مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: به نظرتون ما کفویت داریم !؟

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    تشکر شده 33 بار در 26 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

Post به نظرتون ما کفویت داریم !؟

من پسرم.متولد 68 هستم.کارشناس نرم افزارم.به خواستگاری دخترخانومی متولد 72 رفتم.ایشون هم IT میخونند و هم فقه و حقوق(اصول) در حوزه.البته اطلاعات اش در IT اصلا خوب نیست.چون نه علاقه داشته و نه دانشگاهش خوب بوده و برای همین داره در کنارش توی حوزه هم درس میخونه.
    دختر خوش اخلاقیه و ظاهر زیبا و دلنشینی داره.از نظر اقتصادی هم متوسطن و به ما میان.من به واسطه معرفی با ایشون آشنا شدم.خواستگاری سنتی بود.توی جلسه خواستگاری 14 تا سوال ازش پرسدیم تا شناخت حاصل بشه.هرچند میگن برای جلسه اول فقط باید کلیات رو پرسید ولی فکر کردم بهتره از جزییات هم مطلع بشم که قبل از اینکه وابستگی ایجاد بشه بفهمم به درد هم میخوریم یا نه !؟ و اصلا میشه وقت گذاشت و بریم چند ماه تحقیق کنیم؟ از سوالاتی که از ایشون پرسیدم متوجه شدم که شوخ طبع هستند ، دوستان زیادی دارند و روابط اجتماعی بالایی دارند و زودرنج هستند ولی زود هم یادشون میره (کینه ای نیستن).من هم کمی شوخ ام ولی میگن بیشتر جدی ام.ولی خوش اخلاقم.روابط اجتماعی ام بد نیست.ولی دوست زیاد ندارم.از آدمای شوخ طبع خیلی خوشم میاد.بهترین دوستای پسرم ، شوخ ترین اونهاست.همیشه توی دانشگاه با بچه های شوخ و کسانی که توانایی Standup Comedian داشتند دوست میشدم.از نظر اعتقادی هم فکر میکنم با هم کفویت داریم و ایشون مذهبی و اهل نماز و روزه هستند و من هم همین طورم.
    فکر میکنم این دختر خانوم به بلوغ عاطفی رسیده اند ولی به بلوغ عقلی نرسیده اند و هنوز کمی بچه‌گانه فکر میکنند.چون سوال خاصی رو در ذهنشون آماده نداشتند و اغلب سوالاتی رو که من میپرسیدم ایشون از من هم میپرسیدن.مثلاً پرسیدم هدف تون از ازدواج چیه !؟ جوابی نداشت و حتی میگفت خوب چه کاریه ازدواج کنی وقتی خونه بابات راحتی ! این یعنی هنوز مسئولیت پذیر نشدن ! من گفتم یعنی ازدواج رو محدودیت میدونی و ممکنه بعد از ازدواج پشیمون بشی !؟ گفت نه ! وگفت جواب شما برای این سوال چیه !؟ و من هدفم از ازدواج رو گفتم و بعد از گفتن اهدافم ایشون هم گفت من هم از ازدواج هدف ام همینه.
    از سوالاتی که پرسیدم ، حدس میزنم خدا روشکر ایشون مکان کنترل بیرونی نیستند و همیشه دیگران رو مقصر نمیدونند.چون من از آدمایی که همیشه انگشت اتهامشون به طرف دیگرانه خوشم نمیاد.
    اما چند تا موضوع منو نگران کرده :

فکر میکنم ایشون مادیات براشون مهمه.چون همون چندتا سوالی که پرسیدن در مورد ، داشته های مادی و مقدار حقوق بود.من هم گفتم دو میلیون حقوق ماهیانه دارم.خونه دارم.ماشین ندارم.در آینده هم نمیتونم ماشین خارجی بخرم.ولی روی ماشین ایرانی میشه حساب کرد.وقتی ازشون پرسیدم نظرشون در مورد رفتن به مسافرت و اقامت در یک هتل با امکانات رفاهی پایین و کثیف چیه ؟گفتند با این حقوق شما که نمیشه هتل بری !هدف ام از این سوال این بود که بفهمم شخصیت توافق دارند یا عدم توافق که حدس میزنم توی زندگی ساز مخالف نمیزنند و شخصیت توافق دارند ولی حدس میزنم با این حقوق من نمیتونن بسازن !

فکر میکنم ایشون جنبشی هستند.و من سمعی هستم.از سوالاتی که پرسیدم متوجه شدم.و این مشکل ساز نمیشه !؟

فکر میکنم ایشون برون گرای پر رنگ هستند و من درون گرای کم رنگ.من از مطالعه و تو خونه بودن حس بدی ندارم.ولی اون شاید داشته باشه.و بیشتر با سفر و توی جمع بودن راحته.این هم یه مشکل دیگه!

من اصلا عضو شبکه های اجتماعی هم نیستم.ولی ایشون چندتا کانال تلگرام رو مدیریت میکنه و 1 الی 2 ساعت در روز برای این کانال ها وقت میزاره.و من تنها وقتی که میزارم سر زدن به فروم های تخصصی رشته خودم و اینجاست.

خوب به نظر شما چی کار کنم؟ ایشون از خطوط قرمز من اصلا عبور نکردن. اگر برون گرایی پررنگ و جنبشی بودن و استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی سه خط زرد من باشه.میشه به خاطر این سه خط زرد جواب منفی بهشون بدم !؟ و این طوری من خیلی سخت گیر نیستم !؟ممکن است عیب از من باشه و من اگه بخوام انقدر وسواس به خرج بدم برای همیشه مجرد باقی بمونم.البته این ها رو من از شما روانشناس ها یاد گرفتم.من به توصیه دوستان سایت به کمک سخنرانی های دکترشاهین فرهنگ در اصفهان ، سوالات خواستگاری رو طراحی کردم و خطوط زرد و قرمز برای خودم درنظر گرفتم
    ویرایش توسط milad.ir86 : 07-15-2017 در ساعت 10:24 PM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از milad.ir86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.15
    تشکـر
    529
    تشکر شده 291 بار در 219 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : به نظرتون ما کفویت داریم !؟

چقدر تجربه شما به من نزدیکه!

به نظرم داری کمی زود قضاوت می کنی

حد این چیزایی که میگی تو یک جلسه مشخص نمیشه مخصوصا اینکه ایشون مثل شما تخصصی دنبال شناخت خودشون نبودن

به نظرم چیزی که مشخصه ایشون مثل شما زیاد در مورد ازدواج موفق ، فکر و تحقیق نکردن و این نا آگاهی می تونه هم شما و هم خودشون رو به اشتباه بندازه

مسائل مالی یکی از دم دست ترین سوالاتی هست که میشه پرسید در مورد مسائل مالی با توجه به اینکه میگید از نظر خانوادگی شبیه هستید بیندیشید که آیا ایشون پر توقع هستند یا به دلیلی نگرانی دارند

ببینید سطح در آمدی اعضای دیگر خانوادشون ( پدر ، برادر ، شوهرخواهر ) چقدره ؟

ایشون فکر می کنند چه مقدار درآمدی مناسبه ؟ آیا ایشون توانایی و آمادگی به کار کردن رو داره؟

بهتره یکم بیشتر سر و کله بزنید و بررسی چیز خاصی که تو ذوق بزنه هست یا نه

اگر نه در این شرایط از مشاوره حضوری ازدواج کمک بگیرید
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

4. 2 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    دلم از دنیا گرفته ... غم من مهتاب نداره
    شماره عضويت
    27671
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.09
    تشکـر
    618
    تشکر شده 488 بار در 324 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sarbezir
    میزان امتیاز
    2

سلام
    مشاوره خاصی ندارم
    ولی خب از یه سری ترفند هات خوشم اومد
    قدر دان دانشته هایتان باشید نمیتوانید باور کنید که چه بسیار ادم هایی که به داشتن آنها ارزو مندند

طراح وب ، سئو ، اندروید ، تبلیغات سوالات کامپیوتری و فناوری خود را خصوصی کنید در خدمت شما هستم

6. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    9968
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.29
    تشکـر
    5,919
    تشکر شده 6,028 بار در 2,846 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    10

سلام
    اینکه دخترخانم جوابی برای بعضی سوالات شما نداشتن کاملا طبیعی هست چون اصلا انتظار نداشتن در جلسه اول این همه سوال بپرسین و دقیقا منم تو جلسه اول خواستگاری همینقدر در بعضی جوابها گنگ بودم بااینکه جواب داشتم و بعد ک رفتن هی با خودم کلنجار میرفتم ک چرا گیج زدم و نگفتم
    و در مورد سوالات هم همین طوره چون امادگی نداشتن
    اصولا برای جلسات دوم و سوم دختر خانم ها راحت تر حرف میزنن و بهتره شما هم چند جلسه ای برای بیشتر حرف زدن اجازه بخواهید.

و درمورد اینکه ازشون پرسیدین بعدا هتل با امکانات کم و کثیف حاضرین بیاین خوب هر دختری باشه قبول نمیکنه اخه کلمه کثیف خیلی بد بود.
    شما باید سوالتون را اینجور مطرح میکردین ک حاضرین مسافرت کم خرج بریم و اهل صرفه جویی هستین؟!

و در مورد پرسیدن اینکه وضعیت مالی تون در چه حدی هست ک این سوالات کلیشه ای در تمام خواستگاری ها هست

و در مورد برون گرا و درون گرا بودنتون باید بگم بهتره دوره اشنایی را بیشتر کنید تا به شناخت درست برسین با ی جلسه نمیشه فهمید.

و ی نصیحت هیچ کس نمیتونه صددرصد معیار خود را پیدا کنه نمیگم ک چشم پوشی کنید فقط کمی به معیارهاتون امتیاز بدین ک کدوم ارزش بیشتر داره

و چیز دیگه اینکه نسبت به طرفتون هیچ حس و عواطفی در درونتون به جوشش نیامده؟!

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

7. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

واقعیت اولین دختر خانومی بوده که ازش خوشم اومده. فکر میکنم جذابه.نه فقط به خاطر خوشگلی اش.به خاطر شیطونی و آتیش پاره بودن و شوخ بودن.من با اینا مشکلی ندارم.در کنار اینها هم فکر میکنم شرم و حیا هم داره و میشه بهش اعتماد کرد چون شخصیت مذهبی خوبی رو داره و خشکه مقدس نیست

8. کاربران زیر از milad.ir86 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پس اینکه میگن بعد جلسه اول باید بری از هفت منبع تحقیق کنی.درسته !؟ چون میگن خواستگاری جلسه اول بعد تحقیقات از دوستان و دشمنان و همسایه و محل کار و اقوام و ... و بعد جلسه دومر خواستگاری.خوب من موندم برم تحقیقات یا برم جلسه دوم خواستگاری !؟

10. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.09
    تشکـر
    4,007
    تشکر شده 9,388 بار در 4,623 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

«کفویت» در ازدواج یعنی چه؟

با زن زشت رو می توان زندگی کرد، اما با زن بد اخلاق بی آزرم هرگز. به همین خاطر در انتخاب همسر، محاسن اخلاقی وی نیز می باید مورد توجه و بررسی کامل قرار گیرد.
    زن و شوهری که می خواهند عمری را با هم زندگی کنند و برای تربیت فرزندانی سالم و صالح کوشش و همکاری نمایند باید با یکدیگر توافق و همتایی و همانندی نسبی داشته باشند تا مجذوب یکدیگر شوند وبتوانند نیازهای جسمی و روحی یکدیگر را درک کنندو به آن پاسخ گویند.

در جاهلیت قبل از اسلام، قشر بندی قبیله‌ای، مکانت و پایگاه و طبقه اجتماعی، ملاک همه ارزش‌ها و وصلت‌ها شمرده می شد و بر همین اساس ازدواج صورت می گرفت و کفویت به همانندی و همتایی طبقاتی و قبیله‌ای تفسیر می شد. پیامبر اعظم اسلام – صلی الله علیه و آله – برای شکستن این پندار و جلوگیری از انحراف ها، «اسلام» و «ایمان» را به عنوان شرط بایسته و لازم در امر ازدواج معرفی نمود و عقد ازدواج را بدون آن باطل دانست.

کفو در لغت به معنای نظیر و شبیه است و در ازدواج بدین معناست که میان زن و شوهر باید تا حدی شباهت وجود داشته باشد. نخستین و برترین ملاک در کفویت از نظر دین مبین اسلام، ایمان به خداست و به فرموده رسول اعظم اسلام – صلی الله علیه و آله – « مومن، کفو مومنه است.»(1) و « مومنان، بعضی کفو بعضی دیگرند.»

مگر ممکن است یک انسان مسلمان و مومن با یک زن غیر مسلمان (مشرک یا ملحد) در مسیر زندگی دائم در آداب و رسوم زندگی و در تعلیم و تربیت فرزندان هم فکر و همراه و هم جهت باشند؟
    فتوای حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در این باره چنین است:

«زن مسلمان نمی تواند به عقد کافر درآید، مرد مسلمان هم نمی تواند با زن‌های کافر غیر کتابیه به طور دائم ازدواج کند و به احتیاط واجب، ازدواج دائم با زن‌های کافره اهل کتاب جایز نیست ولی صیغه کردن اهل کتاب مانند یهود و نصارا مانعی ندارد.»

دومین ملاک، دینداری است. مقصود از دینداری التزام به عقاید و احکام و اخلاق اسلامی است، التزام عملی به دستورات دینی است، فرد دیندار کسی است که به انجام واجبات متعهد و کوشا باشد و از ارتکاب محرمات بپرهیزد، البته کسی که بر اساس فهم و بصیرت به ایمان گرویده و به خدا و رسولش ایمان آورده باشد، خود را متعهد به انجام اعمال و آداب دینی می داند و هرچه فهم و معرفتش بیشتر گردد، التزام و تعهدش بیشتر می شود و تا آن جا پیش می رود که علاوه بر واجبات در حد مقدور به مستحبات نیز می پردازد و فراتر از پرهیز از محرمات، از مکروهات نیز اجتناب می کند.

رسول خدا (ص) از اینکه مردی صرفا به خاطر مال یا جمال، با زنی ازدواج کند نهی فرموده‌اند؛ «زیبایی چهره زن بر زیبایی دینش برگزیده نشود.»و نیز فرموده‌اند: «با زنان معمولا به خاطر چهار چیز ازدواج می شود؛ مال و ثروتش، جمال و زیبایی‌اش، دینداری‌اش، اصل و نسب و خانواده‌اش و تو با زن دیندار ازدواج کن.

سومین ملاک، اخلاق نیکوست. اخلاق نیکو ثمره ایمان به خدا و پیامد معرفت و بصیرت دینی و نتیجه دینداری واقعی است. با زن زشت رو می توان زندگی کرد، اما با زن بد اخلاق بی آزرم هرگز. به همین خاطر در انتخاب همسر، محاسن اخلاقی وی نیز می باید مورد توجه و بررسی کامل قرار گیرد تا مبادا زن زیبا و به ظاهر دیندار، ترشرو و بی آزرم، پر توقع و کینه جو، خودخواه و از خود راضی، نزد دیگران بی مقدار و با شوهر خویش ناسازگار باشد.

برای یک پسر جوان که خود دارای ایمان و تقوا، عقل وهوشمندی و محاسن اخلاقی است اصل، سعی و کار و تلاش برای تامین زندگی است، دوشیزه‌ای سزاوار همسری است که علاوه بر ایمان ود ینداری، فهیم و یادگیر، حیا کننده و عفیف، پاکدامن و مهربان، امین و راستگو و باوفا باشد، آگاه وسالم و با نشاط، گشاده رو و پرلبخند، رئوف و همراه و فروتن برای شوهر، سهل گیر و با گذشت و نرم خو، پر لطف و با صفا و کمک کار، قانع و کم خرج و صرفه جو، پاکیزه و آراسته و خوشبو و در تهیه غذا و اداره امور خانه توانا و کوشا و خوش سلیقه و در آخرین کلام موافق و سازگار و صمیمی باشد.
    تذکر: البته روشن است که همه این صفات و اخلاق خوب در یک درجه از اهمیت نیستند، برخی مانند فهم و حیامندی، عفت و پاکدامنی، مهربانی و امانت داری، راستگویی و وفاداری از اهمیت بیشتری برخوردارند که لازم است به عنوان خلقیات بایسته مورد توجه قرار گیرند و بقیه در زمره اخلاقیات شایسته شمرده شوند. (به این صفات در روایات امامیه اشاره رفته است.)

زوج باید بر وجود اخلاق بایسته در همسر مورد انتخاب خود پافشاری و تاکید کند و نسبت به بقیه صفات در قلب خود بنگرد که کدام یک برای او از اهمیت بیشتری برخوردار است، همان‌ها را طلب کند.
    اما آیا دوشیزه جوانی را با این صفات می توان یافت؟ و چگونه باید به وجود این صفات پی برد و او را انتخاب کرد؟
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

11. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    9968
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.29
    تشکـر
    5,919
    تشکر شده 6,028 بار در 2,846 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ir86 نمایش پست ها
    پس اینکه میگن بعد جلسه اول باید بری از هفت منبع تحقیق کنی.درسته !؟ چون میگن خواستگاری جلسه اول بعد تحقیقات از دوستان و دشمنان و همسایه و محل کار و اقوام و ... و بعد جلسه دومر خواستگاری.خوب من موندم برم تحقیقات یا برم جلسه دوم خواستگاری !؟
    برین تحقیق بعد جلسه دوم خواستگاری
    چون جلسه دوم خواستگاری ینی شما پنجاه درصد تصمیم مثبت را گرفتین.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

12. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.15
    تشکـر
    529
    تشکر شده 291 بار در 219 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ir86 نمایش پست ها

این چیزا ریاضی نیست که قائده قانونش همیشه دو دو تا چهارتا باشه

به نظرم یه تحقیق جزئی کنی بد نیستش و جلسه دوم و سوم و ... رو هم در کنارش بزار
    اگه میتونی چند جلسه بیرون از خونه هماهنگ کن ( من خودم بیرون از خونه راحتترم )

به نظرم اون چیزی که دکتر فرهنگ میگه در سه جلسه تصمیم نهایی گرفته بشه شرایط خاصی می خواد و عملی بودنش در موارد خاص هست
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

14. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34728
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.69
    تشکـر
    96
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

ما هنوز جواب بله رو نگرفتیم و هنوز نمیدونیم جواب دختر خانوم مثبته یا منفی.کار درستیه بدون اینکه نظرشون رو بدونیم به صورت خیلی مخفیانه و یواشکی در موردشون تحقیق کنیم ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)