نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: همسرم از تیپ من ناراضی است

2146
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10279
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

همسرم از تیپ من ناراضی است

سلام.

من و همسرم توی دانشگاه با هم آشنا شدیم و بعد از فارغ التحصیلی ازدواج کردیم. من یه دختر خیلی ساده بودم که لباسهام ساده بودن و تیپم معمولا اسپرت بود. اصلا هم اهل آرایش نبودم. اتفاقا همسرم هم تیپ ساده و سنگینی داشت. بعد از اینکه با ایشون ازدواج کردم فهمیدم از خونواده خیلی تجملاتی و ظاهربینی هستند که فوق العاده به ظاهر اهمیت میدن تا حدی که حتی لباس روز عروسی من رو هم اجازه ندادن خودم انتخاب کنم (چون معتقد بودن خیلی سادس) و وادارم کردن یک لباس خیلی مجلل و خیلیییی گرون قیمت که کلی با شخصیت من فاصله داشت بپوشم. همسرم هم که نظر خانوادش خیلی واسش اهمیت داشت مدام ازم میخواست اونطوری لباس بپوشم که اونها دوست داشتن و اوایل ازدواجم سر این قضیه اختلاف داشتیم. اینقدر که روی نگاه های اونها حساس شده بودم. هر موقع که بهشون سلام میکردم به جای اینکه توی چشمام نگاه کنن سر تا پای من رو برانداز می کردن و از حالت نگاهشون می فهمیدم که الان باز می خوان یه ایرادی به لباسم بگیرن! این ایرادات رو هم مستقیما بهم نمیگفتن بلکه از طریق همسرم بهم انتقال میدادن که این باعث شده بود با همسرم هم اختلاف پیدا کنم.
    گذشت و گدشت و اعتماد به نفسم رو نسبت به سلیقه و تیپم از دست دادم و تصمیم گرفتم بر خلاف میل باطنی و شخصیت واقعیم همونطور باشم که اونها می خوان و لباسهایی رو بپوشم که اونها واسم میپسندند. هیچ وقت تنها به خرید نرفتم و همسرمو با خودم میبردم یا مادر شوهر یا خواهر شوهرم رو تا دیگه اونطور بهم نگاه نشه. خوب چند سالی به این روال گذشت و رابطم با همسرم خوب شد و به نظر همه چیز حل شده بود. تا اینکه چند روز پیش خواهرم یک مانتوی ساده و به نظر خودم خیلی زیبا واسم دوخت و بعد از مدت طولانی طبق سلیقه خودم لباس پوشیدم.
    به محض اینکه همسرم من رو دید اون نگاه سر تا پای آشنا رو بهم انداخت و گفت نمیخوای یه چیز دیگه بپوشی... خیلی از این حرفش بدم اومد و خیلی بهم برخورد با هم جرو بحث کردیم و اون هم درد دلش باز شد که تو هیچ به ظاهرت اهمیت نمیدی و من دوست دارم یه کم بیشتر به خودت برسی و... . انگار یک زخم قدیمی دوباره سرباز زد و الان چند روزه باهاش قهرم و هر چه عذرخواهی می کنه نمی تونم ببخشمش. اینگار نمی تونم دوستش داشته باشم با وجودی که به جز این مورد سر هیچ موضوع دیگه ای باهاش اختلاف ندارم و دوستش داشتم...

لطفا راهنماییم کنید

2. کاربران زیر از hhajar2002 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5582
    تشکـر
    1,578
    تشکر شده 655 بار در 279 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : همسرم از تیپ من ناراضی است

مشکل از شما نیست . اون کسی که باید خودش رو درمان کنه خانواده شوهر شماست .

انسان های تازه به دوران رسیده که در گذشته مشکلات مالی فراوانی طی کرده اند و لذت یک زندگی تجملاتی رو به دور از چشم دیدن حالا این یک عقده شده براشون که همه چیز ادم هارو در ظاهر میپندارن . تنها یک کلمه میتوان گفت برای چنین جامعه ای متاسفم

به قول پروفسور روستا : جامعه ما فقر فرهنگی دارد نه فقر مادی

پیشنهاد میکنم که دنبال تغیر رفتار خانواده همسر خود نباشید . چون از بین بردن چنین افکار متحجرانه و قرون وسطی واقعا دشواره

همسرتون بایدبه یه روانشناس یا مددکار اجتماعی مراجعه کنه چون بعضا دیدم این مددکار ها راه حل های خوبی ارائه میدن
    امضای ایشان
    عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت . امام حسین ( ع )

4. 3 کاربران زیر از پسرک 22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10279
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اجازه بدین اضافه کنم که من دانشجوی ترم ۱ دکتری هوش مصنوعی هستم، همه عمرم سرم توی کتاب بوده و درس خوندم و مطالعه کردم. هیچ وقت ظاهر خودم و اطرافیانم واسم اهیمت نداشته و بیشترین ارزش شخصیت و شعور آدم ها بوده. با وجودیکه وضع مالی خوبی دارم هیچ وقت دوست نداشتم و ندارم که خیلی ولخرجی کنم و (بر عکس خانواده همسرم) تمام درآمدم رو صرف مد و لباس بکنم. اونها همه دغدغشون لباسه و بعد از هر مهمونی هفته ها در مورد کوچکترین جزئات لباسهای این و اون حرف میزنن و نظر میدن در حالی که من حتی یادم نیست رنگ لباس فلانی چه رنگ بوده!همه این مسائل عذابم میده و اینکه احساس می کنم من رو درک نمیکنن و خودشون رو به واسطه لباس ظاهری بسیار برتر از من می دونن از اعتماد به نفسم می کاهد.

لطفا کمک کنید در مواجهه با این افراد چه طور باید برخورد کنم؟ و چه طور رابطم رو با همسرم درست کنم؟

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    دوست من هر کسی باید بسته به تفکرات و شخصیت خودش لباس بپوشه
    در اولین فرصت این رفتار و به همه آشنایان شوهرتون گوش زد کنید
    آدما عروسک نیستن که هر لباسی دوست داریم تنشون کنیم
    ولی اگر حس میکنید لجبازی و دفاع از حقوقتون بهتون کمک نمیکنه
    بهتره برای دوام این زندگی از همه مهمتر دور نشدن شما از همسرتون
    تن به این اجبار بدید و تماام سلیقتون و عوض کنید
    میدونم سخته ولی ارزشش و داره
    به هر حال این مشکل انقدر بزرگ نیست که نشه حلش کرد
    فقط باید یکی از طرفین کوتاه بیاد
    راجب این موضوع با همسرتون صحبت کنید و با دلیل و منطق قانعش کنید
    اگرم نشد که مجبورید تن به اجبار بدید
    اما بهتره این ظاهربینی رو در همسرتون مداوا کنید به وسیله مشاور
    چون در آینده ممکنه کمی مشکل ساز بشه
    برای خود ایشونم خوبه این افکار مسخره رو با افکار والا و ارزش مند جایگزین کنه
    فقط فراموش نکنید که این موضوع با رضایت خود ایشون ممکنه
    بازم مراجعه حضوری پیش مشاور خیلی به شما میتونه کمک کنه
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

7. 4 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط hhajar2002 نمایش پست ها
    اجازه بدین اضافه کنم که من دانشجوی ترم ۱ دکتری هوش مصنوعی هستم، همه عمرم سرم توی کتاب بوده و درس خوندم و مطالعه کردم. هیچ وقت ظاهر خودم و اطرافیانم واسم اهیمت نداشته و بیشترین ارزش شخصیت و شعور آدم ها بوده. با وجودیکه وضع مالی خوبی دارم هیچ وقت دوست نداشتم و ندارم که خیلی ولخرجی کنم و (بر عکس خانواده همسرم) تمام درآمدم رو صرف مد و لباس بکنم. اونها همه دغدغشون لباسه و بعد از هر مهمونی هفته ها در مورد کوچکترین جزئات لباسهای این و اون حرف میزنن و نظر میدن در حالی که من حتی یادم نیست رنگ لباس فلانی چه رنگ بوده!همه این مسائل عذابم میده و اینکه احساس می کنم من رو درک نمیکنن و خودشون رو به واسطه لباس ظاهری بسیار برتر از من می دونن از اعتماد به نفسم می کاهد.

لطفا کمک کنید در مواجهه با این افراد چه طور باید برخورد کنم؟ و چه طور رابطم رو با همسرم درست کنم؟
    خب دوست عزیز چرا اینقدر به خودتون سخت میگیرید ...

اجازه بدید که دیگران شمارو در لباسهای مدل هم ببینن و اعتماد به نفس شمارو تحسین کنن

اینکه شما دوست دارید همیشه طبق سلیقه خودتون لباس بپوشید مشکلی نیست

ولی خوبه فرد کمی از اون خواسته های فردی فاصه بگیره تا بتونه خودش رو به دیگران ثابت کنه

بهتره به جای این همه نگرانی از زندگی خودتون لذت ببرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)