نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: نا موفق بودن در امر ازدواج

1272
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 357 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    9

Exclamation نا موفق بودن در امر ازدواج

من 30 سالمه خیلی جاها خاستگاری رفتم ولی منجر به ازدواج نشده فشار خانواده خیلی رومه تا هرچه زودتر ازدواج کنم آخرین باری که رفتم خاستگاری به واسطه یکی از همسایه ها بود خیلی با خونوادم مخصوصا پدرم مشکل دارم تا جایی که بهم گفت یا از خونه برو یا باید ازدواج کنی بین منگنه دو انتخاب دارم یا ازدواج یا از دست دادن خونوادم من ازدواجو قبول کردم و رفتم خاستگاری یک خانمی و بعد از صحبت کردن اون دختر خانم جوابش منفی بود و بماند که تمام حرفهامو سو تعبیر کرده بود و قضیه تموم شد تا اینکه جدیدا خونوادم از کسی شنیدن که من طلسم شدم و حتی اگه تا پای عقد کسی برم دوباره منصرف میشم ولی تا حدودی احتمال اینو میدم که شاید همچین اتفاقی بیوفته خونوادم دنبال گرفتن دعا و ازین چیزا هستن ولی من اعتقادی ندارم ولی برای اینکه طرد نشم باهاشون موافقت کردم من واقعااز ازدواج وحشت دارم و موندم باید چکار کنم با خونوادم و خودم چه تصمیمی بگیرم این وسط واینم مسلمه من باید ازدواج کنم چون راه دیگه ای ندارم
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

پاسخ : نا موفق بودن در امر ازدواج

من موندم چرا ما ایرانیا همش دنبال این خرافات هستیم طلسم.جادو.دعا نویس.
    و چرا روی مثبت قضیه را نگاه نمیکنیم به خانوادتون بگید من میخوام درست ازدواج کنم نمیخوام فقط ازدواج کنم و هیچ ابایی ندارم سنم چقدر بشه چون ترجیح میدم 35 سالگی ازدواج کنم و یه عمر زندگی کنم تا 20 سالگی ازدواج کنم و بعد چند سال پله دادگاه بالا پایین برم

3. 3 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دوست عزیز یک زندگی موفق در سایه یک انتخاب موفق شکل می‌گیرد.
    شناخت اولیه، تحقیقات محلی و مشاوره پیش از ازدواج از جمله مراحلی است که هنگام انتخاب همسر باید به آن توجه داشت. اما در مرحله شناخت همسر چه معیارها و ملاک‌هایی را باید مدنظر داشت؟

برای خیلی ها، ملاک اصلی و اولیه برای یک انتخاب موفق بر اساس ظواهر است. در حالی که داشتن سلامت روانی، رفتاری، جسمی و دینی از مهم‌ترین ملاک‌هایی است که باید در اولویت قرار گیرد. ملاک بعدی شغل مناسب، وسع مال، تحصیلات و همچنین سلایق و ویژگی‌های فردی همچون داشتن تناسب اندام، چاقی یا لاغری، رنگ سفید یا سبزه، چشم رنگی یا مشکی و... از معیارهای اختصاصی‌تر هستند. این ملاک‌ها مکمل یکدیگر بوده و در صورت نبود تناسب میان آنها زندگی مشترک در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت.

اختلالات روانی یکی از عوامل ناکامی در زندگی مشترک است. مشکلات اضطرابی، افسردگی و وسواس در گروه اختلالات نوروتیک قرار دارد و اگر در حد حاد نباشد و طرفین متعهد به ادامه درمان تا بهبودی کامل شوند، مشکلی در زندگی آینده پیش نخواهد آورد. اما اختلال سایکوتیک همچون اسکیزوفرنی یا اختلال شخصیتی پارانویید (سوءظن) از جمله اختلالاتی است که فرد کمتر حاضر به درمان شده و ازدواج با چنین افرادی توصیه نمی‌شود.

بزرگترین دردسری که زندگی شما را تهدید می کند، اختلال های شخصیتی هستند. این اختلال ها به سادگی قابل تشخیص نیستند و تنها یک متخصص می تواند درباره وجود آنها با قطعیت نظر دهد. افراد مبتلا به اختلال های شخصیتی آدم های باهوشی هستند که گاهی از نظر اجتماعی موقعیت های خوب و چشمگیری هم دارند اما یکی از ویژگی های رفتاری آنها آزار دهنده است. مثلا زیادی خودشان را قبول دارند و اگر به آنها کم توجهی کنید، شاکی می شوند (خودشیفته ها)، به همه بدبین هستند و فکر می کنند دیگران می خواهند برای آنها دردسر درست کنند (پارانوییدها)، گوشه گیر هستند و به شکلی افراطی تک گرایی دارند، خودمحورند، از جمع فاصله می گیرند و دیگران را از زندگی شان حذف می کنند (اسکیزوییدها)، اهل شلوغ بازی و هیاهو هستند، خیلی اجتماعی به نظر می رسند اما بیش از آن هوچی و شلوغ کارند. (هیستریک ها)... تشخیص این اختلال های شخصیت کار ساده ای نیست بنابراین حتما قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کنید تا از شما و طرف مقابل تان تست شخصیتی بگیرد.

امروزه برخی دختر و پسرها تصور می‌کنند برای داشتن یک زندگی موفق باید طرف مقابل آنها خصوصیات و شخصیت متفاوتی داشته باشد تا خلقیاتشان کامل‌کننده یکدیگر باشد. به عنوان مثال فرد گوشه‌گیر دوست دارد با فردی اجتماعی ازدواج کند یا فردی بی‌خیال با فردی متعهد و پایبند.

در واقع افراد به دنبال کسی می‌گردند که با او کامل شوند، بدون آن‌که کوچکترین تغییری در خود ایجاد کنند. این طرز فکر کاملا اشتباه و خانمانسوز است. اگر بحث کفویت و همتایی در دختر و پسر وجود نداشته باشد، مثلا زوجین همتای اقتصادی، فرهنگی، خانوادگی، دینی و... یکدیگر نباشند و در واقع پسر در یک سر طیف و دختر در سر دیگر آن قرار گیرد، تعارضات زناشویی افزایش می‌یابد.
    اگر چه تعارضات به طور نسبی در هر زندگی وجود دارد، اما هم سطح بودن تا حدود زیادی از شدت آن می‌کاهد. خطرناک‌ترین ازدواج‌ها وصلت افراد درونگرا با برونگرا، منظم با نامنظم و افرادی که ثبات هیجانی بالایی دارند با افرادی که زود برانگیخته می‌شوند است. البته اگر فردی درجه درونگرایی 4 و دیگری 6 داشته باشد یا یکی منظم و دیگری منظم‌تر باشد یا اعتقادات مذهبی یکی 60 و دیگری 70 باشد به دلیل آن‌که پایه اصلی این ویژگی‌ها در آنها وجود دارد تقریبا در وسط طیف قرار داشته و ازدواج خوبی خواهند داشت.

برخی افراد در دوران آشنایی با جنس مخالف متوجه شباهت‌هایی در شخصیت، خلقیات و فرهنگ یکدیگر شده و این اصل را ملاکی برای داشتن یک ازدواج موفق می‌دانند، اما با ورود به زندگی مشترک ایــــن تفاهمات کم رنگ و گاهی محو می‌شود.

بروز عشق یا علاقه افراطی پیش از ازدواج از جمله عواملی است که می‌تواند مانند یک فیلتر عمل کرده و مکانیسم شناختی دو طرف را تحریف کند. امکان دارد قبل از ازدواج پسری به دختری بگوید با شروع زندگی مشترک به تو اجازه معاشرت یا دیدار با خانواده را نمی‌دهم. در چنین جوی اگر عواطف حکمفرما باشد دختر با این فرض که پسر به دلیل علاقه زیاد موقتا این حرف را زده است مساله را جدی نگرفته و به پای دوست داشتن زیاد و تفاهم در علاقه به یکدیگر می‌گذارد. در حالی که این طور نیست و این موضوع به صورت یک مشکل حاد در زندگی مشترک نمود پیدا خواهد کرد.

تغییر دادن رفتار و روش همسر یکی از باورهای نادرستی است که بسیاری از دختر و پسرها درگیر آن هستند. کسانی که چنین طرز فکری دارند متوجه نیستند که انسان موجودی انتخابگر است و در شرایط فرهنگی و اجتماعی خاصی رشد کرده و قبل از ازدواج عمری را با سلیقه و باورهای خود زندگی کرده و شخصیتش تا حدود زیادی این‌گونه شکل گرفته است.

اما چرا بیشتر افراد گمان می‌کنند می‌توانند روش همسر را تغییر داده و به شکل مورد نظر خود در آورند؟ انتخاب در ازدواج اینک و اکنون است. یعنی قبل از ازدواج آنچه را که از شخصیت، اخلاق، رفتار، مذهب، خانواده و فرهنگ طرف مقابل می‌بینیم باید به همان میزانی که هست بپذیریم و بدانیم که باید با همین شرایط ادامه زندگی دهیم و در این مقوله نباید به امید یک هوای تازه‌تر بود. این‌که بگوییم طرف پس از ازدواج چادری می‌شود، رفتار بدش را کنار می‌گذارد، نمازخوان می‌شود، سیگارش را ترک می‌کند، مسئولیت پذیر می شود، منظم و خوش برخورد می شود، پرخاشگری اش را کنار می گذارد و... یک خیال باطل است.

حتی اگر کسی از روی عشق و محبت چند صباحی به خاطر طرف مقابل گذشت کند و برخی رفتارها و عقایدش را تغییر دهد، این کار را به میل و اراده خود انجام داده نه به زور و اجبار ما. عابدینی ادامه می‌دهد، البته بعد از ازدواج تغییراتی در زن و شوهر به وجود می‌آید، اما این تغییرات در اثر آمیختگی روح، روان و جسم آنها و گاهی در اثر همنشینی و یادگیری‌های خود آگاه و ناخودآگاه است نه در اثر اعمال قدرت و فشار ظاهری یک طرف به طرف دیگر.

بنابراین همسری را انتخاب کنید که قبل از ازدواج بتوانید او را با تمامیت و با همه رفتارها و عقایدش بپذیرید و هرگز به فکر تغییر او نباشید چرا که در صورت فشار به طرف مقابل امکان دارد زندگی مشترکتان به جدایی بینجامد.

عده‌ای ملاک موفقیت در زندگی را بچه‌دار شدن، بعضی اشباع نیازهای عاطفی و احساسی و گروهی تامین نیازهای جنسی می‌دانند. آیا این ملاک‌ها هر کدام به تنهایی برای داشتن یک زندگی موفق قابل قبول است؟ تولید نسل می‌تواند یکی از ملاک‌های موفقیت در زندگی باشد. اما گاهی فشار ناشی از مشکلات زندگی به حدی است که لذت داشتن فرزند را کمرنگ می‌کند. از طرفی تولد فرزندانی بیش فعال، ناسازگار و حتی بیمار ممکن است رویای داشتن یک زندگی موفق را به شکست تبدیل کند. اما اشباع نیازهای عاطفی در مقایسه با فرزند داشتن معقول‌تر و اولی‌تر است. چرا که بسیار دیده می‌شود زوجینی که از نظر روانی و عاطفی یکدیگر را تیمار کرده و به معنای واقعی به یکدیگر محبت دارند، به طرز چشمگیری در زندگی مشترک خود موفق بوده‌اند.

تامین نیازهای جنسی هم یکی از عوامل موفقیت در زندگی است. دختر و پسر قبل از ازدواج باید تا حدودی از میزان امیال جنسی یکدیگر به منظور جلوگیری از نارضایتی جنسی پس از ازدواج باخبر باشند و این امر باید از طریق مراجعه به مشاوران خبره و کارآمد ازدواج شناسایی شود. مشاوران با طرح تست شخصیتی «کتل» می‌توانند بی‌طرفانه تا حدود زیادی به خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی و جنسی هر دو نفر واقف و شباهت‌ها و تفاوت‌ها را شناسایی کنند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    من موندم چرا ما ایرانیا همش دنبال این خرافات هستیم طلسم.جادو.دعا نویس.
    و چرا روی مثبت قضیه را نگاه نمیکنیم به خانوادتون بگید من میخوام درست ازدواج کنم نمیخوام فقط ازدواج کنم و هیچ ابایی ندارم سنم چقدر بشه چون ترجیح میدم 35 سالگی ازدواج کنم و یه عمر زندگی کنم تا 20 سالگی ازدواج کنم و بعد چند سال پله دادگاه بالا پایین برم
    میدونی پدر مادرم حدود 70 سالشونه فقط بزرگ ترین فرزند خونوادمون ازدواج کرده بقیه همه مجردن منم فکرشو بکن با30 سال بچه یکی مونده به آخری ام از یک طرف حق دارن آخر عمری عروسی بچشونو ببینن از طرف دیگه من صلاحیت ازدواجو ندارم از طرف دیگه خونوادم طردم میکنن پدرم همش مدام تکرار میکنه از خونه من برو نری میرم ازت شکایت میکنم خوب این وسط من چه گناهی کردم مگه دزدی کردم؟ یا از دیوارخونه کسی رفتم بالا؟ یا به کسی ظلم کردم؟از طرفی مدام سرزنش میشم که من آبروی خونوادمو بدم پدرو مادرم خیلی مذهبی هستن اما من نیستم طوری رفتار میکنن انگار من یک کافرم
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

به پدرت بگو شما دوست داری من برم هول هولکی ازدواج کنم و یکیو همینطوری بگیرم بعد اگه زندگیمون تلخ شد و به طلاق کشیده شد به خاطر عدم شناخت یقه کیو بگیرم شما پاسخگو هستی اون موقع؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

بهشون بگو اگه خیلی اصرار دارین از خونه میرم اما بدون شناخت ازدواج نمیکنم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظر پدر و مادر رو پیش یه مشاوره خوب ببرید تا متقاعد بشن.

10. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر پدر و مادر رو پیش یه مشاوره خوب ببرید تا متقاعد بشن.
    متاسفانه به مشاور اعتقادی ندارند
    امضای ایشان

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    متاسفانه به مشاور اعتقادی ندارند
    اگر توی فامیلتون یه ادمی دارید که خانواده قبولش دارند بگید تا با خانواده صحبت کنن.مثلا یه عمو یا دایی یا یه فردی که خانواده قبولشون دارن.اگر که بتونید راضیشون کنید مشاوره برن حالا با اصرار خیلی خوب میشه.
    به خانواده گرامی بگید که مشاوره شغلش اینه و تخصص بیشتری تو مسائل زندگی دارن پس بهتره یه مشورت یه ساعته انجام بشه.چون فکر نمیکنم جز توجیه کردن خانواده با شیوه های مختلف راه دیگه ای باشه .شما خودتون باید کمی تلاش کنید تا یکم خانواده در زمینه مشاوره نرم تر بشن.

13. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    اگر توی فامیلتون یه ادمی دارید که خانواده قبولش دارند بگید تا با خانواده صحبت کنن.مثلا یه عمو یا دایی یا یه فردی که خانواده قبولشون دارن.اگر که بتونید راضیشون کنید مشاوره برن حالا با اصرار خیلی خوب میشه.
    به خانواده گرامی بگید که مشاوره شغلش اینه و تخصص بیشتری تو مسائل زندگی دارن پس بهتره یه مشورت یه ساعته انجام بشه.چون فکر نمیکنم جز توجیه کردن خانواده با شیوه های مختلف راه دیگه ای باشه .شما خودتون باید کمی تلاش کنید تا یکم خانواده در زمینه مشاوره نرم تر بشن.
    صحبت بحرانی تر از این حرفاست دقیقا هر آدمی تو اقوام یا آشنایان با خونوادم هم عقیده هستن یعنی امکان نداره بیان خونه ما در مورد ازدواج من حرفی نزنن هرکی میاد منو یکجایی میخواد بره خاستگاری تا زنم بدن و هر دفعه که میرم و یکجورایی جواب منفی هم میشنوم بیشتر اعتماد به نفسمو از دست میدم من اون چیزی که فکر میکنم درسته رو به طرف میگم اما طرف زیاد از حرفام خوشش نمیاد چون من نمیخوام به کسی انگیزه های واهی بدم دقیقا براش آینده ای رو که با من داره رو ترسیم میکنم سوم اینکه من واقعا باورم شده اگه خودمم بخوام ازدواج کنم بازم نمیشه یا اینقدرا هیچی از زندگی نمیدونم و صلاحیت ازدواجو ندارم یا واقعا یک طلسمی یک دعا مانع میشه یا بقول بعضیا دوتا همزاد کافر دارم نمیدونم چه ربطی داره ولی یک ربطی داره
    ویرایش توسط mohammad365 : 02-16-2017 در ساعت 11:03 AM
    امضای ایشان

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

از چه چیز ازدواج می ترسی

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34360
    تشکـر
    42
    تشکر شده 53 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    هر پدر و مادری آرزوی ازدواج بچشون رو دارند و این رفتارها و فشارها بگم به حقه کم بیراه نیست.
    واقعیت طلسم شما نیست واقعیت اینه سن که میره بالا تمایل به ازدواج به هر دلیلی کمتر میشه و انتخاب سخت تر.
    اگر الان ازدواج نکنید سالهای بعد سخت و سخت تر میشه و اینو بدونید الان 30 سالتونه میتونید با دختری 22 تا 27 ساله ازدواج کنید ولی سن که بره بالا دختری که باید انتخاب کنید سن بالاتر و اختلاف سنی با فرزندانتون هم که بماند.
    به خانواده بگید من دوست دارم ازدواج کنم بزارید چند مورد خودشون معرفی کنند.
    من ازدواجی که خانواده انتخاب کنند رو خیلی قبول دارم چون حداقلش اینه احساسات نیست و فردا تو روابط همسر و خانواده صمیمیت ها خودش باعث حل خیلی مشکل هاست.
    خودتون رو بسپارید دست تقدیر و از خانواده خود کمک بگیرید

در پناه یکی که همیشه هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد