نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: حجاب دختر

1637
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36682
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حجاب دختر

باسلام خدمت تمامی دوستان عزیزم

چندوقت پیش یکی از آشناهای ما دختر خانمی را جهت ازدواج به من معرفی کرد.
    من اون دختر خانمو دیدم و ازش خوشم اومد.
    چندروز پیش زنگ زدیم جهت خواستگاری و قراره اون هفته بریم برای خواستگاری.

حالا من امروز بطور اتفاقی آیدی تلگرام اون دختر خانم رو پیدا کردم و دیدم که عکس‌های پروفایلش بی حجاب هست.

من آدم مذهبی یا خیلی سخت گیری نیستم اما دوست هم ندارم که همسرم چنین عکس‌هایی پروفالیش بذاره.

پدر مادر این دختر خانم هم میشناسیم خیلی آدم‌های مذهبی هستن. حتی برای محرم مجلس میگیرند.

به نظر خودم اینا نمیتونه دلیلی بی بند و باری یک دختر خانم باشه. اما خب بالاخره به فکر فرو رفتم و به دنبال راه حل هستم.

به نظر شما من باید چیکار کنم؟ آیا باید توی اولین جلسه خواستگاری که هفته آینده هست در این مورد باهاش صحبت کنم؟؟؟ اصلا اگه بخوام مطرح کنم میگه پروفایل منو از کجا پیدا کردی!

خواهشا راهنماییم کنید. با تشکر.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : حجاب دختر

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajaad007 نمایش پست ها
    باسلام خدمت تمامی دوستان عزیزم

چندوقت پیش یکی از آشناهای ما دختر خانمی را جهت ازدواج به من معرفی کرد.
    من اون دختر خانمو دیدم و ازش خوشم اومد.
    چندروز پیش زنگ زدیم جهت خواستگاری و قراره اون هفته بریم برای خواستگاری.

حالا من امروز بطور اتفاقی آیدی تلگرام اون دختر خانم رو پیدا کردم و دیدم که عکس‌های پروفایلش بی حجاب هست.

من آدم مذهبی یا خیلی سخت گیری نیستم اما دوست هم ندارم که همسرم چنین عکس‌هایی پروفالیش بذاره.

پدر مادر این دختر خانم هم میشناسیم خیلی آدم‌های مذهبی هستن. حتی برای محرم مجلس میگیرند.

به نظر خودم اینا نمیتونه دلیلی بی بند و باری یک دختر خانم باشه. اما خب بالاخره به فکر فرو رفتم و به دنبال راه حل هستم.

به نظر شما من باید چیکار کنم؟ آیا باید توی اولین جلسه خواستگاری که هفته آینده هست در این مورد باهاش صحبت کنم؟؟؟ اصلا اگه بخوام مطرح کنم میگه پروفایل منو از کجا پیدا کردی!

سلام

میتونم سن و سال شما و دختر خانم رو بپرسم؟ خب همانطور که گفتید نمیشه با چندتا عکس در مورد عقاید کسی نظر داد در ضمن هنوز اتفاقی بین شما نیوفتاده که بگیم شما اینقدر حساس شدید. مطمئنا بعد از جدی شدن قضیه ایشون هم اون عکس ها رو بر میدارن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

به نظرم مسئله مهمی هست و وقتی شما روی این موضوع حساس هستید باید حتما درمورد عقایدشون صحبت کنید و چه بهتر که همون روز اول ازش بپرسید که نظرش در مورد حجاب چیه و نظره خودتونم بهش بگین تا اگرم در این مورد تفاهم ندارید بعدا دچار نزاع نشید
    درضمن دلیل نداره که عقاید این خانم شبیه خانوادش باشه ممکنه دیدگاهش متفاوت باشه و با یه سوال ساده همه چی رو میشه فهمید .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

4. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

از نظر خود من این چیزا اهمیت نداره چون اینا شخصیت ینفرو نمیسازه اگر شما خودتون مذهبی هسین مکنه بعدا دچار مشکل بشید پس با یکی هم کفو خودتون ازدواج کنید که بعدا ب مشکل برنخورین و این فکرم نکنید همه شرایط جوره و این حجابم بعد ازدواج به طرف تحمیل میکنید این انتخاب خود این خانم بوده و اگر فک میکنید نمیتونید کنار بیایید بیخیال بشید.

6. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajaad007 نمایش پست ها
    توی اولین جلسه خواستگاری که هفته آینده هست در این مورد باهاش صحبت کنم؟؟؟ اصلا اگه بخوام مطرح کنم میگه پروفایل منو از کجا پیدا کردی!

به نظرم تو اولین جلسه بپرسید این اختلاف به ظاهر ساده می تونه نشونه اختلافهای عمیقتری باشه
    آدمهایی مذهبی هستند که حجاب رو به شکل مورد انتظار جدی نمی گیرند. یا در این ضمینه عقیده متفاوت دارند. و این مسئله می تونه دردسر ساز باشه

اگه پرسید پروفایلمو از کجا پیدا کردی راستشو بگو ، شما می خواستی قبل از جلسه اطلاعات بیشتری درباره ایشون داشته باشی و با آمادگی و شناخت بیشتری به خواستگاری بری که منطقی و طبیعیه
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    شما تازه میخواین به خواستگاری برین و نباید با دیدن چندتا عکس رو پروفایلشون درموردش قضاوت یا پیش داوری کنید میدونم ک قصدتون این نیست
    جلسه اول وقتی برای صحبت رفتن حرفای کلی زده میشه
    مثلا اینکه شما نظرتون درمورد حجاب چیه
    نظرت در مورد مسایل دینی چیه
    میتونین این سوال های کلی را بپرسین و باتوجه به این حرفاشون به ی نتایجی برسین
    درمرحله بعد کمی بیشتر وارد جزییات میشین و ازشون اجازه بخواین ک شماره شون را بهتون بدن و بعد در حرفای کلی ازشون بپرسین
    در این مسایل سوال مستقیم پرسیدن باعث سوتفاهم میشه و ممکنه ی اتفاق خوب تبدیل به حسرت بشه.
    موفق باشید

10. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام

این دست مسائل رو راحت از کنارشون نگذرید!

من نمیخوام بگم هرکی عکس بی حجاب میذاره بده و هرکی نمیذاره خوبه!

نه..اصلا بحث عکس گذاشتن نیست!

مسئله این هست که شما چقدر بتونی با این قضیه کنار بیای

شاید این خانم یه خانم درست و خوش اخلاق و خوبی باشه ولی دوس داشته باشه ظاهرش اینطوری باشه و حتی حجاب بیرونش یا کنار فامیل هم به همین صورت باشه!

اگر شما میتونی این قضیه رو بپذیری که مبارکه

اگر هم نه که فک نکن بعدا بخوای با زور و التماس و دعوا و داد و بیداد عوضش کنی...چون یه جواب میشنوی اونم اینکه من از اول همینجوری بودم مگه ندیدی؟؟؟

اینا یه چیزایی که خود طرف باید حدشو مشخص کنه و هرکسی نمیتونه بهش بگه یا وادارش کنه!

الان ممکنه خیلی ها مثه شما آیدی این خانم رو بزنن یا حتی اتفاقی شماره وارد کنن و عکس ایشون رو ببینن...با خودتون فکر کنین که میتونین این مسئله رو بپذیرید یا خیر؟؟؟

و هم اینکه بایستی در این مورد با خانم صحبت کنین و ببینین چقدر معتقد به حجاب و ... هستن، که تو این مورد کاربر فاطمه68 راهنمایی خوبی کردن!

موفق باشید

13. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36715
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان. از همگیتون ممنونم.

ما دیشب به خواستگاری رفتیم و با ایشون صحبت کردم.

اتفاقا در مورد حجاب قبل از اینکه من چیزی بگم خودشون از من سوال کردن نظرت در مورد حجاب چیه؟
    منم سوالو با سوال پاسخ دادم و گفتم نظر خود شما چیه؟ گفت برام فرقی نداره. منم گفتم در حد نرمال و فرهنگ جامعه اشکالی نداره و حتما نمیگم چادر یا مانتو. ایشونم چیزی نگفتن.
    کلا انگار دوست داشتن طبق نظر من باشن. توی دیگر مسائل هم همین حس رو پیدا کردم.

اما هنوز عکس‌های پروفایلش عذابم میده چون هنوز برنداشته و منم نتونستم در موردش باهاش صحبت کنم. البته ایشون نمیدونه که من چکش میکنم.

کلا الان همه چی خوبه و باهم تفاهم داریم و خانواده هامونم بهم میخوره..

فقط تنها ترس من عکس پروفایلهاش هست و این داره اذیتم میکنه.

عکس ها هم در حد کاملا بدون روسری و تیشرت هست
    شاید 3-4 مورد اینجوری باشه. به شدت کمو زیاد.

الان با این صحبت ها نظر شما چیست؟ ممنون از همگی ♥

-----------------------------------------

میتونم سن و سال شما و دختر خانم رو بپرسم؟ خب همانطور که گفتید نمیشه با چندتا عکس در مورد عقاید کسی نظر داد در ضمن هنوز اتفاقی بین شما نیوفتاده که بگیم شما اینقدر حساس شدید. مطمئنا بعد از جدی شدن قضیه ایشون هم اون عکس ها رو بر میدارن
    من 25 ایشون 22

شاید این خانم یه خانم درست و خوش اخلاق و خوبی باشه ولی دوس داشته باشه ظاهرش اینطوری باشه و حتی حجاب بیرونش یا کنار فامیل هم به همین صورت باشه!
    نه در فامیل و خانواده اصلاااا اینطوری نیست. خانواده فوق العاده مذهبی هستن. فکر کنم فقط در مجازی به این صورت هست.

مسئله این هست که شما چقدر بتونی با این قضیه کنار بیای
    الان ممکنه خیلی ها مثه شما آیدی این خانم رو بزنن یا حتی اتفاقی شماره وارد کنن و عکس ایشون رو ببینن...با خودتون فکر کنین که میتونین این مسئله رو بپذیرید یا خیر؟؟؟
    نه اصلا نمیتونم کنار بیام. حالا اگر حداقل یک روسری روی سرش بود یه چیزی. اما کاملا بی حجاب هست.
    ویرایش توسط Sajjjad007 : 09-23-2017 در ساعت 04:54 PM

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

اول از همه تاکید میکنم هیچ قضاوتی درمورد ایشون نکنید نه فکر کن که مذهبیه و نه فکر کن غیر مذهبیه. قرار است شما رفتار و اخلاقشونو مورد بررسی قرار بدین ببینید باهم تفاهم دارید یانه . .تاکید میکنم در این مسیر شناخت عاشق نشید و احساساتتونو تا زمانی که مطمن نشدید باهم تفاهم کامل دارید وارد جریان نکنید.
    مرحله اول که به دل نشستن چهره بود رو پشت سرگذاشتین اما در مورد عقایدشون به نظرم اولین کار اینه که شما شمارشونو بگیرید و تو اس مس بیشتر این مسله رو بشکافید و بیشتر در مورد حجاب ازش بپرسید و حتی میتونید رودستی بهش بزنید بگین تو توی برنامه های دیگم عضو هسی؟ اینستگرام یا فیس بوک یا شبکه های اجتماعی نت عضو هسی؟ در اینجا این خودش هست که به شما آیدی انستگرامو ... میده و بعد اونموقع نظر بدین(اینکه بخواین بهش بگین من اینستگرامتو دیدمو مورد محکوم و قضاوت قرارش بدین ممکنه خوشش نیاد به نظرم بزارید اولش خودش ، خودشو معرفی کنه ولی کم کم در طول رفتو امد بیشتر میشناسیدش)
    ببینید معمولا افراد اون چیزی که اطرافم دیدم در این سه دسته قرار داشتن
    یکسریاشون قبل از ازدواج مذهبی بود بعد از ازدواج نبودن
    یکسریاشون قبل ازازدواج مذهبی نبودن ولی بعد از ازدواج مذهبی شدن وحتی دیدم که چادری شدن
    و دسته سوم که اکثریت بودن عقایدشون با ازدواج تغییر نکرده
    و معلوم نیست ایشون جز کدوم دسته قرار بگیرین و بهتره تا قبل از مطرح کن اینستگرامش و ...یه چند مدتی خودتونو بهش معرفی کنید (البته نه تظاهر بلکه چهره اخلاق واقعی خودتون) که شاید از شخصیت و رفتار شما خوشش اومد و جز دسته ی دوم قرار گرفتن و بعد ازش درمورد شبکه های اجتماعی بپرسید و تازه اونم خودش باید آیدی رو بهتون بده وگرنه مخفی کار میشه و شما تو دروه شناخت و پرسو جو نمیتونید درست بشناسیدش (معمولا کسی دوس نداره کسی تو کارهای خصوصیش فوضولی کنه بهتره شما هم جوری رفتار کنید که خودش شما رو وارد کنه )
    حداقل 6 ماه هم نامزاد باشین و زیر نظر یه مشاور خانواده و تایید اون پیش برین
    و درنهایت میگن قبل از ازدواج خوب چشماتو باز کن و بعد از ازدواج محکم ببند
    این مطالب صرفا نظر شخصی من بود
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36773
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

تا قبل از ازدواج تا میتونین جشمهاتون رو باز کنین و بعد از ازدواج تا میتونین جشم هاتون رو ببندین
    این یه قانون کلی برای خوشبختی توی زندگی هست
    قبل از ازدواج تاجایی که ممکنه به شناخت از طرف مقابل برسید و نذارید تا شب عقد و حتی اگه ممکن بود تا شب عروسی ،احساسات بهتون غلبه کنه و باعث شبه جشمهاتون رو روی اختلاق ها ببندین (این نکته فقط تا قبل از شب عروسی صادق هست)
    پس حتی روی کوجیک ترین مسائل هم جشم پوشی نکنین و سعی کنین دیدگاه خودتون و ایشون رو روی حتی بی اهمیت ترین مسائل رو بفهمین ، خیلی از زندگی ها سر مسائل خیلی کوجیک داره از هم میپاشه ، مشکل هم از اینجا شروع میشه که نمیتونیم قبل از ازدواج خوب فکر کنیم و عقلانی تصمیم بگیریم
    مسئله ی حجاب ، مسئله ی کم اهمیتی نیست ، یه قسمتی از حجاب پوششه ،یه قسمتی تعامل با نامحرمه و ....
    مسئله ی فضای مجازی رو هم جدی بگیرین ، خیلی هارو دیدم رفتارشون توی مجازی و غیر مجازی صد و هشتاد درجه فرق داره
    برید بررسی کنین و از اینکه اختلاف پیش بیاد نترسید ، سوال رو مطرح کنین
    اگه الان بینتون جدایی پیش بیاد بهتر از اینه که بقیه ی عمر رو با پشیمونی و غم و غصه سپری کنی
    تحت هیج شرایطی به این امید که بعد از ازدواج میتونی عقاید طرف رو تغییر بدی جلو نرو ؛ که امکانش یه درصده

17. کاربران زیر از askari110 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

شما فعلا خواستگاری نرفتید و هیچ حرفی هم رد و بدل نشده

شاید ایشون شما رو نپسنده و همه چی تمام بشه پس تا اون روز صبور باشید

اگر نظر ایشون مثبت بود میتونید در مورد حجابش با ایشون صحبت کنید و صریح انتظارات خودتونو بیان کنید نه اینکه مستقیم در مورد پروفایلش صحبت کنید

بهتره برای ازدواج واقع بین باشید تا پروفایل بین!
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

19. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد