نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: حدود روابط عاطفی

1081
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32584
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حدود روابط عاطفی

سلام دوستان
    من یه دختر 29 ساله ام، فوق لیسانسم، به لحاظ ظاهر (چهره،اندام،زیبایی) خودم از 10 نمره بخودم 9 میدم ولی دیگران همه میگن عالی هستی. شاغلم و با خانواده متوسط و مذهبی. اخلاق و رفتارم خوب. خودم بظاهر زیاد مذهبی نیستم و ولی بدحجابم نیستم. واقعا چندسال که درگیرم که روابط قبل ازدواج حدودش تا چه حد باید باشه؟ من چه دوران قبل دانشگاه، دوران دانشگاه، الانم که سرکارم آدمای زیادی بسمتم میاین برای ازدواج و آشنایی. چون بعد چند جلسه اکثرا اظهار میکنن که باید تو روابط ارتباط فیزیکی باشه. ومن با این قضیه موافق نیستم. چه کسانی که رسما اومدن خواستگاری چه اونایی که خواستن آشنا بشن به قصد ازدواج. تنها دلیلیم که تا حالا ازدواج نکردم همین موضوع. چون اکثرا این آدما اظهار میکنن که دوره و زمونه عوض شده، طرز فکر شما قدیمی، الان دیگه کسی مثل شما فکر نمیکنه مگر اینکه طرف خشک مذهب باشه. واقعیتش این حرفا خیلی کلافه ام کردن خواهشا نظر بدید که من خیلی سخت گیرم یا این آدمای که اومدن سمتم مسئله ای دارن. ممنونم راهنماییم کنید

2. 2 کاربران زیر از نسرین آنا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : حدود روابط عاطفی

این آقایونی که میان خواستگاریتون

من نمیدونم چجوری واسه دختر مردم میشن روشنفکر

واسه آبجی خودشون میشن فردین

من شخصا اگه دختر بودم و کسی میومد خواستگاریم و تو خونه من با وقاهت تمام بهم پیشنهاد رابطه جنسی میداد هنوز حرفش تموم نشده بود انداخته بودمش تو کوچه

4. 7 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط نسرین آنا نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه دختر 29 ساله ام، فوق لیسانسم، به لحاظ ظاهر (چهره،اندام،زیبایی) خودم از 10 نمره بخودم 9 میدم ولی دیگران همه میگن عالی هستی. شاغلم و با خانواده متوسط و مذهبی. اخلاق و رفتارم خوب. خودم بظاهر زیاد مذهبی نیستم و ولی بدحجابم نیستم. واقعا چندسال که درگیرم که روابط قبل ازدواج حدودش تا چه حد باید باشه؟ من چه دوران قبل دانشگاه، دوران دانشگاه، الانم که سرکارم آدمای زیادی بسمتم میاین برای ازدواج و آشنایی. چون بعد چند جلسه اکثرا اظهار میکنن که باید تو روابط ارتباط فیزیکی باشه. ومن با این قضیه موافق نیستم. چه کسانی که رسما اومدن خواستگاری چه اونایی که خواستن آشنا بشن به قصد ازدواج. تنها دلیلیم که تا حالا ازدواج نکردم همین موضوع. چون اکثرا این آدما اظهار میکنن که دوره و زمونه عوض شده، طرز فکر شما قدیمی، الان دیگه کسی مثل شما فکر نمیکنه مگر اینکه طرف خشک مذهب باشه. واقعیتش این حرفا خیلی کلافه ام کردن خواهشا نظر بدید که من خیلی سخت گیرم یا این آدمای که اومدن سمتم مسئله ای دارن. ممنونم راهنماییم کنید
    سلام

برای شناخت ازدواج اصلاً نیازی به این نوع رابطه ها نیست ، حتی روانشناسان جوامع غربی هم که دین ندارن میگن روابط قبل ازدواج باید محدود باشه و روابط جنسی صفر ...

متاسفانه الان زمانه به نحوی شده که شما باید فکر کنید در اقلیت هستین ، هر کس که گفت مسلمان هستم دلیل نمیشه مسلمان باشه ، یا اینکه چون پدر مادر مسلمان داشته دلیل نمیشه مسلمان باشه و اعتقادات صحیح داشته باشه ...

حتی روابط دوستی قبل ازدواج بدون حتی تماس فیزیکی هم ، شناخت قبل ازدواج نمیشه ، چون احساسات و سرگرمی جای خود را به شناخت داده و چشم گوش بسته همدیگه را میخوان ...

بهترین روش ها برای شناخت قبل ازدواج یک تحقیق ( که تحقیق هم برای خود اصول داره ) ، دو خواستگاری رسمی است که به صورت چند جلسه انجام میشه و حتی به صحبت تلفنی یا بیرون به صورت رسمی میتونه باشه .

اما اگر روابط قبل ازدواج به صورت دوستی و ارتباط پنهان و ... باشه ، تحقیق و مراسم های خواستگاری و صحبت ها همش به نحوی فرمالیته میشه ، چون از روی هوس انتخاب شده و تحقیق درستی بدست نمیاد ، معیار ها و هدف های زندگی و... هم برسی نمیشه .

پس بدون هیچ نگرانی به اینجور افراد و پیشنهاد ها " نه " بگین ، هرکس خواستگار واقعی شما باشه برای شما ارزش قائل میشه و به صورت رسمی به خواستگاری شما میاد .

در پناه حق موفق باشد .

6. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32584
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون که جواب دادید ولی دوستان یه سوء تفاهمی شده منظورم روابط جنسی نبود منظورم از ارتباط فیزیکی برقراری ارتباط عاطفی (دست بوس بغل) بود. حالا اینارو عنوان کردن دقیقا نمیدونم که روابط دیگه ام میخواستن یا نه،چون من قبول نکردم. خیلی از این موارد کاملا بصورت رسمی با خانواده به خواستگاری اومدن. ممنونم

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

ممنون که جواب دادید ولی دوستان یه سوء تفاهمی شده منظورم روابط جنسی نبود منظورم از ارتباط فیزیکی برقراری ارتباط عاطفی (دست بوس بغل) بود. حالا اینارو عنوان کردن دقیقا نمیدونم که روابط دیگه ام میخواستن یا نه،چون من قبول نکردم. خیلی از این موارد کاملا بصورت رسمی با خانواده به خواستگاری اومدن. ممنونم
    خواهش میکنم

بنده متوجه شدم ، از نظر من حتی اونای هم که گفتین برای رابطه قبل ازدواج درست نیست ، چون به این چیزا نمیگن شناخت قبل ازدواج ، میگن لذت بردن ...

پس بهتره لذت بردن عاطفی و هرگونه لذت فیزیکی به بعد ازدواج موکول بشه ، تا بتونید انتخابی درست داشته باشین .

9. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    اونهایی ک همچین چیزی را از شما میخوان و بهتون میگن ک تفکرات تون قدیمی هست فقط چندتا سوال بکنین؛
    چندجا خواستگاری رفتی و با چندتا دختر از این روابط داشتی ایا دوست داری کسی ک باهاش ازدواج میکنی با خواستگارهای قبلی خودش از این روابط داشته باشه حتی در حد بوس و دست دادن؟!
    بگین ارزش خودم را اونقدر بالا میدونن ک فقط ی مرد لایق من هست نه هر نامردی در پوشش مرد.

یا علی مدد

11. 3 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

حدودش فقط در حد حرف زدن برا شناخت خصوصیات و روحیه همدیگه، گیرم که چند ماه طول بکشه
    ویرایش توسط Experience : 12-04-2016 در ساعت 07:22 PM

13. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

این اقایون روشنفکر اگر یکی همین بخود رو با خوهرشون یامادرشون بکنه و به قول شما بوسو بغل و..در کار باشه
    همینجور روشنفکر میمونن؟!!یا نه برمیگردن به عصر جاهلیت؟!!!اینا ادمای کثیفی هسن به هیچ وجه بهشون رو ندید و حتی همکلام نشید چون به بهانه روشنفکری ازتون استفاده میکنن. چند مورد از این پیشنهاد ها برای خود منم پیش اومداز جانب ادمایی که اتفاقا ظاهرشون رو خیلی حفظ میکردن و همه اونا رو محترم میدونستن ولی طوری برخورد کردم که طرف شغلشو از دست داد . نه تنها به اینا نباید به چشم گزینه ای برای ازدواج نگاه کنید بلکه با اینا باید برخورد جدی کنید. اشنایی قبل ازدواج فقط باید کلامی باشه اونم زیر نظر خانواده اونم نه هرکلامی!فقط صحبت های معمولی برای شناخت همدیگه و در داخل چهارچوب نه چیز دیگه.شما از درون هیچ ادمی خبر ندارید اکثرا هدف سواستفاده دارن به خصوص از دخترایی که از لحاظ ظاهری خوب هسن.

15. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خب از یه جایی باید شروع بشه دیگه

ببخشیدا ولی وقتی خواستگاره بیاد شمارو بغل کنه و ببوسه

اون مرد اگه مرد نباشه که شمارو ببوسه و بغلتون کنه و کاری به کارتون نداشته باشه بعدش
    ویرایش توسط sam127 : 12-04-2016 در ساعت 10:37 PM

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    خب از یه جایی باید شروع بشه دیگه

ببخشیدا ولی وقتی خواستگاره بیاد شمارو بغل کنه و ببوسه

اون مرد اگه مرد نباشه که شمارو ببوسه و بغلتون کنه و کاری به کارتون نداشته باشه بعدش

میشه بیشتر توضیح بدین من متوجه نشدم

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12062
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 45 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست گرامي و خواهر عزيز
    كار شما درسته واز اينكه هركسي ميگه ارتباط فيزيكي صرفا جنبه هوس داره واگر كسي واقعا خودتونو بخواد مطمئن باش هرگز پيشنهاد چنيني كاري رو نميده و اينم يادتون باشه تا قسمت نباشه شما هرگز ازدواج نخواهي كرد حتي اگر مجبور به اين كار بشي .من شما رو تحسين مي كنم وبا نظر شما هم كاملا موافقم .موفقق وپيروز باشيد

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    خانمی اینا خواستگار نیستن و فقط به اسم ازدواج میخان شما باهاشون راحت باشی و خودتو در اختیارشون بذاری. بعد که طعمتو چشید دیگه لزومی نمیبینن ادامه بدن و یه بهونه میارن میرن خواستگاریه یکی دیگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد