نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ازدواج دختر برونگرا و پسر درونگرا

2089
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23860
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج دختر برونگرا و پسر درونگرا

سلام
    بنده با دختری آشنا شدم که برونگراست.پر حرف و شاد و سرخوش.
    ولی من یکم درونگرا هستم.یعنی معمولا کم حرف ولی شاد و اهل تفریح!
    ایشون به قول خودش عاشق مهمونی رفتن و اینکه براش مهمون بیاد.منم دوس دارم مهمونی رو ولی نه هر کسی.یعنی فقط معدود افرادی که لذت میبرم از همنشینی باهاشون.
    اینم بگم مدتی که با هم هستیم چون هر دو شوخ طبع ایم مدام میگیم و میخندیم.ولی شاید 70-80% صحبت ها رو ایشون بکنه.
    ولی تو جمع دوست های مشترک که هستیم هر دو به اندازه هم صحبت میکنیم.منظورم اینه وقتی یه سری دوست مشترک و نزدیک هر دو باشن مثل همیم.
    ولی مشکل اینجاس من کلا با همه کس نمیتونم صمیمی بشم و دایره کسایی که بخوام باهاشون رفت و آمد کنم بزرگ نیست.
    با اینکه تا اینجای رابطه خیلی ایشون رو مناسب یافتم و هیچ مشکلی هم با برونگراییشون ندارم ولی خوب چه کنیم از دست این روانشناسا که همش میگن حواستون به برونگرایی درونگرایی و اختلافشون باشه.
    حتی یه مقاله خوندم بدترین نوع ازدواج زن برونگرا و مرد درونگراست!!
    حالا نمیدونم این درونگرایی من که قاعدتا الان که اول رابطه است کمرنگ شده وقتی وارد زندگی بشیم و یکم به حالت عادی برگرده چه مشکلاتی ایجاد میکنه؟
    میتونیم این اختلاف رو مدیریت کنیم؟شما موارد مشابه دیدین؟
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18924
    تشکـر
    24
    تشکر شده 43 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج دختر برونگرا و پسر درونگرا

اگر برات مهمه تلاش كن تا تغيير پيدا كني يك جوري بايد بجنگي

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Introvertt نمایش پست ها
    سلام
    بنده با دختری آشنا شدم که برونگراست.پر حرف و شاد و سرخوش.
    ولی من یکم درونگرا هستم.یعنی معمولا کم حرف ولی شاد و اهل تفریح!
    ایشون به قول خودش عاشق مهمونی رفتن و اینکه براش مهمون بیاد.منم دوس دارم مهمونی رو ولی نه هر کسی.یعنی فقط معدود افرادی که لذت میبرم از همنشینی باهاشون.
    اینم بگم مدتی که با هم هستیم چون هر دو شوخ طبع ایم مدام میگیم و میخندیم.ولی شاید 70-80% صحبت ها رو ایشون بکنه.
    ولی تو جمع دوست های مشترک که هستیم هر دو به اندازه هم صحبت میکنیم.منظورم اینه وقتی یه سری دوست مشترک و نزدیک هر دو باشن مثل همیم.
    ولی مشکل اینجاس من کلا با همه کس نمیتونم صمیمی بشم و دایره کسایی که بخوام باهاشون رفت و آمد کنم بزرگ نیست.
    با اینکه تا اینجای رابطه خیلی ایشون رو مناسب یافتم و هیچ مشکلی هم با برونگراییشون ندارم ولی خوب چه کنیم از دست این روانشناسا که همش میگن حواستون به برونگرایی درونگرایی و اختلافشون باشه.
    حتی یه مقاله خوندم بدترین نوع ازدواج زن برونگرا و مرد درونگراست!!
    حالا نمیدونم این درونگرایی من که قاعدتا الان که اول رابطه است کمرنگ شده وقتی وارد زندگی بشیم و یکم به حالت عادی برگرده چه مشکلاتی ایجاد میکنه؟
    میتونیم این اختلاف رو مدیریت کنیم؟شما موارد مشابه دیدین؟
    ممنون

افراد درون‌گرا با امور دروني سر و کار دارند. مي‌توان گفت آنها افرادي هستند که به درون توجه مي‌کنند. درون‌گرايي، ويژگي افرادي است که تودار هستند و به درون‌‌نگري، وظيفه‌مداري، کناره‌گيري از ديگران و گاهي ناآگاهي اجتماعي گرايش دارند. آنها تمايل دارند که به تنهايي کار کنند و برتري آنها ضرورتا استفاده از هوش در مورد اشيا و عقايد، جداي از ديگران است. تيپ‌هاي احساسي، درون‌گرا هستند و تفکر همراه با قضاوت‌شان نشان مي‌دهد. که آرام و جدي باشند و براي کسب موفقيت، به طور دقيق بر امور مربوطه متمرکز شوند. آنها متقاعد شده‌اند که عمل‌گرا، نظم‌پذير، واقع‌گرا و قابل اطمينان باشند و به حقيقت امر توجه کنند و در محيط بيروني زندگي خود بيشتر با تفکر عمل کنند. اما در محيط زندگي با احساسات عمل کنند افراد برونگرا بيشتر به محيط بيرون گرايش دارند و مردم‌دار هستند. غالبا داراي حساسيت اجتماعي هستند و از آنچه براي ديگران اتفاق مي‌افتد، آگاهي دارند. آنها تا جايي که ممکن است دوست دارند با ديگران کار کنند. افراد برون‌گرا چون دوست دارند به صورت گروهي کار کنند احتمالا وقتي با يکديگر کار مي‌کنند، بهتر ياد مي‌گيرند. افراد برون‌گرا مايل‌اند برون‌گرا و مردم‌مدار باشند.

افراد درون‌گرا و برون‌گرا به طور متوسط در دو انتهاي مخالف يک خط قرار دارند. افراد درون‌گرا چون ترجيح مي‌دهند به تنهايي کار کنند، ممکن است در فعاليت‌هاي گروهي دچار اضطراب شوند. البته اين به آن معنا نيست که افراد درون‌گرا به هيچ‌وجه نبايد کار گروهي انجام دهند و يا افراد برون‌گرا نبايد به تنهايي فعاليت کنند. آنچه مسلم است، اين است که افراد بايد ياد بگيرند که در موقعيت‌هاي مختلف انعطاف‌پذيري بيشتري داشته باشند.

ازدواج درون‌گراها و برون‌گراها

شخصيت، مجموعه‌اي از خصوصيات سرشتي و اکتسابي ماست. براي مثال، يک فردي را مي‌بينيد که خيلي منزوي و درون‌گراست. بعد فرد ديگري را مي‌بينيد که خيلي شاد و برون‌گراست. گفته مي‌شود که اين دو نفر نمي‌توانند با هم ازدواج کنند. چون هر کدام ساز خودش را مي‌زند. يک کسي که از نظر ويژگي‌هاي شخصيتي، حد وسط باشد بسيار مناسب است.

آيا درون‌گرايان مي‌توانند با هم ازدواج کنند؟ شايد بد نباشد! چون هر دو ساکت يک گوشه‌اي مي‌نشينند و ممکن است خودشان راضي باشند. ولي آدم احساس مي‌کند که چه خانه ساکت و سردي! برون‌گرايان چه‌طورند؟ اين‌قدر حرف دارند که هيچ‌کدام حاضر به ساکت شدن نيستند. ولي مردم متعادل و عادي چه‌طور؟ آد‌م‌هايي که حد وسط اين دوتا ويژگي هستند.

از ويژگي‌هاي مهم شخصيتي که تاثير قابل توجه در اين زمينه دارند مي‌توان به درون‌گرايي و برون‌گرايي اشاره کرد. افراد درون‌گرا تمايل زيادي به گذراندن اوقات خود به تنهايي دارند، در حالي که براي افراد برون‌گرا تحمل چنين شرايطي بسيار سخت و آزاردهنده است. افراد درون‌گرا سرگرمي‌هايي چون مطالعه و تفکر دارند، در حالي که افراد برون‌گرا در شرايط جمعي و سرگرم‌کننده لذت مي‌برند؛ مثل بازي‌هاي دسته جمعي.

چنين ويژگي‌هايي به تعداد زيادي وجود دارند که البته گاه همسان بودن ويژگي‌هاي طرفين و گاه ناهم‌ساني آنها مي‌تواند فاکتوري براي ازدواج موفق باشد. براي مثال، ازدواج فرد درون‌گرا با فرد درون‌گرا موفقيت‌آميز خواهد بود اگرزندگي آنها زياد حالت سردي به خود نگيرد و اگر فرد برون‌گرا با فرد برون‌گرا ازدواج کند در صورتي که زندگي آنها بيش از حد حالت شلوغي و بي‌نظمي پيدا نکند آنها زندگي خوبي خواهند داشت ولي اگر فرد درون‌گرا با فرد برون‌گرا ازدواج کند و آنها به ويژگي‌هاي شخصيتي يکديگر آشنا باشند، زندگي پر باري خواهند داشت.

ازدواج معکوس

شايد اين پرسش به ذهن‌تان برسد كه اگر يك دختر درون‌گرا با يك پسر برون‌گرا و يا برعكس ازدواج كنند، آيا با هم سازگار خواهند بود؟

دختر و پسري كه قصد تشكيل زندگي مشترك دارند بايد خودشان را به ديگري بشناسانند. اما مشكل ازآنجا آغاز مي‌شود كه عده‌اي از آنان آموزش نديده‌اند و نمي‌دانند كه چگونه به اين شناخت برسند. عده‌اي ديگر هم فكر مي‌كنند در آينده بهتر يكديگر را خواهند شناخت، پس لزومي ندارد كه در آغاز زندگي مشترك، برخي مسايل عنوان شود. در صورتي كه زوج‌هاي جوان از همان روزهاي اول بايد يكديگر را خوب بشناسند، ضمن اينكه طرف مقابل را نيز به طور كامل با ويژگي‌ها و خصوصيات شخصي خود آشنا كنند. از همين رو بهتر است افراد با تفاوت‌هاي دو شخصيت درون‌گرا و برون‌گرا، به‌طور نسبي آشنايي داشته باشند.

14 ويژگي برون گراها و 7 ويژگي درون گراها

برون‌گراها اين‌گونه‌اند:

1 علاقه‌مند به وقايع پيرامون خود.

2 روراست و معمولا پرحرف.

3 عقيده خود را با عقايد ديگران مقايسه مي‌كنند.

4 اهل پيشقدم شدن در كارها.

5 به سهولت دوستان جديدي يافته و با يك گروه خود را وفق مي‌دهند.

6 افكار خود را راحت بيان مي‌كنند.

7 علاقه‌مند به افراد جديد.

8 بزرگ‌ترين وحشت آنها آن است كه نكند پس از يك فاجعه هولناك آخرين بازمانده بشر روي زمين باشند! (ترس از قطع ارتباط با دنياي خارج و مردم)؛ يعني تنهايي براي آنها بسيار آزار دهنده است.

9 از تعامل و ارتباط برقرار كردن با ديگران انرژي مي‌گيرند.

10خوش مشرب بوده اما زياد احساساتي نيستند.

11ريسك پذيرند، سريع تصميم مي‌گيرند، اجتماعي هستند، درك آنها آسان است، شخصيت آنها در خلوت و حضور ديگران معمولا يكسان است و معاشرتي هستند.

12 پس از آنكه حرف خود را زدند به گفته خود مي‌انديشند. علاقه‌مند به كار گروهي هستند. نقل هر مجلس هستند. موسيقي با صداي بلند و فعاليت‌هاي هيجان‌انگيز را بيشتر دوست دارند.

13 رنگ‌هاي روشن را بيشتر دوست دارند. بيشتر از اعمال ديگران خشمگين مي‌شوند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصي خود را به سادگي با ديگران قسمت مي‌كنند. رويكرد سريع‌الوصول را بيشتر ترجيح مي‌دهند. تنها از روي تجارب زندگي خود درس مي‌گيرند و نه عبرت گرفتن از ديگران.

14 57 تا 60 درصد از جمعيت زمين را تشكيل مي‌دهند.

• البته خصوصيات فوق هيچ ارتباطي با اعتماد به نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، يك برون‌گرا ممكن است اعتمادبه نفس پاييني داشته باشد.

درون‌گراها اين‌گونه‌اند:

1 علاقه‌مند به احساسات و افكار خودشان، نيازمند به داشتن قلمرو شخصي، كم‌حرف، ساكت و متفكر.

2 دوستان زيادي ندارند. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارند. علاقه‌مند به سكوت و تمركز. از ديد و بازديد‌هاي غيرمنتظره و ناگهاني بيزارند.

3 كارايي آنها در تنهايي بيشتر است و ترس آنها اين است که فرديت خود را از دست بدهند. از فعاليت‌هاي انفرادي انرژي مي‌گيرند. 65 درصد نوابغ را درون‌گرايان تشكيل مي‌دهند.

4 در بين انبوه مردم بودن آنها را خسته مي‌كند. معمولا كم‌رو هستند. درك‌شان مشكل است. اهل ايده و عقايد نو هستند.

5 شخصيتي متمايز در خلوت خود و در حضور ديگران دارند. مشتاق و احساساتي هستند. معمولا احساسات‌شان را بيان نمي‌كنند. در جمع ناآشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت هستند. تمركزشان زياد است. براي تصميم گيري به زمان نياز دارند. پيش از حرف زدن مي‌انديشند.

6 از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصي خود با ديگران خودداري مي‌كنند. مايل به رويكردي آهسته اما دقيق‌اند. اهل عبرت گرفتن از ديگران‌اند و پس از آموختن روش زندگي، ديگرگونه زندگي مي‌كنند.

7 25 تا 40 درصد از جمعيت جهان را تشكيل مي‌دهند.

• اين خصوصيات هيچ ارتباطي با كمرويي درون‌گرايان ندارد. ممكن است آنها خيلي هم با اعتمادبه نفس باشند. آنها از قوانين خشک بيزارند و خواهان آزادي.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

عجب متن کامل و خوبی بود، مرسی آقا فرخ
    امضای ایشان

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23847
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اینکه شخصی درون گرا کامل و شخصی بیرون گرا کامل باشن ازدواج شون رو توصیه نمیشه

اما درونگرای کمرنگ با بیرون گرای کمرنگ مسئله زیادی نیست ، اما بازم بهتره که هر دو مشابه هم باشن .

بهتره قبل ازدواج یک مشاوره حضوری ازدواج برین تا بهتر از خصوصیات خودتون و خصوصیات فرد مقابلتون آشنا بشین

ازدواج که یک عمر زندگی مشترکه

بهتره به خاطر مسائلی همچون عشق های فانتزی وارد زندگی زناشوئی نشین که آرامشی درش نیست

با انتخاب درست یک ازدواج موفق داشته باشین
    ویرایش توسط Ahm@d : 11-09-2015 در ساعت 09:53 PM

7. کاربران زیر از Ahm@d بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23860
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از دوستان
    راجع به اون مقاله که خوب خونده بودم.مقالات فارسی در مورد ازدواج برونگرا درونگرا که هیچی انگلیسی ها هم خوندم.
    ولی دنبال یه نفرم خودش تجربه کرده باشه، خیلی فرق داره با مقاله و مشاور!
    بازم ممنون

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

در حالت کلی جای مسرت داره که شما اینقدر تیزبین هستین و واسه زندگی ایندت اینقدر تحقیق میکنی و این نشان از موفقیت شما خواهد داشت
    حقیقت اینه که بستگی به درصد درونگرایی شما و برونگرایی خانوم داره....
    یعنی اگه خیلی تفاوت سنگین باشه احتمال اینکه بتونید کنار بیایید خیلی سخت میشه
    ولی هیچ وقت دنبال یه کسی نباشید که از زندگیش الگو بگیری چون انسان ها خیلی پیچیده و شرایطشان هم پیچیده تر است
    نمیتوان دقیقا پیش بینی کرد که ایا این ازدواج به خوشبختی میرسه یا نمیرسه
    پس شما بهتره که یه لیست تهیه کنی و اولویت بندی کنی
    مثلا از بالا به پایین چیزهایی که از همسرت واست مهمه رو بنویس و یه ضریب هم واسش در نظر بگیر
    مثلا تحصیلات با ضریب 4 و یا شاغل بودن با ضریب 3 و ....
    نهایتا باید با کسی ازدواج کنی که بیشترین نمره رو میگیره یعنی بیشترین تفاهم رو باهات داره
    و قطعا اینکه بعد از ازدواجتون چقدر شما دو تا توانایی مدیریت و درک همدیگه رو دارید میتونه تو موفقیتون تاثیر داشته باشه

10. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23860
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.ENG نمایش پست ها
    در حالت کلی جای مسرت داره که شما اینقدر تیزبین هستین و واسه زندگی ایندت اینقدر تحقیق میکنی و این نشان از موفقیت شما خواهد داشت
    حقیقت اینه که بستگی به درصد درونگرایی شما و برونگرایی خانوم داره....
    یعنی اگه خیلی تفاوت سنگین باشه احتمال اینکه بتونید کنار بیایید خیلی سخت میشه
    ولی هیچ وقت دنبال یه کسی نباشید که از زندگیش الگو بگیری چون انسان ها خیلی پیچیده و شرایطشان هم پیچیده تر است
    نمیتوان دقیقا پیش بینی کرد که ایا این ازدواج به خوشبختی میرسه یا نمیرسه
    پس شما بهتره که یه لیست تهیه کنی و اولویت بندی کنی
    مثلا از بالا به پایین چیزهایی که از همسرت واست مهمه رو بنویس و یه ضریب هم واسش در نظر بگیر
    مثلا تحصیلات با ضریب 4 و یا شاغل بودن با ضریب 3 و ....
    نهایتا باید با کسی ازدواج کنی که بیشترین نمره رو میگیره یعنی بیشترین تفاهم رو باهات داره
    و قطعا اینکه بعد از ازدواجتون چقدر شما دو تا توانایی مدیریت و درک همدیگه رو دارید میتونه تو موفقیتون تاثیر داشته باشه

ممنونم از پاسخ شما
    من عادتی دارم وقتی بخوام چیزی بخرم، مسافرتی برم، حتی رستوران یا هر کاری کلی تحقیق میکنم راجع بهش.اصلا همین ویژگیم باعث شده کسی چیزی میخواد بخره بیاد من براش انتخاب کنم و تا الان از مواردی که قبلش تحقیق کردم همیشه راضی بودم.
    ولی خوب نمیدونم چقدر این راهکار جواب میده تو انتخاب همسر که فکر کنم از مهمترین انتخاب های زندگی باشه اگه نگیم مهمترین!
    الانم تو رابطه مون داریم موارد مختلف رو بررسی میکنیم و نظراتمون رو راجع بهش میگیم و خوب خیلی دقت میکنم ببینم در واقعیت اون اختلاف برونگرایی درونگراییمون چقدره!
    ولی خوب باز گفتم اینجا مطرح کنم شاید کسی یه تجربه خیلی مفید داشت که کمکم کرد.

12. 2 کاربران زیر از Introvertt بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد