نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: خیانت دختر بعد از چندین ماه رابطه

1809
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35742
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیانت دختر بعد از چندین ماه رابطه

سلام دوستان

من چندین ماه قبل در محیط کار و دانشگاه به دختری علاقه مند شدم، معیارهای اصلیم این بود که تا حد خوبی مذهبی باشه تو زندگی پشتوانم باشه و رفتارهای سنگین و اخلاق خوبی داشته باشه و برای خودشو ایندش ارزش قائل بشه. چیزی که در ظاهر میدیدم اینطور به نظر میرسید تا اینکه یه روز خودش به من گفت که اون هم به من علاقه منده و درواقع اغاز این رابطه خودش بود

همه چی داشت خیلی خوب پیش میرفت که فهمیدم رابطه جنسی داشته با پسر دیگه ای اولش جا خوردم تنها چیزی بود که اصلا بهش نمیخورد بعد یکم فکر به این نتیجه رسیدم که با توجه به اینکه خودش اول اومده جلو و میگه که عاشقه بهش فرصت بدم و فراموش کنم گذشت تا اینکه مجددا فهمیدم که تو دعوای جدایی با اون پسر بوده که با منم دوست شده. چند ماه گذشت تا اینکه فهمیدم خیلی از معیار هایی که فکر میکردم داره یا خودش میگفت داره دروغ بوده

فهمیدم به غیر از من با دوتا پسر رابطه دوستی عاطفی داشته و با تعداد زیادی پسر هم رابطه دوستی معمولی در این حد که باهاشون دست میداد بیرون میرفت و ... در صورتی که در ابتدا دوستی من ازش پرسیده بودم این سوالارو که برای من مقید بودن به یه سری مسائل مهمه و خودش ادعا میکرد منم همینطوری هستم و اینکارایی که میگی رو انجام نمیدم

سر این مسائل دعواهامون شدید شد سر هر دعوا خواسته یا ناخواسته منو با رابطه قبلیش مقایسه میکرد یا میگفت بخاطر تو از اکیپ هایی که با هم بیرون میرفتیم دور شدم و پیش اونا خوشحال بودم ولی بعدش که آشتی میکردیم معذرت خواهی میکرد

در واقع تو همون ۳-۴ ماه اول بود که تا حد خوبی مطمین بودم انتخاب و تصمیمم به کلی اشتباه بوده ولی از نظر عاطفی وابسته بودم وفکر میکردم جدا شم دو طرف ضربه میبینن

تا اینکه بعد چند ماه یه روز که خیلی دعوا ها شدید شد ازش خواستم تا چند وقت رابطمون رابطه کاری باشه تا بیشتر فکر کنیم قبول کرد ولی چند روز بعد بهم گفت یه پسر دیگه ای رو دوست داره و میخاد باهاش عقد کنه

چیزی که مشخص بود این بود که اواخر رابطه ما با این پسر هم رابطه داشته که انقد سریع علاقشون شکل گرفته و حالا به ادعا خودش قرار خواستگاری هم گذاشتن و دلیلش این بود چون از من خواستگاری کرده پس من رو میخاد درصورتی که من بهش گفته بودم تا چند ماه صبر کنه من یه سری مشکلات رو حل کنم و مشکلات خودمونم حل بشه اقدام میکنم

این داستان من بود. پیش مشاوره هم رفتم و خب طبق این چیزایی که تعریف کردم خیلی منطقیه که خوشحال باشم از تموم شدن این رابطه یه زندگی بهتر با یه تجربه ای که بدست اوردم رو شروع کنم ولی خب مشکل اینه خیلی بهم هر از گاهی فشار روحی وارد میشه که چندین ماه اعتماد کنی چندین ماه فکر کنی با وجود همه مشکلات شاید اتفاق بهتری بیفته و حالا شاید یکم هم وابسته شده باشی ولی اون خیلی راحت بتونه بره با کس دیگه و بدترین چیز که همون خیانته اتفاق بیفته. درسته این رابطه درش تعهدی نیست ولی در هرصورت از اعتماد من سو استفاده کرده

من شرایطم برای ازدواج محیاست ولی خب هم تا حدی بدبین شدم و هم بخاطر این اشتباه یکی دو سال هم باید صبر کنم

دوست دارم نظرات شما رو هم بخونم، من پست های بقیه رو که مشکلات مشابهی رو داشتن رو میخوندم تا حد خیلی خوبی آروم میشدم دوست دارم شما هم نظراتتون رو بگید

ممنون

2. 2 کاربران زیر از storm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : خیانت دختر بعد از چندین ماه رابطه

سلام دوست خوبم

اولا از اینکه خیلی خوش شانس هستید و اون شخصی که با اون دختر ازدواج کرده (یا قراره بکنه) خیلی بد اقبال هست شک نکنید. دلیلش هم اینه که رفتار این خانم یک عادت هست و بعد از ازدواج هم تغییر نمی کنه.
    فلا تبدیل لخلق الله... . اون تنوع طلبه / هست/ بوده / و خواهد بود

ساعتی میزان آنی/ ساعتی موزون این
    بعد از این میزان خود شو/ تا شوی موزون خویش

(مولانا)

مورد بعدی این که از این جور آدم ها زیاد هست. "تجربه استادی است که اول امتحان میگیرد بعد درس میدهد". شما اگر برای یک دختر (یا پسر) خیابانی (به اصطاح خودمان) مورد مناسبی پیش بیاید، تورات و انجیل و قرآن و همه ی پیامبران مبعوث شده و نشده ی عالم را قسم می خورد که با کسی نبوده است.!! شما نیاز به یک تلنگر داشتید تا چشمتان باز تر شود، این تلنگر را خوردید، کمی دردناک است ولی مطمئن باشید می ارزد. دید ، بینش و تیز بینی شما در امروز با قبل از این اتفاق بسیار متفاوت است.

بعد از این حواستان را بیشتر جمع کنید. " گذشته افراد مهم است". اگر من در گذشته بارها کلاهبرداری کرده باشم، آیا شما حاضرید با من معامله کنید؟. تجربه نشان میدهد درصد افرادی که برخلاف برآیند گذشته شان عمل می کنند، کمتر از 30 درصد است.

نگران اون دختر هم نباشید (در آینده)، به خداوند فرصت دهید اگر می خواهد،خود، او را حسابرسی نماید. که او برترین حسابرسان است.
    در کف ندارم سنگ من/ با کس ندارم جنگ من/ بر کس نگیرم تنگ من/ زیرا خوشم چون گلستان/ وز خشم من زان سر بود/ در عالم دیگر بود/ این سو جهان، آن سو جهان/ بنشسته مرگ بر آستان
    (مولانا)

بهترین ها رو برایتان آرزو مندم.
    ویرایش توسط AmirAli65 : 06-27-2017 در ساعت 07:19 PM

4. 3 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

همه این تردیدها طبیعی هستند اما چیزی که طبیعی نیست، نادیده گرفتن آنها است. اگر سعی کنید تردیدهایتان را پس بزنید یا آنها را توجیه کنید، بزرگترین ضربه را به خودتان زده اید. شما وقتی وارد زندگی مشترک می شوید، باید همه سوال هایتان را پاسخ داده باشید و با کمترین ابهامی (نمی گوییم هیچ ابهامی) وارد زندگی مشترک شوید. هرچند برخی از افرادی که تمایلات وسواسی دارند، پی در پی دچار تردید می شوند. ما اینجا درباره آنها صحبت نمی کنیم. از کسانی می گوییم که به احساسات درونی خود بی توجهی می کنند و با کله توی یک ماجرای مبهم می پرند. آن هم ماجرای مهمی مثل ازدواج.

وقتی نسبت به یک نفر شک و تردید داریم لازم است با شناخت بیشتر و با زمان بیشتر و با زمان بیشتر و پرس وجو بیشتر بر تردیدها غلبه کنیم و گرنه تردیدها مشکلی را حل نمی کند. برخی اوقات ما به تردیدهای خود توجه نمی کنیم چون اعتماد به نفس ما پایین است.

توصیه می کنیم هر گاه نسبت به ازدواج با یک نفر دچار تردید بودید به روانشناس یا مشاور مراجعه کنید. گاهی اوقات این تردیدها با مسائل جدی مرتبط است که مستقیما بر ازدواج تاثیر گذار است. حتی ممکن است دقیق ندانید نسبت به چه چیزی شک دارید. طبیعی است چون شما تجربه کمی دارید و قبلا هیچ وقت ازدواج نکرده اید یا در یک رابطه جدی و واقعی مثل همسری نبوده اید. بنابراین دلیل خیلی از تردیدهایتان را نمی فهمید و فقط می دانید یک چیزی درست نیست، قلبتان رضا نمی دهد یا به قدر کافی آرام و مطمئن و خوشحال نیستید. در این جور مواقع یک مشاور خبره می تواند شما را یاری دهد تا سرمنشا این احساستان را پیدا کنید.

در این جا نمونه ای از تردیدها را برایتان می گوییم که بی توجهی به آنها جدا خطرناک است و می تواند فاتحه زندگی مشترک شما را بخواند.

برخی از افراد به نظر می رسد که تفاهم بسیار زیادی با هم دارند و به دلیل همین تفاهم به آنها پیشنهاد می شود که با هم ازدواج کنند. اما با وجود تفاهم زیادی که با هم دارن، علاقه ای میانشان نیست یا بهتر است بگوییم برای یکدیگر جذاب نیستند و به هم کشش ندارند. معمولا به این افراد توصیه می شود که ازدواج کنند تا پس از ازدواج علاقه و محبت بین آنها ایجاد شود. اما واقعیت این است که اگر علاقه و محبتی بین دو نفر به طور خاص وجود نداشته باشد، با ازدواج هم آن علاقه ایجاد نخواهد شد.

اگر کشش جنسی وجود نداشته باشد، اگر تمایل هیجانی برای با هم بودن نداشته باشید و اگر دلتان برای هم نتپد، یک جای کار می لنگد و حتی اگر درست عین در و تخته هم با یکدیگر جور شوید، باز بعد از مدتی همدیگر را دلزده می کنید چون عشق و جذابیت چسب های رابطه زوج ها هستند و در صورت نبودنشان رابطه از هم می پاشد. در بسیاری از ازدواج های بین خویشاوندان یا ازدواج هایی که توسط پدر و مادر ترتیب داده می شود می توانیم این اشتباه را مشاهده کنیم. درست است که تفاهم در ازدواج لازم است. اما کافی نیست. ازدواج زمانی به سامانی موفق خواهد رسید که سه عنصر علاقه، تعهد و تفاهم همزمان با هم وجود داشته باشد.
    ما نمی توانیم با عشق، توجه و تلاش همسر خود را تغییر دهیم

یکی از باورهای بسیار رایج و غلط در اکثر فرهنگ ها این است که ما می توانیم با عشق، توجه و تلاش همسر خود را تغییر دهیم! به خصوص خانم ها مستعد پذیرش این باور غلط در زمان اشنایی و ازدواج هستند. خیلی ها فکر می کنند آدم ها به مرور زمان، مثلا بعد از ازدواج یا بچه دار شدن تغییر می کنند و به اصطلاح خودشان درست می شوند. اما هیچ کس قابل تغییر نیست. آدم ها حتی وقتی خودشان ضرورت تغییر را هم حس می کنند، باز به سختی تغییر می کنند چه رسد به این که ضرورتی به تغییر نبینند و بخواهند به زور کسی دیگر عوض شوند!

بسیاری از ما امیدواریم که با ازدواج همه چیز به خیر و خوشی خواهد گذشت. حتی اگر قبل از ازدواج مسایل و مشکلات وجود داشته باشد و رابطه دو طرف غیر صمیمانه باشد باز فکر می کنیم که با ازدواج همه چیز حل خواهد شد. اما لازم است که به این نکته توجه کنیم که آنچه در خلال آشنایی از فرد می بینیم به احتمال بسیار زیاد بعد از ازدواج نیز تداوم خواهد یافت.

خیلی ها می گویند من می خواهم با خودش زندگی کنم، نه خانواده اش. این اشتباه ترین حرفی است که ممکن است بزنید. اگر دارید به رغم مخالفت خانواده ها با هم ازدواج می کنید یا اگر خانواده هایتان در یک سطح نیستند و این دل چرکین تان می کند، به هشدار قلبتان گوش دهید و برای ازدواج دست نگه دارید. تفاوت فرهنگی خانواده ها یا نارضایتی آنها می تواند زندگی شما را خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید تهدید کند. مطمئن باشید که قوی ترین عشق ها هم زیر فشار خانواده ها سرد می شود چون ما در ایران در یک نظام سنتی ازدواج می کنیم و ازدواج مان پیوند دو خانواده است نه دو فرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    تو یه تیکه از حرفاتون گفته بودید اذیت میشید ک شما وابسته شدید و درگیر رابطه اید ولی اون خیلی راحت داره ازدواج میکنه.
    میگن زمونه ای شده ک ارزشا عوض شدند و عوضیا باارزش.
    اون خیلی راحت با دروغ و کلک و ظاهرسازی رابطشو با شما نگه داشت همزمان با ادمای دیگم بوده. اما شما متعهد بودید و میخاستید رابطه درست داشته باشید. اگه واقعا انتخابتون رابطه درسته پس باید بهش اعتقاد داشته باشید. درسته اون الان ازدواج میکنه ولی همه داستان ک ازدواج کردن نیست. موضوع اینه ک ادم شب سر راحت رو بالش بذاره و حسابش با خودش پاک باشه. بعدشم فک میکنید ادمی که به دروغ بگه دوست دارم حال خودش چقدر خوبه؟ شاید بعضیا این چیزارو زرنگی بدونند اما همین ادما انقد که به دروغ گفتن دوست دارم دیگه هیچ دوست دارمیو نمیتونند باور کنند به خاطر همین تنهان. اون ادم ارزش نداره خودتو درگیرش کنی

8. 4 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

متاسفانه دنیا پر شده از خیانت دورغ و بدجنسی
    ولی ناامید نشو داداش همه اینطوری نیستن
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

10. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

این رسم زمونه هست که یه عده دروغگوی بی قید و بند کلی به دیگران ضرر و زیان میزنن بعد خوشبخت میشن و اون طرف که ساده بوده چوب اونا رو میخوره .حالا دوستی که به کنار چند روز پیش فکر میکردم ادم تو این زمونه ازدواجم نکنه و تا ابد تنها بمونه خیلی بهتر از اینه که احساسشو و زندگیشو خرج یه بی لیاقت بکنه. چون ازدواج هندونه دربسته هست و ادمایی امثال دوست شما هم که روز به روز دارن زیاد تر میشن.
    من خودم پیشنهادم اینه وارد روابط دوستی و عاطفی نشید اما اگر خواستید دوستی انتخاب کنید که بعدا باهاش ازدواج کنید همه جوانب رو بسنجین و از روی ظاهر و حرف قضاوتش نکنید چون چیزی که ملت توش تبحر دارن ظاهر سازیه.
    امیدورام شرایطی پیش بیاد که مردم کمتر دروغ بگن.

12. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

مشکل شما این هست که همون اول تکلیفتون با خودتون مشخص نیست و پای معیارهای انتخابتون نیستین و خط قرمزی هم برای خودتون مشخص نکردین یکی از خط قرمزا صداقت در مورد یکسری مسایل مهمه که که خوده شما هم روزه اول بهش تاکید کرده بودین که دراین موضوع صداقت داشته باشه و ایشون دروغ گفتن . دروغ خودش باعث بی اعتمادی میشه و بی اعتمادی هم زمینه ساز اختلاف و دعواهای اینده میشه .
    اشتباه شما اینه که معیارهای اصلیتونو نادیده گرفتین کسی که باید سرزنش کنید خودتون هسید چون تنها کسی که شما رو واقعی دوست داره خودتون هسید که باید مراقب خودتون باشید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19324
    تشکـر
    2
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظر من بهترین کار رو کردی خودت رو از یک دردسر بزرگ نجات دادی
    به فکر آیندت باش برو دنبال زندگیت و خدا رو شکر کن

16. کاربران زیر از hossin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    بهتره بجای فکر کردن به اینکه ک اونی ک رفت دلت را ش************د به نتیجه هایی ک بدست اوردین فک کنین و تو اینده اشتباه نکنین
    اینقدر خودتون را درگیر اینده نکنین ک حال و اینده را از دست میدین.

چطوره اشتباهات این رابطه را بررسی کنیم:
    اول اینکه شما با توجه به ظاهر قضیه جلو رفتین و ازش اطلاعاتی بدست نیاوردین یعنی به زبان خودمون بی گدار به آب زدین(اول تحقیق بعد عمل)
    دوم اینکه هیچ وقت نباید برای کسی ک شناختی ازش نداشتین و یجورایی مرحله اشنایی بودین علاقه و قلب تون را دخالت میدادین.(وقتی پای دل بیاد عقل عقب نشینی میکنه)
    سوم اینکه شما نباید از معیارهاتون عقب میکشیدین و بااولین اشتباهی ک معیارهاتون را درهم شکست باید پاپس میکشیدین و بیشتر درگیر این رابطه نمیشدین یعنی همون موقع ک گفت با پسری رابطه جنسی داشته درحالی ک شما معیارتون از انتخاب ایشون مذهبی و پاک بودنش بود.(قبل ازدواج چشمت را بااااااااااز کن و بعد از ازدواج چشم پوشی کن)
    حالا با این تجربه آینده ای بساز ک گذشته ات در مقابلش زانو بزنه.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

18. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35742
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوستان

بله حق با شماست خودمم نمیدونم چجور انقد راحت معیارهام رو نادیده گرفتم

یه سوالی که تو ذهنم هست اینه که آینده اگه یکی رو انتخاب کردم باید بهش از گذشتم چیزی بگم یا نگم؟ ( با فرض اینکه از اشتباهم پیشمون باشمو یه جورایی هم توبه کرده باشم )

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط storm نمایش پست ها
    ممنون دوستان

یه سوالی که تو ذهنم هست اینه که آینده اگه یکی رو انتخاب کردم باید بهش از گذشتم چیزی بگم یا نگم؟ ( با فرض اینکه از اشتباهم پیشمون باشمو یه جورایی هم توبه کرده باشم )
    اگه ازتون پرسید بگین با فردی برای ازدواج تو صحبت و اشنایی اولیه بودم ک فهمیدم ادم مناسبی نیست و تمام کردم
    هیچ رابطه ای هم باهاش نداشتم.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ممنون دوستان

بستگی داره این اشتباهی که در گذشته مرتکب شدی جز اون خط قرمزای طرف مقابلت هست یا نه؟ مثلا خوده طرفه مقابلت عنوان میکنه که دوست ندارم فلان روابط رو درگذشته داشته باشی . اگر فرض روابط گذشته شما وارد مرحله روابط جنسی و... شده باشه باید صددرصد عنوان کنید در غیر اینصورت میتونید بگین که قبلن خاستگاری رفته بودین و وارد جزییات نشین
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35742
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    بستگی داره این اشتباهی که در گذشته مرتکب شدی جز اون خط قرمزای طرف مقابلت هست یا نه؟ مثلا خوده طرفه مقابلت عنوان میکنه که دوست ندارم فلان روابط رو درگذشته داشته باشی . اگر فرض روابط گذشته شما وارد مرحله روابط جنسی و... شده باشه باید صددرصد عنوان کنید در غیر اینصورت میتونید بگین که قبلن خاستگاری رفته بودین و وارد جزییات نشین
    من جایی خوندم فک کنم یه وبسایت مشاوره دینی بود، یه دختر خانومی مشکلش این بود که در گذشتش رابطه جنسی داشته ولی بعدش توبه کرده بود جوابی که داده بودند این بود که چون توبه کردید اگه از این اتفاق به کسی چیزی بگید کار حروم مرتکب شدید

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

من جایی خوندم فک کنم یه وبسایت مشاوره دینی بود، یه دختر خانومی مشکلش این بود که در گذشتش رابطه جنسی داشته ولی بعدش توبه کرده بود جوابی که داده بودند این بود که چون توبه کردید اگه از این اتفاق به کسی چیزی بگید کار حروم مرتکب شدید
    بله درسته..تنها کسی که میشه جلوش به گناه اعتراف کرد خداوند هس

ببینید یه وقتایی هس که آدم فک میکنه فرد مورد نظرش رو پیدا کرده و وارد رابطه میشه و بعد میفهمه که اشتباه کرده

بدون اینکه رابطه ی خاصی هم با اون فرد داشته باشه و بعد هم خودش پشیمون میشه و دیگه عاقلانه تر رفتار میکنه

اما یه وقتی هم هس که فرد با همه ارتباط داره و رفتارای پر خطر داره، چندین بار هم امتحان میکنه این روابط و از گذشته درس نمیگیره

با این حال هم یه فرد پاک میخواد!!!!!

خب مورد دوم مطمئنا قابل پذیرش نیست، و حتی به گناهش هم اعتراف کنه بازم توجیهی نمیشه بر درستی رفتارش

حالا شما یه انتخاب اشتباه داشتی...لزومی نداره که بیانش کنی

اگه واقعا پشیمون شدید و دیگه نمیخواید از این دست روابط داشته باشید این مورد رو به عنوان یه تجربه مدنظرتون داشته باشید که بعد از این بهتر تصمیم بگیرید و هیچ دلیلی هم نداره که برای دیگران توضیح بدید

آدم یا خودش اشتباه میکنه و درس میگیره یا از اشتباهات دیگران درس میگیره

بهرحال لازم نیست بگید...اگه خیلی هم ازتون سوال پرسیدن میتونین بگید نیتتون خیر بوده ولی فهمیدین که طرف مناسب نبوده....

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

ببینید اینکه فرض طرف رابطه جنسی داشته و توبه کرده خب معلومه که گفتنش به هرکسی درست نیست ولی باید به کسی که قراره باهاش ازدواج کنه این موضوع رو بگه اگر نگه یه روز رسوا میشه مخصوصا به کسی که این موضوع براش مهمه و تاکید کنه که میخوات با شخص پاک ازدواج کنه و نگفتنش دروغ محسوب میشه و ازدواج بر پایه ی دروغ سرانجامی نداره. ولی اگر فرض رابطه جنسی نداشته نیازی نیس بگه (رابطه جنسی یه خط قرمزه که باید به کسی که قراره باهاش ازدواج کنه گفته بشه چه میخوات توبه کرده باشه چه نکرده باشه )
    امضای ایشان

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

ممنون دوستان

به نظرم اگه می خواین اخلاقی و انسانی عمل کنید که ممکنه خیلی سخت و دارای هزینه باشه باید ببینید خط قرمز طرف مقابلتون چیه

یکی ممکنه رابطه جنسی باشه یکی معاشقه باشه و ...

اگه دیدین خط قرمز طرف رو رد کردین بدون ذکر کردن جزئیات یه مختصری توضیح بدین و تصمیم ماندن با شما به عهده طرف مقابله

اگه خط قرمز رو رد نکردین هم چه بگین یا نگین فرقی نداره ولی بازم بهتره مختصر توضیحاتی به طرف مقابل بدین
    ویرایش توسط آرش67 : 06-30-2017 در ساعت 01:38 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوستان

من چندین ماه قبل در محیط کار و دانشگاه به دختری علاقه مند شدم، معیارهای اصلیم این بود که تا حد خوبی مذهبی باشه تو زندگی پشتوانم باشه و رفتارهای سنگین و اخلاق خوبی داشته باشه و برای خودشو ایندش ارزش قائل بشه. چیزی که در ظاهر میدیدم اینطور به نظر میرسید تا اینکه یه روز خودش به من گفت که اون هم به من علاقه منده و درواقع اغاز این رابطه خودش بود

همه چی داشت خیلی خوب پیش میرفت که فهمیدم رابطه جنسی داشته با پسر دیگه ای اولش جا خوردم تنها چیزی بود که اصلا بهش نمیخورد بعد یکم فکر به این نتیجه رسیدم که با توجه به اینکه خودش اول اومده جلو و میگه که عاشقه بهش فرصت بدم و فراموش کنم گذشت تا اینکه مجددا فهمیدم که تو دعوای جدایی با اون پسر بوده که با منم دوست شده. چند ماه گذشت تا اینکه فهمیدم خیلی از معیار هایی که فکر میکردم داره یا خودش میگفت داره دروغ بوده

فهمیدم به غیر از من با دوتا پسر رابطه دوستی عاطفی داشته و با تعداد زیادی پسر هم رابطه دوستی معمولی در این حد که باهاشون دست میداد بیرون میرفت و ... در صورتی که در ابتدا دوستی من ازش پرسیده بودم این سوالارو که برای من مقید بودن به یه سری مسائل مهمه و خودش ادعا میکرد منم همینطوری هستم و اینکارایی که میگی رو انجام نمیدم

سر این مسائل دعواهامون شدید شد سر هر دعوا خواسته یا ناخواسته منو با رابطه قبلیش مقایسه میکرد یا میگفت بخاطر تو از اکیپ هایی که با هم بیرون میرفتیم دور شدم و پیش اونا خوشحال بودم ولی بعدش که آشتی میکردیم معذرت خواهی میکرد

در واقع تو همون ۳-۴ ماه اول بود که تا حد خوبی مطمین بودم انتخاب و تصمیمم به کلی اشتباه بوده ولی از نظر عاطفی وابسته بودم وفکر میکردم جدا شم دو طرف ضربه میبینن

تا اینکه بعد چند ماه یه روز که خیلی دعوا ها شدید شد ازش خواستم تا چند وقت رابطمون رابطه کاری باشه تا بیشتر فکر کنیم قبول کرد ولی چند روز بعد بهم گفت یه پسر دیگه ای رو دوست داره و میخاد باهاش عقد کنه

چیزی که مشخص بود این بود که اواخر رابطه ما با این پسر هم رابطه داشته که انقد سریع علاقشون شکل گرفته و حالا به ادعا خودش قرار خواستگاری هم گذاشتن و دلیلش این بود چون از من خواستگاری کرده پس من رو میخاد درصورتی که من بهش گفته بودم تا چند ماه صبر کنه من یه سری مشکلات رو حل کنم و مشکلات خودمونم حل بشه اقدام میکنم

این داستان من بود. پیش مشاوره هم رفتم و خب طبق این چیزایی که تعریف کردم خیلی منطقیه که خوشحال باشم از تموم شدن این رابطه یه زندگی بهتر با یه تجربه ای که بدست اوردم رو شروع کنم ولی خب مشکل اینه خیلی بهم هر از گاهی فشار روحی وارد میشه که چندین ماه اعتماد کنی چندین ماه فکر کنی با وجود همه مشکلات شاید اتفاق بهتری بیفته و حالا شاید یکم هم وابسته شده باشی ولی اون خیلی راحت بتونه بره با کس دیگه و بدترین چیز که همون خیانته اتفاق بیفته. درسته این رابطه درش تعهدی نیست ولی در هرصورت از اعتماد من سو استفاده کرده

من شرایطم برای ازدواج محیاست ولی خب هم تا حدی بدبین شدم و هم بخاطر این اشتباه یکی دو سال هم باید صبر کنم

دوست دارم نظرات شما رو هم بخونم، من پست های بقیه رو که مشکلات مشابهی رو داشتن رو میخوندم تا حد خیلی خوبی آروم میشدم دوست دارم شما هم نظراتتون رو بگید

ممنون
    سلام.

این دوره های آشنایی چه به صورت نامزدی و چه به صورت دوستی برای کسانی که قصد ازدواج دارن جهت شناخت بیشتر و دقیقتر هست؛
    قطعا اگه از اول به این ازدواج مطمئن بودید زمان نمیزاشتید و همه چیز رو همون ابتدای کار قطعی میکردید.

پس شاید در ظاهر خوش بین بوده باشین ولی قطعا مقدار کمی هم که شده این احتمال رو میدادید اتفاق جدی بینتون نیفته!

این یک تجربه جدید در شروع یک مرحله جدید از زندگی شماست؛

و قطعا اتفاقات جدی و مهمتری در مسیر آینده شما قرار داره؛

هر تجربه ای میتونه نکات مفید و درسهای زیادی همراه داشته باشه که قیمت سختیهای اون مسیره؛

اگه نتیجه تجربه شما طبق دلخواهتون نبود به این فکر کنید چه کارایی میتونستین انجام بدین برای اینکه همه چی خوب پیش میرفت و به دقت خاطر بسپاریدشون ٬ نه اینکه فکر کنید چه کارایی انجام دادید و نتیجه نگرفتید!

در حالت اول شما از پایین به خودتون نگاه میندازید و روی نقاط ضعفتون دقت میکنید و سعی میکنید تا تقویتشون کنید و در نتیجه باعث رشد و تعالی خودتون میشید؛

اما در حالت دوم نگاه شما به خودتون از بالاس٬

فکر میکنید شما خوب بودین و هنه چی رو درست انجام دادین و این بقیه بودن که به شما ظلم کردن!
    و در این حالت چیزی که به بار میاد افسردگی و احتمال به وجود اومدن شکستهای بعدی هست!

مثلا اینکه شما در طول رابطه تون چندین بار مطالبی رو متوجه شدید که مبنی بر عدم صداقت ایشون بوده٬
    میگید همون اوایل متوجه شدیدتصمیمتون اشتباهه اما به صرف یک وابستگی عاطفی که با توجه به معیارهای شما هیچ منطقی هم توش نبوده سهل انگاری کردید و رابطه رو ادامه دادید!!!!

پس :
    اشتباهاتتون رو بپذیرین٬
    دیگران رو مقصر ندونید ٬
    انرژیهای منفی ناشی از قربانی دونستن خودتون و اینکه یک فرد شکست خورده هستید که در حقش ظلم و نامردی شده رو بندازید دور ٬
    به کارهای درستی که میتونستید انجام بدید فکر کنید ٬
    و قدرتمندانه و با فکری روشن برای کسب موفقیت در موقعیتهای بعدی قدم بردارید ...

موفق باشید.

28. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد