نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: درد عشقی که پرسیدنی است!!!

2506
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

درد عشقی که پرسیدنی است!!!

درد عشقی کشیده ام ، اما بپرس!

دوست دارم اولین کسی باشم که وارد قلب همسر آینده ام می شوم .او را فتح کنم و سایه ی عشق دیگری در خاطراتش نباشد.....

نمی دانم بالا رفتن سن ازداوج باعث شده است یا روابط آزادی که از واقعی تا مجازی پایش به زندگی مان باز شده است، در هر صورت وقتی اسم شکست عشقی می آید ، خیلی از جوان ها نفس عمیقی از ته دل می کشند و زیر لب می گویند:درد عشقی کشیده ام که مپرس ، زجرهجری کشیده ام که مپرس .........مپرس اما بالاخره زمانی می رسد که در این موارد سوال خواهد شد.

موضوعی که به دلیل زیاد شدن عاشقان دل خسته این روزها پایش به جلسات خواستگاری باز شده ، روابط قبلی و یا شکست های عشقی عروس خانم و آقای داماد است.

هر قدر هم که در دهکده ی جهانی زندگی کنیم ، بازهم ما ایرانی هستیم و علاوه بر تاثیر دین مان در رفتارها و نگرش های مان ، فرهنگ ایرانی و شرقی هم در نگاه ما به موضوعات تاثیر دارد.ما هر قدر هم که فینگیلیش بنویسیم و هر قدر هم که بخواهیم خود را مدرن نشان دهیم ، ارزش هایمان همان ارزش های گذشته است حال کمی با رنگ ولعاب ملایم تر. برای مثال دوست داریم اولین زن و مرد زندگی کسی باشیم که پا به زندگی مان می گذارد. دل مان می خواهد وقتی پا به قلب او می گذاریم ، مانند افرادی که جایی را افتتاح می کنند ،رمان در ورودی را با قیچی باز کنیم و به سر سرای روح و جسم همسر آینده مان وارد شویم. این حس خودخواهی نیست البته در صورتی که خودمان هم قلب و جسم مان را دست نخورده برای کسی نگه داریم که قراراست یک عمر شریک زندگی مان باشد.

اما گاهی در شلوغی دنیا ، دلمان برای کسی می لرزد ، اصلا به خواستگاری می رویم و علاقه مند می شویم یا در دانشگاه و محل کاری کسی را می بینیم که گمان می کنیم برای زندگی مناسب است ، من نوع مثبت این قضیه را مطرح می کنم. دختر و پسری که به هم علاقه مند می شوند و تمام تلاش شان را برای ازدواج باهم می کنند اما نمی شود که نمی شود! خانواده ها مخالف هستند ، مشکل خونی و ژنتیک وجود دارد ، باهم دچار اختلاف می شوند و....در هر صورت در عین اینکه علاقه ای وجود دارد نمی توانند با هم ازدواج کنند.مدتی افسرده و پریشان حال می شوند وبعد تصمیم می گیرند نقطه بگذارند و سر خط بروند و برای زندگی خود شریک خوبی انتخاب کنند اما ممکن است به مشکلی بربخورند.

واقعیت این است که بررسی گذشته ی افراد در جلسه ی خواستگاری با سوالاتی که پرسیده می شود و در تحقیقاتی که انجام می شود ، مهم است اما باید دقت کنید چگونه گذشته را زیر و رو می کنید و همه را با یک چوب نرانید

خیلی از دختر و پسر ها در مراسم خواستگاری از طرف مقابل می پرسند که شما به کسی علاقه مند بوده اید و با او رابطه داشته اید یانه!البته اینکه همسر آینده ی ما اهل ارتباط با جنس مخالف هست یا خیر موضوع مهم ی است .اما اینکه ایا کسی را دوست داشته یا نه هم باید بررسی شود؟ مثلا پسری به ازدواج با دختر عموی خود علاقه داشته اما ارتباطی بین شان نبوده ، به خواستگاری رفتند و بخاطر هم خونی نتوانستند ازدواج کنند آیا این یک نکته ی منفی خواهد بود؟

واقعیت این است که بررسی گذشته ی افراد در جلسه ی خواستگاری با سوالاتی که پرسیده می شود و در تحقیقاتی که انجام می شود ، مهم است اما با ید به این موضوع هم توجه کنیم که بالاخره ممکن است فرد به کسی علاقه مند شده باشد و قصد ازدواج داشته است اما به هزار و یک دلیل نتوانسته. در این شرایط نباید فکر کنید شما همیشه در سایه ی محبت شخص دیگری هستید و نمی توانید نفر اول قلب همسرتان باشید. جوانی با این مخلفات همراه است و خیلی زود یک همسر مهربان و شایسته می تواند رویاهای محقق نشده را به فراموش بسپارد.

اما اگر کسی که به خواستگاری شما آمد و یا شما به خواستگاری اش رفتید ، پیش از این ها با کسی رابطه دوستی داشت و ارتباطی بیشتر از علاقه مندی و بررسی جهت ازدواج ، آنوقت باید دقت تان را بیشتر کنید. افرادی که به روابط آزاد عادت کرده اند ، مگر اینکه در نگاه شان به مفهوم زندگی و ارتباط تغییری ایجاد شود تا برخوردشان هم تغییر کند وگرنه بعد از ازدواج و گذشت چند ماه بازهم آش همان آش هست و کاسه همان کاسه.

پس بررسی اینکه اولین فاتح قلب شریک آینده تان هستید ، در صورتی لازم است که طرف مقابل اهل ارتباط آزاد با دیگران بوده است نه اینکه یک بله بران بهم خورده داشته و یا قصد ازدواج با کسی را داشته اما محقق نشده. اما در مورد دوم که همان عادت به دوستی با جنس مخالف است کمال دقت را داشته باشید .اگر در بین حرف ها و سوالات متوجه شدید چنین روابطی بوده و یا در تحقیق ها به این نتیجه رسیدید ، فقط در صورتی قبول کنید که مطمین باشید اوبه اشتباهش پی برده و دیگر تکرار نخواهد کرد.

تبیان.نت
    ویرایش توسط رزمریم : 05-28-2016 در ساعت 05:50 PM

2. 12 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : درد عشقی که پرسیدنی است!!!

دل مان می خواهد وقتی پا به قلب او می گذاریم ، مانند افرادی که جایی را افتتاح می کنند ،رمان در ورودی را با قیچی باز کنیم و به سر سرای روح و جسم همسر آینده مان وارد شویم. این حس خودخواهی نیست البته در صورتی که خودمان هم قلب و جسم مان را دست نخورده برای کسی نگه داریم که قراراست یک عمر شریک زندگی مان باشد.

واقعیت این است که بررسی گذشته ی افراد در جلسه ی خواستگاری با سوالاتی که پرسیده می شود و در تحقیقاتی که انجام می شود ، مهم است اما باید دقت کنید چگونه گذشته را زیر و رو می کنید و همه را با یک چوب نرانید
    با این دو جمله به شدت موافقم. افرین خودخواهی یعنی دوست داشته باشی همسرت دست نخورده باشه ولی خودت دست هزارتا ادم افتاده باشی!

4. 6 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    درد عشقی کشیده ام ، اما بپرس!
    دوست داریم اولین زن و مرد زندگی کسی باشیم که پا به زندگی مان می گذارد. دل مان می خواهد وقتی پا به قلب او می گذاریم ، مانند افرادی که جایی را افتتاح می کنند ،رمان در ورودی را با قیچی باز کنیم و به سر سرای روح و جسم همسر آینده مان وارد شویم. این حس خودخواهی نیست البته در صورتی که خودمان هم قلب و جسم مان را دست نخورده برای کسی نگه داریم که قراراست یک عمر شریک زندگی مان باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

با این دو جمله به شدت موافقم. افرین خودخواهی یعنی دوست داشته باشی همسرت دست نخورده باشه ولی خودت دست هزارتا ادم افتاده باشی!

8. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

این که نفر اول یا دوم بودی که وارد قلب همسر آیندت شی زیاد مهم نیست .

ممکنه آقا یا خانم یه عشق یک طرفه داشتند واصلا بروز ندادن .

ممکنه دونفر با وجود علاقه زیاد به هم نرسیده باشن .

حتی ممکنه دو نفر در زمان عقد کارشون به جدایی کشیده شده باشه

این ها هیچ کدام گناه نیست .

مساله مهم اینه که ایا فرد مورد نظر با چندین نفر رابطه حرام داشته یا نه ؟

پس این که بخواهیم نفر اولی باشیم که با قیچی روبان قلب همسر آینده رو باز کنیم .

در دنیای امروز چیزی به دور از انتظاره .

هرچند منکر این نمیشم که چنین دختر و پسرهایی هنوز هم وجود دارند .

من کسی وارد قلبم نشده بود که بخوام بیرونش کنم .

ولی متاسفانه چند وقت پیش با عزیزی بحثم شده بود در این مورد میگفت هفده سالگی زمان کوتاهی بود پس برای همین عاشق کسی نشدی .

ویادر جوب من وقتی گفتم من پاک زندگی کردم .

گفت یه دختر در بیست سال پیش چی کار میخواست بکنه منظورش این بود که فضای مجازی و.... نبود که کسی بخواد گناه کنه

گفت پس اگر مرتکب رابطه حرام نشدی خیلی به خودت غره نشو .

این جوابش خیلی ناراحتم کرد .

بیست سال پیش هم دختران وپسران به راحتی گناه میکردن ودرگیر رابطه گناه میشدن حتی در شهرهای کوچک
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

10. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها

بیست سال پیش هم دختران وپسران به راحتی گناه میکردن ودرگیر رابطه گناه میشدن حتی در شهرهای کوچک
    الهی عزیزم

خودتون رو ناراحت نکنید

اینجور آدما همه جا هستن

حتی الانم اگه با کسی نباشی میگن حتما پسری نخواستت که پاک موندی!!!!

به اصلاح خودشون میگن آبت نبوده وگرنه شناگر ماهری هستی

هیچکس از زندگی و دل هیچکس خبر نداره

تو عهد قاجار هم این ماجراها بوده چه برسه به دوره شما

اصلا لازم هم نیست برای دیگران همچین چیزایی رو توضیح بدید

چون مردم همیشه یه حرفی برای گفتن دارند

شما خودتون میدونین و خدای خودتون

مگه الان کم هستن خانمای متاهلی که با وجود همسرشون تن به گناه میدن؟؟؟

این که دیگه مال همین دوره است...

مطمئنم اگه همچین چیزی بهشون میگفتین، میگفتن حتما کسی بهت پیشنهاد نداده!!! ( البته قصد جسارت ندارم ، ببخشید)

میخوام بگم این آدما دهنشون همیشه بازه

شایدم خیلیاشون واسه توجیه کار خودشون

ناراحت نباش عجقم

12. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    ...
    بعضی چیزا امتیازای شخصی خود آدمه که خدا داده و بهتره در موردش با افراد صحبت نشه مثل همین پاک بودن.

14. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط defeated نمایش پست ها
    بعضی چیزا امتیازای شخصی خود آدمه که خدا داده و بهتره در موردش با افراد صحبت نشه مثل همین پاک بودن.
    این شخص یکی از عزیزترین نزدیکانم بود وگرنه از دستش ناراحت نمیشدم .

اصلا لزومی نداشت من از پاک زندگی کردن براش بگم خودش رو پاکیم قسم میخورد .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

16. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25019
    تشکـر
    190
    تشکر شده 199 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    9

یکی از بهترین متن های موجود در این سایت که خیلی هم مهم هست . تشکر از نویسنده ی محترم [replacer_img][replacer_img][replacer_img][replacer_img]
    من خودم همیشه به این فکر می کنم که اگر روزی به خواستگاری رفتم به اون خانم بگم که قبلا رابطه ای عاطفی با کسی داشتم که قسمت نشد به هم برسیم یا نگم ؟؟؟ حتی از اون خانم بپرسم ایا در گذشته رابطه با کسی داشتن ؟؟؟
    به هر حال داخل این جامع امروزی 90% پسر و دختر ها قبل از ازدواج حداقل یه بار با کسی رابطه داشتن . جالب اینجاس که این 90% هم معمولا دنبال ادم هایی می گیردن که قبلا با کسی نبود باشن (همون 10 درصد از خدا بی خبر) که کاملا اشتباه . منی که خودم قبلا چند بار شکست عشقی خوردم باید برم سراغ کسی مثل خودم . یه ضرب المثل هست که می گه کبوتر با کبوتر باز با باز . ولی در کل عاشق شدن دیگه اینا سرش نمیشه پسری رو می بینی که خودش قبلا با کسی نبوده و عاشق دختری میشه که قبلا ازدواج کرده و با تمام مشکلات با اون خانم ازدواج می کنه . بعضی جاها نباید وارد جزِِییات گذشته ی فرد شد و سعی کنیم ازش چشم پوشی کنیم.
    امضای ایشان
    ... من از اینکه تو خوشبختی نه آرومم نه دلگیرم ...

... یه جوری زخم خوردم که نه می مونم نه میمیرم ..

... تمام آرزوم این بود یه رویایی که شد دردم ...

... یه بارم نوبت ما شد ببین چی آرزو کردم ...

... یه عمره با خودم میگم خدارو شکر خوشبخته ...

... خدارو شکر خوشبختی چقد این گفتنش سخته ...

18. 2 کاربران زیر از haaasaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    تشکر شده 634 بار در 364 پست
    میزان امتیاز
    9

امضای ایشان
    زندگی تو فقط در خدا خلاصه کن

20. 2 کاربران زیر از nepo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)