مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: نظر سنجی درباره شرایط مهریه

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.22
    تشکـر
    446
    تشکر شده 2,630 بار در 1,440 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : نظر سنجی درباره شرایط مهریه

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    واقعا اگه دختری بفهمه ی پسر پاک و فهمیده و باایمان هست بنظر من اگه ردش کنه خریت کرده.

کسی ک من باهاش ازدوا کردم را از خدا و قران خواستم
    برای همسر پاک و شایسته ختم قران گرفتم و تمام نکرده جواب گرفتم.

نمیدونم تو اینده چی میشه هرچی ک باشه من ایشون را انتخاب خدا برای خودم میدونم و مطمینم بهترین برای من هست.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk
    من
    حدودا 2 سالی هستش که میشناسمت و تورو به عنوان یه دختر مذهبی میدونم این اعتقادی که داری خیلی قابل تقدیره
    ولی کاش اکثریت غیر مذهبی هم چنین دیدگاهی داشتن
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    <<< الهم عجل لولیک الفرج >>>
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    3.94
    تشکـر
    18,377
    تشکر شده 9,670 بار در 3,334 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    درمورد
    بحث جهیزیه کاملا به رسومات خانواده مربوطه مگرنه ما چنین رسمی نداریم که جهیزیه را بیشترشو پسر بده
    اگر بخوایم شرعی بهش نگاه کنیم که همش وظیفه پسره .
    اما اگر بخوایم اخلاقی بهش نگاه کنیم دو طرف هم موظف هستن کمک کنن تا زندگی زوجین سرو سامان بگیره . ( اما انتظاری نمیشه داشت )

اما از نظر رسومات هرجای رسم خاص خودش را داره و دلیل نمیشه درست باشه یا اشتباه .
    مثلاً منطقه ما صفر تا صد به عهده پسره ، یا یکم پاینتر مشهد صفر تا صد به عهده دختر ...
    من خودم اعتقاد زیادی به پیروی از رسوم و سنت های عرفی ندارم .
    یا قائم آل محمد

4. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    3.94
    تشکـر
    18,377
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

من
    حدودا 2 سالی هستش که میشناسمت و تورو به عنوان یه دختر مذهبی میدونم این اعتقادی که داری خیلی قابل تقدیره
    ولی کاش اکثریت غیر مذهبی هم چنین دیدگاهی داشتن
    اکثر دختر های مذهبی که دینشون را میشناسن مثل فاطمه فکر میکنن ،
    چون اگر چیز های که اعتقاد دارن را رعایت نکنن انگار که به دینشون بی توجهی کردن و دیگه نمیشه بهشون گفت دیندار .
    اما در بین مذهبیون هم هستن افرادی که برای خواسته ها یا میل هاشون دین را فراموش کنن ، اما اکثر مذهبیون حواسشون به دینشون در تمام مسائل زندگی هست .
    و همیشه هم دسته درست مذهبی دیده نمیشه ، چون زندگی بی ریا و درست را در پیش گرفتن .
    یا قائم آل محمد

6. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.22
    تشکـر
    446
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اگر بخوایم شرعی بهش نگاه کنیم که همش وظیفه پسره .
    اما اگر بخوایم اخلاقی بهش نگاه کنیم دو طرف هم موظف هستن کمک کنن تا زندگی زوجین سرو سامان بگیره . ( اما انتظاری نمیشه داشت )

اما از نظر رسومات هرجای رسم خاص خودش را داره و دلیل نمیشه درست باشه یا اشتباه .
    مثلاً منطقه ما صفر تا صد به عهده پسره ، یا یکم پاینتر مشهد صفر تا صد به عهده دختر ...
    من خودم اعتقاد زیادی به پیروی از رسوم و سنت های عرفی ندارم .
    اونم بستگی به دیدگاه داره
    چون طرف ما چند تا چیز بزرگ مث تلویزیون و تخت خواب و یه فرش به عهده پسره بقیه به عهده دختر
    عروسی هم نصف نصف عقد هم کلش به عهده پسر نامزدی هم نداریم

8. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.22
    تشکـر
    446
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    اکثر دختر های مذهبی که دینشون را میشناسن مثل فاطمه فکر میکنن ،
    چون اگر چیز های که اعتقاد دارن را رعایت نکنن انگار که به دینشون بی توجهی کردن و دیگه نمیشه بهشون گفت دیندار .
    اما در بین مذهبیون هم هستن افرادی که برای خواسته ها یا میل هاشون دین را فراموش کنن ، اما اکثر مذهبیون حواسشون به دینشون در تمام مسائل زندگی هست .
    و همیشه هم دسته درست مذهبی دیده نمیشه ، چون زندگی بی ریا و درست را در پیش گرفتن .
    البته
    مذهبیون واقعی نه خیلی از مقدس نماها

چون زیاد دیدم طرف رفته خواستگاری واسه دختر مردم 14 سکه و پیغمبر شده ولی خواستگاری دخترش که اومدن کمتر سال تولد قبول نمیکرده

10. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    3.94
    تشکـر
    18,377
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    9

اونم بستگی به دیدگاه داره
    چون طرف ما چند تا چیز بزرگ مث تلویزیون و تخت خواب و یه فرش به عهده پسره بقیه به عهده دختر
    عروسی هم نصف نصف عقد هم کلش به عهده پسر نامزدی هم نداریم
    میگم که رسوم و فرهنگ ها متفاوته .
    منطقه ما هم رسمه همش را پسر بده .

بهتره همیشه دنبال حق باشیم تا رسوم .

البته
    مذهبیون واقعی نه خیلی از مقدس نماها

چون زیاد دیدم طرف رفته خواستگاری واسه دختر مردم 14 سکه و پیغمبر شده ولی خواستگاری دخترش که اومدن کمتر سال تولد قبول نمیکرده
    منم نوشتم که اکثر مذهبی ها نه همشون ، چون خیلی ها هم هستن که فقط ظاهر مذهبی دارن و در درون و عمل نه ، مثل مثالی که خودتون زدین .
    یا قائم آل محمد

12. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.22
    تشکـر
    446
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    از نظر بنده این مهریه اینها چیز مسخره ایست اصلا نباید باشد.
    یعنی که چه پول تعیین کنیم (که پسر از ترس ندادنش دختر را طلاق ندهد یا رها نکند! یعنی همه چیزتان زور چپانیست!) ازدواج باید بر پایه عشق باشد. بروید زندان ها را نگاه کنید بیشتر کسانی که در بند هستند برای عدم توان مالی برای پرداخت مهریه هستند.
    از پدر مادرهایتان بپرسید مهریه شان چقدر است؟ من پرسیدم مادرم گرفت یک جفت شمعدانی/یک جلد قرآن/14 سکه طلا به نیت 14معصوم الان هم 30 سال است در کنار هم هستند
    ازدواجشان هم خیلی ساده بود حتی مراسم هم نگرفتند...
    الان را ببینید دختر باید به دوبرابر سن میلادیش سکه میخواهد(!) مراسمش هم باید در حد اسکار باشد
    چرا؟ چون شمسی بخارا خاتون دوستش عروسیش چنینی بوده!
    بعد هم کسی نمیگیردتان باید بنشینید ترشی بیندازید هی بگویید همه پسرها بد هستند من ازدواج نمیکنم! میخواهم ادامه تحصیل دهم

البته
    از حق نگذریم دوره پدر مادرامون خیلی از مردا مرد بودن ولی الان نر داریم تا مرد پس طبیعی هستش که احساس خطر از سمت دخترا زیاد باشه

ولی اینم بهونه ای نباید باشه واسه درآووردن بابا پسرا

13. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30982
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.68
    تشکـر
    342
    تشکر شده 624 بار در 344 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal
    میزان امتیاز
    1

سلام اگر قراره هزینه مراسم نصف بشه بنظرم هزینه جهیزیه هم باید نصف بشه چون با هزینه های نجومی الان
    هزینه جهزیه بیشتر از خرج مراسم عروسیه!

من مهریه ام 300 سکه ست (که البته برای من مهم نبود یک سکه باشه یا 10000 تا چون بنظرم مردی که قراره بخاطر مهریه بالای همسرش طلاقش نده همون بهتر که طلاق بده بره،اسرار پدرم بود،زمانی که حس کنم شوهرم بخاطر مهریم کنارمه میبخشم تا راحت بتونه بره )

جهازم کامل باخودم بود بجز 3 تا وسیله که با شوهرم بود.
    مراسمم نامزدی با ما بود عروسی با شوهرم که البته کادوهایی که جمع شد بیشتر از خرجی بود که برای عروسی کرد
    در واقع خرجی برای عروسی نکرد سودم کرد چون کلا ما رسم داریم کادو زیاد میدیم برای کمک به عروس داماد

ما خرید خاصی هم نداشتیم برای عقدو عروسی فقط یه حلقه رینگی ساده و یه سرویس طلا خیلی خیلی ظریف که من اونم واسه خرید خونمون فروختم
    ویرایش توسط فرشته مهربان : 05-28-2017 در ساعت 10:01 AM
    کمتر بد جنس باشیم

بیشتر خوش جنس باشیم

15. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    9968
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.18
    تشکـر
    5,931
    تشکر شده 6,066 بار در 2,870 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ir86 نمایش پست ها
    کاشکی نامزد من هم مثل شما فکر میکرد و به خاطر مهریه همه چیز رو به هم نمیزد.تازه من گفتم اگر ممکنه مهریه را کم کنید... مهریه ما 313 سکه بود
    نگران این اعداد نباشید
    شاید نامزدتون تقصیری ندارن و جو خانوادگی ایشون این را ایجاب میکنه ک.همچین مهری قرار بده
    اگه واقعا همسرتون از لحاظ اخلاق و فرهنگ بهم میخورین و همدیگر را دوست دارین(عاشق نه,چو عشق ی تب تند هست ک عقل را کنار میزنه و بعد ک از تب و تابش افتاد تازه عقل بکار میفته و کار خراب میشه) پس نگران نباشید.

بنظر من مهریه بالا فقط ی عدد هست تو عقدنامه
    وقتی داماد چیزی نداشته باشه چه میکنن
    مهریه میشه 110سکه اونم قسطی.

خودم اصلا به مهریه ای ک سکه و پول باشه اعتقادی ندارم و دلم میخواست مهریه ام به تعداد ایات قران شاخه گل باشه ک مورد قبول واقع نشد.

17. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    36226
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.07
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من فکر می کنم ما یه جایی وسط فرهنگ سنتی و مدرن معلق موندیم. قبل از جواب دادن به این سوال باید تکلیفمون رو با یه مواردی مشخص کنیم. اصلا برای چی مهریه تعیین می کنیم؟ چرا حق طلاق می گیریم؟ آیا تاکید بر حق اشتغال و قید کردنش ضمن عقد برای زوجی که عاشق هم هستند لازمه؟
    شرایطی که شما نوشتید دقیقا ترکیبی از شرایط ازدواج سنتی ایرانی و مدرن غربیه. اونجا به جای مهریه، تقسیم اموال مازاد هست. یعنی اموالی که بعد از ازدواج توسط زوجین کسب شده. و خب دیگه مهریه و شیربها و نفقه و اینا ندارند. نیازی هم به قید کردن حقوق مسلم زوجه نیست. چون دقیقا این حقوق، به عنوان حقوق مسلم و قانونیش به رسمیت شناخته شده و برای وصولش نیازی به وکالت مرد نداره. درواقع در ایران حق فقط حق زوج شناخته میشه و تمام این حقوقی که ضمن عقد گرفته میشه، به صورت وکالتیه. یعنی زوج وکالت میده که زوجه از حق زوج استفاده کنه.
    خب شرایط قانونی ایران اینه و اصلاح مواد قانونی _ خصوصا موارد این چنینی _ در ایران سخته. یا حداقل در بضاعت یک خانم به تنهایی نیست که به مصاف مواد قانونی بره، منطقی تر اینه که یاد بگیره چطوری با همین قانون نیازمند اصلاح، کنار بیاد و ازش استفاده کنه. شروط ضمن عقد، امانیه که خانم ها بتونن به شرایطی برسن که حقوق مسلمشون وصول بشه. تاکید دارم روی عبارت «حقوق مسلم» و می تونم سر مسلم بودن تک تک این حقوق باهاتون بحث کنم. به همین دلیل توصیه من به تمام دوستان خانم و آقا اینه که حتما ضمن عقد روی تمام این شروط تاکید کنند. وکالت آقا به خانم در مرود حق اشتغال و تحصیل و طلاق و ... لطف ایشون نیست! حقیه که قانون از خانم گرفته و حالا فرصتیه که همسرش بهش برگردونه. متاسفانه الی ما شاأ الله هم دیدیم مواردی رو که زن و شوهر عاشق هم بودند ولی سر بزنگاه هایی با هم در تشخیص راه درست توافق نداشتند، فقط آقا حق تصمیم گیری داشته و خانم آسیب جدی دیده. مثلا مواردی که همسر ورزشکاران یا نخبگان علمی به دلایلی که برای خودشون موجه بوده اجازه خروج از کشور، به خانم نداده و فرصت خانم به سادگی از دست رفته. سوء تفاهم خیلی محتمله. آقا تشخیص میده که مثلا حضور خانم در اولین روز بدرقه فرزند به سمت مدرسه ضروری و ارجح بر شرکتشون در مسابقات جهانی فوتساله ولی خانم نظر متفاوتی داره. ممکنه شما دوستان بگید معلومه که حق با اقاست و حفظ بنیان خانواده بر دغدغه ها و فرصت های شخصی خانم ارجحیت داره، اما خوبه این رو هم بدونید که اگر از اول قانون یا همسر، خرج از کشور رو حق شخصی و مسلم خانم فرض می کرد، این اختلاف فقط در حد یک اختلاف خانوادگی می موند. ولی وقتی این طور نیست و خانم حقی برای تصمیم گیری نداشته باشه، واقعا پایه های زندگی مشترکش سست میشه. شاید در ازدواج های قدیم و نسل پدران و مادران ما این طوری نبود، ولی ما الان در ایران 96 زندگی می کنیم. توصیه می کنم برای تصمیم گیری در مورد شروط ضمن عقد، اصلا اصلا به علاقه و عشق و اعتمادی که به همسرتون د ارید فکر نکنید بلکه حتما حتما بدترین و نامطمئن ترین شرایط رو در نظر بگیرید. مطمئن باشید اغلب زوج هایی که سر این موارد به مشکل و جدایی رسیدند، ابدا عاشق و دلداده بودند. پس تا اینجا من با موارد 2 و 3 موافقم و حتی شروط بیشتری رو هم لازم می دونم.

حقیقتش وقتی هر دو طرف قبول کردند که خانم هم حقوق برابری با آقا داشته باشه، مهریه دیگه محلی از اعراب نداره. به خاطر همین میگم باید تکلیفمون رو مشخص نیم که برا چی مهریه تعیین می کنیم؟ البته مقداری که شما نوشتید به خاطر عرف جامعه و تاکیدش بر تعیین مهریه، میشه به عنوان هدیه آقا داماد به عروس خانم تلقی بشه و اصلا مانعی برای تداوم زندگی مشترک نیست. پس با مورد اول هم موافقم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

نطر سنجی میزان مهریه

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

نظرسنجی انتخابات 96,  نظرة الرجال,  نظريات التعلم,  نظرية التطور,  نظرية الانفجار العظيم,  نظرة عيونك,  نظرية النسبية,  نظرة ثانية,  نظرية المؤامرة,  نظرة ثانية مسلسل,  نظرسنجی انتخابات,  نظرسنجی,  نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری 96,  نظرسنجی انتخابات 96,  نظر سنجی ریاست جمهوری,  نظرسنجی انتخابات ایران,  نظرسنجی آی پوز,  نظر سنجی گوگل,  نظر سنجی انتخابات مجلس دهم,  نظر سنجی فوتبال,  مهریه,  مهریه حضرت زهرا,  مهریه چیست,  مهریه عندالاستطاعه,  مهریه مهناز افشار,  مهریه به نرخ روز,  مهریه عندالمطالبه,  مهریه زن,  مهریه دختر باکره,  مهریه زندان دارد؟,  مراسم عروسی مهدی سلوکی,  مراسم عروسی سام درخشانی,  مراسم عروسی شهرام محمودی,  مراسم عروسی در ترکیه,  مراسم عروسی نوه رفسنجانی,  مراسم عروسی بازیگران,  مراسم عروسی کردها,  مراسم عروسی در کردستان,  مراسم عروسی 25 باند,  مراسم عروسی ترکمن ها,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)