نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مخالفت خانواده ها

1823
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14679
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده ها

سلام...من حدود سه سال با شخصی در ازتباط بودم..خیلی همدیگرو دوست داشتیم.. قصد ما ازدواج و خانواده ها کاملا در جریان بودند...و متاسفانه خانواده ها ناراضی...بعد سه سال هر دو از این وضعیت خسته شده من رابطه را رو تموم کردم و تمو شد بعد از 10 روز از ایشون معذرت خواستم ولی ایشون قبول نکردن...من میدونم ک ایشون هنوز من رو دوست دارن..الان نه ماه هست که این رابطه تموم شده من میخام به ایشون پیام بدم؟بنظر شما چجوری این کارو بکنم ؟ایا کار درستی هست؟
    ویرایش توسط neg : 06-16-2017 در ساعت 06:07 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : نیاز به کمک و مشورت

سلام دوست عزیز
    چرا این رابطه به همین شکل این همه وقت طول کشیده؟
    اگه مایلید سن خودتون و سن این آقارو بگید
    و اینکه به این نتیجه رسیدید که جدا بشید خواست خونواده بوده در ابتدا؟
    باید دونست که دلایل مخالفت خونواده ها چی بوده
    اگه به ازدواج ختم نشه بهتر هست که دیگه دوباره شروعش نکنین چون باعث آسیب بیشتر به هر دو طرف میشه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14679
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نیاز به کمک و مشورت

خوب خونواده من با این ازدواج مخالف بودن چون ما در دو شهر مختلف بودیم و خونواده من به شدت با این قضیه مخالف بودن...ما منتظر موندیم ک درسمون تموم شه بلکه خونواده ها راضی شن...ما هردو 24 سال سن داریم...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده ها

دوست عزیز ازدواج در ايران به معني پيوند دو نفر نيست، بلکه به معني 10، 20 يا حتي 50 نفر است! شما با ازدواجتان دو خانواده (و در برخي مناطق کشور دو طايفه) را به هم پيوند مي زنيد و به همين دليل، خانواده سهم بزرگي در انتخاب و زندگي آينده دارد. آنقدر که اگر پدر و مادر مخالف ازدواج شما باشند، سايه اين مخالفت همواره بر سر زندگي شما خواهد بود.

اما واقعيت اين است که الگوهاي ازدواج در سال هاي اخير تغيير کرده و اين دختر و پسر هستند که ملاک هاي خود را تعيين کرده و همسرشان را انتخاب مي کنند. اين ملاک ها البته در چهارچوب خانوادگي هر فرد تعريف مي شود اما به هر حال گاهي تفاوت هايي وجود دارد که به فاصله ديدگاه جوان ترها با والدينشان برمي گردد.

ازدواج با رضايت والدين، آرامش بيشتري را براي شما در پي دارد اما اين رضايت نبايد به قيمت نارضايتي شما از ازدواج به دست بيايد. به بيان ديگر، نبايد صرفا به خاطر رضايت والدين تن به ازدواجي دهيد که با آن موافق نيستيد.

از سوي ديگر، گاهي اوقات والدين با دلايل واهي با ازدواج شما مخالفت مي کنند ولي اگر شما ثابت قدم باشيد، مي توانيد تلاش کنيد که بعد از ازدواج نظر مساعد آنها را جلب کرده و آنها را متوجه اشتباه خود کنيد. در اين صورت به کفش هاي آهني نياز داريد و تحملي بسيار بسيار طولاني. آن هم نه يک تنه، بلکه شما و همسرتان هر دو بايد صبور باشيد تا با وجود ديدن رفتار نامناسب آنها و شنيدن زخم زبان هايشان، باز طوري رفتار کنيد که در گذر زمان به شما اعتماد پيدا کنند.

به هر حال بايد بپذيريد که اگر انتخابي خارج از رضايت والدين انجام داديد، تا پايان مسئوليت انتخابتان را به عهده بگيريد و اگر لازم بود بهاي آن را بپردازيد. مسلم است که چنين چيزي وقتي امکان پذير مي شود که شما از انتخاب خود کاملا مطمئن باشيد و بعد از ازدواج سعي کنيد زندگي تان را مستحکم نگه داريد.

چطور والدين را راضي کنيم؟

1.اول از همه بگوييم که تهديد و پرخاشگري و جنگ و دعوا به هيچ نتيجه اي نمي رسد و فقط آتش معرکه را بيشتر مي کند. بنابراين از فکر قهرمان بازي بيرون بياييد و بيشتر تلاش کنيد در سکوت و آرامش ماجرا را پيش ببريد.

2. با والدين تان صحبت کنيد. در شرايطي آرام و منطقي و هر از چند گاهي بحث را پيش بکشيد و سعي کنيد نظر مثبت شان را جلب کنيد.

3.والدين شما، حتما دلايلي براي مخالفت شان دارند. آنها را بشنويد و سعي کنيد فارغ از شور و شوق عاشقي و هيجانات مقطعي، اين دلايل را تحليل کنيد. شايد واقعا حق با آنها باشد. مي توانيد اين دلايل را با فرد سومي که به بي طرفي او اطمينان داريد در ميان بگذاريد و مشورت کنيد. اين فرد مي تواند دوست، استاد، بزرگ فاميل يا مشاور باشد.

4.والدين گاهي به خاطر بي اعتمادي به شما با انتخابتان مخالفت مي کنند چون فکر مي کنند به قدر کافي بزرگ و عقل رس نشده ايد. در اين شرايط بايد دلايل خود را از انتخاب فرد مورد نظر تشريح کنيد و به آنها ثابت کنيد که بزرگ و قابل اعتماديد.

5.اگر لازم بود از بزرگترهاي فاميل و دوستان مورد اعتماد والدين تان کمک بگيريد و آنها را واسطه قرار دهيد.

6.مي توانيد اين جلسات گفتگو را با حضور نامزدتان برگزار کنيد تا در شرايطي منطقي، والدين هر دو شما را محک بزنند و دلايلتان را بشنوند و به شما اعتماد پيدا کنند.

7.اگر هيچ کدام از راه ها نتيجه نداد، سعي کنيد همراه والدينتان پيش مشاور يا روانشناس برويد و در شرايطي منصفانه درباره مشکل صحبت کنيد.

اگر مخالفت خانواده ها به خاطر تفاوت اعتقادات مذهبي دو خانواده بود، اگر اختلاف مالي فراوان بين خانواده‌ها وجود داشت، اگر فاصله سني شما و نامزدتان بسيار زياد است و اگر مخالفت والدين به دليل موجه نبودن شخصيت فرد مورد نظر است (در حالي که شما معتقديد مي توانيد با قدرت عشق و صبر او را عوض کنيد) بهتر است به توصيه والدينتان گوش دهيد و بي گدار به آب نزنيد. حساسيت والدين در اين مسائل کاملا منطقي است و شما بايد در انتخابتان دقت بيشتري داشته باشيد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14679
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار تشکر...ولی مخالفت خانواده فقط برای این هست که ما در دو شهر متفاوت از هم زندگی میکنیم...من نمیدونم این موضوع تا چه حد مهم هست

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14679
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

لطقا منو راهنمایی کنید من تو زندگی عادیم بخاطر این موضوع به مشکل برخوردم حتی شب ها نمیتونم درست بخابم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد