مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 35 از 35

موضوع: نظر شما درباره مهریه چیست ؟! مشورت با بقیه اعضاء انجمن

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.50
    تشکـر
    2,167
    تشکر شده 1,772 بار در 917 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : نظر شما درباره مهریه چیست ؟! مشورت با بقیه اعضاء انجمن

نقل قول نوشته اصلی توسط mr1990 نمایش پست ها
    اینکه من ازدواج کنم یا نکنم , اینکه هر چه هستم کمکی به شما و طرز فکر سطحی ات نمی کنه !
    ولی شما متاسفانه جواب درستی برای صحبت های منطقی من نداشتی و شروع به بی ادبی و برچسب زدن کردی و سعی کن منطقی بجنگی نه با بیمار و بی لیاقت فرض کردن دیگران
    بیمار کسی هست که در ازای پول و سکه تن به زندگی مشترک میده و تازه با این دو فاکتور اقتصادی سعی بر محکم کاری روابطش داره و شریکش رو در قفس میندازه و با اهرم مهریه میخواد کسی رو در کنارش نگهداره که مبادا یک روزی از نظر اقتصادی بی پول و پشتوانه بشه و تا اونجا که میتونسته باید تیغ رو میکشیده !!!
    نکنه یک روزی رابطه جنسی که داشته و غذایی که برای شوهرش پخته بی ثمر بمونه و بدون گرفتن پول در ازای رابطه زناشویی اش سرش کلاه بره !!!
    واقعا تاسف بر انگیزه ...
    با تو صحبتی ندارم خیلی داری حرص میخوری تورو با حرص خوردنات تنها میزارم .
    درضمن خودت کالا هستی بدرود
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

2. Top | #22

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    5.46
    تشکـر
    372
    تشکر شده 376 بار در 248 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    شما اینجور فکر میکنی نمیدونم چرا شما مردا خودتون رو یه چیز متفاوت از زن ها میدونید . ما هممون انسانیم وقتی به کسی محبت و عشق کنی محبت و عشق میبینی. حالا میخای بگی نه اون مرده پول داده و زنه به خاطر پول به مرده محبت میکنه !!! مشکل شما اینه که زن ها رو درست نمیشناسید .
    به هرحال موفق باشید
    خیر دوست گرامی
    مشکلی در این مورد وجود نداره و من نگفتم خانوم ها دنبال پول هستند.
    منظورم اینه روی خودتون بها نگذارید. دقیقاً منظورم اینه.

مشکل اینجاست که شما برای مهر و محبت و... خودتان "معادل ریالی" قائل هستید که اسمش مهریه است.
    مهریه پوله. احساس و علاقه و محبت مادی نیست. براش بها تعیین نکنیم بهتره.

متاسفانه زنان ما بیشتر از مردان در نفی حقوق خود و مردسالاری اصرار دارند....
    روزی که زنان ما بفهمند مهریه نه حق آنها، بلکه قیمت گذاری روی آنها است، آن روز خیلی چیزا تغییر میکنه.
    حالا هی شما بنده و امثال من رو خودخواه بنام....
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-10-2018 در ساعت 09:06 PM

3. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.50
    تشکـر
    2,167
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط M.D Karimi نمایش پست ها
    خیر دوست گرامی
    مشکلی در این مورد وجود نداره و من نگفتم خانوم ها دنبال پول هستند.
    منظورم اینه روی خودتون بها نگذارید. دقیقاً منظورم اینه.

مشکل اینجاست که شما برای مهر و محبت و... خودتان "معادل ریالی" قائل هستید که اسمش مهریه است.
    مهریه پوله. احساس و علاقه و محبت مادی نیست. براش بها تعیین نکنیم بهتره.

متاسفانه زنان ما بیشتر از مردان در نفی حقوق خود و مردسالاری اصرار دارند....
    روزی که زنان ما بفهمند مهریه نه حق آنها، بلکه قیمت گذاری روی آنها است، آن روز خیلی چیزا تغییر میکنه.
    حالا هی شما بنده و امثال من رو خودخواه بنام....
    اصلا کلمه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره یعنی مرد برای اینکه حس دوست داشتن خودشو به زن نشون بده حتی با دادن تمام دارو ندار خودش به زن نشون میده که چقدر زنشو دوست داره مثله حضرت علی که تمام دارو ندارو خودشو فروخت ومهر حضرت فاطمه کرد و نشون داد چقدر ایشون رو دوس دارن .
    حالا مردای دورو زمونه ما همون اول میان میگن تو یه سکه مهرت میکنم همونم ببخش تانشون بدی که کالا نیستی اگر مهرتو بگیری یعنی کالا هسیا حواست باشه.
    اینقدر زنو تحقیرو کوچک میکنن که زن از گرفتن هدیه خودشم خجالت زده بشه
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

4. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #24

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    5.46
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

اصلا کلمه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره یعنی مرد برای اینکه حس دوست داشتن خودشو به زن نشون بده حتی با دادن تمام دارو ندار خودش به زن نشون میده که چقدر زنشو دوست داره مثله حضرت علی که تمام دارو ندارو خودشو فروخت ومهر حضرت فاطمه کرد و نشون داد چقدر ایشون رو دوس دارن .
    حالا مردای دورو زمونه ما همون اول میان میگن تو یه سکه مهرت میکنم همونم ببخش تانشون بدی که کالا نیستی اگر مهرتو بگیری یعنی کالا هسیا حواست باشه.
    اینقدر زنو تحقیرو کوچک میکنن که زن از گرفتن هدیه خودشم خجالت زده بشه
    برخلاف تصورتون مهریه اسم فارسیه. اصلش "الصداق" هست که توش "مهر" درکار نیست....

کلمه ای مهر عینا در قرآن به کار نرفته است . بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات » در آیه ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می رود «صداق » ، و آیه ی چهارم سوره ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة »

معنی صدقه رو هم که خوب میدونید....

6. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.50
    تشکـر
    2,167
    سیستم عامل و مرورگر

برخلاف تصورتون مهریه اسم فارسیه. اصلش "الصداق" هست که توش "مهر" درکار نیست....

کلمه ای مهر عینا در قرآن به کار نرفته است . بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات » در آیه ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می رود «صداق » ، و آیه ی چهارم سوره ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة »

معنی صدقه رو هم که خوب میدونید....
    وَآتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِنْ طِبْنَ لَكُمْ عَنْ شَيْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَكُلُوهُ هَنِيئًا مَرِيئًا ﴿۴﴾
    و مهر زنان را به عنوان هديه‏ اى از روى طيب خاطر به ايشان بدهيد و اگر به ميل خودشان چيزى از آن را به شما واگذاشتند آن را حلال و گوارا بخوريد (۴)
    مهریه یعنی هدیه ...
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

7. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #26

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    5.46
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

وَآتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِنْ طِبْنَ لَكُمْ عَنْ شَيْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَكُلُوهُ هَنِيئًا مَرِيئًا ﴿۴﴾
    و مهر زنان را به عنوان هديه‏ اى از روى طيب خاطر به ايشان بدهيد و اگر به ميل خودشان چيزى از آن را به شما واگذاشتند آن را حلال و گوارا بخوريد (۴)
    مهریه یعنی هدیه ...
    وقتی نخواهید ببینید، نمی بینید! همونطور که توصیه به کتک زدن زن در صورت خودداری از رابطه جنسی رو به نوازش تفسیر می کنید....

9. Top | #27

دلنوشته کاربر
    مشکل ما در فهم زندگیست ...لذت بردن را یادمان ندادند
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    180
    تشکر شده 409 بار در 221 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

قابل توجه اقایونی که میگن مهریه مثل بهای زن هست و زن کالاست!
    اگه موقع خوندن صیغه محرمیت مهریه قیدنشه اون عقدباطل نیست ولی اگه شمابخوای ملکیو خریدوفروش کنی تا قیمت رو تو قولنامه ننویسی اون معامله ارزش قانونی نداره پس به زن برچسب کالابودن نزنید!
    یک زن بهترین سرمایه های زندگیش ازجمله زیبایی،جوونی و وقت و ...رو درزندگی مشترکش صرف میکنه .هرچند مهریه حق زن هست ولی اینجوری جاافتاده که تا زن و مرد به مشکل نخورن از مهریه و نفقه خبری نیست!
    اگه این خانمی که متاهله به هردلیلی شوهرشو‌ازدست بده یا جدایی صورت بگیره،باید بره بشینه خونه ی باباش؟
    .
    مردی که اززنش جدامیشه شرایطش تو جامعه ی ما خیلی بهترازاون خانم هست.شرایط ازدواج مجددش،شرایط کاری و مستقل بودنش و خیلی چیزای دیگه.
    چه بخواین چخ نخواین،قبول کنین یا قبول نکنین مهریه حق هر زن هست و پشتوانه ی اون خانم در زمان حال و هم آینده ش هست.
    مخصوصا تو شرایط الان که زندگیا به تار مویی بنده!
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

10. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #28

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    180
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

مهریه یعنی هدیه ...
    اینا میخوان از جوب بپرن پاشون خیس نشه
    جالب اینجاس خیلی ادعای روشنفکری دارن ولی نمیدونن تو کشورای غربی هم اگه چیزی دقیقا به اسم مهریه نباشه ولی نصف میشه اموال زن و شوهر موقعی که ازهم جدامیشن و این خودش یعنی جبران خسارت های روحی،جسمی و...
    جوری عاشقتم که

12. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #29

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    180
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

فلسفه/ریشه مهریه اونجا بوده که پولی رو میدادن خونواده عروس دخترش رو میگرفتن. شیر بها هم همینطور. دقیقاً نگاه کالا داشتند به دختر.

حالا خانومای روشن فکر نما میشینن کلی دلیل براش میتراشن.

طرف با وام ازدواج رفته سر خونه زندگیش کل دارایشون زیر 30 میلیون تومنه بعد 150 سکه مهریه. خو آدم عاقل اگه همسرت همچین توانایی مالی داشت یه زندگی بهتر برات میساخت.

وقتی شرایط جامعه ای از هر نظر که بگی فاجعه باشه، قابلیت های منفی آدم تقویت میشه و فرقی نمیکنه بی سواد باشی یا دکتر. همه شبیه به هم می شوند.

گریه داره دلخوش به سنگین بودن مهریه ات باشی و بگی به خاطر مهریه آقا این کارو نمیکنه اون کارو نمیکنه ....
    زمان جاهلیت اعراب بله اینکاروانجام میدادن .و مهریه و شیربهارومیدادن به خانواده ی زن یااینکه مهریشو میذاشتن برای یه زن دیگه مثلا دختریه خانواده رومیگرفتن و بعد دخترشونو به پسراون خانواده میدادن!
    ولی بعداز اسلام اینجوری شدکه مهریه رو خداحق زن قرارداده مال خودشه و پشتوانه ی مالی اون تو زندگیش درآینده.
    برای این مهریه رو حق زن میدونن چون وظیفه ی مردهست تامین کننده ی نیازمالی خانواده باشه و زن مجبوربه کارکردن بیرون از خونه نیست و مهریه پشتوانه ی مالی اون خانوم بحساب میاد.
    جوری عاشقتم که

14. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.50
    تشکـر
    2,167
    سیستم عامل و مرورگر

وقتی نخواهید ببینید، نمی بینید! همونطور که توصیه به کتک زدن زن در صورت خودداری از رابطه جنسی رو به نوازش تفسیر می کنید....
    پس شما چجور تفسیر کردی نکنه فکر کردی خدا اجازه بهت دادی محکم بزنی ؟!!!!!!! تازه اگر جای زدن قرمز یا کبود ویا... باید پول پرداخت کنه اونم طلااااااا بعدشم مرده محکم بزنه زنه میتونه شکایت کنه تا قاضی همچینننننننننن محکم با شلاق بزنتش تا ازین غلطا نکنه
    چایت را بنوش
    نگران فردا نباش ....
    از گندمزار من و تو
    مشتی کاه می ماند
    برای بادها ! ...

16. Top | #31

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    180
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

نقل قول نوشته اصلی توسط mr1990 نمایش پست ها
    سلام , من یک نظری درباره مهریه دارم خواستم اینجا مطرح کنم ببینم چند نفر باهام هم فکر هستند.
    من خودم یک پسر مجرد هستم و این نظرات رو حتی برای خواهر و نزدیکان خودم هم پیشنهاد میکنم و بارها نزدیکان خودم رو هم نصیحت کردم ! یعنی فکر نکنید برای دیگران آره و برای خودمون نه !!!

نظر من: بنظر من مهریه یعنی این خانم مثل یک کالای بی عاطفه و قیمت دار میمونه که با تعیین یک مبلغ خاص و توافق با پدر , ولی یا قیّم اش میتونید تهیه اش کنید و هر موقع احتیاجی نبود با پرداخت اون مبلغ عودتش بدید و برید سراغ بعدی !

در این خصوص یکسری خانم ها عناوین زیر رو برای دفاع از مهریه میگن که من جوای اونهارو هم نوشتم :

برای جلوگیری از خیانت همسر: بنظر من رابطه عاطفی که با زور پول و سکه بشه خیانت رو جلوگیری کرد و عاطفه رو حفظ , رابطه عاطفی نیست , مثل یک رابطه کاری و قرارداد تجاری است. مثل این میمونه شما یک ملک یا ماشین اجاره کنید و در قرارداد عنوان شود که در صورت ضرر و زیاد به مال بایستی جریمه پرداخت کنید در غیر اینصورت چک تضمین شما ( مهریه ) به اجرا گذاشته میشه !

برای پشتوانه زن: بنظر من چقدر یک زن رو ذلیل و ضعیف تصور کردیم که باید منتظر بمونه یک مرد بعنوان همسر با خودش ببره و پشتوانه مالی اش بشه که وقتی جدا شد و طلاق گرفت با اون پول برای خودش امرار معاش کنه ! مثل این میمونه به زن بعنوان یک موجود ضعیف نگاه کنیم که اختیار و تلاش یا استعدادش رو ازش بگیریم و خوشبختی و سعادتش رو در جیب مرد آینده اش دیکته کنیم !!!

برای اینکه بفهمیم چقدر برای همسرمون مهم هستیم: بنظرم باز اینجا خانم ها خودشون رو بعنوان یک کالا در نظر میگیرن که ارزششون با پول محاسبه میشه و انگار هر کسی بیاد پول بیشتری پیشنهاد بده بیشتر عاطفه داره و عاشقشون هست و باز اینجا با ترازو پول و سکه محک زده میشه که دوباره عشق و عاطفه رو دارن با پول و سکه میفروشن !!!

البته جالبته بدونید من از فرصت شبکه های مجازی استفاده کردم و با خانم های کشورهای مختلف درباره مهریه صحبت کردم و جواب های جالبی دادن :

- از خانم کره ای پرسیدم , نه من علاقمند نیستم به ازای پول با کسی وارد عاطفه بشم , مگه جایی هست پول بدن ؟ ( با اینکه آسیایی و شرقی بود )
    - یک خانم کانادایی گفت , نه من پیتزا یا برگرهای مک دونالد نیستم که برای خوراک دیگران تهیه و بفروش برم , با دوست پسرم اوکی هستیم !!!
    - یک خانم آلمانی گفت , من خودم کار و استقلال مالی دارم و برای نیاز جنسی دوست پسر دارم و فعلا نیازی به ازدواج ندارم ...

در کل بنظرم تا زمانیکه خانم های برای رابطه عاطفی و محکم شدن این رابطه دست به دامن سکه و پول میشن باید قبول کنند که بعنوان یک کالا باهاشون رفتار بشه و مدام از ارزش هاشون کم بشه. چون به محض اینکه اون مرد از نظر مالی توان پرداخت رو داشته باشه و رابطه اش خیلی مثبت نباشه شمارو کنار میزنه و خواهد رفت ....
    بنظرم بدبخت ترین مردم ها کسانیکه هستند که به واسطه مسایل اقتصادی به نیاز های عاطفی و جنسی شون برسند و همیشه در دوستی ها یا روابط عاطفی مسایل مالی و ارزش های اقتصادی رو ملاک و در راس قرار بدهند و چقدر فقیر هستند کسایی که چون پول دارند همه کسی رو در کنارشون دارند و تنها دارایی شون پول هست ...

ممنون
    همین خانمهای خارجی که مثال زدین موقعی که ازهمسرشون جدامیشن نصف اموال اون مرد بهشون تعلق میگیره و این خودش مصداق همون مهریه س!
    جوری عاشقتم که

17. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.22
    تشکـر
    7,952
    تشکر شده 8,284 بار در 3,768 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

من گفتم حاضرم مهریه نداشته باشم

اما بعد از ازدواج هرچی میخریم باهم شریک باشیم...سه دونگ سه دونگ

ولی کسی قبول نمیکنه

کلا آقایون هرجا به نفعشون نباشه اسمش میذارن کالا و صدقه و گناه و بدبختی و فلاکت که خانما بهشون بربخوره و از حقشون بگذرن

من نمیگم مهریه ی زیاد

ولی خانما از حقتون نگذرید تحت هیچ شرایطی
    تنها امید زندگی....خدای خوبم

ممنون که میبخشی

19. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    9.19
    تشکـر
    10,638
    تشکر شده 13,371 بار در 6,809 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

mr1990 میشه بگی کی هستی

بیشتر به نظر میاد این تاپیک و زدید تاییدیه نظرتون بگیرید و هرچی دوس دارید خودتون تفسیر کردید رفته

موفق باشی دوست عزیز

ویرایش توسط پریماه. : 08-11-2018 در ساعت 12:58 AM
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

21. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    9
    تشکر شده 43 بار در 26 پست
    سیستم عامل و مرورگر

مهریه در اسلام به عنوان هدیه مرد به زن هست و به این معنی هم نیست که صرفا مادی باشه .
    اگر کسی مهریه رو به عنوان پشتوانه دختر در نظر میگیره از ماهیت اسلامی بودن اون خارج میشه(در واقع دیگه فقط اسما مهریه هست ولی در واقع مهریه نیست!!) البته همین رفتارها هم باعث میشه که متاسفانه بعضی افراد به مهریه به چشم خریدن و ... این ها نگاه بکنند

23. Top | #35

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    180
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad89 نمایش پست ها
    مهریه در اسلام به عنوان هدیه مرد به زن هست و به این معنی هم نیست که صرفا مادی باشه .
    اگر کسی مهریه رو به عنوان پشتوانه دختر در نظر میگیره از ماهیت اسلامی بودن اون خارج میشه(در واقع دیگه فقط اسما مهریه هست ولی در واقع مهریه نیست!!) البته همین رفتارها هم باعث میشه که متاسفانه بعضی افراد به مهریه به چشم خریدن و ... این ها نگاه بکنند
    اتفاقا مهریه دقیقا بایدچیزی باشه که قابلیت تبدیل شدن به پول رو داشته باشه مثل سکه،خونه،شاخه گل و...
    حتی قبلا اعضای بدن شوهرشونومیتونستن به عنوان مهریه قراربدن وازاونجایی که هرعضوبدن برابربا دیه ی کامل هست
    مهریه ی اون خانوم میشد مقداردیه کامل یک شخص براساس نرخ روز!
    جوری عاشقتم که

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)