نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: عشق چیست؟

1881
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق چیست؟

با سلام
    دوستان 22 سالمه و به مدت کوتاهی با دختری 21 ساله اشنا شدم.معیار های ما ها با هم به خوبی میخونه.هرچی که میخوام رو از لحاظ ظاهری دارن با حجابن و با حیا.خانوادشونم مذهبی.انتظارات مالی چندانی نداره.حتی با مشکل سربازی نرفتنم و کار نداشتنم هم گفته مشکل ندارم.بهش گفتم باید ی مدت عقد باشیم تا بتونم ی کاری پیدا کنمو بعد بتونیم بریم زیر ی سقف گفته به نظر منم بهترین کار همینه.با مادرم حرف زدم که میخوام ازدواج کنم اما فعلا ایشونو معرفی نکردم چون ی مشکلی دارم اونم مشکل علاقس نمیدونم که دوسش دارم یا نه.گاها میاد به ذهنم.ی بارم که بهش گفتم دوسش ندارم و میترسم این موضوع بعدا مشکل ساز بشه.گفت اگه علاقه نداری بهتره ادامه ندیم.منم گفتم باشه.بعدش پشیمون شدم.تا اون خودش پیام داد.و من گفتم بذار بیشتر ببینمت.قبول کرد و بعدشم بهش گفتم فرصت بده تا مدتی با هم حرف نزنیم تا ببینم احساسی بهت دارم یا نه.الان موندم که علاقه دارم بهش یا نه
    در ضمن من دو تا دخترو تا حالا دوس داشتم یکی مال دوران بچگیم بود که همش دوس داشتم نگاهش کنم اما حدود دو سال پیش نتونستم بهش بگم و اونم با یکی ازدواج کرد.البته اونم فقطشبا یادش میفتادم و الان حسی بهش ندارم.
    یکیشم از دخترای دانشکده بود.تو نگاه اول عاشقش شدم.نتونستم ازش چشم بردارمم تا ی مدت همش تو دانشکده نگاهش میکردمو اما بازم باهاش حرف نزدم چون حجابو اینا رو رعاینت نمیکرد.تصمیم گرفتم بیخیالش بشم یکی دو ماه سعی کردم و شبا از فکر و خیال نتونستم بخوابم الانم عین خیالم نیس و مثل ی دختر معمولیه برام.میخواستم بدونم ایا اینایی که گفتم عشق بودن؟و این که از کجا بدونم به این دختر خانم علاقه دارم یا نه؟اصلا علاقه مهمه قبل ازدواج و خواستگاری یا نه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عشق چیست؟

خب شما نگفتین بعد ی مدت ک خواستن بهتون فرت بدن آیا اون مدت بهش فک میکردی با حسی داشتی؟؟
    بعدشم خیلی از ازدواجا بدون علاقه شروع میشه
    اگه از همه لحاظ قبولش داری و با فاکتورات همخوانی دارن انتخاب بدی نخواهد بود واسه زندگیتون
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

3. کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بعله فکر میکردم.البته چون یکی دو جا رفتم برای مشاوره تو سایتای مختلف شاید نشه گفت که دلیل علاقه هست.البته زید نشد نهایت دو روز.چون دوباره بهم پیام داد.وقتی هم ازش میخوام که اس نده ناراحت میشه میگه باشخ چون ناراحت میشی اس نمیدم.منم وقتی میخوام توجیحش کنم باز ناراحت میشه.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود من درست متوجه حرفاتون نشدم فقط صرفا نظری میدم خب

دراین دوران حساس احساسات زود گذره و بصورت موجی هست تند و فروکش میکنه و خیلی گاهی پیش میاد دراین سن مرد تعهد و تعقل وتعهد و زندگی رو از روی عشق اداره وشروع کنه.

بهرحال باتوجه چیزایی گفتید اولا من صلاح نمیدونم دراین موقعیت خودتون رو درگیر زندگی ودنیای متاهلی بکنید - چون نه کاری دارید و ن وضعیت خدمتتون روشن.
    پس بهتره دراین مورد زیاد حساس نشید این حس حالا اگر تواین رابطه رو دراین مرحله عشق بنامی خودت باید بگی داریش یا نه نسبت به مخاطبت .
    مرد ذاتا کشش وتمایل به جنس مخالف داره و دراین نسل هم روابط بیشتر شده وفرهنگی مجزا - خودتم داری میگی دریک مدت کوتا آشنا شدیم این اشنائیت و روابط ها از روی احساس شکل میگره معمولا و اگر عین شما به نیت ازدواج شکل گرفته با عشق واقعی هراه میشه این خوبه ولی کمی به خودتون زمان بدید.
    ولی سوای عشق و علاقه باید از زوایای دیگه هم با شما هم خوانی داشته باشن فرهنگ عقاید و.. تا بک تفاهم برسید دراینده دچار مشکل نشید . شما الان دروهله اشنایی و پسند کردن هستید عاشق و عشق اونه شما بایکی شروع وباهمون ادامه بدید تا به یک پایداری برسید.
    ن اینکه هربار یکیو رو بپسندید و بگید ایااین عشقه؟ یا حس زودگذر بهرحال نتیجه شما اگر دیدارهایی دیگر وتحقیق معیارهای شمارو دارندونفاهیم رسیدید مانعی نیست
    بهرحال بازم دوستان صاحب نظر میان مشاوره میدن موردی ابهامی بود درخدمتتونم یاحق
    ویرایش توسط Dr . Security : 05-16-2015 در ساعت 06:51 PM

6. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق به معنای علاقه شدید و خواستن بی اندازه، توام با شیفتگی نسبت به طرف مقابل است که به احساسات خوشایندی مانند تعلق، لذت و شعف است که مانع دیدن واقعیت می شود؛ ولی علاقه، نوعی به دل نشستن است که فرد توانایی قضاوت طرف مقابل با امتیازات و ضعف هایش را دارد. بنابراین می توان گفت، عشق قبل از ازدواج تا اندازه زیادی چالش برانگیز است اما علاقه مندی مانعی ایجاد نمی کند.

8. کاربران زیر از مظهر آرامش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14931
    تشکـر
    97
    تشکر شده 115 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    10

با کسی ازدواج کن که عاشقش باشی والا با کسی که عاشقش میشی می خوای چکار کنی؟
    عدم علاقه به همسر میتونته یکی از عوامل خیانت آقایون باشه. فاکتور عشق فاکتور مهمیه. با کسی ازدواج کن که وقتی میبینیش دلت بلرزه و البته اون ملاکهایی که خودت هم گفتی (نجابت و حجاب و...) هم داشته باشه.

10. 2 کاربران زیر از s.vs بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr . Security نمایش پست ها
    درود م ن درست متوجه حرفاتوننشدم فقط صرفا نظری میدم خب دراین دوران حساس احساسات زود گذره و موجی هست تند و فروکش میکنه و خیلی گکاهی پیش میاد دراین سن مرد تعهد وتعقل وتعهد وزندگی روا ز روی عشق اداره وشروع
    بهرحال باتوجه چیزایی گفتید اولا من صلاح نمیدونم دراین موقعیت خودن رو درگیر زندگی ودنیای متاهلی بکنید چون نه کاری دارید و ن وضعیت خدمتتون روشن پس بهتره دراین مورد زیاد حساس نشید این حس حالا اگر تو عشق بنامی خودت باید بگی داری یا نه مرد ذاتا کشش وتمایل به جنس مخالف داره ودرایننسل هم روابط بیشتر شده وفرهنگی مجزا - خودتم میگی دری مدت کوتا آشنا شدی این اشنائیت و روابطها از روی احساس شکل میگره وعمولا و اگر عین شما ب نیت ازدواج باشه با عشق واقعی هراه میشه خوبه ولی سوای عشق وعلاقه باید از زوایا ی دیگه هم با شما هم خوانی داشته باشن شما دروهله پسند کردن هستید عاشق وعشق اونه بایکی شروع وباهمون ادامه بدید ن اینکه هربار یکیو روبپسندید وبگید ایااین عشقه؟ بهرحال بازم دوستان صاحب نظر میان مشاوره میدن موردی ابهامی بود درخدمتتونم یاحق
    خیلی ممنون دوست عزیز
    در مورد ازدواجم باید بگم که الان وقت ازدواج من هس و هیچ موقعی بهتر از الان نیست.درسته کار ندارم و سربازی هم نرفتم.اما این مشکل من نیست مشکل نطام اموزشی و اداری کشوره.دلیلی نداره که ازدواج کنم و مدتی عقد باشیم و بعد از پیدا کردن کار عروسی کنیم به نظر شما مشکلی ممکنه پیش بیاد اینطوری؟
    جدای از اون مساله این دختر خانم مسایل مالی رو خیلی کم توجه میکنن بهش و مشکلی با این قضیه ندارن
    بقیه متنتون رو کلا متوجه نشدم یکم در هم برهم بود.مابین جملاتتون نقطه بزارین بد نیستا

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط s.vs نمایش پست ها
    با کسی ازدواج کن که عاشقش باشی والا با کسی که عاشقش میشی می خوای چکار کنی؟
    عدم علاقه به همسر میتونته یکی از عوامل خیانت آقایون باشه. فاکتور عشق فاکتور مهمیه. با کسی ازدواج کن که وقتی میبینیش دلت بلرزه و البته اون ملاکهایی که خودت هم گفتی (نجابت و حجاب و...) هم داشته باشه.
    اینم حرف خوبیه.اما همونطور که گفتم از هر کی خوشمون اومده معیارامو نداشته.هر کی هم معیارامو داشته دلم راضی نشده.
    فک نکنم همچین کسی رو حالا حالا ها پیدا کنم.

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nimax نمایش پست ها
    با سلام

در ضمن من دو تا دخترو تا حالا دوس داشتم یکی مال دوران بچگیم بود که همش دوس داشتم نگاهش کنم اما حدود دو سال پیش نتونستم بهش بگم و اونم با یکی ازدواج کرد.البته اونم فقطشبا یادش میفتادم و الان حسی بهش ندارم.
    یکیشم از دخترای دانشکده بود.تو نگاه اول عاشقش شدم.نتونستم ازش چشم بردارمم تا ی مدت همش تو دانشکده نگاهش میکردمو اما بازم باهاش حرف نزدم چون حجابو اینا رو رعاینت نمیکرد.تصمیم گرفتم بیخیالش بشم یکی دو ماه سعی کردم و شبا از فکر و خیال نتونستم بخوابم الانم عین خیالم نیس و مثل ی دختر معمولیه برام.میخواستم بدونم ایا اینایی که گفتم عشق بودن؟و این که از کجا بدونم به این دختر خانم علاقه دارم یا نه؟اصلا علاقه مهمه قبل ازدواج و خواستگاری یا نه؟
    درود عذر خواهی میکنم بابت بد تایپ کردن درپست اول - همزمان تل داشتم و دستم به نوعی بند بود اصلاح شد پست اول
    دراستناد به این قسمت از حرفاتون اون مواردو عنوان کردم .
    بهرحال اگر خودتون تائید میکنید موقعیت ازدواج دارید و هم ایشون و خونواده ها موافق هستند حرفی نیست.
    امادرمورد علاقه وعشق باید جلساتی باهم داشته و درمورد علایق و سایر موارد تعامل ببینید تغییراتی حاصل و این عشق درشما هست نسبت به ایشون یا خیر.
    گرچه اگر نبود پا پیش نمیزاشتید وانتخابشون نمیکردین برای خواستگاری- منتهی با تعامل وتحقیق بیشتردراین مورد به تفاهم و توافقی میرسید وصلاح رو بهتر میدونید .
    عشق محبت واحساس پایه واساس اول زندگیه- نباشه عین یک ازدواج تحمیلی میشه وحتی یکطرفه هم مشکل سازه چه برسه کلا نباشه .
    الان ایشون باشما احتمالا موافقن پس حسو دارند -شما مواردی رو گفتم باز خودتونو محک بزنید یاحق .

14. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

شرمنده من نمیدانم عشق چیست
    فکر کنم یک کلمه بیمعنی باشه

16. کاربران زیر از panatel بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    شرمنده من نمیدانم عشق چیست
    فکر کنم یک کلمه بیمعنی باشه
    شایدم حق با شما باشه منم اعتقاد چندانی بهش ندارم اما طرفم میگه برام مهمه که بهم بگی دوسم داری یا نه؟منم نمیدونم دوسش دارم یا ن

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چقد دوستان نظراتشون زیاده

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من واسه ازدواج بهتره طرف مقابلتو دوس داشته باشی نه این که عاشقش باشی
    چه اسراریه حتما قبل ازدواج عاشق شی...
    امضای ایشان
    اگر میخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
    باور محال بودنش را عوض کن

20. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز به تعدد زیاد دیده شده که عشق های قبل از ازدواج خیلی پایدار نبوده و دوست داشتن ها و علاقه ها و

عشق هایی که بعد از ازدواج به وجود میاد خیلی خیلی مستحکم تره.

پس به این فکر نکنید که حتما باید قبل از ازدواج عاشق طرف مقابل داشته باشید.

درسته این مهم هست که به دلتون بشینه طرفتون.

همین مقدار کافیه.و معیار هاتون بیشتر باید براتون مهم باشه.

و عشق و علاقه رو بسپارید به بعد از ازدواجتون.مطمئن باشید که به حد اعلای خودش میرسه.
    ویرایش توسط mahdianshakib : 05-17-2015 در ساعت 09:41 PM

22. کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naz gol نمایش پست ها
    به نظر من واسه ازدواج بهتره طرف مقابلتو دوس داشته باشی نه این که عاشقش باشی
    چه اسراریه حتما قبل ازدواج عاشق شی...
    اصرار طرف مقابله نه اصرار من.نمیدونم چرا انقد براش مهمه.

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdianshakib نمایش پست ها
    دوست عزیز به تعدد زیاد دیده شده که عشق های قبل از ازدواج خیلی پایدار نبوده و دوست داشتن ها و علاقه ها و

عشق هایی که بعد از ازدواج به وجود میاد خیلی خیلی مستحکم تره.

پس به این فکر نکنید که حتما باید قبل از ازدواج عاشق طرف مقابل داشته باشید.

درسته این مهم هست که به دلتون بشینه طرفتون.

همین مقدار کافیه.و معیار هاتون بیشتر باید براتون مهم باشه.

و عشق و علاقه رو بسپارید به بعد از ازدواجتون.مطمئن باشید که به حد اعلای خودش میرسه.
    یعنی شما میگید اگر طرف مقابلم معیار های منو داشته باشه در اینده بهش علاقه مند میشم؟
    راستش خودمم میترسم بع خاطر ایجاد نشدن علاقه یا کم بودنش دچار مشکل بشم و نتونم باهاش زندگی کنم.

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط nimax نمایش پست ها
    یعنی شما میگید اگر طرف مقابلم معیار های منو داشته باشه در اینده بهش علاقه مند میشم؟
    راستش خودمم میترسم بع خاطر ایجاد نشدن علاقه یا کم بودنش دچار مشکل بشم و نتونم باهاش زندگی کنم.
    چندتا سوال میپرسم ازتون.

به نظرتون این همه ازدواج هایی که به صورت سنتی صورت گرفته و الان زندگی های خیلی زیبا دارن از همون بدو آشنایی عاشق هم بودن؟

یعنی از همون اول همه چیز رو در مورد هم میدونستن و اطلاعات کامل از هم داشتن؟

قطعا اینطور نبوده . در اول به دل هم نشستن و با داشتن معیار های هم زندگی رو آغاز کردن و اکثرا هم زندگی های خوبی دارن.

در ضمن این رو فراموش نکنید عشق و زیبایی زندگی رو فقط و فقط خدا میتونه به زندگی هر شخصی عرضه کنه

و نه ازدواج سنتی و نه ازدواج مدرن نمیتونه تضمین کننده ی عشق و دوست داشتن باشه.

26. کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)