نمایش نتایج: از 1 به 36 از 36

موضوع: ازدواج با تک فرزند

9106
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

ازدواج با تک فرزند

سلام لطفا از مزایا و معایب ازدواج 2 تا تک فرزند با هم بگید ؟

هم پسر تک فرزند هم دختر تک فرزند

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج با تک فرزند

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام لطفا از مزایا و معایب ازدواج 2 تا تک فرزند با هم بگید ؟

هم پسر تک فرزند هم دختر تک فرزند
    تعداد والدین تک فرزند روز به روز در حال افزایش است؛ اما نباید از یاد برد که داشتن یک فرزند، بهتر یا بدتر از داشتن چند فرزند نیست ...

و تک فرزندی نیز چون چند فرزندی مزایا و معایبی دارد.خانواده های تک فرزندی بر مسائلی خاص تأکید دارند که ممکن است ...

در خانواده های چند فرزندی وجود نداشته باشد. تک فرزندها نمی توانند ناامیدی ها و فشارهای روحی را تحمل کنند...

چنانچه توهینی به آنها شود، بی آن که قصد و غرضی در کار باشد این توهین را رفتاری عمدی و به پشتوانه نیتی خاص تفسیر می کنند...

چنانچه از مسئله ای رنجیده خاطر شوند این حالت را تا مدت های مدید در درون خود زنده نگاه می دارند....

آنها فقط به برقراری روابطی علاقه مندند که دربرگیرنده منافع آنان باشد و احساساتشان را نیز جریحه دار نکند...

آنها ممکن است ناراحتی های خود را برای دیگران بیان نکنند و فردی درون گرا شوند.

این فرزندان اول خیلی سخت به تفاهم می‌ر‌سند...

فرزند اول سلطه‌جوست و همین می‌تواند در زندگی زناشویی مشکلاتی را ایجاد کند و وقتی هم زن و هم مرد بخواهند امور زندگی را در دست گیرند...

قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد؛ آنها ممکن است حتی بر سر اینکه چه فیلمی را تماشا کنند با هم به توافق نرسند...

و طبعا مشکلات‌شان در مسائل مهم‌تر مثل بزرگ کردن فرزندان یا محل زندگی جدی‌تر خواهد بود...

البته در زندگی همه زن و شوهرها اختلافاتی اینچنینی وجود دارد اما این گروه به واسطه شخصیت قوی هر دو طرف بیشتر از همه درگیر نداشتن چنين توافق‌هایی خواهند شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 5 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    تعداد والدین تک فرزند روز به روز در حال افزایش است؛ اما نباید از یاد برد که داشتن یک فرزند، بهتر یا بدتر از داشتن چند فرزند نیست ...

و تک فرزندی نیز چون چند فرزندی مزایا و معایبی دارد.خانواده های تک فرزندی بر مسائلی خاص تأکید دارند که ممکن است ...

در خانواده های چند فرزندی وجود نداشته باشد. تک فرزندها نمی توانند ناامیدی ها و فشارهای روحی را تحمل کنند...

چنانچه توهینی به آنها شود، بی آن که قصد و غرضی در کار باشد این توهین را رفتاری عمدی و به پشتوانه نیتی خاص تفسیر می کنند...

چنانچه از مسئله ای رنجیده خاطر شوند این حالت را تا مدت های مدید در درون خود زنده نگاه می دارند....

آنها فقط به برقراری روابطی علاقه مندند که دربرگیرنده منافع آنان باشد و احساساتشان را نیز جریحه دار نکند...

آنها ممکن است ناراحتی های خود را برای دیگران بیان نکنند و فردی درون گرا شوند.

این فرزندان اول خیلی سخت به تفاهم می‌ر‌سند...

فرزند اول سلطه‌جوست و همین می‌تواند در زندگی زناشویی مشکلاتی را ایجاد کند و وقتی هم زن و هم مرد بخواهند امور زندگی را در دست گیرند...

قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد؛ آنها ممکن است حتی بر سر اینکه چه فیلمی را تماشا کنند با هم به توافق نرسند...

و طبعا مشکلات‌شان در مسائل مهم‌تر مثل بزرگ کردن فرزندان یا محل زندگی جدی‌تر خواهد بود...

البته در زندگی همه زن و شوهرها اختلافاتی اینچنینی وجود دارد اما این گروه به واسطه شخصیت قوی هر دو طرف بیشتر از همه درگیر نداشتن چنين توافق‌هایی خواهند شد.
    تشکر بابت جوابتون لطفا یکم بازترش کنید

من یک پسر تک فرزند هستم و قصد دارم همسرم نیز یک تک فرزند باشه آیا به نظر شما ازدواج من با یک دختر تک فرزند دیگه چه معایبی ممکنه داشته باشه ؟ و چه فواید و مزایایی میتونه داشته باشه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام

یکی از فوایدش اینه که تنهایی همدیگه را خیلی خوب درک میکنن

یا مثلا اینکه پدر و مادر همه سرمایه و توجهشون به همین یک فرزنده، پس زوجی که هردو تک فرزند بودن مطمئنا از هر نظر از حمایت ویژه هردو خانواده برخوردار میشن

و معایبش را که آقا فرخ کامل توضیح دادن، موارد دیگه ای که به نظرم میرسه اینه که:

- اولا تک فرزند ها معمولا دوست دارن بعد از ازدواج از خلوت و تنهایی که دوران مجردی داشتن در بیان
    اما در این شرایط وصلت دو خانواده به این موضوع کمکی نمیکنه

- مسافرت و گردش و مهمونی دسته جمعی ؟!

- یه موضوع دیگه در آینده بچه های شما نه عمویی دارن نه دایی نه خاله نه عمه یعنی فامیل درجه دوم (بجز پدربزرگ و مادربزرگ) ندارن!
    که این موضوع به نظر من هم برای زوج و هم برای فرزندان خلا بزرگی در آینده ایجاد میکنه
    امضای ایشان

6. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من چند تا دلیل دارم از اینکه میگم دوست دارم همسرمم تک فرزند باشه میخواستم نظرتون را بدونم :

1 :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

2 : ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون را تضمین کنه

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

4 :از نظر عاطفی 2 تا تک فرزند نزدیک ترن به هم

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

یکی از فوایدش اینه که تنهایی همدیگه را خیلی خوب درک میکنن

یا مثلا اینکه پدر و مادر همه سرمایه و توجهشون به همین یک فرزنده، پس زوجی که هردو تک فرزند بودن مطمئنا از هر نظر از حمایت ویژه هردو خانواده برخوردار میشن

و معایبش را که آقا فرخ کامل توضیح دادن، موارد دیگه ای که به نظرم میرسه اینه که:

- اولا تک فرزند ها معمولا دوست دارن بعد از ازدواج از خلوت و تنهایی که دوران مجردی داشتن در بیان
    اما در این شرایط وصلت دو خانواده به این موضوع کمکی نمیکنه

- مسافرت و گردش و مهمونی دسته جمعی ؟!

- یه موضوع دیگه در آینده بچه های شما نه عمویی دارن نه دایی نه خاله نه عمه یعنی فامیل درجه دوم (بجز پدربزرگ و مادربزرگ) ندارن!
    که این موضوع به نظر من هم برای زوج و هم برای فرزندان خلا بزرگی در آینده ایجاد میکنه
    در مورد اینکه فرمودید عمه و خاله و دایی ندارن .من وقتی تو جمع آشناها هم این حرفو مطرح میکنم اولین صحبتشون اینه بچه هاتون عمه.خاله.دایی ندارن من اینطوری پاسخ میدم به نظرتون پاسخم چه مقدار درست هستش :

جامعه ما داره به سمت منیت میره دوران پدر بزرگ مادر بزرگا همه تو یه خونه زندگی میکردن هرروز همو میدیدن.دوره پدر مادرامون خونه ها جدا شد ولی هفته ای 1 بار همدیگه را میدیدن.دوران ما هم خونه ها جدا شد و هم دیدارها زیاد.یعنی وجود عمه و خاله دایی و عمو داره کمرنگ میشه در زندگی بچه های آینده .خب حالا اگه بچه ی من هیچکدوم را نداشته باشه ولی پدر مادرش باهاش رفیق باشن میتونن جایگاه را پر کنند واسش

9. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

من چند تا دلیل دارم از اینکه میگم دوست دارم همسرمم تک فرزند باشه میخواستم نظرتون را بدونم :

1 :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

2 : ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون را تضمین کنه

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم
    قسمتایی که باهاش موافقم با رنگ سبز مشخص کردم

اما صحبت من با شما درمورد جملاتیه که با رنگ آبی مشخص شده...
    این جملات نشون میده ;ه شما نوعی ترس درونی از پدیرفته شدن توسط جمع و شاید نوعی ترس اجتماعی و تمایل به انزوا طلبی دارین (؟)
    که فکر میکنم شاید برای تک فرزندها زیاد پیش بیاد

خب حالا نحوه برخورد شما با این مسئله میتونه به دو صورت باشه...
    میتونین از ازدواج به عنوان فرصتی برای اصلاح این مورد و بیشتر اجتماعی شدن استفاده کنین
    یا اینکه با ازدواج با یک تک فرزند به این مورد بیشتر دامن بزنین و به نوعی یک خانواده ایزوله را ایجاد کنین
    این موضوع کاملا به تصمیم شما برمیگرده

در مورد اینکه فرمودید عمه و خاله و دایی ندارن .من وقتی تو جمع آشناها هم این حرفو مطرح میکنم اولین صحبتشون اینه بچه هاتون عمه.خاله.دایی ندارن من اینطوری پاسخ میدم به نظرتون پاسخم چه مقدار درست هستش :

جامعه ما داره به سمت منیت میره دوران پدر بزرگ مادر بزرگا همه تو یه خونه زندگی میکردن هرروز همو میدیدن.دوره پدر مادرامون خونه ها جدا شد ولی هفته ای 1 بار همدیگه را میدیدن.دوران ما هم خونه ها جدا شد و هم دیدارها زیاد.یعنی وجود عمه و خاله دایی و عمو داره کمرنگ میشه در زندگی بچه های آینده .خب حالا اگه بچه ی من هیچکدوم را نداشته باشه ولی پدر مادرش باهاش رفیق باشن میتونن جایگاه را پر کنند واسش
    صحبتی که میفرمایین صحیحه، روابط فامیلی و ارتباط با اقوام نسبت به گذشته بسیار محدودتر شده و زندگی زوج هم استقلال بیشتری پیدا کرده

اما باید خدمتون عرض کنم تا یجایی این موضوع به استقلال زوج کمک کرد و مفید بود (زندگی و خونه مستقل از خانواده)...
    ولی از یه حدی به بعد، محدود شدن و کمرنگ شدن ارتباطات فامیلی از لحاظ جامعه شناسی یک آسیب اجتماعی محسوب میشه...
    پس اینکه جامعه به این سمت داره پیش میره دلیل نمیشه که الزاما روند صحیحی باشه

درمورد فرزندان، ببینین "ارتباط صمیمی با والدین" ، "ارتباط اجتماعی با فامیل" و "ارتباط با دوستان" هرکدوم جایگاه خودشو برای رشد فردی و احتماعی فرد داره...
    و نمیشه گفت پررنگ شدن یکی از این موارد میتونه جای خالی دیگری را به طور کامل پر کنه

البته در نهایت نمیشه گفت این ازدواج الزاما محکوم به شکست و یا خوشبختیه، اینجا صرفا داریم بررسی و تحلیل میکنیم
    و مطمئنا شما درصورت تصمیم گیری آگاهانه در هر دو صورت میتونین ازدواج موفقی داشته باشین
    امضای ایشان

11. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیر

منم تک هستم و نظر من اینه :

مهم نیست همسر من تک فرزند باشه یا از خانواده پر جمعیت ، بچه اول باشه یا آخر چون قرار نیست خوشبختی رو در شخص یا محیط پیدا کنم .

مهم اینه وقتی پیداش کردی خودت خوشبختی رو باید بسازی و مسئولی در قبال زندگیت . . .

اینکه الان داری به این چنین سوالی فکر میکنی و میخوای بزاریش معیار ازدواج به نظر من هنوز آمادگی ازدواج نداری و باید هنوز صبر کنی ، خوبه که چنین چیز های رو هم در نظر بگیری اما اینکه بگردی دنبال یک تک فرزند برای ازدواج به نظرم درست نیست .

داشتن تفاهم برای زندگی مشتر معیار خوبیه ، میتونی تو بقیه آدما هم پیدا کنی . . .

بعضی شباهت ها برای زندگی مشترک اختلال ایجاد میکنن مثلاً اگه هر دو خود رای باشن و یا لجباز یا تند و . . . میتونه زندگی سختی رو براشون داشته باشه

اما بعضی شباهت ها خیلی خوب و ضروریه مثل مذهب ، اعتقادات ، تفکر و . . . ، بعضی شباهت ها مثل داشتن سرمایه توی بانکه برای روبرو شدن با مشکلات اقتصادی

با آرزوی موفقیت

13. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13756
    تشکـر
    369
    تشکر شده 145 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام وتبریک نوروز
    نظراتتون محترم اما برای من که 5سال وچند ماهه ازدواج کردم از واقعیت خیلی دوره
    1-اتفاقا کسایی که چند فرزندند بیشتر حمایت گر پدر ومادرند چون این مسولیت تقسیم میشه و در صورتی که حال یکی بچه ها خوب نباشه بقیه جبران کننده.روحیه دهنده.موج مثبت بیشتری وجود داره وپدر ومادر هم روی یه بچه تمرکز نمی کنن وبچه ها بهتر بار میایند وکانتکت ها در خانواده های تک فرزند بیشتر است چون یه نسل اختلاف وجود داره وکمتر حرف همو میفهمند وکمتر به ادم خوش میگذره وادم احساس خودمونی نمیکنه به خصوص اگه خانواده همسرت باشه که کمی هم رودر بایستی باهاشون داری.
    2-اره درسته ولی همه چیزکه پول نیست ایا شما با چند تومن پول خاله ودایی هاتونو عوض میکنید یا پسر خاله وپسر دایی هاتونو؟
    البته فکر نکنید ماخیلی باهاشون رفت وامد داریم نه.اما جونم براشون در میره مرتب تلفنشون میکنم همیشه توی خوابام هستن اما صمیمی ترین دوستمم توی خوابم نیست بیخود نیست که انقدر روی صله رحم تاکید کردن هیچ کس جای اونا را برای ادم پر نمی کنه حتی صمیمی ترین دوست. واقعا خون خونو میکشه.شاید بگید خوب من چیکار کنم که بچه ام عمو عمه نداره درسته اما میتونه که خاله ودایی داشته باشه این حقو ازش نگیرین لطفااااا.
    اخرش خلاش هست مثلا یه موقعیت سفر پیش میاد براتون یاخدایی نکرده یه اتفاقی براتون میفته اخرش میگن بچشون کسی را نداشت.
    3-به نظرم اگه 2نفر لوس وخود خواه باشن ظرفیت وروابط اجتماعیشون برای بخشش وگذشت وشریک قائل شدن خیلی پایین تره استانه تحملشون خیلی پایین تره وکم تر برای هم کوتاه میان اینا تجربیات زندگیمه از روی احساس یا تعصب حرف نمی زنم.
    4-اگه منظورتون خلایی هست که توی زندگی 2تاشونه اونی که تک نیست روابط اجتماعیش بالاتره وجو شادتری را به وجود میاره واگه هر 2 تک باشن هر 2سرشون توی لاک خودشونه مثه وقتایی که میرفتن توی خونه باباشون در اتاق را روی خودشون میبستند.
    5-منظورتونو از بعضی از رفتارا نمی فهمم درسته که پول پدرو مادر تقسیم شده وممکنه سطح مالیشون از شما پایین تر باشه اما ارزش های انسانی که بعد از اردواج خیلی مهمتر میشن چون زن ومرد پایه وستون خانواده هستند واگر ارزش های انسانی مثله گذشت .ایثار و...کمرنگتر پایه ها وستون خانواده متزلزل تر است.
    6-شما خودتون خیلی زیبا خلاتونو بیان کردید باکسی ازدواج نکنید که یه عمر بااین خلا زندگی کرده وبه این فکر کنید 2روز دیگه میخواین با هم سن وسالاتون برید مسافرت.این خیلی بهتره که باخواهر برادرای همسرتون برید تا با دوستتاتون.شاید حرفام براتون عجیب باشه میتونید نظر متاهلای دیگه راهم بپرسید.
    7-شما نباید شرمنده بچتون باشید پدر ومادربزرگش باید شرمنده باشند.اما اگه بایه تک فرزند ازدواج کنید شرمندش میشد چون این حق انتخاب با شما بوده.
    8-چه حقی منظورتون مالیه؟که خانواده خودتون حمایت گر شما هستن وبه نظرم ادم نباید انتظاری از خانواده همسرش داشته باشه مثله گدایی میمونه اگه بعد از مرگشونه که خدا از فضلش انقدر به شما میبخشه که انگشت به دهن بمونید.
    اگه حق هم سن وساله ومحبت به اونه که خدایی نکرده این اجحافو در حق فرزندتون نکنید که حتی داغ وجود داشتن یه همسن توی فامیل به دلش بمونه.
    9-فلسفه ازدواج همینه کامل شدنه شما هم حتما خصوصیت های مثبت وامتیازات ویره زیادی دارین که طرف مقابلتون نداره پس با اعتماد به نفس گام بردارید.چون هر کسی برای خودش منحصر به فرده ونقاشی زیبای خالق زیبایی هاست درسته که من همش داشتم بدی های تک فرزندی میگفتم اما میدونم توی خونه شما چون تک بودید بار بیشتری از وظایف منرل به دوش شما بوده ومسولیت پذیر بار

15. کاربران زیر از zramzni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این جملات نشون میده ;ه شما نوعی ترس درونی از پدیرفته شدن توسط جمع و شاید نوعی ترس اجتماعی و تمایل به انزوا طلبی دارین (؟)

میتونین از ازدواج به عنوان فرصتی برای اصلاح این مورد و بیشتر اجتماعی شدن استفاده کنین
    یا اینکه با ازدواج با یک تک فرزند به این مورد بیشتر دامن بزنین و به نوعی یک خانواده ایزوله را ایجاد کنین

صحبتی که میفرمایین صحیحه، روابط فامیلی و ارتباط با اقوام نسبت به گذشته بسیار محدودتر شده و زندگی زوج هم استقلال بیشتری پیدا کرده

اما باید خدمتون عرض کنم تا یجایی این موضوع به استقلال زوج کمک کرد و مفید بود (زندگی و خونه مستقل از خانواده)...
    ولی از یه حدی به بعد، محدود شدن و کمرنگ شدن ارتباطات فامیلی از لحاظ جامعه شناسی یک آسیب اجتماعی محسوب میشه...

درمورد فرزندان، ببینین "ارتباط صمیمی با والدین" ، "ارتباط اجتماعی با فامیل" و "ارتباط با دوستان" هرکدوم جایگاه خودشو برای رشد فردی و احتماعی فرد داره...
    و نمیشه گفت پررنگ شدن یکی از این موارد میتونه جای خالی دیگری را به طور کامل پر کنه

البته در نهایت نمیشه گفت این ازدواج الزاما محکوم به شکست و یا خوشبختیه، اینجا صرفا داریم بررسی و تحلیل میکنیم
    و مطمئنا شما درصورت تصمیم گیری آگاهانه در هر دو صورت میتونین ازدواج موفقی داشته باشین
    شاید بگم 90 درصدی که اصلا به فکرم رسید ازدواج با تک فرزند همین گزینه 1 باشه.بزرگترینم ترسم اینه با دختری ازدواج کنم که خواهر برادر داشته باشه و چون به قول خودتون وظایفش نسبت به پدر مادرش تقسیم شده باشه نتونه وظایف منو درک کنه و خسته بشه و مشکلش باشه و بخواد به قولی عروس بازی در بیاره .خودمونی بگم هی گیر بده چقدر خونه مامانت میری چقدر هرکاری بابات بخواد انجام میدی چقدر واسشون وقت میزاری .بدون شک این ازدواج شکست خورده هستش.ولی اگه همسرم تک باشه ولو به قول دوستان بچه هامون تو انزوا باشن.عمه و خاله و دایی نداشته باشن .لا اقل تو این 1 مورد میشه دلخوش بود که ازدواج موفقی به وقوع بپیونده چون وظیفه ای که من پسر تک فرزند در قبال پدر مادرم دارم اون دختر تک فرزند با جون و دل و تمام روح و روانش درک میکنه چون خودشم دقیقا همین وظیفه را داره.

17. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

برعکس من تو جامعه آدم فوق العاده اجتماعی هستم .درسته تا الان که 23 سالم شده حتی یک دوست صمیمی هم نداشتم و ندارم و نخواهم داشت اونم به دلایلی که خودم مطمئنم درسته .در کنار اجتماعی بودنم واسه زندگیم یه حریم گذاشتم که هرکسیو توش راه نمیدم.من اصلا آدم انزوا گری نیستم ولی از اونور ترس دارم از دیدی که به تک فرزندا نگاه میکنند مردم تا میگن فلانی تک فرزنده این چند تا جمله ردیف میشه لوسه.مامانیه.پر افادست .پر توقعه.خب اگه برم تو خانواده ای که چند تا خواهر برادر باشن و دیدشون دید مردم باشه به تک فرزندا حتی آب خوردن منم را توصیف میکنند با لوس بودن مامانی بودن

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب آیا
    "ارتباط اجتماعی با فامیل فقط به خاله و عمه و دایی و عمو ربط پیدا میکنه ؟آیا پسر دایی های پدر.دختر عمه های مادر فامیل مادر.فامیل پدر جز ارتباطات اجتماعی حساب نمیشن که بتونن جای خاله و عمه و دایی و عمو را بگیرن

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیر

منم تک هستم و نظر من اینه :

مهم نیست همسر من تک فرزند باشه یا از خانواده پر جمعیت ، بچه اول باشه یا آخر چون قرار نیست خوشبختی رو در شخص یا محیط پیدا کنم .

مهم اینه وقتی پیداش کردی خودت خوشبختی رو باید بسازی و مسئولی در قبال زندگیت . . .

اینکه الان داری به این چنین سوالی فکر میکنی و میخوای بزاریش معیار ازدواج به نظر من هنوز آمادگی ازدواج نداری و باید هنوز صبر کنی ، خوبه که چنین چیز های رو هم در نظر بگیری اما اینکه بگردی دنبال یک تک فرزند برای ازدواج به نظرم درست نیست .

داشتن تفاهم برای زندگی مشتر معیار خوبیه ، میتونی تو بقیه آدما هم پیدا کنی . . .

بعضی شباهت ها برای زندگی مشترک اختلال ایجاد میکنن مثلاً اگه هر دو خود رای باشن و یا لجباز یا تند و . . . میتونه زندگی سختی رو براشون داشته باشه

اما بعضی شباهت ها خیلی خوب و ضروریه مثل مذهب ، اعتقادات ، تفکر و . . . ، بعضی شباهت ها مثل داشتن سرمایه توی بانکه برای روبرو شدن با مشکلات اقتصادی

با آرزوی موفقیت
    خب آیا نمیشه با یک تک فرزند خوشبخت شد ؟ شما به عنوان یه تک فرزند چجور با همسرتون درباره وظیفتون در قابل پدر مادرتون صحبت میکنید

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط zramzni نمایش پست ها
    با سلام وتبریک نوروز
    نظراتتون محترم اما برای من که 5سال وچند ماهه ازدواج کردم از واقعیت خیلی دوره
    1-اتفاقا کسایی که چند فرزندند بیشتر حمایت گر پدر ومادرند چون این مسولیت تقسیم میشه و در صورتی که حال یکی بچه ها خوب نباشه بقیه جبران کننده.روحیه دهنده.موج مثبت بیشتری وجود داره وپدر ومادر هم روی یه بچه تمرکز نمی کنن وبچه ها بهتر بار میایند وکانتکت ها در خانواده های تک فرزند بیشتر است چون یه نسل اختلاف وجود داره وکمتر حرف همو میفهمند وکمتر به ادم خوش میگذره وادم احساس خودمونی نمیکنه به خصوص اگه خانواده همسرت باشه که کمی هم رودر بایستی باهاشون داری.
    2-اره درسته ولی همه چیزکه پول نیست ایا شما با چند تومن پول خاله ودایی هاتونو عوض میکنید یا پسر خاله وپسر دایی هاتونو؟
    البته فکر نکنید ماخیلی باهاشون رفت وامد داریم نه.اما جونم براشون در میره مرتب تلفنشون میکنم همیشه توی خوابام هستن اما صمیمی ترین دوستمم توی خوابم نیست بیخود نیست که انقدر روی صله رحم تاکید کردن هیچ کس جای اونا را برای ادم پر نمی کنه حتی صمیمی ترین دوست. واقعا خون خونو میکشه.شاید بگید خوب من چیکار کنم که بچه ام عمو عمه نداره درسته اما میتونه که خاله ودایی داشته باشه این حقو ازش نگیرین لطفااااا.
    اخرش خلاش هست مثلا یه موقعیت سفر پیش میاد براتون یاخدایی نکرده یه اتفاقی براتون میفته اخرش میگن بچشون کسی را نداشت.
    3-به نظرم اگه 2نفر لوس وخود خواه باشن ظرفیت وروابط اجتماعیشون برای بخشش وگذشت وشریک قائل شدن خیلی پایین تره استانه تحملشون خیلی پایین تره وکم تر برای هم کوتاه میان اینا تجربیات زندگیمه از روی احساس یا تعصب حرف نمی زنم.
    4-اگه منظورتون خلایی هست که توی زندگی 2تاشونه اونی که تک نیست روابط اجتماعیش بالاتره وجو شادتری را به وجود میاره واگه هر 2 تک باشن هر 2سرشون توی لاک خودشونه مثه وقتایی که میرفتن توی خونه باباشون در اتاق را روی خودشون میبستند.
    5-منظورتونو از بعضی از رفتارا نمی فهمم درسته که پول پدرو مادر تقسیم شده وممکنه سطح مالیشون از شما پایین تر باشه اما ارزش های انسانی که بعد از اردواج خیلی مهمتر میشن چون زن ومرد پایه وستون خانواده هستند واگر ارزش های انسانی مثله گذشت .ایثار و...کمرنگتر پایه ها وستون خانواده متزلزل تر است.
    6-شما خودتون خیلی زیبا خلاتونو بیان کردید باکسی ازدواج نکنید که یه عمر بااین خلا زندگی کرده وبه این فکر کنید 2روز دیگه میخواین با هم سن وسالاتون برید مسافرت.این خیلی بهتره که باخواهر برادرای همسرتون برید تا با دوستتاتون.شاید حرفام براتون عجیب باشه میتونید نظر متاهلای دیگه راهم بپرسید.
    7-شما نباید شرمنده بچتون باشید پدر ومادربزرگش باید شرمنده باشند.اما اگه بایه تک فرزند ازدواج کنید شرمندش میشد چون این حق انتخاب با شما بوده.
    8-چه حقی منظورتون مالیه؟که خانواده خودتون حمایت گر شما هستن وبه نظرم ادم نباید انتظاری از خانواده همسرش داشته باشه مثله گدایی میمونه اگه بعد از مرگشونه که خدا از فضلش انقدر به شما میبخشه که انگشت به دهن بمونید.
    اگه حق هم سن وساله ومحبت به اونه که خدایی نکرده این اجحافو در حق فرزندتون نکنید که حتی داغ وجود داشتن یه همسن توی فامیل به دلش بمونه.
    9-فلسفه ازدواج همینه کامل شدنه شما هم حتما خصوصیت های مثبت وامتیازات ویره زیادی دارین که طرف مقابلتون نداره پس با اعتماد به نفس گام بردارید.چون هر کسی برای خودش منحصر به فرده ونقاشی زیبای خالق زیبایی هاست درسته که من همش داشتم بدی های تک فرزندی میگفتم اما میدونم توی خونه شما چون تک بودید بار بیشتری از وظایف منرل به دوش شما بوده ومسولیت پذیر بار
    1:و برعکسشم ممکنه اتفاق بیوفته اون دختر وقتی مسئولیتش تقسیم شده میاد تو زندگی من حالا منو با برادر خودش مقایسه میکنه و مسئولیت منو در حد مسئولیت برادرش میدونه پس اگه زیاد تر باشه غر زدنا شروع میشه

2:شاید حرفم مغرورانه باشه ولی دوره ما داره کم کم همه چیز میشه پول .وقتی فرزند من در رفاه کامل باشه نبود خاله و عمه و دایی را با دوستاش جبران میکنه.با گشت و تفریحاش.
    3:آیا همه تک فرزندا لوس و خودخواه هستند؟
    4:این یکی از اشتباهات معمول جامعه هستش که فک میکنند تکها همش تو اطاق میشینن آهنگ غمگین گوش میدن تو جامعه زیاد نمیرن در صورتی که اینطوری نیست برعکس به نظرم تکها اجتماعی تر هستند
    5:شما متاهل هستید؟خواهر برادر دارید؟چند بار باهاشون رفتید مسافرت ؟
    6:شاید بازم مغرورانه حرف بزنم در این مورد ولی میشه واسه نداشتن عمه و خاله و دایی و عمو جایگزین پیدا کرد به خصوص که داریم عادت میکنیم به اول شخص شدن
    7:نه اصلا منظورم مالی نبود به هیچ وجه .خداروشکر اینقدر تو زندگیم ثروت بوده که چشمم دنبال پول کسی نباشه

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

خب آیا نمیشه با یک تک فرزند خوشبخت شد ؟ شما به عنوان یه تک فرزند چجور با همسرتون درباره وظیفتون در قابل پدر مادرتون صحبت میکنید
    منم تو همون پست اول گفتم برای خوشبخت شدن مهم نیست تک باشه نباشه ، خوشبختی دست خودتونه

اینکه فکر کنی حتماً با یک تک فرزند ازدواج کنی امکان خوشبخبتی بیشتره درست نیست ، چون معلوم نیست اونم مثل شما باشه یا نه همه اونای که تک فرزند هستن از نظر شخصیتی مثل هم نیستن متفاوتن ، اگه هم میگن تک فرزندا یکسری خصوصیات دارن منظور اکثریته نه همه

بجای اینکه دنبال تک فرزند باشین برای زندگی بهتر شخصی رو انتخاب کنید که شخصیتتون مثل هم باشه ، دلیل نمیشه همه تک فرزندا درون گرا باشن و یا از شلوغی بدشون بیاد و همشون مثل هم باشن ، تفاوت همه جا هست . . .

مثلاً اگه حوصله شلوغی ندارین ، آدم ساکت و درونگرای هستین این ویژگی ها رو همسر آیندتون داشته باشه خوبه . . . لازم نیست حتماً دنبال یک تک فرزند باشین ، تازه تک فرزند های دختر مثل پسر نیستن .

اما اگه منظورتون از خوشبختی از نظر مادیه بله اگه اونم تک باشه مطمعنن از نظر مالی امکانش هست که از دو طرف تامین بشین هم خانواده خودتون هم همسر . . .

جواب سوال دومتون هم من بعنوان یک نفر وقتی ازدواج کنم خودم تنها مسئول زندگیم هستم و به پدر مادر اجازه دخالت توی مسائل درون خانوده ام رو نمیدم یا همچنین همسر در مورد روابط منو خانواده پدری نباید دخالت کنه . . .

بازم به نظر من بهتره که در مورد فکرتون تجدید نظر کنید ، من خودم به دوست دارم حداقل امکان همسرم تک نباشه اما جزء معیار های اصلیم نیست چون :

پدر و مادر ها همیشه بالا سرمون نیستن فردا روز خواهر و برادر همسر هستن که در شادی و غم با هامون همدلی و کمک کنن و نزارن احساس تنهای کنیم

همین پدر مادر خودم هز دو ازخانواده های پر جمعیت هستن اما همانطور که خودتون گفتین با وضعیت این دوره زمانه زیاد نمیبینمشون ، شاید بعضیاشون رو بیشتر ببینیم در ماه ، اما بیشترشون رو سالی یک بار توی همون عید بازدید بهم سر میزنیم ، اما تو شادی غم همشون بهمدیگه کمک میکنن و کنار هم هستن که خودش یک دنیا ارزش داره

23. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نه منظورم از خوشبختی مادی نبود منظورم بیشتر به هم خوردن بود که چقدر ممکنه اخلاق منه تک فرزند به کدام گروه نزدیک باشه .تک فرزند یا دختری که خواهر برادر داشته باشه.بزرگترین فکر من الان اینه دختری را انتخاب کنم که جلو پدر مادرم و در قبال وظایف من نسبت به پدر مادرم عروس بازی نداشته باشه

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

یکی مد نظرمه 1 خواهر داره ولی برادر نداره همه چیش خوبه ولی همش تو دلم میگم بیخیالش بشم دنبال تک باشم چرا من همدوماد داشته باشم ولی زنم جاری نداشته باشه

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

داداش سام شما وقت ازدواجت نشده
    دیدت را تغییر بده پسر
    ازدواج با حسادت دیگه زندگی نمیشه
    از فردا میگی چرا مامان من به زنم فلان محبت را کرد چرا مادرزنم به من نکرد و ازاین دست حسادتها زیاده بیخی داداش فعلا برو تجربه کسب کن

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19366
    تشکـر
    32
    تشکر شده 31 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر من :
    1 .دوتا تک فرزند همدیگه رو بهتر و بیشتر درک میکنن و موافقم با اون بحث وظایف نسبت به والدین که آقا سام گفتن . ولی چیزی که مهمه تفاهم و عشق واقعیه . اگه طرفت عاشقت باشه واقعا ، نمیذاره احساس ناراحتی کنی در ارتباط با خودش یا خونواده اش . نه اینکه جبهه گیری کنه بلکه بین خونواده و عشقش یه توازن برقرار میکنه . که چگونگی رسیدن به این تعادل و توازن باید تو جلسات خاستگاری و صحبت طرفین مطرح بشه .

2. بحث نداشتن خاله دایی و ... واسه بچه منطقی نیس چون پسر داییت مثلا میتونه دایی بچه به حساب بیاد . من خودم تو فامیل پسردایی مادر پدرمو دایی صدا میزنم و مث داییمه و ... و مثلا دوست صمیمی مادرم مثل خالم می مونه برام .

من خودم آدم اجتماعی هستم با هرکس مث خودش برخورد میکنم . اگه خواهر برادر داشته باشه طرفم و خوش برخورد و ادمای خوبی باشن باهاشون مچ می شم . مشکلی ندارم . حس غریبی بهم دست نمی ده . ( البته توجه کنین بعضی خونواده ها مث اصلاح غریب کش که هست میگن :d سرد و یخن با اینا نمی شه اصلن کنار اومد .

3. وقتی دوتا تک فرزند با هم ازدواج کنن ، خونواده هاشون خیلی باهاشون صمیمی میشن . چون هردو طرف دوس دارن تجربه ی داشتن یه فرزند با جنس مخالف فرزند خودشون رو داشته باشن . مثل والدینی که مثلا 5 تا پسر دارن و دختر واسشون عزیزه . خونواده های تک فرزند هم عروس و داماداشون واسشون عزیزن .

4. با لوس بودن تک فرزندا مخالفم چون به تربیت خونوادگی بستگی داره . ممکنه یکی خونواده شلوغ باشه ولی بازم لوس باشه و برعکس . لوسی ربطی به تعداد فرزند نداره .

نتیجه اینکه ازدواج دو تک فرزند به نظر من فوایدش بیشتره مگه اینکه موردی باشه با یه فرد دیگه که کاملا عاشق شما باشه و بتونه توازن رو برقرار کنه .

من خودم ترجیح میدم با تک فرزند ازدواج کنم .
    ویرایش توسط hatorihanzo : 08-24-2015 در ساعت 04:00 PM
    امضای ایشان
    در کشور من مردان و زنان با چند خط عربی به هم محرم می شوند ، اما با یک دنیا عشق نه ...!

در دنیایی که برای یک تکه سیب تمام بهشتیان زمین گیر شده اند ، چه انتظار غریبیست عدالت ....

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

خب به سلامتی اینم نظرات یک تک فرزند

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

آقای سام میشه بپرسم شما چند سالتونه؟

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

تشکر بابت جوابتون لطفا یکم بازترش کنید

من یک پسر تک فرزند هستم و قصد دارم همسرم نیز یک تک فرزند باشه آیا به نظر شما ازدواج من با یک دختر تک فرزند دیگه چه معایبی ممکنه داشته باشه ؟ و چه فواید و مزایایی میتونه داشته باشه
    همه ي دلايل شما رو در ادامه پست 3 خوندم
    ولي بنظرم اين ملاك كه من با يك دختر تك فرزند ازدواج كنم درست نيست
    بايد روحيات و خيلي ايتم هاي ديگه رو ملاك كني
    شايد اون ملاك هاتو يك خانم در يك خانواده 10 جمعيتي داشته باشه ولي نصفشو يك خانم تك فرزند نداشته باشه
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

31. 2 کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.74 نمایش پست ها
    آقای سام میشه بپرسم شما چند سالتونه؟
    دی که میاد میشه 24 سالم

33. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط سهيل نمایش پست ها
    همه ي دلايل شما رو در ادامه پست 3 خوندم
    ولي بنظرم اين ملاك كه من با يك دختر تك فرزند ازدواج كنم درست نيست
    بايد روحيات و خيلي ايتم هاي ديگه رو ملاك كني
    شايد اون ملاك هاتو يك خانم در يك خانواده 10 جمعيتي داشته باشه ولي نصفشو يك خانم تك فرزند نداشته باشه
    وقتی اصلی ترین ملاکم تک فرزندیه مسئله حله دیگه

35. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

سام اخه چراااا
    خیلی سخت گیریا. ولی ملاکت اصلا جالب و درست نیست

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سام اخه چراااا
    خیلی سخت گیریا. ولی ملاکت اصلا جالب و درست نیست

از نظر شما آره چون تک فرزند نیستید ولی از نظر خودم سخت گیری نیست

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

از نظر شما آره چون تک فرزند نیستید ولی از نظر خودم سخت گیری نیست
    پس چرا بقیه تک فرزندی ها اینجور فک نمیکنه
    پس چرا من مشکلی ندارم که طرفم تک باشه یا نباشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

پس چرا بقیه تک فرزندی ها اینجور فک نمیکنه
    پس چرا من مشکلی ندارم که طرفم تک باشه یا نباشه
    مگه تکی؟؟؟

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مگه تکی؟؟؟
    نه
    ولی میگم چرا بقیه تک فرزندی ها براشون مهم نیست اتفاقا دیدم چون تکن دوس دارن خانواده شلوغ برن

پس چرا من برام مهم نیست که گیر تک فرزند بیام یا گیر خانواده شلوغ
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

40. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نه
    ولی میگم چرا بقیه تک فرزندی ها براشون مهم نیست اتفاقا دیدم چون تکن دوس دارن خانواده شلوغ برن

پس چرا من برام مهم نیست که گیر تک فرزند بیام یا گیر خانواده شلوغ
    خب اخلاقای همه یه جور نیست بیشتر تک فرزندا چون تو خلوتی بودن خانواده خلوت دوست دارن

شما تک فرزند نیستی پس نمیتونی با دید یه تک فرزند به این قضیه نگاه کنی

41. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خب اخلاقای همه یه جور نیست بیشتر تک فرزندا چون تو خلوتی بودن خانواده خلوت دوست دارن

شما تک فرزند نیستی پس نمیتونی با دید یه تک فرزند به این قضیه نگاه کنی

اتفاقا اتفاقا تک فرزندا چون تک هستند دوست دارن تو خانواده شلوغ باشن واسه همین این ملاک تو خیلی برام تعجب اور بود

خودم که نیستم ولی بقیه رو که میبینم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

42. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

سام
    تو مگه قرار نبود یکسال صبر کنی؟
    اون دختر بدبخت رو میخوای یهویی بیخیال بشی؟ :-/

43. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    سام
    تو مگه قرار نبود یکسال صبر کنی؟
    اون دختر بدبخت رو میخوای یهویی بیخیال بشی؟ :-/
    شک ندارم اون دختر نظری در مورد من نداره . چندین بار بهش پیام دادم ولی جواب نداد .منم که به این زودی نمیخوام ازدواج کنم فقط گزینمه

44. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اتفاقا اتفاقا تک فرزندا چون تک هستند دوست دارن تو خانواده شلوغ باشن واسه همین این ملاک تو خیلی برام تعجب اور بود

خودم که نیستم ولی بقیه رو که میبینم
    نمیدونم من چرا اینطوریم

45. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9703
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید من خواستگاری دارم تک فرزنده. خودم تک فرزند نیستم دو تا برادر دارم . دوستام گفتند ایشون پسر خوبی است همش دارم تحقیق می کنم فقط یه سوال ازدواج با تک فرزند خوبه یا نه؟؟؟ پدر و مادرم میگن باید خواهر یا برادر شوهر داشته باشید لطفا راهنمایی ام کنید

46. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1234 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من خواستگاری دارم تک فرزنده. خودم تک فرزند نیستم دو تا برادر دارم . دوستام گفتند ایشون پسر خوبی است همش دارم تحقیق می کنم فقط یه سوال ازدواج با تک فرزند خوبه یا نه؟؟؟ پدر و مادرم میگن باید خواهر یا برادر شوهر داشته باشید لطفا راهنمایی ام کنید
    سلام
    به لینک زیر برین و تاپیک تون رو ایجاد کنید
    تو تاپیک های قدیمی پست نزارین
    لینک : https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=124

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد