نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سردرگمی در انتخاب

727
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37240
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در انتخاب

22 سالمه. 9 سال پیش با پسر همسایمون آشنا شدم.یک سال از خودم بزرگتره.همون موقع خیلی هوامو داشت و بیشتر از بقیه دخترها بهم اهمیت میداد و من هم واقعا دوسش داشتم.تا اینکه از هم دور شدیم البته فقط از نظر اینکه باهم کاری نداشتیم و حتی تو کوچه هم نمیدیدمش تقریبا هیچ خبری نداشتیم از هم.البته با خواهرم خیلی صمیمی بود و من گهگاهی میفهمیدم با هم بیرون میرن و خواهرم رو مثل خواهرش میدونست.تا اینکه تقریبا یک سالو نیم پیش خواهرم یه گروه ساخت که من و خواهرم و اون تو گروه عضو بودیم.همین باعث شد خیلی باهم صحبت کنیم.از هر چیزی....بعد از چندماه تو همون گروه گفت که یبار بریم کافی شاپ...و منم رفتم چون همچنان اون حس بچگی تو دلم زنده بود و میخواستم هرطور شده غرور بیجای بچگیمو جبران کنم. تو کافه فقط و فقط از دانشگاهو روابط بین دوستاشو یه سری خاطراتمون حرف زدیم و هیچ حرف احساساتی بینمون ردو بدل نشد.فقط فهمیدم که با کسی رابطه نداره و اونم فهمید که من باکسی رابطه ندارم.بعد از اون قرار تب من تند تر شد،یجوری که دیگه نمیتونم به هیچ وجه پاکش کنم از ذهنم و قلبم.شناخت کافی ازش ندارم چون حدود 6 سال تو زندگیم نبوده ولی یه حسی نسبت بهش تو قلبمه،و چیزیکه نمیذاره فراموشش کنم اینکه گاهی اوقات یه حرفایی میزنه و یه کارایی میکنه که من نتونم فراموشش کنم...و اینکه منو سردرگمم کرده اینکه گاهی دوماه میره و پیداش نیس و هیچ حرفی نمیزنه....من بخاطرش دارم همه کساییکه وارد زندگیم میشنو رد میکنم.نه اینکه فقط اونو بخوام نه،فقط تا چیزی دلمو آروم نکنه که اون بدردم نمیخوره نمیتونم کنار بزارمش.واقعا سردرگمم...منظور هیچ کدوم از کاراشو نمیفهمم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37224
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سردرگمی در انتخاب

اگه میتونین با خواهرتون هم راجب این موضوع صحبت کنین اولا که به خاطر دوستیشون ممکنه تجربه ای داشته باشه دوما که ممکنه ایشون خواهرتونو دوس داشته باشن و شما یه ابزاربرای انتقامی از خواهرتون باشید حتما از طریق یه نفر مطمین بشین تصمیمشون چیه شاید پیش شما نتونه چیزی بگه ویا شما پیشش کوچیک بشید اگه واقعا دوسش دارین وتصمیمتون جدیه اینکارو بکنید امیدوارم حرفام به دردتون بخوره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سردرگمی در انتخاب

سردرگمی در انتخاب

برقراری رابطه برای هر فرد فارغ از هدف اصی مستلزم رعایت یکی سری اصول است که با گذشت زمان می توان به آن ها پی برد ، در روابط احساسی که ” عشق ” تلقی می شود نیز اصولی را باید مد نظر داشت ؛ شاید شروع رابطه و ابراز احساسات مهمترین اصل برای رابطه ای دوسویه باشد اما نباید فراموش کرد که شناخت اصلی ترین شاخصه در رابطه است .
    لذا قبل از شناخت یک فرد هرگز نباید صحبت از یک رابطه ی عاشقانه صورت پذیرد ؛ انسان ها دارای فطرت هستند و بنا بر فطرت خود خوبی هایی دارند اما نباید فراموش کرد که در مقابل فطرت هر شخص خاصیت بازدارنده نیز وجود دارد . بدی های هر شخص به این معنا نیست که آن شخص ذاتا بد باشد ، وجود بدی می تواند فقدان فطرت و خوبی های وی باشد که عامل اصلی آن خانواده است .

زندگی از پیش نوشته شده نیست
    شاید شما در محیط کار ، دانشگاه ، محل زندگی و … با فردی برخورد داشته باشید که شیفته ی رفتار او شده اید اما این شیفتگی باید بتواند مسیری درست را برای آینده شما رقم بزند و قطعا این احساس در کائنات و کتاب زندگی شما از پیش تعیین شده نیست که بتوانید به همان احساس متکی باشید و اصول شروع یک رابطه را بدون بازنگری رعایت کنید . اگر شما چنین عقیده ای داشته باشید که تقدیر شما از پیش نوشته شده است هر اتفاقی را که در زندگی رقم می زنید از پیش تعیین شده می دانید .

پس با این اوصاف باید هر چه پیش آمد را عملی کنید ، اما این تصور کاملا غلطی است که گریبان گیر عواطف بسیاری از مردم است و با این دید تصور می کنند که عشق آنها فقط مال آنهاست و هیچ کس دیگر نمی تواند جای او را بگیرد .

ما شما را از این احساس منع نمی کنیم ، اما پیشنهاد می کنیم که بر اساس یک سری اصول فرد مورد نظر را بشناسید ، چرا که ممکن است آن فرد اصلا مناسب زندگی شما نباشد و شما فقط بنا بر یک عشق درونی تصور می کنید که اون مال شماست و نمیتوانید به کسی دیگر دل ببندید .

تجربیات دیگران : شاید بتوان گفت تمام افرادی که روزی عاشق و دلباخته شخصی بودند با گذشت زمان او را فراموش کرده باشند ، تمام آنها بدون هیچ استثنایی در زمان عاشقی خود اقرار بر این داشته اند که عشق آن ها خاص ترین عشق دنیاست و هرگز نمی توانند به فردی دیگر حتی فکر کنند و تا آخر عمر عاشق وی می مانند .
    البته ممکن است برخی در زندگی زناشویی و رابطه خود موفق نبوده باشند و عشق اول خود را از یاد نبرند که این نمیتواند دلیلی برای استحکام عشق باشد ، این افراد اگر بر اساس اصول گام بر میداشتند هرگز از رابطه جدید خود پشیمان نبودند .

اصل اول : خانواده او را بشناسید
    گاهی ممکن است در شخص مورد نظرتان بدی هایی وجود داشته باشد ؛ بر اساس این اصل که هیچ کس کامل نیست ، نباید انتظار داشت که وی تمامی شاخصه های فرد ایده آل شما را داشته باشد پس باید به خانواده رجوع کرد ، یکی از عوامل تقویت فطرت در انسان ها خانواده است و فردی که در کانون خانواده نقش کلیدی ایفا می کند قطعا خواهد تواند خود کانون یک خانواده باشد .
    توجه کنید که شما به دنبال ازدواج و تشکیل خانواده هستید ، پس فردی که در خانواده مادری خود نقشی ندارد و یا دچار اختلافات خانوادگی است می تواند تا حد زیادی در زندگی شخصی خود شکننده و هنجار گریز باشد . گاهی اوقات شخصی خود را با ظاهری دیگر نشان می دهد و شما با شناخت خانواده او به طور کامل از او دلزده خواهید شد .
    بطور مثال خانم های زیادی با سطح طبقاطی بالا و مفرح بوده اند که گول ظاهر یک پسر خوشتیپ را خورده اند ، اما با شناخت بیشتر متوجه خانواده بسیار سطح پایین او شده اند ؛ قطعا این پسر نمی تواند در سطح آن دختر باشد و فقط ظاهر فریبی کرده است .
    البته این دلیل نمی شود که اختلاف طبقاتی مانع رابطه باشد ، اگر فرد صادقانه و بدور از ریا و دروغ خود را در سطح پایین معرفی کرده باشد شما می توانید در همان ابتدا تصمیم بگیرید که چنین اختلافی را می پذیرید یا خیر .
    در بسیاری از موارد خانواده پسر در سطح بالایی قرار دارد و باعث آزار عروس خانواده می شوند که در صورت شناخت کافی از خانواده پسر مورد علاقه خود می توانید بسیار آسان تر تصمیم بگیرید .

اصل دوم : رفتار اجتماعی
    بیشتر پسرهای تازه به دوران رسیده که شاید بخش عظیمی از جامعه را تشکیل دهند تصور می کنند که خوشتیپ ترین و زیباترین مرد روی زمین هستند و یا انقدر خوب هستند که تمام دختر ها عاشق آنها هستند .
    این تصور بسیار اشتباهیست ، هر دختر سلیقه های خاص خود را دارد و اتخاب او ارتباطی با بهترین بودن پسر ندارد ، اما بخاطر این اشتباه پسر ها ممکن است که دختر نیز دچار اشتباه شود .
    رفتار اجتماعی یک پسر تا حد زیادی نمایانگر شخصیت اوست ، هنجار هایی که پسر ها و مردان باید در چارچوب آنها قرار بگیرند تقریبا مشخص است و در زیر برخی از هنجار های اجتماعی را معرفی می کنیم :

1. ادب و استفاده نکردن از کلمات و حرف های غیرمعمول
    2. تیپ و ظاهر و رفتار مردانه ( ابرو برداشتن ، تاتو ، گوشواره انداختن و … شامل آن نمی شود ، یعنی نباید تصور کنید مردی که ابرو بر میدارد یا از وسایل زیبایی عجیب استفاده می کند بدرد زندگی نمیخورد )
    3. سابقه سو استفاده جنسی نداشته باشد
    4. اهل درسخواندن یا کار کردن یا کسب درامد باشد و بیخیال نباشد
    5. به یک باور یا دین یا ایدئولوژی خاص پایبند باشد ( فرقی ندارد بی دین باشد یا دیندار )
    6. با خانم ها بگو بخند نداشته باشد و سربسر آنها نگذارد

اصل سوم : شرایط سنی ، شغلی و تحصیلی

به وعده های یک پسر چشم امید نداشته باشد ، و کسی را انتخاب کنید که می بینید نه کسی که قرار است ببینید ؛ یعنی در زمان شروع یک رابطه حتما ایده آل های مالی و تحصیلی شما را داشته باشد و هرگز از روی عشق یکسویه وابسته شخص نشوید .

اصل چهارم : عدم سوء پیشینه
    قبل از شروع یک رابطه حتما در رابطه با گذشته شخص مورد نظر پرس و جو کنید، قطعا اگر مورد غیر اخلاقی و ناهنجاری خاصی داشته باشد شما را دلزده خواهد کرد و شما دچار یک اشتباه بزرگ نخواهید شد .

اصل پنجم : عجله نکنید
    با توجه به اصول کلی که گفته شد هرگز عجول نباشید ، به این فکر نکنید که ممکن از عشق من از دانشگاه فارغ التحصیل شود ، کلاسش تغییر کند ، محل کارش عوض شود ، اسباب کشی کند و … . شناخت فرد مقابل بسیار مهم است پس اگر نمیتوانید زمان بدهید تا او را بشناسید سعی کنید از او دل بکنید و برای دل کندن از دیگران کمک بگیرید .

اصل ششم : واسطه یا رازدار
    همیشه سعی کنید یک واسطه بزرگ تر از خود داشته باشید تا در مواقع ضروری کمک و حامی شما باشد ، و یا حتما راز عشق خود را با یک دوست در میان بگذارید چرا که ممکن است گاهی نیاز به کمک داشت هباشید و کسی نتواند بفهمد که مشکل شما دقیقا چیست .

نحوه بیان احساس به یک پسر
    نوع سلیقه ها و مخاطبین به قدری زیاد است که برای دانستن چگونه بیان کردن احساس نیاز است تا تک تک به این موضوع پرداخته شود و نمی توان یک اصل کلی برای نوع بیان معرفی کرد .
    البته حتما باید شما اصول بالا را رعایت کرده باشید و با تایید شدن اصول بالا اقدام به ابراز علاقه کنید ؛ ابراز علاقه را سخت ندانید . شما می توانید برای بیان احساس خود به جمله ” می خواهم بیشتر با شما آشنا شوم ” بسنده کنید . این جمله کلیدی نه شخصیت شما را پایین می آورد و نه احساس اصلی شما را بیان می دارد ؛ هرگز به طور مستقیم نگویید که عاشق او هستید . چرا که این فقط برای آقایان کاربردی است .
    این توضیحات کلیدی در رابطه بود و ممکن است هر کس به نوبه خود با یک درگیری ذهنی خاصی روبرو باشد که می توانید با بیان مشکل خود در بخش نظرات پاسخ خود را دریافت نمایید .

در ادامه :

http://forum.moshaver.co/f174/%D8%AF...82%D9%84-5689/

http://forum.moshaver.co/f174/%D8%B1...A7%D8%AC-3670/

http://forum.moshaver.co/f174/%D8%A8...B3%D8%B1-6621/
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد