین من چکار کنم خانوادش هم خیلی اصرار دارن و واسطه زیاد فرستادن .شوهر خاهرانم همه تا سیکل خوندن(خواهرامم یا سیکل بودن یا دیپلم) و از لحاظ مای همگی وقت ازدواج زمین داشتن و ظاهر و قدشون هم مناسب بوده با اینحال خاهرام اصرار دارن که من دارم سخت میگیرم بدجور حس بدی دارم چون احساس میکنم شاید حق با اونا باشه ولی نمیتونم خودمم راضی کنم با پسری ازدواج کنم ک فقط اخلاق داره اونم تنها شاهدش واسطه ها هستن در حالی که خاهر و مادرش فقط میگفتن اخلاقش بد نیست و اگه کسی تشویقش کنه احتمالا درسش رو ادامه بده بگین من چکار کنم ایا من توقعم از ازدواج زیاده?ایا ممکنه بعد ازدواج با چنین فردی سرخورده بشم?

سلام
    به نظرم اجازه ندید کسی تصمیم نهایی رو برای شما بگیره حتی پدرمادر و خونواده تون که از سر دلسوزی بخوان شما رو وادار به ازدواج اجباری کنند
    شرایط سخت مالی روح و اعصاب آدم و به خصوص مردها رو تحت تاثیر قرار میده
    به نظرم دوست شما کار اشتباهی کردند درسته اون پسر خیلی خوب بودن این قبول
    ولی خودش نباید راضی میشد تو این موقعیت ازدواج میکرد
    فرض رو بر این میذاریم شما با حداقل ها بخواید زندگیتونو شروع کنید
    خب یه هزینه ای رو باید در نظر بگیرند ایشون
    بعد از ازدواج چطور مطمئنن این بدهی رو زودی پرداخت کنند و شرایط امن و امانی رو برای شما فراهم کنن؟
    بهتر نیست اول مسئله شون رو حل کنن بعد برن سراغ ازدواج؟

به نظرم ابتدا اولویت های خودتون رو در نظر بگیرید ، اگه دیدید خواستگارتون این ها رو داشت و با شما هم کفو بود بپذیرید
    در غیر این صورت به نظرم بهتره مجرد باشید تا اینکه وارد ازدواجی بشید که اعتماد زیادی به تداومش نباشه.
    هر کسی حق داره برای زندگی خودش تصمیم بگیره
    ازدواج خیلی مهمه خریدن شال و روسری نیست آدم فرداش پشیمون شه بذارتش کنار
    یه تعهد مادام العمر هست باید با چشم باز انتخاب کرد که بعدش از زندگی لذت برد نه پشیمونی نصیب آدم بشه.

28. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34354
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قدشون چقدر بود مگه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)