نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: موضوع صحبت با نامزدم

31765
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13331
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question موضوع صحبت با نامزدم

سلام من ی دختر 26 ساله م، سه ماهه با پسر عموم نامزد شدم اوایل نامزدیمون خیلی حرف برای گفتن بهم داشتیم ولی الان حدود یک ماهه موضوعی به ذهنم نمیاد ک بخایم با هم حرف بزنیم البته علاقه مون بهم اصلا کم نشده، ولی من نمیدونم درباره چی باید باهاش حرف بزنم لطفا راهنماییم کنید

2. کاربران زیر از j.taiebi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : موضوع صحبت با نامزدم

نقل قول نوشته اصلی توسط j.taiebi نمایش پست ها
    سلام من ی دختر 26 ساله م، سه ماهه با پسر عموم نامزد شدم اوایل نامزدیمون خیلی حرف برای گفتن بهم داشتیم ولی الان حدود یک ماهه موضوعی به ذهنم نمیاد ک بخایم با هم حرف بزنیم البته علاقه مون بهم اصلا کم نشده، ولی من نمیدونم درباره چی باید باهاش حرف بزنم لطفا راهنماییم کنید
    خب حالا که تمام حرفاتون تموم شده بهتره هر دوی شما برای مشاوره به مشاوری خوب و مجرب مراجعه کنید

در تست ازدواج مشخص خواهد شد که شما تا چه حد تونستید در گفتگوهاتون همدیگرو بشناسید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

چند نکته‌ی مهم برای دخترخانم‌ها (قبل از برقراری ارتباط عاطفی عمیق در دوران نامزدی)

در زیر، نکته‌هایی برای دخترخانم‌هایی که قصد ازدواج دارند، ارائه شده که لازم است در دوران اولیه‌ی آشنایی با همسر آینده‌شان به آن‌ها توجه و دقت کافی داشته باشند. باعجله و بدون ‌آگاهی عمل کردن، موجب یک عمر پشیمانی خواهد شد. به توصیه‌های زیر که به شما در شناخت مرد مناسب زندگی‌تان کمک می‌کند، توجه کافی داشته باشید:
    قبل از درگیری عاطفی، سؤال‌های خود را مطرح کنید

قبل از این‌که درگیر مسائل عاطفی با خواستگارتان شوید، اطمینان حاصل کنید که با فرد مناسبی طرف هستید! یعنی از اولین جلسات خواستگاری است که شما باید سؤال‌هایی را از همسر آینده‌ی خود بپرسید تا بتوانید تصمیم بگیرید که می‏توانید درگیر مسائل عاطفی بیش‌تری بشوید یا خیر؟!
    قبل از این‌که با او ازدواج کنید و به قلب شما راه یابد، باید او را مورد ارزیابی و سنجش قراردهید. هرچه اطلاعات بیش‌تری در مورد نامزدتان داشته باشید، بهتر می‌توانید قضاوت کنید که آیا او شریک زندگی مناسبی است یا خیر!
    به منظور مطمئن شدن از این‌که نامزدتان، مناسب شماست یا نه، می‌توانید در زمینه‌های زیر از او سؤال کنید:
    - وضعیت خانواده و کیفیت روابط خانوادگی

-اخلاقیات، ارزش‌ها و دیدگاه‌های اخلاقی
    - دیدگاه‌های عاطفی، تعهد و روابط
    - فلسفه‌ی مذهبی یا روحی
    - هدف‌های حرفه‌ای، شخصی و...
    بر اعتقادات مذهبی خواستگارتان حساس باشید

فراموش نکنید که یکی از تناسبها و تفاهم های اساسی میان زوجین، که ضامن خوشبختی آنان است وجود اعتقادات مذهبی نزدیک به هم است لذا در جلسات خواستگاری حتما در مورد اهمیت به نماز خواندن، روزه گرفتن و انجام سایر واجبات دینی تاکید داشته باشید. اگر دختر خانمی هستید که به نماز به موقع و اول وقت تاکید دارید، سوال کردن در این زمینه نیز بسیار تاکید می شود چرا که تنها خواندن نماز کافی نیست. اگر ایشان اهل نماز باشند اما بر روی زمان آن توجه چندانی نداشته و یا کاهل نماز باشند، شما در آینده دچار مشکل می شوید.
    صحبت کردن در مورد مساله حجاب و کیفیت آن نیز اهمیت بسزایی دارد. سعی کنید در جلسات خواستگاری متوجه رویکرد همسرتان نسبت به مساله حجاب بشوید و طوری نباشد که پس از ازدواج هر یک از شما سعی در تغییر دیگری در این زمینه داشته باشد. توجه به اعتقادات و باورهای مذهبی حیطه بسیار وسیعی را در بر می گیرد که در اینجا فرصت کافی برای پرداختن آن نیست اما شما دختر خانمی که قصد ازدواج دارید مراقب باشید که در این زمینه دقت لازم را بنمایید.
    با احساسات خود صادق باشید

به‌طور کلی، ارتباطی موفق است که همیشه دارای صداقت و اساس و پایه باشد. وقتی‌که شما در روابط‌تان با دیگران، در ابراز احساسات خود صادق نباشید، آن روابط به‌هم ریخته، نامطبوع و پیچیده خواهد شد.
    در زیر به چند ویژگی صداقت احساسی اشاره می‌شود:

وقتی با نامزدتان، صادقانه صحبت می‌کنید، هر دوی‌تان احساس می‌کنید که به یکدیگر نزدیک شده‌اید. صداقت، هم‌چون پلی میان قلب شما و قلب فرد مقابل‌تان می‌باشد. گویی صداقت، دری را به روی قلب شما باز می‌کند بنابراین او می‌تواند خود واقعی شما را احساس کند. اگر از نظر عاطفی با نامزدتان که شما را دوست دارد صادق نباشید، روابط‌تان سطحی خواهد بود و هرگز این روابط به‌طور جدی عمیق‌تر نمی‌شود. هرچه از لحاظ عاطفی صادقانه‌تر برخورد کنید، به همان اندازه، صمیمیت بیش‌تری را تجربه خواهید کرد و احتمال بیش‌تری دارد که شما با یکدیگر، آینده‏ی بهتری را بسازید. صداقت احساسی، به‌وجودآورنده‌ی صمیمیت می‌باشد.
    صداقت احساسی شما، سبب می‌شود نامزدتان به خود اجازه دهد، احساساتش را بیان کند. وقتی با مردی از نظر عاطفی صادق هستید، موجب می‌شود او هم از نظر عاطفی با شما صادق باشد، احساس امنیت بیش‌تری ‌کند و بتواند احساسات قلبی‌اش را بیان کند. اگر نامزدتان احساس کند که شما احساسات خود را بیان نمی‌کنید، او نیز در برابر خودش، سپر محافظتی قرارمی‌دهد. زمانی‌که احساسات خود را ابراز می‌کنید، همسر آینده تان به شما اعتماد می‌کند و دیوارهای محافظ احساساتش فرو می‌ریزند. مرد صادقی که مناسب شماست، همیشه به شما به‌خاطر صداقت در ابراز احساسات‌‌تان، احترام می‌گذارد.
    هرچه اطلاعات بیش‌تری در مورد نامزدتان داشته باشید، بهتر می‌توانید قضاوت کنید که آیا او شریک زندگی مناسبی است یا خیر

هویت و شخصیت نامزدتان

هویت، یکی از ضروری‌ترین مشخصه‌های همسر شماست. بنابراین در جست‌وجوی مردی با هویت مناسب باشید. هویت، خمیرمایه‌ی درونی شخص است. هر چیزی که درون فرد را بیان کند و ارزش‌های زندگی او، اخلاق و رفتارش را نشان ‌دهد، جزو هویت او می‌باشد. رفتار نامزدتان نسبت به خود، شما و بعد از ازدواج، رفتارش با فرزندان، نشان‌دهنده‌ی هویت اوست در حالی‌که شخصیت، روشی است که شخص، خودِ بیرونی‌اش را به جهان اطراف نشان‌می‌دهد؛ روشی که او، ظاهرش را بیان می‌کند.
    امکان دارد هویت در ظاهر، به اندازه‌ی شخصیت، قابل رؤیت نباشد اما در واقع انعکاسی حقیقی‌تر از باطن شخص می‌باشد. اگر هویت و شخصیت را یک کیک در نظر بگیریم، «شخصیت» قسمت رویه‌ی کیک و «هویت» مواد تشکیل‌دهنده‌ی کیک می‌باشد.
    چند مشخصه‌ی هویتی که باید در مرد ایده‌آل خود جست‌وجو کنید، عبارتند از:
    - تعهد نسبت به رشد و پیشرفت در انسانیت: شما نباید او را تهدید به رشد و پیشرفت کنید، بگذارید خودش این عمل را انجام دهد.
    - صداقت عاطفی: یک ارتباط صمیمی، شریک بودن در همه‌چیز، به‌خصوص در احساسات است. او باید مردی باشد که احساساتش را نسبت به شما بیان کند.
    - صداقت: درستی، صداقت و وفاداری، از عوامل ضروری یک رابطه‌ی سالم هستند. بدانید تا زمانی که شما به او احساس امنیت می‌دهید، با شما، خودش و دیگران صادق است.
    - رشد فکری و مسؤولیت‌پذیری: از نظر فکری، رشد کرده و مسؤولیت‌پذیر باشد و آن‌چه را که می‌گوید و می‌خواهد در زندگی انجام دهد، جامه‌ی عمل بپوشاند.
    - اعتمادبه‌نفس بالا: نسبت به خودش، احساس خوبی داشته باشد. از خودش و محیط زندگی‌اش به‌خوبی مراقبت کند و خودش را به‌اندازه‌ی شما دوست داشته باشد.
    - نگرش مثبت نسبت به زندگی: مردی با هویت مناسب، خوبی‌های دنیا را در شما و خودش می‌بیند و هنگامی‌که شما با او هستید، احساس خوبی در مورد زندگی خواهید داشت.
    شخصیت مرد مناسب‌تان، به اندازه‌ی هویت او اهمیت ندارد. علاقه به ظاهر یک مرد، مهم است اما نه این‌که تنها ظاهر را در نظر بگیرید. شما باید او را بیش‌تر به‌خاطر باطنش دوست داشته باشید.
    ویرایش توسط mahsa42 : 03-07-2015 در ساعت 06:55 PM
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

4. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

البته خانم مشاور کامل و پویاراهنمایی کردند
    ولی همین مشکل رو دختر عمه خودم داشت و منم گفتم برید بیرون بگردین. اینقدر راه برین تا خسته بشین
    مسافرت هفتگی و تفریحی
    مهمانی و گردش
    لازم نیست که همش حرف بزنید . ماشا الله خانوما اینقدر حرف میزنن که تمومی نداره . من تعجب کردم شما حرفی ندارین
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13331
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از دوستان بخاطر راهنمایی هاشون
    فقط در پاسخ باید بگم ک با فرهنگ خانوادگی ک ما داریم امکان مسافرت حتی به صورت خانوادگی وجود نداره
    در ادامه باید بگم ک من و نامزدم صد در صد قصد ازدواج داریم و در این زمینه مشکلی نیس
    سوالی ک من داشتم در مورد موضوعاتی ک میتونم باهاش حرف بزنم ما درباره خاطراتمون، چیزای که دوس داریم چیزای ک بدمون میاد ، خانواده هامون، اعتقاداتمون، اهداف و ارزوهامون حرف زدیم
    ب نظر شما چه موضوعات جالب دیگه ای وجود داره؟
    ممنون از توجهتون

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13215
    تشکـر
    370
    تشکر شده 500 بار در 226 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم..منم دقیقاهمین مشکل شماروداشتم ..کم کم بفکرافتادم یه تنوعی ایجادکنم..
    وراجب موضوعاتی که باعث پیشرفتمون میشه حرف بزنیم.
    بهرحال دنیاپرازموضوعه وشمابایدچیزی روانتخاب کنین که ردوبهش علاقه مندباشینوبتونه درشناخت همدیگه وبهترشدن روابطکمک کنه
    راجب مشکلاتی که ممکنه پیش بیادحرف بزنین واینکه برخوردتون چطوربایدباشه
    امضای ایشان
    هرروزخوشبخترین انسان روی زمین ازخواب برمیخیزم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13331
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام گلم ممنون از نظرت ، ولی ی ویژگی اخلاقی ک نامزد من داره، حالا نمیدونم این ویژگی مثبت یا منفی، اصلا دوست نداره درباره بقیه حرف بزنیم یعنی حتی در حد اینکه من بهش بگم برای فلانی این اتفاق افتاده یا چیزای ب این شکل، منظورم غیبت کردن نیست، منظورم اینه ک میگه فقط درباره خودمون حرف بزنیم ، برا همین پیدا کردن موضوع ی مقدار برام مشکل شده، خه من تحصیلاتم تموم شده و بیشتر وقتم رو تو خونه میگذرونم و در طول روز اتافاقای زیادی برام پیش نمیاد ک بخام براش تعریف کنم
    میشه شما چن تا موضوع پیشنهاد بدین
    ممنون از توجهتون

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13215
    تشکـر
    370
    تشکر شده 500 بار در 226 پست
    میزان امتیاز
    10

چقدروب که اهل غیبت نیستن..شماراجب خودتون حرف بزنین..
    مثلابگین که اگه مشکل مالی پیش بیادچطوررخوردمیکنن؟
    راجب حساسیتهاونقاط ضعف وقوتتون حرف بزنن وبگین که مثلامن پرحرفم واگه توجه نکنی چوربرخوردمیکنم ویاناراحت میشم
    طرح موضوعات بستگی به خلقوخوی هردوتون داره هرچیزی که کمک کنه بهترهمدیگه روبشناسین عزیزم
    امضای ایشان
    هرروزخوشبخترین انسان روی زمین ازخواب برمیخیزم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13331
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از راهنمایتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)