نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: مشاوره ازدواج

3813
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26266
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره ازدواج

سلام به همه دوستان . پسری هستم 21 ساله . از خودم میگم دانشجوی یه دانشگاهی هستم که تعهد استخدام داره البته ترم 4 هستم .از نظر مالی تامین هستم مثلا یه پژو پارس به نام خودم دارم . خونه ندارم اما زمین برای ساخت خونه دو قطعه زمین دارم و میتونم بسازم در ضمن دو سه تا مزرعه کشاورزی داریم که درامدش خوبه. شغل پدرم اداری هست البته خودم هم حقوق ثابت دارم چون استخدامی هستم. این از نظر مالی ؛ از نظر اخلاقی هم خیلی پسر مهربونی هستم و تا بتونم به دیگران کمک میکنم . تا حالا هم با هیچ دختری ارتباط نداشتم البته ارتباط نامتعارف و خارج از عرف . خیلی خیلی هم برای شخصیت زن احترام قایل هستم و تو زندگی مشترک هم به شایسته سالاری معتقد هستم تا زن سالاری و مرد سالاری از لحاظ اجتماعی هم خانواده خوبی هستیم؛ با این تفاسیر به نظرتون ازدواج تو این شرایط درسته یا نه ؟ خواهشا راهنمایی بفرمایید ؛ تو دوراهی موندم .در ضمن دختر خاصی مدنظرم نیست که بشه گفت عاشقم و از این جور چیزا ولی اعتقادم اینه که فرد مناسب برای ازدواج فردی هست که هم عقل تاییدش کنه و هم قلب . ببخشید طولانی شد.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    تشکر شده 58 بار در 43 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشاوره ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط اقا علیرضا نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . پسری هستم 21 ساله . از خودم میگم دانشجوی یه دانشگاهی هستم که تعهد استخدام داره البته ترم 4 هستم .از نظر مالی تامین هستم مثلا یه پژو پارس به نام خودم دارم . خونه ندارم اما زمین برای ساخت خونه دو قطعه زمین دارم و میتونم بسازم در ضمن دو سه تا مزرعه کشاورزی داریم که درامدش خوبه. شغل پدرم اداری هست البته خودم هم حقوق ثابت دارم چون استخدامی هستم. این از نظر مالی ؛ از نظر اخلاقی هم خیلی پسر مهربونی هستم و تا بتونم به دیگران کمک میکنم . تا حالا هم با هیچ دختری ارتباط نداشتم البته ارتباط نامتعارف و خارج از عرف . خیلی خیلی هم برای شخصیت زن احترام قایل هستم و تو زندگی مشترک هم به شایسته سالاری معتقد هستم تا زن سالاری و مرد سالاری از لحاظ اجتماعی هم خانواده خوبی هستیم؛ با این تفاسیر به نظرتون ازدواج تو این شرایط درسته یا نه ؟ خواهشا راهنمایی بفرمایید ؛ تو دوراهی موندم .در ضمن دختر خاصی مدنظرم نیست که بشه گفت عاشقم و از این جور چیزا ولی اعتقادم اینه که فرد مناسب برای ازدواج فردی هست که هم عقل تاییدش کنه و هم قلب . ببخشید طولانی شد.
    سلام خداقوت با توجه به گفته هاتون از نظر مالی و خانوادگی مشکلی ندارین ولی به نطر من از اون جایی که مشغول تحصیلید صبر کنید که مدرکتون رو بگیرید و از همه نظر کامل باشید و شاید تا اون موقع کسی رو پسند کردید.قصد جسارت ندارم ولی اگه از جهاتی به خودت اعتماد ندارید و فکر میکنید بهتره زودتر ازدواج کنید پس بهتره الان اقدام کنید وگرنه هرچی سنتون بالاتر بره از نظر سن عقلی بهتره و بهتر میتونید همسرتون رو درک کنید.ارزوی موفقیت و خوشبختی رو براتون دارم

3. 2 کاربران زیر از fati76 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

آقا علیرضا نمی دونم چرا با حرف ها و توضیحاتتون احساس کردم دانشگاه فرهنگیان درس می خونین... اگه اینطوره که شغل محسوب نمیشه ...!

رسیدن به نتیجه اصلی اینکه آماده ازدواج هستین یا نه با خودتون هست، که از خودتون شناخت داشته باشین... داشتن شغل، خونه، ماشین و مسائل مادی ، توی ازدواج مهم هست، اما مسائل دیگه ای چون استقلال ، درک زندگی مشترک و این چنین مسائلی اهمیت بیشتری نسبت به مسائل مادی داره که باید خودتون به خودشناسی برسین

اون مقوله استقلال رو هم در نظر داشته باشین مساله مهمی هست در یک زندگی در مسیر ایده آل ها

5. کاربران زیر از desboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26266
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fati76 نمایش پست ها
    سلام خداقوت با توجه به گفته هاتون از نظر مالی و خانوادگی مشکلی ندارین ولی به نطر من از اون جایی که مشغول تحصیلید صبر کنید که مدرکتون رو بگیرید و از همه نظر کامل باشید و شاید تا اون موقع کسی رو پسند کردید.قصد جسارت ندارم ولی اگه از جهاتی به خودت اعتماد ندارید و فکر میکنید بهتره زودتر ازدواج کنید پس بهتره الان اقدام کنید وگرنه هرچی سنتون بالاتر بره از نظر سن عقلی بهتره و بهتر میتونید همسرتون رو درک کنید.ارزوی موفقیت و خوشبختی رو براتون دارم
    ممنون از وقتی که گذاشتید و نظری که ارایه دادید.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26266
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    آقا علیرضا نمی دونم چرا با حرف ها و توضیحاتتون احساس کردم دانشگاه فرهنگیان درس می خونین... اگه اینطوره که شغل محسوب نمیشه ...!

رسیدن به نتیجه اصلی اینکه آماده ازدواج هستین یا نه با خودتون هست، که از خودتون شناخت داشته باشین... داشتن شغل، خونه، ماشین و مسائل مادی ، توی ازدواج مهم هست، اما مسائل دیگه ای چون استقلال ، درک زندگی مشترک و این چنین مسائلی اهمیت بیشتری نسبت به مسائل مادی داره که باید خودتون به خودشناسی برسین

اون مقوله استقلال رو هم در نظر داشته باشین مساله مهمی هست در یک زندگی در مسیر ایده آل ها
    ممنون از نظراتتون

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

به نظرم سنتون برای ازدواج پاین! !!

حداقل تا دوسه سال دیگه صبر بدید ک به استقلال فکری و درک از زندگی برسید اون موقع بهتر میتونید تصمیم بگیرید و کسیو انتخاب کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26266
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    به نظرم سنتون برای ازدواج پاین! !!

حداقل تا دوسه سال دیگه صبر بدید ک به استقلال فکری و درک از زندگی برسید اون موقع بهتر میتونید تصمیم بگیرید و کسیو انتخاب کنید
    ممنونم ازتون

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26344
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    نامزدم متولد 65 هست و من متولد 63 هستم
    دور از هم هستیم و چند ماه یکبار همدیگر را میبینم ، گهگداری رفتارهای کودکانه دارد و حس تکیه گاه مناسب را به ایشان ندارم علیرغم این که کاری و با برنامه هستند ولی سر هر موضوعی ناراحت میشود و قهر میکند لجبازی میکند و از خود بی توجهی بروز میدهد، همیشه من کوتاه میایم
    توقع دارد من نقش مادر ایشان را بازی کنم و در آینده لباس زیرشان و جورابهایشان را مرتب با دست بشورم و وسایلشان را جمع کنم و ناز و نوازشهای مادرانه داشته باشم و مدام در خدمت ایشان باشم با تمام این تفاسیر به من میگویند که کمتر از سن خودم رفتار میکنم و بزرگ نشده ام و بچه هستم و توقع داشته اند که من خیلی بزرگتر از ابن رفتار کنم
    مدام روز عقد و ازدواج را به بهانه مسایل مالی به تعویق میاندازند و چون من جشن عروسی معمولی میخواهم از نظر تیشتن پرتوقع هستم در صورتی که وضع مالی خوبی دارند اما بسیار حسابگر هستند و حتی دیدارهایمان را به علت هزینه سفر به تعویق میاندازند
    بسیار دلسرد شده ام توجه و دوست داشتنی را که نیاز دارم دریافت نمیکنم اما به ایشان علاقه دارم و از تمام اینها گذشته صفات خوبشان نیز برایم قابل تقدیر است
    چه کنم که قهر و اداهای دخترانه برای من نداشته باشند و کودکانه ​رفتار نکنند؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26151
    تشکـر
    64
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیزم شما فقط یکم فکر لازم دارید که تنها بشینید وبه اینده نگاه کنین .اگه یکم فکر کنید وخودتونو درشرایط سخت بذارید درشرایطی که شوهرتونو دوسندارینو اصلا نمیخواین ببینینش بعد اونموقع میگین که کاش شوهرمو دوسمیداشتم و تمام شرایطو تحمل میکردم .در ضمن هرکسی درمقابل رفتار شما رفتار میکنه پس طوری برخورد کنید که اون جلو شما بامحبت رفتار کنه
    شما همسر ایشونید اگه مسلمون هستید حتما اینو درک میکنید که اگه کوچیک ترین قدمی برای اسایش همسرتون بردارید چقد پیش خدا محبوبید پس چه اشکالی داره محبت کنید ونازو نوازشش کنید ؟

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ساندرا نمایش پست ها
    سلام
    نامزدم متولد 65 هست و من متولد 63 هستم
    دور از هم هستیم و چند ماه یکبار همدیگر را میبینم ، گهگداری رفتارهای کودکانه دارد و حس تکیه گاه مناسب را به ایشان ندارم علیرغم این که کاری و با برنامه هستند ولی سر هر موضوعی ناراحت میشود و قهر میکند لجبازی میکند و از خود بی توجهی بروز میدهد، همیشه من کوتاه میایم
    توقع دارد من نقش مادر ایشان را بازی کنم و در آینده لباس زیرشان و جورابهایشان را مرتب با دست بشورم و وسایلشان را جمع کنم و ناز و نوازشهای مادرانه داشته باشم و مدام در خدمت ایشان باشم با تمام این تفاسیر به من میگویند که کمتر از سن خودم رفتار میکنم و بزرگ نشده ام و بچه هستم و توقع داشته اند که من خیلی بزرگتر از ابن رفتار کنم
    مدام روز عقد و ازدواج را به بهانه مسایل مالی به تعویق میاندازند و چون من جشن عروسی معمولی میخواهم از نظر تیشتن پرتوقع هستم در صورتی که وضع مالی خوبی دارند اما بسیار حسابگر هستند و حتی دیدارهایمان را به علت هزینه سفر به تعویق میاندازند
    بسیار دلسرد شده ام توجه و دوست داشتنی را که نیاز دارم دریافت نمیکنم اما به ایشان علاقه دارم و از تمام اینها گذشته صفات خوبشان نیز برایم قابل تقدیر است
    چه کنم که قهر و اداهای دخترانه برای من نداشته باشند و کودکانه ​رفتار نکنند؟
    سلام لطفا تایپک جدا بزنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28083
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام و خسته نباشید
    پسری هستم 23 ساله ترم آخر داشگاه و 80 درصد شرایط لازم برای ازدواج را دارا هسم...به طور خلاصه خدمت دوستان عرض میکنم...مشکل اصلی من در امر ازدواج این هست که بنده دختر عمویی یتیم دارم که به بنده علاقمند است...بطوریکه متاسفانه در فامیل این موضوع پیچیده...ولی به دلیل شرایط زیر حل و رفع این قضیه برایم بسیار پیچیده شده:
    1-معیار اصلی بنده در امر ازدواج میزان پایبندی طرف مقابل به اعتقادات صحیح و داشتن اخلاق خوب است که متاسفانه گذشته ایشون این گزینه رو کاملا نقض میکنه....در حالیکه در حال حاضر ایشون از لحاظ ظاهری و رفتار با گذشته متفاوت شده اند...( گرچه در صحبت با عده ای از فامیل هنوز بحث هایی جزئی در رابطه با برخی اخلاق ناپسند ایشون به گوش می رسد ولی بنده هیچ وقت مستقیما سر صحبت رو باهاشون باز نکردم تا مطمئن شم)

2- از سمت نزدیکان بنده با مادرشون برای برقراری صحبت های اولیه بحث شده که متاسفانه به نظر می رسد مادر بدون هماهنگی با دختر بنده را به دلیل ادامه ی تحصیل دختر رد کرده اند.

3-از طرفی برقراری تماس مجازی با ایشون جهت حصول اطمینان درباره ی نظرات اقوام به علت اینکه احتمال پخش شدن خبر این تماس وجود داره ریسک بالایی داره.

4- از سوی دیگر بنده از این موضوع ناراحت هستم که اگر با فرد دیگری بدون اطلاع از وضعیت صحیح دختر عمویم ازدواج کنم درصورتی که حرف های فامیل درباره ایشون درست نباشه عذاب وجدان و عوارض نادیده گرفتن فرد علاقمند و یتیم بدون دلیل قانع کننده چه بلایی به سرم خواهد آورد....

از دوستان ((مشاور)) خواهشمندم نظرات خود را جهت رفع این بلا تکلیفی ارسال کنند

با تشکر

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

گذشته شو میدونی و حالش را هم میدونی اگه اصلاح شده که مبارکه

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28210
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان با یکی آشنا شدم که قصدش ازدواجه ولی من وقتی باهاش دوست شدم از ناراحتی جدایی قبلیم بود .این کسی که الان قصد ازدواج داره اوایل رفتارش خیلی گرم و مهربون بود واسه من میمرد ولی الان خیلی سرد شده و چون باهم رابطه داشتیم مجبورم که باهاش ازدواج کنم به دلایلی . الان تو دو راهی موندم که نکنه اونم مثل من مه از سر اجبار دارم تن به ایم ازدواج میدم اونم از روی دلسوزی و عذاب وجدان کاری که با من کرده داره تن به این ازداوح میده بنظرتون چیکار کنم حالم خیلی بده افتضاحه .اون داره مقدمات ازدواجو میچینه در صورتی که من هنوز شک دارم و رفتاراش نسبت بمن خیلی سررررررد شده .

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33110
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام پسری هستم 26 ساله که عاشق که نه ولی استادم رو دوسش دارم استادم هم فک کنم 25 سالش باشه با من بیشتر ارتباط داره تا بقیه خیلی مهربونه چجوری بهش بگم که دوسش دارم از لحاظ مالی تامین هستم ی 206 اس دی هم دارم لطفا راهنماییم کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد