نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: آبروریزی خواهرم

1514
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13991
    تشکـر
    7
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

آبروریزی خواهرم

سلام. واقعا خیلی برام سخته ک مشکلم و بیان کنم و دارم از قصه دق میکنم. پسری هستم 25ساله و دو خواهر دارم از خودم بزرگتر حدودا سی ساله و پدرم چند سالیه فوت شده. یکی از خواهرانم محجبه هست و بسیار عاقل و در شرف ازدواج و دیگری محجبه نیست این مطلب راجبه خواهریم هستش ک محجبه نیست. خواهرم براش چند تا خواستگار اومد در طی چند سال اخیر ولی ب دلایل متعدد ازدواج صورت نگرفت من جمله مخالفت در برخی موارد به جای مادرم. امروز حس کنجکاویم گل کرد و سراغ موبایل خواهرم رفتم و وارد برنامه شبکه اجتماعی ک روش نصب بود رفتم و دیدم با یکی از خواستگاراش ک البته هیچ موقع رسما پا پیش نزاشت و از زبان خواهرم در جریان قرار گرفتیم در ارتباط بود و فاجعه اینکه عکس ها و فیلم هایی از اندام خصوصی خود گرفته و برای اون شخص میفرستاد به اضافه گفته های هرز آلود ک بین آن دو رد و بدل میشد به اضافه چت با پسرهای دیگه و درخواست دوستی و درخواست دیدن همدیگر از جانب اونها. از اون موقع تا حالا دارم میمیرمو زنده میشم نمیدونم ب کی پناه ببرم کلی سره نماز دعا کردم و ب خدا التماس کردم راه درست رو نشونم بده. خواهری ک این همه سال باهاش زندگی کردم..... واقعا شوکه شدم خواهش میکنم کمکم کنید.
    کلا خواهرم ب خاطر رشته تحصیلیش خیلی با جنس مخالف در ارتباط بود و قبلشم خیلی مقید ب محدودیت ارتباط با جنس مخالف نبود البته کنترل های زیادی مادرم روش داشت و کلا خانواده مذهبی هستیم البته ن خیلی خیلی زیا و در حد تعادل. با این حال واقعا من باورم نمیشه خواهرم همچین ننگی رو درست کرده باشه
    من اول گفتم با خواهر دیگرم ک بسیار آدمه عاقلیه و همه فامیل قبولش دارن مشورت کنم ولی گفتم قبلا ی مشاوره ای تو سایت بکنم. باتشکر

2. 3 کاربران زیر از hmohammadi927 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : آبروریزی خواهرم

داداش گلم اول اروم باش
    به نظر من فکر خوبی کردید با خواهر بزگترون این مسئله رو در میون بذارید. چون خیلی ها قبولش دارن

اینها نشونه کم بود محبت و فشار های که بهش اوردید

باید باهاش صمیمی شید رفیقش بشید. اذیتش نکنید

که واسه جلوه توجه اینکارا رو کنه ..
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    حق میدم بهت، شرایط سختیه
    خوب کردی که قبل از هر واکنشی مشاوره خواستی
    نزار بفهمه که تو میدونی چون قبحش میشکنه
    فکر کنم باید موضوع رو با کسی که مورد اعتماده و نفوذ و رفاقت بالایی روی خواهرت داره مشورت کنی تا باهاش غیر مستقیم و با آرامش برخورد کنه.
    تاکید می کنم نباید بفهمه که میدونی، فکر کنم اون یکی خواهرت گزینه خوبی باشه
    امضای ایشان

6. 3 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13991
    تشکـر
    7
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان عزیزم واقعا ازتون ممنونم فکر نمیکردم ب این زودی جوابمو بدین. باشه همین کار و میکنم. ی جورایی ترسیدم و همون طور ک گفتم شوکه شدم. ب خدا مرگ بهتر از این شرایطه. راستش منم بالاخره دوستیایی با جنس مخالف داشتم و این خواهرمم ک مرتکب اشتباه شده از همون اوایل تو کارم سرک میکشید و از دوستیام خبر داشت و چقدر موعظه میکرد منو البته و حسابی حرصم میداد، هیچوقت فکر نمیکردمم خواهرم هم مثل همونایی ک باهاشون دوس میشدم از آب دربیاد. تو رو به قرآن محمد برام دعا کنید و اگه چیزه دیگه ای به ذهنتون میرسه ک میتونه کمک کننده باشه بفرستین لطفا
    ویرایش توسط hmohammadi927 : 03-26-2015 در ساعت 03:58 AM

8. 2 کاربران زیر از hmohammadi927 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط hmohammadi927 نمایش پست ها
    سلام. واقعا خیلی برام سخته ک مشکلم و بیان کنم و دارم از قصه دق میکنم. پسری هستم 25ساله و دو خواهر دارم از خودم بزرگتر حدودا سی ساله و پدرم چند سالیه فوت شده. یکی از خواهرانم محجبه هست و بسیار عاقل و در شرف ازدواج و دیگری محجبه نیست این مطلب راجبه خواهریم هستش ک محجبه نیست. خواهرم براش چند تا خواستگار اومد در طی چند سال اخیر ولی ب دلایل متعدد ازدواج صورت نگرفت من جمله مخالفت در برخی موارد به جای مادرم. امروز حس کنجکاویم گل کرد و سراغ موبایل خواهرم رفتم و وارد برنامه شبکه اجتماعی ک روش نصب بود رفتم و دیدم با یکی از خواستگاراش ک البته هیچ موقع رسما پا پیش نزاشت و از زبان خواهرم در جریان قرار گرفتیم در ارتباط بود و فاجعه اینکه عکس ها و فیلم هایی از اندام خصوصی خود گرفته و برای اون شخص میفرستاد به اضافه گفته های هرز آلود ک بین آن دو رد و بدل میشد به اضافه چت با پسرهای دیگه و درخواست دوستی و درخواست دیدن همدیگر از جانب اونها. از اون موقع تا حالا دارم میمیرمو زنده میشم نمیدونم ب کی پناه ببرم کلی سره نماز دعا کردم و ب خدا التماس کردم راه درست رو نشونم بده. خواهری ک این همه سال باهاش زندگی کردم..... واقعا شوکه شدم خواهش میکنم کمکم کنید.
    کلا خواهرم ب خاطر رشته تحصیلیش خیلی با جنس مخالف در ارتباط بود و قبلشم خیلی مقید ب محدودیت ارتباط با جنس مخالف نبود البته کنترل های زیادی مادرم روش داشت و کلا خانواده مذهبی هستیم البته ن خیلی خیلی زیا و در حد تعادل. با این حال واقعا من باورم نمیشه خواهرم همچین ننگی رو درست کرده باشه
    من اول گفتم با خواهر دیگرم ک بسیار آدمه عاقلیه و همه فامیل قبولش دارن مشورت کنم ولی گفتم قبلا ی مشاوره ای تو سایت بکنم. باتشکر
    خواهر شما چند سالشه ؟!!! فکر نمیکنم بچه باشه که نیاز به کنترل یا امر و نهی داشته باشه.هرشخصی شخصیتش تا سن بلوغ شکل میگیره و از بلوغ دیگه کم کم به سمت تثبیت شخصیتی پا پیش میزاره.ایشون هرتفکر و اعتقادی که داشته باشه دیگه قابل تغییر نیست مگر اینکه خودش تصمیمی بر تغییراتی در نحوه تفکرش بگیره.
    امکان داره این رفتار ایشون بخاطر حدودیت های خودش یا خانواده اش باشه شاید بخاطر ازدواج دیر هنگام یا داشتن نیازهای مختلف باشه ولی بطور کلی
    به شما چند توصیه دارم
    1- اجازه تصمیم گیری رو به خودش بدید
    2- این رفتار که شما وارد حریم خصوصی این شخص شدید درست نیست و یکجور نقض حقوقیه طرفه اگرچه میدونم نیت شما بد نبوده و برادرشی ولی سعی کن در هرمقامی که هستی به حقوق و حریم خصوصی دیگران احترام بزاری.
    3- هرشخصی چه پسر و دختر خودش تصمیم میگیره کی باشه و شما نمیتونی چیزی به کسی زور کنی مثلا بگی تو حتما باید مذهبی باشی یا تو حتما نباید باشی.هرکسی خودش باید به باورهای خودش رفتار و کردارشو بسازه
    4-کاری از شما بر نمیاد
    اگه قصد کنترل شخصی رو دارید روی قلبش و دلش حکمرانی کنید نه روی جسمش . اگه میخوای به سمت اینجور کارها کشیده نشه باید بهش فضای آزاد تری داده بشه نه اینکه بلعکس محدودش کنید و فکر کنید این یعنی کنترل و خیرخواهی نه.چون محدودیت اولین دلیل کارهای زیر زمینیه.... محدودیت باعث خستگی روح و زدگی از همه چیز میشه و زمینه ی فساد اخلاقی همیشه از محدودیته نه از آزادی ! کسی که آزاد باشه احساساتش به مرور تخلیه میشه و جمع نمیشه که خدای نکرده تبدیل به عقده بشه.اگه میخوای بهش نزدیک تر بشی باید بهش اطمینان بدی که تو شخص قابل اعتماد و قابل تکیه ایی هستی و در کنارش هستی نه درمقابلش در اینصورت بهت اعتماد میکنه و بهت نزدیکتر میشه اونوقت حرف شنویش ازتو بالاتر میره چون به درونش نفوذ پیدا میکنی.

شما برای کنترل یک فرد بالغ از راه ذهنی شخص رو کنترل کنید نه از راه فیزیکی این رو همیشه یاد داشته باشید

در ضمن سعی کن راجع این موضوع با کسی صحبت نکنی حتی خواهر بردارها.راز کسی رو هیچ وقت فاش نکن حتی به نزدیکترین اشخاص چون ممکنه باعث تجاوز به حقوقش بشی ودید کسی رو نسبت به اون شخص عوض کنی که شبیه غیبت کردن میشه و یا غرور کسی رو بشکنی..جز مادر که بحثش جداست راجع به این موضوع با کسی حرف نزن.
    ویرایش توسط هوگر : 03-26-2015 در ساعت 02:21 PM

10. 5 کاربران زیر از هوگر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13749
    تشکـر
    79
    تشکر شده 25 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام اول اینکه بهتره خونسردیتونو حفظ کنید فعلا باهاش دعوا نکنید اموان داره خیلی عصبانی بشید و بلایی سرش بیارید یا اون کار احمقانه یی کنید بهتره با خواهر بزرگتون حرف بزنید و قشنگ همه چیزو براش توضیح بدید عواقبشم توضیح بدین..سعی کنید سر عقل بیارینش...

12. 2 کاربران زیر از elahee بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13914
    تشکـر
    8
    تشکر شده 22 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین الان چون پدرت فوت کرده تو یه جورایی براش حکم پدر رو داری
    اگه از من میشنوی گوشیشو بگیر بعدشم باهاش حرف بزن
    بهش بگو چرا این کارو با خودت میکنی
    بگو چرا ابروی خودتو میبری
    بهش بگو فکر قیامتت نیستی؟
    یکم که اینجوری باهاش حرف بزنی به خودش میاد
    امضای ایشان
    [̲̲̅̅"̲̲̅̅ه̲̲̅̅س̲̲̅̅ت̲̲̅̅"̲̲̅̅ ̲̲̅̅ر̲̲̅̅ا̲̲̅̅ ̲̲̅̅ا̲̲̅̅گ̲̲̅̅ر̲̲̅̅ ̲̲̅̅ق̲̲̅̅د̲̲̅̅ر̲̲̅̅ ̲̲̅̅ن̲̲̅̅د̲̲̅̅ا̲̲̅̅ن̲̲̅̅ی ̲̲̅̅ ̲̲̅̅م̲̲̅̅ی̲̲̅̅ ̲̲̅̅ش̲̲̅̅و̲̲̅̅د̲̲̲̲̅̅̅̅"̲̲̅̅ب̲̲̅̅و̲̲̅̅د̲̲̅̅"̲̲̅̅ ̲̲̅̅و̲̲̅̅ ̲̲̅̅چ̲̲̅̅ه̲̲̅̅ ̲̲̅̅ت̲̲̅̅ل̲̲̅̅خ̲̲̅̅ ̲̲̅̅ا̲̲̅̅س̲̲̅̅ت̲̲̅̅
    ه̲̲̅̅س̲̲̅̅ت̲̲̅̅
    "̲̲̅̅ ̲̲̅̅ی̲̲̅̅ ̲̲̅̅ک̲̲̅̅ه̲̲̅̅ ̲̲̅̅ب̲̲̅̅و̲̲̅̅د̲̲̅̅"̲̲̅̅ ̲̲̅̅ش̲̲̅̅و̲̲̅̅د̲̲̅̅ ̲̲̅̅
    و̲̲̅̅ ̲̲̅̅د̲̲̅̅ا̲̲̅̅ر̲̲̅̅م̲̲̅̅"̲̲̅̅ ̲̲̅̅ی̲̲̅̅ ̲̲̅̅ک̲̲̅̅ه̲̲̅̅ ̲̲̅̅ ̲̲̅̅د̲̲̅̅ا̲̲̅̅ش̲̲̅̅ت̲̲̅̅م̲̲̅̅"̲̲̅̅]

14. کاربران زیر از پسرک تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10779
    تشکـر
    314
    تشکر شده 360 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من باش یه جور برخورد کنید که حساب ببره ازتون

بقول دوستمون شما الان دیگه جای پدرش هستین

یه دختر اندام بدن خودشو به نمایش میزاره تو نت که چی بشه ؟

متاسفانه باید بهتون بگم اگه نتونید جلوشو بگیرید باید منتظر اتفاقای خیلی بدتر از این هم باشید

واقعا خواهرتون فک کرده این خاستگارش با دیدن اندامش ذوق زده می شه و میاد خاستگاریش ؟

شما خودتون هم یه پسرید خوب پسرا رو میشناسید اگه قصدش سو استفاده از خواهرتون باشه یا بخاد با اون عکسا تهدید کنه واقعا چی جواب میده ؟

به نظر من این مسیله رو به کسی نگو حتی خونوادت

از یه نفر امین مثل مشاور کمک بگیر

مشاوره حضوری خیلی بهتر بهتون کمک میکنه

(موفق باشید)

امضای ایشان
    . وقتی به کسی،به طور کامل
    وبدون هیچ شک وتردیدی
    اعتماد
    می کنید درنهایت دونتیجه کلی خواهد داشت. :
    یا شخصیبرای زندگی
    یادرسیبرای زندگی

16. 2 کاربران زیر از n@jmeh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14017
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اقای محترم شما که میفرمایید بهش بگو: ((به فکر قیامتت نیستی؟))،به نظر شما خود این شخص به فکر قیامتش بوده که با جنس مخالف دوست شده؟

18. کاربران زیر از sarniya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13991
    تشکـر
    7
    تشکر شده 5 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی همه دوستان. قضیه رو با خواهرم درمیون گذاشتم هرچند خیلی سخت بود بقیشم توکل به خدا

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

خیلی جالبه دخترهایی که اینجا میان میگن جلشو بگیر.... انگار خودشون دختر نیستند و نمیدونن جلشو بگیر به معنی زندانی کردن دختره !! واقعیت بخاطر همین طرز تفکرهاست که ایران جهان سوم حساب میشه... همیشه اعتقاد اینه یا سفید یا سیاه ( یا افراط یا تفریط) هیچکس طیف مختلف رنگ های دیگه رو تشخیص نمیده !
    زندانی کردن و محدود کردن یک دختر جز اینکه زندگیش لجن بشه و از خودش و زندگی و دنیا تنفر پیدا کنه چه فایده ای داره؟؟؟ اینکه به جای دیگران تصمیم بگیری و مردم رو به زور بازو بهشت ببری باعث علاقه به "قیامت" میشه یا باعث درست شدن انسانها !! هیچ انسانی بازور حرفی رو قبول نمیکنه هرانسانی خودش باید به نتیجه برسه که راهشو انتخاب کنه ...اگه انتخاب کرده اینجور باشه لابد دلایلی داره هیچکس حق نداره سر یه مسئله کوچیک راجع به دیگران قضاوت بکنه یا انگ"جهنم" به کسی بزنه به نظر من شرف و ارزش این خانم از بعضی روحانیون دزد و ریاکار بیشتره

قضاوت زود هنگام/ محدود کردن افراد زندانی کردن دیگران و اجبار تفکر و بهشت زورکی از عواملیه که باعث تشکیل طالبان و داعش و امثالهم میشه ....فرق شماها با اونا چیه ؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)