نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: عشق و اشفتگی

2132
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق و اشفتگی

سلام
    من حدود 3 ساله از پسری تو کلاسمون خوشم میاد
    اون خیلی اروم بنظر میادو سرش فقط ب کار خودشه
    منم همینطورم ولی خب چنبار سعی کردم تو کارای عملی باهاش حرف برنم اونم درسی و چندین بار چشم تو چشم شدیم و این نهایت تلاشم بود و بیشتر ازین بنظرم زشت بود اون خیلی خوبه و بنظرم مغروره خجالتیم هست بسیاااار با دخترا و اهل سلام کردنم نیست دقیقا مثل خودم
    حالا قراره بزودی گروه بندی بشیم برای بیمارستان و احتمالا بعد ازون دیگه نتونم ببینمش ینی شاید اتفاقی و خیلی کم و این ممو خیلی دپرس کرده ک دیگه نبینمش حالا چ کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : عشق و اشفتگی

سلام

فکر میکنید که اگر ایشون هم از شما خوشش بیاد، میتونه بیاد به شما بگه یا خجالتی تر ازین حرفاست؟؟

نمیتونید در نحوه این گروه بندی اعمال نفوذ کنید و طوری بشه که همگروهی شوید؟

3. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خب خیلی خجالتیه با دخترا اگه باش سلام نکنن سلام نمیکنه یا اصلا طرف دخترا نگاه نمیکنه البته ظاهر باوقاری داره و بنظرم بخاطر مذهبی بودنش هم نیستو بیشتر خجالتی بودنشه و شاید غرور حتی تو فضای مجازی هم نیستو همیشه هم با اکیپ دوستای خودشه دقیقا شبیه خود من
    خب شاید خیلی بچگانه باشه که بخاطر چنبار نگاه فکر کنم شاید اونم نظر مساعدی داره
    و برای گروه بندیم خب بچها باید خودشون اقدام کنن گروه استاجریه بیمارستان و من اصلا نمیدونم اون تو گروهی هست یا نه یا اصلا اگه بگم و اون بگه گروه دارم یا بخاد بپیچونه خب من ضایع نمیشم ؟ چون من که احساس اونو نمیدونم دقیقا ولی اینکه نتونم ببینمشم برام سخته هروقت اون تو کلاس باشه من خوشحالم حتی درسو بهتر میفهمم یا وقتی تو گروه عملی باهم بودیم فعالتر از همیشه بودم فقط بخاطر اینکه اون حضور داشت

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ترمای اولخب خجالتی تر بود اگه سر کلاس چیزی اشتباه میگفت برمیگشت منو نگاه میکرد و خیلیم خجالت میکشید یا وقتی تو کلاسای عملی باهم بودیم انگار دوس داش کنار ما باشه و دوستاش ک میخاستن برن ی طرف دیگه اون میخاس همونور بمونه و توضیح میداد برامون
    یا سر کلاس برمیگشت نگاه میکرد نه اینکه همش نگاه کنه ولی خب بنظرم کسی ک اصلا نگاه نمیکنه بد برگرده و ب تو نگاه کنه یکم عجیبه ! یل وقتی از کنارش رد میشدم تو مسیری نگاه نمیکرد ولی خندش میگرفت .... نمیدونم واقعا شاید توهمات خودمه
    اخه ترمای بعد ک خب تیپشم بهتر شده بودو معلوم بود پخته تر شده یکم نه دیگه اونطور همش نگاه نمیکرد اکثر اوقات هروقت من جایی بودم اون پشت ب من میکرد یا پشت بمن مینشست و اگه یه باری نگاه میکردو من متوجه میشدم سریع روشو برمیگردوند ! نمیدونم رفتاراش واقعا برام عجیبه ! و سردرگم شدم !

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آتریس نمایش پست ها
    ترمای اولخب خجالتی تر بود اگه سر کلاس چیزی اشتباه میگفت برمیگشت منو نگاه میکرد و خیلیم خجالت میکشید یا وقتی تو کلاسای عملی باهم بودیم انگار دوس داش کنار ما باشه و دوستاش ک میخاستن برن ی طرف دیگه اون میخاس همونور بمونه و توضیح میداد برامون
    یا سر کلاس برمیگشت نگاه میکرد نه اینکه همش نگاه کنه ولی خب بنظرم کسی ک اصلا نگاه نمیکنه بد برگرده و ب تو نگاه کنه یکم عجیبه ! یل وقتی از کنارش رد میشدم تو مسیری نگاه نمیکرد ولی خندش میگرفت .... نمیدونم واقعا شاید توهمات خودمه
    اخه ترمای بعد ک خب تیپشم بهتر شده بودو معلوم بود پخته تر شده یکم نه دیگه اونطور همش نگاه نمیکرد اکثر اوقات هروقت من جایی بودم اون پشت ب من میکرد یا پشت بمن مینشست و اگه یه باری نگاه میکردو من متوجه میشدم سریع روشو برمیگردوند ! نمیدونم رفتاراش واقعا برام عجیبه ! و سردرگم شدم !
    شما و ایشون چند سال دارین؟ کی درستون تموم میشه؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    شما و ایشون چند سال دارین؟ کی درستون تموم میشه؟
    22
    حدودا 4 سال دیگه

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرم ی پسر هرچقدم خجالتی باشه اگه از ی نفر خوشش بیاد خب بروز میده ی جوری ک طرف مطمین بشه ! اگه اونم براش مهم بود خب حتما نگران این جدا شدن بود مثل من ! ولی خب من دوس داشتم ببینمش حالا حتی اگه همینطور پیش میرفت .... با این همه درسای سنگینو این زندگی یکنواخت همین کافی بود برای انگیزه ی ادامه دادن .... حالا بعد ازون همین دلخوشیم دیگه نیست .... مثلا بعدا اتفاقی با یکیم ببینمش خیلی زندگی قشنگی میشه واقعا ! فک کنم فقط برای درس خوندن افریده شدم ! خب خوبه حداقل یجا شد حرف دلمو بزنم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

خب شما پا پیش بزارید...اینجور مسایل خورد شدن و ضایع شدن نداره...بقول خودتون یکی زرنگتر از شما پیدا میشه پسرو میگیره

10. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز اولا به شما توصیه اکید میکنم که این موضوع رو به صمیمی ترین دوستتون هم نگید و کافیه یکی از دخترا پی به عشق شما ببره هر طور شده به هر طریقی که شده میرن باهاش دوست میشن . در ثانی این روند متاسفانه صبر زیادی میطلبه و باید صبور باشید مطمن باشید اگر از شما خوشش بیاد بالاخره خودش تلاش میکنه که با شما صحبت کنه ولی تنها کاری که میتونید بکنید اینه که اگر اون به شما نزدیک شد خوب رفتار کنید و یه توجه خاصی بهش داشته باشید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

12. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خب ی جورایی حکم خواستگاری داره 😞 چطور منکه خودم یکی ازون اسکل ترم برم پیشش بگم شما گروه دارید ! بد اصن نمیدونم اون برخوردش با من چطور باشه ! تازه ممکنه بدشم بیاد که این دختره که چنبار بمن نگاه کرده دیکه حتما از من خوشش میاد که اومده ی راست سراغ من ! اصلا شاید اون از من خوشش نیاد ! شایدم کسی تو فکرشه ک رفتارش اینطور شده ! یا اونموقه خیلی بچه بوده تو عمرش دختر ندیده واسه همین حالا ی نگاه توجهشو خیلی جلب کرده بوده .... قطعا تو این 2.5 سرش بی کلاه نمیمونه دیگه ی سال پایینی خوشگلی ی پرستاری نظرشو جلب میکنه ! البته میدونم هیچکس توجه منو جلب نمیکنه دیگه ! چون اون از نظر بقیه معمولیه خیلی ولی از نظر من خیلی خاصو متفاوته .... با اینکه نه تیپ خیلی خاصی میزنه نه میشه تشخیص داد وضع مالیش خوبه یا نه که بنظر من اینم جز محاسنشه

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    دوست عزیز اولا به شما توصیه اکید میکنم که این موضوع رو به صمیمی ترین دوستتون هم نگید و کافیه یکی از دخترا پی به عشق شما ببره هر طور شده به هر طریقی که شده میرن باهاش دوست میشن . در ثانی این روند متاسفانه صبر زیادی میطلبه و باید صبور باشید مطمن باشید اگر از شما خوشش بیاد بالاخره خودش تلاش میکنه که با شما صحبت کنه ولی تنها کاری که میتونید بکنید اینه که اگر اون به شما نزدیک شد خوب رفتار کنید و یه توجه خاصی بهش داشته باشید
    وای دوستای من که از من بدترن اصلا اونطور نیستن ولی میدونم شما چی میگیدو دیدم واقعا .... حب متاسفانه اون حتی بلد نیس سلام کنه چطور بخاد نزدیک بشه حتی وقتی نگاهم بکنه نگاهش کنی فورا روشو بر میگردونه و ما بزودی گروه بندی میشیمو باهم نیستیم و خیلی کم همدیگرو میبینیم .... اره باید صبر کردو اصلنم ادم نمیدونه ب کجا میرسه

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

به نظر من در این شرایط نباید دست روی دست بذاری،
    وقتی ذهنت آشفته ست و فکرت درگیر کسیه، منتظر موندن و بی محلی کردن هیچی را حل نمیکنه
    باید تکلیفت را مشخص کنی یا جرات داری نظر اون آدم را درمور خودت بفهمی، یا اینکه جدا میشین ارتباطتون قطع میشه و حسرت و سوالش برات باقی میمونه
    به نظر من اگه واقعا دوسش داری ، حق داری تلاش کنی برای به دست آوردنش، ولی سیاستمندانه، جوری که شان دخترانت حفظ بشه
    فقط خیالبافی بیش از حد نکن، مودبانه و نجیبانه رفتار کن،
    اگه فهمیدی دوستت داشته سعی کن ارتباطتون به سمت شناحت و ازدواج پیش بره
    و اگه فهمیدی حسی بهت نداشته خودتو اذیت نکن، حداقلش اینه که ذهنت آزاد شده

دکتر شیری در این شرایط راهنمایی خوبی ارائه میده:

سوال: شما به عنوان یک دختر نجیب اگر از فردی خوشتان آمده که خیلی هم با او صمیمی نیستید. چه کار باید بکنید؟
    جواب: به خودتان اجازه ندهید که هیچ حسرتی در زندگی‌تان باقی بماند.
    یک موضوع مشترک پیدا کنید. در رابطه با آن موضوع مشخص با فرد به صورت مستقیم صحبت ‌کنید. چهار مورد جالب و مثبت فرد را به او یادآوری کنید بعد از او فاصله ‌بگیرید. یک راه ارتباطی هم با او داشته باشید. حالا رفتار آن فرد تعیین می‌کند که شما چقدر برایش جدی هستید. مثلا در محل کار از فردی خوشتان آمده، بروید به او بگویید “هیچ کس به اندازه شما نمی‌فهمد مدیریت استراتژیک یعنی چه!” یا مثلا اینکه خیلی دوست دارم چهار چیز جدید از شما در زندگی یاد بگیرم! “بعد منتظر عکس العمل از جانب او باشید. مهم این است که دختر نشان دهد آن پسر چقدر برایش خاص است. اما اگر پسر نفهمید کلا باید آن پسر را کنار گذاشت …
    امضای ایشان

16. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

به نظر من در این شرایط نباید دست روی دست بذاری،
    وقتی ذهنت آشفته ست و فکرت درگیر کسیه، منتظر موندن و بی محلی کردن هیچی را حل نمیکنه
    باید تکلیفت را مشخص کنی یا جرات داری نظر اون آدم را درمور خودت بفهمی، یا اینکه جدا میشین ارتباطتون قطع میشه و حسرت و سوالش برات باقی میمونه
    به نظر من اگه واقعا دوسش داری ، حق داری تلاش کنی برای به دست آوردنش، ولی سیاستمندانه، جوری که شان دخترانت حفظ بشه
    فقط خیالبافی بیش از حد نکن، مودبانه و نجیبانه رفتار کن،
    اگه فهمیدی دوستت داشته سعی کن ارتباطتون به سمت شناحت و ازدواج پیش بره
    و اگه فهمیدی حسی بهت نداشته خودتو اذیت نکن، حداقلش اینه که ذهنت آزاد شده

دکتر شیری در این شرایط راهنمایی خوبی ارائه میده:

سوال: شما به عنوان یک دختر نجیب اگر از فردی خوشتان آمده که خیلی هم با او صمیمی نیستید. چه کار باید بکنید؟
    جواب: به خودتان اجازه ندهید که هیچ حسرتی در زندگی‌تان باقی بماند.
    یک موضوع مشترک پیدا کنید. در رابطه با آن موضوع مشخص با فرد به صورت مستقیم صحبت ‌کنید. چهار مورد جالب و مثبت فرد را به او یادآوری کنید بعد از او فاصله ‌بگیرید. یک راه ارتباطی هم با او داشته باشید. حالا رفتار آن فرد تعیین می‌کند که شما چقدر برایش جدی هستید. مثلا در محل کار از فردی خوشتان آمده، بروید به او بگویید “هیچ کس به اندازه شما نمی‌فهمد مدیریت استراتژیک یعنی چه!” یا مثلا اینکه خیلی دوست دارم چهار چیز جدید از شما در زندگی یاد بگیرم! “بعد منتظر عکس العمل از جانب او باشید. مهم این است که دختر نشان دهد آن پسر چقدر برایش خاص است. اما اگر پسر نفهمید کلا باید آن پسر را کنار گذاشت …
    خب من خیلی سعی کردم بهش بفهمونم سوال ازش پرسیدم ی بار کار عملی بود که کلی صحبت کردیم با نگاه نمیدونم شایدم نفهمیده .... شاید برای گروه بهش گفتم اگه نخواستو نشد اون مدت باقی مونده حتی اتفاقیم بش نگاه نمیکنم تا جبران شه

18. کاربران زیر از آتریس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

خیلی جالب صحبت کردید

به نظر منم بهترین راه همینه که بهش بگین تو یک گروه باشیم

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

ببین آخه از نگاه کردن و نگاه نکردن یه نفر نمیشه نتیجه ای گرفت...
    پیشنهاد همگروه شدن خوبه شاید باعث بشه بیشتر همو بشناسین
    ولی مواظب باش تازه پیچیده ترش نکنی موضوع رو چون حتی اگه باهات همگروه بشه هم نمیتونی نتیجه بگیری الزاما حسی بهت داره
    موضوع اینه که تو اولا باید با حرفات بهش بفهمونی که من از شخصیت جنابعالی خوشم میاد،
    که اگه شک داره یا میترسه جلو بیاد خیالش راحت بشه
    دوما اینکه وقتی مطمئن شدی منظور را گرفته یکم دور شی و تصمیم را به عهده اون بذاری که مشخص کنه دوطرفه ست یا نه

این کلیتی بود که من فک میکنم لازمه بدونی، جزئیات که دقیقا چی بگی و چطوری درست بفهمونی و ... را فقط خودت که تو شرایطی میتونی تشخیص بدی
    امضای ایشان

21. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    ببین آخه از نگاه کردن و نگاه نکردن یه نفر نمیشه نتیجه ای گرفت...
    پیشنهاد همگروه شدن خوبه شاید باعث بشه بیشتر همو بشناسین
    ولی مواظب باش تازه پیچیده ترش نکنی موضوع رو چون حتی اگه باهات همگروه بشه هم نمیتونی نتیجه بگیری الزاما حسی بهت داره
    موضوع اینه که تو اولا باید با حرفات بهش بفهمونی که من از شخصیت جنابعالی خوشم میاد،
    که اگه شک داره یا میترسه جلو بیاد خیالش راحت بشه
    دوما اینکه وقتی مطمئن شدی منظور را گرفته یکم دور شی و تصمیم را به عهده اون بذاری که مشخص کنه دوطرفه ست یا نه

این کلیتی بود که من فک میکنم لازمه بدونی، جزئیات که دقیقا چی بگی و چطوری درست بفهمونی و ... را فقط خودت که تو شرایطی میتونی تشخیص بدی
    برای من همین که باز ببینمش کافیه همین همگروه شدن
    ممنوننننننم

23. کاربران زیر از آتریس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط آتریس نمایش پست ها
    برای من همین که باز ببینمش کافیه همین همگروه شدن
    ممنوننننننم
    خواهش میکنم
    مواظب دلت باش
    امضای ایشان

25. کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37049
    تشکـر
    6
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

27. کاربران زیر از آتریس بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

عشق پسران با غرور و عشق دختران با صداقت رونمایی می شود. شاید برخی بگویند دختران عاشق ترند و برخی دیگر معتقد باشند که پسران عشقشان واقعی تر است برای دانستن واقعیت اینکه پسران بیشتر عاشق می شوند و یا دختران باید نشانه های و .. عشق واقعی را دانست.

اغلب جوانان امروزی بر این باورند که برای داشتن یک زندگی مشترک موفق حتما باید عاشق همسر آینده شان شوند تا بتوانند با او خوشبخت شوند و گمان می کنند اگر همسر آینده شان چندین ملاک را برای ازدواج نداشته باشد اشکالی ندارد، مهم آن است که عاشق او باشند، اما بزرگ ترها نظر دیگری دارند، آنها معتقدند عشق واقعی به زمان نیاز دارد و یک شبه ایجاد نمی شود و بعد از شروع زندگی مشترک و به تدریج بین زن و شوهر به وجود می آید.

مهر و پیوند قلبی بین همسران باید با شناخت روحیات یکدیگر و نحوه تعامل آنان با گذشت زمان و در کنار یکدیگر معنا پیدا کند تا آن عشق واقعی شکل بگیرد.
    این استاد دانشگاه می افزاید:در زندگی مشترک این عشق می تواند با به دست آوردن مهارت هایی بیشتر و اجرای آنها زندگی شیرین تر شود. مهربانی، احترام به همسر و خانواده او، اظهار و ابراز علاقه زن و شوهر به یکدیگر، روحیه خدمت به همسر، توکل به خداوند، داشتن تقوی و ایمان، پرهیز از اختلاط با نامحرم، اکتفا کردن به همسر برای داشتن تجربه های خوشایند و لذت های زناشویی از جمله مواردی است که می تواند بر شدت عشق و محبت همسران بیفزاید و یک زندگی خوب را برای آنها رقم زند.
    بنابراین عاشق شدن به معنای واقعی یک شبه حاصل نمی شود و طی زمان تحقق می یابد و با ویژگی های خوب و مورد علاقه همسران شکل می گیرد و آن چیزی که در ابتدای زندگی بیشتر باید مورد سنجش قرار گیرد، کفویت دختر و پسر و خانواده هایشان است که در شکل گیری عشق واقعی نقش بسزایی خواهد داشت.
    اما چه ملاک ها و معیارهایی در زن و شوهر نشان می دهد که نسبت به یکدیگر به آن عشق واقعی رسیده اند؟ محمودزاده پاسخ می دهد:احساس خوشایند، علاقه، حساسیت داشتن، توجه خاص و نه بیمارگونه، شوق و اشتیاق رسیدن به محبوب، مسئولیت پذیری، تعهد، غیرت مردانه، شرم و حیای زنانه، علاقه به خوشبخت کردن همسر و توجه به پیوند قلبی که بسیار تقدس دارد از الفبای عشق واقعی محسوب می شود.

عشقی که با نوعی احساس شدید و ناگهانی در نگاه اول به جنس مخالف ایجاد می شود، بدون آن که دو طرف نسبت به یکدیگر به شناخت واقعی رسیده باشند با آن عشق واقعی که دکتر محمودزاده از آن سخن می گوید، تفاوت های زیادی دارد.

به گفته این استاد دانشگاه، چون این احساس شدید و لحظه ای، هیجانی آنی و ناشی از هوس های جنسی زودگذر است، قابل اعتماد نیست و نافرجام است و اگر هم زندگی مشترکی بر آن مبنا تشکیل شود دوام زیادی ندارد. البته اگر این احساس با شناخت، تعهد و ویژگی های گفته شده در مدت زمان لازم همراه شود می تواند قابل اعتماد باشد.

روان شناسان بر این عقیده اند که هوس جنسی اغلب در نگاه اول شکل می گیرد و معمولا با عشق واقعی اشتباه گرفته می شود. احساساتی که با شهوت در فرد ایجاد می شود بر مبنای تحریک جنسی و هوس است که با رسیدن به معشوق پایان می پذیرد. برای این که عاشق کسی باشید، باید او را خوب بشناسید، اما خیلی ها با این که برای هم کاملا غریبه هستند در دام هوس های جنسی گرفتار می شوند و چیزی که افراد را اسیر خود می کند جاذبه فیزیکی جنس مخالف است. به واسطه این حس، افراد مدام به هم فکر می کنند، همیشه در مورد هم حرف می زنند و شور و جاذبه زیادی دارند. با این که جاذبه جسمی و جنسی یکی از مولفه های اصلی هر رابطه عاشقانه است، اما عشق فقط به آن محدود نمی شود. اگر رابطه ای فقط بر مبنای جاذبه فیزیکی باشد، پس بر مبنای شهوت است.

این که می گویند در عشق های واقعی مردان بیشتر از زنان درگیر عشق می شوند ولی زنان برنامه ریزی شده تر عاشق می شوند صحت دارد؟
    تقریبا این طور است البته نه در مورد همه. عشق سالم عواملی دارد که تعهداتی را برای طرفین ایجاد می کند و تعهدات مردان در ازدواج بیشتر است. آنان با علاقه این تعهدات را در مورد زن مورد علاقه شان، همان زنی که واقعا دوستش دارند می پذیرند و ریسک پذیری شان بیشتر است، اما معمولا خانم ها محتاط تر عمل می کنند.
    تحقیقات نشان می دهد در یک رابطه دوطرفه، مردان بیشتر از زنان درگیر عشق می شوند. چون مردان بیش از زنان تمایل دارند تا غریزه شان را برای رسیدن به فردی که او را جذاب و دلربا می دانند ارضا کنند، اما زنان چون بیشتر به دنبال شریک و پشتیبانی هستند که مراقب آنها بوده و قادر باشد خانواده را از نظر مالی و عاطفی تامین کند برنامه ریزی شده تر عاشق می شوند. زنان در رابطه شان با طرف مقابل علاوه بر جذابیت های فیزیکی به دنبال قدرت، غیرت و حمایت مردان هستند.

چرا عشق واقعی در یک پیوند برای برخی همسران شکوفا می شود، اما برای بعضی دیگر هرگز ریشه نمی گیرد و می میرد:همسرانی که از ابتدا به دنبال شناخت یکدیگر و رسیدن به نقاط مشترک و تفاهم بوده اند و روحیه فداکاری و گذشت دارند بدون شک به عشق واقعی دست یافته و زندگی را با یکدیگر می سازند، اما مسلما افرادی که زندگی های نافرجام و ناپایدار دارند از ابتدا راه را به غلط رفته و یک سری از عوامل را نداشته اند.

اما آیا گذشت زمان می تواند از میزان عشق و علاقه واقعی همسران بکاهد و سبب سردی روابط شود؟ این استاد حوزه و دانشگاه می گوید:عشق اگر واقعی باشد فناناپذیر خواهد بود. به کمک مودت و رحمت خدادادی نه تنها عشق های واقعی سرد نمی شود بلکه گرم تر از روزهای اول آشنایی نیز می گردد.

مطالعه زندگی همسران موفق و مصاحبه با آنان و تهیه گزارش و فیلم مستند از زندگی شان و بازخوانی تجربیات آنان می تواند گامی موثر در مسیر تحکیم خانواده و الگوگیری برای جوانان عزیز باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد