نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: روش خواستگاری دختر از پسر

10884
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18685
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

روش خواستگاری دختر از پسر

اگه دختری از آقایی خوشش بیاد باید چیکار کنه برای ازدواج که هم خواستگاری نکرده باشه و هم طرف را برای خاستگاری تشویق کرده باشه؟

سلام خدمت مشاور محترم

یک راهنمایی و کمک ضروری احتیاج داشتم .ذهنمو مشغول کرده .این شد که سر از این سایت در آووردم...ممنون میشم کمکم کنین
    مدتیه حدودا دو هفتست 2 محیط کاری با آقایی آشنا شدم البته محیط کار که نیست یه جورایی مثله کلاس آموزش ضمن خدمت میمونه.این آقا هم مجردن و هم مثله من با انگیزه برای کارشون و ادامه ی زندگی...و رنج سنیشون هم تو مایه های خودمه .دقیقا نمیدونم.شاید یکی دو سال بزرگتر..خودم هم 24 سال دارم
    من به ایشون احساس خوبی دارم ،آیا تو علم روانشناسی و تجربه راهکارهایی برای جذب این آقا به سمت خودم البته برای ازدواج وجود داره؟چه کارهایی باید انجام بدم؟
    این موضوع واقعا ذهنمو مشغول کرده.دوست ندارم بش فکرکنم ولی خب نمیتونم آدم فوق العاده احساسی و گرمی هستم و با توجه به مجرد بودنم و نبودن هیچ جنس مخالفه دیگه ای تو زندگیم،این موضوع برام تشدید میشه.البته این نیست که چون مجردم و احساسی،اختیار و کنترلمو ازدست بدم و دنبال ازدواج کردن و پیدا کردنه کیس باشم...ولی خب وقتی این کلاسو که در مسیر زندگیم قرار داشت ثبت نام کردم حتی نمیدونستم کلاس مختلطه!واتفاقی با این قضیه برخورد کردم...و بالاخره ایشون هم میتونن موردی تو زندگیم باشم و من بارها دیدم دخترها و پسرها با انجام راهکارهایی تونستن نظره طرفه مورد نظرشونو به خودشون جلب کنن.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

2. کاربران زیر از سارا1111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18685
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اگه دختری از آقایی خوشش بیاد باید چیکار کنه برای ازدواج ؟

فکر کنم ،یه توضیحیم راجع به خودم بد نیست ..

من خاستگار زیاد دارم،البته نمیگم خیلی زیاد.عین هر دختر معمولیه دیگه ای خاستگارایه خودمو دارم تو هر رنج و شرایطی داشتم
    ولی خب هیچ کدوم با معیارهای من نمیخوند و همچنان هم نمیخونه
    اصلن هم آدم پر توقعی نیستم...چه بسا خاستگارایی داشتم که واقعا شرایطه خیلی خوبی داشتند ولی نتونستم قبول کنم
    من برای یه ازدواجه خیلی خوب و ایده آل برایه خودم فقط سه تا معیار دارم
    یکی اینکه معدل ظاهر و اخلاق طرف به دلم بشینه
    دوم مسیولیت پذیر باشه و سوم ارتباط خوب و محکم با خانوادش داشته باشه
    همین.......................................... .....!
    و ذره ای نه پول،نه شغل ،ن موقعیت اجتماعی ،نه قد و نه هیچ چیزه دیگه ای برام اهمیت نداره........................................ به نظره خودم که این توقع خیلی کمیه
    و اما خواستگارایه من هیچ وقت نتونستن جمع معیارهامو با هم داشته باشن و با توجه به کمینه بودنه معیارهام واقعا نمیتونم از هیچکدوم از معیارهامو بزنم در حالی که مثلا اگه از بیرون یه نفر به ویژگیه خستگارام نگاه کنه،فکر میکنه من چرا ردشون کردم
    چون طرف پول داشته کار خونه ماشین ولی چه فایده مسیولیت پذیر نبوده یا قیافش به دلم نشسته هرچند بقیه گفتند ظاهرش خوبه یا بعد از ازدواج عشق به وجود میاد !ولی حتی ذره ای به دله من نشسته
    گاهی خودمو مجبور کردم که به یکی بله بگم و گفتم خدا کمکم میکنه ولی واقعا الان خوشحالم که اینکارو نکردم،
    واقعا آدمه سختگیری تو ظاهر هم نیستم ،خیلی ساده یه نفر به دلم میشینه مثله همین کیسی که راجع بش صحبت کردم ولی وقتی از یه نفر خوشم نیاد و به دلم نشینه ،دیگه نمیشینه و کاری هم ندارم خوشگله بلنده پولداره یا هر چی
    و وقتی هم یکی به دلم بشینه دیگه میشینه و کاری هم ندارم کوتاهه چاقه یا هر چی
    مثله همین آقا که قده خیلی کوتاهی داره،ولی خب به دلم نشسته دیگه،چیکار کنم؟
    حالا با این شرایط من چیکار کنم؟آیا بشینم و همینجوری خاستگارایه سنتیمو قبول کنم تا بالاخره یکی با شرایطه من جور دربیاد!در صورتی که من خیلی وقته خواستگار راه میدم و تو این مدت اتفاق نیوفتاده!
    یا بشینم مثله گذشته دعا کنم خداوند چنین آدمیو برام قرار بده؟
    گاهی فکر میکنم خب شاید نتیجه ی دعاهای من امثاله این آقاست که خداناخاسته در مسیرم قرار میده...نمیدونم
    الان با این شرایطی که توضیح دادم وظیفه ی من چیه؟با توجه به اینکه ازدواج تو این سنو دوست دارم و بش نیاز دارم...البته محتاج بش نیستم و قطعا میتونم به کمک خدا مجرد هم زندگی کنم..
    ولی با خودم و با خدایه خودم فکر میکنم وقتی میتونم با این توقعاته منطقیم خوشبخت تر زندگی کنم چرا شرایطش برام جور نمیشه!چون مسلما زندگیه عاشقانه در کناره همسر خیلی قشنگتر از مجرد بودنه،
    باورتون نمیشه من خاستگاری داشتم که در مخیلمم نمی گنجیده خانوادش از من خاستگاری کنن به لحاظ موقعیت اجتماعی ...یعنی خودمو در حد اون نمیدونستم و اونو بالاتر ولی به دلایل بالا نمیتونستم قبولش کنم اونوقت به خدا میگم قوربونت برم این همه معادله چیدی اینا منو پیدا کنن و از من خاستگاری کنن به جاش یه دو دو تا 4 تا میکردی کافی بود تا همین که هم با معیارهای من جوره هم تو بیاد سراغم...
    خیل زیادی حرف زدم
    واقعا ببخشید
    یه ذره وسطش درد ودل بود ولی خب دونستنش فکر کنم نیاز بود برای اینکه بتونین راحت تر کمکم کنین
    مرثی منتظره جوابتونم

4. کاربران زیر از سارا1111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

کار سختی نیست. یکی دو بار برین جلو درباره کلاس و چیزایی که یاد
    میگیرین با ایشون صحبت کنید. کافیه این دیواری که بینتون هست
    بردارین. یه جورایی یه صمیمیتی ایجاد کنید. بعدش بکشین عقب.
    ایشون متوجه منظور شما میشه و خودش ترغیب میشه که به شما نزدیک تر
    بشه. فقط مواظب باشین بیش از حد اشتیاق نشون ندید. نباید چون خودتون
    این رابطه رو شروع کردین سرتون منت بذاره. همیشه مواظب باشید. برای
    خودتون مرزهایی داشته باشید و از اونا جلو تر نرید.

6. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : روش خواستگاری دختر از پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا1111 نمایش پست ها
    سلام خدمت مشاور محترم
    یک راهنمایی و کمک ضروری احتیاج داشتم .ذهنمو مشغول کرده .این شد که سر از این سایت در آووردم...ممنون میشم کمکم کنین
    مدتیه حدودا دو هفتست 2 محیط کاری با آقایی آشنا شدم البته محیط کار که نیست یه جورایی مثله کلاس آموزش ضمن خدمت میمونه.این آقا هم مجردن و هم مثله من با انگیزه برای کارشون و ادامه ی زندگی...و رنج سنیشون هم تو مایه های خودمه .دقیقا نمیدونم.شاید یکی دو سال بزرگتر..خودم هم 24 سال دارم
    من به ایشون احساس خوبی دارم ،آیا تو علم روانشناسی و تجربه راهکارهایی برای جذب این آقا به سمت خودم البته برای ازدواج وجود داره؟چه کارهایی باید انجام بدم؟
    این موضوع واقعا ذهنمو مشغول کرده.دوست ندارم بش فکرکنم ولی خب نمیتونم آدم فوق العاده احساسی و گرمی هستم و با توجه به مجرد بودنم و نبودن هیچ جنس مخالفه دیگه ای تو زندگیم،این موضوع برام تشدید میشه.البته این نیست که چون مجردم و احساسی،اختیار و کنترلمو ازدست بدم و دنبال ازدواج کردن و پیدا کردنه کیس باشم...ولی خب وقتی این کلاسو که در مسیر زندگیم قرار داشت ثبت نام کردم حتی نمیدونستم کلاس مختلطه!واتفاقی با این قضیه برخورد کردم...و بالاخره ایشون هم میتونن موردی تو زندگیم باشم و من بارها دیدم دخترها و پسرها با انجام راهکارهایی تونستن نظره طرفه مورد نظرشونو به خودشون جلب کنن.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

در حوزه انتخاب، بدون هیچ شک و تردید، زنان و دختران حق انتخاب دارند و معمولا در بیشتر موارد، وقتی کسی به خواستگاری آنها می آید، می توانند در مورد آن فرد تحقیق کنند و پس از تحقیقات لازم انتخاب کنند؛ یعنی جواب آری یا نه بگویند.

انتخاب شرعا و قانونا حق طبیعی زنان در مورد همسر آینده شان است و از لحاظ عرفی هم در حال حاضر در اغلب مناطق کشور ما تقریبا همین طور عمل می شود؛ مگر در موارد بسیار نادری که ممکن است خانواده ای از روی تعصب، فردی را به دختر تحمیل کند. اما مسئله خواستگاری گرچه مقدمه یک انتخاب است، ولی بیشتر شبیه به پیشنهاد است؛ یعنی آنچه در فرآیند خواستگاری رخ می دهد، این است که از طرف خانواده پسر یا از طرف خود پسر به خواستگاری دختر می روند و در واقع پیشنهاد ازدواج با دختر را مطرح می کنند و دختر حق دارد انتخاب کند و جواب مثبت دهد و همچنین حق دارد رد کند و جواب منفی بدهد.

خواستگاری زن از مرد، یک مساله فرهنگی است و در قانون و شرع محدودیتی برای آن ذکر نشده اما در عرف، این زنان هستند که باید مورد خواستگاری قرار گیرند. در آیات قرآنی به این نکته توجه داده شده است که در عقد زناشویی، اصلی*ترین مرجع تصمیم گیرنده زن و شوهر هستند و این مطلب به رغم محدودیت*هایی که برای زنان مطرح بوده، جالب توجه است.

آیه 230 سوره بقره نکاح را به زن نسبت می*دهد و تحقق آن را به اراده او می*داند. از داستان حضرت شعیب(ع) و موسی(ع) در قرآن استفاده می*شود که خواستگاری از سوی خانواده دختر (و نه صرفا دختر) نیز صورت می*پذیرد.

در این گونه مسائل که هم احتمال دریافت پاسخ منفی و یا مثبت وجود دارد، باید با درایت خاصی عمل شود و در صورت لزوم باید با افراد کارشناس و مجرب مشورت شود و در مرحله بعد از واسطه استفاده شود؛ واسطه ای که از نظر تعهد، دلسوزی و رازداری مورد اعتماد باشد

در بعضی از کشورها مانند هندوستان مرسوم است که خانواده دختر به خانواده پسر پیشنهاد ازدواج می کند و خواستگاری بیشتر از سوی خانواده دختر مطرح می شود. در چنین فرهنگ هایی، خواستگاری زن از مرد از قدر و منزلت زن نمی کاهد و او را در چشم مرد کوچک نمی کند و حتی اگر جواب از طرف خانواده مرد منفی باشد، موجب سرشکستگی خانواده دختر نمی شود و نیز از نظر روانی، برای دختر آسیب زا نیست.

اما در کشورهایی مثل کشور ما که چنین فرهنگی وجود ندارد و فرهنگ خواستگاری دقیقا برعکس است، خواستگاری مستقیم زن از مرد، مطلوب نیست و عوارضی دارد که در نهایت از نظر روانی و شخصیتی و حیثیت اجتماعی و خانوادگی به ضرر زن تمام می شود؛ به ویژه اگر زن در این رابطه پاسخ منفی دریافت کند؛ زیرا زنان از نظر عاطفی و هیجانی در عین حال که در سطح بالاتری از جنس مخالف هستند، اما شکنندگی آنها نیز به همین میزان از نظر عاطفی بیشتر از مردان است.

بنابراین در این گونه مسائل که هم احتمال دریافت پاسخ منفی و یا مثبت وجود دارد، باید با درایت خاصی عمل شود و در صورت لزوم باید با افراد کارشناس و مجرب مشورت شود و در مرحله بعد از واسطه استفاده شود؛ واسطه ای که از نظر تعهد، دلسوزی و رازداری مورد اعتماد باشد تا به صورت کاملا محرمانه کار را پیگیری کند و با مهارت و کیاست خاصی، فرد مورد نظر را تشویق و ترغیب کند و بعد از این که آمادگی ازدواج در او ایجاد شد، به او جهت بدهد و او را به خواستگاری دختر هدایت کند.

با این شیوه، هم دختر از حق انتخاب خود به خوبی استفاده کرده است و هم با واسطه و به صورت غیر مستقیم از فرد مورد نظر خواستگاری کرده و هم از آسیب های خواستگاری مستقیم در امان مانده است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18685
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Way نمایش پست ها
    کار سختی نیست. یکی دو بار برین جلو درباره کلاس و چیزایی که یاد
    میگیرین با ایشون صحبت کنید. کافیه این دیواری که بینتون هست
    بردارین. یه جورایی یه صمیمیتی ایجاد کنید. بعدش بکشین عقب.
    ایشون متوجه منظور شما میشه و خودش ترغیب میشه که به شما نزدیک تر
    بشه. فقط مواظب باشین بیش از حد اشتیاق نشون ندید. نباید چون خودتون
    این رابطه رو شروع کردین سرتون منت بذاره. همیشه مواظب باشید. برای
    خودتون مرزهایی داشته باشید و از اونا جلو تر نرید.
    مرثی ولی میشه بیشتر توضیح بدین...دقیقا باید چیکار کنم؟راستش من تو این جلسه خیلی خوب با بچه ها ارتباط برقرار کردم..البته با همه تویه رنج ارتباط دارم و نمیدونم باید چجوری رفتارمو با ایشون متمایز کنم که زشت هم نباشه؟

10. کاربران زیر از سارا1111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا1111 نمایش پست ها
    مرثی ولی میشه بیشتر توضیح بدین...دقیقا باید چیکار کنم؟راستش من تو این جلسه خیلی خوب با بچه ها ارتباط برقرار کردم..البته با همه تویه رنج ارتباط دارم و نمیدونم باید چجوری رفتارمو با ایشون متمایز کنم که زشت هم نباشه؟
    در هر سطحی که با بقیه هستید، در مقابل ایشون یک سطح برین
    بالاتر. مثلا با بقیه اگه در حد یه سلام و احوال پرسی حرف می زنید، با ایشون
    یکی دو دقیقه حرف بزنید. تعامل تون رو با ایشون بیش تر کنید. مثلا در مورد
    یک چیزی ازش کمک بخواین. تو دانشگاه که جزوه همیشه حلال مشکلاته!
    تو کلاس شما هم حتما میشه زمینه ای برای کمک گرفتن پیدا کرد. اگه فقط
    یکی دو بار این کارو بکنید زشت نیست. مطمئن باشید ایشون خودش می فهمه
    منظور شما چیه. دیگه بستگی به خودش داره بیاد قدم جلو بذاره یا نه.
    ویرایش توسط Blue Way : 07-07-2015 در ساعت 12:54 AM

12. 2 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

به هیچ عنوان به صلاح شما نیست که از ایشون خواستگاری و یا حتی پیشنهاد بدید.

زیرا در پیشنهاد احتمال این وجود دارد جواب نه بشنوید و این جواب میتواند طبعات خیلی مخربی داشته باشد.

زیرا این جواب احتمال دارد عواطف شما رو تحت تاثیر بذاره و از درون شما رو نابود کنه.

اما با رفتار هایی میتونید علاقه تون رو به ایشون نشون بدید و با گرا هایی که به ایشون میدید ، ایشون رو متوجه کنید که علاقه ای بهشون دارید.

14. کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18685
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdianshakib نمایش پست ها
    سلام.

به هیچ عنوان به صلاح شما نیست که از ایشون خواستگاری و یا حتی پیشنهاد بدید.

زیرا در پیشنهاد احتمال این وجود دارد جواب نه بشنوید و این جواب میتواند طبعات خیلی مخربی داشته باشد.

زیرا این جواب احتمال دارد عواطف شما رو تحت تاثیر بذاره و از درون شما رو نابود کنه.

اما با رفتار هایی میتونید علاقه تون رو به ایشون نشون بدید و با گرا هایی که به ایشون میدید ، ایشون رو متوجه کنید که علاقه ای بهشون دارید.
    ببخشید ولی پسته مو کامل خوندید؟اولی و دومی تو همین قسمت!من هم دقیقا منظورم همین بود همین جمله ی آخری که گفتین....و به هیچ وجه قصده خاستگاری یا هیچ پیشنهادی رو ندارم و نخاهم داشت...
    اما انگار چون موضوعه پستمو عوض کردند،اینطوری برداشت میشه ...
    موضوعی که خودم انتخاب کرده بودم این بود:اگه دختری از آقایی خوشش بیاد باید چیکار کنه برای ازدواج که هم خواستگاری نکرده باشه و هم طرف را برای خاستگاری تشویق کرده باشه؟
    اما متاسفانه موضوعمو کردند:روش خاستگاری دختر از پسر !
    من دقیقا سوالم اینه که به چه شیوه هایی به قوله شما میشه گراهایی به ایشون نشون داد؟

16. کاربران زیر از سارا1111 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32097
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر بنده که خواستگاری دختر از پسر اشتباهه مقاله زیر را قبل از هر گونه اقدامی مطالعه کنید و عواقبش را هم در نظر بگیرید
    چرا دخترها نباید خواستگاری کنند
    ویرایش توسط mehr-dad : 04-03-2017 در ساعت 04:48 PM
    امضای ایشان

18. کاربران زیر از mehr-dad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام بنظر من که درست نیست یه خانم از یه آقا خواستگاری کنه چون اگه جواب منفی بشنوه میدونی چقدر تو روحیه تون اثر بد میزاره و چقدر ممکنه از نظر شخصیتی خرد بشید
    اگه هم مثبت بشنوید ممکنه خدای نکرده توی زندگی اگه طرف تون بی جنبه باشه با هر دعوایی به روتون بیاره و شما رو خجالت زده کنه .

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

بعضی چیزا درست در واقعیت مشکل نداشته باشه ولی جامعه عرف وقتی از اول بشریت به این روال پیش رفته که پسر باید بره خاستگاری دختر و دیگه جا افتاده و اگر کسی خلاف عرف عمل کنه جواب منفی بشنوه خیلی صدمه میبینه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

21. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر زندگی نمایش پست ها
    سلام بنظر من که درست نیست یه خانم از یه آقا خواستگاری کنه چون اگه جواب منفی بشنوه میدونی چقدر تو روحیه تون اثر بد میزاره و چقدر ممکنه از نظر شخصیتی خرد بشید
    اگه هم مثبت بشنوید ممکنه خدای نکرده توی زندگی اگه طرف تون بی جنبه باشه با هر دعوایی به روتون بیاره و شما رو خجالت زده کنه .
    این تعصباتو کناربذاریم..درسته دخترا ازلحاظ عاطفی شکننده تراز پسراهستن و ممکنه تو روحیشون تاثیربذاره
    ولی خب بعضی وقتا ریسک کردن تو زندگی لازمه
    من خودم دخترم ولی اگه یه شخص با شرایط ایده الم ببینم که ارزششو داره و عاشقش باشم و واقعا مرد باشه تاکید میکنم مررررد!!

حاضرم بهش پیشنهاد ازدواج بدم ......حتی اگه جوابش منفی باشه
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

23. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)