نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: ازدواج و اختلاف طبقاتی

2149
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

Post ازدواج و اختلاف طبقاتی

سلام بنده دختری 25 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس که تازه دکترا قبول شدم.چندماه پیش قرار بود با فردی که پزشک بود که قرار بر خواستگاری شده بود اشناشیم برای ازدواج و بیان خواستگاری ولی در عین ناباوری فهمیدیم ایشون مشکلات زیاد و بدی دارن و نشد و همه چیز بهم خورد و ذهنیت من کامل خراب شد نسبت به اقایون و یک مدت افسردگی داشتم از بهم خوردن ماجرا...
    قبل از اینکه ایشون بیان خواستگاری من یکی دیگه از همکاران خواستگاری کرده بودن ولی ایشون نه سربازی داشت نه شغل ثابت ولی اظهار میکرد منو خیلی دوست داره
    حالا دوباره پا پیش گذاشته و فهمیده بوده تا حدودی من ی شکستی متحمل شدم و حتی من وقتی بهش گفتم گفت من ی کاری میکنم فراموش کنی و ذهنیتت هیچوقت بد نشه
    گفت هرکاری میکنم برات من دارم امریه رو درست میکنم و کارم هم پیگیری میکنم و این حرفا
    حالا چند مدته گذشته حس میکنم از بس ب من ابراز علاقه کرده منم دارم وابستش میشم ولی نمیخوام دوباره همه چی م بخوره ترس دارم از اشنایی و ازدواج
    ب خونواده گفتم اول ک مخالف بودن چون ایشون از لحاظ اعتقادی راحت بودن و من مذهبی و کار و سربازی و اینها
    حالا میگه ب خاطر تو هرجا بخوای میام تا همه چی رو با تو تنظیم کنم تو فقط باش واسه من
    منم خونوادم گیر دادن به ازدواجم و از طرفی نه میتونم جلو مامانم اینا وایستم چون فرد قبلی که اینطور دراومد انتخاب خودم بود.میترسم انتخاب کنم یا بگم باشه من میمونم پاتو این حرفا چون حسم اونقدری هم نیست
    اطرفی پدرم میگه اگر میخوادت با مادر پدرش بیان خواستگاری وقتی اینو گفتم میگه من الان هیچی ندارم تو صبر کن امریم درست شه بعد بیام ولی بابام لج کرده ک تو باید بذاری خواستگاری بیان برات
    چند تا خواستگار باهم دارم و موقعیت هاشون خوب و عالی
    ولی تنها چیزی ک برام جالبه تلاشیه که داره میکنه و تا الان خیلی سعی کرده اوضاع رو خوب میکنه میگه اگر نمیام دلیل نیست نمیخوام چون میدونم تو ناز دردونه بودی و تو پرقو بزرگ شدی نمیخوام سختیت بدم و غرورم جلو بابات خورد شه
    به نظرتون چکار کنم
    تا میام از نه و به هم زدن و ازدواجم صحبت کنم عصبانی میشه و غیرتی میشه و درنهایت انقدر حالش بدمیشه تا چند روز سر دردای شدید میگیره و میگه به خاطر وضع مالیم نمیخوام از دستت بدم چون هیچکس تو رو مثل من دوست نداره ....
    لطف میکنین اگر راهنماییم کنید
    طرف مقابلم هم فوق لیسانس هست و 28 ساله

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : ازدواج با فردی ک اختلاف طبقاتی دارد

به نظرم پدرتون درست میگن باید اول خاستگاری بیان تا روابطتتون زیر نظر خانواده ها باشه و درضمن ثابت میکنن که قصده ازدواج دارن بعد ازون اگر چند جلسه خاستگاری و اشنایی متوجه شدین که با هم تفاهم دارین میتونید بهش فرصت بدین تا کار پیدا کنه و بقیه کارهاشو روبه راه کنه . درغیر اینصورت همچین روابطی چون اساس و پایه ای نداره ، نمیشه فقط به حرف ایشون متکی بود فقط باعث میشه وابسته بشین و خاستگارهایی دیگتونو الکی رد کنید به خاطر یه علاقه ای که معلوم نیست پاش وایسه یا نه. درضمن شما قرار نیست که با کسی ازدواج کنید که کار نداره بلکه قراره بهش فرصت بدین که کار پیدا کنه اونموقع عقد میکنید این حرفام همش بهونه هست باید خاستگاری بیان .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sani2629 نمایش پست ها
    سلام بنده دختری 25 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس که تازه دکترا قبول شدم.چندماه پیش قرار بود با فردی که پزشک بود که قرار بر خواستگاری شده بود اشناشیم برای ازدواج و بیان خواستگاری ولی در عین ناباوری فهمیدیم ایشون مشکلات زیاد و بدی دارن و نشد و همه چیز بهم خورد و ذهنیت من کامل خراب شد نسبت به اقایون و یک مدت افسردگی داشتم از بهم خوردن ماجرا...
    قبل از اینکه ایشون بیان خواستگاری من یکی دیگه از همکاران خواستگاری کرده بودن ولی ایشون نه سربازی داشت نه شغل ثابت ولی اظهار میکرد منو خیلی دوست داره
    حالا دوباره پا پیش گذاشته و فهمیده بوده تا حدودی من ی شکستی متحمل شدم و حتی من وقتی بهش گفتم گفت من ی کاری میکنم فراموش کنی و ذهنیتت هیچوقت بد نشه
    گفت هرکاری میکنم برات من دارم امریه رو درست میکنم و کارم هم پیگیری میکنم و این حرفا
    حالا چند مدته گذشته حس میکنم از بس ب من ابراز علاقه کرده منم دارم وابستش میشم ولی نمیخوام دوباره همه چی م بخوره ترس دارم از اشنایی و ازدواج
    ب خونواده گفتم اول ک مخالف بودن چون ایشون از لحاظ اعتقادی راحت بودن و من مذهبی و کار و سربازی و اینها
    حالا میگه ب خاطر تو هرجا بخوای میام تا همه چی رو با تو تنظیم کنم تو فقط باش واسه من
    منم خونوادم گیر دادن به ازدواجم و از طرفی نه میتونم جلو مامانم اینا وایستم چون فرد قبلی که اینطور دراومد انتخاب خودم بود.میترسم انتخاب کنم یا بگم باشه من میمونم پاتو این حرفا چون حسم اونقدری هم نیست
    اطرفی پدرم میگه اگر میخوادت با مادر پدرش بیان خواستگاری وقتی اینو گفتم میگه من الان هیچی ندارم تو صبر کن امریم درست شه بعد بیام ولی بابام لج کرده ک تو باید بذاری خواستگاری بیان برات
    ولی تنها چیزی ک برام جالبه تلاشیه که داره میکنه و تا الان خیلی سعی کرده اوضاع رو خوب میکنه میگه اگر نمیام دلیل نیست نمیخوام چون میدونم تو ناز دردونه بودی و تو پرقو بزرگ شدی نمیخوام سختیت بدم و غرورم جلو بابات خورد شه
    به نظرتون چکار کنم
    تا میام از نه و به هم زدن و ازدواجم صحبت کنم عصبانی میشه و غیرتی میشه و درنهایت انقدر حالش بدمیشه تا چند روز سر دردای شدید میگیره و میگه به خاطر وضع مالیم نمیخوام از دستت بدم چون هیچکس تو رو مثل من دوست نداره ....
    جان کلام رو پدر محترم گفتن... منم که یه غریبم نظرم به نظر پدرتون نزدیکه...

درسته ایشون کاراش ناقصه و خدمتش مونده و شغلهم نداره؛ اما وقتی پدرتون چراغ سبز نشون داده؛ امتناع اقاپسر قابل قبول نیست...

ایشون میتونن برای خواستگاری اقدام کنن و تا کارها انجام بشه و مسایل پیش بره خود به خود کلی زمان میخوره

در ضمن اگه ایشون امریه بگیرن 24 ماه(دو سال) باید خدمت کنن... شما میتونید 2 سال منتظر بمونید برای پایان خدمتشون؟!!

4. 2 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    جان کلام رو پدر محترم گفتن... منم که یه غریبم نظرم به نظر پدرتون نزدیکه...

درسته ایشون کاراش ناقصه و خدمتش مونده و شغلهم نداره؛ اما وقتی پدرتون چراغ سبز نشون داده؛ امتناع اقاپسر قابل قبول نیست...

ایشون میتونن برای خواستگاری اقدام کنن و تا کارها انجام بشه و مسایل پیش بره خود به خود کلی زمان میخوره

در ضمن اگه ایشون امریه بگیرن 24 ماه(دو سال) باید خدمت کنن... شما میتونید 2 سال منتظر بمونید برای پایان خدمتشون؟!!

درسته من هم قبول دارم ...حتی امریه هم ک بگیره گفتیم تا اون موقع نامزد باشیم بعدش بریم سر خونه زندیگیمون ولی نمیخوام احساسی تصمیم بگیرم و واقعا از طرفی همه جوره روم فشاره هم خونواده هم این اقا پسر موندم چ کار کنم همش شده ناامیدی میترسم مورد های دیگه رو ازدست بدم و ازدواج کنم و میدونم که کسی نمیتونه انقدر دوستم داشته باشه و میدونم اونهای دیگه هم وضعیتشون خوبه و سن و سالشون بالارت از این پسر هست و با تجربه تر ولی علاقه ای نیست

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    به نظرم پدرتون درست میگن باید اول خاستگاری بیان تا روابطتتون زیر نظر خانواده ها باشه و درضمن ثابت میکنن که قصده ازدواج دارن بعد ازون اگر چند جلسه خاستگاری و اشنایی متوجه شدین که با هم تفاهم دارین میتونید بهش فرصت بدین تا کار پیدا کنه و بقیه کارهاشو روبه راه کنه . درغیر اینصورت همچین روابطی چون اساس و پایه ای نداره ، نمیشه فقط به حرف ایشون متکی بود فقط باعث میشه وابسته بشین و خاستگارهایی دیگتونو الکی رد کنید به خاطر یه علاقه ای که معلوم نیست پاش وایسه یا نه. درضمن شما قرار نیست که با کسی ازدواج کنید که کار نداره بلکه قراره بهش فرصت بدین که کار پیدا کنه اونموقع عقد میکنید این حرفام همش بهونه هست باید خاستگاری بیان .
    منم همینو میگم همش دیدم بد شده دیروز کلی بحث های همیشگی شد و به دعوا ختم شد که اخرش من برگشتم گفتم از اول قصدت ازدواج نبود و یهو بهش برخورد گفت من بیام خواستگاری بابات بگه توچی داری چی بگم !!؟؟
    خسته شدم از بحث های همیشگی از زندگی بدون عشق هم میترسم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

درسته من هم قبول دارم ...حتی امریه هم ک بگیره گفتیم تا اون موقع نامزد باشیم بعدش بریم سر خونه زندیگیمون ولی نمیخوام احساسی تصمیم بگیرم و واقعا از طرفی همه جوره روم فشاره هم خونواده هم این اقا پسر موندم چ کار کنم همش شده ناامیدی میترسم مورد های دیگه رو ازدست بدم و ازدواج کنم و میدونم که کسی نمیتونه انقدر دوستم داشته باشه و میدونم اونهای دیگه هم وضعیتشون خوبه و سن و سالشون بالارت از این پسر هست و با تجربه تر ولی علاقه ای نیست
    من جای ایشون بودم بجای امریه گرفتن؛ به یگان خدمتی میرفتم که دست کم 6 ماه زودتر خدمتم تموم بشه و زودتر کارامو انجام بدم...

ولی شما هیچ تعهدی به رابطه با ایشون ندارین که حتی حاضر نیست برای خواستگاری قدمی برداره... از کجا معلوم ایشون 2 سال دیگه هم نظر با امروزشون باشن؟!!

اصلا وقتی خواستگاری انجام نشده نمیشه به ایشون اعتمادی کرد حتی اگه عابد زمان باشن...

ایشون برادریشونو با خواستگاری اومدنشون میتونن ثابت کنن نه حرفای گوش پر کن ...

شما هم خودتونو بهش نزدیک نکنید که وابستگی چشم و گوشتونو روی حقایق میبنده و در اخر شما متضرر میشین

در ضمن اگه زمان زیادی از اتمام رابطه قبلیتون نگذشته فعلا وارد قضایای عشق و عاشقی نشین

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    من جای ایشون بودم بجای امریه گرفتن؛ به یگان خدمتی میرفتم که دست کم 6 ماه زودتر خدمتم تموم بشه و زودتر کارامو انجام بدم...

ولی شما هیچ تعهدی به رابطه با ایشون ندارین که حتی حاضر نیست برای خواستگاری قدمی برداره... از کجا معلوم ایشون 2 سال دیگه هم نظر با امروزشون باشن؟!!

اصلا وقتی خواستگاری انجام نشده نمیشه به ایشون اعتمادی کرد حتی اگه عابد زمان باشن...

ایشون برادریشونو با خواستگاری اومدنشون میتونن ثابت کنن نه حرفای گوش پر کن ...

شما هم خودتونو بهش نزدیک نکنید که وابستگی چشم و گوشتونو روی حقایق میبنده و در اخر شما متضرر میشین

در ضمن اگه زمان زیادی از اتمام رابطه قبلیتون نگذشته فعلا وارد قضایای عشق و عاشقی نشین
    درست میگین هنوز نگذشته و این هم تا خواستگاری نیومده و نمیشه حساب کرد
    اون نفر قبلی که مثلا از همه لحاظ عالی بود هم سطح تحصیلات هم پول و مالی و طبقاتی متاسفانه چون تعادل روحی روانی نداشت باعث شد ذهنیتم نسبت بهش عوض شه !!!
    ولی به نظرتون چکار کنم خیلی احساس تنهایی میکنم مشکلات بین فامیلی و خونوادگی زیادی دارم و این حس تنهایی بیشتر اذیتم میکنه تمرکزم رو درسم از بین رفته همش فکرم میره سر این قضیه و اعصابم به هم میریزه و فکر میکنم خیلی بدشانسم که همیشه اینطور اتفاقات بد داره اتفاق میفته تو زندگیم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

حتما و قطعا بهتر این هست که بیان خواستگاری و مطرح بشه علنی

هیچکدوم از حرفاش نمیتونه دلیل باشه

شما که نمیخواید تا اومد بشینید سر سفره عقد

بهرحال باید یه چن ماه هم بگذره خانواده ها همو بشناسن و اخلاق هم دستتون بیاد

شاید اصن شما نخواستید یا ایشون نخواستن

از کجا معلوم شما پاس وایسی و این علاقه تا سه چهار سال دیگه همچنان ادامه داشته باشه؟؟؟

به نظرم رابطه ای که از همون اول تعهدی توش نباشه اصلا به ریسکش نمی ارزه

اگه خواستگار بهتری هم دارید راه بدید

خودتون رو محدود نکنید به همین فرد

شاید بعدا نتونه به حرفش عمل کنه یا اصن زیر حرفش بزنه

اگه شما هم بخاطرش خواستگار راه ندید دیگه خیالش راحت میشه که بله همه چی به نفعشه

ننه من غریبم بازی نداره دیگه

من با تجربه شخصیم اینا رو بهتون گفتم

باور کنید اگه خواستگاری صورت بگیره و زیر نظر خانواده باشه خیلی بهتره

حتی ممکنه بعدا این آقا بگه من که حتی خواستگاری هم نیومد پس هیچ تعهدی نیست

شما خانم تحصیل کرده ای هستید

با یه نگاه به دور و اطرافتون میتونید تشخیص بدید که این حرف ایشون به هیچ چیزی بند نیست

پس موقعیت هاتون رو خراب نکنید بیخودی

بخصوص وقتی اختلاف طبقاتی دارید

تو همین سایت یه چرخی بزنید میبینید اونایی که عاشق و معشوق بودن چطور بعدها همین اختلاف طبقاتی عذابشون داده

آگاهانه و عاقلانه برا ازدواجتون تصمیم بگیرید

نه برای فرار از تنهایی

نه برای فرار از مشکلات

چون ممکنه با چشم بسته وارد رابطه ای بشید که بعد ببینید که از چاله به چاه افتادید

امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

درست میگین هنوز نگذشته و این هم تا خواستگاری نیومده و نمیشه حساب کرد
    اون نفر قبلی که مثلا از همه لحاظ عالی بود هم سطح تحصیلات هم پول و مالی و طبقاتی متاسفانه چون تعادل روحی روانی نداشت باعث شد ذهنیتم نسبت بهش عوض شه !!!
    ولی به نظرتون چکار کنم خیلی احساس تنهایی میکنم مشکلات بین فامیلی و خونوادگی زیادی دارم و این حس تنهایی بیشتر اذیتم میکنه تمرکزم رو درسم از بین رفته همش فکرم میره سر این قضیه و اعصابم به هم میریزه و فکر میکنم خیلی بدشانسم که همیشه اینطور اتفاقات بد داره اتفاق میفته تو زندگیم
    یک مسئله ی خنده دار بگم درسته شما میگین تعهدی ندارم من حس عذاب وجدان دارم از حرف زدن با این فرد حرفهایی ک زده شد من هیچگونه ابراز احساساتی نکردم ولی ایشون مدام میگفتن از حسشون و من همش حس بد عذاب وجدان دارم
    از طرفی تو دانشگاه مدام میبینمش اعصابم به هم میریزه دوباره یادم میاد

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

د
    نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    حتما و قطعا بهتر این هست که بیان خواستگاری و مطرح بشه علنی

هیچکدوم از حرفاش نمیتونه دلیل باشه

شما که نمیخواید تا اومد بشینید سر سفره عقد

بهرحال باید یه چن ماه هم بگذره خانواده ها همو بشناسن و اخلاق هم دستتون بیاد

شاید اصن شما نخواستید یا ایشون نخواستن

از کجا معلوم شما پاس وایسی و این علاقه تا سه چهار سال دیگه همچنان ادامه داشته باشه؟؟؟

به نظرم رابطه ای که از همون اول تعهدی توش نباشه اصلا به ریسکش نمی ارزه

اگه خواستگار بهتری هم دارید راه بدید

خودتون رو محدود نکنید به همین فرد

شاید بعدا نتونه به حرفش عمل کنه یا اصن زیر حرفش بزنه

اگه شما هم بخاطرش خواستگار راه ندید دیگه خیالش راحت میشه که بله همه چی به نفعشه

ننه من غریبم بازی نداره دیگه

من با تجربه شخصیم اینا رو بهتون گفتم

باور کنید اگه خواستگاری صورت بگیره و زیر نظر خانواده باشه خیلی بهتره

حتی ممکنه بعدا این آقا بگه من که حتی خواستگاری هم نیومد پس هیچ تعهدی نیست

شما خانم تحصیل کرده ای هستید

با یه نگاه به دور و اطرافتون میتونید تشخیص بدید که این حرف ایشون به هیچ چیزی بند نیست

پس موقعیت هاتون رو خراب نکنید بیخودی

بخصوص وقتی اختلاف طبقاتی دارید

تو همین سایت یه چرخی بزنید میبینید اونایی که عاشق و معشوق بودن چطور بعدها همین اختلاف طبقاتی عذابشون داده

آگاهانه و عاقلانه برا ازدواجتون تصمیم بگیرید

نه برای فرار از تنهایی

نه برای فرار از مشکلات

چون ممکنه با چشم بسته وارد رابطه ای بشید که بعد ببینید که از چاله به چاه افتادید

امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید
    درست میگید ممنون و سپاس از راهنماییتون دعا کنید برام که از این سدرگمی درآم
    همش عذاب وجدان دارم
    تنها چیزی که باعث شده اجازه بدم ک فکر کنم راحع بهش اینه که هم رشتمه و پسر پاکیه و چشم پاکه چون خواستگار قبلیم گند کاراش دراومده بود حالم از همه بد شده بود و چشمم ترسیده بود مخصوصا وقتی که زد زیر همه چی بعدش

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

د
    همش عذاب وجدان دارم
    تنها چیزی که باعث شده اجازه بدم ک فکر کنم راحع بهش اینه که هم رشتمه و پسر پاکیه و چشم پاکه چون خواستگار قبلیم گند کاراش دراومده بود حالم از همه بد شده بود و چشمم ترسیده بود مخصوصا وقتی که زد زیر همه چی بعدش
    از خواستگارهای بنده همیشه همشون یک مشکل اساسی داشتن
    یکی خیلی راحت مشروب میخورد
    یکی خیلی اپن مایند بود ب من نمیخورد
    یکی میخواست بره خارج منم درسم اینجاست تا چهارپنج ساله دیگه
    یکی خیلی با دخترا راحته زیاد از حد
    اعصابم از این چیزها خورده
    همش زندگیم تک بعدی شده و درس و کار

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

د
    همش عذاب وجدان دارم
    خب پس شما که یه بار طعم این بی تعهدی رو چشیدید دیگه نباید به این راحتی ها اعتماد کنید

اگه دوباره با شما صحبت کردن بگید من تصمیم نهایی رو وقتی میگیرم که این جریان در حضور خانوادم مطرح شده باشه

اصلا وا ندید به تصمیمتون

هرچی شما رو جدی تر ببینن بیشتر مصر میشن که خودشون رو جمع کنن و بالاخره دست به کار بشن

همچنان میگم اگه موردهای خوبی دارید اصلا فرصت رو از دست ندید

به قول امام علی فرصت ها مثه ابر میمانند و به سرعت میگذرند

پس با دقت تمام نکات و معیارهایی که مدنظرتون هست رو بنویسید و خواستگارهاتون رو بسنجید

و با تجربه ای هم که به دست اوردید و توکل به خدا تصمیم درست بگیرید

یادتون باشه دوست داشتن رو نمینویسن بلکه ثابت میکنند

خیلی با دست خالی و تو سن پایین حتی میرن خواستگاری دختر مورد علاقشون

و با صبر و حوصله همه چیز رو میسازن

اگه کسی میتونه بدون شما صبر کنه پس حتما در ادامه هم میتونه بدون شما باشه

قرار نیست شما به حرف پسر مردم مسیر زندگیتون رو تغییر بدید و بقیه فرصت هاتون رو از دست بدید

هرچقدر هم خوب باشه بهرحال این زندگی شماست و خودتون باید بسازیدش نه با حرف و تصور دیگران

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خب پس شما که یه بار طعم این بی تعهدی رو چشیدید دیگه نباید به این راحتی ها اعتماد کنید

اگه دوباره با شما صحبت کردن بگید من تصمیم نهایی رو وقتی میگیرم که این جریان در حضور خانوادم مطرح شده باشه

اصلا وا ندید به تصمیمتون

هرچی شما رو جدی تر ببینن بیشتر مصر میشن که خودشون رو جمع کنن و بالاخره دست به کار بشن

همچنان میگم اگه موردهای خوبی دارید اصلا فرصت رو از دست ندید

به قول امام علی فرصت ها مثه ابر میمانند و به سرعت میگذرند

پس با دقت تمام نکات و معیارهایی که مدنظرتون هست رو بنویسید و خواستگارهاتون رو بسنجید

و با تجربه ای هم که به دست اوردید و توکل به خدا تصمیم درست بگیرید

یادتون باشه دوست داشتن رو نمینویسن بلکه ثابت میکنند

خیلی با دست خالی و تو سن پایین حتی میرن خواستگاری دختر مورد علاقشون

و با صبر و حوصله همه چیز رو میسازن

اگه کسی میتونه بدون شما صبر کنه پس حتما در ادامه هم میتونه بدون شما باشه

قرار نیست شما به حرف پسر مردم مسیر زندگیتون رو تغییر بدید و بقیه فرصت هاتون رو از دست بدید

هرچقدر هم خوب باشه بهرحال این زندگی شماست و خودتون باید بسازیدش نه با حرف و تصور دیگران
    حرفتون عالی بود واقعا ممنون
    البته یک بار با مادرم صحبت کرد پارسال قبل خواستگار اخرم که مادرم خیلی قاطع گفت نه من دخترمو نگه نمیدارم پای کسی و دختر ب کسی ک جنم نداره نمیدم
    ولی همچنان پیگیره و منم دارم اشتباه میکنم فکر کنم از تنهایی زیادمه ک اینطور شدم وگرنه من یک بار عاشق کسی شدم که چهارسال از دوران دانشجویی پزشکیش ک هنوز پزشک نشده بود تا اخرش و قبولیش تو تخصص منو میخواست یهو زد زیر همه چی هیچوقت یادم نمیره اون روزهای بد رو که چی کشیدم من داشتم دق میکردم که راحت زد زیر همه چی اونم بعدا مشخص شد و یکی از دوستاش گفت با یکی دوست شده

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

حرفتون عالی بود واقعا ممنون
    البته یک بار با مادرم صحبت کرد پارسال قبل خواستگار اخرم که مادرم خیلی قاطع گفت نه من دخترمو نگه نمیدارم پای کسی و دختر ب کسی ک جنم نداره نمیدم
    ولی همچنان پیگیره و منم دارم اشتباه میکنم فکر کنم از تنهایی زیادمه ک اینطور شدم وگرنه من یک بار عاشق کسی شدم که چهارسال از دوران دانشجویی پزشکیش ک هنوز پزشک نشده بود تا اخرش و قبولیش تو تخصص منو میخواست یهو زد زیر همه چی هیچوقت یادم نمیره اون روزهای بد رو که چی کشیدم من داشتم دق میکردم که راحت زد زیر همه چی اونم بعدا مشخص شد و یکی از دوستاش گفت با یکی دوست شده
    خواهش میکنم گلم

همین رنج ها و دردهایی که کشیدی باید برات بشه مثه زنگ خطر

که دیگه هیچوقت بی هوا قلبت و احساست رو دست کسی ندی

دقیقا مادرتون حرف درستی زدن

چیزی که تو مردها خیلی مهمه جنم داشتنه

شاید کسی نتونه کاری رو پیش ببره و شکست بخوره

اما همین که جرئت داره و جسارت به خرج میده و دست به کار میشه خودش خیلی حرفه

اما کسی که همش میخواد تو حاشیه ی امن باشه و امروز و فردا کنه که شاید دری به تخته بخوره چیزی درست بشه اصن قابل اعتماد نیست

عزیزم اصن به خاطر تنهایی به ازدواج رو نیار چون خیلی تنهاترت میکنه

منم همسن شما هستم دقیقا و یه تجربه تلخ داشتم

خیلی وقتا هست که زورم به تنهایی نمیرسه

اما با یادآوری همون تلخی میگم خدایا شکرت اگه تنهام اما گرفتار زندگی بد هم نشدم

پس صبور باش و توکل کن به خدا

هرچی رو که از خدا بخوای بهترینش رو بهت میده

و هرچی رو که خودت یا از خلق خدا بخوای بالاخره یه جای کار میلنگه

پس بدون که تو تنها دختری نیستی که حس تنهایی داره

هیچوقت نذار تنهایی تو رو به دست کسایی بسپره که میدونی لایقت نیستن

امیدوارم بهترین ها برات رقم بخوره

16. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم گلم

همین رنج ها و دردهایی که کشیدی باید برات بشه مثه زنگ خطر

که دیگه هیچوقت بی هوا قلبت و احساست رو دست کسی ندی

دقیقا مادرتون حرف درستی زدن

چیزی که تو مردها خیلی مهمه جنم داشتنه

شاید کسی نتونه کاری رو پیش ببره و شکست بخوره

اما همین که جرئت داره و جسارت به خرج میده و دست به کار میشه خودش خیلی حرفه

اما کسی که همش میخواد تو حاشیه ی امن باشه و امروز و فردا کنه که شاید دری به تخته بخوره چیزی درست بشه اصن قابل اعتماد نیست

عزیزم اصن به خاطر تنهایی به ازدواج رو نیار چون خیلی تنهاترت میکنه

منم همسن شما هستم دقیقا و یه تجربه تلخ داشتم

خیلی وقتا هست که زورم به تنهایی نمیرسه

اما با یادآوری همون تلخی میگم خدایا شکرت اگه تنهام اما گرفتار زندگی بد هم نشدم

پس صبور باش و توکل کن به خدا

هرچی رو که از خدا بخوای بهترینش رو بهت میده

و هرچی رو که خودت یا از خلق خدا بخوای بالاخره یه جای کار میلنگه

پس بدون که تو تنها دختری نیستی که حس تنهایی داره

هیچوقت نذار تنهایی تو رو به دست کسایی بسپره که میدونی لایقت نیستن

امیدوارم بهترین ها برات رقم بخوره
    وای واقعا ممنون خیلی اروم شدم با حرفاتون
    خیلی لطف کردین
    انشالله شما هم بهترین ها نصیبتون میشه مطمئنا

17. کاربران زیر از sani2629 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

وای واقعا ممنون خیلی اروم شدم با حرفاتون
    خیلی لطف کردین
    انشالله شما هم بهترین ها نصیبتون میشه مطمئنا
    خواهش میکنم عزیزم وظیفه اس
    خیلی خوشحالم که آروم شد حالت

یکی از کاربرای اینجا به من حرفی زد که شاید به درد تو هم بخوره

قاطع باش اما مهربون

یعنی وقتی میدونی حرفت درسته اصن نیازی به جار و جنجال و دعوا نیست

با خونسردی و آرامش حرفت رو بزن و رو حرفت بایست

موفق باشی همیشه گل

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم عزیزم وظیفه اس
    خیلی خوشحالم که آروم شد حالت

یکی از کاربرای اینجا به من حرفی زد که شاید به درد تو هم بخوره

قاطع باش اما مهربون

یعنی وقتی میدونی حرفت درسته اصن نیازی به جار و جنجال و دعوا نیست

با خونسردی و آرامش حرفت رو بزن و رو حرفت بایست

موفق باشی همیشه گل
    بله حرف خیلی قشنگیبه بازم ممنون

20. کاربران زیر از sani2629 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31034
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلاااااام به دوستان خواستم ی خبر بدم که در کمال ناباوری اومدن خواستگاری یهویی و واقعا نمیدونم چطوری انقد همه چی اوکی شد واقعا راسته توکل بر خدا که کنید همه چیز درست میشه ....ما داریم چند روز اینده خدا بخواد عقد میکنیم...

22. کاربران زیر از sani2629 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلاااااام به دوستان خواستم ی خبر بدم که در کمال ناباوری اومدن خواستگاری یهویی و واقعا نمیدونم چطوری انقد همه چی اوکی شد واقعا راسته توکل بر خدا که کنید همه چیز درست میشه ....ما داریم چند روز اینده خدا بخواد عقد میکنیم...
    فقط خداااااااااا

تا خدا بنده نواز است
    به خلقم چه نیاز
    میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنم

24. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج و اختلاف طبقاتی

یکی از معیارهای انتخاب همسر، توجه به طبقه اجتماعی است. طبقه‌ اجتماعی معمولاً با توجه به سطح تحصیلات، نوع شغل و میزان درآمد تعریف می‌ شود. براساس این سه عامل، افراد جامعه به سه طبقه بالا (افراد دارای تحصیلات بالا، ثروتمندان، رۆسا و مدیران)، طبقه متوسط (کارمندان و نیروی کار متخصص که دارای تحصیلات در سطح متوسط جامعه هستند) و طبقه پایین ( کارگران و افرادی که در مشاغل غیرحرفه ‌ای مشغول به کار بوده و تحصیلات و درآمد کمی دارند) تقسیم می ‌شوند.

در نگاه اول به نظر می ‌رسد که طبقه‌ اجتماعی هم نقشی به اندازه دیگر معیارهای انتخاب همسر دارد. از آنجایی که طبقه‌ اجتماعی از عوامل متعددی تشکیل شده، بر جنبه‌ های متعددی از زندگی فرد تأثیر می‌ گذارد. به عبارت دیگر، تفاوت طبقاتی موجب به وجود آمدن اختلافات در زمینه‌ های گوناگون زندگی زناشویی می‌ شود که مرتفع ساختن همه آنها کار ساده ای نیست.

از جمله مهمترین زمینه ‌های بروز اختلاف ناشی از تفاوت طبقاتی می ‌توان به این عوامل اشاره کرد:

1. تفاوت ‌های مربوط به نقش جنسی
    نقش جنسی به ویژگی‌ هایی گفته می شود که از نظر فرد به جنس خاص (زن یا مرد) تعلق دارد.

2. تفاوت میزان تحصیلات
    معمولاً میزان تحصیلات افراد متعلق به طبقه بالای جامعه، از دو طبقه دیگر بیشتر است. تشابه سطح تحصیلات زوجین موجب افزایش رضایت زناشویی، کاهش میزان طلاق و رشد اجتماعی کودکان می ‌شود. به دلیل آنکه مرد ریاست خانواده را به عهده دارد، بالاتر بودن سطح تحصیلات وی مشکلات کمتری ایجاد می ‌کند. همچنین بهتر است اختلاف سطح تحصیلات زوجین بیشتر از دو مقطع نباشد.

3. تفاوت در شیوه نگرش نسبت به مسائل زندگی و مسائل مالی
    در این‌گونه روابط معمولاً وضعیت مالی یکی از طرفین بسیار بهتر از دیگری است. برای افراد کم ‌درآمد یا دارای درآمد متوسط، افزودن بر میزان مال و دارایی یکی از مسائل مهم زندگی به شمار می ‌رود، بنابراین ممکن است آنها برای رسیدن به اهداف مالی خود از اهداف دیگری که به نظر شریک زندگی ‌شان مهمتر است چشم‌پوشی کنند.

4. تفاوت در شیوه فرزندپروری
    نتایج پژوهش ‌ها نشان داده است که افراد طبقه جامعه معمولاً از شیوه‌ فرزندپروری مقتدرانه (که در آن محبت و کنترل والدین به میزان کافی است) استفاده می ‌کنند. والدینی که دارای سطح تحصیلات عالی هستند، بیشتر با فرزندان خود صحبت می ‌کنند و برای آنها کتاب می ‌خوانند. آنها دلایل خواسته ‌های خود را برای فرزندانشان بیان می‌ کنند و با این کار موجب می‌ شوند که استدلال منطقی فرزندانشان پیشرفت کند. زمانی که از این والدین سۆال می ‌شود که دوست دارند فرزندانشان چه ویژگی ‌هایی داشته باشند، آنها اغلب بر ویژگی ‌های درونی مانند کنجکاوی و منطقی بودن تأکید می ‌کنند، در حالی که والدینی که سطح تحصیلات پایین تری دارند، از فرزندان خود می‌ خواهند که بدون چون و چرا دستورهای آنها را اطاعت کنند و در مورد علت خواسته ‌هایشان توضیحی به بچه ‌ها نمی ‌دهند. زمانی که از این والدین درباره ویژگی ‌های مطلوبی که مایلند در فرزندشان وجود داشته باشد پرسیده می شود، به ویژگی‌ های عینی مانند حرف شنوی، چالاکی، اطاعت محض و. .. اشاره می‌ کنند.

به طور کلی تفاوت طبقه‌ اجتماعی، در بردارنده تفاوت‌ های فرهنگی متعددی است که هر یک از آنها ممکن است تهدیدی جدی برای ازدواج به شمار روند

5. تفاوت در شیوه گذراندن اوقات فراغت
    بعضی والدین از زمان کودکی برای پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان برنامه منظمی دارند. در حالیکه اوقات فراغت در بعضی خانواده های دیگر تعریفی ندارد.

به طور کلی تفاوت طبقه‌ اجتماعی، در بردارنده تفاوت‌ های فرهنگی متعددی است که هر یک از آنها ممکن است تهدیدی جدی برای ازدواج به شمار روند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج و اختلاف طبقاتی

به نظرتون چکار کنم
    یه زمانی رو براش تعیین کنید و بهوخانواده تون هم اعلام کنید بهش همون مدت رو فرصت بدید. اگر نتونستن کار پیدا کنند و سربازیشون رو هم نرفتن نباید تصمیم غیر عقلانی بگیرید بعد از اتمام فرصتش اگر نتونست کاری کنه به گزینه های دیگه فکر کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)