نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مخالفت پدر پسر و پیگیر نبودن پدر دختر

1148
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21120
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مخالفت پدر پسر و پیگیر نبودن پدر دختر

من دختری 23 ساله هستم از یکی از شهرستانای تهران.3 سال پیش بعد از انصرافم از دانشگاه برای شرکت دوباره در کنکور با پسری از یکی از شهرستانای خراسان رضوی اشنا شدم که 2 سال از من کوچیکتر بودن و خیلی به مسایل کنکور اشنا.قبول کردن به من کمک کنن تو دوران کنکور.خواهر من و مادر ایشون از اول در جریان رابطه ی ما بودن.طی همین زمان ما بهم علاقمند شدیم.من دانشگاه قبول شدم و از اردوهایی که دانشگاه ها میزاشتن چندین بار همدیگه رو دیدیم به طوری که الان بعد 3 سال میتونم با اطمینان بگم کامل همو میشناسیم و با خصوصیات هم اشناییم.امسال با خانواده ها در میون گذاشتیم و با وجود مخالفت خانواده ایشون بابت سن و مسافت دور اومدن خواستگاری.پدر من خیلی سنتی هستن و من نمیتونم بگم با ایشون اشنا بودم.و از طرفی اصلا با من هنوز صحبت جدی درباره این موضوع نکردن. بابت مسافت هم میترسن که من نتونم تحمل کنم.(من هر دو دانشگاهم خارج از استان خودم بوده و میشه گفت به دوری یگه عادت کردم).هردو خانواده فرهنگی هستیم و از نظر سطح فرهنگی.مالی و ... اینا در ی سطحیم.بعد خواستگاری خانواده ما هم رفتیم مشهد منزلشون.پدرم تحقیق هم کردن و کلا چیز مثبتی بیان شد . اما بابت مخالفت پدر ایشون قضیه گیر کرده.حدود ی هفته پیش بعد از وساطت یکی از اشناهاشون تماس گرفتن برای جواب .پدر من گفتن کار پسرتونو منتقل کنین به خود مشهد یا جایی نزدیک تر .اگه جور شد تشریف بیارین بقیه حرفارو بزنیم( انتقالی تو کار ایشون حتی غیر ممکنه مگر با پارتی که نداریم) از طرفی خانواده اونا تصور میکنن پدر من غیر مستقیم جواب منفی داده و میگن ما دیگه تماس نمیگیریم.ما این وسط نمیدونیم چکار کنیم!!
    از طرفی پدر من اصلا پیگیر نیستن(مثلا تو هر تماسی هی موکول میکنن به بعد) و با من هنوز حرف نزدن که من نظری بدم.از طرفی مخالفت اوناس و لج کردن که دیگه زنگ نمیزنیم.
    ما چکار کنیم حالا؟
    میتونم با اطمینان بگم پسر خیلی خوبیه.اونجور که شناخت پیدا کردم واقعا اهل زندگی هستن.از نظر اخلاقی خیلی قبولشون دارم.و مطمینم دوستم دارن.این سالها تمام تلاششو کرد(مثلا از نظر مالی سعی کردن خودشونو بالا بیارن که مستقل شن)
    لطفا کمکمون کنین که چیکار کنیم!!؟؟؟ واقعا موندیم دیگه!!!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21172
    تشکـر
    13
    تشکر شده 203 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مخالفت پدر پسر و پیگیر نبودن پدر دختر

سلام دوست عزیز
    شما در متن چندین بار به مخالفت از طرف خانواده ایشان و پدر خودتان اشاره کردید اما در بیان علت مخالفت دلایل متفاوتی مطرح شده واین یعنی دلیل تراشی.
    شما باید بدنبال دلیل اصلی باشید. که به عقیده من بزرگتر بودن شما از نظر سنی و همچنین سن پایین او(21 سالگی ) است .
    یک پسر 14 ساله و یک دختر 14 ساله را تصور کنید ایا ظاهر این دو نفر یکی است؟
    پسر هنوز ظاهر کودکانه خود را دارد در حالیکه دختر به سن بلوغ رسیده است و کاملا ظاهر یک بزرگسال را دارد
    دقیقا همین اتفاق در بلوغ روانی وجود دارد اما در ظاهر فرد قابل مشاهده نیست
    دید یک دختر 23 ساله از زندگی کاملا متفاوت از یک پسر 21 ساله است. این تفاوت دیدگاه در سنین بالاتر و بارسیدن به بلوغ روانی از بین میرود و اهمیت تفاوت سنی کم رنگ تر میشود
    شما میگویید ما کاملا همدیگر را میشناسیم اما در زندگی مشترک فقط شما دو نفر وجود ندارید اطرافیان شما و اطرافیان او نیز وارد رابطه خواهند شد .
    شناخت شما بدلیل انکه هنوز خانواده ها وارد رابطه نشده اند شناخت کاملی نیست و ممکن است بعدها دستخوش تغییر شود.
    احساسات در این سن شدید هستند و ممکن است فرد از درک مشکلات موجود ناتوان باشد.
    نکته مهم
    عدم رضایت خانواده در کشور ایران طبق امار بدست امده بیشترین علت جدایی زوچین بوده است
    با تمام این صحبت ها اگر همچنان فکر میکنید انتخاب درستی داشته اید باز هم برای اطمینان خاطر از مشاور متخصص در امر ازدواج کمک بگیرید
    لزومی ندارد که به پدرتان وجود ارتباطتان در گذشته را اطلاع دهید اما میتوانید نظر مثبت خود را مطرح کنید
    از همین سایت میتوانید جهت مشاوره ازدواج اقدام بفرمایید. یک مشاور به شما کمک خواهد کرد تا از نقاط قوت و ضعف رابطه خود اگاهی پیدا کنید.
    موفق باشید

3. کاربران زیر از Dr.Psychologist بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27117
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مخالفت پدر پسر و پیگیر نبودن پدر دختر

عزیزم پدرت کار درستی میکنه ارزش خودتو بدون و به اسانی خودتو دست بقیه نسپار که دست کم روت میزارن اقا پسر اگه واقعا شمارو بخواد هم پدرشو راضی میکنه هم انتقالی میگیره پدرت کار درستو میکنه بهش اعتماد کن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)