صفحه 5 از 5 ... 345
نمایش نتایج: از 201 به 241 از 241

موضوع: بدون امید

70361
  1. بالا | پست 201

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بدون امید

اینجور یعنی جراتشو ندارم از اون بالایی میترسم

2. بالا | پست 202

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    تشکر شده 62 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    10

منم می ترسم وگرنه خیلی وقت پیش رفته بودم

3. بالا | پست 203

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

این دنیا ک بروفق مراد نشده است حداقل اون دنیارو خرابش نکن . منم از گذشتم راضی نیسم چقد ب خودم عذاب دادم واس هیچی ولش اینده رو درست بساز تو بارون پیاده روی کن ی حسی ب ادم میده

4. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 204

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

یه وقتایی از بارون خوشم میومد می خواستم زیرش خیس شم حالا دیگه از بوی گندش خوشم نمیاد حال و هوای عشق و اینجور مزخرفاته یاد ادم میندازه

6. بالا | پست 205

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

ن منظورم این بود ک یکم حالت بهتر بش یا صبح ها برو یک مسافتی رو بدو انرژی بگیر روزتو با ورزش شروع کن یا رو برگ ها راه برو خش خش برگها قشنگ روحیه میده ب ادم اصلا ب عشق نفکر

7. بالا | پست 206

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7746
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

این مسئله ها تو این دور و زمونه واقعا بی معنیه برادره من نمونش هزاران جوانی که بعده یه مدت افسرده میشن بعد با آدمه دیگه ای آشنا مشن و کلا عاشقه کسه دیگه ای میشن و فکر نکن که منو تو با بقیه فرق داریم یا آدمایه خوبی هستیم که فقط عاشقه یکی میشیم .به نظرم این مشکله خیلی از ماهاس که نمیتونیم زندگیه عاطفیمونو از بقیه چیزامون جدا کنیم .

8. کاربران زیر از ali.bkh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 207

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

اخ نمیش ک ادم به نیازاش پاسخ نده ولی باید برای هر چیزی برنامه ریزی کرد از قبل و وقتی واردش شدی دیگه باس همه چیزشو قبول کنی چون خودت انتخاب کردیش و دیگه نمیتونی بگی نمیخامش ک . قبل از هر چیزی باید دربارش تحقیق کنی و مشاوره بگیری بد با خیال راحت دل ببندی بهش اینطوری هم برا خودت خوب هم طرف مقابل ی چیزه دیگه هم باس در نظر بگیری اونم این که هر چیزی را در زمان خودش باش بهتره چون اینطوری از زندگیت هم عقب نمیوفتی . زندگی کوتاهتر از این حرفاس ک ما بخاییم براش بجنگیم یا خودمونو تو درناامیدی غرق کنیم میشود عایا ؟؟؟ چشم میزاری رو هم روز ماه سال دارن میانو میرن اینهمش عمره دیگه فردام میگن گیم اور باس بری بسته دیگه بریم ی دنیایه دیگه ک اگه پاتو بزاری اونجا از اینجا هیچی یادت نمیاد مث دوران جنینی ک هیچی ازش یادت نمیاد راستی ی جایی خوندم ک ما قبل از اینکه ب این دنیا بیاییم وجود داشتیم بد خدا از روحش در ما دمیده فک کن چقد باحال ک بیاییم ی جا بد بری دیگه یادت نیاد ک کجا بودی چکار کردی بد میان فیلم زنگیتو نشون میدن میگن اینکارو انجام دادی بد ما میگم کی من ن بابا مث اینکه فتوشاپ خخخخخ هر روز فرشته ها فیلم میگیرن اخ من میخام بدونم فیلمشون تموم نمیش با این تورم والا خخخخ
    ویرایش توسط satare : 10-22-2014 در ساعت 06:56 PM

10. بالا | پست 208

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

11. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 209

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

اینا همش حرف مفته مهین حرفارو به خودمن زدیم که الان عقب موندیم به هر چی که نمی رسیم میگن شکر کن چیو شکر کنم؟بدبختیامو؟

13. بالا | پست 210

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

تفسیر سوره ابراهیم(ع)

جلب محبت خدا و پیشگیری از گرفتاری‌ها؛ از فواید شکرگزاری نعمت

گروه فعالیت‎های قرآنی: فزونی نعمت، پایداری و تداوم نعمت، جلب محبت خدا، آمرزش گناهان و پیشگیری از گرفتاری‌ها و مشکلات از فواید شکرگزاری است؛ باید توجه داشت شکرگزاری نباید فقط لقلقه زبان باشد بلکه باید در رفتار اثرگذار باشد.
    به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، عدم سپاس از خالق یکتا باعث نزول عذاب الهی می‌شود و وقتی نعمتی را از دست دادیم، به ارزش آن واقف می‌شویم این حکمت خداست که بعضی وقت‌ها باید چیزهایی را از دست بدهیم تا اهمیت و ارزش آنها را درک کنیم تا شاید بعد از آن شکرگزار نعمت‌های آشکار و پنهانی باشیم که خدا به ما داده است.
    بسیاری از ما انسان‌ها فکر می‌کنیم خداوند نیازمند عبادت‌های ماست و خیال می‌کنیم با نماز خواندن و سایر عبادات دیگر دِین خود را ادا کرده‌ایم بسیار اندک‌ هستند کسانی‌که به این بینش زیبا رسیده‌اند که همین که خداوند به ما اجازه و امکان ستایشش را داده نعمت دیگری است و لازم است برای همین نعمت (امکان ستایش کردن) نیز خدا را سپاس گوییم در نتیجه هر شکرگزاری‌ایی خود، شکرگزاری دیگری را می‌طلبد.
    در جلد اول منهاج‌البراعه عنوان شده در مناجاتی از پیامبر اکرم(ص) آمده است: خدایا تو نعمت‌های گسترده‌ات را بر من ارزانی داشته‌ای پس تو را بر آن نعمت‌ها شکرگزاری می‌کنم، چگونه شکر کنم شکرگزاری تو را»، خطاب آمد دانشی که به‌دست آورده‌ای همه دانش‌ها را در بردارد، کافی است تو را این که بدانی که این شکرگزاری تو خود نعمتی از ناحیه‌ من است.
    همچنین، امام صادق(ع) نقل می‌فرماید: خداوند به موسی(ع) وحی کرد: ای موسی حق شکر مرا به‌جا آور، موسی گفت: خدایا چگونه حق شکر تو را به جا آورم و حال این که هیچ شکری را من به جا نمی‌آورم، مگر این که تو نعمتی بر این شکرگزاری به من عنایت کرده‌ای و من بر این نعمت اخیر باید شکری دیگر کنم، پس خطاب آمد ای موسی الان همین قدر که معرفت پیدا کرده‌ای این شکرگزاری تو نیز از من است، شکر مرا به جا آورده‌ای. (کافی، ج 2، ص 98).
    بنا بر این گزارش، در برنامه تفسیر سوره ابراهیم که شامگاه شنبه، 14 تیر در مسجد بعثت خرم‌آباد برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در رابطه با آیه ششم این سوره «وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ اذْکُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ أَنجَاکُم مِّنْ آلِ فِرْعَوْنَ یَسُومُونَکُمْ سُوءَ الْعَذَابِ وَیُذَبِّحُونَ أَبْنَاءکُمْ وَیَسْتَحْیُونَ نِسَاءکُمْ وَفِی ذَلِکُم بَلاء مِّن رَّبِّکُمْ عَظِیمٌ» گفت: در این آیه از آزادی به‌عنوان یکی از نعمت‌های خداوند متعال به قوم بنی‌اسرائیل یاد شده است.
    ملتی که تحت سلطه باشد پیشرفت نمی‌کند
    وی با بیان این‌که آزادی و استقلال در سرنوشت مردم تأثیرگذار است؛ چراکه ملتی می‌تواند پیشرفت کند که آزاد و مستقل باشد و ملت تحت سلطه نمی‌تواند پیشرفت کند، گفت: ملتی که آزادی و استقلال ندارد و تحت سلطه است پیشرفت نمی‌کند و عزت ندارد؛ لذا قرآن‌کریم از آزادی و استقلال به‌عنوان نعمت بزرگ یاد می‌کند.
    این مفسر قرآن‌ با بیان این‌که اسارت گاهی فرهنگی و گاهی اقتصادی و اجتماعی است، گفت: اولین کاری که خدا در این آیه از حضرت موسی(ع) خواسته این است که نعمت آزادی و استقلال را همیشه برای مردم یادآوری کند و علاوه بر این حضرت موسی(ع) مأمور بود کارها و جنایات و خیانت‌های طاغوت را همواره برای مردم بیان کند.
    امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که طاغوت همیشه بدترین شکنجه‌ها را بر مردم تحمیل می‌کردند، ادامه داد: در دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستم‌‍شاهی طاغوت، رژیم شاه انقلابیون و مبارزان را به بدترین شکل ممکن شکنجه می‌داد.
    وی افزود: با توجه به معنای این آیه مبارکه دومین کاری که طاغوت‌ها انجام می‌دادند سربریدن پسران و به کنیزی گرفتن زنان و دختران بود طاغوت‌ها و مستکبران همیشه به‌دنبال این هستند که نیروی کار و فعال جامعه را از بین ببرند؛ چراکه اگر نیروی کار جوان و فعال از یک جامعه گرفته شود همه چیز آن جامعه گرفته شده است.
    اعتیاد جوانان به مواد مخدر و بی‌بندوباری نوعی ذبح کردن آنهاست
    این مفسر قرآن‌ درباره کلمه «یُذبحون» نیز افزود: این کلمه معنای ذبح کردن و گرفتن حیات از شخص است، ذبح کردن فقط معنایش این نیست که سر طرف را ببرند و یا حیات وی را بگیرند، اگر اعتیاد به مواد مخدر را بین جوانان یک جامعه شیوع دهند گویی آنان را ذبح کرده‌اند، اگر جوانان یک جامعه را به فساد و بی‌بندوباری و مصرف مشروبات الکلی وادار کنند مثل این است که آنها را ذبح کرده باشند.
    وی ادامه داد: مستکبران برای این‌که سلطه خود را بر مردم داشته باشند همیشه تلاش داشته‌اند که نیروی فعال آن جامعه را ذبح کنند و زنان و دختران را برای عیش و عشرت خود به کنیزی بگیرند و این راه و رسم طاغوتیان است.
    ضرورت مقایسه حوادث تلخ و شیرین
    نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: نتیجه‌ای که از این آیه مبارکه می‌توان گرفت این است که حوادث تلخ و شیرین را همیشه باید با هم مقایسه کرد، ما باید دوران انقلاب را با دوران قبل از انقلاب مقایسه کنیم، وضعیت اقتصادی و اجتماعی، آزادی و استقلال و میزان تحصیلات و معلومات ایران فعلی را با ایران زمان طاغوت باید مقایسه کرد تا از آن عبرت گرفت.
    وی با بیان این‌که خداوند متعال در این آیه از حضرت موسی(ع) می‌خواهد نعمت‌های استقلال و آزادی و همچنین راه و رسم طاغوتیان را برای مردم یادآوری کند، گفت: نکته دیگر در این آیه این است که خداوند متعال فرموده است پیروزی را از آن خدا بدانید، همچنین آزمایش خداوند متعال از بندگانش در راستای تربیت انسان‌ها و رساندن آنها به کمال است.
    حجت‌الاسلام میرعمادی در ادامه به آیه هفتم این سوره «وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِن شَکَرْتُمْ لأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِن کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ» اشاره و تصریح کرد: در این آیه نکات زیادی وجود دارد خداوند نعمت‌های زیادی به انسان داده است که انسان در قبال آنها باید شکرگزار خدا باشد، شکرگزاری از خدا یک امر فطری، غریزی و شرعی است و تنها مخصوص انسان نیست بلکه حیوانات و جمادات نیز در برابر نعمت‌های خداوند شاکرند.
    شکر شامل سه مرحله زبانی، قلبی و رفتاری است
    وی با تأکید بر این‌که انسان نباید در برابر نعمت‌های خداوند متعال بی‌تفاوت باشد؛ چراکه اگر در برابر نعمت‌های خدا بی‌تفاوت باشیم خدا نعمت را از ما می‌گیرد، افزود: شکر شامل مراحل زبانی، قلبی و عملی است که شکر عملی آن است که نعمت‌هایی را که خدا به ما داده است درست مصرف کنیم و آن‌‌ها را ضایع نکنیم.
    این مفسر قرآن‌ با یادآوری اینکه شکرگزاری در برابر نعمت‌های الهی وظیفه ماست و این شکرگزاری ما هیچ تأثیر و نفعی در خدا ندارد، اظهار کرد: خداوند بی‌نیاز از شکرگزاری ماست وظیفه عقلی و شرعی ما ایجاب می‌کند که شکرگزار نعمت‌های خدا باشیم.
    آمرزش گناهان؛ از فواید شکر نعمت
    وی در بیان آثار و فواید شکرگزاری به مواردی از جمله فزونی نعمت، پایداری و تداوم نعمت، جلب محبت خدا، آمرزش گناهان و پیشگیری از گرفتاری‌ها و مشکلات اشاره کرد.
    حجت‌الاسلام میرعمادی با تأکید بر این‌که شکر نعمت باید در رفتار ما نشان داده شود و این شکرگزاری فقط لقلقه زبان ما نباشد، بلکه باید در رفتار ما اثرگذار باشد، گفت: انسان باید شکرگزار اهل‌ بیت(ع)، معلم و پدر و مادر که وسیله هدایت وی هستند باشد؛ چراکه اگر شکر مخلوق به جای آورده نشود شکر خدا نیز به جا نخواهد آمد

14. بالا | پست 211

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

داداش من این حرفارو بی خیال تو کشورهای خارج این حرفا هس؟ شکر هس؟خدا هس؟ پس چرا حالشون از منو تو بهتره؟ یه عمر خودمونو سرگرم این حرفا کردیم اون خدایی که به حرفای من گوش نده به دردای من گوش نده به ناله های من گوش نده رو نمی خوام

15. بالا | پست 212

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

شمامیتوانید به سایت بیدارباش سری بزنید وپادکست خدا خیلی خداست ازروحانی اقای سیدحسن اقا میری که بین جووناطرفدارزیادداره وکلیپ هاش درگوشی ها داره پخش میشه دانلود کنید...درکشورهاخارجی هزازبرابر ایران سرگرمی دارن هزار جور برای بدست اوردن لذت مشروع ونامشروع دارن.اونا صبح تاشب کارمیکنن شب تاصبح هم حال میکنن.دراین موردهم میتونید سری به سایت مصاف بزنید وسخنرانی هااقای رایفی پور که درمورد جهان امروز صحبت میکنه دانلود کنید.

16. بالا | پست 213

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

حالم ازین سخنرانی ها بهم می خوره ببخشید رک میگم ولی دیگه همین ادمان که به نام دین ما جوونارو بدبخت کردن افسرده کردن بیچاره کردن

17. کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 214

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

اون دینی که به شما معرفی کردن ظاهردینه یا یه جیزی انحرافی ازدینه.انگلیسی ها ضرب المثلی دارن که میگه راه مقابله با هر چیزی انحراف اون هست.راه مقابله بااسلام واقعی یعنی رواج تفریط یعنی اسلام امریکایی شما حجاب نداری مشروب میخوری نمازم میخونی یاافراط در دین از پیامبر میزنی جلوتر میشی سلفی میشی داعش.بیاییم اول خدارو بشناسیم بعددین اسلام رو.خدادرقران میگه من جن وانس رو افریدم فقط برااینکه من رو عبادت کنن.چیزی که از دین درجامعه ما هست فقط ظاهر دینه.امریکاسالی 45میلیون دلار فقط دربحث مداحی هادرایران سرمایه گذاری میکنه...صداوسیما ماحاضره مستندرازبقا بذاره اون هم چندبار اما حاضرنیست حرفا کسانی مثل اقای پناهیان واقا میری رو بذاره صدا وسیما منمیلی هست ملی نیست.من وشما خدارو ازکجا شناختیم درجامعه ای که فقط تظاهره دین رو ازکجا شناختیم درمساجدی کهفقط ماه رمضان پرمیشه .روحانیون ماحرفاشون متناسب با نیاز روز نیست.اما اقای سید حسن اقا میری باحرفاش خیلیارو با دین نه با خدااشناکرددین مرحله بعد مذهب مرحله بعده...خیلی از روحانیون ماازخدا جلادستمگر درست کردن اگر روزه نگیری اگر حجاب نداشته باشی خدادراون دنیا توجهنم فلانت میکنه نه این جور نیست خدا همیشه خداست...اگر بخواهیم عاشق خدابشیم چون ظرفیتش رو نداریم به جنون میرسیم فقط میشه فعلا باعبادت عاشقی کرد...

19. بالا | پست 215

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

از اونجایی ک ما هیچ پیامبری رو ندیدیم و طبق گفته والدینمون و اطرافمون و مطلعاتمون ایمان اوردیم بخدا و حقانیتش خودش ی ایمان راسخ یعنی ندیده بهش ایمان اوردیم پس ایمان ما قوی تر نیاز نداریم ک کسی عشق بخدا رو ب ما دیکته کن انسان باید خودش ب درجات بالای ایمان برسه شب و روزتو ب یاد خدا باش ولی وقتی ذره ای از حرفاشو عمل نکنی چ فایده داره خدا هیچوقت نگف شما همش بیاد من باش برو کار کن تا زندگیتو با ارامش باش در کنارش منم یاد کن تمام زندگی نامه پیامبرا رو بخونی شب تا صبح کار میکردن تا زندگی بهتری داش باشن تلاش میکردن واس زندگی الن همش شده تابلو عبادت میگیرن برین نماز بخونین برین روزه بگیرین تو جلسات بسیج ک میری فقط عکس میگیرن هیچی یادت نمیدن فقط با حجاب باشین اقا شما اصلا معنی حجاب میفهمی انقد میگی حجاب . حجاب واس این که حریم ادما بهم حفظ بش حتی ادمای ما قبل تاریخم اگه تصاویرشونو ک نقاشی شدن تو غارها نگا کنی ی برگ برای پوشاندن بدنشون دارن اونا مگه ایمان داشتن اصلا مگه میدونستن خدا کی هست هدایت نشده بودن پس چرا خودشونو میپوشوندن از هم چون احساس انسانیت اونا بود ک این کارو میکردن وگرنه ما هم میتونستیم مث بقیه جانداران بدون پوشش بیایم بیرون نمیشد مگه . تو خارج هم ایمان هس تو تمام فیلماشون نگا کنی قبل غذا خوردنشو از خدا بابت غذا تشکر میکنن و دعا میکنن حالا ما ایرانیا مثلا خدا رو فهمیدیم هیچ وقت ندیدم ک سر غذا شکرش کنن تو فیلما . از ی طرفم ب فیلماشون ک نگا میکنی هیچی بجز خیانت و حیوانیت نمیبینی بچه های امریکایی با خودشون اسلحه حمل میکنن تو مدارس و همکلاسیای خودشونو میکشن اینم ازادی تو فرانسه معلمی ب شاگردش تجاوز کرد و ازش باردار است زندانیش کردن . تو خارج اصلا چیزی ب عنوان خانواده وجود نداره و بچه ها از سن 19 سالگی میرن واس خودشون زندگی میکنن و اصلا چیزی ب عنوان پدر و مادر ندارن چون انقد رابطه های نا مشروع دارن و مث حیونا رفتار میکنن ک اصلا انسانیتو نمیتونی توشون احساس کنی ولی این ی طرف قضیه هس خوب از ی طرف هم چون اونا از فکرشون خوب استفاده میکنن در کنار تمام این کاراشون ب پیشرفتهایی بیشتر از ما دست یافته اند همین

20. بالا | پست 216

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

من همیشه به یاد خدا بودم همیشه هرجا تو حرفام خداس خدا کنه فلان بشه خدا رو شکر خدا نکرده فلان همه حرفام پر از خدا بود و هس ولی کم کم خدا در زندگیم بی معنا میشه چون هر چی من به حرفاش گوش میدم به یادشم اون به یاد من نیس من واقعا دارم از تعجب میمیرم که چی میشه واقعا چی میشه خدا منو از تنهایی دربیاره ؟این همه ادم دغل باز دوروبرشون ادم جمع میشه منی که این همه به خلق خدا خدمت می کنم وقتی منو اون میشیم ما 3 نفر انگاری من میشم اضافی اون دو نفر علیه من میشنو هی شوخی های مسخره می کنن باور کنین به هر چیز کوچولویی ناراحت میشم با یکی دارم می حرفم یهو اون برمیگرده به یکی دیگه یه چیزی میگه اونقدر ناراحت میشم که میخوا صحنه رو ترک کنم خیلی حساس شدم به هر چیزی بیش از حد حساس شدم واقعا چرا خدا باید منو تو این شرایط بذاره تا فقط عذاب بکشم ؟ چرا یکی رو پیدا نمی کنه که فقط به من اهمیت بده ؟هیچ کدومتون نمی تونین به این سوال جواب بدین هر کسی که ادعای خدایی بودنی می کنه بیاد بگه چرا خدا به من بی تفاوت شده؟ نگین امتحانو فلانه که خندم می گیره امتحان واسه پیامبرا و ادمای بزرگه منی که خدا می دونه یه چیزی اینور اونور شه از هم می پاشم چرا باید امتحانم کنه؟ اصلا اونی که می دونه ما چه تصمیمی می گیریم چرا باید امتحان کنه؟ از اول خلقت خدا ادمو اورد رو زمین تا همه امتحان شن و هر کی پیروز شد بره بهشت و بقیه جهنم اما خدا همه ما رو افریده با ذات ها و فطرت های مختلف یکی مثل ابن ملجم میشه با قساوت قلب و یکی مثل علی مثل افتاب پرنور این دو رو خدا افریده هر دو ذات افریده خدان هیشکودوم حق انتخاب ندارن این که بگیم انسان حق اختیار داره چرنده چون اگه خدا نخواد که مثلا من برم فلان جا من نمیرم حتی اگه من می خوام اینجا تایپ کنم تایپ می کنم چون اون میخواد نه من! من فک یمکنم من می خوام همه ما عروسک های خدا هستیم اون داره با ما بازی می کنه و از غم و شادی ما لذت می بره مگه غیر اینه؟ ما مخلوقات او هستیم و اون هرکاری بخواد با ما می کنه ! هیشکی نمی تونه اینو انکار کنه من قبلا به جبرگرایی اعتقاد نداشتم ولی حالا می بینم درسته هر چیزی که خدا بخواد میشه و من هیچ انتخابی ندارم

21. بالا | پست 217

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

واسه جمله اخر حرفات ستاره خانوم حرف دارم: این که میگی از فکرشون درست استفاده کردن پیشرفت کردن بله می تونه عاملی باشه ولی نه فقط اون
    ببین الان منو می بینی من یه شاگرد زرنگ بودم که تا ترم دوم رتبه ام تو وروردیا 4 بود اما حالا شده 20 چرا؟ من دیگه نمی تونم درس بخونم چون فکر وذکرم خسته شدن تنهایی رو می بینن لذت خنده با یار مردمو می یبنن حسادت می کنن نمی تونن درست کارکنن اما خارج شما ببین هر چیزی ازاده جوونا میرن دیسکو میرن مشروب می خورن البته من هیچکودومو قبول ندارم ولی اونا راه هایی واسه جونی دارن که انرژی شونو نخلیه کنن راحت با بقیه رابطه برقرار می کنن ولی ما؟ به ما میگن برو یه نوحه گوش بده گریه کن دلت واشه آخه من چی بگم!!!!!!!!!!! با گریه کردن حال ادم خوب میشه؟
    مملکت اسلامی اساسش رو ازدواج بنا شده قدیم چرا ملت های اسلامی این همه پیشرفت داشتن ؟ یه دونه مسئله صیغه رو میبینی؟ این همه بزرگش کردن و ننگ هوس رانی بو اسلام زدن؟ این یه راهه واسه این که شما بتونی رابطه برقرار کنی منتها با قانون دین ! اساس اسلام اینه که شما تو یه زمان به یکی رابطه داشته باشی نه با 10 نفر وگرنه گناه و فلان واسه اینا نیس خب نیاز جنسی نیاز با هم بودن
    اینا رو خدا چرا باید بیافرینه و بعد منع کنه؟مگه مرض داره؟ خدا رو به ما اشتباهی شناختوندن! پدرم رفته بود انگلیس واسه ماموریت کاری می گفت هیشکی با هیشکی کاری نداره هرکسی سرکار خودشه هیچ پسری به دختری نگاه چپ نمی کنه به نظر میاد اسلام واقعی بیشتر اونجا جریان داره و ما فقط اسم اسلامو یدک می کشیم این حرفارو اگه کسی بزنه میگن روشن فکره و از دین خارج شده ولی به خدا اصل اسلام این چیزا نیس ما به یه بدحجاب این همه توهین میکنیم ولی به نزول خورای کثافت بانک ها توجهی نداریم چرا باید بانک 20 درصد رو وام بکشه و بگیره چرا؟بانکداری اسلامی اینه؟چرا این همه مهریه باس بالا باشه مگه ما می خوایم خود دخترو بخریم؟؟؟؟ما می خوایم یه زندگی سالم داشته باشیم اصلا جالبه خانوما این همه میگن به ما نگا ابزاری میشه ولی غافل از این که خودشون به خودشون نگاه ابزاری دارن! خودش میاد واسه خواستگار بدبختش 500 سکه مهریه میخواد چرا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! والا خارجیا به این چیزای ما میخندن اخه مگه یه دحتر چیه که من این همه پول بابتش باس بدم ! میگن واسه نجابتش ! خب افرین که پاک موندی ولی خب حالا می خوای نجابتتو بفروشی ؟ به قیمت چی؟ تو نجابتتو واسه خدات حفظ کردی نه واسه سکه درسته؟ این ها چیزایین که من هر وخ می شنوم یکی ازدواج کرد مهریه ش فلان شد داغون میشم خدا بیشتر از کافرا ما رو عذاب میده به خاطر بدنام کردن دینش! 5 اصل دینو شما نگا کن ببین چه معنای غنی دارن! اونوخ ما اونارو ول کردیم اومدیم چسبیدیم به چیزای مزخرف پیامبر له علی گفت که تو چی داری واسه مهر همسرت؟ گفت یه زره دارم گفت همونو هدیه بده مهریه یعنی هدیه به زن نه خرید زن بابا اینو بفهمین جان من بفهمین الان یه ازدواج شده خان رستم اونم بزرگترین خان !
    من پیر میشم با دیدن این چیزا که اسلام نابود میشه با این چرندیات این تنها مورد نیس یکی مسئله عدالته تو این ممکلت عدالت هس؟ این همه پارتی بازی این همه رانت خواری دادستان میاد اسم فلانی رو بگه میگه متهم پ ه ز ا .... باب لامصب اسمشو بگو من هنوزم نمی دونم اخر عاقبت 3000 میلیارد دلار که خوردن چی شد؟ این چه بساطیه ؟ همین چیزاس که منو راضی می کنه به خودکشی! چون این مملکت درست بشو نیس ! نمی دونم ؟نژاد ما یه ایرادی داره چیه که هر کسی میاد رو قدرت اصلا از ادمیت خارج میشه قبل انقلاب اونطوری خراب بود الانم خراب شده وضع ابلته زمان امام خمینی خوب بود الان وضع بدشده نمی دونم دیگه شما یه جوونتو نمی تونی تامین کنی بعد میای نقشه میکشی واسه افزایش جمعیت! اومدن عمل وازکتومی رو ممنوع کردن و 5 سال زندان گذاشتن واسش بابا تو همین اروپا که جمعیتشون داره پیر میشه این قوانینو نمی ذارن توی احمق اومدی تو بهارستان مسخره ات چیه میگی؟ به تو چه اخه با روابط جنسی مردم هم کار داری تو؟ این همه اسید پاشی شد جز روحانی کسی از قدرت مندا حرفی نزد این همه احمق تو مجلس یه بیانیه ندادن چرا؟
    اگگه می تونستم ازین جهنم خارج شم برم یه مملکت خوب باور کن لحظه ای نمی موندم اینجا ولی برم اونجا چی؟ یکی از دوستامون اونجا بود استاد دانشگا بود تو المان نمی دونم کدوم دانشگاه میگفت هر وخ عصبانی میشدن به من نننگ تروریست میزدن ! برم اونجا اینرو بشنوم؟ تو یه جهنمیی افتادیم که بریم بیرون جهنم تر میشه واسمون باس همینجا بمونیمو وقتی مردیم مردم بگن راحت شد رفت!!!!!! تنها حرفی که فقط اینجا گفته میشه

22. بالا | پست 218

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    از اونجایی ک ما هیچ پیامبری رو ندیدیم و طبق گفته والدینمون و اطرافمون و مطلعاتمون ایمان اوردیم بخدا و حقانیتش خودش ی ایمان راسخ یعنی ندیده بهش ایمان اوردیم پس ایمان ما قوی تر نیاز نداریم ک کسی عشق بخدا رو ب ما دیکته کن انسان باید خودش ب درجات بالای ایمان برسه شب و روزتو ب یاد خدا باش ولی وقتی ذره ای از حرفاشو عمل نکنی چ فایده داره خدا هیچوقت نگف شما همش بیاد من باش برو کار کن تا زندگیتو با ارامش باش در کنارش منم یاد کن تمام زندگی نامه پیامبرا رو بخونی شب تا صبح کار میکردن تا زندگی بهتری داش باشن تلاش میکردن واس زندگی الن همش شده تابلو عبادت میگیرن برین نماز بخونین برین روزه بگیرین تو جلسات بسیج ک میری فقط عکس میگیرن هیچی یادت نمیدن فقط با حجاب باشین اقا شما اصلا معنی حجاب میفهمی انقد میگی حجاب . حجاب واس این که حریم ادما بهم حفظ بش حتی ادمای ما قبل تاریخم اگه تصاویرشونو ک نقاشی شدن تو غارها نگا کنی ی برگ برای پوشاندن بدنشون دارن اونا مگه ایمان داشتن اصلا مگه میدونستن خدا کی هست هدایت نشده بودن پس چرا خودشونو میپوشوندن از هم چون احساس انسانیت اونا بود ک این کارو میکردن وگرنه ما هم میتونستیم مث بقیه جانداران بدون پوشش بیایم بیرون نمیشد مگه . تو خارج هم ایمان هس تو تمام فیلماشون نگا کنی قبل غذا خوردنشو از خدا بابت غذا تشکر میکنن و دعا میکنن حالا ما ایرانیا مثلا خدا رو فهمیدیم هیچ وقت ندیدم ک سر غذا شکرش کنن تو فیلما . از ی طرفم ب فیلماشون ک نگا میکنی هیچی بجز خیانت و حیوانیت نمیبینی بچه های امریکایی با خودشون اسلحه حمل میکنن تو مدارس و همکلاسیای خودشونو میکشن اینم ازادی تو فرانسه معلمی ب شاگردش تجاوز کرد و ازش باردار است زندانیش کردن . تو خارج اصلا چیزی ب عنوان خانواده وجود نداره و بچه ها از سن 19 سالگی میرن واس خودشون زندگی میکنن و اصلا چیزی ب عنوان پدر و مادر ندارن چون انقد رابطه های نا مشروع دارن و مث حیونا رفتار میکنن ک اصلا انسانیتو نمیتونی توشون احساس کنی ولی این ی طرف قضیه هس خوب از ی طرف هم چون اونا از فکرشون خوب استفاده میکنن در کنار تمام این کاراشون ب پیشرفتهایی بیشتر از ما دست یافته اند همین
    این خدای شماچه شکلیه خداتون رو تعریف کنید...

23. بالا | پست 219

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط jangyijin نمایش پست ها
    واسه جمله اخر حرفات ستاره خانوم حرف دارم: این که میگی از فکرشون درست استفاده کردن پیشرفت کردن بله می تونه عاملی باشه ولی نه فقط اون
    ببین الان منو می بینی من یه شاگرد زرنگ بودم که تا ترم دوم رتبه ام تو وروردیا 4 بود اما حالا شده 20 چرا؟ من دیگه نمی تونم درس بخونم چون فکر وذکرم خسته شدن تنهایی رو می بینن لذت خنده با یار مردمو می یبنن حسادت می کنن نمی تونن درست کارکنن اما خارج شما ببین هر چیزی ازاده جوونا میرن دیسکو میرن مشروب می خورن البته من هیچکودومو قبول ندارم ولی اونا راه هایی واسه جونی دارن که انرژی شونو نخلیه کنن راحت با بقیه رابطه برقرار می کنن ولی ما؟ به ما میگن برو یه نوحه گوش بده گریه کن دلت واشه آخه من چی بگم!!!!!!!!!!! با گریه کردن حال ادم خوب میشه؟
    مملکت اسلامی اساسش رو ازدواج بنا شده قدیم چرا ملت های اسلامی این همه پیشرفت داشتن ؟ یه دونه مسئله صیغه رو میبینی؟ این همه بزرگش کردن و ننگ هوس رانی بو اسلام زدن؟ این یه راهه واسه این که شما بتونی رابطه برقرار کنی منتها با قانون دین ! اساس اسلام اینه که شما تو یه زمان به یکی رابطه داشته باشی نه با 10 نفر وگرنه گناه و فلان واسه اینا نیس خب نیاز جنسی نیاز با هم بودن
    اینا رو خدا چرا باید بیافرینه و بعد منع کنه؟مگه مرض داره؟ خدا رو به ما اشتباهی شناختوندن! پدرم رفته بود انگلیس واسه ماموریت کاری می گفت هیشکی با هیشکی کاری نداره هرکسی سرکار خودشه هیچ پسری به دختری نگاه چپ نمی کنه به نظر میاد اسلام واقعی بیشتر اونجا جریان داره و ما فقط اسم اسلامو یدک می کشیم این حرفارو اگه کسی بزنه میگن روشن فکره و از دین خارج شده ولی به خدا اصل اسلام این چیزا نیس ما به یه بدحجاب این همه توهین میکنیم ولی به نزول خورای کثافت بانک ها توجهی نداریم چرا باید بانک 20 درصد رو وام بکشه و بگیره چرا؟بانکداری اسلامی اینه؟چرا این همه مهریه باس بالا باشه مگه ما می خوایم خود دخترو بخریم؟؟؟؟ما می خوایم یه زندگی سالم داشته باشیم اصلا جالبه خانوما این همه میگن به ما نگا ابزاری میشه ولی غافل از این که خودشون به خودشون نگاه ابزاری دارن! خودش میاد واسه خواستگار بدبختش 500 سکه مهریه میخواد چرا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! والا خارجیا به این چیزای ما میخندن اخه مگه یه دحتر چیه که من این همه پول بابتش باس بدم ! میگن واسه نجابتش ! خب افرین که پاک موندی ولی خب حالا می خوای نجابتتو بفروشی ؟ به قیمت چی؟ تو نجابتتو واسه خدات حفظ کردی نه واسه سکه درسته؟ این ها چیزایین که من هر وخ می شنوم یکی ازدواج کرد مهریه ش فلان شد داغون میشم خدا بیشتر از کافرا ما رو عذاب میده به خاطر بدنام کردن دینش! 5 اصل دینو شما نگا کن ببین چه معنای غنی دارن! اونوخ ما اونارو ول کردیم اومدیم چسبیدیم به چیزای مزخرف پیامبر له علی گفت که تو چی داری واسه مهر همسرت؟ گفت یه زره دارم گفت همونو هدیه بده مهریه یعنی هدیه به زن نه خرید زن بابا اینو بفهمین جان من بفهمین الان یه ازدواج شده خان رستم اونم بزرگترین خان !
    من پیر میشم با دیدن این چیزا که اسلام نابود میشه با این چرندیات این تنها مورد نیس یکی مسئله عدالته تو این ممکلت عدالت هس؟ این همه پارتی بازی این همه رانت خواری دادستان میاد اسم فلانی رو بگه میگه متهم پ ه ز ا .... باب لامصب اسمشو بگو من هنوزم نمی دونم اخر عاقبت 3000 میلیارد دلار که خوردن چی شد؟ این چه بساطیه ؟ همین چیزاس که منو راضی می کنه به خودکشی! چون این مملکت درست بشو نیس ! نمی دونم ؟نژاد ما یه ایرادی داره چیه که هر کسی میاد رو قدرت اصلا از ادمیت خارج میشه قبل انقلاب اونطوری خراب بود الانم خراب شده وضع ابلته زمان امام خمینی خوب بود الان وضع بدشده نمی دونم دیگه شما یه جوونتو نمی تونی تامین کنی بعد میای نقشه میکشی واسه افزایش جمعیت! اومدن عمل وازکتومی رو ممنوع کردن و 5 سال زندان گذاشتن واسش بابا تو همین اروپا که جمعیتشون داره پیر میشه این قوانینو نمی ذارن توی احمق اومدی تو بهارستان مسخره ات چیه میگی؟ به تو چه اخه با روابط جنسی مردم هم کار داری تو؟ این همه اسید پاشی شد جز روحانی کسی از قدرت مندا حرفی نزد این همه احمق تو مجلس یه بیانیه ندادن چرا؟
    اگگه می تونستم ازین جهنم خارج شم برم یه مملکت خوب باور کن لحظه ای نمی موندم اینجا ولی برم اونجا چی؟ یکی از دوستامون اونجا بود استاد دانشگا بود تو المان نمی دونم کدوم دانشگاه میگفت هر وخ عصبانی میشدن به من نننگ تروریست میزدن ! برم اونجا اینرو بشنوم؟ تو یه جهنمیی افتادیم که بریم بیرون جهنم تر میشه واسمون باس همینجا بمونیمو وقتی مردیم مردم بگن راحت شد رفت!!!!!! تنها حرفی که فقط اینجا گفته میشه
    شایدحرفم اشتباه باشه شایدم درست اینه مامردم ایران به مفت خوری عادت کردیم وهمیشه منتظریم دولت یامدیران کاری برامون انجام بدن یااونها راهی رو شروع کنن وما دنباله رو باشیم درس میخونیم مدرک میگیریم بریم سرکار دولتی.امکانات میخواهیم دولت همش دولت دولت دولت خلاقیت وکارافرینی درون مامرده.خارجی هاپیشرفت کردند چون اغلب کارهاشون رودادن بخش خصوصی وانها نواوری کردند.کشور زاپن نه نفت داره نه گاز نه منابع اما جزهفت کشور برتر دنیاست مردمش منتظردولت نموندن...ماهم میتونیم بامهندسی معکوس پیشرفت هاخارجی رو درکشورمون بومی کنیم وبهترش روبسازیم..ماایرانیا مثل دونده های مسابقه دو هستیم منتظریم داور سوت رو بزنه تا شروع کنیم واستارت کاری شروع بشهما حتی درجزیی ترین کالاهای زندگی روزمرمون ازکالا وارداتی استفاده میکنیم درزندگیمون حتی لباس تنمون وارداتی هست اون هم ازکشور جهان سومی مثل چین.دردانشگاه هاهم مافقط مصرف کننده علم خارجی ها هستیم.

24. بالا | پست 220

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوغفار نمایش پست ها
    شایدحرفم اشتباه باشه شایدم درست اینه مامردم ایران به مفت خوری عادت کردیم وهمیشه منتظریم دولت یامدیران کاری برامون انجام بدن یااونها راهی رو شروع کنن وما دنباله رو باشیم درس میخونیم مدرک میگیریم بریم سرکار دولتی.امکانات میخواهیم دولت همش دولت دولت دولت خلاقیت وکارافرینی درون مامرده.خارجی هاپیشرفت کردند چون اغلب کارهاشون رودادن بخش خصوصی وانها نواوری کردند.کشور زاپن نه نفت داره نه گاز نه منابع اما جزهفت کشور برتر دنیاست مردمش منتظردولت نموندن...ماهم میتونیم بامهندسی معکوس پیشرفت هاخارجی رو درکشورمون بومی کنیم وبهترش روبسازیم..ماایرانیا مثل دونده های مسابقه دو هستیم منتظریم داور سوت رو بزنه تا شروع کنیم واستارت کاری شروع بشهما حتی درجزیی ترین کالاهای زندگی روزمرمون ازکالا وارداتی استفاده میکنیم درزندگیمون حتی لباس تنمون وارداتی هست اون هم ازکشور جهان سومی مثل چین.دردانشگاه هاهم مافقط مصرف کننده علم خارجی ها هستیم.
    ببینید حرفاتون درسته ولی جواب سوالای من نیستن من میگم مشکل اصلی دولته نهن به خاطر این که ما خودمونو بهش وابسته کردیم به خاطر این که دولت یا نظام ما غلطه مشکل داره نظام ما به هر چیز ریزه کاری به هر چیز جزئی گیر میده ولی به اون اساسی ها توجهی نداره بقیه شو دیگه گفتم شغل هم باس بسترش باشه که من فرضا برم مشغول شم تو خارج میرن خصوصی کارم یکنن چون واقعا کار هس
    اینجا شما یه تولیدی بزن به کی می خوای بفروشی؟ عراق؟افغانستان؟لبنان؟ چند؟ فک می کنی این دولت ها چند میدن؟ همه ما رو تحریم کردن چون عین کنه چسبیدیم به انرژی هسته ای بابا بو قول معروف یک ایران فقیر شد تا این اورانیوم غنی بشه دست برنمیدارن برو ببین چقد مفتی کمک می کنه به لبنان عراق فلسطین این همه مردم مالیات میدن کمرشون خم میشه ولی دولت میاد این همه صرف صنایع دفاعی می کنه مفتی می بره میده دست آقای حماس! از اون طرفم امریکا جنگ میندازه میاد به دو طرف سلاح می فروشه تا واسه مردم خودش رفاه تامین کنه این تفاوته بی دولت هاس! اینجا از مردم خودمون می کنن می برن میدن به عربای شکم پرست

25. بالا | پست 221

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

ببینید حرفاتون درسته ولی جواب سوالای من نیستن من میگم مشکل اصلی دولته نهن به خاطر این که ما خودمونو بهش وابسته کردیم به خاطر این که دولت یا نظام ما غلطه مشکل داره نظام ما به هر چیز ریزه کاری به هر چیز جزئی گیر میده ولی به اون اساسی ها توجهی نداره بقیه شو دیگه گفتم شغل هم باس بسترش باشه که من فرضا برم مشغول شم تو خارج میرن خصوصی کارم یکنن چون واقعا کار هس
    اینجا شما یه تولیدی بزن به کی می خوای بفروشی؟ عراق؟افغانستان؟لبنان؟ چند؟ فک می کنی این دولت ها چند میدن؟ همه ما رو تحریم کردن چون عین کنه چسبیدیم به انرژی هسته ای بابا بو قول معروف یک ایران فقیر شد تا این اورانیوم غنی بشه دست برنمیدارن برو ببین چقد مفتی کمک می کنه به لبنان عراق فلسطین این همه مردم مالیات میدن کمرشون خم میشه ولی دولت میاد این همه صرف صنایع دفاعی می کنه مفتی می بره میده دست آقای حماس! از اون طرفم امریکا جنگ میندازه میاد به دو طرف سلاح می فروشه تا واسه مردم خودش رفاه تامین کنه این تفاوته بی دولت هاس! اینجا از مردم خودمون می کنن می برن میدن به عربای شکم پرست
    باید قبول داشته باشیم مادرخاورمیانه هستیم همه کشورها همسایه ما ناامنی هست ماامنیت داریم این چیز کمی نیست دولت به هرچیزی گیرمیده چون تجربه اوایل انقلاب روداره که هرکسی اومد یه مکتبی راه انداخت چهار نفرم جمع کردن وشروع کردن به ناامنی...دشمن میدونه راه ضربه زدن به نظام ما بدنام کردن دین هست...اسیذ پاشی در اصفهان انداختن به گردن مذهبی ها وخیلیا باور کردن..درحالی که کار عوامل دشمن...مسلمان واقعی هرگز بااسید کسی رو امربه معروف نمیکنه جالبه هرچهار خانم حجاب داشتند واتفاقی هدف قرارگرفتن.اداره یک کشور بااین تنوع اقوام ومذهب کاراسونی نیست...مردم چیزی به نام عدالت رو نمیتونن قبول کنن درقران داستان حضرت داوود هست...حکومت اسلامی واقعی نمیتونه دوام بیاره چون خود مردم نمیخوان.پیامبر چند سال زجر کشید هدایت کرد ولی بارحلتش نصف مردم برگشتن.امام علی اولین حکومت اسلامی به نام ولی معصوم بود نه ولی فقیه ماداریم به پنج سال نرسید اینقدر مردم اذیتش کردن که ارزو شهادت کرد..امام حسن به یک سال نرسید امام حسین رو باخانواده قتل عام کردن...خود مردم نمیخوان عدالت واقعی بیاد مردم قاطی میکنن.اون ولایت معصوم بود این بود وضع جامعه ما ولایت فقیه داریم نباید توقع داشته باشیم کشورمون مدینه فاضله باشه.همه جا فساد هست رانت هست توکشور خودمون مافیا همه چیز داریم دلار بگیر تااهن.بعضی مواقع نمیشه با این ها برخورد کرد چون دارن بخشی ازاقتصاد کشورو اداره میکنن با دور زدن تحریم ها وفلان...عدالت واقعی باامدن موعود وعده داده شده تحقق پیدامیکنه.زمانی که خیلی از این ادمها که بانام نماددین میشناسیم دربرابرش می ایستن ومیجنگن...اسلان به خودی خود خوب است هرعیب هست ازمسلمانی ماست

26. بالا | پست 222

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

نمیبینمد ک حرفاتو میخونم . باز شروع کرد کی میگه نوحه گوش بده مگه نوحه چی ب ادم یاد میده ی ادمایی امدن واس اسلام جنگیدن و رفتن خوب دمشون گرم دیگه دلیل نمیشه ک ما بخاییم نوحه هایی گوش بدیم ک بدتر از اهنگ ادم بعضی از این نوحه ها رو گوش میده خندش میگیره اصلا نمیفهمن چی دارن میگن بعضیاش ک از صد تا اهنگ بدتر حیف این نیس ک ادم جای نوحه دو کلمه کلام خدا رو ب زبون بیاره این ثوابش بیشتره حداقل میدونی چی هست . کی گفته ک اساس اسلام اینه مردا نمیمیتونن 10 تا زن داش باشن زندگی نامه امام علی بخون ببین چند خانم صیغه داش و دلیلش چی بود فقط باس مساواتو رعایت کنی و حق هر کدومشونو ادا کنی . اون بالایی ها ب اسم اسلان هرکاری دلشون بخاد دارن میکنن و اصلا ب هیچی اهمیت نمیدن اون وق میگن چرا جونا ما میرن خلافکار میشن انقد ک عرصه رو تنگ کردین خودشون نشستن کیف دنیا رو میکنن بد میگن نماز و یاد خدا سرما رو با خدا و شهیدان گرم میکنن اون وق ب کارای خودشون میرسن اخ من دختر چقد باس بگردم واس کار چقد باید صبر کنم تا یه در امد درست و حسابی داش باشم تو هر شرکتی میری واس کار کنارش ازت میخان سو استفاده کنن حقوق بالا در کنارش خدمات پس از فروش دارن این اسلام نیس ما خودمونو احمق فرض میکنیم از پس ک ساکت میشینیم هیچ نمیگیم .

27. بالا | پست 223

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

فقط گفتم دیگه این مملکت درست بشو نیس ما جوونا هم بیش از همه ضربه می خوریم یا باید همرنگ اینا بشیمو کثافت کاری کنیم و یا از اینجا بریم ویا نابود شیم
    شما آقای ابوغفارمیگی یعنی عدالت اسلامی نباید باشه؟! علی مشکلش تنها این بود که با جماعت بی معرفت افتاده بود علی اینجا بود میدید که ادمای مثل من که تشنه عدالتن جونشونو واسش می دادن من تعریف از خود نمی کنم ولی بیش از همه از دغل بازی و دورویی بدم میاد این دو تا از هر گناهی بدترن و از هر گناهی بیشتر ادمارو نابود می کنن اقا یا اسم نظامتو عوض کن بذار فرضا سکولار یا کمونیسم هر غلطی می خوای بکن یا اسمشو جمهوری اسلامی نظام مردم سالاری بذار مثل ادم حکومت کن این همه گشت ارشاد به خدا به خدا به خدا به خدا ابروریزیه به خدا این کارای مثلا امر به معروف ابروی اسلامو می بره بابا نخواستیم امر به عمروف کنی ول کن دست از سر کچل ما جوونا بردار چی می خوای از جونمون ؟ بابا من اصلا اسلام نخواستم ولم کن چی میگی من میخوام کافر بشم اعوذ به لله نمی دونی چقدر منتظر اقا ممهدی هستم من دعای کمیل نمیرم دعای جوشن کبیر نمی خونم نمازم 5 دیقه بیشتر طول نمی کشه عزاداری عاشورا نمیرم سیاه می پوشم ولی تو دلم عزا نیس من اینطور مسلمونی هستم
    نمیشینم پای منبر فلان ایت الله من فقط سعی می کنم کار خطا نکنم والسلام اینو هم به زور نگه داشتم دیگه نمی دونم برم پی کارای ثواب دیگه طاقت ندارم بشینم پای فیلم امریکایی ببینم فلان دخترو پسر چه اروم چه با فرهنگ با هم می حرفن میرن فلان بهمان جا و... هیچ کار اشتباهی هم رخ نمیده میرن کیفشونو می کنن میرن فلان ماشین سوار میشن منم اینجا وقتی یه دختر یه چیزی می پرسه دست و پامو گم می کنم چیاکر کنم تو عمرم دختر ندیدم تقصیر منه؟تقصیر دینه؟ نه تقصیر این مملکت لعنتیه که به یه چیز کوچول گیر داده در حد المپیک که مبادا دو تا دختر وپسر خلوت کنن که مثلا نفر سوم شیطانه ! برو بابا
    شیطان خود منم منی که چون تا حالا روابط نداشتم فکرم به هزار راه میره ولی خارج از بچگی با اینو اون گشته و دیده و حرفیده و مشکلی نداره مثل من ندید بدید نیس که
    شده سر ودست ش************دن واسه چیزای جزئی و بی اهمیت این همه هیئت عزاداری این همه نوحه موحه بابا یکمی هم خرج جوونا کنین چیه اخه میری می بینی تو خیابون جوون بدبخت طبل میزنه یه دختر می بینه خودشو می کشه بلکه اون به اینم نگا بندازه دخترا هم که ماشالا انگار از دماغ فیل افتادن چنان خودشونو میگیرن که انگاری ملکه انگلیسن
    من نمی تونم نیازامو سرکوب کنم دیگه خسته شدم بس که دیدم فلانی با فلانی میگه می خنده هر غلطی میخواد میکنه منم میام خونه به مادرم میگم میگه گناهه فلانه اخه چقدر تا کی؟ بگم یه سال دو سال سه سال بابا من مطمئنم با این وضع حداقل تا 10 سال نمی تونم ازدواج کنم باید این 10 سالو خودمو نابود کنم؟ بسمه به خدا دیگه بسمه

28. بالا | پست 224

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

فقط گفتم دیگه این مملکت درست بشو نیس ما جوونا هم بیش از همه ضربه می خوریم یا باید همرنگ اینا بشیمو کثافت کاری کنیم و یا از اینجا بریم ویا نابود شیم
    شما آقای ابوغفارمیگی یعنی عدالت اسلامی نباید باشه؟! علی مشکلش تنها این بود که با جماعت بی معرفت افتاده بود علی اینجا بود میدید که ادمای مثل من که تشنه عدالتن جونشونو واسش می دادن من تعریف از خود نمی کنم ولی بیش از همه از دغل بازی و دورویی بدم میاد این دو تا از هر گناهی بدترن و از هر گناهی بیشتر ادمارو نابود می کنن اقا یا اسم نظامتو عوض کن بذار فرضا سکولار یا کمونیسم هر غلطی می خوای بکن یا اسمشو جمهوری اسلامی نظام مردم سالاری بذار مثل ادم حکومت کن این همه گشت ارشاد به خدا به خدا به خدا به خدا ابروریزیه به خدا این کارای مثلا امر به معروف ابروی اسلامو می بره بابا نخواستیم امر به عمروف کنی ول کن دست از سر کچل ما جوونا بردار چی می خوای از جونمون ؟ بابا من اصلا اسلام نخواستم ولم کن چی میگی من میخوام کافر بشم اعوذ به لله نمی دونی چقدر منتظر اقا ممهدی هستم من دعای کمیل نمیرم دعای جوشن کبیر نمی خونم نمازم 5 دیقه بیشتر طول نمی کشه عزاداری عاشورا نمیرم سیاه می پوشم ولی تو دلم عزا نیس من اینطور مسلمونی هستم
    نمیشینم پای منبر فلان ایت الله من فقط سعی می کنم کار خطا نکنم والسلام اینو هم به زور نگه داشتم دیگه نمی دونم برم پی کارای ثواب دیگه طاقت ندارم بشینم پای فیلم امریکایی ببینم فلان دخترو پسر چه اروم چه با فرهنگ با هم می حرفن میرن فلان بهمان جا و... هیچ کار اشتباهی هم رخ نمیده میرن کیفشونو می کنن میرن فلان ماشین سوار میشن منم اینجا وقتی یه دختر یه چیزی می پرسه دست و پامو گم می کنم چیاکر کنم تو عمرم دختر ندیدم تقصیر منه؟تقصیر دینه؟ نه تقصیر این مملکت لعنتیه که به یه چیز کوچول گیر داده در حد المپیک که مبادا دو تا دختر وپسر خلوت کنن که مثلا نفر سوم شیطانه ! برو بابا
    شیطان خود منم منی که چون تا حالا روابط نداشتم فکرم به هزار راه میره ولی خارج از بچگی با اینو اون گشته و دیده و حرفیده و مشکلی نداره مثل من ندید بدید نیس که
    شده سر ودست ش************دن واسه چیزای جزئی و بی اهمیت این همه هیئت عزاداری این همه نوحه موحه بابا یکمی هم خرج جوونا کنین چیه اخه میری می بینی تو خیابون جوون بدبخت طبل میزنه یه دختر می بینه خودشو می کشه بلکه اون به اینم نگا بندازه دخترا هم که ماشالا انگار از دماغ فیل افتادن چنان خودشونو میگیرن که انگاری ملکه انگلیسن
    من نمی تونم نیازامو سرکوب کنم دیگه خسته شدم بس که دیدم فلانی با فلانی میگه می خنده هر غلطی میخواد میکنه منم میام خونه به مادرم میگم میگه گناهه فلانه اخه چقدر تا کی؟ بگم یه سال دو سال سه سال بابا من مطمئنم با این وضع حداقل تا 10 سال نمی تونم ازدواج کنم باید این 10 سالو خودمو نابود کنم؟ بسمه به خدا دیگه بسمه
    این مردم همون مردم سی وپنج سال پیشن چرا مردم انقلاب کردن...قبل انقلاب اوضاع مثل اوضاع خارج بود...چرا

29. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 225

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

مثل خارج نبود بدتر بود دستی دستی داشتن مملکتو به تاراج میدادن ابلته الانم دارن میدن منتها به جای امریکا و غرب به عربا دارن میدن در کل تو ایران باس حتما به غیر ایرانی خدمت شه تا ایرانی این بدبختیه سران ملت ماس

31. بالا | پست 226

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

من دارم میرم مسافرت دسترسیم ب اینترنت کم میش انقد فک نکن درست میش همه چیز . انشا الله ک دختر خوب میاد تو زندگیت اقا مهندس راستی اخر ی راه کار نگفتی واس طرفم دیوانم کرد من این همه حرف زدم والا شما پسرا نم پس نمیدن حتی تو نت ما رفتیم .

32. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 227

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

برو به سلامت والا من اگه راهکار داشتم واسه خودم به کار می بردم شما برو پیش مشاور

34. بالا | پست 228

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    من دارم میرم مسافرت دسترسیم ب اینترنت کم میش انقد فک نکن درست میش همه چیز . انشا الله ک دختر خوب میاد تو زندگیت اقا مهندس راستی اخر ی راه کار نگفتی واس طرفم دیوانم کرد من این همه حرف زدم والا شما پسرا نم پس نمیدن حتی تو نت ما رفتیم .
    تازه داشت بحثمون گل مینداخت تازه گرم شده بودیم...به سلامت خانم منتقد

35. بالا | پست 229

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

36. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 230

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

سلام . من اومدم . اوضات چطوریاست ؟؟؟ خودکشی نکردی ک خدایی نکرده پست نذاشتی ؟؟؟ شوخی کردما راستی اخلاقت مث آنه هست تکرار روزهای غریبانه ات چگونه گذشت خخخخخخ مث اون ناامیدیو از همه چی ام ایراد میگیری خخخخخ اهان دختر چادری رو دریافتیش عایا یا باز غرورتون نزاشتش

38. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 231

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

بابا گورپدر غرور من این بار از غرور طرف می ترسم!!! می ترسم باز نه بشنوم اخه نمی تونم تصور کنم که یه دختر چادری که من تا حالا ندیدم با یه پسر بحرفه(چادری داریم تا چادری) بیاد با من صمیمی بشه و از حوادث روزگار بحرفه

40. کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 232

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

آنه کیه؟

42. بالا | پست 233

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

همون حرفایی ک بمن میزنی ب اونم بزن اوکی تازه دلشم بخادش ........آنه کیست؟ یه سوال کنکور سخت هست چهار گزینه دارد لطفا گزینه مورد نظر را با مداد کاملا مشکی و داخل مربع پر رنگ کنید با تشکر..... گزین 1 اسم هست 2 نام هس 3 همه ی موارد بجز گزینه 1 4 هر چی ک خودتون در اولین بار ب ذهنتون میرسه ک این کلمه رو میشنویدش 5 ......... با تشکر فراوان شما قبول نشدید مردود برید با والده تشریف بیاریدش

43. بالا | پست 234

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

انشرلی دختری با موهای قرمز.جودی ابت با موهای قرمز. دختری به نام نل دختری با موهای قرمز.این شخصیت های کارتونی جز خاطرات کودکی دهه شصتی هاست.این کارتون ها ساخت شرکت های انیمیشن زاپنی هستند به سفارش کشوراسراییل.دختر باموهای قرمز نماد دختر یهودی هست.جالبه بدونید همه این دخترها تنها بودن ویه جورایی به تنهایی مسیرتکامل وخودسازی در زندگیشون رو رفتن این کارتون ها پیام هایی داشتند که جای بحث بسیار دارند.مثلا دختری به نام نل که درجستجوی مادرش بود مادر درقوم یهود نماد سرزمین هست.جودی ابت دختری که به دخترا یاد میدادمیتونن به تنهایی وداشتن خانواده زندگی کنن واز خانواده جدابشن..

44. 2 کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 235

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    10

- میکی موس:
    نخستین شخصیت معروف شرکت والت دیسنی، یک موش کوچک و دوست داشتنی بود به نام «میکی موس».
    مجموعه میکی موس سال هاست که تولید می شود و هم اکنون نیز شخصیت محبوب نسل دیروز و امروز به شمار می رود.
    جالب است بدانیم از دیرباز یهودیان را با نام «موش کثیف» می شناختند. والت دیسنی به کمک میکی موس توانست در چند دهه کاری کند که این واژه جای خود را به «موش دوست داشتنی» بدهد و دیگر کسی نمی توانست برای یهودیان تصور «موش کثیف» را داشته باشد.
    میکی موس معصوم که همواره مورد تهاجم رقبای خود قرار می گرفت و تنها به کمک زیرکی بر دشمنان پیروز می شد، نمادی شد از معصومیت قوم یهود! که باید تلاش کند با تنها سرمایه خود، یعنی زیرکی، خود را از دست دشمنان جهانی رهایی دهد.

2- تام وجری:
    شخصیت «جری» در مجموعه تام و جری در واقع ادامه شخصیت میکی موس است. جری موش زبل و بد جنسی است که با شیطنت و ناجوانمردی همواره بر گربه ابله و احمق پیروز می شود. این پرسش که چرا برخلاف دنیای واقعیت، همواره این موش است که برگربه پیروز می شود، چیزی است که ناخودآگاه ذهن کودک و بزرگسال را به خود معطوف می دارد و از سوی دیگر، به تدریج این حس را در ذهن کودک نهادینه می کند که می توان با دغل و حقه بازی همیشه پیروز شد.
    تام و جری علاوه بر اثرات خاصی که بر مخاطبان جهانی داشت، توانست حس اعتماد به نفس را در مخاطبان یهودی خود – که سالها از موش کثیف بودن در رنج بودند – نهادینه نماید. موش کثیف صفتی بود با بار معنایی ترسو بودن و منزوی که هیچ کدام از آنها در موش کوچک والت دیزنی دیده نمی شد.

3- لوک خوش شانس:
    مجموعه لوک خوش شانس، داستان گانگستر سپیدپوستی است که هیچ خانه و کاشانه‌ای ندارد؛ اما همیشه فرشته نجات سرخ پوستان بومی است و وجودش باعث می‌شود که افراد و قبیله‌های گوناگون، هیچ گاه وارد جنگ و دعوا نشوند. او به همراه اسب بذله گو و سگ شوخ طبعش همیشه به دنبال تبهکاران است و در پایان هر بخش، تنها به سوی غروب خورشید می‌رود؛ اما چرا غروب خورشید؟!! شاید اگر بدانیم غروب خورشید در کتاب مقدس، نماد سرزمین موعود یهودیان است، به خوبی پاسخ این پرسش را دریابیم. لوک خوش شانس سعی می‌کند تا به خوبی معرف یهودی خوش برخورد و مهربانی باشد که بدنبال سرزمین موعود و مادری خود است و در این راه به رسالت خود یعنی ایجاد امنیت برای دنیا عمل می‌کند.

4- هاچ زنبور عسل:
    خیلی از ما در دوران کودکی خود، مجموعه جذاب «هاچ زنبور عسل» را دیده ایم و بی هیچ تأملی، حاضر هستیم دیدن آن را به کودکان دلبند خود توصیه کنیم؛ اما خوب است بدانیم داستان هاچ زنبور عسل به کودکان یهودی می‌فهماند که باید همواره به دنبال مادر ( نماد سرزمین موعود ) خود باشند و دیگران همچون موجودات مخوف این انیمیشن، همواره در این راه، سد راه او هستند و البته در این راه می‌توان روی کمک برخی دوستان مو بور حساب کند.
    نکته: گشتن به دنبال مادر تم غالب مجموعه‌های انیمیشنی است که کشور‌های آسیایی و در رأس آنها ‍ژاپن به سفارش شرکت‌های صهیونیستس هالیوود تولید کرده‌اند، همچون «دختری به نام نل»؛ «حنا دختری در مزرعه»، «باخانمان»، «چوبین» و غیره. همان طور که گفتیم، مادر در فرهنگ یهودی، نماد سرزمین موعود یهودیان است. این انیمیشن‌ها هرچند با هدف بیشترین تأثیر بر کودکان یهودی جهان ساخته شده اما به دیگر کودکان جهان نیز این حس را القا می‌کند که تصاحب دیگر سرزمین ها با عنوان برگشتن به سرزمین مادری، حق مسلم قوم یهود است.

5- شیر شاه:
    شاید کمتر کسی فکرش را بکند، مجموعه سه قسمتی شیر شاه بر پایه پیام‌های سیاسی شکل گرفته باشد. در شیر شاه به خوبی جنگ دو ابر قدرت برتر- جنگل ـ و آشتی نسل های آینده آنها دیده می‌شود. این اثر نمادی از جنگ سرد آمریکا و شوروی در سال های طولانی پس از جنگ دوم جهانی است که سرانجام به آشتی نسلها و فروپاشی نظام کمونیسم پایان می یابد؛ اما یادمان نرود شیر در فرهنگ یهودی نماد سلطه جهانی صهیونیسم است. در تورات می‌خوانیم:… و بقیه قوم یعقوب در میان امت‌ها و قوم‌های دیگر مثل شیر در میان جانوران جنگل و مانند شیر درنده در میان گله‌های گوسفند خواهند بود که هنگام عبور پایمال می‌کنند و می درند و کسی نمی‌تواند مانع آنها شود.

ضمن این بحث ها پیام هایی که به صورت مستقیم در این کارتون القا میشود را نباید نادیده گرفت ... مانند زمانی که 2 حیوان نر و ماده کنار هم خوابیده و ابرها به صورت کلمه ی S-E-X در بالای سر آنها ظاهر میشود که نماد تولید نسل است
    6- دامبو فیل پرنده:
    «دامبو» بچه فیل زشتی است که ابتدا مورد تمسخر و بی توجهی اطرافیان قرار می‌گیرد؛ اما سرانجام می‌تواند با تلاش خود را بالا بکشد (نمادی از قوم یهود که در جوامع مختلف چندان مورد توجه نبودند). مادر دامبو عرقچینی شبیه به کلاه یهودیان بر سر دارد و به این ترتیب از دیگر فیل ها متمایز می‌شود. گناه او تنها اینست که می‌خواهد از فرزندش حمایت کند؛ اما زندانی می‌شود. سرانجام، دامبو شایستگی خود را ثابت می‌کند و در عملیاتی پیروزمندانه، همه تحقیر هارا پشت سر می‌گذارد و پرچم سیرک را که البته بی شباهت به پرچم اسرائیل هم نیست به اهتزاز درمی‌آورد. این انیمیشن اعتماد به نفس و خودباوری را به کود کان یهود هدیه می‌کند و به خوبی مظلومیت ساختگی یهود (صهیونیسم) را تداعی می‌کند.

7- گالیور:
    در همان نگاه نخست به انیمیشن معروف «گالیور» با یک سفید پوست بلند بالا با مدل موها و لباس انگلیسی ـ آمریکایی مواجه می‌شویم که از طریق دریاها به سرزمین عجیب کوتوله‌ها (نماد مشرق زمین) پا نهاده و به آنها در مبارزه علیه دشمنانشان کمک می‌کند. به این ترتیب، این موضوع در ذهن کودک شکل می‌گیرد که این « انگلوساکسون ها» هستند که باید منجی همیشگی آنها باشند.

در پاسخ باید گفت اگر سرزمین کوتوله ها نماد مشرق زمین است ... پس سرزمین آدم بزرگ ها نماد کجاست ؟؟ غرب و یا فراماسونری و یا حکومت پادشاهی انگلیس؟؟؟ که میتوانیم مورد آخر را بیشتر نزدیک ببینیم...

8- پرنس مصر:
    هالیوود در عرصه انیمیشن‌های مذهبی نیز به طور جدی ورود کرده است. این انیمیشن روایتگر زندگی حضرت موسی (ع) است. در این کارتون بسیار پر هزینه به خوبی روایت تحریف شده هالیوود از دین و تمایل آن را به سکولاریسم می‌بینیم.
    در «پرنس مصر» به طرز ماهرانه‌ای منزلت عصمت و شأن این نبی مکرم الهی تنزل می‌یابد. هالیوود مشابه این انیمیشن برنامه‌های کارتونی دیگری مربوط به زندگی حضرت نوح (ع) وحضرت یوسف (ع) نیز تولید کرده است.

9- شرک:
    هرچند «شرک (?)» انیمیشنی بسیار حرفه‌ای جذاب و دوست داشتنی بود، کودکان در سری‌های دو وسه آن به طرز باور نکردنی با مقوله ************ و معاشقه‌های طولانی روبه رو شدند. این گونه تصاویر و صحنه‌ها به تدریج ذهن کودک را درگیر موضوعاتی می‌کند که متناسب با سن او نبوده و وی را با بسیاری ناهنجاری های شخصیتی رو به رو می‌کند.

10- سری جدید سندباد:
    در سری جدید انیمیشن «سندباد (افسانه هفت دریا)»، دیگر اثری از آن فضای زیبای شرقی نیست. از علی بابا و علاالدین هم خبری نیست. به جای آن مخاطب با انبوهی از قول و دیو و خشونت و جملات رکیک روبرو می‌شود و سندباد مهربان، تبدیل به کسی شده که با هفتاد ضربه شمشیر خود، یک کشتی بزرگ را تصاحب کرده و دریا را از خون رنگین می‌کند.

11- ناین (نه):
    این انیمیشن را باید برنامه استاندارد آموزش مبانی «کابالا» برای کودکان و حتی بزرگسالان نامید. در این انیمیشن به روشنی از فردی به نام «پاراسلوس» و کتاب معروف او نام برده می‌شود. (پاراسلوس یک جادوگر و پزشک معروف فرقه منحط کابالا یا همان عرفان صهیونیستی است). در این انیمیشن ضمن تبلیغ کاملا آشکار فرقه انحرافی کابالا بیننده به طور دقیق با فلسفه و مبانی این تفکر آشنا می‌شود.

12- ای کیو سان:
    آنچه در مجموعه جذاب انیمیشنی «ای کیو سان» به خوبی تبلیغ می‌شود، نقش تفکرات بودایی در پرورش ذهن انسان است. کودکان ایرانی ناخود آگاه با دیدن این مجموعه جذب تفکرات بودایی و نیز آداب و سنن و باورهای آنها می‌شوند که این تنها به دلیل شخصیت جذاب مهربان و دوست داشتنی قهرمان فوق العاده باهوش قصه یعنی ای کیو سان است؛ اما چرا بودایی؟! (در این باره در ادامه صحبت می‌کنیم).

13- فرار جوجه‌ای:
    این انیمیشن یکی از آثار جذاب برای کودکان است. سرتاسر فضای داستان و مزرعه که با سیم خاردار گرفته شده یادآور اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی و هلوکاست (یهودی سوزی) کذایی است که سال هاست صهیونیسم در راستای اثبات آن می‌کوشد. ناجی مرغ های قربانی (نمادی از یهودیان) خروس خلبانی است که آمریکایی بوده و سرانجام با نجات مرغ‌ها آنها را به سوی دشتی باصفا (یادآور سرزمین موعود یهودیان ) راهنمایی می‌کند. این انیمیشن، یکی از بارزترین آثار کودکان در عرصه ترویج تفکرات صهیونیسم و ترویج هولوکاست است.

14ـ ماتریکس:
    انیمیشن سه بخشی ماتریکس، دارای مسائل و مباحث متعددی است. محور اصلی این انیمیشن همانند نسخه اصلی آن، یعنی سینمایی‌های ماتریکس ترویج عرفان بودایی است، آن هم بانگرش صهیونیستی آن اما در کنار این هدف به خوبی موضوع آخرالزمان را آماج قرار می‌دهد، به گونه ای که دقیقا شیطان‌های روباتیک را در حالی نشان می‌دهد که از مکه و مدینه در حال حرکت هستند. در بخشی از این انیمیشن آشکارا نقشه هلال جغرافیایی شیعه را روی نقشه‌ای در سازمان ملل می‌بینیم که خرمگس زشتی بر آن نشسته و سپس قهرمان داستان با ضربه‌ای مگس را کشته و نقشه را پاک می‌کند. این کار به خوبی نشان دهنده توهین مستقیم تولیدکنندگان برنامه به فرهنگ شیعه است.
    همچنین به تصویر کشیدن ربات‌های شیطانی در حالی که فرمانده آنها، شمشیر بر دست سوار بر اسب سپیدی است و در پایان کشته می‌شود، اهانت دیگری به باور‌های دینی شیعه در خصوص آخرالزمان به شمار می رود.

15 ـ مجموعه باربی:
    باربی مجموعه انیمیشن بسیار پر طرفداری است که همراه با عروسک و لوازم جانبی اش سالهاست به عنوان نماد ابتذال، برهنگی و مصرف گرایی جهان غرب در اذهان کودکان رخنه کرده و آنها را برای پذیرش نمادهای مبتذل فرهنگ غرب در بزرگسالی آماده می کند. این انیمیشن و عروسک‌های آن با ده ها طرح و مدل در حالی که لبخندی ملیح بر لب دارد، به راحتی زمینه‌های الگوپذیری از پوشش، آرایش، رنگ مو، تناسب خاص اندام و به نوعی رفتار هوس انگیز را برای کودکان و نوجوانان فراهم می‌سازد.
    کارشناسان بر این باورند، هجوم نمادهای باربی در جامعه، می‌تواند اثرات مخربی بر نوجوانان داشته باشد به گونه ای که در اروپا و آمریکا هم اکنون نهادها و موسسات ضد باربی تشکیل شده است. این کارشناسان معتقدند هم زیستی با باربی، باعث بلوغ زودرس و افزایش تمایلات هم جنس گرایی در دختران می‌شود.

آنچه آمد، مروری سریع بر شماری از انیمیشن‌های بسیار معروف بود که متأسفانه بارها از رسانه ملی نیز پخش شده‌اند و به راحتی، در دسترس کودکان ما نیز قرار می‌گیرند. در این بخش، نمی خواستیم تا این انیمیشن ها را نقد کنیم، چراکه اگر چنین بود، قطعا برای هر یک باید به موضوعات بسیار بیشتری می‌پرداختیم؛ بنابراین، در اینجا به همین اندک و تنها در حد اشاره‌ای بسنده می‌کنیم.آنچه مسلم است، علاوه بر موضوعات فوق خشونت و پرخاش هدیه اصلی بسیاری از انیمیشن‌های موجود در بازار است که مدام در معرض استفاده کودکانمان قرار می‌گیرد. جا دارد به دوبله بسیار بد و آکنده از جملات رکیک برخی از شرکت ها هم اشاره شود که گویی، هیچ نظارتی بر آنها نیست. همین طور شرکتهایی که در قالب بسته‌های شانسی این محصولات را بدون هیچ نظارتی در قالب هدیه و شانس به کودکان می دهند.
    سخن پایانی
    سال هاست بازار انیمیشن‌های هالیوودی در ایران داغ شده است. این انیمیشن‌ها به سرعت و با سطحی نگری بسیار دوبله و به راحتی از رسانه ملی پخش می‌شوند، بدون هیچ نظارتی. آنچه گفتیم، به این معنی نیست که انیمیشن خوبی در آن سوی مرزها تولید نمی‌شود، بلکه همسویی همه جانبه متولیان فرهنگی کشور با برجسته شدن تعداد خاصی از این محصولات است که پرسش برانگیز است و اینکه چرا در این همه سالها و با بروز و ظهور تکنولوژی‌های پیشرفته وارداتی در کشور، هنوز شاهد رشد صنعت انیمیشن در ایران نشده ایم؟!
    در عوض به نظر می‌رسد در عرصه تولیدات کودک عقبگرد کرده و سیر نزولی یافته ایم! هنوز بزرگتر‌های ما « علی کوچولو»، «زهره و زهرا»، «هادی و هدی»، «هشیار و بیدار»، «آفتاب و مهتاب»، «خونه مادر بزرگه» را از یاد نبرده‌اند.
    مگر همین «مدرسه موش ها» نبود که کشور ژاپن با افتخار آن را از ما خرید؟‌!
    مگر همین «کلاه قرمزی و پسرخاله» نبود که در جامعه آن همه موج ایجاد کرد؟!
    ما را چه شده که امروز آن همه نبوغ را فراموش کرده ایم و به جای توجه به هنرمندان با ذوق و توانایمان دنبال آثار مبتذل غربی می‌گردیم؟!

آنچه کودک امروز ایرانی نیاز دارد، نه «فوتبالیست ها»ست و نه «سند باد» جعلی غربی‌ها. کودک ایرانی به فیلمها و انیمیشن های پر محتوایی نیاز دارد که بر پایه داستان های جذاب و غرور آفرین ملی و آموزه‌های اسلامی تولید شده باشد؛ «رستم و سهراب» و «آرش» چه اشکالی دارند که دست به دامن «سوپرمن» و «پسر جهنمی» شده ایم؟!
    «بوعلی»، پسر دانای ایرانی چه ایرادی دارد که «ای کیو سان» باید نماد دانایی برای کودک ما باشد و در نهایت کجای فرهنگ اسلامی ما ناقص است که باید کودک ما را همسو با برنامه ریزی صهیونیسم جهانی به سوی بودیسم سوق دهیم

46. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 236

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

اینو نگا ! چه جدی گرفته!

48. 2 کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 237

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

سلام. میگم ی حرکت انجام بده صفحه تو خال کن در اون بخش پر شد بدو

50. بالا | پست 238

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7027
    تشکـر
    47
    میزان امتیاز
    10

نمی دونم چرا امروز خیلی دلم گرفته به شب هم که می رسه به اوجش میرسه هر چی اهنگ غمناک داشتم گوش کردم می خوام اصلا سینه مو پاره کنم دلمو دربیارم بیرون خستم کرده دیگه حالم باز خراب شده
    تا کی این وضع می خواد ادامه پیدا کنه خدا

51. کاربران زیر از jangyijin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 239

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39579
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. برای انجام یک باربری ارزان در تهران و یک باربری تهران با اتوبار توان بار تماس بگیرید.
    اینم لینکش
    www.tavanbar.com

53. بالا | پست 240

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42125
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

یه زمانی من سوالم این بود که چرا این دخترایی که مثلا بهشون ابراز علاقه میکنم چرا اینقدر خشک و بی روح رفتار میکنن و یه حالت تدافعی و ترس دارن. حتی مثلا بعده گفتن دوستت دارم یه حالت خیلی سرد و بی روح نشون میدادن و دنبالش یه جواب بی روح و اصلا از دوستت دارم متقابل خبری نبود. یه زمان دقیقا خواستم طوری که خودشون رفتار میکنن رفتار کنم و برام هم جالب و خنده دار بود که از این رفتارایی که نشون میدادم بدشون میومد. دانشگاه که میرفتم اون روزای اولش من میرفتم از دخترا همینطور اتفاقی ادرس ساختمان میپرسیدم و اصلا برام سوال بود که اینا چرا اینطوری میکنن یه ترسی رو نشون میدن. یکیشون حتی یه لحظه شوکه شده بود از بس استرس داشت.
    یادمه روز اولی که رفته بودم دانشگاه از یه همکلاسی دختر یه سوال پرسیدم نمیدونم چرا با یه حالت سردی جواب داد. از لحاظ ظاهری هم مشکلی نبود که بگم مشکل ازظاهرم بود نه. من اون موقع کت و شلوار پوشیده بودم و یه سر تقریبا کچل و ریش پروفسوری. یعنی این ترس رو میشد اینطوری گفت که انگار این ادما یه زمان برای خودششون تصمیم گرفته بودن که اینطوری باشن یعنی نمیدونم به جنس مخالفشون رو ندن و این حرفا.
    میدونی چی شد؟ جالبیش اینجا بود که بعدا همین ادم بعده این که فهمید ادم درس خونی ام سعی میکرد خودش بیاد سوال بپرسه. ولی من هر بار یادم میومد میگفتم من کار دارم عذر میخوام.
    یا یه دختری رو دوست داشتم اونجا و اون هم متقابلا این حسو داشت و نشون نمیداد. مثل بقیه دخترا اوایل با حالت سردی برخورد میکرد ولی بعدا خودش دایم توی کلاس نگاه میکرد و میخواست نزدیک باشه, دقیقا همون زمانی که من تصمیم گرفته بودم که قید این ادمو بزنم و زدم. قصد من داشتن یه رفیق دختر بود که بشه راحت حرف زد و راهنمایی گرفت. این عادت منه من عاشق اینم که از لحاظ احساسی و درسی طرف مقابلم رو حمایت کنم و در ازاش ازش ایده و راهنمایی بگیرم. توی اینترنت هم همین قضایا بود. مثلا میومدم به یه دختر میگفتم دوستت دارم بعد میگفت که من از اون دخترایی نیستم که فلان و فلان ... خودش هم طوری نشون میداد که میخواست مثلا رابطه هه باشه. یا یکی دیگه مثلا از سرد بودنش و بی توجهیش پرسیدم گفت که میترسم و وقتی ازش دور شدم رفته بود یه جا کامنت گذاشته بود و تعریف کرده بود. یا یه دختر دیگه بازم تو این مود, ولی این توی اینترنت بود بعد این که من گفتم که دوستت دارم و یه جوری سرد جواب داده بود که اصلا چی بگم فقط در این گفته بود در جواب دوستت دارم که : حس خوب پشت این پیام بود!!! من خیلی راحت چت روم رو حذف کردم و اومدم بیرون.

نمیدونم چقدر ولی زیاد بود اینطوری خیلی زیاد گفتم که دوستت دارم و در جواب شاید هیچی تحویل گرفتم. اون بالا هم گفتم یه زمان هم تصمیم گرفتم موقتا مثل خودشون رفتار کنم بعد دیدم بدجور حالشون گرفته میشه. شاید خوبیش این بود که این رفتارای دختر ایرانیا باعث شد که مجبور بشم کلا رفتارای اسپرم و تخمک رو بررسی کنم و برگردم به یه زمان خیلی دور و دلیل رفتارا رو بدونم که توی ذاتشون چه خبره.

خب ولی میدونی این رفتارا درسته منطقی به نظر نمیرسه ولی محیط اینطوری ایجاب میکرد که باشه. مثلا یادمه یه بار توی اتوبوس داشتم میرفتم یه شهر دیگه کنارم یه مردی بود و این طرفم دو خانم بودن. تقریبا هر 1 دقیقه 1-2 بار این ادم به اندامای این نفر کناریم نگاه میکرد. منم هر بار یه نگاه میکردم که به چی واقعا نگاه میکنی؟؟ خودمم خجالت کشیدم. این حالا اون حالت خوبش بود جدا از بحث اون تجاوزا و خشونتا... بگذریم.. حق دارن. موجودای احساسی ان و من هم حال خوبشون رو دیدم و حال بدشون رو. یه زمان هم یه بازی ذهنی راه انداخته بودم و خیلی راحبش فکر کرده بودم و تلقینایی میکردم که میخواستم اصلا طرفشون نرم. PTSD هم داشتم و اون تعریف حادثه رو اینطوری تعریف کرده بودم : PTSD و ترس = رفتن به طرف دخترای ایرانی. یعنی چیزی مثل اینکه همه ترس ها رو به دخترا ربط میدی تا طرفشون نری. چیزی مثل اینکه ارزش های مهم زندگیت رو زیر پا گذاشتن و تو توی ذهنت ازشون فراری هستی.
    یعنی اگه طرفشون میرفتم تپش قلب و استرس شدید میگرفتم اونقدر که دست و پا سست میشدن و باید مینشستم یه جا و حالم خوب میشد. فقط این نبود برای خلاص شدن از این تلقین یه سرپناه باید تعریف میشد. این خاصیت هر ترسه. سرپناه من درس خوندن و شب بیدار موندن بود. ولی هنوز هم شبا بیدارم. یعنی از ترس ایجاد میکردم و بعد سرپناهم درس بود. این یه ترفند بود و باید ممنون دخترای ایرانی میشدم که با بد نشون دادن خودشون منو به خواسته هام یعنی درس نزدیک تر کرده بودن!
    یعنی سعی میکردم حالتم رو بدتر و بدتر کنم تا بیشتر به طرف درس و چیزای مهمتری که وجود داشتن برم و این وسط این رفتارای بدی که داشتن واقعا به دردم خورد. یعنی هر چقدر بدتر بهتر

یه دوست دارم اینجا این یه پسره ایرانیه. بهم میگه که اصلا پیش دختر ایرانیا نمیرفت دلیلش رو پرسیدم همون دلایل من بود یعنی سخت اعتماد کردن ترسیدن و مهم بودن حرف بقیه. مثلا میگفت که توی روابطی که داشت طرفای مقابلش بیشتر از اینکه به خود این ادم ارزش قایل باشن نگران حرفای دوستای خودشونن که چی میگن راجب رابطه شون! اینو خودمم تجربه کردم. ولی مشکل از من نبود. جو اینطوری بود. یه فکرایی که به اون تناسب وضعیت تو ذهنشون ساختن منطقیه. ولی هیچ وقت بعده اون دنبال دوست دختر ایرانی نرفتم. توی اینترنت راحت با دوست دخترای خارجیم حرف میزدم و اصلا نگران این نبودم که طرف مقابلم یهو تغییر خلق پیدا کنه یا بی اعتماد بشه یا نمیدونم یهو سرد بشه که منم سرد بشم.
    یه دوست دختری دارم الان هر جا میرم باهامه ولی ایرانی نیست خودش میاد میگه یه بوس بده.نمیدونم دختر ایرانیا چطور زندگی میکنن نه دوستت دارمی میگن نه صمیمی میشن نه چیزی چطور زندگی میکنن موندم. وقتایی که من به دوست دخترای ایرانیم میگفتم بوس بده ( ) میترسیدن و یه شک و شبهه عمیقی میومد سراغشون اصلا هم تقصیر من نبود. خانوادشون-خودشون-اون جامعه و اموزش دادنش اونطوری بود.

یه زمان هم اومده بودم توی یه سایتی یه پسر 17 ساله ای بهم پیام داده بود که چند تا دختر منو مسخره کرده بودن. از اون تیپ ادمایی بود که کاری به کسی نداشت. میخواستم راهنماییش کنم و بگم که مشکلی نیست ولی تا اومدم جواب بدم دیدم که چند جا با دخترا درگیر شده بود و بدی بعده اون این بود که چند تا ادم که معلوم نیست کدوم ادم مزخرفی بهشون مدرک روانشناسی داده اومدن گفتن بهش تو مریضی هر چند تو عمق شخصیت هاشون این حالت تنفر از جنس مخالفشون رو کاملا حسش کردم و فهمیدم صرفا به خاطر تجربیات شخصی که ریشه این تنفرشون هست دارن کار رو خراب تر و خراب تر میکنن. بلاخره ایرانه دیگه!
    اون پسره هم رفت یه تایپیک زد و مزخرف گفت و دخترا اومدن بازم همون بازی قدیمی.
    میدونی چیه این تنفر اصلا سن و سال نمیشناسه تو وجود هر دختر ایرانی هست منم تو جایگاهی نیستم که بگم بده یا خوبه چون اگه جاشون بودم شاید بدتر بودم. ولی وقتی من اینطوری قضاوت میکنم و اینطوری رفتار میکنم اون نقطه مقابلش هم هست! نقطه مقابلش هم همین خودم بودم. تا اون زمان فکرای خوبی داشتم از جنس مخالفم ولی با این رفتارای دختر ایرانیا که یه حالت بدی پیدا کردن کلا داشتم میرفتم از جنس مخالفم و هر چی ماده هست توی طبیعت متنفر بشم حتی از ماده های جانورای دیگه. واقعا جدی میگم شوخی نمیکنم.
    یه زمان هم دایم کارم ازمایش کردن بود که بدونم چرا اینطوری میکنن؟ مثلا سعی میکردم حالتی ایجاد کنم که اون دخترایی که به ظاهر ادمای پر رو و چی میگن بهش crotchety میان حس کنن که توی مثلا صحبت کردن پیروز شدن. دلیلش رو اینطوری فهمیدم که کسی نبوده که واقعا درکشون کنه و اینطوری انگار فرافکنی میکنن. یعنی دست خودشون نبود انگار اینطوری رفتار میکردن و لذت میبردن چون طرف مقابلشون اون رنجی که این ادم کشیده رو درک میکنه.

من خودم دوست دختر ایرانی داشتم و واقعا هم عالی بودن مثلا چیزایی که برام مهم بودن و من نداشتم بعده ارتباط باهاشون اونارو پیدا کردم و خودمو بهتر شناختم.
    یه حالت بدی که همش تجربه میکردم این بود که بعده دوست شدن با دختر ایرانیا اولین چیزی که بعد صمیمی شدن بهش میرسی اینه که طرف مقابلت درد و دل میکنه باهات. واقعا دوسشون دارم ولی میگم اون وضعیت لعنتی چرا باید اونطوری باشه که پر از درد باشه و اینطوری خودشون رو حبس کنن احساساتشون رو که ارزشمندترین چیزیه که دارن حبس کنن؟ این همه چیز از یه جا یادم اومد اونم این بود که این دوستی که دارم میگه که اصلا دنبال دوست دختر ایرانی نرو خودش برای همین فقط دوست ایتالیاییش رو نگه داشته ولی من از یه دختر ایرانی خوشم اومده ولی با این خاطراتی که داشتم مرددم با اینکه میگم چون محیط فرق داره شخصیت هم فرق داره ولی بازم نمیتونم خودمو قانع کنم. مثلا خاطرات اینکه با هر دختر ایرانی دوست میشی اولین کار بعده صمیمی شدن اینه که به درد هاش گوش بدی یه انرژی زیادی صرف کنی تا تازه اعتماد عادی کنه بهت و ..... ولی دختر پسرای ایرانی عالی متضاد همدیگه شدن چطوری اینقدر عالی متضاد شدن خودمم موندم. این حجمه از تضاد واقعا عجیبه.

تنفره هم به دردم نخورد. نه به خاطر اینکه ازشون خوشم بیاد نه حسی ندارم نه دوست داشتن واقعی و نه تنفر فقط به خاطر اینکه تنفر و قبول کردن تنفر باعث میشه که مغزت بسته بشه به ایده ها و فکرای جدید. مثلا اگه بگم از یه درخت متنفرم مغزم اینو پردازش میکنه و میگه فلان درخت= حذف . یعنی دیگه حتی اگه درخت ببینم انگار ندیدم و این یعنی بسته شدن ذهن به روی ایده های جدید.
    دوست داشتن به جای تنفر بهتره. دوست داشتن یعنی ازاد گذاشتن ذهن برای ایده های جدید و فکرای جدید یعنی جذب اطلاعات.
    هر بار که هر دختری تصمیم میگیره متنفر باشه از چیزی همون لحظه ای که ذهنش رو کشته چون جای پیشرفتی دیگه نیست اصلا.
    ویرایش توسط masih92 : 10-13-2019 در ساعت 07:09 AM

54. بالا | پست 241

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42125
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

یه زمان هم برای اینکه مثلا امید بدم بهشون میگفتم که لااقل نسل اینده وضعیتشون بهتر میشه ولی نه نمیشه. وقتی که فکر این باشه که یه دختر در حد یه خدمتکار بمونه و در اون حد کمک کنه انتظار بیشتر چیز احمقانه ایه. خوب میشد اگه جنس مخالف من چند قدم جلو تر از من بودن میدونی چرا؟ چون خاصیتشون همینه. با دوست دخترایی که بودم اونارو چند قدم جلو تر از خودم نگه میداشتم چرا چون خاصیتیشون اینه که مشکلاتو میزنن کنار برات و ایده میدن. ولی یه فکری که توی همجنس هام تو ایران هست اینه که جنس مخالفشون نباید جلوتر باشه چون اگه جلو تر باشه ازت دور میشه! فرهنگش اونطوریه دیگه. خودم بازم اینو امتحان کردم وقتی یه دختر ایرانی رو چند قدم جلوتر نگه میداری از اونجایی که فرهنگ بدیه یه رفتارای بدی پیدا میکنن مثلا حس مهم بودن بیش از اندازه یا این حس که طرف مقابلت توی رابطه الان یه برده ی تو هست!

وقتی یه جایی میری اول میگن که یه دختر بره داخل درسته؟ این یعنی چند قدم جلوتر باشه. ولی تو ایران زیاد عملی نیست این فکرا.

صفحه 5 از 5 ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد