نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بی عدالتی

2281
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30295
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بی عدالتی

سلام خسته نباشید ، پاسخ به یک سوال که شاید از دید جامعه بشری خیلی پیش پا افتاده باشه خیلی ذهن من رو مشغول کرده که بارها و بارها از اطرافیانم و بزرگان پرسیدمش ولی جواب قانع کننده ای هنوز نگرفتم
    از شما دوستان خواهشمندم یک پاسخ دقیق و قانع کننده به من بدین
    خب !
    برای ازدواج معیار های زیادی وجود داره که یکیش ظاهر هست ، خب این معیارها اولویت بندی میشن و ممکنه برای یک نفر معیار ظاهر اولویت اول باشه
    من یک پسرم ، توی جریان های ازدواج های خیلی از دوستام بودم و متوجه این موضوع شدم که برای 90 درصد دختر و پسرهای جامعه ظاهر در اولویت اول قرار گرفته به طوری که خیلی از اطرافیانم به خاطر مورد پسند واقع نشدن ظاهرشون رد شدن ، اون دخترخانم ها بسیار عاقل بودن و نمیشه به اونها برچسب " ظاهربین" رو زد چون این حق هرکسی هس که ، با کسی وارد مرحله شناخت برای ازدواج بشه که اول از همه با ظاهرش کنار بیاد ! ( به نظر من هم خیلی معیار مهمیه )
    توی سال های اخیر مورد مشابه ای رو داشتم که دوست صمیمی بنده بود ، دوستم به مدت 4 سال بود که علاقه بسیار بسیار شدید به یک دختر خانم پیدا کرد ، طوری که انگار دختر رویاهاشو پیدا کرده بود و خیلی خیلی تلاش کرد با کارهای خلاقانه ، علاقه ایشون رو به خودش جلب کنه ، کارهایی میکرد که اون دختر خانم خوشش بیاد و تمام تلاشش رو برای ایجاد شناخت کرد وضعیت مالیش رو اوکی کرد ، کسب و کارخوبی راه انداخت و و توی خیلی خیلی چیزها باهم تفاهم دارن ، این دختر خانم هم تمام این هارو میدونه و از علاقه شدید ایشون خبر داره با این همه تلاش دوستم نتیجه فقط حس دلسوزی و ترحم شدید این دختر خانم نسبت به دوستم شد و هیچ علاقه ای ایجاد نشد دلیلش هم با توجه به حرفی که خودشون زدن این بود که این دختر خانم با چهره و ظاهر دوست بنده نمیتونه کنار بیاد
    بعد از مدتی دوست من متوجه میشه که این دختر خانم از یک پسری که چهره زیبا و برتری نسبت به خودش داشته و پسر خوبی هم هست خوشش میاد در حالی که اون پسر هیچ حسی به ایشون نداره
    خب این موضوع ضربه بزرگی به دوستم زد به طوری که همش از من میپرسه عدالت خدا کجاست ؟ این که دست من نبود ؟ چرا من نباید این امتیاز زیبایی چهره رو داشته باشم ؟ چرا من نباید چشام رنگی باشه ؟ پوستم سفید تر باشه ؟ چرا لختی موهای من نباید مث اون پسره باشه یا خدادای قهوه ای باشه ؟ چرا شفافیت پوست من نباید مث اون باشه ؟ و و و ...
    اون درحالی که به سختی بغضشو تحمل میکرد این سوالات رو از من میپرسید و من نتونستم جواب خوبی به ایشون بدم که قانع بشن و حتی برای خودم هم سوال بود
    خب از اطرافیانم که پرسیدم گفتن خدا همه خوبی هارو به انسان نمیده ، شاید به یکی زیبایی نده ولی استعداد خوبی داده که میتونه باهاش کارهای بزرگتری بکنه و اینجوری عدالت برقرار میشه
    خب به نظر من این جواب قانع کننده ای نمیتونه باشه چون اون انسان هزار بار ارزو میکنه که ای کاش جای اون استعداد من با زیبایی اون فرد عوض میشد تا من بتونم فقط درحال حاضر با دل عاشق خودم کنار بیام و به ارزوی بزرگ زندگیم برسم
    چجوری با این علاقه کنار بیام ؟ اصلا از کجا معلوم استعدادی که خدا در عوض زیبایی اون فرد به من داده ، خود اون فرد زیبا هم نداشته باشه ؟
    این زوره که بخاطر فقط یه معیار که دست خودم نیست که اگر دست خودم بود تمام تلاشمو در جهت تحققش میکردم
    با اینکه مدت زیادی از ماجرای دوست من با اون دختر خانم گذشته ولی ایشون هنوز نتونسته علاقه اون فرد رو توی دلش خاموش کنه بلکه بیشتر شده ، اینم بگم این علاقه کورکورانه و احساسی نیست و نسبت به علاقش به اون خانم ایمان کامل دارم
    از شما 2 سوال رو دارم
    1 - چطور میشه یه همچین فردی رو قانع کرد تا به زندگی عادی خودش برگرده و دیگه به اون دختر خانم فکر نکنه ؟
    2 - چطور میشه عدالت خدارو در این مورد توجیه کرد ؟
    ویرایش توسط saeed_ : 02-08-2017 در ساعت 12:43 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : بی عدالتی

حقیقت سرایی آراسته / هوا و هوس گردی برخواسته
    نبینی هر کجا برخواست گرد / نبیند نظر گرچه بیناست مرد
    "و به راستی آموختن طریق دوست داشتن نفس، دستوری برای امروز و فردا نیست. بلکه این یکی از ظریف ترین، مشکلترین، با صبر ترین و آخرین هنر هاست. این هنر، هنر روح ثقل نام دارد. با این هنر روح سنگین ، با ارزش و آرام می گردد. در این هنر شخص می آموزد چگونه خود را با عشقی پاک و کامل دوست بدارد و زندگی را با خود قابل تحمل یابد و سر گردان نباشد."
    فردریش نیچه

هر انسانی نواقصی دارد، گاه این نواقص در ظاهر افراد هویدا میشود، گاه در باطن آنها. شما به من بگویید کدامین انسان را بیشتر دوست میدارید؟
    ازطرف من به دوستتان بگویید به شیطان فرصت دهد اگر میخواهد معشوقه اش را گمراه کند. ایشان دخالت نکنند آنهم در کار شیطان. به قول انگلیسی ها "آنکه که آخر می خندد بیشتر می خندد"

3. کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

در طي فرايند همسرگزيني قبل از هر اقدامي آنچه لازم و ضروري به نظر مي رسد ارزش گذاري و اولويت بندي ملاك هاي ازدواج از سوي فردي است كه مي خواهد ازدواج نمايد.

توضيح آنكه:
    يكى از معيارهايى كه لازم است در انتخاب همسر مورد توجه قرار گيرد، زيبايى ظاهرى دو طرف است.
    دختر و پسر بايد از نظر خوش‏ قيافگى و زيبايى، با يكديگر تناسب داشته باشند.

اين امر از جهات گوناگون براى تشكيل خانواده از اهميت برخوردار است:
    زيبايى ظاهرى و تناسب ظاهرى در حفظ و تقويت عفت و ايمان و مقابله با وسوسه هاى شيطانى تأثير دارد زيرا اگر همسر از زيبايى همسرش (آنگونه كه او مى پسندد) از حد نصاب كافى برخوردار باشد و او را پسنديده باشد، چشم و فكر و عملش متوجه ديگران نخواهد شد و حسرت زيبايان بيگانه را نخواهد خورد و در جامعه به دنبال بيگانگان نخواهد رفت و دچار خيانت به همسر نمى شود.

زيبايى يك امتياز است و در شيرينى و سعادت زندگى زناشويى تأثير به سزايى دارد.
    به طورى كه لازم است يكديگر را از نظر اندام و چهره و شكل ظاهرى همديگر را دوست داشته باشند.

مهم اين نكته است كه:
    بايد بين زشت بودن و زيبا نبودن فرق بگذاريد. يعنى شما نبايد با شخص زشت ازدواج بكنيد چون بايد يك عمر در كنار او زندگى و از وجود او لذت و بهره ببريد و اين اهداف مشروع با شخص زشت فراهم نمى شود اما اينكه ميزان زيبايى چقدر است و بايد باشد ديگر سليقه شما است كه قضاوت مى كند. لذا مى گوييم اگر ايشان در چشم شما زشت مى نمايد ازدواج نكنيد ولى اگر زيبا است ولى بهره ى وى از زيبايى كم است به سليقه ى خودتان بستگى دارد. چون زيبايى يك معيار و اندازه معين و قانون استاندارد ندارد بلكه تا حدودى به سليقه افراد بستگى دارد.

حتى ممكن است فردى در نظر كسى زيبا باشد و در نظر ديگرى زشت.پس در يك جمله،‌ اگر نسبت به او احساس تنفر نداريد، ولي از لحاظ ايمان واعتقادات در سطح مورد قبولي هست جاي نگراني وجود ندارد چرا كه بر اساس آماري كه كارشناسان خانواده مي دهند، زيبايي مرد براي خانمش، بين 9 تا 11 ماه اولويت اول را دارد و پس از اين مدت، مساله تيپ و قيافه و ظاهر،‌هرچند براي خانم مهم است اما به مهميِ اوايل(تاريخي كه ذكر شد) نيست و جاي خود را به لحاظ اولويت بندي به ويژگي هاي ديگر مرد مانند حسن خلق و كمالات اخلاقي او خواهد داد و اين آمار در آقايان بين 12 تا 15 ماه است. شايد ديده يا هم صحبت شده باشيد
    با مردهايي كه همسرشان خيلي ظاهر دلربايي ندارد و لكن مرد آنچنان عاشق اوست كه گويا ليلي و مجنون اند و اين بخاطر همان ويژگي اي است كه در بالا گفتيم، يعني آقا يا خانم در ادامه زندگي، آن مقدار كه به فضائل اخلاقي و رفتاري همسرش توجه دارد به تيپ و قيافه او اين نظر را ندارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

....
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:04 PM

7. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24768
    تشکـر
    2
    تشکر شده 29 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_ نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید ، پاسخ به یک سوال که شاید از دید جامعه بشری خیلی پیش پا افتاده باشه خیلی ذهن من رو مشغول کرده که بارها و بارها از اطرافیانم و بزرگان پرسیدمش ولی جواب قانع کننده ای هنوز نگرفتم
    از شما دوستان خواهشمندم یک پاسخ دقیق و قانع کننده به من بدین
    خب !
    برای ازدواج معیار های زیادی وجود داره که یکیش ظاهر هست ، خب این معیارها اولویت بندی میشن و ممکنه برای یک نفر معیار ظاهر اولویت اول باشه
    من یک پسرم ، توی جریان های ازدواج های خیلی از دوستام بودم و متوجه این موضوع شدم که برای 90 درصد دختر و پسرهای جامعه ظاهر در اولویت اول قرار گرفته به طوری که خیلی از اطرافیانم به خاطر مورد پسند واقع نشدن ظاهرشون رد شدن ، اون دخترخانم ها بسیار عاقل بودن و نمیشه به اونها برچسب " ظاهربین" رو زد چون این حق هرکسی هس که ، با کسی وارد مرحله شناخت برای ازدواج بشه که اول از همه با ظاهرش کنار بیاد ! ( به نظر من هم خیلی معیار مهمیه )
    توی سال های اخیر مورد مشابه ای رو داشتم که دوست صمیمی بنده بود ، دوستم به مدت 4 سال بود که علاقه بسیار بسیار شدید به یک دختر خانم پیدا کرد ، طوری که انگار دختر رویاهاشو پیدا کرده بود و خیلی خیلی تلاش کرد با کارهای خلاقانه ، علاقه ایشون رو به خودش جلب کنه ، کارهایی میکرد که اون دختر خانم خوشش بیاد و تمام تلاشش رو برای ایجاد شناخت کرد وضعیت مالیش رو اوکی کرد ، کسب و کارخوبی راه انداخت و و توی خیلی خیلی چیزها باهم تفاهم دارن ، این دختر خانم هم تمام این هارو میدونه و از علاقه شدید ایشون خبر داره با این همه تلاش دوستم نتیجه فقط حس دلسوزی و ترحم شدید این دختر خانم نسبت به دوستم شد و هیچ علاقه ای ایجاد نشد دلیلش هم با توجه به حرفی که خودشون زدن این بود که این دختر خانم با چهره و ظاهر دوست بنده نمیتونه کنار بیاد
    بعد از مدتی دوست من متوجه میشه که این دختر خانم از یک پسری که چهره زیبا و برتری نسبت به خودش داشته و پسر خوبی هم هست خوشش میاد در حالی که اون پسر هیچ حسی به ایشون نداره
    خب این موضوع ضربه بزرگی به دوستم زد به طوری که همش از من میپرسه عدالت خدا کجاست ؟ این که دست من نبود ؟ چرا من نباید این امتیاز زیبایی چهره رو داشته باشم ؟ چرا من نباید چشام رنگی باشه ؟ پوستم سفید تر باشه ؟ چرا لختی موهای من نباید مث اون پسره باشه یا خدادای قهوه ای باشه ؟ چرا شفافیت پوست من نباید مث اون باشه ؟ و و و ...
    اون درحالی که به سختی بغضشو تحمل میکرد این سوالات رو از من میپرسید و من نتونستم جواب خوبی به ایشون بدم که قانع بشن و حتی برای خودم هم سوال بود
    خب از اطرافیانم که پرسیدم گفتن خدا همه خوبی هارو به انسان نمیده ، شاید به یکی زیبایی نده ولی استعداد خوبی داده که میتونه باهاش کارهای بزرگتری بکنه و اینجوری عدالت برقرار میشه
    خب به نظر من این جواب قانع کننده ای نمیتونه باشه چون اون انسان هزار بار ارزو میکنه که ای کاش جای اون استعداد من با زیبایی اون فرد عوض میشد تا من بتونم فقط درحال حاضر با دل عاشق خودم کنار بیام و به ارزوی بزرگ زندگیم برسم
    چجوری با این علاقه کنار بیام ؟ اصلا از کجا معلوم استعدادی که خدا در عوض زیبایی اون فرد به من داده ، خود اون فرد زیبا هم نداشته باشه ؟
    این زوره که بخاطر فقط یه معیار که دست خودم نیست که اگر دست خودم بود تمام تلاشمو در جهت تحققش میکردم
    با اینکه مدت زیادی از ماجرای دوست من با اون دختر خانم گذشته ولی ایشون هنوز نتونسته علاقه اون فرد رو توی دلش خاموش کنه بلکه بیشتر شده ، اینم بگم این علاقه کورکورانه و احساسی نیست و نسبت به علاقش به اون خانم ایمان کامل دارم
    از شما 2 سوال رو دارم
    1 - چطور میشه یه همچین فردی رو قانع کرد تا به زندگی عادی خودش برگرده و دیگه به اون دختر خانم فکر نکنه ؟
    2 - چطور میشه عدالت خدارو در این مورد توجیه کرد ؟
    من راجع به سوال دومتون جواب میدم، اونهم اینه که کی گفته جهان بر اساس عدالت کار میکنه ؟ بچه ای که ناقص به دنیا میاد یا سرطان میگیره یا معتاد به دنیا میاد رو بذاریم در مقابل چهره، میبینید که بی عدالتی خیلی بزرگتر از این حرفهاست.
    راجع به سوال اول به دوستتون بگید همون طور که اون خانم به دل شما نشسته ی آقای دیگه به دل اون نشسته، دنبال یکی باشه که جفتشون به دل هم بشینن. آقای با ظاهر 40 نباید دنبال خانمی با ظاهر 90 بره

9. کاربران زیر از mohamad20 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوستتون و خیلی از پسرای مثل دوستتون باید بدونن همیشه دنیا طبق خواسته ما عمل نمیکنه .چرا پسرا فکر میکنن باید به هر دختری که میخوان برسن و روی هر کی دست میزارن باید نه نشنوند؟!خب قطعا باید احساس اون خانم هم در نظر گرفته بشه .
    من در مورد دوستتون نمیدونم اما مشکلی هم که خیلی رایج شده اینه پسرا روی دخترای خیلی بهتر از خودشون دست میزارن در صورتی که دو نفر باید بهم بخورن از لحاظ ظاهر.
    توی این دنیا هم عدالت معنی نداره.

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34471
    تشکـر
    111
    تشکر شده 53 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام

بخشی از آیه 216 بقره

عَسى أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ عَسى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ

چه بسا چیزى را خوش نداشته باشید، حال آن که خیر شما در آن است; و یا چیزى را دوست داشته باشید، حال آن که شرّ شما در آن است. و خدا مى داند، و شما نمى دانید.

خدا آدم‌ها را با چیزهایی که دوست دارن، امتحان می‌کنه و بعضی وقتها این امتحان واقعا سخته.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)