نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شکست عاطفی

905
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33875
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شکست عاطفی

با سلام‌ و خسته نباشین امیدوارم با خوندن حرفام‌بتونید کمکم‌کنید ،من‌۲۶سالمه وقتی ۱۶ساله بودم عاشق پسری شدم که‌دیوانه وار همو‌دوست داشتیم و‌قصد ازدواج بتهم داشتیم‌اما متاسفانه چون سن هردومون کم بود مادرم مخالفت شدیدی داشت و ازم خواست که رابطمو تمام کنم ولی من نتونستم تا سه سال باهم‌ بودیم ،زمانی که همه‌ی کارا داشت خوب پیش میرفتم‌ دوسن پسرم ولم کرد و به هوای ازدواج با کس یگه ای تنهام گذاشت،و از من از همون زمان تمام زندگی خودمو از دست دادم هرروز اونو‌ از خدا میخواستم‌و‌‌ هرروز ازش دورتر میشدم تا کم میاوردم‌ دست به خودکشی میزدم،تا اینکه کم کم‌اروم شدم سعی کردم‌ با نبودش کنار بیام وقتی رفتم دانشگاه‌سال دوم‌ با پسری اشنا شدم که‌ به قول خودش دوستم داره و‌ میخواد واسه همیشه کنارم باشه ولی متاسفانه فقط عروسک هوس بازی اون بودم و دختر بودنمو رو به پای هوس بازی کسی دادم که گناه کار خودشو قبول نکرد و باز هم‌‌شکست خوردم سعی کردم تو‌زندگیم کسی رو راه ندم ولی انگار به وجود یه نفر نیاز داشتم این بار با پسری اشنا شدم که باعث شد تمام گذشتم رو فراموش کنم سعی کردم بهش وابسته نشم ولی اون انقدر خوب بود که نفسش بهم ارامش میداد حتی دیگه حاضر نبودم بخاطرش به کسی اجازه بدم بیاد خواستگاری بعد گذشته سه سال تصمیم گرفتم ازش جدا بشم حس میکردم وجودم براظ معنایی نداره ,تا اینکه از شهر خودم برای‌مسافرت به خونه ی خواهرم رفتم تا همه‌ی گذشتمو فراموش کنم و بخاطر دختر نبودنم تنهاییی زندگی کنم ،اما متاسفانه در مهمونی خانوادگی پسر پولداری ازم درخواست کرد و همه‌ بهم‌گفتن که قصدازدواج داره‌و باهم اشنا شین،به اصرار خانوادم باهاش دوست شدم و‌حقیقت زندگیمو‌ به‌گونه‌ی دیگه تعریف کردم و اون با این موضوع هیچ مسله ای نداشت،با گذشت چند هفته رفتارش نسبت بهم سردتر شد بعضی روزا انقدر عاشقانه باهام رفتار میکرد که بی توجه های روز قبلشو فرامو میکرد،الان چندروزه ازش بی خبرم و جواب پیامای منو نمیده و من باز تو زندگیم باختم و امید و توکل به خدا رو از دست دادم چطور میتونم به خودم کمک‌کنم‌درحالی که نه خدایی دارم نه دلخوشی و نه امیدی،خدایی وجود داره که کمکم کنه؟خدایی وجود داره که ببینه تو این سالها چقدر سختی کشیدم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شکست عاطفی

دوست عزیز بهتره کمی بایستید و گذشته خودتون رو مرور کنید

شاید در این روابط گدایی عشق کردید و به همین دلیل کسی علاقه شمارو جدی نگرفت ...

مشکل دوم شما اینه که از رابطه ای به رابطه دیگه و از چاله به چاه دیگه میفتید

در صورتی که باید اول از همه یاد بگیرید احترام به خودتون باعث میشه دیگران به شما احترام بگذارن

پس انتخابتون براساس معیارهای درست و منطقی باشه و حتما برای مورد با مشاوری مجرب مشورت کنید

و راههای برون رفت از شکست عاطفی:

1- براي شاد زيستن، قرار داشتن در يک شبکه روابط دوستانه در تمام طول زندگي، ضروري است. اين امر هنگام سپري کردن شکست عاطفي اهميتي مضاعف مي يابد. شما نياز داريد ماجراي شکست عاطفي تان را براي کساني که به آن ها اعتماد داريد بازگو کنيد. احساس اين که "کسي هست که بداند من چه مشکلي دارم" در بسياري از لحظات سخت احساس ارزشمندي است. اگر شما احساس مي کنيد کسي را نداريد که مشکل را براي وي بازگو کنيد، از کمک مشاور حضوري يا مشاوره تلفني استفاده کنيد. فراموش نکنيد که بخش زيادي از فشار رواني از راه صحبت کردن و گفت و گو تخليه مي شود.

2- مسئوليت ها و تکاليف اجتماعي ما براي سيستم رواني مانند لنگر عمل مي کند و در بسياري از موارد باعث ايجاد ثبات مي شود. متاسفانه شما گفته ايد که نمي توانيد شغل خودتان را حفظ کنيد، که اين امر خود چرخه ناقصي را ايجاد مي کند، يعني: چون فشار رواني دارم نمي توانم شغلم را حفظ کنم؛ چون نمي توانم شغلم را حفظ کنم فشار رواني دارم و...

3- افرادي که در شرايط پرفشار رواني هستند رفتارهاي بهداشتي و منجر به حفظ سلامت را ترک مي کنند و گاه به رفتارهاي تهديد کننده سلامت همچون مصرف سيگار، پرخوري و... رو مي آورند. رفتارهاي حافظ سلامت همچون رعايت بهداشت شخصي، ورزش، پياده روي و... دو اثر درازمدت و کوتاه مدت دارند؛ اثر دراز مدت آن که طبيعتا حفظ سلامت است اما اثر کوتاه مدت اين رفتارها که تقريبا در زمان انجام ايجاد مي شود افزايش احساس اعتماد به نفس، شادماني و نشاط است.

4- متاسفانه در برخي موارد شکست عاطفي، افراد با انگيزه فرار از احساس تنهايي، دلتنگي و طرد شدگي، به روابط جديد رو مي آورند. اين فرارها معمولا بدون توجه به شريک رابطه انجام مي گيرد که اين مسئله باعث مي شود روابط جديد عمر طولاني نداشته باشد و به شکست هاي عاطفي بعدي منجر شود. اما در خصوص مصرف داروهاي افسردگي بايد گفت مصرف اين داروها همچون ديگر داروهاي رواني، درماني قطعي محسوب نمي شود؛ يعني معمولا به عنوان درمان اورژانسي و يا کنترل مشکلات مزمن استفاده مي شود تا روان درماني. ولي مشاوره مي تواند، شما را به مرور به سير طبيعي زندگي برگرداند. پس نبايد به مصرف اين داروها اکتفا و از دريافت ديگر انواع کمک هاي تخصصي احساس بي نيازي کرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)