مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29

موضوع: ازدواج سنتی یا مدرن؟

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.27
    تشکـر
    22
    تشکر شده 99 بار در 57 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

ازدواج سنتی یا مدرن؟

سلام دوستان میخوام یه نظر سنجی انجام بدم و یه آمار کلی بگیریم

پسرها اگه بخواین ازدواج کنین ترجیح میدین اول برین خواستگاری بدون آشنایی قبلی و حالا بعدش میتونه نامزدی باشه برای آشنایی بیشتر یا .... یا اینکه ترجیح میدین شخص رو اول خودتون انتخاب کنین باهاش آشنا بشین اگه خوشتون اومد بعد برین خواستگاری؟

و همچنین دخترا ترجیح میدین یه پسر اول بیاد خواستگاری بعد بقیه مراحل آشنایی طی بشه یا اول باهاش آشنا بشین اگه اوکی بودین بهش اجازه میدین بیاد خواستگاری و بحث ازدواج؟
    در کل ترجیح میدید ازدواجتون سنتی باشه یا مدرن؟

دوم دوست دارید اختلاف سنیتون چقدر باشه اینکه چقدر عرفه و یا از نظر روانشناسی خوبه و .... نه اگه دست خودتون بود دوست داشتید چند سال اختلاف سنی داشته یاشید؟

و سوم اینکه به برکت بعد از ازدواج اعتقاد دارید یا نه؟

ممنون میشم جواب بدید
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.09
    تشکـر
    4,005
    تشکر شده 9,378 بار در 4,621 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج سنتی یا مدرن؟

انتخاب دلی یا عقلی؟ سنتی یا امروزی؟ حسابگرانه یا هیجانی؟ کدام انتخاب می تواند شور و عشق ماندگارتری برای زندگی مشترک شما داشته باشد؟ این سوالی است که باید قبل از ازدواج به آن جواب بدهید و مهم تر از آن جوابتان آنقدر درست باشد که بتوانید برای یک عمر آن را تایید کنید.

انتخاب کسی درست است که در درجه اول به دل تان بنشیند و از او خوشتان بیاید. یعنی چه؟
    یعنی در یک کلام او را بپسندید و به سمتش گرایش داشته باشید. از یک شیفتگی عمیق با پشتوانه فلسفی حرف نمی زنیم. اتفاقا حرفمان کاملا به ذوق و پسند ظاهری و هیجانی شما برمی گردد. مطلوبیت ظاهری، سلیقه ای است و باید از حد متوسط به بالا باشد و طرف مقابلتان برای شما جاذبه داشته باشد و با معیارهای شما بخواند. اما ضروری نیست در حد یک مدل زیبایی باشد. فقط در حدی باشد که او را بپسندید و از ظاهرش خوشتان بیاید و به او جذب شوید.

برای این که بفهمید کسی مطلوب شما است، چقدر باید معاشرت کنید تا مطمئن شوید ظاهر و باطنش را می پسندید و این مطلوبیت یا عدم مطلوبیت واقعی است؟ در حقیقت عدد مشخصی نمی توان عنوان کرد و نمی توان گفت که چند ماه با هم معاشرت کنید تا ظاهر و باطن یکدیگر را بپسندید. این ارتباط تا حد زیادی به هوش شما در شناخت دیگران بستگی دارد و البته به شرایط دیگر. مثل خانواده، سن، اعتقادات شخصی و تعداد گزینه های ازدواج. اما به طور کلی اگر 3یا 4 جلسه دیدار داشتید و حس کردید گرایش خاصی به او پیدا نکرده اید، بعید است در ادامه هم به او تمایل پیدا کنید.

همسر آینده شما باید از نظر شناختی کسی باشد که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید. یعنی هوش، تجربیات، سواد و اطلاعات فردی، نوع نگاه به مسایل و طرز فکرش با شما جور باشد و بتوانید با او حرف بزنید، در جامعه دیده بشوید و با هم وقت بگذرانید. میزان انرژی فرد در زندگی اش، درونگرایی و برونگرایی اش، سیستم فکری و اعتقادی اش و… همه و همه تعیین می کنند شما دو نفر آیا از نظر شناختی هم با هم سازگار هستید یا نه. این روزها که سطح سواد و حضور اجتماعی دختر و پسر بالاتر رفته، باید این تناسب بیشتر در نظر گرفته شود.

شما در دوران آشنایی باید بتوانید گفتگوی درستی درباره انتظارات خود از زندگی مشترک و زناشویی داشته باشید. باید بتوانید فضای ذهنی یکدیگر را بشناسید، بپسندید و به نقاط مشترک درباره وظایف هر کدام از همسران، برنامه ریزی برای آینده، اهداف کلی زندگی و.... داشته باشید.

علاوه بر این که خانواده ها باید خوب و در سطح هم باشند، باید بتوانید خانواده او را بپذیرید و این توانایی را ببینید که به خانواده همسر آینده تان بپیوندید. آیا خانواده هایتان در سطی هستند که شما و همسر آینده تان در رفت و آمد با آنها آزار نبینید و از بودن در مهمانی هایشان، سفر رفتن با آنها و تلفنی حرف زدن با آنها اذیت نشوید؟

توانمندی اجتماعی اقتصادی طرف مقابل هم در انتخاب باید در نظر گرفته شود. شما باید بتوانید با هم از پس هزینه های زندگی بربیایید و حداقل های زندگی مشترک را تامین کنید. حداقل ها یعنی آنچه دو نفری درباره آن به تفاهم می رسید و خانواده هایتان با آن موافق هستند. این یعنی بتوانید کار کنید و مستقل از خانواده هایتان زندگی مشترکتان را شکل دهید و برای برطرف کردن نیازهای اساسی تان (خوراک، پوشاک، تفریحات حداقلی و درمان) وابستگی مالی به کسی نداشته باشید. در این زمینه، به وعده های دست نیافتنی طرف مقابل اعتماد نکنید و ببینید چقدر مرد عمل است و در زندگی، انگیزه استقلال و توانمند شدن دارد.
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.33
    تشکـر
    438
    تشکر شده 2,612 بار در 1,421 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

به برکت ازدواج خیلی اعتقاد دارم چون دور و بر خودم دیدم پسرایی که قبل ازدواج هیچی نداشتن جز یه موتور ولی الان خونه و ماشین دارن

ازدواج مدرن با آمیزه سنتی را میپسندم ..یعنی نه گندشو در بیاریم همه جا دختر مردمو ببینیم و دست مالی کنیم بعدم بگیم دماغش زشت بود نه مثل قدیما تازه شب اول ازدواج یه لولو بیاد بغلمون بخوابه بفهمیم زنمون اینه

فاصله سنی برابر باشه فک کنم خوبه ولی دختر بزرگتر پسر باشه نمیپسندم دختر خیلی کوچیکتر باشتم نمیپسندم

5. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خــــدایا … دخیــل می‌بنــدم! 
نـه اینـکه گــره بگــشایی ؛ نـه ! می‌بنـدم که رهــایم نکــنی !
    شماره عضويت
    17322
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.46
    تشکـر
    3,331
    تشکر شده 6,549 بار در 2,597 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    به برکت ازدواج خیلی اعتقاد دارم چون دور و بر خودم دیدم پسرایی که قبل ازدواج هیچی نداشتن جز یه موتور ولی الان خونه و ماشین دارن

ازدواج مدرن با آمیزه سنتی را میپسندم ..یعنی نه گندشو در بیاریم همه جا دختر مردمو ببینیم و دست مالی کنیم بعدم بگیم دماغش زشت بود نه مثل قدیما تازه شب اول ازدواج یه لولو بیاد بغلمون بخوابه بفهمیم زنمون اینه

فاصله سنی برابر باشه فک کنم خوبه ولی دختر بزرگتر پسر باشه نمیپسندم دختر خیلی کوچیکتر باشتم نمیپسندم
    سلام
    احسنت ازدواج مدرن با آمیزه سنتی
    آقا سام شما که نظرات کارشناسانه بیان میکنید
    چرا خودتون عمل نمی کنید .
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

7. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    14030
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.33
    تشکـر
    438
    تشکر شده 2,612 بار در 1,421 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام
    احسنت ازدواج مدرن با آمیزه سنتی
    آقا سام شما که نظرات کارشناسانه بیان میکنید
    چرا خودتون عمل نمی کنید .
    چون هنوز به شعور ازدواج نرسیدم.در نظر خیلی ها من شرایط 100 درصد ازدواج را دارم چون خونه دارم ماشین دارم کار و پول دارم ولی به نظرم اینا 20 درصد شرایط ازدواجه 80 درصدش اینه که تو زمانی ازدواج کنی که هیچوقت بعد ازدواج این فکر به سرت نیاد کاش اول فلان کارو میکردم بعد ازدواج میکردم کاش اول فلان کلاسو میرفتم بعد ازدواج میکردم کاش اول فلان مدرکو گرفته بودم بعد ازدواج میکردم کاش اول رفته بودم باشگاه هیکلم فلان جور شده بود بعد ازدواج میکردم چون حس میکنم این کاش کاش ها ممکنه در زندگی متاهلی سردی بیاره و این به شدت نهی میکنم خودمو ازش .پس اومدم برنامه ریختم آقا الان 25 سالته در حال تحصیل هستی تحصیلت تا 28 سالگیت طول میکشه خب پس 3 سال فرصت داری که تمام برنامه های تو ذهنت را عملی کنی که وقتی ازدواج میکنی اولویت اولت ازدواج باشه اولویت دومت تشکیل خانواده اولویت سومت همسرداری و پدر مادر همسر داری که همه اینا خلاصه میشه تو زندگی بعد از مجردی که میگیم متاهلی .اونجا باز دوباره برنامه های جدید ظاهر میشن افکار جدید میان ولی اینبار برنامه ها عملی میشن انشاالله در کنار و با کمک یه نفر دیگه که بهش میگن همسر

من یه زمانی که خودتونم تایپیک هامو زیاد دیده بودید فقط میخواستم ازدواج کنم اما الان میخوام درست ازدواج کنم

9. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خــــدایا … دخیــل می‌بنــدم! 
نـه اینـکه گــره بگــشایی ؛ نـه ! می‌بنـدم که رهــایم نکــنی !
    شماره عضويت
    17322
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.46
    تشکـر
    3,331
    تشکر شده 6,549 بار در 2,597 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام دوستان میخوام یه نظر سنجی انجام بدم و یه آمار کلی بگیریم

پسرها اگه بخواین ازدواج کنین ترجیح میدین اول برین خواستگاری بدون آشنایی قبلی و حالا بعدش میتونه نامزدی باشه برای آشنایی بیشتر یا .... یا اینکه ترجیح میدین شخص رو اول خودتون انتخاب کنین باهاش آشنا بشین اگه خوشتون اومد بعد برین خواستگاری؟

و همچنین دخترا ترجیح میدین یه پسر اول بیاد خواستگاری بعد بقیه مراحل آشنایی طی بشه یا اول باهاش آشنا بشین اگه اوکی بودین بهش اجازه میدین بیاد خواستگاری و بحث ازدواج؟
    در کل ترجیح میدید ازدواجتون سنتی باشه یا مدرن؟

دوم دوست دارید اختلاف سنیتون چقدر باشه اینکه چقدر عرفه و یا از نظر روانشناسی خوبه و .... نه اگه دست خودتون بود دوست داشتید چند سال اختلاف سنی داشته یاشید؟

و سوم اینکه به برکت بعد از ازدواج اعتقاد دارید یا نه؟

ممنون میشم جواب بدید
    به برکت در ازدواج خیلی اعتقاد دارم .

فاصله سنی بین ۴ تا ۶ سال اختلاف خوبه

در مورد ازدواج سنتی و مدرن نظرم اینه که نه سنتی باشه به سبک قدیم
    و نه مدرن باشه به سبک امروز
    متاسفانه تو این دوره دختر و پسر به راحتی باهم ارتباط برقرار میکنند
    بعد از گذشت دو الی سه سال تازه تصمیم میگیرند که به درد هم میخورند یانه
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

11. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    35018
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.24
    تشکـر
    20
    تشکر شده 22 بار در 15 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

سلام

به نظر منم ازدواج بايد آميزه‌اي از سنتي و مدرن باشه. يعني ابتدا کمي آشنا بشن (در حد يک الي دو ماه) و بعد خواستگاري و اين‌ها. البته من خودم به عنوان دختر خيلي سخت اعتماد ميکنم به پسري که بياد جلو و بگه بيا يه کم آشنا بشيم و بعد ميام خواستگاري و غيره.... چون اين دوره زمونه قصد ازدواج خيلي کم شده و فقط ميخوان به بهانه و وعد و وعيد آدم رو با خودشون همراه کنن براي حل اين قضيه هم ميشه يه کار کرد اونم اينکه اول خانواده پسر با خانواده دختر تماس بگيرن و قصدشون رو بيان کنن و بعد، قبل از خواستگاري رسمي و حضوري دختر و پسر مدتي با هم آشنا بشن و باقي موارد...

برکت هم به نظر من به خاطر اين بعد از ازدواج به وجود مياد که بالاخره مرد اگه واقعا مرد باشه، دوست داره زندگيش رو به بهبود پيش بره و تلاشش رو بيشتر ميکنه و از اون طرف يه همراه هم داره که بي‌شک کمکش ميکنه.

فاصله سني براي خود من اونقدر اهميت نداره که بخوام حد خاصي براش بذارم اما به هر حال ترجيح ميدم مرد بزرگتر باشه!​

13. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    آزادی به این معنا نیست که هر کاری که دلت خواست انجام دهی، بلکه بدین معناست که مجبور نباشی آن کاری را انجام دهی که دلت نمی خواهد …!
    شماره عضويت
    27925
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.07
    تشکـر
    2,163
    تشکر شده 2,173 بار در 1,083 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

منم با قای سام موافقم
    دختر و پسر میتونن زیر نظر هر دو خانواده برای شناخت در قالب چهارچوب و موازین اخلاقی رفت و امد و صحبت کنن.در مورد اختلاف سنی هم نه سن بالا نه سن پایین.سن هم برام در حد زیاد مهم نیست چون شعور و فهم ادما ربطی به سن نداره.
    آزادی به این معنا نیست که هر کاری که دلت خواست انجام دهی، بلکه بدین معناست که مجبور نباشی آن کاری را انجام دهی که دلت نمی خواهد …!

14. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.27
    تشکـر
    22
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    یعنی دقیقا چه طوری باشه؟ چه جوری همو بشناسیم و آشنا بشیم که نه گندشو دربیاریم نه تازه شب اول زنمونو ببینیم ؟

16. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.27
    تشکـر
    22
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    به برکت در ازدواج خیلی اعتقاد دارم .

فاصله سنی بین ۴ تا ۶ سال اختلاف خوبه

در مورد ازدواج سنتی و مدرن نظرم اینه که نه سنتی باشه به سبک قدیم
    و نه مدرن باشه به سبک امروز
    متاسفانه تو این دوره دختر و پسر به راحتی باهم ارتباط برقرار میکنند
    بعد از گذشت دو الی سه سال تازه تصمیم میگیرند که به درد هم میخورند یانه
    بلاخره تقریبا یکی از این دو تا میشه دیگه یا سنتی یا مدرن اکثر دوستان همینو میگن. اینکه نه سنتی باشه به سبک قدیم نه مدرن باشه به سبک امروز یعنی چه جوری؟ میشه واضح تر بگین
    مثلا خودتون بخواین ازدواج کنین چه جوری ترجیح میدید با اون پسر آشنا بشین؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)