صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 78 از 78

موضوع: مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت

9447
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : مهریه سنگین: اثبات عشق یا اثبات حماقت

نقل قول نوشته اصلی توسط آراد نمایش پست ها
    بنظر من مهریه باید طبق دارایی پسر گذاشته بشه
    من با مهریه کمتر از 114 تا سکه اصلا موافق نیستم
    چون به هرحال پشتوانه ای برای دختر که اگر زندگیش به هر طریقی خدانکرده بهم بخوره
    باید پشتوانه ای داشته باشه که دوباره روی پا خودش بایسته
    موافقم اقا اراد
    ادم باید فکر بعد از مرگ هم باشه ....فردا زن بی خانمان نشه حداقل مهریش قدری باشه که یه خونه بتونه بگیره نه اینکه ازش بگیرن ممکن اصلا طرف طلاق بگیره خیلی خانواده ها قبول نمیکنن. ..

خیلی نظرتون منطقی درست. شما فرد عاقل و پخته ای هستید انشالله بقیه هم به دیدگاه شما هم برسن
    ممنون
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    موافقم اقا اراد
    ادم باید فکر بعد از مرگ هم باشه ....فردا زن بی خانمان نشه حداقل مهریش قدری باشه که یه خونه بتونه بگیره نه اینکه ازش بگیرن ممکن اصلا طرف طلاق بگیره خیلی خانواده ها قبول نمیکنن. ..

خیلی نظرتون منطقی درست. شما فرد عاقل و پخته ای هستید انشالله بقیه هم به دیدگاه شما هم برسن
    ممنون
    عزیزم من با حرف آقای آراد و شما موافقم اما همه اینا برای مردهایی هست که زنشون و زندگی شون رو دوست دارن. تو دعوا حلوا خیرات نمی کنن.
    یه جایی شنیدم که می گفتن زن و شوهری که باید همدم و مونس هم باشن می شن بزرگترین دشمنان هم.
    بعد شما می یای به دشمنت مهریه بدی؟
    هرگز
    خدا کنه کار هیچ زندگی به این چیزا کشیده نشه.

4. 2 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8327
    تشکـر
    9
    تشکر شده 46 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

بله منطقیه مگه قرار یکی دوسال کنار هم زندگی کنن ؟؟ قرار یه عمر زندگی کنن ..... 100میلیون خیلی برا خانمت تا اخر عمر کنار بذارید ؟؟ خوبه والا نوبر

کسی که سه تومن داره منطق داشته باشه 500تومنش میذاره تو حساب خانمش جدا
    من از دیروز به شما میگم مهریه عندالمطالبه هست بعد شما باز میگی مگه قراره همون لحظه پرداخت بشه . حرف شما در صورتی منطقیه که مهریه عندالاستطاعه باشه .
    ولی من به مهریه به چشم این نگاه نمیکنم که بعد از طلاق به خانم بدم .به چشم هدیه ای نگاه میکنم که هر لحظه قادر باشم به خانم پرداخت کنم
    در مورد زحمت خانم هم به نظر من منطقیه که مرد اموالی که در طول زندگی مشترک بدست میاره .نصفش رو به اسم خانم بکنه . مثلا وقتی خونه گرفت سه دونگ به اسم خانم بشه و ...

6. 3 کاربران زیر از mohammad89 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

مهریه حق الناسه ، مطمعنن پذیرفتن مهریه ای که نمیشه پرداخت کردت حماقته

و از طرفی شخصی هم که وضعیت مالی مطلوب داره بخواد با ترفند های خودش مهریه کم بنویسه و یا نپردازه اونم درست نیست

به مهریه به عنوان یک هدیه از طرف داماد به عروس نگاه کنید .

اگه به زندگی ائمه نگاه کنیم مهریه ای رو پذیرفتن که بتونن بدن ، میزانش مهم نیست ، با توجه ظرفیت مالی باید تعیین بشه ، و ربطی هم به خوشبختی و اعتبار در زندگی نداره .

پیامبر از حضرت علی پرسیدن چه مهریه ای را میتوانی مهر همسرت کنی ... و حضرت علی مهریه اش رو قبل اینکه بره سر زندگی پرداخت کرد پیامبر هم یکچیزی روش گذاشت برای زندگی هر دو وسایل تهیه کرد ، پس ببینید که مهریه ضمانت نامه نیست .

کلی صفت و ارزش های غلط به مهریه داده شده که مطمعنن از حقیقت دوره ، هر کس هم دلایل توجیح غیر منطقی خودش رو داره بدون در نظر گرفتن دین .

به نظر من همین انتظارات مهریه خودش روش شناخته ، بهتره مهریه های سنگین و غیر منطقی پذیرفته نشن بجای بحث و چانه زدن ... ، وقتی نمیتونید انتظارات فردی را در اول زندگی برآورده کنید برین سراغ یک نفر دیگه .

8. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    به نظر من همین انتظارات مهریه خودش روش شناخته ، بهتره مهریه های سنگین و غیر منطقی پذیرفته نشن بجای بحث و چانه زدن ... ، وقتی نمیتونید انتظارات فردی را در اول زندگی برآورده کنید برین سراغ یک نفر دیگه .
    مگه فرد دیگه ای هم هست همه شدن کپی برابر اصل یکی

کاش به این سادگی که میگید بود.

اصلاً منطقی در کار نیست فقط باید پول داشته باشی و ولخرجی کنی تا تایید بشی.

10. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    مگه فرد دیگه ای هم هست همه شدن کپی برابر اصل یکی

کاش به این سادگی که میگید بود.

اصلاً منطقی در کار نیست فقط باید پول داشته باشی و ولخرجی کنی تا تایید بشی.
    بله درست میگین زیاد شده این انتظارات غیر منطقی

اما اگه ما هم بپذیریم در جهت این اقکار منفی و اعتقادات غلط قدم مثبت گذاشتیم ، و ما هم در خراب شدن فرهنگ و سخت شدن ازدواج جوانان و ... شریک میشیم ، و باید اون دنیا جواب بدیم .

اینقدر خواستگاری برین تا پیدا بشه ، اینقدر جواب رد به مهریه غیر منطقی باید بدیم تا محو بشن .

12. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

بله درست میگین زیاد شده این انتظارات غیر منطقی

اما اگه ما هم بپذیریم در جهت این اقکار منفی و اعتقادات غلط قدم مثبت گذاشتیم ، و ما هم در خراب شدن فرهنگ و سخت شدن ازدواج جوانان و ... شریک میشیم ، و باید اون دنیا جواب بدیم .

اینقدر خواستگاری برین تا پیدا بشه ، اینقدر جواب رد به مهریه غیر منطقی باید بدیم تا محو بشن .
    ببخشید آقا رضا شما که خودتون قبلا اشاره کردین که از نظر مالی خوب هسید چقدر میخواین مهریه برای همسرتون تعیین کنید؟البته چون یه چیز شخصیه اگر مایل بودید پاسخ بدین.
    درضمن اینکه به خاطر مهریه آقایون بخوان ازین خونه به اون خونه برن تا شاید یه دختری پیدا بشه که مثلا مهریه 14سکه رو بخوات حس نمیکنید انگار دارید دنبال جنسی میگردید که ارزون تر باشه؟اینجوری دارید حتی به خودتونم بی احترامی میکنید چون عشق رو با مهریه میسنجین انسان فقط یکبار عاشق میشه یک نفر تو این دنیا هست که ما اون خوشبخت میشیم ونیمه گمشده ما هست حالا شما ملاک تشخیصتون رومهریه گذاشتین؟
    حالا یه سوال ایجاد میشه اگر فرض از یکی خوشتون اومدو مهریش از نظر شما نامعقول بود حاظرین برین سراغ شخصی که شاید دوسش ندارین و مهریه کمی داره؟
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    رو کسی که نمی تونی حساب کنی ، چجوری می خوای برای زندگی پنجاه ، شصت ساله انتخابش کنی؟ کنار یه آدم بی منطق چقدر می تونید دوام بیارید و زندگی کنید؟!!!!

تو دوره ما قبل ازدواج منطق خیلی شکل بگیره 20 درصده به مرور زمان و در طول زندگی منطق شکل میگیره البته این حرف من در مورد اونایی هستش که قبل ازدواج با اون دختر دوست نبودن چند سال و سنتی ازدواج کردند

16. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ببخشید آقا رضا شما که خودتون قبلا اشاره کردین که از نظر مالی خوب هسید چقدر میخواین مهریه برای همسرتون تعیین کنید؟البته چون یه چیز شخصیه اگر مایل بودید پاسخ بدین.
    درضمن اینکه به خاطر مهریه آقایون بخوان ازین خونه به اون خونه برن تا شاید یه دختری پیدا بشه که مثلا مهریه 14سکه رو بخوات حس نمیکنید انگار دارید دنبال جنسی میگردید که ارزون تر باشه؟اینجوری دارید حتی به خودتونم بی احترامی میکنید چون عشق رو با مهریه میسنجین انسان فقط یکبار عاشق میشه یک نفر تو این دنیا هست که ما اون خوشبخت میشیم ونیمه گمشده ما هست حالا شما ملاک تشخیصتون رومهریه گذاشتین؟
    حالا یه سوال ایجاد میشه اگر فرض از یکی خوشتون اومدو مهریش از نظر شما نامعقول بود حاظرین برین سراغ شخصی که شاید دوسش ندارین و مهریه کمی داره؟
    خود دخترا و خانواده هاشون علنا با مهریه بالا گفتن دارن به خودشون صفت جنس میدن پس ما پسرا هم باید دنبال جنسی بگردیم که ارزونتر باشه

به نظرتون وقتی سر مهریه اینقدر چونه میزنن غیر اینه که دخترشون را یه کالا میبینن؟

17. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

البته اینم بگما ما دیوار یه رویه کاگل نمیکنیم به همون دلیلی که مخالف مهریه بالا هستم به همون دلیل هم مخالف جهیزیه بالا هستم

اونی که دختر دار میشه گناه نکرده خدا بهش دختر داده که وقت ازدواجش با این گرونی باید کلی بره زیر قرض و چک و بدهی تا جهیزیه دختر را آماده کنه فقط به خاطر اینکه قراره مراسم جهیزیه دیدن داشته باشن و چهار تا فامیل بیان چرت و پرت بگن ..

چرا باید یه پدر وقت ازدواج دخترش که باید بهترین روز زندگیش باشه همش تو فکر باشه که دخترم که ازدواج کرد چک فرشی را چیکار کنم چک لوازم خانگی چه وقت بود وای فلانی ازش پول قرض گرفتم اونو چه کنم

بعد یه ماه یه سالم به خاطر استرس سکته و اون دنیا همشم زیر سر شما زنا هستش و بی وجدانی ما پسرایی که تازه میخوایم ازدواج کنیم که شما زنا با چشم و هم چشمی هاتون وضع جهیزیه را به اینصورت درآووردید پسرا هم با وجدان نداشتنشون که حالا اول ازدواج میخان دوماد بازی در بیارن و از خانواده دختره بکشن من اصلا نمیتونم درک کنم چه دلیلی داره دختر حتما اول ازدواجش مبل سلطنتی داشته باشه 20 میلیون ؟؟ مگه مبل عادی خار داره؟؟؟

یا حتما ماشین ظرفشویی داشته باشه فلان مقدار خب با دست بشورن مگه قراره چطور بشه؟؟؟؟

18. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    خود دخترا و خانواده هاشون علنا با مهریه بالا گفتن دارن به خودشون صفت جنس میدن پس ما پسرا هم باید دنبال جنسی بگردیم که ارزونتر باشه

به نظرتون وقتی سر مهریه اینقدر چونه میزنن غیر اینه که دخترشون را یه کالا میبینن؟

دقیقا مشکل اختلافا همینه که شما به مهریه به دید اشتباه نگاه میکنید درحالی به هزار یک دلیل گذاشتن مهریه با توجه به یک حساب کتابی اینده نگری گذاشته شده و همشم برمیگرده به یک یکسری توانایی ها وخصوصیاتی که زنو مرد باهم دارن. اینجا به نظرم حتی اگر یک خانمم بخوات از حقش بگذره و مهریه پایین بگه یک مرد باید درک داشته باشه که مهریه رو بالاتر بزاره مثله جناب آراد که گفتن بنا به این دلایل نباید کمتر از،114تا سکه باشه ما خانمام دقیقا دنبال همین درک متقابل هسیم وگرنه خوده مسله مهریه ارزشی برای یک خانم نداره
    مثلا یه سوال از،شما دارم فرض خدای نکرده خدای نکرده از همسرتون جدا شدید ایا خانمتون که فرض با غیرت بازی و مردسالاری های شما سرکار نرفته باشه ایا با 14سکه میتونه به زندگیش.ادامه بده؟؟؟؟ایا شما وجدانتون یه کوچولو نگران اینده همسر سابقتون نیست؟ممکنه شما بگین اونمموقع بیشتر بهش بدم ولی به قول merina خانم وقتی دونفر میخوان طلاق بگیرن مثله دشمن خونی هم هستن که ارزوی بدبختی همو دارن پس نمیشه به محبته شما اون زمان متکی بود و باور کرد
    امضای ایشان

19. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    عزیزم من با حرف آقای آراد و شما موافقم اما همه اینا برای مردهایی هست که زنشون و زندگی شون رو دوست دارن. تو دعوا حلوا خیرات نمی کنن.
    یه جایی شنیدم که می گفتن زن و شوهری که باید همدم و مونس هم باشن می شن بزرگترین دشمنان هم.
    بعد شما می یای به دشمنت مهریه بدی؟
    هرگز
    خدا کنه کار هیچ زندگی به این چیزا کشیده نشه.
    به قول merina خانم وقتی دونفر میخوان طلاق بگیرن مثله دشمن خونی هم هستن که ارزوی بدبختی همو دارن پس نمیشه به محبته شما اون زمان متکی بود و باور کرد
    شماها رو چه حساب انقد با اطمینان میگید زن و شوهری که از هم جدا میشن دشمن هم هستن و ارزو بدبختی. همو دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

شماها رو چه حساب انقد با اطمینان میگید زن و شوهری که از هم جدا میشن دشمن هم هستن و ارزو بدبختی. همو دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    من به این موضوع اصلا فکرش نمیکردم ولی وقتی خانم merina گفتن احتمالش هم هست و خوب شد که به این موضوعم اشاره کردن چون احتمال هستش پس دیگه صددرصد همه چی باید قبل از ازدواج ثبت بشه
    امضای ایشان

21. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دقیقا مشکل اختلافا همینه که شما به مهریه به دید اشتباه نگاه میکنید درحالی به هزار یک دلیل گذاشتن مهریه با توجه به یک حساب کتابی اینده نگری گذاشته شده و همشم برمیگرده به یک یکسری توانایی ها وخصوصیاتی که زنو مرد باهم دارن. اینجا به نظرم حتی اگر یک خانمم بخوات از حقش بگذره و مهریه پایین بگه یک مرد باید درک داشته باشه که مهریه رو بالاتر بزاره مثله جناب آراد که گفتن بنا به این دلایل نباید کمتر از،114تا سکه باشه ما خانمام دقیقا دنبال همین درک متقابل هسیم وگرنه خوده مسله مهریه ارزشی برای یک خانم نداره
    مثلا یه سوال از،شما دارم فرض خدای نکرده خدای نکرده از همسرتون جدا شدید ایا خانمتون که فرض با غیرت بازی و مردسالاری های شما سرکار نرفته باشه ایا با 14سکه میتونه به زندگیش.ادامه بده؟؟؟؟ایا شما وجدانتون یه کوچولو نگران اینده همسر سابقتون نیست؟ممکنه شما بگین اونمموقع بیشتر بهش بدم ولی به قول merina خانم وقتی دونفر میخوان طلاق بگیرن مثله دشمن خونی هم هستن که ارزوی بدبختی همو دارن پس نمیشه به محبته شما اون زمان متکی بود و باور کرد
    من مخالف مهریه بالا هستم قبول شکی نیست ولی موافق این مورد هم هستم که باید بعد ازدواج هرچی مرد به دست میاره با همسرش تقسیم کنه پس با این وجود این مسئله نداشتن پشتوانه کاملا برطرف میشه

23. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

البته اینم بگما ما دیوار یه رویه کاگل نمیکنیم به همون دلیلی که مخالف مهریه بالا هستم به همون دلیل هم مخالف جهیزیه بالا هستم

اونی که دختر دار میشه گناه نکرده خدا بهش دختر داده که وقت ازدواجش با این گرونی باید کلی بره زیر قرض و چک و بدهی تا جهیزیه دختر را آماده کنه فقط به خاطر اینکه قراره مراسم جهیزیه دیدن داشته باشن و چهار تا فامیل بیان چرت و پرت بگن ..

چرا باید یه پدر وقت ازدواج دخترش که باید بهترین روز زندگیش باشه همش تو فکر باشه که دخترم که ازدواج کرد چک فرشی را چیکار کنم چک لوازم خانگی چه وقت بود وای فلانی ازش پول قرض گرفتم اونو چه کنم

بعد یه ماه یه سالم به خاطر استرس سکته و اون دنیا همشم زیر سر شما زنا هستش و بی وجدانی ما پسرایی که تازه میخوایم ازدواج کنیم که شما زنا با چشم و هم چشمی هاتون وضع جهیزیه را به اینصورت درآووردید پسرا هم با وجدان نداشتنشون که حالا اول ازدواج میخان دوماد بازی در بیارن و از خانواده دختره بکشن من اصلا نمیتونم درک کنم چه دلیلی داره دختر حتما اول ازدواجش مبل سلطنتی داشته باشه 20 میلیون ؟؟ مگه مبل عادی خار داره؟؟؟

یا حتما ماشین ظرفشویی داشته باشه فلان مقدار خب با دست بشورن مگه قراره چطور بشه؟؟؟؟
    درستشم همینه جهیزیه رو دختر نباید بده وظیفش که نیست آخه کجای اسلام به مسله جهیزیه اشاره شده که دختر بده؟درستش اینه که پسر قبل از ازدواج یه مقدار از پول مهریه رو زودتر میده تا دختره بره باهاش جهیزیه بخره
    امضای ایشان

24. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من مخالف مهریه بالا هستم قبول شکی نیست ولی موافق این مورد هم هستم که باید بعد ازدواج هرچی مرد به دست میاره با همسرش تقسیم کنه پس با این وجود این مسئله نداشتن پشتوانه کاملا برطرف میشه
    بابا جان خنگی ؟؟؟؟ میفهمی از نظر هرکی مهریه بالا چقد ؟؟؟

از نظر یکی شاید 500 تا سکه کم باشه از نظر یکی شاید 14 سکه هم زیاد باشه ....

هرکی از نظرش یه تعدادی بالان یه تعدادی پاین...
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

25. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من ازین حرصم میگیره که یکسری که پولدارن حاظر نیستن مهریه رو مطابق با همون درامدشون تعیین کنن از نظرشون 14 سکه انگار 14 میلیارده
    امضای ایشان

26. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من ازین حرصم میگیره که یکسری که پولدارن حاظر نیستن مهریه رو مطابق با همون درامدشون تعیین کنن از نظرشون 14 سکه انگار 14 میلیارده
    اصن مهریه ربطی به درآمد نداره اصلش اینه مهریه یعنی مهر مرد به زن پس باید مرد معین کنه

28. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بابا جان خنگی ؟؟؟؟ میفهمی از نظر هرکی مهریه بالا چقد ؟؟؟

از نظر یکی شاید 500 تا سکه کم باشه از نظر یکی شاید 14 سکه هم زیاد باشه ....

هرکی از نظرش یه تعدادی بالان یه تعدادی پاین...
    مطمئن باش پسرای امروزی قرار نیست 500 تا واسشون کم باشه و البته 14 تا زیاد

29. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مطمئن باش پسرای امروزی قرار نیست 500 تا واسشون کم باشه و البته 14 تا زیاد
    این نظر تو..
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

30. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

و کاملا درسته نظرم

31. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

اصلا مهرم حلال جونم آزاد من بچمو میخام به جا مهریه
    امضای ایشان

32. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام
    این که من چه مهریه ای تعیین میکنم بستگی به اون موقع ای که ازدواج میکنم داره ، و به نوع خواسته همسر هم بستگی داره ، اونقدر وضع مالی من شخص من خوب نیست ، اما مطمعنن بعد ازدواج هرچه داشته باشم یا بدست بیارم نصف بیشتر به نام همسرم میکنم ،بجای اینکه برگه ای رو امضا کنم که ندارم .
    ( کسی که با من بخواد ازدواج کنه باید بدونه که هرچه من و پدر مادرم دارم مال اونه ، چون تک فرزند هستم ، پس اگه دنبال تضمین های دیگه باشه مطمعنن بدرد من یکی نمیخوره ، در کل تضمین قبل ازدواج کلاً درست نیست )

اینکه ما دنبال شخصی باشیم که مهریه اش رو بتونیم بدیم این نیست که به ازدواج مثل کالا نگاه میکنیم ، اتفاقا ما کسانی رو که به ازدواج به دید تضمین اقتصادی زندگیشون نگاه میکنن ( یا خودشون رو کالا میدونن ) رد میکنیم ، ما دنبال جنس ارزون نیستیم ، دنبال کسی هستیم که زندگی درک کرده باشه و بتونیم توقعاتش رو برآورده کنیم تا در زندگی راضی باشه .

منم قبلاً مثل شما فکر میکردم میگفتم باید مثلاً چنصد تا باشه تا اگه حادثه ای پیش اومد فوت کردم چیزی به همسرم برسه ، اما وقتی پسر چیزی نداشته باشه مهریه هرچقدر هم باشه هیچی نمیرسه ،

بعدش هم این تفکر اشتباهه که مهریه سنگین باشه تا ضمانتت مالی داشته باشه ، آیا دختر هم میتونه ضمانت کنه در زندگی همیشه سالم تندرسته اگه نبود اجازه ازدواج مجدد میده ؟ این تفکرات به ازدواج درست نیست ، برای اینکه زن بعد فوت همسر میتونه ازدواج کنه

همانطور که اگه زن فوت کنه مرد ازدواج میکنه ، خیلی ها با این تفکر های سنتی در خانواده ها مانع ازدواج زن بیوه ها میشن و خود زن ها هم بعد فوت همسر فکر مکنن نباید ازدواج کنن

اینکه میگن پس عشق چی! دارین عشق رو با مهریه میسنجین ! ، کودوم عشق ؟ آدم که خواستگاری میره عاشق نیست از شخصی خوشمون میاد میریم خواستگاری ، اگه انتظارات بیجا داشته باشه میبینیم شخص مناسب زندگی با ما نیست و مطمعنن نظر احساسی مون هم در مورد اون فرد منفی میشه ، اصلاً به نظر من عشق قبل ازدواج غلطه .

جواب سوال آخرتون هم تو خط قبلیه ، من اگه از دختری خوشم بیاد دلیلش همون دیدش نسبت به زندگیه و اگه بفهمم انتظارات نامعقولی داره که نمیتونم برآورده کنم مطمعنن دیگه تمایلی هم نسبت به زندگی باهاشون ندارم .

بهتره خانواده دختر بجای مهریه سنگین تحقیق سنگین انجام بدن .

33. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    9

مهریه بیشتر از 14 تا حماقت محضه

35. کاربران زیر از captive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

سلام
    این که من چه مهریه ای تعیین میکنم بستگی به اون موقع ای که ازدواج میکنم داره ، و به نوع خواسته همسر هم بستگی داره ، اونقدر وضع مالی من شخص من خوب نیست ، اما مطمعنن بعد ازدواج هرچه داشته باشم یا بدست بیارم نصف بیشتر به نام همسرم میکنم ،بجای اینکه برگه ای رو امضا کنم که ندارم .
    ( کسی که با من بخواد ازدواج کنه باید بدونه که هرچه من و پدر مادرم دارم مال اونه ، چون تک فرزند هستم ، پس اگه دنبال تضمین های دیگه باشه مطمعنن بدرد من یکی نمیخوره ، در کل تضمین قبل ازدواج کلاً درست نیست )

اینکه ما دنبال شخصی باشیم که مهریه اش رو بتونیم بدیم این نیست که به ازدواج مثل کالا نگاه میکنیم ، اتفاقا ما کسانی رو که به ازدواج به دید تضمین اقتصادی زندگیشون نگاه میکنن ( یا خودشون رو کالا میدونن ) رد میکنیم ، ما دنبال جنس ارزون نیستیم ، دنبال کسی هستیم که زندگی درک کرده باشه و بتونیم توقعاتش رو برآورده کنیم تا در زندگی راضی باشه .

منم قبلاً مثل شما فکر میکردم میگفتم باید مثلاً چنصد تا باشه تا اگه حادثه ای پیش اومد فوت کردم چیزی به همسرم برسه ، اما وقتی پسر چیزی نداشته باشه مهریه هرچقدر هم باشه هیچی نمیرسه ،

بعدش هم این تفکر اشتباهه که مهریه سنگین باشه تا ضمانتت مالی داشته باشه ، آیا دختر هم میتونه ضمانت کنه در زندگی همیشه سالم تندرسته اگه نبود اجازه ازدواج مجدد میده ؟ این تفکرات به ازدواج درست نیست ، برای اینکه زن بعد فوت همسر میتونه ازدواج کنه

همانطور که اگه زن فوت کنه مرد ازدواج میکنه ، خیلی ها با این تفکر های سنتی در خانواده ها مانع ازدواج زن بیوه ها میشن و خود زن ها هم بعد فوت همسر فکر مکنن نباید ازدواج کنن

اینکه میگن پس عشق چی! دارین عشق رو با مهریه میسنجین ! ، کودوم عشق ؟ آدم که خواستگاری میره عاشق نیست از شخصی خوشمون میاد میریم خواستگاری ، اگه انتظارات بیجا داشته باشه میبینیم شخص مناسب زندگی با ما نیست و مطمعنن نظر احساسی مون هم در مورد اون فرد منفی میشه ، اصلاً به نظر من عشق قبل ازدواج غلطه .

جواب سوال آخرتون هم تو خط قبلیه ، من اگه از دختری خوشم بیاد دلیلش همون دیدش نسبت به زندگیه و اگه بفهمم انتظارات نامعقولی داره که نمیتونم برآورده کنم مطمعنن دیگه تمایلی هم نسبت به زندگی باهاشون ندارم .

بهتره خانواده دختر بجای مهریه سنگین تحقیق سنگین انجام بدن .
    ببینید هیچکس حتی خانما هم با مهریه های خیلی بالا موافق نیستن وهمه هم اشاره میکنیم مهریه ای مطابق با کار و درامد آقایون ولی یکسری اقایون از جمله آقای سام و فکر کنم خوده شما با وجود اینکه درامد خوبی دارین یا دراینده ممکنه درامد خوبی داشته باشین از نظرتون 14 سکه مهریه معقولیه و بیشتر از اون نامعقوله واقعا چرا؟؟؟؟؟ درامد بالا باشه و مهریه 14 سکه؟ بعدش چرا نباید ثبت بشه؟ چرا کار درستی نیست ؟
    امضای ایشان

37. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ببینید هیچکس حتی خانما هم با مهریه های خیلی بالا موافق نیستن وهمه هم اشاره میکنیم مهریه ای مطابق با کار و درامد آقایون ولی یکسری اقایون از جمله آقای سام و فکر کنم خوده شما با وجود اینکه درامد خوبی دارین یا دراینده ممکنه درامد خوبی داشته باشین از نظرتون 14 سکه مهریه معقولیه و بیشتر از اون نامعقوله واقعا چرا؟؟؟؟؟ درامد بالا باشه و مهریه 14 سکه؟ بعدش چرا نباید ثبت بشه؟ چرا کار درستی نیست ؟
    من که نفگتم 14 تا معقوله ، اصلاً عددی رو نگفتم

گفتم که هر کس با توجه به ظرفیت و توان مالی که داره باید مهر همسرش کنه ، مهریه ناچیز که راحت میتونیم بدیم هم درست نیست ، مهریه بالا ای که اصلاً نمیتونیم بدیم هم درست نیست ، چون حق الناسه این دنیا نتونیم بدیم اون دنیا به گردنمونه .

کسی که یک میلیارد سرمایه داره ، هر چقدر هم مذهبی باشه و ... نباید 14 تا سکه بزاره درست نیست ، ایشون حداقل باید نصف سرمایه اش رو مهر کنه .

باید در مهریه توان مادی داماد را در نظر گفت ، نه شان خانوادگی ، عرف یا فرهنگ ، یا تضمین های مختطلف ... ، مهریه تا جای که میتونه باید به حقیقت و حق نزدیک باشه .

39. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط captive نمایش پست ها
    مهریه بیشتر از 14 تا حماقت محضه
    مهریه ای که متناسب با درامد پسر نباشه حماقت محضه

41. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

برادر گرامی طبق قانون مهریه را باید حتماً و الزاماً بپردازید ولو این این که زن خیانت جنسی آشکار نماید و از این بابت مهریه ساقط نمی شود و همواره بر "ذمه" شماست لذا مهریه را در حد بضاعت خود بگیرید و اصل را در پرداخت مهریه برای خود بگذارید .

چرا که "مهریه را همه داده اند و همه نیز گرفته اند" به هیچ عنوان و به هیچ دلیلی هم وکالت در طلاق را به خانم خود ندهید چون خالق شما "خداوند بزرگ متعال" هم نداده حالا شما بهتر از خالقتان می دانید و آگاهید!

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد