نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: مخالفت خانواده با ازدواج

3683
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده با ازدواج

سلام . اميدوارم حوصله كرده و با خوندن مطالبي كه گفتم منو مورد لطف خودتون قرار داده،راهنمايي كرده تا بتونم مشكلو حل كنم. من 29 سالمه فوق ليسانس هستم و در يك ارگان بزرگ دولتي مشغول بكارم.يكسال پيش با دختري آشنا شدم كه 25 سالشه ، فوق ليسانس هست و در بازار آزاد مشغول بكار. پس از شناختي كه پيدا كرديم تصميم به ازدواج گرفتيم، در مرحله شناخت خانواده ها متوجه شدم كه خانواده مادر ايشون يعني دوتا از خاله ها و يك دايي دچار بيماري هستن كه خود ايشون هم اسم اون رو دقيق نميدونن ، چيزي شبيه به نرمي استخوان كه خاله ها پاهاشون كوتاه و پرانتزي و دايي ايشون نميتونن راه برن و از ويلچر استفاده ميكنن. بنظرم نوعي اختلال ژنتيكي هست. اين موضوع خيلي منو ناراحت كرد. بخاطر اينكه ميدونستم اگر خانوادم اين موضوع رو بفهمن با اين ازدواج مخالفت ميكنن. بهرحال به مادرم گفتم كه من با دختري آشنا شدم و ميخوام شما ايشون رو ببينيد. مادرم ايشون رو ديدند و از نظر اخلاقي ايرادي نگرفتن ولي از لحاظ ظاهري سليقه هاي من و مادر باهم مشترك نبود كه اون هم با گذشت زمان حل شد.بطوريكه در چندين بار ملاقات بسيار از اين دختر خوشش اومد مخصوصا از شخصيت و اخلاقش. زمانيكه به مرحله معرفي خانواده اين دختر رسيدم مادرم خانواده ايشون رو ميشناختن و در كودكي در محله خودشون با اين خانواده و بعضي از بچه هاي اونا هم بازي بودن. اين مسئله باعث شد كه مادرم با اين ازدواج مخالفت كنه. منظورم از مسئله همون مشكل بيماري و نقص فيزيكي اونهاست. خانواده مادر اين دختر 7 نفر هستن كه 3تا بچه اين مشكلو دارن و بقيه از نظر فيزيكي مشكلي ندارن.من بارها با مادرم حرف زدم ولي راضي نشدن. ميگن نميتونن با اين مسئله كنار بيان با روحياتشون سازگار نيست.مادرم بسيار عاطفي و حساس هستن. ميگن من يه پسر دارم و دلم نميخواد دختري رو به عنوان عروسم بگيرم كه خاله و داييش همچين مشكلي دارن.فردا بچه هاتون مشكل پيدا ميكنن. من خيلي تلاش كردم كه اونو متقاعد كنم، گفتم قبل از ازدواج مشاوره ژنتيكي و ازمايش ميديم اگر مشكلي بود ازدواج نميكنيم، ولي هيچ نتيجه اي نداشت متاسفانه زماني هم متوجه اين مشكل در خانواده اين دختر شدم كه رابطمون خيلي قوي و احساسي شده بود و واقعا همديگرو دوست دارييم. الان نميدونم چيكار كنم! روزوشبم بهم ريخته، بين روراهي بدي گير كردم .اگر بخوام با توجه به مخالفت خانواده اين رابطه رو تمام كنم كه هم ضربه روحي بدي به اين دختر زدم و هم خودم و از طرفي اگر بخوام ادامه بدم با اين شرايط نميدونم چيكار كنم. واقعا نميدونم اين چه امتحانيه كه خدا داره منو در اون قرار ميده !! نه راه پس دارم نه راه پيش. بدترين چيز اينه كه ندوني چيكار بايد بكني!لطفا راهنماييم كنيد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مخالفت خانواده در ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار نمایش پست ها
    سلام . اميدوارم حوصله كرده و با خوندن مطالبي كه گفتم منو مورد لطف خودتون قرار داده،راهنمايي كرده تا بتونم مشكلو حل كنم. من 29 سالمه فوق ليسانس هستم و در يك ارگان بزرگ دولتي مشغول بكارم.يكسال پيش با دختري آشنا شدم كه 25 سالشه ، فوق ليسانس هست و در بازار آزاد مشغول بكار. پس از شناختي كه پيدا كرديم تصميم به ازدواج گرفتيم، در مرحله شناخت خانواده ها متوجه شدم كه خانواده مادر ايشون يعني دوتا از خاله ها و يك دايي دچار بيماري هستن كه خود ايشون هم اسم اون رو دقيق نميدونن ، چيزي شبيه به نرمي استخوان كه خاله ها پاهاشون كوتاه و پرانتزي و دايي ايشون نميتونن راه برن و از ويلچر استفاده ميكنن. بنظرم نوعي اختلال ژنتيكي هست. اين موضوع خيلي منو ناراحت كرد. بخاطر اينكه ميدونستم اگر خانوادم اين موضوع رو بفهمن با اين ازدواج مخالفت ميكنن. بهرحال به مادرم گفتم كه من با دختري آشنا شدم و ميخوام شما ايشون رو ببينيد. مادرم ايشون رو ديدند و از نظر اخلاقي ايرادي نگرفتن ولي از لحاظ ظاهري سليقه هاي من و مادر باهم مشترك نبود كه اون هم با گذشت زمان حل شد.بطوريكه در چندين بار ملاقات بسيار از اين دختر خوشش اومد مخصوصا از شخصيت و اخلاقش. زمانيكه به مرحله معرفي خانواده اين دختر رسيدم مادرم خانواده ايشون رو ميشناختن و در كودكي در محله خودشون با اين خانواده و بعضي از بچه هاي اونا هم بازي بودن. اين مسئله باعث شد كه مادرم با اين ازدواج مخالفت كنه. منظورم از مسئله همون مشكل بيماري و نقص فيزيكي اونهاست. خانواده مادر اين دختر 7 نفر هستن كه 3تا بچه اين مشكلو دارن و بقيه از نظر فيزيكي مشكلي ندارن.من بارها با مادرم حرف زدم ولي راضي نشدن. ميگن نميتونن با اين مسئله كنار بيان با روحياتشون سازگار نيست.مادرم بسيار عاطفي و حساس هستن. ميگن من يه پسر دارم و دلم نميخواد دختري رو به عنوان عروسم بگيرم كه خاله و داييش همچين مشكلي دارن.فردا بچه هاتون مشكل پيدا ميكنن. من خيلي تلاش كردم كه اونو متقاعد كنم، گفتم قبل از ازدواج مشاوره ژنتيكي و ازمايش ميديم اگر مشكلي بود ازدواج نميكنيم، ولي هيچ نتيجه اي نداشت متاسفانه زماني هم متوجه اين مشكل در خانواده اين دختر شدم كه رابطمون خيلي قوي و احساسي شده بود و واقعا همديگرو دوست دارييم. الان نميدونم چيكار كنم! روزوشبم بهم ريخته، بين روراهي بدي گير كردم .اگر بخوام با توجه به مخالفت خانواده اين رابطه رو تمام كنم كه هم ضربه روحي بدي به اين دختر زدم و هم خودم و از طرفي اگر بخوام ادامه بدم با اين شرايط نميدونم چيكار كنم. واقعا نميدونم اين چه امتحانيه كه خدا داره منو در اون قرار ميده !! نه راه پس دارم نه راه پيش. بدترين چيز اينه كه ندوني چيكار بايد بكني!لطفا راهنماييم كنيد.
    عزيزم اولا شما با خانوادش قرار نيست زير يك سقف زندگي كنيد كه اين ربطي به شما نداره تو هر خانواده اي ممكنه باشه اين دختر خانم چه گناهي داره كه به خاطر خاله و داييش بخاطر بيماريشون نميتونه با فرد مورد علاقش ازدواج كنه ازمايش ژنتيك بهترين راه حله با اون دختر خانم برو حالا نميخاد الان به مادر بگي وولي وقتي نتيجشو گرفتي ايشاا... كه موردي نباشه كه چه بهتر بعد به مادرت ميگي ولي اگر خداي نكرده چيزي بود خب ميدونم گناه داره ولي خب نميشه كه بچه دار نشيديه جوري بايد صحبت كنيد قطعا ايشون هم حق خواهند داد

3. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    وااا چه بهانه هایی میگیرنا!!! شما چیکار به خاله و داییشون دارین؟؟؟
    اصن مگه میخاین مدام با اونا رفت و آمد کنین که واستون مهمه!!!!!!!!!!!!!
    بنظرمن مادرتون چون دیدن نمیتونن ایرادی روی دختر بزارن این موضوعو بهانه کردن....

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم .بله من اين مواردو به مادر گفتم ،منتها ايشون ميگن فردا كه بخواي ازدواج كني تو مراسم خواستگاري و ازدواج نميگن اين پسرش دختر قحط بود رفته از چه خانواده اي دختر گرفته!! من گفتم بهش كه حرف مردم اصلا برام اهميتي نداره .مهم منو اون دختريم ولي بازم نميتونه با اين موضوع كنار بياد. اين رو هم بايد بگك كه پدر و مادر من 12 سال پيش از هم جداشدن مادرم هم برامون پدر بوده و هم مادر. خيلي زحمت كشيده. خودشم كارمند بوده بازنشسته شده الان. منم مسئوليتم زياده . بنوعي سرپرست خانواده ام . بهمين دليل حساسيت رو زياده .. خودش ميگه اگر چنتا پسر داشتم ميگفتم مشكلي نيست . ولي چون يكي دارم ميخوام از همه لحاظ خوب باشه. نميدونم واقعا ديگه چيكار بايد بكنم؟؟؟!!!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنونم .بله من اين مواردو به مادر گفتم ،منتها ايشون ميگن فردا كه بخواي ازدواج كني تو مراسم خواستگاري و ازدواج نميگن اين پسرش دختر قحط بود رفته از چه خانواده اي دختر گرفته!! من گفتم بهش كه حرف مردم اصلا برام اهميتي نداره .مهم منو اون دختريم ولي بازم نميتونه با اين موضوع كنار بياد. اين رو هم بايد بگك كه پدر و مادر من 12 سال پيش از هم جداشدن مادرم هم برامون پدر بوده و هم مادر. خيلي زحمت كشيده. خودشم كارمند بوده بازنشسته شده الان. منم مسئوليتم زياده . بنوعي سرپرست خانواده ام . بهمين دليل حساسيت رو زياده .. خودش ميگه اگر چنتا پسر داشتم ميگفتم مشكلي نيست . ولي چون يكي دارم ميخوام از همه لحاظ خوب باشه. نميدونم واقعا ديگه چيكار بايد بكنم؟؟؟!!!
    حالا خوبه اون دختر هم بگه من با بچه طلاق ازدواج نمیکنم؟؟؟ چرا به این موضوع فکر نمیکنین که شاید این مساله واسه اونم مثل مساله خودش باعث خجالتشه جلوی فامیلهاش!!
    همیشه نیمه پر لیوان رو ببینین....ایشون اگه خانواده درجه دومشون نقص و ایراد داره..خوده شما توی خانواده درجه یکتون ایراد هست
    پس بیخیال خاله و داییش بشین و یه سوزن ب خودتون بزنین یه جوال دوز به مردم.

بخشید اگه رک حرف زدم.

7. 2 کاربران زیر از آفرودیت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6308
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر بده که مادرتون رو شما انقدر تسلت دارند
    متاسفانه این مشکل خیلی از پسرهای جامعه ما هستش
    مثل این میمونه که یه نفر بره خواستگاری بگن
    چون داییش معتاده شاید اینم در آینده معتاد بشه.
    امضای ایشان

9. 2 کاربران زیر از zhinos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

ميدونم خب ايشون هم حق دارن منم اگه خانواده همسرم طور ديگه بودن خجالت ميكشيدم ولي قرار نيست كه تا اخر با هم باشيد يا با حرف مردم يكي دو روزه مراسم شما ميخايد تا اخر عمر با هم باشيد بحاطر يكي دوروز كه نميشه

11. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مسئله طلاق با اين موضوع فرق داره شما نبايد اين دوتا رو در مقابل هم قرار بدي!! پدرو مادر بنده 12 سال پيش بنا به هر دليلي به اين نتيجه رسيدن كه زير يك سقف نميتونن زندگي كنن. و جدا شدن. نه بحث خيانت بوده نه چيز ديگه. عدم تفاهم فقط. الانم هيچكدوم ازدواج نكردن بعد از جدايي. به ايشونم ميتونن بگن كه من با اين شرايط خانواده شما نميتونم كنار بيام. ولي شما براي اينكه بتوني راهنمايي درستي بكني بايد خودتونو بزاري تو شرايط من . ممنونم

13. کاربران زیر از معمار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zhinos نمایش پست ها
    چقدر بده که مادرتون رو شما انقدر تسلت دارند
    متاسفانه این مشکل خیلی از پسرهای جامعه ما هستش
    مثل این میمونه که یه نفر بره خواستگاری بگن
    چون داییش معتاده شاید اینم در آینده معتاد بشه.
    ممنونم ازتون . ولي يه خواهش دارم لطفا احساسي با اين موضوع برخورد نكنيد و خدتونو در شرايط من قرار بديد و اونموقع بگيد راهش چييه؟

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم ازتون . ولي يه خواهش دارم لطفا احساسي با اين موضوع برخورد نكنيد و خدتونو در شرايط من قرار بديد و اونموقع بگيد راهش چييه؟
    اشتباه نكنيد ! اين موضوع مشكل خيلي از پسرهاي جامعه ما نيست. ما تو ايران زندگي ميكنيم.اينجا امريكا نيست كه يه پسر بره با يه نفر نامزد كنه بعد از يكسال ببرتش به مادرش نشون بده بگه اين نامزدمه مادر!! اينجا ايرانه!! ما ايراني ها وقتي ازدواج ميكنيم پيوندهاي زنجيري زيادي بوجود مياد!! پس اگر تا حالا به اين مسائل دقت نميكردين /ف حتما بهش دقت كنييد.

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

اشتباه نكنيد ! اين موضوع مشكل خيلي از پسرهاي جامعه ما نيست. ما تو ايران زندگي ميكنيم.اينجا امريكا نيست كه يه پسر بره با يه نفر نامزد كنه بعد از يكسال ببرتش به مادرش نشون بده بگه اين نامزدمه مادر!! اينجا ايرانه!! ما ايراني ها وقتي ازدواج ميكنيم پيوندهاي زنجيري زيادي بوجود مياد!! پس اگر تا حالا به اين مسائل دقت نميكردين /ف حتما بهش دقت كنييد.

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

تو دنیای امروز و قرن تبادل اطلاعات و کامپیوتر یک شخص تحصیل کرده 29 ساله که به قول خودشون قراره سرپرست یک خانواده بشن و در آینده پدر حالا مادر محترمشون باید عروس خانم رو پسند کنند!!!!!

خوب بهتره مادر با ایشون عروسی کنند به جای شما چطوره؟؟؟؟؟؟!!!!!

عزیز ببخشید این چه سوال و حرفیه شما یک فرد بالغ و تحصیل کرده ای!!؟؟ اگر بهم علاقه دارید و آزمایشات تخصصی نشان داد که مشکلی نیست از جهت ژنتیکی . و واقعا بالغ و عاقلید و عشق حقیقی بین شما دو نفره و هوس نیست. خوب ازدواج کنید و تمام! شما دو نفر قراره زیر یک سقف باشید نه مادران و پدران شما. موفق باشید

لطفا سوالی داشتید نقل قول کنید با تشکر

18. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد1020 نمایش پست ها
    سلام

تو دنیای امروز و قرن تبادل اطلاعات و کامپیوتر یک شخص تحصیل کرده 29 ساله که به قول خودشون قراره سرپرست یک خانواده بشن و در آینده پدر حالا مادر محترمشون باید عروس خانم رو پسند کنند!!!!!

خوب بهتره مادر با ایشون عروسی کنند به جای شما چطوره؟؟؟؟؟؟!!!!!

عزیز ببخشید این چه سوال و حرفیه شما یک فرد بالغ و تحصیل کرده ای!!؟؟ اگر بهم علاقه دارید و آزمایشات تخصصی نشان داد که مشکلی نیست از جهت ژنتیکی . و واقعا بالغ و عاقلید و عشق حقیقی بین شما دو نفره و هوس نیست. خوب ازدواج کنید و تمام! شما دو نفر قراره زیر یک سقف باشید نه مادران و پدران شما. موفق باشید

لطفا سوالی داشتید نقل قول کنید با تشکر
    من یه سوال ازتون دارم؟ قبول دارین که اگر پسری دختری رو برای ازدواج انتخاب میکنه، خانواده اون پسر هم باید این انتخاب رو قبول داشته باشن؟! درسته که مهم اینه که پسر بخواد اون دخترو، ولی اگر خانواده مخالف باشن بعد از ازدواج به عناوین مختلف این مسئله باعث اختلاف و ناراحتی در زندگیشون میشه!! اینو من نمیگم! یک سری به دادگاه های خانواده بزنید از این موارد زیاده برا دیدن!من از روزی که این پست رو گذاشتم متوجه شدم که اکثر کسانیکه لطف کردن و پاسخ دادند،بیشتر از روی احساس با این موضوع برخورد کردند و مشاوره علمی و فنی ندییدم.! بازم ممنونم

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

من یه سوال ازتون دارم؟ قبول دارین که اگر پسری دختری رو برای ازدواج انتخاب میکنه، خانواده اون پسر هم باید این انتخاب رو قبول داشته باشن؟! درسته که مهم اینه که پسر بخواد اون دخترو، ولی اگر خانواده مخالف باشن بعد از ازدواج به عناوین مختلف این مسئله باعث اختلاف و ناراحتی در زندگیشون میشه!! اینو من نمیگم! یک سری به دادگاه های خانواده بزنید از این موارد زیاده برا دیدن!من از روزی که این پست رو گذاشتم متوجه شدم که اکثر کسانیکه لطف کردن و پاسخ دادند،بیشتر از روی احساس با این موضوع برخورد کردند و مشاوره علمی و فنی ندییدم.! بازم ممنونم
    سلام

نه عزیز اصلا, ازدواج امروز ازدواج بین دو فرد بالغ و آگاهه .

در مشاوره ها و دادگاها به کرات حتی دیده میشه که زوجهایی رجوع میکنند که خانواده ها موافق بوده و یا حتی وادار به ازدواج کردنشان و حالا با وجود فرزندان دارند جدا میشوند!!!!

در ضمن این مهم نیست که اطرافیان چی میگند مهم اینه که این گفته آنها چقدر بر اساس عقل و دانش و اصول انسانیه و در ثانی زوج وزوجه چگونه به این حرفها نگاه میکنند و عمل میکنند در ارتباط با یکدیگر.

چون در نهایت زندگی متعلق به آنهاست و حق زندگی با آنها و کودکان آنها. اساسا خانواده امروز(خانواده هسته ای) یعنی زن و شوهر و کودکان آنها والا غیر(نه مادر شوهر ونه مادر زن و نه پدران و خواهران و...)

در هر صورت کاری رو نکنید که بعدا افسوس گذشته رو بخورید. آرزوی بهترین ها رو براتون دارم

21. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

szd

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد1020 نمایش پست ها
    سلام

نه عزیز اصلا, ازدواج امروز ازدواج بین دو فرد بالغ و آگاهه .

در مشاوره ها و دادگاها به کرات حتی دیده میشه که زوجهایی رجوع میکنند که خانواده ها موافق بوده و یا حتی وادار به ازدواج کردنشان و حالا با وجود فرزندان دارند جدا میشوند!!!!

در ضمن این مهم نیست که اطرافیان چی میگند مهم اینه که این گفته آنها چقدر بر اساس عقل و دانش و اصول انسانیه و در ثانی زوج وزوجه چگونه به این حرفها نگاه میکنند و عمل میکنند در ارتباط با یکدیگر.

چون در نهایت زندگی متعلق به آنهاست و حق زندگی با آنها و کودکان آنها. اساسا خانواده امروز(خانواده هسته ای) یعنی زن و شوهر و کودکان آنها والا غیر(نه مادر شوهر ونه مادر زن و نه پدران و خواهران و...)

در هر صورت کاری رو نکنید که بعدا افسوس گذشته رو بخورید. آرزوی بهترین ها رو براتون دارم
    بله اینرو قبول دارم که سبک و روش زندگی نسبت به گذشته تغییر کرده،ولی این مسئله باز تو خانواده های ایرانی دیده میشه، بسته به بافت فرهنگی و محل زندگی آنها متغیره!! اعتقاد خودمم اینه که فقط من و همسر آیندم مهم هستیم،و اینکه دیگران چه فکری میکنند اهمیتی نداره، چون مردم از هر قشری از جامعه چه ضعیف و چه قوی حرف خودشونو میزنن!! و ادم اگر قرارباشه آینده خودشو با حرف مردم بسازه که اشتباه بزرگی کرده. نمیدونم امیدوارم وقتی آزمایش ژنتیکی انجام شد و مشکلی نبود، این مسئله حل بشه. بازم ممنونم ازتون

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

بله اینرو قبول دارم که سبک و روش زندگی نسبت به گذشته تغییر کرده،ولی این مسئله باز تو خانواده های ایرانی دیده میشه، بسته به بافت فرهنگی و محل زندگی آنها متغیره!! اعتقاد خودمم اینه که فقط من و همسر آیندم مهم هستیم،و اینکه دیگران چه فکری میکنند اهمیتی نداره، چون مردم از هر قشری از جامعه چه ضعیف و چه قوی حرف خودشونو میزنن!! و ادم اگر قرارباشه آینده خودشو با حرف مردم بسازه که اشتباه بزرگی کرده. نمیدونم امیدوارم وقتی آزمایش ژنتیکی انجام شد و مشکلی نبود، این مسئله حل بشه. بازم ممنونم ازتون
    موفق باشید آرزوی بهترینها رو براتون دارم. با سپاس

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7626
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام. منم مشکلم اینه که خونوادم بهونه میارن. درسته نوع مشکلمون فرق داره ولی مفهوم حرف خونواده هامون یکیه.کاری که من دارم میکنم. صبر و دعا و توکل و توسل به خداست. با اینکه حجابمو رعایت میکنم چادریم خلی مواظب خیلی چیزا هستم من دخترم هر جوری هم که عنوان میکردم که به پسری علاقه دارم محکوم به بی حیایی میشدم و شدم با شناختی که از خونوادم دارم. خونواده من حاضر نیستن ببینن. منم فعلا دارم زور میزنم که ببینن خونواده پسره رو. در هر حال باید حرفت رو بزنی . ببین شما تا نخوای کسی نمیتونه واست زن دیگه ای بگیره. تلاشتو بکن راضی به ازدواج شمابشه مادرت. شما الان هر چقدرم سعی کنی رضایت قلبی حاصل نمیشه برای مادرت. منم پدر مادرم برام خیلی زحمت کشیدن سنشون بالاس مریضن تحمل ناراحتیشونو ندارم ولی یه طرف قضیه هم خودمم. به این امید باش که راضی کنی. انشاالله بعد ازدواج وقتی مادرتون ببینه خوشبختی. ببینه راضی هستی از زندگیت. ببینه خوشحالی. اونوقت رضایت قلبیش هم بوجود میاد.بالاخره الان چه من چه شما خودمونم بکشیم نمیتونیم طرف مقابلمونو اونجوری که تو ذهنمون هست به خونوادمون بقوبولونیم. بحث منطقی قضیه یه طرف یه بحث قضیه بعد عاطفیشه خونواده من و شما نمیدونن که ما صبح بیدار میشیم به اون فکر میکنیم شب میخوایم بخوابیم به اون فکر میکنیم همیشه در همه حال. اونا نمیتونن الان درک کنن که علاقه ما عمیقه و سطحی نیس که با یه ماه قهر و گریه و غر زدن حل بشه. من خیلیا رو دیدم که دیگه ازدواج نکردن و پشیمون شدن که چرا بیشتر سعی نکردن. من به خواهرم گفتم به نطرت آیا درسته که من با یکی که بهش علاقه ندارم ازدواج کنم و فکرم جای دیگه باشه. به خدا اینجور ازدواج ها که علاقه ای نباشه فاجعه هست. ممنون میشم اگه پست های منو که با عنوان مخالفت خانواده با ازدواج نوشتم بخونین و اگه تونستین کمکم کنین. نوشته هاتونو که خوندم فهمیدم آدم منطقی هستین و همه جوانب رو در نظر میگیرین. موفق باشین

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8589
    تشکـر
    20
    تشکر شده 49 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مخالفت خانواده با ازدواج

سلام دوست عزیز...
    اول از همه آرزو میکنم که هر چه زودتر مشکلتون حل بشه وبه مرادتون برسین
    من یه دختر 23 ساله هستم که تقریبا مشکل شما رو برای ازدواج دارم(مخالفت خانواده).بخاطر همین خیلی خوب میفهمم که تو چه شرایطی هستین ...
    به نظر من بهترین کار اینکه اول از همه بدون اطلاع خونواده ها خودتون دوتایی برین و آزمایش ژنتیک بدین ، وقتی مطمعن شدین که هیچ موردی برای ازدواج با این خانم وجود نداره بیاین و خیلی محکم و قاطع با مادرتون صحبت کنین (گاهی وقتا لازمه آدم تو زندگیش محکم باشه ،اصرار کنه ، حتی قهر کنه ) بالاخره مادرتون شما رو دوست داره و وقتی ببینه واقعا نبود اون دختر بهتون ضربه میزنه کوتاه میاد و موافقت میکنه.
    یادت باشه قاطع باشین چون تا وقتی که شما تو تصمیمتون قاطع نباشین مادرتون کوتاه نمیاد ،با چند روز قهر و ناراحتی حتما مشکلتون حل میشه ...
    موفق باشین

26. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8973
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط szd : 11-25-2014 در ساعت 04:43 PM

27. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .ممنون كه وقت گذاشتين و حرفاي منو گوش دادين. اتفاقا رفتيم پيش يه متخصص ژنتيك و پس از دو جلسه بررسي اون متخصص به ما گفت هر آدم عادي كه با هم ازدواج كنن 2.5 درصد احتمال داره كه بچه هاي اونها يك نقص عضوي داشته باشن. در مورد ما هم با توجه به بررسي گفت هيچ مسئله با رسيك بالا در مورد ازدواج ما نميبينه.ولي اين رو هم گفت كه اگر بخواين 100درصد مطمئن بشيد نياز به آزمايشات دقيق و حتي ارسال ازمايشات به آزمايشگاه خارج از كشور هست ،كه اين منوط به همكاري دوتا خاله و دايي جهت نمونه برداري ژنتيكي و صرف هزينه اي معادل 20 ميليون تومان هست كه واقعا شرايط اينكار براي ما وجود نداره! من نتيجه همون آزمايش رو به مادرم گفتم ولي كاملا متقاعد نشد و مدام به من ميگه درسته دكتر گفته مشكلي نيست ولي من خودمو چجوري راضي كنم؟! بلاخره اينها خاله و دايي هستن باهاشون رفتو آمد ميشه و من وقتي اينها رو ميبينم دلم براشون ميسوزه و شديدا ناراحت ميشم واصلا اين موضوع با روحيات من سازگار نيست!! ديگه در جواب حرف مادرم واقعا نميدونم چجوري راضيش كنم؟؟!! كمكم كنيد راهيي پيدا كنم دوست عزيز

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط منم نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...
    اول از همه آرزو میکنم که هر چه زودتر مشکلتون حل بشه وبه مرادتون برسین
    من یه دختر 23 ساله هستم که تقریبا مشکل شما رو برای ازدواج دارم(مخالفت خانواده).بخاطر همین خیلی خوب میفهمم که تو چه شرایطی هستین ...
    به نظر من بهترین کار اینکه اول از همه بدون اطلاع خونواده ها خودتون دوتایی برین و آزمایش ژنتیک بدین ، وقتی مطمعن شدین که هیچ موردی برای ازدواج با این خانم وجود نداره بیاین و خیلی محکم و قاطع با مادرتون صحبت کنین (گاهی وقتا لازمه آدم تو زندگیش محکم باشه ،اصرار کنه ، حتی قهر کنه ) بالاخره مادرتون شما رو دوست داره و وقتی ببینه واقعا نبود اون دختر بهتون ضربه میزنه کوتاه میاد و موافقت میکنه.
    یادت باشه قاطع باشین چون تا وقتی که شما تو تصمیمتون قاطع نباشین مادرتون کوتاه نمیاد ،با چند روز قهر و ناراحتی حتما مشکلتون حل میشه ...
    موفق باشین
    سلام .ممنون كه وقت گذاشتين و حرفاي منو گوش دادين. اتفاقا رفتيم پيش يه متخصص ژنتيك و پس از دو جلسه بررسي اون متخصص به ما گفت هر آدم عادي كه با هم ازدواج كنن 2.5 درصد احتمال داره كه بچه هاي اونها يك نقص عضوي داشته باشن. در مورد ما هم با توجه به بررسي گفت هيچ مسئله با رسيك بالا در مورد ازدواج ما نميبينه.ولي اين رو هم گفت كه اگر بخواين 100درصد مطمئن بشيد نياز به آزمايشات دقيق و حتي ارسال ازمايشات به آزمايشگاه خارج از كشور هست ،كه اين منوط به همكاري دوتا خاله و دايي جهت نمونه برداري ژنتيكي و صرف هزينه اي معادل 20 ميليون تومان هست كه واقعا شرايط اينكار براي ما وجود نداره! من نتيجه همون آزمايش رو به مادرم گفتم ولي كاملا متقاعد نشد و مدام به من ميگه درسته دكتر گفته مشكلي نيست ولي من خودمو چجوري راضي كنم؟! بلاخره اينها خاله و دايي هستن باهاشون رفتو آمد ميشه و من وقتي اينها رو ميبينم دلم براشون ميسوزه و شديدا ناراحت ميشم واصلا اين موضوع با روحيات من سازگار نيست!! ديگه در جواب حرف مادرم واقعا نميدونم چجوري راضيش كنم؟؟!! كمكم كنيد راهيي پيدا كنم دوست عزيز

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    عزيزم اولا شما با خانوادش قرار نيست زير يك سقف زندگي كنيد كه اين ربطي به شما نداره تو هر خانواده اي ممكنه باشه اين دختر خانم چه گناهي داره كه به خاطر خاله و داييش بخاطر بيماريشون نميتونه با فرد مورد علاقش ازدواج كنه ازمايش ژنتيك بهترين راه حله با اون دختر خانم برو حالا نميخاد الان به مادر بگي وولي وقتي نتيجشو گرفتي ايشاا... كه موردي نباشه كه چه بهتر بعد به مادرت ميگي ولي اگر خداي نكرده چيزي بود خب ميدونم گناه داره ولي خب نميشه كه بچه دار نشيديه جوري بايد صحبت كنيد قطعا ايشون هم حق خواهند داد
    سلام ما رفتيم پيش يه متخصص ژنتيك و پس از دو جلسه بررسي اون متخصص به ما گفت هر آدم عادي كه با هم ازدواج كنن 2.5 درصد احتمال داره كه بچه هاي اونها يك نقص عضوي داشته باشن. در مورد ما هم با توجه به بررسي گفت هيچ مسئله با رسيك بالا در مورد ازدواج ما نميبينه.ولي اين رو هم گفت كه اگر بخواين 100درصد مطمئن بشيد نياز به آزمايشات دقيق و حتي ارسال ازمايشات به آزمايشگاه خارج از كشور هست ،كه اين منوط به همكاري دوتا خاله و دايي جهت نمونه برداري ژنتيكي و صرف هزينه اي معادل 20 ميليون تومان هست كه واقعا شرايط اينكار براي ما وجود نداره! من نتيجه همون آزمايش رو به مادرم گفتم ولي كاملا متقاعد نشد و مدام به من ميگه درسته دكتر گفته مشكلي نيست ولي من خودمو چجوري راضي كنم؟! بلاخره اينها خاله و دايي هستن باهاشون رفتو آمد ميشه و من وقتي اينها رو ميبينم دلم براشون ميسوزه و شديدا ناراحت ميشم واصلا اين موضوع با روحيات من سازگار نيست!! ديگه در جواب حرف مادرم واقعا نميدونم چجوري راضيش كنم؟؟!! كمكم كنيد راهيي پيدا كنم دوست عزيز

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزيز با مادرتون پيش مشاور برين يعني يك نفر سوم كه از بيرون شما رو ببينه و بتونه راهنمايي صحيح كنه كه هم شما بتونيد يك قدم به خواسته مادرتون نزديك شين هم مادرتون يك قدم به خواسته شما خب خواسته شما ازدواج با اين خانمه و خواسته مادرتون ازدواج نكردن با اين خانمه كه كاملا ضد هم هستند يكي از راه ها مي تونه اين باشه براي مادرتون توضيح بدين هيچ آدم كاملي وجود نداره خب در عوض اين خانم نكات مثبت زيادي داره ولي اين نقطه ضعف هم وجود داره

اميدوارم موفق باشين

31. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8589
    تشکـر
    20
    میزان امتیاز
    0

خب دوباره با مادرتون حرف بزنین ...
    متقاعدش کنین ک زیاد اجازه نمیدین خاله های اون خانوم و مادر شما تو یه مجلس باهم باشن ...
    چون بعد ازدواج شمایین که تصمیم میگیرین رفت و آمد هاتون چطور باشه و شمام سعی میکنین مادرتون و خاله ها تو یه جمع نباشن.
    وقتی مشکلی برا ازدواجتون نیس ، مادرتونم یواش یواش کوتاه میاد ...
    ولی بازم میگم مادرتون وقتی حرف شمارو قبول میکنه که شما واقعا تو خواسته تون قاطع باشین،دو دل نباشین و قاطعانه بگین من اون دخترو میخوام .. به هر قیمتی باشه میخوامش ... اونوقت دیگه مادرتونم کوتاه میاد.

32. کاربران زیر از منم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

szd

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آبي نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز با مادرتون پيش مشاور برين يعني يك نفر سوم كه از بيرون شما رو ببينه و بتونه راهنمايي صحيح كنه كه هم شما بتونيد يك قدم به خواسته مادرتون نزديك شين هم مادرتون يك قدم به خواسته شما خب خواسته شما ازدواج با اين خانمه و خواسته مادرتون ازدواج نكردن با اين خانمه كه كاملا ضد هم هستند يكي از راه ها مي تونه اين باشه براي مادرتون توضيح بدين هيچ آدم كاملي وجود نداره خب در عوض اين خانم نكات مثبت زيادي داره ولي اين نقطه ضعف هم وجود داره

اميدوارم موفق باشين
    اتفاقا خودم يك جلسه حضوري رفتم پيش مشاور .وقتي حرفهاي منو شنيد گفت يك جلسه با مادر بيا طوريكه اون دختر نفهمه.به مادر گفتم ميگه من مشاورم بيام باز دل خودمو بايد نگاه كنم پسرم! و هرجوريكه ميخوام خودمو راضي كنم نميتونم!!

34. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6303
    تشکـر
    5
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خب دوباره با مادرتون حرف بزنین ...
    متقاعدش کنین ک زیاد اجازه نمیدین خاله های اون خانوم و مادر شما تو یه مجلس باهم باشن ...
    چون بعد ازدواج شمایین که تصمیم میگیرین رفت و آمد هاتون چطور باشه و شمام سعی میکنین مادرتون و خاله ها تو یه جمع نباشن.
    وقتی مشکلی برا ازدواجتون نیس ، مادرتونم یواش یواش کوتاه میاد ...
    ولی بازم میگم مادرتون وقتی حرف شمارو قبول میکنه که شما واقعا تو خواسته تون قاطع باشین،دو دل نباشین و قاطعانه بگین من اون دخترو میخوام .. به هر قیمتی باشه میخوامش ... اونوقت دیگه مادرتونم کوتاه میاد.
    اونجوريكه اون بنده خداها خودشون چون شرايطشونو ميدونن، كمتر جايي ميرن.ولي مادر نگران مراسمات خواستگاري و ازدواج هستن. ميگن نميتونم جلوي اينهمه فاميل و آشنا خجالت ميكشم . همه رفتن بهترين دخترهارو گرفتن اونوقت من بيام از يه خانواده اي كه اينجور مشكل دارن برات زن بگيرم!بهش ميگم پس من چي؟نظر و احساس من چي؟ اونم همينو بمن ميگه.نميدونم بايد چيكار كرد!!

35. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8589
    تشکـر
    20
    میزان امتیاز
    0

اونجوريكه اون بنده خداها خودشون چون شرايطشونو ميدونن، كمتر جايي ميرن.ولي مادر نگران مراسمات خواستگاري و ازدواج هستن. ميگن نميتونم جلوي اينهمه فاميل و آشنا خجالت ميكشم . همه رفتن بهترين دخترهارو گرفتن اونوقت من بيام از يه خانواده اي كه اينجور مشكل دارن برات زن بگيرم!بهش ميگم پس من چي؟نظر و احساس من چي؟ اونم همينو بمن ميگه.نميدونم بايد چيكار كرد!!
    آقا معمار به نظر من مشکل شما قابل حله و شما زیادی داری بزرگش میکنی ... چون نمیخوای رو حرف مادرت حرف بزنی و ناراحتش کنی ولی اینو بدون گاهی اوقات آدم برای زندگیش باید بجنگه ، و الا رازی نگه داشتن خونواده ب این نحو کار خیلی آسونیه ،‌شما با این کارتون هنر نمیکنی ...
    شما وقتی هنر میکنی که هم خونواده رو رازی نگه داری هم به خواسته های خودت جامه عمل بپوشونی که این کارم گاو نر میخواهد و مرد عمل...
    یه کلمه به مادرت بگو یا این خانم یا هیشکس ...
    هیچ مادری حاضر نیس بچش تا آخر عمر مجرد بمونه ....

36. کاربران زیر از منم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

szd

37. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7626
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    10

آقا معمار به نظر من مشکل شما قابل حله و شما زیادی داری بزرگش میکنی ... چون نمیخوای رو حرف مادرت حرف بزنی و ناراحتش کنی ولی اینو بدون گاهی اوقات آدم برای زندگیش باید بجنگه ، و الا رازی نگه داشتن خونواده ب این نحو کار خیلی آسونیه ،‌شما با این کارتون هنر نمیکنی ...
    شما وقتی هنر میکنی که هم خونواده رو رازی نگه داری هم به خواسته های خودت جامه عمل بپوشونی که این کارم گاو نر میخواهد و مرد عمل...
    یه کلمه به مادرت بگو یا این خانم یا هیشکس ...
    هیچ مادری حاضر نیس بچش تا آخر عمر مجرد بمونه ....
    سلام. با اینکه من خودم کلی مشکل دارم واس خودم. ولی این حرفو تا حدود زیادی قبول دارم . حالا لازم نیس با خشوونت حرف بزنی ولی محکم و قاطعانه حرفتو بزن. چون مادر شما باید متوجه بشن که انتخابتونو کردین و مطمئنین. پس محکم حرف بزن با تموم احترامی که قائلی.

38. کاربران زیر از nahidh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11015
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام...به این فکر کنید اگه این رابط رو بهم زدید میتونید جایگزینی از این بهتر پیدا کنید؟انسان بدون مشکل و کامل وجود نداره..ببخشید رک صجبت میکنم ولی شما با این سختگیری ها ممکنه ی جا که فکرشو نمیکنی تو قضیه ازدواج بد تصمیم بگیری...مردو زن باید کامل کننده همدیگه باشن...نه اینکه دنبال آدم کامل میگردیم...موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد