نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: چگونه بفهمم پسرى قصد خواستگارى از من را دارد؟

2140
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34063
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چگونه بفهمم پسرى قصد خواستگارى از من را دارد؟

باسلام.
    دخترى ٢١ ساله هستم
    حدود ٦ ماه است يكى از همكلاسي هايم با رفتار و كارهايش توجه مرا به خودش جلب كرده است.پسرى از خانواده ى تقريبا مذهبى و تحصيل كرده ، و بسيار مغرور است.
    مدتى است احساس ميكنم رفتار هايش نسبت به من عجيب است. در هر شرايطى سعى مي كند كنار من قرار بگيرد. چه در كلاس درس، چه هنگام راه رفتن در محوطه ى دانشگاه.حتى چند بار پيش امده كه در محوطه مي ايستد و منتظر مي شود تا من به داخل كلاس بروم و فورا پشت سر من مى ايد. يا حتى بعد از بعضى امتحانات فورا بعد از من برگه اش را تحويل مي دهد و اگر موقعى كه از جلسه بيرون مى ايد كسي اطرافمان نباشد، از من ميپرسد امتحان چطور بود يا فلان سوال جوابش چى ميشد؟

اين رفتار ها برايم عجيب است چون در اين مدتى كه با ايشان همكلاسي بوده ام فهميده ام كه چقدر مغرور هستند و اين كارها از ايشان بعيد است.
    حتى گاهى اوقات عمدا جلوتر از من به سمت كلاس مى رود و جلوى در مى ايستد تا من اول وارد شوم.
    در كلاس دقيقا در همان رديفى مينشيند كه مقابل رديف صندلى ها يى باشد كه من نشسته ام

من احساس ميكنم حسي به من دارد ولى ميترسد پا پيش بگذارد و جواب رد بشنود.
    چون من دخترى هستم كه با هيچ كدام از پسر هاى كلاسمان صحبتى غير از درس نميكنم و فقط جواب سلامشان را مى دهم.و نسبت به پسر ها مغرورم

به نظر شما چگونه بايد به اين پسر بفهمانم كه من هم از او خوشم مى ايد ؟ و اگر حرفى دارد بيايد و بزند؟

پيشاپيش ممنون از راهنمايي هاتون
    ویرایش توسط sara1896 : 02-24-2017 در ساعت 12:25 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34063
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چگونه بفهمم پسرى قصد خواستگارى از من را دارد؟

اين را هم اضافه كنم كه همكلاسي ام ٢٣ ساله است

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32094
    تشکـر
    53
    تشکر شده 31 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    8

با سلام

بهتر است شما آرام و متین باشید

و منتظر بمانید خود ایشان عکس لعمل نشان دهد
    او منتظر چراغ سبز از سمت شماست
    پس نشون نده بزار خودش بیاد

پسرا خیلی از اینکارا میکنن
    مراقب خودتان باشید

4. کاربران زیر از yasan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    دختر باید مغرور باشد و تا زمانی رسما پسر از او خواستگاری نکرده نباید تمایل خودش نشان دهد ضمنا در صورت خواستگاری هم بدون تحقیق و کسب اطلاعات درباره خانواده و ... نباید وابسته و دلبسته او شوید قبل از ازدواج باید چشمها را باز کرد و با عقل و منطق نه از روی احساسات تصمیم گرفت

6. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

زیاد سخت نیست

حتی یک لبخند معمولی هم میتونه به طور غیرمستقیم به پسر بفهمونه که شما هم تمایل دارید.

فقط خیلی خشک و مغرور برخورد نکنید که آقا فکر کنه که مزاحم شما شده و کنار بره. شما گفتید در مورد سایر پسرها مغرور هستید و فقط برخورد رسمی دارید. حالا یه کم با ایشون غیر رسمی باشید. مثلا یکبار هم شما پیش قدم شوید و سوال درسی بپرسید و یا کمک بخواهید از ایشون

8. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست خوبم

هیچ کاری نمیخواد بکنی

خیلی معمولی و ریلکس باش

اگه حرفی داشته باشه حتی اگه تو کاری هم نکنی میاد بهت میگه

و اگه خیلی مودب باشه و واقعا خاطرت رو بخواد که اول به خانوادت میگه

اگه هم قصدش دوستی و وقت گذرونی باشه که حالا حالا ها چیزی نمیگه تا تو به حرف بیای و بعد اون هم برات طاقچه بالا بذاره

آخرش هم میگه من فقط میخواستم احترام بذارم تو چرا اومدی سراغم؟؟؟

دختر خوب همینجوری غرورت رو حفظ کن ، هیچ مردی ارزش کنار گذاشتن غرورت رو نداره

مگر مردی که برای داشتنت به شخصیت و حرمت خانوادت احترام میذاره و با خانوادت صحبت میکنه

هیچ دلیلی هم نداره که بخود وارد روابط غیره بشه مگر قصدش خیر نباشه...

حالا دیگه شما مختاری که بخوای زندگیت رو چطور اداره کنی ... اینا تجربه ی من بود که از خیلی دوستام دیدم و شنیدم

و با توجه به اینکه خودت هم نوشتی چطوری میشه فهمید که میخواد به خواستگاری بیاد

مشخصه که اهل دوستی نیستی

پس همینجوری سنگین و متین رفتار کن و مودبانه البته ! لزومی نداره که بخوای با پرخاشگری و بدی جوابشو بدی...مثه همیشه خوب و معمولی باش

مطمئنن این آقا هم از همین غرور و متانت شما خوشش اومده پس همچنان حفظ کن این حریمت رو

اگه واقعا نیتش خیر باشه خودش صحبت خواهد کرد

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

آقایان اغلب برای این‌که نشان دهند از شما خوش‌شان آمده به فرستادن علامت‌های دقیق و زیرکانه اکتفا می‌کنند.

ممکن است برای خیلی از خانم‌ها غافلگیر‌کننده باشد اما در خواستگاری اول اکثر مردها ایجاد تماس چشم درچشم با زنی که مجذوبش شده‌اند کار دشواری است. اگر به‌طور اتفاقی نگاه‌تان به نگاه خواستگار، گره خورد و او سریع نگاهش را از شما دزدید، نشانه آن است که داشته شما را می‌پاییده و درنظرش جذاب بوده‌اید. (بدون شک مجذوب شما شده) اگر متوجه شدید مردی با ترس و کم‌رویی به چشم‌های شما نگاه می‌کند، خیلی اوقات حاکی از جذابیت شما برای او بوده.حالا اگر مردی چندان مجذوب دختری که به خواستگاری او رفته نشده باشد، از این‌که در چشم‌های او نگاه کند، هرگز خجالت نمی‌کشد و اغلب این نوع نگاه خیلی عادی و از روی بی‌تفاوتی است. البته باید توجه داشت، بعضی از مردها وقتی برای نزدیک شدن به یک خانم با او چشم در چشم می‌شوند طوری رفتار می‌کنند که نشان می‌دهد، اعتماد به نفس‌شان کم است. اگردرچهره این‌گونه مردها نگاه کنید نشانه‌هایی برای خوش آمدن یا نیامدن پیدا خواهید کرد.

وقتی پای عشق درمیان باشد، خواستگارهاکمتر از خود رفتار عاشقانه نشان می‌دهند و بیشتر دوست دارند رفتار و کردارشان از روی شخصیت و مردانگی باشد. آن‌ها بیشتر برای ابراز رضایت، تحسین و احترامی که برای شما قائلند لبخند گرمی می‌زنند که نشان می‌دهد شما درنظرشان زیبا هستید و احتمال دارد نسبت به شما احساساتی شوند! پس یک لبخند گرم و صمیمی، چیز خوبی است و می‌تواند حاکی از علاقه قلبی باشد.ممکن است خواستگارتان را ببینید که به شما با عصبانیت لبخند می‌زند یا لبخندش ناقص است، این معلوم می‌کند که او از شما خوشش آمده اما احساسش نسبت به شانس پذیرفته شدنش از جانب شما همراه با ناامنی و عدم‌اطمینان است. در چنین مواقعی می‌توانید در پاسخ، با لبخندی گرم خیالش را راحت کنید تا بار دیگر که شما را می‌بیند لبخندی از سر اطمینان بزند.

وقتی به خواستگار نگاه کردید و متوجه شدید در کنار شما کمی دستپاچه و منقلب شده و سیب گلویش حرکت می‌کند، نشان از احساساسی است که به شما دارد. او عصبی شده چون می‌ترسد متوجه احساسش شده باشید. هنگامی که فردی عصبی می‌شود به‌علت فشاری که به وی وارد می‌شود، سیب گلویش شروع می‌کند به بالا و پایین شدن. اگر خواستگارتان تمایلی پیدا نکرده باشد منقلب نمی‌شود و احساس راحتی دارد.

اگر خواستگارتان سعی کرد به شما کمک کند، به این معنی است که برای شما اهمیت خاصی قائل است و می‌خواهد کاری برای‌تان انجام دهد.مردها معمولا درمورد کمک کردن، مخصوصا در محل کار خیلی ملاحظه‌کار هستند و فقط زمانی حاضرند کمک حال شما باشند که احساس کنند دوست دارند به شما نزدیک شوند. مثلا دل‌شان می‌خواهد در انجام کارهای دفتری کمک‌تان کنند یا سعی می‌کنند شما را دردرست کردن و مرتب کردن امور یاری برسانند آراستگی یعنی چی: وقتی مردی عاشق شود، به سر و وضعش می‌رسد. اگر بعد از مدتی از خواستگاری شاهد تغییر بارزی در مدل لباس پوشیدن یا مدل موی او بودید، نشانه این است که شما او را تحت‌تأثیر قرار داده اید. اغلب مردها ذاتا خوب لباس نمی‌پوشند، پس اگر دیدید مردی خودآگاهانه تلاش می‌کند خوب به‌نظر برسد، شک نکنید که هدفش تاثیر گذاشتن روی شما است.

مردها به‌طور ناخودآگاه وقتی می‌خواهند مردانگی‌شان را به رخ بکشند سعی می‌کنند موقع ایستادن قدبلند و راست قامت باشند و در حضور خانمی که برای‌شان جذاب است، شکم‌شان را تو می‌دهند. به این شکل، مرد سعی می‌کند با کنترل بدنش روی زن تاثیر بگذارد. بعضی از مردها هم وقتی زن مورد علاقه شان را می‌بینند از خود رفتار اغراق شده نشان می‌دهند. کافی است او را زیرنظر بگیرید. در این مواقع ناگهان حرف‌های خنده‌دار می‌زند و بلند بلند حرف می‌زند، یا نظراتش را محکم بیان می‌کند. همین که او می‌خواهد خودی در جمع نشان دهد از ناخودآگاهش سرچشمه می‌گیرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1896 نمایش پست ها
    باسلام.
    دخترى ٢١ ساله هستم
    حدود ٦ ماه است يكى از همكلاسي هايم با رفتار و كارهايش توجه مرا به خودش جلب كرده است.پسرى از خانواده ى تقريبا مذهبى و تحصيل كرده ، و بسيار مغرور است.
    مدتى است احساس ميكنم رفتار هايش نسبت به من عجيب است. در هر شرايطى سعى مي كند كنار من قرار بگيرد. چه در كلاس درس، چه هنگام راه رفتن در محوطه ى دانشگاه.حتى چند بار پيش امده كه در محوطه مي ايستد و منتظر مي شود تا من به داخل كلاس بروم و فورا پشت سر من مى ايد. يا حتى بعد از بعضى امتحانات فورا بعد از من برگه اش را تحويل مي دهد و اگر موقعى كه از جلسه بيرون مى ايد كسي اطرافمان نباشد، از من ميپرسد امتحان چطور بود يا فلان سوال جوابش چى ميشد؟

اين رفتار ها برايم عجيب است چون در اين مدتى كه با ايشان همكلاسي بوده ام فهميده ام كه چقدر مغرور هستند و اين كارها از ايشان بعيد است.
    حتى گاهى اوقات عمدا جلوتر از من به سمت كلاس مى رود و جلوى در مى ايستد تا من اول وارد شوم.
    در كلاس دقيقا در همان رديفى مينشيند كه مقابل رديف صندلى ها يى باشد كه من نشسته ام

من احساس ميكنم حسي به من دارد ولى ميترسد پا پيش بگذارد و جواب رد بشنود.
    چون من دخترى هستم كه با هيچ كدام از پسر هاى كلاسمان صحبتى غير از درس نميكنم و فقط جواب سلامشان را مى دهم.و نسبت به پسر ها مغرورم

به نظر شما چگونه بايد به اين پسر بفهمانم كه من هم از او خوشم مى ايد ؟ و اگر حرفى دارد بيايد و بزند؟

پيشاپيش ممنون از راهنمايي هاتون
    سلام برشما

بهترین و ممتاز ترین راه فهمیدن این امر، زمان است. یا به عبارتی گذر زمان است. اما شما قرار نیست که زندگی و انرژی خود را با فکر و خیال اینکه امروز میگوید نمی گوید اصلا میگوید و... ، هدر دهید. چرا که زندگی در عالم وجود امری واقعی و عینی و آنچه در ذهن شماست فقط یک احتمال است. یک شانس. و بر روی هیچ احتمالی اعتمادی نیست. کاری که شما باید در قبال زندگی انجام دهید تلاش برای رسیدن به اهداف واقعییتان هست. احتمالات را در دنیایای تخیلات رها کنید. اگر به وقوع پیوستند، در موردشان تصمیم بگیرید. اگر هم هیچ موقع اتفاق نیافتادند، ضرر نکردید چون انرژی و وقتتان را صرف آنها نکرده اید.

گویند کسان بهشت با حور خوشست/ من گویم آب انگور خوش است/ این نقد بگیر و دست از آن نسیه بنه/ که آواز دهل شنیدن از دور خوش است

نقد شما درستان ، دانشگاهتان، خانوادتان، خواستگاران جدیتان، تواناییهایتان، سرمایه های زندیگیتان و... هستند. مابقی فسانه است. مابقی را از تخیلاتتان بشنوید ولی باور مکنید تا خودشان به شما بگویند که حضور دارند.

ایام به کامتان باد

13. کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36148
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم نظر فوق رومی پسندم شخصیتتون رو حفظ کنیدوواردمیدان بروز احساس نشوید... اگردیدیدرفتارایشان بیشتر شد ولی پیشنهادی ندادبنظرم بامشاوردانشگاهتان دراین خصوص صحبت کنید..میتواندخیلی مفیدباشد.امایادتان باشدهرگزمنتظرنمانید ودرواقعیت زندگی کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)