نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ...روابط اجتماعی قبل ازدواج...

636
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

...روابط اجتماعی قبل ازدواج...

سلام سوالم از خانما هستش چقدر واستون روابط اجتماعی اون پسری که میاد خواستگاریتون مهم هستش با خانمها

به طور مثال پسری میاد خواستگاریتون با این شرایط

تاحالا دوست دختر نداشته ولی دوست اجتماعی دختر زیاد داشته یعنی بر فرض تو دانشگاه رابطه نرمال اجتماعی داشته با خانما یا تو محیط کار رابطه نرمال و صمیمانه رسمی داشته باخانما بگو بخند ولی با حفظ حدود.حتی چندین بار با خانمایی بیرون رفته و شام خورده به صورت 2 دو نفره ولی با حفظ حرمت ها

آیا این آدم از نظر شما اگه بخواید فقط و فقط بر اساس روابط دختر پسرانه این آدم را بررسی کنید آیا به عنوان یه انسان پاک اونو قبول میکنید یا خیر؟

آقایون هم این سوالو جواب بدن میرید خواستگاری دختری که دوست پسر نداشته ولی دوست اجتماعی پسر زیاد داشته الی آخر

کلان آقایون و خانما اگه فقط در این زمینه بخواید اون فرد را قضاوت کنید چجور دیدی بهش پیدا میکنید؟
    ویرایش توسط sam127 : 04-10-2017 در ساعت 07:09 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : ...روابط اجتماعی قبل ازدواج...

سلام

پاک بدین معنی نیست که حتماً فرد باید رابطه جنسی داشته باشه ، همین ها هم به نوعی ناپاکی است
    حال چون در جامعه ای طبیعی و سنت شده دلیل بر درست بودن نیست .
    به عنوان یک فرد مذهبی اینجور روابط صمیمی که گفتی را قبول ندارم ، اما اینکه ارتباط در حد یک همکلاسی و یا یک استاد و شاگرد اونم هدف دار و کاملاً رسمی را به نظرم اشکال نداره .
    امام صادق (علیه السلام) میفرماید: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه – که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید.

حالا هر کس نظری داره خودش میدونه ، ما دین اینجور روابط را نهی کرده . ( با پیشرفت علم و جامعه و زمان هم انسان بودن تغییری نمیکنه )

سام احساس میکنم میخوای ازدواج کنی درگیر اینجور موضوعات شدی و ذهنت رو مشغول کرده ،
    دوستانه میگم به جامعه نگاه نکن چجوریه ، مسیری که خدا بهت گفته را برای ازدواج برو تو زندگی موفق میشی ،
    به سنت پیامبر ازدواج کن ، ازدواج های الان فقط نوع عقدشون به سنت پیامبره ، نه آشنایی نه حتی مهریه نه جشن نه حتی زندگی مشترک و... ، بزار بقیه هرچی هم میخوان بهت بگن .

پیامبر خدا محمد مصطفی(که درود خدا بر او باد) در روایتی فرمود: روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند. مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد، کودکانشان پلید و گستاخ و بی ادب و زنانشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آنها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن کردن و مایه بیچارگی و ننگ است. در آن هنگام خداوند، آنان را از باران به هنگام، محروم سازد و در وقت نامناسب بر آنها ببارد.

3. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

پاک بدین معنی نیست که حتماً فرد باید رابطه جنسی داشته باشه ، همین ها هم به نوعی ناپاکی است
    حال چون در جامعه ای طبیعی و سنت شده دلیل بر درست بودن نیست .
    به عنوان یک فرد مذهبی اینجور روابط صمیمی که گفتی را قبول ندارم ، اما اینکه ارتباط در حد یک همکلاسی و یا یک استاد و شاگرد اونم هدف دار و کاملاً رسمی را به نظرم اشکال نداره .
    امام صادق (علیه السلام) میفرماید: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه – که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید.

حالا هر کس نظری داره خودش میدونه ، ما دین اینجور روابط را نهی کرده . ( با پیشرفت علم و جامعه و زمان هم انسان بودن تغییری نمیکنه )

سام احساس میکنم میخوای ازدواج کنی درگیر اینجور موضوعات شدی و ذهنت رو مشغول کرده ،
    دوستانه میگم به جامعه نگاه نکن چجوریه ، مسیری که خدا بهت گفته را برای ازدواج برو تو زندگی موفق میشی ،
    به سنت پیامبر ازدواج کن ، ازدواج های الان فقط نوع عقدشون به سنت پیامبره ، نه آشنایی نه حتی مهریه نه جشن نه حتی زندگی مشترک و... ، بزار بقیه هرچی هم میخوان بهت بگن .

پیامبر خدا محمد مصطفی(که درود خدا بر او باد) در روایتی فرمود: روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص حیله گر در نزد مردم، با شخصیت و وزین خوانده شوند. مومن در نزد آنان حقیر و بی مقدار می شود و فاسق به پیش آنها محترم و ارجمند باشد، کودکانشان پلید و گستاخ و بی ادب و زنانشان بی باک و بی شرم و بی حیا شوند، پناه بردن به آنها خواری و اعتماد به آنان ذلت و درخواست چیزی از آنها نمودن، جامه درویشی به تن کردن و مایه بیچارگی و ننگ است. در آن هنگام خداوند، آنان را از باران به هنگام، محروم سازد و در وقت نامناسب بر آنها ببارد.

ممنون ولی اصلا هدفم ازدواج نیست و فقط حالت یه سوال داره که ذهنمو مشغول کرده من خیلی وقته به شدت سرد شدم از ازدواج و به شدت دنبال هدفهای دیگم هستم که تکمیل کننده منه ولی در کل ممنون بابت راهنمایی و البته نظرت

5. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34325
    تشکـر
    0
    تشکر شده 16 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط من 87 : 04-10-2017 در ساعت 10:06 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام این مسئله برای خود من خیلی مهمه.به نظرم صمیمیت فقط مختص به دو همسر هست نه با فرد دیگه.در روابط اجتماعی مثل محیط کاری دانشگاه و...هم برخورد با افراد خیلی رسمی و در چهارچوب معین باشه.
    البته اینم بگم تبادل نظر (نه در حد صمیمیت) بستگی به ظرفیت اون محیط یا افرادش هم داره. در یک محیط سالم افراد راحت میتونن تبادل نظر کنن و این امر مفید واقع بشه.اما الان ظرفیت ادما در حدی شده که به جا آوردن ادب هم کار سختی شده.مردم طوری شدن که از همه چی سریع برداشت های اشتباه میکنن .به خاطر همین من خودم تو محیط های اجتماعی نه به همکلاسیام سلام میکنم نه حرفی میزنم.در مورد همسرم هم همین نظر رو دارم.
    پسر و دخترای زیادی هستن که حتی دست از سر متاهل ها هم برنمیدارن!!به خاطر همین رسمی بودن در محیط های اجتماعی خیلی مهمه .

8. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34360
    تشکـر
    42
    تشکر شده 54 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    8

متاسفانه تو محیط کار میبینم خانوم شوهر دار با یه بچه چنان بگو بخندی راه میندازه با مرد ها و یا برعکس آقا با خانوم و به خیال خودشون در حده همکاره ولی نیست
    بعضی اوقات میریزم بهم و میگم برم به اون خانوم بگم اگه شوهرت اینجا بود بازم اینجوری بگو بخند میکردی با این به اصطلاح همکارات.
    ما مردها هم بین خودمون انواع حرف های نابجا رو به این جور خانوم ها نسبت میدیم همین همکارهارو میگم.
    ببخشید هرزه بوذن به این نیست که فقط نری بغله یکی دیگه بخوابی نه
    همین که تو هر محیطی نسبت به برقراری ارتباط و بگو و بخند و شوخی های ریز و درشت بی تفاوت باشی و شوهر و مرد نامحرم فرقی برات نکنه هرزه ای
    روی حرفم هم خانوماست و هم آقایون.

در پناه یکی که همیشه هست

10. کاربران زیر از sajjadebr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

این موضوع به نظر من خیلی پیچیده هستش، یعنی اصلا نمیشه هیچ جوریه هیچ چیزی از رفتار ادما برداشت کرد. بحث در باره این موضوع همیشه دو مدل آدم درگیرش هستن، اونایی که توی محیط کار و دانشگاه آدم های منزوی بودن و نتونستن با همکلاسی/همکارای خودشون ارتباطی داشته باشن و سرخورده شدن و این جور معاشرت ها رو از بیخ و بن مردود میبینن یه عده هم که از لحاظ اجتماعی توانایی ارتباط برقرار کردن رو خوب بلدن و میتونن با اطرافیان ارتباط برقرار کنن و استفاده هایی که از این ارتباطا میشه رو ببرن که اینا این جور روابط رو عادی میدونن.

من خودم از اون دسته آدم هایی هستم که توی محیط کار خوب با بقیه ارتباط دارم و توی دانشگاه از اون مدلا بودم که تا دو سه سال اول خیلی ها اسمم رو هم حتی نمیدونستن.

همه چیز بر میگرده به درون اون شخص که خودش چطور دیدی و هدفی داره نسبت به این ارتباط ها.

متاسفانه جامعه و ادمهای درونش اکثرا مریض هستن و به محض اینکه یه نفر باهات صمیمی بشه فکر میکنن بهت نظر داره یا یه چیزی ته دلش هست که این قضیه رو هیچ کسی غیر از خود اون شخص نمیتونه بگه، ولی اطرافیان هر جور که دلشون میخواد برداشت میکنن و نسخه میپیچن.
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

12. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)