نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ترس از ازدواج

954
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28194
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از ازدواج

سلام. من پسر 30 ساله هستم و تک پسر خانواده . ولی متاسفانه مجرد هستم و بقیه خواهر دارم که ازدواج کردن. ومن در جمع خواهرام بزرگ شدم. شغل مشخص دارم و تحصیلات عالیه. زندگی در روستا را دوست دارم.و الان در روستا زندگی می کنم(فقط با پدر و مادرم هستم ). اهل نماز و روزه هستم و رابطه نامشروع نداشتم. خانواده پیشنهاد ازدواج با دختر 19 ساله دادن. ولی من بدلیل سنه کم دختره قبول نکردم.( از تمسخرجویی هراس دارم). ولی نمیدونم چرا از ازدواج هراس دارم.و بیشتر این افکار اذیتم می کند.
    1- آیا دختری که برای خواستکاری انتخاب می کنم حاضر است در روستا با من زندگی کند.یا نه؟
    2-از هر مشکلات پیش بینی نشده هراسانم. همیشه میگم نکنه ازدواج کنم بعد نتونم مشکلاتم رو حل کنم؟ چون در رانندگی تجربه ندارم
    3-از جنس دختران(به عنوان زن) آشنایی کافی ندارم.نیازها و رفتارها

ولی :
    علاقمند به تشکیل خانواده. وداشتن فرزند هستم(عاشق فرزند)
    خواهش می کنم کمکم کنید. چکار کنم؟؟؟
    سنم خیلی ذاره بیشتر میشه و هیچ وبدون زن و فرزند.......میترسم دیر ازدواج کنم و نیازهای فرهنگی و تربیتی فرزندانم نتوانم برآورده سازم.....(اختلاف سنی زیاد)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط hamad30 نمایش پست ها
    سلام. من پسر 30 ساله هستم و تک پسر خانواده . ولی متاسفانه مجرد هستم و بقیه خواهر دارم که ازدواج کردن. ومن در جمع خواهرام بزرگ شدم. شغل مشخص دارم و تحصیلات عالیه. زندگی در روستا را دوست دارم.و الان در روستا زندگی می کنم(فقط با پدر و مادرم هستم ). اهل نماز و روزه هستم و رابطه نامشروع نداشتم. خانواده پیشنهاد ازدواج با دختر 19 ساله دادن. ولی من بدلیل سنه کم دختره قبول نکردم.( از تمسخرجویی هراس دارم). ولی نمیدونم چرا از ازدواج هراس دارم.و بیشتر این افکار اذیتم می کند.
    1- آیا دختری که برای خواستکاری انتخاب می کنم حاضر است در روستا با من زندگی کند.یا نه؟
    2-از هر مشکلات پیش بینی نشده هراسانم. همیشه میگم نکنه ازدواج کنم بعد نتونم مشکلاتم رو حل کنم؟ چون در رانندگی تجربه ندارم

ولی :
    سنم خیلی ذاره بیشتر میشه و هیچ وبدون زن و فرزند.......میترسم دیر ازدواج کنم و نیازهای فرهنگی و تربیتی فرزندانم نتوانم برآورده سازم.....(اختلاف سنی زیاد)
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدید

خب من فکر میکنم کار درستی کردید که با یه خانم نوزده ساله ازدواج نکردین

چون این تفاوت سن واقعا قابل درک نیست و احتمالا براتون مشکل ساز میشد

به نظرم زندگی تو روستا خیلی هم بد نیست... باتوجه به آلودگی های صوتی و هوایی و ...

اگه امکاناتشم باشه که دیگه عالیه

خیلی سخت نگیرید ... توی اطرافیانتون کسایی که میدونن شما کجا زندگی میکنین حتما کسی پیدا میشه که مثه شما فک کنه

برای هیچ کاری تو زندگیتون سخت نگیرید چون سختتر میگذره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28194
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نیست. چکار کنم. خیلی برای خودم سخت میگذره

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

شغلتون چیه؟ آیا توی روستا مشغول به کاری شرایط کاری آدم تعیین میکنه کجا زندگی کنه.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 05-18-2016 در ساعت 02:20 AM

5. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نیست. چکار کنم. خیلی برای خودم سخت میگذره
    چقد تا حالا دنبالش بودی؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

اگه به دنبال یه زندگی متاهلی سالم هستی من توصیه می کنم با یه دختر روستایی ازدواج کنید
    چون شخصیت شما شکل گرفته، با این پیشینه اجتماعی و شرایط فرهنگی شما یه جورایی مجبوری
    با کسی از جنس خودت ازدواج کنی. با توجه به این که شناخت زیادی از جنس مخالف نداری در صورتی
    که با یه دختر مدرن ازدواج کنی بین خواسته های ایشون و رفتار تو عدم تعادل به وجود میاد. شاید سال ها
    طول بکشه که بالاخره به یه جور تفاهم با همدیگه برسید. البته اگه ایشون تا اون موقع با شما بمونه
    ولی دختر روستایی ساده ای که باشه یه جورایی هر دو با هم رشد می کنید و به شناخت از هم می رسید

8. 3 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام

درمورد ازدواج با دختر 19 ساله ، این اختلاف سنی مشکلاتی رو بوجود میاره پس کار خوبی میکنید که بهش فکر نمیکنید .

درمورد زندگی تو روستا ، درسته روستا هم صفای خودشو داره ولی میتونید تعطیلات رو برید روستا و به پدر مادرتون سری بزنید .

اگر با دختری اطراف خودتون ازدواج کنید مطمئنا مشکلی نداره با زندگی تو روستا ولی واقعیت اینه که کمتر دختری از شهر حاضر میشه بره روستا برای زندگی .

البته شاید استثناء هم وجود داشته باشه ، مثلا کسی که از قشنگی و صفای روستا خوشش بیاد ، از آرامش و تمیزیه آب و هوا ....

مورد بعدی ، زندگی پر از اتفاقای پیش بینی نشدست ، پس خودتونو قوی کنید برای رویارویی با مشکلات ، اینکه اگه تو زندگی مشکلی پیش اومد شما به عنوان یک مرد و تکیه گاه همسر و خانوادتون باید از پس اون مشکل بر بیاید.

خیلی سخت نیست نیازی هم نیست بترسید فقط موقع بوجود اومدن مشکل باید دنبال راه حل برای اون مشکل باشید .

کلا آدما تو زندگی پخته میشن ، هیچکس از روز اول پخته نبوده ، پس شما هم نترسید کم کم بعد از ازدواج مقاوم میشید در برابر مشکلات و اینطور هم نیست که از پسش بر نیاید .

رانندگی هم چه اشکالی داره برید یاد بگیرید .

درمورد خصوصیات اخلاقیه خانما و احساساتشون هم کتاب زیاد هست ، خیلی میتونه مطالعه تو این زمینه کمکتون کنه .

بحث شیرینی هم هست شناخت روحیات خانمها طوری که از خوندنش سیر نمیشید ... همینکه هر لحظه به یه ویژگیشون پی میبرید لذتبخشه .( چقدر تعریف کردم از ویژگیهامون )

نترسید از اینکه سنتون بالا رفته چون الان دیگه سن ازدواج همه به این رنج رسیده ، فقط دنبال پیدا کردن کیس باشید .

عجله هم نکنید و بیگدار به آب نزنید ، خوب از طرف مقابل شناخت پیدا کنید بعد ازدواج کنید .

تو رودروایسی با خانوادتون هم قرار نگیرید .

10. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترس از ازدواج

ولی :

ازدواج و تشكیـل زندگی مشترك یكی از مسائلی است كه ممکن است برخی را به وحشـت بیندازد. با این وجود اگر بدانید ازدواج مستـلـزم چه مواردی بـوده و هـمـچنین انتظارات شخصی خودتان رانیز معین نمایید، می‌توانـیـد بـه راحـتــی به ترس از ازدواج غلبه كرده و با درك كامل تصمیم بگیرید كـه چه زمانی ازدواج کنید.

مراحل:
    1- ابتدا باید برای خودتان معین كنید كه دقیقاً از چه چیز می‌ترسید: بیشتر افراد از خود ازدواج نمی‌ترسند، بلكه از حواشی و احتمال وجود شكست در آن وحشت دارند. احساس می‌كنید كه چه تغییری ممكن است ایجاد شود؟ بدترین تصویر ذهنی كه شما را در مقابل ازدواج كردن خلع سلاح می‌كند، در ذهن خود مجسم كنید.

2- ترس‌هایتان را مخاطب قرار دهید: اگر والدینتان ازدواج ناموفقی را تجربه كرده اند و تنها به این دلیل كه آنها زندگی خوبی با هم نداشتند، شما نمی‌توانید نتیجه بگیرید كه در زندگی مشتركتان موفق نمی‌شوید. اگر احساس می‌كنید كه ممكن است در نهایت كارتان به جدایی ختم شود، لیستی از مواردی را كه می‌توانید انجام دهید تا نتیجه موفقیت آمیز گردد بر روی یك برگ كاغذ یادداشت نمایید. تمام صحنه‌هایی كه باعث ایجاد ترس در شما می‌شود را مجسم كنید و سپس به این مطلب فكر كنید كه برای بهبود اوضاع چه قدمی می‌توانید بردارید.

3- مشورت بخواهید: از هر كسی كه در زندگی مشترك خود موفق است بخواهید تا اسرار موفقیتش را با شما نیز در میان بگذارد. معمولاً آنها در حرف‌هایشان به این نكته هم اشاره می‌كنند: "همیشه سعی می‌كنیم از رفتار بد كوچك یكدیگر چشم پوشی كنیم" ، اما توجه داشته باشید كه نیازهایتان را پیش از هر چیز باید با شریك زندگیتان در میان بگذارید. از این طریق هم شریكتان متوجه نیازهای شما می‌شود و هم میتوانید در رابطه خود به موفقیت دست پیدا كنید.

4- تصمیم بگیرید كه آیا خودتان شخص مقابل را برای زندگی تا آخر عمر انتخاب می كنید و یا اینكه او فقط شما را انتخاب كرده و دیگران نیز شما را تشویق به انجام چنین كاری می‌نمایند؟ شاید شما به راستی از ازدواج ترس نداشته باشید بلكه از ازدواج با این شخص بخصوص می‌ترسید. یك نكته بدیع این است كه هیچ گاه به فكر كسی نباشید كه بتوانید با او زندگی كنید، بلكه دنبال كسی بگردید كه بدون او قادر به زنگی نباشید.

5- ببینید كه كدامیك از جنبه‌های ازدواج در نظر شما و در نظر طرف مقابل از اهمیت خاصی برخوردار است: ممكن است كه شما با قبول تعهد نسبت به یكدیگر وارد رابطه شوید و رابطه‌تان بدون اینكه هیچ گونه ازدواج رسمی در آن به وقوع پیوسته باشد، همچنان ادامه پیدا كند. دقت كنید كه در صورت رسمی شدن رابطه، شما و همچنین شریك زندگی و افراد دیگر خانواده چه تغییراتی را از خود نشان خواهند داد. اگر در مورد این مطلب كه وجود ازدواج و یا عدم آن چه مسائلی را برای شما ایجاد میكند، صادق باشید بهتر می‌توانید معنا و مفهوم ازدواج را درك كرده و ببیند كه با شرایط فعلی شما و فرد مورد نظرتان همخوانی دارد و یا خیر.

6- هیچ لزومی ندارد كه هر ثانیه و هر روز از زندگی مشترك خود را در صلح و آرامش كامل سپری كنید: شما یك انسان كامل نیستید و شریكتان نیز چنین خصوصیتی ندارد. اگر منتظر ازدواج با كسی هستید كه هر روز در زندگی خود فقط رنگین كمان و طلوع خورشید را مشاهده كنید، آنگاه هیچ گاه نمی‌توانید ازدواج كنید چرا كه هیچ كس قادر به زندگی كردن با یك چنین خیالات خامی نیست. ازدواج موفق نیازمند تلاش سخت دو جانبه است و برای كامل كردن آن باید از زندگی خود برای آن مایه بگذارید. تعداد بسیار زیادی از افراد با امیدها و آرزوهای واهی ازدواج می‌كنند و زمانیكه مشاهده می‌كنند كه اوضاع كمی دشوار شده و بر وفق مرادشان نیست درخواست طلاق را پر كرده و مجدد در پی یافتن فرد جدیدی می‌افتند. خودتان را برای عبور از دست اندازهای خیابان آماده كنید تا زمان مواجهه با آنها شگفت زده و متعجب نشوید.

7- برای زندگی خود برنامه ریزی كنید: پیش از ازدواج بنشینید و تكلیف خودتان را با خودتان معلوم كنید. آیا بچه می‌خواهید؟ چند تا؟ چه كسی مسئول تامین مالی خانواده است؟ آیا هر دوی شما كار می‌كنید؟ چه مقدار پول برای دوران بازنشستگی پس انداز می‌كنید؟ كجا زندگی خواهید كرد؟ چه كسی مسئول چه كاری است؟ اگر آقا هنوز با دوستانش بیرون می‌رود، آیا خانم هم می‌تواند چنین كاری را انجام دهد؟

شاید مطرح كردن این سۆالات قدری مشكل باشد، اما این امر چیزی از اهمیت قضیه را كم نمی‌كند، و شما موظفید كه آنها را با كسی كه قصد دارید تا آخر عمر با او زندگی كنید در میان بگذارید. اگر در حال حاظر حلقه ازدواج را به دست كرده اید، دیگر نیازی نیست كه شرایط را برای خودتان سخت تر كنید. در این شرایط باید مواقع بروز درگیری را پیش بینی كرده و از بروز آن جلوگیری کنید.

اگر شما رابطه سالمی داشته باشید مرحله پرسش و پاسخ شما را بیش از پیش به یكدیگر نزدیك می‌سازد. نكات سه دلیل عمده طلاق را پول، روابط جنسی و فرزندان تشكیل می‌دهند. پیش از مواجهه با این مشكلات ببینید كه آیا به اندازه كافی پیرامون این مطالب با فرد مقابل مشتركاتی دارید یا خیر. اگر بتوانید بر سر این مسائل با شریك زندگی خود به توافق برسید آن وقت حل مشكلات بعدی چندان دشوار نخواهد بود.

8- در گفتگوهای صمیمی از او بخواهید كه پیرامون انتظارات، عقاید، باورها، زمانبدی و... برای شما بیشتر توضیح بدهد. هر چه بیشتر یكدیگر رابشناسید و مسائل مبهم كمتری در میان باشد، درصد موفقیت رابطه افزایش پیدا می‌كند. مخالفت در هر رابطه ای كاملاً طبیعی است.

این امر یكی از ملزومات هر رابطه سالمی است و هر دو طرف می‌توانند چیزهای بسیار زیادی را از آن یاد بگیرند. تا آنجایی كه می‌توانید به حرف‌های طرف مقابل به دقت گوش دهید و دیدگاههای شخصی آنها را نیز منظور كنید، همچنین در نهایت ادب و احترام نقطه نظر‌های شخصی خودتان را نیز به او انتقال دهید. دقت داشته باشید كه تمام ازدواج‌ها موفق نیستند. نمی توان اظهار كرد كه انتخاب تمام افراد صحیح است، اما به هر حال باز هم باید انتخاب كرد.

9- در نظر داشته باشید كه اگر ترس از ازدواج به شما اجازه نمی‌دهد كه فرد دیگری وارد زندگیتان شود، این احتمال وجود دارد كه تا آخر عمر خود مجرد باقی بمانید. البته این امر بد نیست؛ چیزی كه اهمیت دارد این است كه خودتان ترجیح می‌دهید چگونه زندگی كنید. سعی كنید حتماً پیش از تشكیل زندگی مشترك برای مشاوره‌های پیش از ازدواج به یك مشاور مراجعه كنید. اطلاعات و گفتگوی رك و پوست كنده زیر نظر یك شخص سوم حرفه ای، می‌تواند به شما كمك كند كه تصمیم نهایی خود را در مورد ازدواج با اطمینان بیشتری اتخاذ نمایید.

10- در مورد قراردادهای پیش از ازدواج فكر كنید و پیرامون آنها با شریك خود گفتگو كنید. به تمام نقاط منحصر بفرد و فوق العاده ازدواج فكر كنید. به این مطلب فكر كنید كه می‌توانید با كسی كه دوستش دارید زندگی كنید. به آثار فعالیت‌های جنسی و تاثیر آنها برروی رفتار شما در مقابل ازدواج فكر كنید. اگر بدون ازدواج رابطه جنسی داشته باشید، با این كار تعهد موجود برای ازدواج در نظرتان كاسته می‌شود. این اصل كه رابطه جنسی در خارج از رابطه زناشویی وجود ندارد، به زوج‌ها كمك می‌كند كه نسبت به هم متعهد باقی مانده و احساس كنند كه برای یكدیگر بی همتا و منحصر بفرد هستند.

این امر به شما كمك می‌كند كه ارزش‌های موجود در رابطه را بهتر دریافت كنید و ترس‌های خارجی را به كمترین میزان خود كاهش دهید. توجه اگر به هیچ وجه قادر به غلبه بر ترس خود نسبت به ازدواج نیستید، باید این موضوع را با فرد مقابل در میان بگذارید. با این كار ممكن است خودتان را در معرض بر هم خوردن رابطه قرار دهید، اما اگر همین حالا رابطه شما بهم بخورد، خیلی بهتر از این است كه رابطه‌تان بعدها كه ازدواج كردید به هم بخورد... هر كاری كه می‌كنید، هیچ گاه زمانیكه احساس می‌كنید از روی اجبار به سمت ازدواج سوق داده شده اید و یا خودتان نمیخواهید این كار را انجام دهید، وارد زندگی مشترك نشوید. این امر صرفاً باعث ایجاد بدبختی برای هر دوی شما می‌شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد