نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: دوستی تلگرامی

1573
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستی تلگرامی

سلام دوستان من مدتی هست که از مطالب سایت شما استفاده می کنم و بعد از اینکه برای خودم مشکلی پیش آمد تصمیم گرفتم عضو بشم تا بتونم مطرحش کنم

ما یه گروه تلگرامی داشتیم دو سال پیش برای اونایی بود که میخوان فقط انگلیسی چت کنن و من افراد خارجی رو پیدا و دعوت میکردم
    یه بار به یه دختر پیام دادم
    اهل آلمان بود و قرار بود لینک گروه رو براش بفرستم

بعدا گفت قبلا چند ماهی رو ایران بود و جاهای دیدنی مثل اصفهان و شیراز رو گشته و تاحدودی هم فارسی بلد بود و میگفت با من فارسی صحبت کن میخوام یاد بگیرم
    دیدین یه خارجی به زبون خودتون صحبت میکنه چه حالی میکنین؟ منم هر کیف شده بودم فارسی چت میکردیم تقریبا میفهمید
    می گفت پدرش ایرانی بوده و مادرش آلمانی و پدرش از دنیا رفته
    یک ماه هرروز چت میکردیم
    بهش گفتم ممکن هست باز بیای ایران؟ گفت شاید گفتم میشه اومدی ببینمت؟ گفت آره
    چند ماه گذشت گفت میخوام بیام تهران
    من خیلی خوشحال شدم از شیراز رفتم تهران واسه دیدنش
    یادم رفت بگم الان 24 سالمه
    رفتم تهران آدرس هتل رو داد مادرش رو دیدم و منو دعوت کرد البته متصدی اجازه نمیداد برم بالا با هزار تا بدبختی و اجازه خود خانم اجازه داد برم
    رفتم داخل و خیلی مؤدبانه دست داد مادرش و منو دعوت کرد داخل میگفت هتل رو عموش گرفته
    تنها راه ارتباطی ما هم انگلیسی بود که مال اونا پر از غلط غلوط بود و فارسی هم یکم بلد بودن
    خیلی درمورد ایران و فرهنگ مردمش اطلاعات داشتن و واقعا این رو تحسین میکردن من هم خیلی خوشم میومد اینها انقدر اطلاعات دارن و از شهر من شیراز و زیبایی های حافظیه و تخت جمشید میگفتن
    قرار بود فقط یکم فامیل رو ببینن و برگردن ما هم خیلی صحبت کردیم دختره اجازه گرفت بریم بیرون مادرش راضی نبود تنها دخترش رو با من ول کنه منم درک میکردم خودش هم اومد رفتیم میلاد ،خرید خیلی جاها رفتیم یه هفته اونجا بودن و من این یه هفته رو خونه فامیل بودم بهترین دوران زندگیم بود خیلی باهم صحبت کردیم و یه جورایی یه هفته ای معتاد من شده بود یا بیرون بودیم یا با تلفن صحبت میکردیم دختر با اخلاق و مهربونی بود که اینا رو از مادرش به ارث برده بود
    برگشتن هامبورگ
    من باز ناراحت شدم دارم خیلی خلاصه میگم
    یه بار اون بحث جدی تر شدن رابطه رو کشید وسط بحث ازدواج و اینا من هم خیلی خوشحال شدم خیلی بحث کردیم و خیلی تفاهم داشتیم
    گفت مادرش هم گفته من پسر خوبی هستم ولی انتخاب با خودته
    من شرایطم خیلی سخته یک سال دیر وارد دانشگاه شدم خوشبختانه تو یکی از رشته های آینده دار درس میکنم دو سال دیگه دارم
    بعدشم تازه برم سره کار و تا کارم بگیره...
    خیلی به هم وابسته شدیم نمیدونم چی شد چطور گذشت الان یک ساله ندیدمش ولی هنوز صحبت میکنیم
    گاهی میگم خدایا کمکم کن چی میشه منم یکی از این جایزه ها ببرم؟ وضع مالیمون بد نیست ولی نه در حدی که بخوابیم بریم آلمان و بیایم و... پدر از پس مخارج ازدواج بر میاد از طرفی من دوست دارم با پول خودم ازدواج کنم
    کمکم کنید تورو خدا اسیر بد چیزی شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم توانایی تصمیم گیری: جدی شدن دوستی تلگرامی

سلام
    چرا با ایشون ازدواج نمیکنید؟
    در صورت ازدواج نهایتا تا 8 ماه بعد اقامت شما در آلمان درست خواهد شد و بهترین دانشگاهها رو داره و تحصیل رایگان هستش ضمن اینکه قابل مقایسه با بهترین دانشگاههای ایران هم نیستند.ضمنا میتوانید در آنجا کار کنید
    ویرایش توسط siavash_en : 06-03-2017 در ساعت 06:55 PM

3. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    چرا با ایشون ازدواج نمیکنید؟
    در صورت ازدواج نهایتا تا 8 ماه بعد اقامت شما در آلمان درست خواهد شد و بهترین دانشگاهها رو داره و تحصیل رایگان هستش ضمن اینکه قابل مقایسه با بهترین دانشگاههای ایران هم نیستند.ضمنا میتوانید در آنجا کار کنید
    شما مطمئن هستید؟ بنظرتون آیا اینطوری به نظر نمیاد که من بصرفا بخاطر شرایط مهاجرتی خوب ازدواج میکنم؟
    آخه من بخاطر خودش و چیزایی که از خودش وخونوادش دیدم میخوامش نه به خاطر شرایط مهاجرتی
    من وقتی به دوستان و آشنایان اینو میگم میگن تو تازه 24 سالته داغی داری چرند میگی وگرنه این بهترین فرصت تو برای مهاجرته

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir95 نمایش پست ها
    شما مطمئن هستید؟ بنظرتون آیا اینطوری به نظر نمیاد که من بصرفا بخاطر شرایط مهاجرتی خوب ازدواج میکنم؟
    آخه من بخاطر خودش و چیزایی که از خودش وخونوادش دیدم میخوامش نه به خاطر شرایط مهاجرتی
    من وقتی به دوستان و آشنایان اینو میگم میگن تو تازه 24 سالته داغی داری چرند میگی وگرنه این بهترین فرصت تو برای مهاجرته

شرایط اقامت از طریق ازدواج در کشورهای قانونمند دنیا به یک صورت هستش.شما حتی این مورد رو از سفارت آلمان میتوانید تحقیق کنید.
    به نظر چه کسی میاد که بخاطر شرایط مهاجرتی خوب ازدواج کردید؟ مگر مهم هست؟ شانس یک مرتبه در خانه آدم رو میزنه.
    خارجی ها مثل ما فکر نمیکنند رو راست هستند و مطمئن باشید اون خانم هم به این موضوع فکر کردند که شما از طریق ایشون میتوانید اقامت بگیرید و فاکتورهای مثبت شما برای ایشون تعیین کننده است.
    درباره تحصیل هم بله من تحقیق کردم چون در صدد هستم بچه هایم را سال آینده به آلمان ببرم .حتی پزشکی آلمان رایگان بوده که فعلا 25 درصد شهریه تعلق گرفته باقی رشته ها رایگان هست.
    عمده ترین هزینه در آلمان هزینه زندگی هستش

6. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

حرف شما درست ولی ایشون اگر متوجه میشدن من قصد سواستفاده دارم اصلا بحث ازدواج رو فراموش میکردن مگه میشه طرف فقط بخاطر منافع طرفش باهاش ازدواج کنه؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید اشتباه متوجه شده بودم
    فهمیدم
    ممنون

9. 2 کاربران زیر از Amir95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

حرف شما درست ولی ایشون اگر متوجه میشدن من قصد سواستفاده دارم اصلا بحث ازدواج رو فراموش میکردن مگه میشه طرف فقط بخاطر منافع طرفش باهاش ازدواج کنه؟

مگر شما برای سو استفاده میخواهید ازدواج کنید؟
    فکر میکنید یک دختر آلمانی با آن همه موقعیت چند سال منتظر شما می مونه تا شما در ایران درس رو تمام کنید و سرکار برید و پول جمع کنید؟
    اگر ایشون رو دوست دارید فکر نمیکنید این پروسه طولانی باعث از دست دادن ایشون میشه؟
    میتوانید به ایشون پیشنهاد بدهید با شما ازدواج کنند و ایران تشریف بیارن و با شما زندگی کنند. این هم یک راهش هست
    این دیگه به تصمیم شما بستگی داره. ولی این رو در نظر بگیرید اتلاف وقت ممکن هست باعث از دست دادن عشق یا موقعیت بهتر زندگی شما و یا از دست دادن هر دو شود.

11. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

حق با شماست
    من در رشته بینایی سنجی مشغول تحصیل هستم فوق لیسانس دارم، به نظرتون تو این رشته میشه اونجا برای دکترا ادامه تحصیل داد؟فوق لیسانس من مورد پذیرش هست؟
    بعد من هیچی از پاسپورت و ویزا و اینا نمیدونم میشه منبعی معرفی کنید مطالعه کنم عزیز؟

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

حق با شماست
    من در رشته بینایی سنجی مشغول تحصیل هستم فوق لیسانس دارم، به نظرتون تو این رشته میشه اونجا برای دکترا ادامه تحصیل داد؟فوق لیسانس من مورد پذیرش هست؟
    بعد من هیچی از پاسپورت و ویزا و اینا نمیدونم میشه منبعی معرفی کنید مطالعه کنم عزیز؟
    دوست عزیز ساکن تهران هستید؟
    برای ویزای شنگن یا توریستی که از طریق آژانس های توریستی میتوانید اقدام کنید
    اما برای شرایط اقامت و تحصیل و.. تشریف ببرید سفارت آلمان... بخش فرهنگی سفارت
    آنجا همه سئوالات شما رو پاسخ میدن. این سایت سفارت هستش و شماره های تماس رو داره

Deutsche Botschaft Teheran - صفحه اصلی

برای یادگیری زبان آلمانی در تهران هم موسسه گوته یا انجمن ایرانیان اتریش رو به شما پیشنهاد میکنم
    و اگر خدمت نرفتید باید مبلغ 15 میلیون تومان وثیقه برای ارتش بگذارید تا پاس بگیرید
    ویرایش توسط siavash_en : 06-03-2017 در ساعت 07:44 PM

14. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

سفارت آلمان: خیابان فردوسی-‏ روبروی بانك مركزی- ‏پلاک ۳۲۰‏‎

۳۹۹۹۰۰۰۰، ۳۹۹۱۱۰۲۰

روز و ساعت کاری یکشنبه تا پنجشنبه‏

16. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوستان من مدتی هست که از مطالب سایت شما استفاده می کنم و بعد از اینکه برای خودم مشکلی پیش آمد تصمیم گرفتم عضو بشم تا بتونم مطرحش کنم

ما یه گروه تلگرامی داشتیم دو سال پیش برای اونایی بود که میخوان فقط انگلیسی چت کنن و من افراد خارجی رو پیدا و دعوت میکردم
    یه بار به یه دختر پیام دادم
    اهل آلمان بود و قرار بود لینک گروه رو براش بفرستم

بعدا گفت قبلا چند ماهی رو ایران بود و جاهای دیدنی مثل اصفهان و شیراز رو گشته و تاحدودی هم فارسی بلد بود و میگفت با من فارسی صحبت کن میخوام یاد بگیرم
    دیدین یه خارجی به زبون خودتون صحبت میکنه چه حالی میکنین؟ منم هر کیف شده بودم فارسی چت میکردیم تقریبا میفهمید
    می گفت پدرش ایرانی بوده و مادرش آلمانی و پدرش از دنیا رفته
    یک ماه هرروز چت میکردیم
    بهش گفتم ممکن هست باز بیای ایران؟ گفت شاید گفتم میشه اومدی ببینمت؟ گفت آره
    چند ماه گذشت گفت میخوام بیام تهران
    من خیلی خوشحال شدم از شیراز رفتم تهران واسه دیدنش
    یادم رفت بگم الان 24 سالمه
    رفتم تهران آدرس هتل رو داد مادرش رو دیدم و منو دعوت کرد البته متصدی اجازه نمیداد برم بالا با هزار تا بدبختی و اجازه خود خانم اجازه داد برم
    رفتم داخل و خیلی مؤدبانه دست داد مادرش و منو دعوت کرد داخل میگفت هتل رو عموش گرفته
    تنها راه ارتباطی ما هم انگلیسی بود که مال اونا پر از غلط غلوط بود و فارسی هم یکم بلد بودن
    خیلی درمورد ایران و فرهنگ مردمش اطلاعات داشتن و واقعا این رو تحسین میکردن من هم خیلی خوشم میومد اینها انقدر اطلاعات دارن و از شهر من شیراز و زیبایی های حافظیه و تخت جمشید میگفتن
    قرار بود فقط یکم فامیل رو ببینن و برگردن ما هم خیلی صحبت کردیم دختره اجازه گرفت بریم بیرون مادرش راضی نبود تنها دخترش رو با من ول کنه منم درک میکردم خودش هم اومد رفتیم میلاد ،خرید خیلی جاها رفتیم یه هفته اونجا بودن و من این یه هفته رو خونه فامیل بودم بهترین دوران زندگیم بود خیلی باهم صحبت کردیم و یه جورایی یه هفته ای معتاد من شده بود یا بیرون بودیم یا با تلفن صحبت میکردیم دختر با اخلاق و مهربونی بود که اینا رو از مادرش به ارث برده بود
    برگشتن هامبورگ
    من باز ناراحت شدم دارم خیلی خلاصه میگم
    یه بار اون بحث جدی تر شدن رابطه رو کشید وسط بحث ازدواج و اینا من هم خیلی خوشحال شدم خیلی بحث کردیم و خیلی تفاهم داشتیم
    گفت مادرش هم گفته من پسر خوبی هستم ولی انتخاب با خودته
    من شرایطم خیلی سخته یک سال دیر وارد دانشگاه شدم خوشبختانه تو یکی از رشته های آینده دار درس میکنم دو سال دیگه دارم
    بعدشم تازه برم سره کار و تا کارم بگیره...
    خیلی به هم وابسته شدیم نمیدونم چی شد چطور گذشت الان یک ساله ندیدمش ولی هنوز صحبت میکنیم
    گاهی میگم خدایا کمکم کن چی میشه منم یکی از این جایزه ها ببرم؟ وضع مالیمون بد نیست ولی نه در حدی که بخوابیم بریم آلمان و بیایم و... پدر از پس مخارج ازدواج بر میاد از طرفی من دوست دارم با پول خودم ازدواج کنم
    کمکم کنید تورو خدا اسیر بد چیزی شدم
    سلام

دوست عزیز بهترین فرصت زندگی در خونتون هست. اصلا از دست ندید. میدونید ملت برای گرفتن حتی یک ویزای تحصیلی (فقط اجازه چند ساله برای تحصیل در آلمان) چقدر هزینه میکنند و وقت میگذارند و استرس تحمل می کنند؟

این کار شما اصلا هم از نظر اخلاقی مشکلی نداره. این خانم شما رو دوست دارن و شما هم ایشونو و حتی پیشنهاد ازدواج از طرف ایشان بوده. حالا دست تقدیر هم طوری شده که ایشون آلمان هستند و اگر باهم ازدواج کنید شما هم اقامت آلمان دریافت می کنید. به فکر کار هم نباشد چون ایران بهتر از آلمان نخواهد بود که! آموختن زبان آلمانی رو یاد بگیرید از الان خوبه

و در آخر اینکه نظر خانواده شما در مورد این خانم و یا ازدواج شما و مهاجرت چی هست؟

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز بهترین فرصت زندگی در خونتون هست. اصلا از دست ندید. میدونید ملت برای گرفتن حتی یک ویزای تحصیلی (فقط اجازه چند ساله برای تحصیل در آلمان) چقدر هزینه میکنند و وقت میگذارند و استرس تحمل می کنند؟

این کار شما اصلا هم از نظر اخلاقی مشکلی نداره. این خانم شما رو دوست دارن و شما هم ایشونو و حتی پیشنهاد ازدواج از طرف ایشان بوده. حالا دست تقدیر هم طوری شده که ایشون آلمان هستند و اگر باهم ازدواج کنید شما هم اقامت آلمان دریافت می کنید. به فکر کار هم نباشد چون ایران بهتر از آلمان نخواهد بود که! آموختن زبان آلمانی رو یاد بگیرید از الان خوبه

و در آخر اینکه نظر خانواده شما در مورد این خانم و یا ازدواج شما و مهاجرت چی هست؟
    نظر خونواده ها مثبت هست
    مشکل اینجاست که من هنوز تکلیفم با خودم مشخص نیست
    خواب ندارم نمیدونم
    هنوز خیلی مشکل ها اینجا دارم که باید برطرف کنم نمیدونم

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز ساکن تهران هستید؟
    برای ویزای شنگن یا توریستی که از طریق آژانس های توریستی میتوانید اقدام کنید
    اما برای شرایط اقامت و تحصیل و.. تشریف ببرید سفارت آلمان... بخش فرهنگی سفارت
    آنجا همه سئوالات شما رو پاسخ میدن. این سایت سفارت هستش و شماره های تماس رو داره

Deutsche Botschaft Teheran - صفحه اصلی

برای یادگیری زبان آلمانی در تهران هم موسسه گوته یا انجمن ایرانیان اتریش رو به شما پیشنهاد میکنم
    و اگر خدمت نرفتید باید مبلغ 15 میلیون تومان وثیقه برای ارتش بگذارید تا پاس بگیرید
    ممنون
    ساکن شیراز هستم
    برای سفر با تور هم باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دوستی تلگرامی

نسان در مقطع جوانى داراى خصوصیات و گرایش هاى خاصى است که با دوره هاى دیگر زندگى اش فرق مى کند بلندپروازى، کسب استقلال، هویت طلبى، خودنمایى و جلوه گرى و ...، نمونه هایى از اخلاقیات دوره نوجوانى و جوانى هستند که اگر در بستر درست و مناسب قرار گیرند، انسان را در جهت رسیدن به قله کمال و رشد یارى مى کنند.

دنیاى اینترنت جذاب ترین دنیاى مجازى براى بروز و ظهور این خصلت هاى جوانان است. جوانان بزرگ ترین طیف مخاطبان و فعالان دنیاى اینترنت هستند. نبود محدودیت سنى در اینترنت به جوانان اجازه مى دهد که هر گونه اطلاعاتى را که مى خواهند در اختیار داشته باشند و یا به دیگران بدهند و با توجه به یکى از جنبه هاى اینترنتى، یعنى بى هویتى و گمنامى، جوانان در صحنه اینترنت براى ایفاى هر نقشى، فرصت پیدا مى کنند علاوه بر همه این شرایط، تنهایی روز افزون بشر امروزی و ایجاد مشکل برای همسر یابی چه برای دختران و چه برای پسران، فضای مجازی و اینترنت را تبدیل به یک فرصت برای این امر مهم نموده است.

آغاز ازدواجهای اینترنتی از چت می باشد. کسی که همسر خود را از طریق چت انتخاب می کند انتخابش ابتدا بر اساس گفته های وی است گفته هایی که اصلا معلوم نیست تا چه حد براساس واقع نگری و صداقت است. چون این گفته ها اغلب احساسی و عاطفی است عمدتا طرفین به تناقض گویی ها و یا سخنان غیر واقعی توجه نکرده و پس از گذشت مدتی دچار عشق مجازی شده و به تدریج وارد مرحله بعدی ارتباط می شوند.

پس از مدتی ارتباط از چت روم به ارتباط تلفنی کشیده شده و همچنان طرفین بدون در نظر گرفتن مناسبات واقعی شیفته گفتار و صحبتهای یکدیگر می شوند تا سر انجام قرارهای حضوری رخ می دهد.

در بسیاری از مواقع نخستین جلسات ملاقات برای طرفین شوکه آور است چون طرف مقابل ان چیزی نبوده که در ذهن خود و با رویاپردازی بسیار ساخته است. در اغلب مواقع طرفین از همان ابتدا متوجه عدم تناسبات می شونداما چون از قبل شیفته و دلبسته یکدیگر شده اند پذیرش واقعیت(عدم همتایی) برایشان سخت است چرا که عشق آنها را بی منطق کرده است.

در مواردی عدم تفاهم را درک می کنند اما به علت ترحم، ترس از نفرین، تهدیدات طرف مقابل و .. به مساله ازدواج جدی تر فکر می کنند و روشن است که چنین ازدواجی فرجامی خوش نخواهد داشت.

تکه چهارم پازل: انتخاب همسر در اینترنت آری یا خیر؟
    انتخاب همسر با همه اهمیت و جاذبه ای كه دارد، پیچیده ترین و دشوارترین انتخاب انسان است. از بین مسائل مربوط به ازدواج، ملاك های اصلی همسرگزینی و روش های تشخیص و سنجش ملاك ها، بیش از همه پر ابهام و چالش برانگیزند. ازدواج دو هدف اصلی دارد:

1- آن چه كه برای خود فرد مفید است. یعنی ارضای سالم و پایدار میل جنسی، برخورداری از امنیت روانی، تأمین نیازهای عاطفی، افزایش سطح شادكامی و رضایت از زندگی و در نتیجه رسیدن به خود شكوفایی و كامروایی در زندگی.

2- به دنیا آوردن فرزندان سالم و موفقیت در تربیت شایسته آنها.
    لذا با توجه به ارزش و اهمیتی که انتخاب همسر دارد، نباید با این مقوله بسیار مهم و سرنوشت ساز، سطحی و کوتاه بینانه برخورد نمود بلکه یک جوان باید بداند که هر قدر هم که برای یافتن همسر مناسب، در مضیقه و مشکل است و از تنهایی رنج می برد، دلیل نمی شود که بخواهد از روشهای غیر متعارف در صدد این انتخاب مهم و سرنوشت ساز باشد.

پس با این اوصاف فضای مجازی نباید گزینه اول مجرای انتخاب همسر باشد بلکه این روش، باید راه حل آخر جوانان برای یافتن مورد مناسب در نظر گرفته شود اما منوط بر شرایطی:
    دختر و پسر در ابتدای آشنایی در فضای مجازی رابطه های عاطفی و عاشقانه برقرار نكنند. یعنی اگر با مورد به ظاهر مناسبی در فضای مجازی مواجه شدند ابتدا باید درباره فرد مورد نظر هماهنگیها و تناسبهایی را ، بررسی كنند و مطمئن شوند كه خود و فرد مورد نظرشان به راستی انگیزه، توان و امكانات تشكیل زندگی را دارند. در صورتیكه نتیجه بررسیها مثبت بود، اشكالی ندارد كه حداكثر سه جلسه با او در مكانهای عمومی صحبت و سپس با پدر و مادر یا یكی از خویشاوندان آگاه مشورت كنند(البته کل جریان ملاقاتها و ارتباطات باید با اطلاع خانواده های هر دو طرف باشد).

اگر چنین فرآیندی طی شود، یعنی:
    - شما و طرف مقابل انگیزه و توان ازدواج را داشته باشید؛
    - تناسب و هماهنگی های اولیه و اساسی درباره تان صدق كند؛
    - از همان آغاز آشنایی خانواده را در جریان بگذارید؛
    - با كمك بزرگترها درباره ویژگیهای پنهان طرف مورد علاقه خود تحقیق كنید؛ و
    - از مشورت یک روانشناس آگاه برخوردار شوید، میتوان امیدوار بود با لطف و عنایت خداوند بزرگ در مسیر روشن ازدواجی بالنده و امیدبخش قرارگرفته اید.

فراموش نکنید که:
    ازدواجهای اینترنتی تنها در یک صورت می تواند منطقی باشد ان هم زمانی که صرفا نقش واسطه(معرف) را داشته باشد و دو طرف به شدت مراقب دلبستگی ها و شیدایی ها باشند .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

21. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    ساکن شیراز هستم
    برای سفر با تور هم باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟
    بله در هرصورت باید پایان خدمت یا همان وثیقه 15 میلیونی رو بگذارید.
    این فرصت رو از دست ندهید
    چند وقت قبل آنجا بودم و تصمیم گرفتم با بچه ها آنجا برویم
    سطح زندگی بالا ...
    یک مثال میزنم . در یکی از خیابان ها یک راننده ایرانی با ماشین تصادف کرد. فقط 10 دقیقه طول کشید تا پلیس آمد و یک مترجم ایرانی هم همراهش بود. به همان راننده 4000 یورو دادند گفتند استرس به شما وارد شده و 300 یورو هم جریمه اش کردند .
    کسی که بچه دار میشه تا چندماه یک پرستار از سمت دولت هفته ای یک بار خانه بچه میره و بچه رو حمام میکنه و واکسن های بچه رو میزنه.
    دولت هزینه تمام زندگی و مهد و مدرسه بچه رو تقبل میکنه یعنی صاحب اصلی بچه، دولت هست شما به عنوان پدر یا مادر فقط وظیفه نگهداری بچه رو دارید.
    اگر هر یک از لوازم منزل رو نداشته باشید تلفن میزنید یا نامه میدهی واستون وسیله مورد نظر رو تا دو هفته میفرستند و بیمه و آموزش و درمان و حقوق شهروندی مادام العمر رایگان و....

خلاصه اینکه چنین فرصتی رو از دست ندهید چون اگر حتی با ویزای تحصیلی بخواهید آلمان تشریف ببرید درسته تحصیل رایگان هستش ولی 150 میلیون تومان باید ساپورت مالی داشته باشید چون باید اطمینان پیدا کنند شما حداقل از پس هزینه یک سال زندگی بر می آیید چون هزینه زندگی بالاست.
    موفق باشید

23. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    نسان در مقطع جوانى داراى خصوصیات و گرایش هاى خاصى است که با دوره هاى دیگر زندگى اش فرق مى کند بلندپروازى، کسب استقلال، هویت طلبى، خودنمایى و جلوه گرى و ...، نمونه هایى از اخلاقیات دوره نوجوانى و جوانى هستند که اگر در بستر درست و مناسب قرار گیرند، انسان را در جهت رسیدن به قله کمال و رشد یارى مى کنند.

دنیاى اینترنت جذاب ترین دنیاى مجازى براى بروز و ظهور این خصلت هاى جوانان است. جوانان بزرگ ترین طیف مخاطبان و فعالان دنیاى اینترنت هستند. نبود محدودیت سنى در اینترنت به جوانان اجازه مى دهد که هر گونه اطلاعاتى را که مى خواهند در اختیار داشته باشند و یا به دیگران بدهند و با توجه به یکى از جنبه هاى اینترنتى، یعنى بى هویتى و گمنامى، جوانان در صحنه اینترنت براى ایفاى هر نقشى، فرصت پیدا مى کنند علاوه بر همه این شرایط، تنهایی روز افزون بشر امروزی و ایجاد مشکل برای همسر یابی چه برای دختران و چه برای پسران، فضای مجازی و اینترنت را تبدیل به یک فرصت برای این امر مهم نموده است.

آغاز ازدواجهای اینترنتی از چت می باشد. کسی که همسر خود را از طریق چت انتخاب می کند انتخابش ابتدا بر اساس گفته های وی است گفته هایی که اصلا معلوم نیست تا چه حد براساس واقع نگری و صداقت است. چون این گفته ها اغلب احساسی و عاطفی است عمدتا طرفین به تناقض گویی ها و یا سخنان غیر واقعی توجه نکرده و پس از گذشت مدتی دچار عشق مجازی شده و به تدریج وارد مرحله بعدی ارتباط می شوند.

پس از مدتی ارتباط از چت روم به ارتباط تلفنی کشیده شده و همچنان طرفین بدون در نظر گرفتن مناسبات واقعی شیفته گفتار و صحبتهای یکدیگر می شوند تا سر انجام قرارهای حضوری رخ می دهد.

در بسیاری از مواقع نخستین جلسات ملاقات برای طرفین شوکه آور است چون طرف مقابل ان چیزی نبوده که در ذهن خود و با رویاپردازی بسیار ساخته است. در اغلب مواقع طرفین از همان ابتدا متوجه عدم تناسبات می شونداما چون از قبل شیفته و دلبسته یکدیگر شده اند پذیرش واقعیت(عدم همتایی) برایشان سخت است چرا که عشق آنها را بی منطق کرده است.

در مواردی عدم تفاهم را درک می کنند اما به علت ترحم، ترس از نفرین، تهدیدات طرف مقابل و .. به مساله ازدواج جدی تر فکر می کنند و روشن است که چنین ازدواجی فرجامی خوش نخواهد داشت.

تکه چهارم پازل: انتخاب همسر در اینترنت آری یا خیر؟
    انتخاب همسر با همه اهمیت و جاذبه ای كه دارد، پیچیده ترین و دشوارترین انتخاب انسان است. از بین مسائل مربوط به ازدواج، ملاك های اصلی همسرگزینی و روش های تشخیص و سنجش ملاك ها، بیش از همه پر ابهام و چالش برانگیزند. ازدواج دو هدف اصلی دارد:

1- آن چه كه برای خود فرد مفید است. یعنی ارضای سالم و پایدار میل جنسی، برخورداری از امنیت روانی، تأمین نیازهای عاطفی، افزایش سطح شادكامی و رضایت از زندگی و در نتیجه رسیدن به خود شكوفایی و كامروایی در زندگی.

2- به دنیا آوردن فرزندان سالم و موفقیت در تربیت شایسته آنها.
    لذا با توجه به ارزش و اهمیتی که انتخاب همسر دارد، نباید با این مقوله بسیار مهم و سرنوشت ساز، سطحی و کوتاه بینانه برخورد نمود بلکه یک جوان باید بداند که هر قدر هم که برای یافتن همسر مناسب، در مضیقه و مشکل است و از تنهایی رنج می برد، دلیل نمی شود که بخواهد از روشهای غیر متعارف در صدد این انتخاب مهم و سرنوشت ساز باشد.

پس با این اوصاف فضای مجازی نباید گزینه اول مجرای انتخاب همسر باشد بلکه این روش، باید راه حل آخر جوانان برای یافتن مورد مناسب در نظر گرفته شود اما منوط بر شرایطی:
    دختر و پسر در ابتدای آشنایی در فضای مجازی رابطه های عاطفی و عاشقانه برقرار نكنند. یعنی اگر با مورد به ظاهر مناسبی در فضای مجازی مواجه شدند ابتدا باید درباره فرد مورد نظر هماهنگیها و تناسبهایی را ، بررسی كنند و مطمئن شوند كه خود و فرد مورد نظرشان به راستی انگیزه، توان و امكانات تشكیل زندگی را دارند. در صورتیكه نتیجه بررسیها مثبت بود، اشكالی ندارد كه حداكثر سه جلسه با او در مكانهای عمومی صحبت و سپس با پدر و مادر یا یكی از خویشاوندان آگاه مشورت كنند(البته کل جریان ملاقاتها و ارتباطات باید با اطلاع خانواده های هر دو طرف باشد).

اگر چنین فرآیندی طی شود، یعنی:
    - شما و طرف مقابل انگیزه و توان ازدواج را داشته باشید؛
    - تناسب و هماهنگی های اولیه و اساسی درباره تان صدق كند؛
    - از همان آغاز آشنایی خانواده را در جریان بگذارید؛
    - با كمك بزرگترها درباره ویژگیهای پنهان طرف مورد علاقه خود تحقیق كنید؛ و
    - از مشورت یک روانشناس آگاه برخوردار شوید، میتوان امیدوار بود با لطف و عنایت خداوند بزرگ در مسیر روشن ازدواجی بالنده و امیدبخش قرارگرفته اید.

فراموش نکنید که:
    ازدواجهای اینترنتی تنها در یک صورت می تواند منطقی باشد ان هم زمانی که صرفا نقش واسطه(معرف) را داشته باشد و دو طرف به شدت مراقب دلبستگی ها و شیدایی ها باشند .
    حرف شما درست است بزرگوار علاقه ما به هم بعد از سفر ایشون به ایران شدید شد
    خونواده ها در جریان بودند و به‌خصوص مادرش آدم خیلی منطقی هست من پرسیدم مادرت اجازه میده بریم بیرون روز قلبش با مادرش رفته بودیم گفت آره حالا میدونه من فقط با خوب ها بیرون میرم

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بله در هرصورت باید پایان خدمت یا همان وثیقه 15 میلیونی رو بگذارید.این فرصت رو از دست ندهیدچند وقت قبل آنجا بودم و تصمیم گرفتم با بچه ها آنجا برویمسطح زندگی بالا ... یک مثال میزنم . در یکی از خیابان ها یک راننده ایرانی با ماشین تصادف کرد. فقط 10 دقیقه طول کشید تا پلیس آمد و یک مترجم ایرانی هم همراهش بود. به همان راننده 4000 یورو دادند گفتند استرس به شما وارد شده و 300 یورو هم جریمه اش کردند .کسی که بچه دار میشه تا چندماه یک پرستار از سمت دولت هفته ای یک بار خانه بچه میره و بچه رو حمام میکنه و واکسن های بچه رو میزنه. دولت هزینه تمام زندگی و مهد و مدرسه بچه رو تقبل میکنه یعنی صاحب اصلی بچه، دولت هست شما به عنوان پدر یا مادر فقط وظیفه نگهداری بچه رو دارید.اگر هر یک از لوازم منزل رو نداشته باشید تلفن میزنید یا نامه میدهی واستون وسیله مورد نظر رو تا دو هفته میفرستند و بیمه و آموزش و درمان و حقوق شهروندی مادام العمر رایگان و....خلاصه اینکه چنین فرصتی رو از دست ندهید چون اگر حتی با ویزای تحصیلی بخواهید آلمان تشریف ببرید درسته تحصیل رایگان هستش ولی 150 میلیون تومان باید ساپورت مالی داشته باشید چون باید اطمینان پیدا کنند شما حداقل از پس هزینه یک سال زندگی بر می آیید چون هزینه زندگی بالاست.موفق باشید
    ممنون استادیعنی هزینه زندگی در مثلا هامبورگ سالیانه 150 میلیون تومان میباشد؟از این چیزا زیاد شنیده بودم یکی از اقوام رفته بود البته با پناهندگی اونا میدونستن اینا بچه دارن براشون هرروز شیر میزاشنن دم درا

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

حتما صبح سه شنبه با یه مشاور مهاجرت مشورت کنید به نظرم فرصت خیلی خوبی دارید

و اینکه نظر خانوادتون چیه؟

27. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35459
    تشکـر
    10
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    حتما صبح سه شنبه با یه مشاور مهاجرت مشورت کنید به نظرم فرصت خیلی خوبی داریدو اینکه نظر خانوادتون چیه؟
    البتههمه همین رو میگن اما قصد من ازدواج و داشتن یه زندگی خوبه نه مهاجرت

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خب شما باید اول با قوانین آلمان آشنایی کامل پیدا کنی تا بعد به ازدواج برسه

30. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

ممنون استادیعنی هزینه زندگی در مثلا هامبورگ سالیانه 150 میلیون تومان میباشد؟از این چیزا زیاد شنیده بودم یکی از اقوام رفته بود البته با پناهندگی اونا میدونستن اینا بچه دارن براشون هرروز شیر میزاشنن دم درا

دوست عزیز من استاد نیستم
    میزان هزینه شما برای مهاجرت بستگی به نوع مهاجرت شما دارد
    شما از چهار طریق میتوانید آنجا بروید.
    1- ازدواج
    2-تحصیلی
    3-سرمایه گذاری
    4-پناهندگی

شرایط هرکدام متفاوت هستش. بایست ابتدا روش سفر رو مشخص کنید و نسبت به آن هزینه ها رو بسنجید.
    کسی که با ویزای تحصیلی مهاجرت میکنه اجازه کار کردن نداره و باید برای مسکن و خوراک و درمان و... هزینه کنه. نوع مسکن هم مهمه سوییت باشه یا آپارتمان و...
    ولی یک زندگی دانشجویی تک نفره با سوییت وحداقل هزینه پایین حداقل ماهیانه 1000 یورو هستش حدود 5 میلیون تومان.باز شهرهایی مثل مونیخ و فرانکفورت به نسبت گرانتر از این هستند.

برای سرمایه گذاری هم باید تا زمانی که اقامت رو میگیرید هزینه های شخصی رو تقبل کنید اون هم بستگی به نوع خرج شما داره چون شخصی هست.
    از طریق ازدواج، شما بعد از اقامت شهروند محسوب هستید و امکانات یک شهروند رو مثل بقیه دریافت میکنید.
    پناهندگی یک مقدار سخت میشه ولی اگر آنجا باشید مکان و هزینه ماهیانه و درمان رو برای شما متقبل میشوند.

در کل اجازه نمیدن کسی در خیابان باشه که بخواهد از زور بی پناهی یا گرسنگی یا هر چیزی دست به دزدی و خلاف بزنه.این رو بطور کلی عرض میکنم.
    باید با یک وکیل صحبت کنید و اطلاعات دقیق تری رو بگیرید من فقط اطلاعاتی رو که شخصا داشتم خدمت شما عرض کردم.
    ویرایش توسط siavash_en : 06-04-2017 در ساعت 01:54 PM

32. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)