مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25

موضوع: خواستگاری و بیماری دختر

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.04
    تشکـر
    786
    تشکر شده 477 بار در 356 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : خواستگاری و بیماری دختر

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

در اول بگم که این خانم چند جلسه ای پنهان کاری کردن و در جلسه چندم مادر ایشون اصل قضیه رو گفتن

خب بشینیم خوب فکر کنیم...ازدواج سنتی خیلی شبیه به معامله هست دیگه بخدا...مثلا سه تا خواستگار برای یک دختر میاد و خانم میاد سبک سنگین میکنه...اون پسره شغلش مناسبه...اون یکی ظاهرش به دلم نشست...اون یکی خونه داره به نام خودش

حالا به پسر چندتا دختر معرفی میشه و پسر فکر میکنه..اون یکی اندامش خیلی به دلم نشست..دومی شاغل هست کمک خرج خونه میشه..سومی خیلی با ادبه و...

عینا مثل اینه که مثلا میخواین گوشی موبایل بخرین و بین مدل های مختلف مردد هستین

غیر از اینه؟؟آیا اینا ربطی به شهر و فامیل و خانواده داره؟ این ذات ازدواج سنتی هست دیگه
    با عذر خواهی از استارتر به خاطر انحراف تایپیک

تا زمانی که یک سری چیزها اوکی نشده نباید رازها رو با کسی که می خوای ازدواج کنی در میون بزاری

خوابیده هم هم میشه فکر کرد

اگه بخوایم معنای معامله رو اینقدر گسترده کنیم که هر انتخاب و مقایسه رو معامله بدونیم میشه گفت زندگی در کل معامله است معامله با پدر مادر ، معامله با فرزند ، معامله با همکار و ... و معامله در ازدواج به هر سبکی )
    (البته معامله کردن با این تعریف سخیف نیست )

مجدد میگم هر کسی یه معیاری داره که وابسته به اون تصمیم می گیره در مثال شما ممکنه با توجه به علایق و نیاز خانم هر تصمیمی گرفته بشه ، حتی ممکنه دختر خانم صبر کنه تا موقعیت دوستداشتنی تری براش بوجود بیاد

حالا من هم مثل شما مثال های فریز شده الکی میزنم فرض کنیم یه دختر همزمان سه تا پیشنهاد دوستی-ازدواج داره یکی پولدار یکی خوشتیپ و یکی خوش اخلاق از دید شما این آدم داره به شکل سخیفی معامله می کنه ؟

آدما که از همون اول در یک نگاه عاشق و کشته مرده هم نمیشن! اونطوری نیست که مثلا یکی در نگاه اول آنچنان عاشق شما بشه که به خاطر شما تمام پیشنهادهای آدمای پولدارتر ، خوشتیپتر و .... رو رد کنه؟ حتی ممکنه شما به نیت ازدواج با کسی دوست باشید بعد طرف بره با یه کیس بهتر ازدواج کنه ( فیلما و رمانها گرچه به درستی احساسهای عمیق و پیدا و ناپیدای انسانی رو نشون میدن ولی داستانهاشون بر اساس واقعیت نیستن پس جوگیر نشیم و زندگی فیلم هندی نیست)

اینکه بگیم ازدواج سنتی معایبی داره قابل قبول هست همون طور که ازدواج مدرن معایبی داره (مسئله مهم اینه اگه در حالت معمول معایبش 10 باشه تو مملکت ما میشه 20)

جدا از مسائل مالی زیبایی اخلاقی و .... به نظرم عامل مهم در ازدواج ( چه سنتی و چه مدرن) بود یا نبود حس اعتماد هست

اینکه ازدواج رو با خرید گوشی موبایل همسنگ میدونین نشونه کم اطلاعی و ذهنیت اشتباهتونه

شما فکر کردی دخترا همین طور نشستن که تو انتخابشون کنی! اعتماد به سقفت بالاست

ازدواج سنتی برای یه پسر اینجوریه اول یه نگا به خودش و خانوادش میندازه و حد و حدود خودش میاد دستش بر اساس اون دنبال دختر می گرده مثلا چن جا میره خواستگاری پسره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) چن جا هم دختره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) بالاخره یه نفر که مناسبش باشه پیدا می کنه و اون دختر هم قبول می کنه و ادامه ماجرا

برای یه دختر هم همین طوریه حد و حدود خودش رو که پیدا کرد با توجه به خواستگارایی که میاد یکی رو انتخاب می کنه که بهش بخوره و یه شرایطی رو داشته باشه

اینطوری تو یک محیط سالم میشه دو نفر همدیگه رو پیدا کنن و زندگی خوب و سالمی رو ادامه میدن

حالا اگه بخوایم به ازدواج مدرن ایرادای آبکی بگیریم پسر باید بیفته دنبال این دختر و اون دختر و کلی جواب منفی و توهین بشنوه و کلی آبروریزی و دردسر دیگه بکشه تا بالاخره بتونه یکی رو پیدا کنه که تازه اون آدم معلوم نیست کی باشه
    اگه وابسته بشن هم عیبای هم رو نمیبینن
    برای دختر هم به نوعی دیگه ماجرا تلخ هست

نظر شخصیم اینه هم ازدواج مدرن خوبه هم سنتی البته به شرطه ها و شروطه ها ( دو طرف اگه آدمای خوبی باشن و به هم بخورن ازدواج موفقه )
    ویرایش توسط آرش67 : 10-08-2017 در ساعت 02:45 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

2. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    11.26
    تشکـر
    10,131
    تشکر شده 12,951 بار در 6,562 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    17

ببین من اطلاعاتم کامل تحقیق کردم همه چیز رو میدونم
    ( صفحه ویکی پدیا رو میبندد) :||||||

سلام

اول اینکه واقعا تاسف خوردم بخاطر تحقیتون متخصص بگه مشکلی نیست وکی پدیا بگه هست

خانواده شما الحمدرالله از همه نظر سالم هستند و هیچ بیماری و مشکلی ندارن و نخواهند داشت...

من نمیگم که دختره رو بگیری یا نگیری کارت اشتباه یا نیست

فقط یکم طرز فکر خودتون و خانواده محترمتون کار کنید
    !!!! این دیدگاهی که شما دارید پیش میرید به هیچ وجه درست نیست!!!

درضمن به نظرم اول رو خودتون کار کنید به نظر میاد هنوز تحت نظر خانواده هستید و یه فرد مستقل نیستید و آمادگی ازدواج ندارید.....

لطفا یه بیماری به این کوچیکی رو بزرگ نکنید که دختر مردم اذیت بشه خانواده شما دارن جوری رفتار میکنن انگار دور از جون ایدز داره و واگیر داره

"

arash.AP

3. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26674
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.38
    تشکـر
    54
    تشکر شده 128 بار در 88 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    با عذر خواهی از استارتر به خاطر انحراف تایپیک

تا زمانی که یک سری چیزها اوکی نشده نباید رازها رو با کسی که می خوای ازدواج کنی در میون بزاری

خوابیده هم هم میشه فکر کرد

اگه بخوایم معنای معامله رو اینقدر گسترده کنیم که هر انتخاب و مقایسه رو معامله بدونیم میشه گفت زندگی در کل معامله است معامله با پدر مادر ، معامله با فرزند ، معامله با همکار و ... و معامله در ازدواج به هر سبکی )
    (البته معامله کردن با این تعریف سخیف نیست )

مجدد میگم هر کسی یه معیاری داره که وابسته به اون تصمیم می گیره در مثال شما ممکنه با توجه به علایق و نیاز خانم هر تصمیمی گرفته بشه ، حتی ممکنه دختر خانم صبر کنه تا موقعیت دوستداشتنی تری براش بوجود بیاد

حالا من هم مثل شما مثال های فریز شده الکی میزنم فرض کنیم یه دختر همزمان سه تا پیشنهاد دوستی-ازدواج داره یکی پولدار یکی خوشتیپ و یکی خوش اخلاق از دید شما این آدم داره به شکل سخیفی معامله می کنه ؟

آدما که از همون اول در یک نگاه عاشق و کشته مرده هم نمیشن! اونطوری نیست که مثلا یکی در نگاه اول آنچنان عاشق شما بشه که به خاطر شما تمام پیشنهادهای آدمای پولدارتر ، خوشتیپتر و .... رو رد کنه؟ حتی ممکنه شما به نیت ازدواج با کسی دوست باشید بعد طرف بره با یه کیس بهتر ازدواج کنه ( فیلما و رمانها گرچه به درستی احساسهای عمیق و پیدا و ناپیدای انسانی رو نشون میدن ولی داستانهاشون بر اساس واقعیت نیستن پس جوگیر نشیم و زندگی فیلم هندی نیست)

اینکه بگیم ازدواج سنتی معایبی داره قابل قبول هست همون طور که ازدواج مدرن معایبی داره (مسئله مهم اینه اگه در حالت معمول معایبش 10 باشه تو مملکت ما میشه 20)

جدا از مسائل مالی زیبایی اخلاقی و .... به نظرم عامل مهم در ازدواج ( چه سنتی و چه مدرن) بود یا نبود حس اعتماد هست

اینکه ازدواج رو با خرید گوشی موبایل همسنگ میدونین نشونه کم اطلاعی و ذهنیت اشتباهتونه

شما فکر کردی دخترا همین طور نشستن که تو انتخابشون کنی! اعتماد به سقفت بالاست

ازدواج سنتی برای یه پسر اینجوریه اول یه نگا به خودش و خانوادش میندازه و حد و حدود خودش میاد دستش بر اساس اون دنبال دختر می گرده مثلا چن جا میره خواستگاری پسره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) چن جا هم دختره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) بالاخره یه نفر که مناسبش باشه پیدا می کنه و اون دختر هم قبول می کنه و ادامه ماجرا

برای یه دختر هم همین طوریه حد و حدود خودش رو که پیدا کرد با توجه به خواستگارایی که میاد یکی رو انتخاب می کنه که بهش بخوره و یه شرایطی رو داشته باشه

اینطوری تو یک محیط سالم میشه دو نفر همدیگه رو پیدا کنن و زندگی خوب و سالمی رو ادامه میدن

حالا اگه بخوایم به ازدواج مدرن ایرادای آبکی بگیریم پسر باید بیفته دنبال این دختر و اون دختر و کلی جواب منفی و توهین بشنوه و کلی آبروریزی و دردسر دیگه بکشه تا بالاخره بتونه یکی رو پیدا کنه که تازه اون آدم معلوم نیست کی باشه
    اگه وابسته بشن هم عیبای هم رو نمیبینن
    برای دختر هم به نوعی دیگه ماجرا تلخ هست

نظر شخصیم اینه هم ازدواج مدرن خوبه هم سنتی البته به شرطه ها و شروطه ها ( دو طرف اگه آدمای خوبی باشن و به هم بخورن ازدواج موفقه )
    من کجا گفتم دخترا نشستن که من برم انتخابشون کنم؟! من گفتم ازدواج سنتی شبیه به خرید گوشی میمونه...یا پسر میره چندتا گوشی میبینه و یکی رو انتخاب میکنه و یا دختر از بین گوشی هایی که به خونشون میاد یکی رو انتخاب میکنه (البته این مثال هست نمیشه زیاد روش مانور داد)

به خاطر اینه که میگم باید نشست و فکر کرد ولی انگار شما خوابیده فکر کردید

تو ازدواج مدرن هست که اصلا قیافه طرف، شغل طرف، اندام دختر، تحصیلات طرفین، احیانا وجود بیماری در هر یک از طرفین و ...یا اصلا به چشم نمیاد و یا کنار میان با مساله...اما در ازدواج سنتی پسر و دختر با ذره بین دنبال ایرادات هم میگردن

البته ازدواج مدرن هم عیب های خودش رو داره...قصد من از نوشتن اینهمه مطلب این بود که یکی از ایرادات ازدواج سنتی این هست که با ذره بین دنبال عیب ها میگردن طرفین...میبینید که یک بیماری ساده مشکل آفرین شده ک به احتمال قوی در ازدواج مدرن مساله ساز نمی شد.

4. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    5.04
    تشکـر
    786
    تشکر شده 477 بار در 356 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    تو ازدواج مدرن هست که اصلا قیافه طرف، شغل طرف، اندام دختر، تحصیلات طرفین، احیانا وجود بیماری در هر یک از طرفین و ...یا اصلا به چشم نمیاد و یا کنار میان با مساله...اما در ازدواج سنتی پسر و دختر با ذره بین دنبال ایرادات هم میگردن
    خوب اگه اونطوری باشه که شما میگی تو ازدواج مدرن هم پسر از بین موبایلهایی که دورورش هستن و بهش پا میدن! یکی رو انتخاب میکنه و همچنین دختر به طریق مشابه ( خدا کنه اگه قصد ازدواجه تو همین مورد اول ندید بدید بازی درنیارن -چون احتمالش هست- و با چشم باز عمل کنن)

من هم ازدواج سنتی رو قبول دارم هم مدرن رو و به نظرم هردوتاش بر اساس نیاز جامعه هست در نتیجه لازم و مفید هست

مسئله مهم در ازدواج شناخت صحیح خود و طرف مقابله

در ازدواج درجه اهمیت قیافه ، تحصیلات ، شغل ، اندام دختر و .... برای آدمای مختلف فرق میکنه ( مدرن و غیر مدرن نداره) این چیزایی که میگی ممکنه در دوستیها افراد بهش زیاد اهمیت ندن (البته در بعضی موردهاش اهمیت زیاد هست حتی اهمیتش از ازدواج بیشتره) اما در ازدواج اینطور نیست و اگه واقعا کسی قیافه یا اندام یا هر چیز دیگری دارای اهمیت باشه صرف نظر از اون اشتباه محض هست.

یه وقتایی هست که آدما شرطهایی برای خودشون میذارن که شاید خواسته واقعی خودشون نباشه و صرفا از روی شنیده ها باشه (به خاطر عدم شناخت خود ) این شروط ممکنه در ازدواج مدرن کمرنگ بشه و روی دیگه سکه اینه که ممکنه شروطی هم در ته قلبشون داشته باشن که در صورت فوران احساسات در ازدواج مدرن ممکنه اون رو نادیده بگیرن که بعدا باعث نارضایتی باشه

به سخن دیگه یکی از عیبهای ازدواج مدرن اینه که ممکنه طرفین ایرادهای همو نبینن و فقط و فقط از روی احساسات تصمیم بگیرن مثلا دو نفر با هم آشنا شدن یکی در خانواده مذهبی زندگی می کرده یکی نه، این دوتا آدم می تونن به عنوان دوست مدتی رو باهم خوش بگذرونن ولی احتمال بالایی ( نسبت به حالت شبیه ) هست در ازدواج به مشکل بخورن.
    یا مثلا دختر یا پسر که احتمالا کم تجربه هستن به دلیل مخفیانه بودن رابطه از حمایت و راهنمایی خانواده محروم میشن و تصمیمهای نابجایی میگیرن

در ازدواج سنتی سعی بر شناخت بیشتر هست نه عیب جویی بیشتر!
    اینکه کسی دنبال عیب بگرده به خاطر خصلت عیبجو و بهانه گیرش هست و به نوع ازدواجش برنمیگرده

به نظرم دختر یا پسری که می خواد ازدواج مدرن انجام بده علاوه بر مسائل و رایج ازدواج لازمه بدونه تو جامعه ای که دختر و پسر جدا از هم زندگی میکنند و هنوز روابط دختر پسر به صورت مخفیانه هست و داشتن موضوعات جنسی ، رابطه با جنس مخالف ، حد و حدود حیا و یا حتی حجاب و ... برای عده زیادی از افراد حل نشده نیت برای ازدواج مدرن مخصوصا و مخصوصا برای دخترا پر ریسک هست

متن طولانی شد وگرنه حکایت همچنان باقیست!
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    25992
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.45
    تشکـر
    1,635
    تشکر شده 1,313 بار در 642 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نظر شخصی من اینه که اون کاری انجام بده که دلت میگه و اونجوری خوشحال تری و هیچ وقت از رو دلسوزی با کسی ازدواج نکن اگر واقعا حس میکنی باهاش تفاهم داری و از هر نظر اوکی هس خود به خود این مسله برات بی اهمیت میشه ، ولی اگر بهش علاقه نداری هرگز خودتو سوپر من، نبین و دلسوزی نکن چون مطمنن شما نباشید کسانی دیگری هستند که عاشقانه حتی زندگیشونو فداش میکنن.
    مسافرکوچکی هستم در جستجوی ستاره ای که از آن من است

دل سپرده ام به رنگ آبی دریا

خاطراتم را ولی همه جا با خود خواهم برد

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

بیماری دختر پناهیان

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

خواستگاری,  خواستگاری به انگلیسی,  خواستگاری از گلزار,  خواستگاری از محمدرضا گلزار,  خواستگاری در خواب,  خواستگاری از کیمیا علیزاده,  خواستگاری دختر از پسر,  خواستگاری جلسه اول,  خواستگاری پیمان از درسا,  خواستگاری در ماه محرم,  خواستگاری ولیعهد از سولنان,  خواستگاری ویدا جوان از همسرش,  خواستگاری و ازدواج,  خواستگاری و نامزدی,  خواستگاری ویدا جوان,  خواستگاری ویشکا آسایش از همسرش,  خواستگاری ویکی پدیا,  خواستگاری ولیعهد از سولنان نماشا,  خواستگاری وسط دعوا,  خواستگاری ویهان از چکور,  فکر,  فکر آخرت,  فکرخانە,  فکر برتر,  فکرشم نکن,  فکر را پر بدهید,  فکرشم نکن علیزاده,  فکر و خیال خلسه,  فکرشم نکن محمد علیزاده متن,  تفکر مثبت,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)